„Ajax niet best, wij helemaal niet LOUK SANDERS VLOT LANGS FRITS LUYK Noordwijk neemt in traditioneel oefenduel weinig risico :0-3 Rabobank S PAGINA 10 DINSDAG 6 AUGUSTUS 1974 In strijd om open Leidse tennistitels op Roomburg Consternatie in Sneekweek LEIDEN Louk Sanders u-as gis teren snel klaar. In Frits Luyk had hij op de open Leidse tenniskam pioenschappen op Roomburg een te genstander die wel bereid was om er wat aan te doen, maar die natuur lijk het hogere tempo van de Oegst- geestenaar niet kon bijbenen. San ders trok er zodoende niet zo fel aan, al hield hij de touwtjes strak in handen, 6—3, 6—1. Veel meer kijk spel boden de partijen tussen Hans Door Frank Bonte Haks en Lex Constandse en Lind en Hans Vergoed. Lex Constandse won met 64, 5-7, 7—5 na heel hard wer. ken. Van Haks is immers bekend dat hij niet van opgeven weet! In de derde set leek de zaak voor Con standse bekeken toen hij op 54 en 30—15 op de eigen service kwam. De angst voor een passing van Haks hield hem in die fase van de strijd achterin. Met de door de regen traag geworden banen op Roomburg was het uiteraard niet zo gemakkelijk om vaart in het spel te brengen en voor al om dat tempo vast te houden. Hoe het zij. Constandse waagd,, na in het achterveld op de vastheidpatroon te zijn stukgelopen bij 53, 3040, de - ne taan val om direct door een cross- court backhand van Haks kansloos te worden afgetroefd, 55. Wellicht had Haks in de voorgaan de rallies te veel van zijn energie gevergd, feit is dat hij onmiddellijk een simpele forehand miste en even daarna een dubbele fout produceerde. Weer kwam Constandse voor, 6—5, en nu trok hy wel gedurfd ten aanval met als inleiding een harde forehand. Haks kon daar geen antwoord meer op produceren en verloor bet ver trouwen en de precisie in zijn slagen. Jan Lind zag zijn "powerplay" in de eerste set tegen Vergoed afspatten op het gedegen en doordachte af weer van Vergoed: 1—6, maar in de volgende sets vond de vierde man van Leimonias zijn touch en op het nu mer sluitende aanvalstennis van Lind was Vergoed, al bleef hij goed tegenspel bieden, eigenlijk kansloos: 64, 6—3. In het herenenkelspel B vielen de zege van Henny Koomans op Koen Dekker (9—7, 7—5), en de merkwaardige score van Adri van Leeuwen tegen Ed de Vries (60, 3—6, 6-0) op. Henny Koopman had maar liefst vier matchpuniten nodig om als over winnaar van de baan te kunnen sttappen. Zo verbeten en zo slim ook was de tegenstand van good-old Dek ker op de kritieke moment. Die wa ren er bij de stand 5—3 en 40—30 voor Koemans en later bij 6—5 en 15—40. Taktisch bereidde toen Koe mans de weg naar de volgende ronde voor. Hij spreidde, zonder vaart, scherp en liet Dekker loopwerk doen. Dat was teveel voor Dekker. Adri van Leeuwen was zo opper machtig tegen de vastheidsspecialist Ed de Vries dat deze geen spel op zijn naam kon brengen in de eerste set. Daarna haperde de machine bij de no. 1 van De Munnik en het leek erop dat De Vries weer volledig te rug was in het gevecht. Dat bleek echter een grote misrekening. De Vries kon in de derde set vrijwel niets meer goed doen, Van Leeuwen daar entegen maakte vrijwel geen fout. Ton Creighton won in B zonder veel moeilijkheden van W. ten Veldhuys, 6—2, 6—3. Dames Bi) de dames schotelden Lia Kuy- pers en Milou Penseel de' kijkers een van begin tot eind boeiend duel voor waarbij de, in de derde set bij iedere kans het net zoekende Milou Pen seel, de beloning kreeg voor haar grote durf: 8—6, 4—6, 6—3. Hanke Faase won in hoog tempo de eerste set met royale marge van Ellen Ger- rese, 6—2. Maar de tweede set vergde heel was meer tijd. Ellen Gerrese be paalde zich er