agenda Zwembaden misten vooral de dagj esmensen Z.R.O. was gisteren jarig Prachtig orgelconcert van Nico v. d. Hooven PAGINA 2 ZATERDAG 3 AUGUSTUS 1974 Alleen een hittegolf kan het seizoen een beetje goedmaken LEIDEN Een uitstapje naar het zwembad, gezellig pick-nicken op het grasveld en af en toe een verkoelende duik, heeft er voor de vakantiegangers niet ingezeten. De zon liet zich in de maand juli te weinig zien om dat op het programma te zetten, dat heeft men in alle zwem baden kunnen merken. De dagjesmensen zijn weggeble ven", vertelt de heer Rompes van het Oegstgeester zwembad Poel meer. "We hebben 27.000 kaartjes minder verkocht dan vorig jaar". Maar ook de "vaste zwemmers" de mensen met een abonnement zijn ook niet zo vaak naar het zwembad betrokken. Lag het be zoekcijfers vorig jaar (toen was 't een erg goed seizoen) op 225.000 nu komt men maar tot 165.000. Over een topdag heeft men ook nog niet kunnen spreken want niet één keer gingen meer dan 5000 zwemlustigen door het draai - hek. opend, heeft ook nog maar één re delij k drukke dag gekend. Dat was de eerste zondag in juli toen 1150 waterratten een duik kwamen nemen. In totaal kreeg het bad 32000 bezoekers binnen de "mu- De Does Als we de assistent-bedrijfslei der en badmeester van het Lei- derdorpse zwembad De Does naar de resultaten vragen zegt hij: "Bar slecht. Wij tellen nooit, dat is voor ons geen doen maar ik schat dat er zo'n 150.000 bezoekers minder zijn geweest. Wij hebben in het voorseizoen een paar mooie dagen gehad maar boven de 5000 bezoekers is toen het aantal ook niet gekomen. Voor het bad zelf is dat niet zo erg maar de kantine houder gaat er natuurlijk aan kapot. Zoeterwoude Hft zwembad in Zoeterwoude, dat 27 april met veel feestelijk ver toon door de Commissaris van de Koningin mr. Vrolijk werd ge- De Vliet "Ja, het scheelt allemaal erg veel met vorig jaar", meent Sport stichting-medewerker Caron als we hem wat Leidse cijfers vragen. Het <s overal zo. In De Vliet zijn tot nu toe 100.000 bezoekers ge weest tegen vorig jaar 170.000. We hebben natuurlijk wel een paar dagen mooi weer gehad in het voorseizoen maar in de vakantie periode was het bijna nooit twee dagen achter elkaar mooi zwem- weer. En dat heb Je nodig. Men sen gaan er pas over denken naar het zwembad te gaan als t een dag of twee mooi weer is". De Zijl Het vrij kleine zwembad de De Zijl kwam niet verder dan 14.000 zwemmers en niet één dag is het getal boven de 900 gekomen. Een trieste score dus, die alleen door een langdurige hittegolf nog een beetje opgevijzeld zou kun nen worden. De manier echter waarop augustus aan z*n eenen dertig dagen is begonnen geeft nog maar bitter weinig reden tot hoop. VOORSCHOTEN Het grofvuil wordt woensdag 14 augustus opge haald in de wijk Adegesst (met uit zondering van het gedeelte Oude Adegeesterlaan tussen Prins Bern- hardlaan en Nassaukade), aan de Leidseweg ('t- gedeelte tussen Raad- huisflaan en Voorschoterweg), Voo«r- schoterweg, Hofweg (het gedeelte ten oosten van de Voorschoterweg), Prof. Boerhaaveweg, Krimkade, J. P Coenstraat, Vondelstraat, Marnix- straat en Beresteynstraat. ASFALTERING BUSROUTES LEIDEN Door het vooralsnog achterwege laten van de bouw van de Hoflandbrug is niet allleen de aanleg van de