toen toe de bal in het spel te houden en "vaartspeelster" Hanke Faase "versloeg" zich daar herhaaldelijk op, maar won toch met met 9—7. Verder verloor Kristien Teeuw in een leuke party op het nippertje van Karin Braakman, (4—6, 5—7) en boog de fel vechtende Maureen Meyer met 68, 46 het hoofd voor de vooral op de volley sterk tennis sende Marjan Bruynsten. Nieuw-Vennep F. Farzanegan, de zoon van de Perzische ambassadeur, deed het gis teren in het tennistoernooi in Nieuw- Vennep vooral in de eerste set prima in het herenenkelspel B tegen Ten Cate. Jen Cate had in de eerste set weinig in de melk te brokkelen, 3—6, maar kwam daarna zo sterk terug dat Farzanegan een tie-break (een zeldzaam gebeuren op een B-toer nooi) nodig hadvom de winst te rea liseren, 7—6. Jan van der Marei gaf tennisleraar Van der Bronk geen kans om zyn grotere vastheid doel treffend in de strijd te brengen, 6—2, 64 voor Van der Marei. Verrassin gen vielen er in het herenenkelspel B niet te noteren. Dat was wel het geval in het herendubbelspel waarin het niet geplaatste koppel Pauwels/ Kinkel de no. 1 gr plaatsten Hilde- ron/Hosselet in twee sets aan de kant zetten, 6—2, 7—6. Hilderson kon wel zijn enkelspel in winst omzetten. Ten koste van H. Smit, 6—2, 6—3. Van de geplaatsten in het herenenkelspel B kwam alleen de no. 2, Weyers, in ac tie. Zonder te imponeren, maar ook zonder zich byster in te spannen klopte hij R. Lucas in 2 sets: 6—3, 6-4. NOORDWIJK Een paar losse opmerkingen achteraf karakteriseerden NoordwijkAjax. Neem bijvoorbeeld die opmerking van Hans Kraay, die als manager van de Amsterdammers na het in 03 uitgemonde partijtje sparren meldde: „Noordwijk heeft een paar leuke spelers, maar het viel me op dat ze maar zo weinig risico durfden nemen". Voeg dan aan die zin de typerende zinnen van Noordwijks middenvelder Albert Spaanderman toe „Ajax werkte hard, maar het briljante is eruit" en de conclusie ligt voor de hand. NoordwijkAjax was bepaald geen opwindend spektakel. Vanuit de Noordwijk-kant be- keken kon die wedstrijd dat ook niet worden, omdat de zaterdagamateur het inmiddels traditionele oefenduel gisteravond meer zag als het grote geldopleverende kasstuk (nu een nieuwe, dure accommodatie wordt neergezet), dan als een echte test van de conditie en de kwaliteiten. De uitspraak van John Eelman was in dat verband veelbetekenend: „Spor tief gezien hebben we in zo'n wed strijd natuurlijk niets te winnen," sprak Nóordwijk trainer, „want la ten we wel zijn. Als Ajax even draait, wordt het negen-tien-nul. Maar Ajax was niet best en wij waren dat helemaal niet". Door Paul de Tombe De eersteklasser hoefde daarover natuurlijk bepaald niet in te zit ten. Een 3—0 nederlaag tegen Ajax kan waarachtig nog altijd niet als slecht worden aangemerkt. Zeker niet als in ogenschouw wordt ge nomen dat de conditie nog geen hon derd procent is. Een vergelijking met de knappe 1—2 van vorig Jaar zou dan ook elke grond missen. Toen im mers stapte Noordwijk net uit de kampioenscompetitie; was het wed strijdritme er nog. Ditmaal was pas een paar weken getraind. Logisch dan ook dat Noordwijk nauwelijks meer aan de matte vergelijking wenste te hechten dan een financië le waarde. Met de opbrengst van de vier a vierenhalf duizend kaartjes die waren verkocht (een op het oog tegenvallend aantal, maar meeval lend, als wordt bedacht dat de grote publiektrekkers weg zijn bij Ajax. werd de kas voor de nieuwbouw weer Dordrecht houdt Arsenal op 1-1 DORDRECHT FC Dordrecht is er gisteren op eigen veld in geslaagd een oefenwedstrijd tegen de Engelse eerste divisie club Arsenal (zonder Allan Ball) gebjk te spelen met 1—L By de rust van de aantrekkeiyke ontmoeting was de stand nog 00. Hoogmoed zorgde in de 60e minuut voor een voorsprong van Dordrecht die 20 minuten later door Brady evenwel werd teniet gedaan. Er wa ren 6000 toeschouwers. gespekt. En dat was eigeniyk in eerste instantie het belangrijkste. Voor Ajax lagen de.zaken anders. In het voorprogramma van de voetbalcompetitie is nog altijd de vraag niet expliciet beantwoord of de Amsterdamse groep over de in zinking van de vorige Jaargang heen is. Jawel, er is veel gescoord op de „toernee" langs een aantal ama- teurploegen. Maar tegen het moei lijk te bestrijden Noordwijk, dat (onbewust wellicht) zo behoudend speelde, werden de goedlopende combinaties toch maar zelden ge vonden. Toegegeven: spelers als Kei zer, Haan, Rep, en Hulshoff ver maakten zich langs de lijn. Ajax trad, rond de kern Schrijvers, Krol, Blankenburg, de broeders Mühren en Geels aan in een fanta sie-opstelling. Met Suurbier als rech terspits, met Dusbaba, Van Dord, Steffenhagen, Dave Endt en later met Jeugdspeler Robbie Kok (voor Suurbier), Van Veenendaal (voor Blankenburg) en Van Santen (voor Van Dord). Maar dan nog. Het is zoals John Eelman zei: „Met die spelers moeten ze toch de competitie in". En tegen die spelers kreeg Noord wijk toch de eerste kans. Jan Willem Bogers werd in het begin van het duel echter opzij gezet door Dusba ba (was dat geen strafschop?) en Ajax sloeg vervolgens onmiddellijk toe. Dankzij de hardwerkende Stef fenhagen die 1—0 aantekende na voorzet van Suurbier in de zevende minuut. Die stand bleef erg lang op het bord. Noordwijk, dat maar zelden uitprobeerde tot hoever het gaan kon, miste in de lange periode tot de tweede Ajax-treffer nog de kans op een opzienbarende 1—1 via de door Bogers aangespeelde Arie Weyers. SJoerd Boot kwam Weyers in de tweede rondgang vervangen en dat betekende een duidelijke ver sterking. Boot toonde als één van de weinige Noordwijkers lef, liet zich ook niet van de wijs brengen door het optreden van de Wassenaarse arbiter Slingenberg, die niet toe stond dat er ook maar een been naar een AJacied werd uitgesto ken. Maar ook hij kon Noordwijk de overigens logische angst niet doen vergeten. De ploeg met de goed spelende achterhoede (alleen Ton van Kesteren moet nog wennen) werd 29 minuten na de pauze ge confronteerd met 0—2. Steffenhagen was opnieuw de producent met een fraaie afzwaaier langs de sterke con stant Smit. Zo'n vijf minuten voor tijd slaagde ook Ruud Geels er dan eindelijk in te scoren. De spits die Enige charmante vertegen woordigsters van onze krant bo den de spelers voor het oefenduel NoordwijkAjax bloemen aan. Een attentie die door Gerrie MührenPiet Schrijvers, Horst Blankenburg, Dave Endt, Wim Suurbier en Arnold Mühren (v.L n.r.) erg op prijs werd gesteld. (Foto Jan Holvast) ENSCHEDE Nog deze week zal de arbitragecommissie uitspraak doen in de zaak René Notten. De speler, (die van Twente naar Ajax wil) zal niet zoals aanvankeljk in de bedoe ling lag in die arbitragecommissie worden vertegenwoordigd door Mr. van Velzen, maar door WCS-voor- zitter Roel Wiersma. Nadat Twente een deskundige aan heeft gewezen, zal de KNVB de voorzitter benoe- eerder toch al negentien treffers scoorde in oefenduels, vond 0—3 op aangeven van Arnold Mühren. Geels, die goed was afgestopt door Cees Spaanderman, begreep Noord wijks vaak defensieve speelwijze trouwens niet: „Wat maakt het uit of Je nou met 30 of met 40 van Ajax verliest? Noordwijk heeft een goede ploeg om aan te vallen, maar ze namen maar weinig risico. Jammer, anders hadden wij ook meer ruimte gekregen". Het was de zoveelste tekenende uit spraak. Het Ajax van weleer zou die ruimte toch zelf hebben ge creëerd? SN3EK Een enorme consterna tie veroorzaakte gisteren tijdens de derde dag van de Sneekweek een op onverklaarbare wijze losgeslagen wedstriidboei. Op het moment dat drie vin de belangrijkste klassen (Schakels. 