Sumatrabrug finan cieel mogelijk geworden, maar komt ook geld vry voor de asfaltering van busroutes. B. en W. doen het voorstel een bedrag van 1.250.000 gulden hier voor beschikbaar te stellen. Welke busroutes in eerste instanties voor asfaltering in aanmerking komen, zal nog nader worden bekeken. Met de bewoners zal overleg worden ge pleegd over eventuele gelijktijdige reconstructie van de te asfalteren wegen. Het voorstel van B. en W. zal in de vergadering van de ge combineerde raadscommissies voor volkshuisvesting en openbare werken, voor stadsontwikkeling en voor ver keer maandag worden besproken. Heelt u een verzoekje Badgast (57) verdronken KATWIJK De 57-jarige Duitse badgast Qtto Pendzich uit Gelskir- chen-Buer is gisterochtend bij het zwemmen voor de Katwijkse kust verdronken. De man, lid van een reddingsbrigade, was by de strand tent van Guyt in zee gegaan. Waar- schijniyk heeft het slachtoffer by het zwemmen een hartaanval gekregen. De andere zwemmers om hem heen hebben hier weinig of niets van ge merkt want om kwart over elf kreeg de politie de melding dat by de uit watering een ïyk dreef. Kindercorso Leiden-Noord LEIDEN De Tuingroep „Ons van de groep in Lead en-Noord. Om Buiten" organiseert op 17 augustus ongeveer twee uur zal iedereen de weer een kindercorso pp het complex kleurenpracht van dit mini-corso kunnen bewonderen. LEIDEN Patiënten van het verpleegtehuis Zuydtwijck luisteren op de kop af één Jaar naar hun eigen ZRO, him Zuydtwijcksche Ra dio Omroep. Bezielende krachten zijn Jos den Boer, Paul Utrecht en Hans Susan, vaak geassisteerd door Ine ke Koning. Twee scholieren van een techni sche school en een onderwijzer ver zorgen uitgebreide programma's vol muziek en informatie. Op woens dag, vrijdag, zaterdag en zondag, stappen ze in Katwijk en Leimuiden op de fiets richting Zuydtwijck. Voor "HAP (Hollandse Artiesten Para de)", "Zuydtwijck van Buiten" (het weerpraatje vanaf het terras). Het geschenk van het bestuur en de directie was een flonkerende nieuwe microfoon. De drie zijn verwoede amateurtech nici en als ze eerlijk de waarheid moeten zeggen, lonken ze naar een baan in omroepland. Directeur-geneesheer Heezen ver telt het vorig jaar een "dermate professionele brief te hebben gekre gen, dat ik besloot de mensen uit te nodigen. En daar stonden deze scholieren. We hebben er geen spijt van gehad. Volgend Jaar zitten we weer by elkaar, met evenveel en thousiasme." Hans en Jos zijn begonnen thuis op hun slaapkamer en voorzagen de buurt van verstrooiing. Ze hebben gewoon geprobeart of Zuydtwyck was geïnteresseerd. Het resultaat: een uitgebreide installatie, twee draai- nenkort wel Joop de Knegt met het tafels, stapels platen en banden Marineluchtmachtkoor horen zin vol singles. Een stapel 78-toerenpla- gen. ten vormt natuurlijk een uiterst kost- De programma's worden life uitge- baar bezit. De patiënten zuUen bin- zonden; er gebeurt weinig met ban- Achter de draaitafel. IN MAREKERK 'Autosport De Zweedse Ronnie Peterson, die na een ongeval by de training voor de Grote Prys van Nederland enkele dagen in een ziekenhuis heeft gelegen, heeft giste ren op de Nürburgring een specta culaire crash gemaakt, waarbij zijn zwarte John Player special Lotus ge heel werd vernield. Peterson kwam met de schrik vrij. „De wiel-ophan- ging begaf het toen ik een linker bocht wilde ingaan," aldus de 31- jarige Zweed. „Ik hoorde een klap en het volgende wat ik zag was, dat de wagen neus-aan-neus stond met de vangrails". den. "We willen inhaken op de din gen. Als de zon schijnt, kun je niet vertellen dat het hagelt. We houden ook altijd een weerpraatje vanaf het terras. We lezen nieuws voor uit de krant en geven van allerlei infor matie over films die in de stad draaien, televisieprogramma's en boeken, die we hebben gelezen. Dat is interessant voor de mensen die uit huis mogen". In een heel klein kamertje staat de apparatuur opgesteld. Drie man, kunnen er nauwelijks in. Het heeft wel sfeer, dat zeker. Het verjaardagsprogiramma, gis termiddag, was een eigen opname, van een concert van klassieke mu ziek. LEIDENDe Ierse volksdansgroep "Scoile Rinse. Gaelach Maire Breatnach", bestaand.e uit jonge lui uit Dublin was gisteren de tweede groep die voet op Nederlandse bodem zette en zich naar Leiden spoedde. In de Vijf Meihal werd hun eerste Hollandse maaltijd verzorgd. Het smaakte ken itfi tfoto Jan Holvast) regels LEIDEN Nico van den Hooven was goed te spreken over het orgel van de Marekerk voor zijn Bach-re- cital. Bach-expert, kon hy zyn op vatting over Bach spelen geheel rela tiveren. Hij is met Jan Welmers (eerder organist in Katwijk) „orga nistenmaker" aan het Utrechts con-* servatorium. Organistenmaker is de bijnaam, die Sweelinck had bij zijn befaamd geworden buitenlandse leerlingen. In damesbladen lazen we dat Mo zart de moeilijkste componist is om te vertolken. De concertgever zei dit van Bach. We zijn er ook achter, dat Bach op orgelspelen historisch verantwoord in Iedere kleur en noot, een komplete wetenschap vooropstelt en een honderd ten honderd daarin gewortelde techniek. Misschien wa ren even de eerste maten na de pauze maar1 95 procent geconcentreerd, dit recital als geheel was sterk in de in gehouden kracht en kapitaal in de doorzichtigheid. Het kleine e moll Praeludium met Fuga, de Passacag- lia in c, een koraalvoorspel In Dir 1st Freude en de Trisonates IV en I (in een Es) vulde het programma. De handen kriebelen om te vertel len van de geniale pracht van de twintig Passacaglia-varlaties en hun fuga, maar dat wordt gauw te tech nisch. Liever iets over de sonates. Hun thematisch materiaal vooral in de hoekdelen wordt nergens ver kleind of vergroot. Het bewegings spel van thema en tegentbema, waar bij het pedaal nog een derde stem schenkt, is daardoor bij het continu keuvelend langs elkander schuiven, zonder grote moeite te volgen. Een paar dingen gingen ons erbij door het hoofd. Eerst een Hansje uit de muziekgeschiedenis, overspannen Wenen uitgeslopen boekbindertje, dat tot zichzelf kwam bij het toesta ren van een lnsectenzwerm onder een lantaarngewichtloos kringelend, gaand en komend, wegstotend en te rugzoekend. Dit Jochie zag er een parallel met de muizek in, vocht er voor en werd de Strauss van de Ra- detzky-mars. Verder kwamen vers- Paul van Oetayen op ons af, die op maan, rivier, kano een trio uitspelen: Onder de maan schui de lange rivier, Over de lange ri vier scnuift de kano, Zo zijn ze ge zellen naar zee, de kano, de man en de maan. Daarover stortte zich een