16 m2, regenbogen) zich ongeve-i halverwege hui} route be vonden bleek er een boei te zijn verdwenen. De zeilers zochten de wal op en hoewel de wedstrijdcom missie even later het onmisbare at tribuut ontdekte in °en rietkraag kon ze niets anders doen dan de wedstrilden voor wat oetreft de ge noemde klassen ongeldig verklaren. In ^amwedstrijden van de 16m2 stond ende ontmoetingen Groningen- 1 Friesland en Holland-Overijssel op het programma. De Hollandse vijf I nam ge-m enkel risico en verpletter de Overiissel met 14.75 punten tegen 40 puni-en. Friesland, dat zondag de leiding had genomen, wist zich Gro ningen van het lijf te houden. Stand: 1. Holland 40.75 pt. 2. Friesland 43.5 pt. 3. Groningen 59.75 pt. 4. Overijssel 75 pt. De Spanjaard Antonio Gorstegvi heeft gisteren in de baai van Na pels de eerste wedstrijd gewonnen van het toernooi om het wereldkam pioenschap zeilen in de 470 klasse. D-1 bester Nederlanders was v. Werk hoven, oie als tiende binnenkwaifi. De Noorse zeiler Bente Hansen won in het Oslofjord de eerste wedstrijd voor het wereldkam pioenschap in de Ingkling klasse. De tweede tot en met de vijfde plaats werden ook door Noren ingenomen Als zesde eindigde de Ne derlander Peulen. Zijn langenoot Wester werd achtste. Nederlandse zeilers hebben de eerste wedstrijd van het open West- duitse kampioenschap Vaurien op de Dummersee nabij Diepholz beheerst. De race werd gewonnen door het duo Scnaaf'Bierling terwijl de koppels Frydal/Van de Hoek en Voo^f/Groen respectievelijk twee- de en derde werden. Moeilijkheden Suurbier-Ajax lijken uit de weg geruimd NOORDWIJK Het is waar schijnlijk dat de moeilijkheden tus sen Wim Suurbier en Ajax gisteren definitief uit de weg zijn geruimd. De verdediger, die nog twee jaar contract voor de boeg heeft, had om een herziening van zijn salaris ge vraagd, waarbij hij aanvoerde dat hij, toen hij twee jaar geleden voor vier seizoenen tekende, een verhou dingsgewijs laag basissalaris had. Dat was toen niet erg omdat de verdiensten met Johan Cruijff eh Johan Neeskens in de ploeg geg^r randeerd leken. Nu de beide Johan.- nen vertrokken en de knie van Jan Mulder opnieuw kuren vertoont, ligt dat aldus Suurbier een stuk anders. Hans Kraay stond niet onwelwil lend tegen de bezwaren met als ger volg dat het basissalaris is opgetrok ken en dat het contract lijkt te worr den omgezet. Met dien verstande dajt Suurbier nog drie jaar in de Meer zou moeten dienen. Of Suurbier tot zyn 32ste Jaar by Ajax blijft, waarna hij transfervrij naar een andere werkgever zou kunnen uitzien, hangt van echtge note Maja af. Gisteren nam Suuri bier afscheid van Kraay met de me dedeling dat hij het eerst nog eenk met zijn vrouw zou bespreken, ten einde zo snel mogelijk een besluit te nemen. Succes voor jeugd judoka's van De Vries SANTPOORT Traditiegetrouw werd het jeugd judokamp van de Budo Bond Nederland (gehouden in Santpoort) in het weekeinde beslo ten met een groot toernooi waaraan door 130 judoka's werd deelgenomen. In drie van de vijf gewichtsklassen zegevierden jeugdjudoka's van Sport school De Vries: Mario Rietbergen in het lichtgewicht, Frans Mast in het middengewicht en broer Henk in het zwaargewicht. Jos den Hollan der, eveneens van Sportschool De Vries legde in het zwaargewicht beslag op een derde prijs. ADVERTENTIE fa(jofa

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 10