stuk Boeddha-preek: Onheil brengt de toorn en onheil ls vijandschap: huichelary brengt onheil en nyd is een onheil; onheil brengt Jaloersheid en een onheil is gierigheid; onheil brengt bedrog (enzovoort enzovoort). Wat heeft dit allemaal met muziek beschouwing te maken? Een zelfde kunsten» arswet, waarvan Nico v. d. Hooven zijn luisteraars een paar Bach-vormen mee huiswaarts gaf. Er zit meer muziek in muziek dan muziek alleen. KEES VERHOEF Zaterdag Hooglandse Kerkgracht 48, dansen Morsweg 114, Leidse Jeugdschaakso- ciëteit, scnaaklessen voor beginners en gevorderden van plm. 10 tot 18 laar, Breestraat 19, sociëteit Twentwel voor kamerbewoners, vanaf 9 uur Blauwpoortsbrug/Kort Galgewater. 17.30 i lnl. tel. 01710—21095— alleen- "Breestraat 19." Twentwel. sociëteit Zondag Antonlus Clubhuis, dansen, 811 Hroglandse Kerkgracht 48, dansen Geversstraat 65, Oegstgeest, telt voor kamer! staanden, 812 i eestraat 19. kamerbewoners, vanaf 9 Maandag Stadhuis, vergadering Gemeenteraad 7.30 uur nam. Blauwpoortsbrug/Kort Galgewater. vertrek salonscchip Braassemtochtte- ir. lnl tel. 01710— Zuid-Weet. Voorschoterweg (naast zwembad ..De Vliet"), vakantiebezigheden voor kln- Jeugdvakan tledorp Artsen Leiden Wijk I: Morewegkwartier. ...V— - H J Klaas- Lahr. Zoeterwoudsesingel 8 telëf. Merelstraat 184a. tel. 91000 Oegstgeest E. J. Roelants. Frans Halslaan 10, tel. 53747. Voorschoten S. v. d. Kooy. v d. Oyelaan 13. tel. 6951 (zaterdag): F. I A. de Gijzel Swelland- 16. t .Jim D dag). Apotheken avond-, nacht, en zondagssdlenst 99211. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam.: Oegstgeestse Apotheek Wilhelmmapark 8 telef. 53274 en Voorschotense Apotheek, Leldseweg 66 tel. 2525. Wijkverpleging Leiden Zr N. Bosch, Asserstraat 22. tel. 33603; Zr. Markman. tel. 43278. Leiderdorp Zr. Th Bakker, tel. 34112 t^Oegstgjest Interkruis, Lytweg 7. Voorschoten Gezondheidscentrum v. d. Waalslaan. tel. 4641. Warmond Zr. M van Velzen, Hortuslaan 25a, tel. 02522-12485. Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging voor Wedu wen en weduwnaars tel. Lelds advies bureau: 61112 Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging, Lelden. Aanvragen hulp beiaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging. Mare 45. tel. 49441 (ma t/m vrll 9—10 uur voorm) Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. Jansen—Nlemeyer. Hof- dljck 32. Oegstgeest tel 0171053652. Release Hulpverleningsdienst Release, Nieu we Riin 20a tel 24555 In verband zlin de openingstijden *ot eind augustus gewijzigd In i i 2—6 i Release ls gesloten t i do i 14 Burgerlijke stand van Leiderdorp LEIDERDORP Ondertrouwd: W. A. van Mil 23 Jr en C. A. M. van Grie ken 22 pr. Overleden: H. van Weelden, wed. v. L. Hensen. 81 Jaar. H. Zandbergen, wed. v. G. Pouw, 82 jaar. A. M. Kokshoorn, OEGSTGEEST De vakantie week in Oegstgeest werd gisteren afgesloten met een voetpuzzel- tocht. Om half tien ging de héle club van start. (Foto Jan Holvast) lull tot l augustus. T wentwel Sociëteit Twentewel. Breestraat 19, openingstijdenelke dag behalve op ma. do v.a. 21.00 uur Toegang voor mensen va 20 laar Wets winkelt je Juridisch adviesbureau voor gratis rechtskundige bijstand. Adres: Leidse Volkshuls, Apothekersdijk 33. Alléén donderdagavond 7—9 uur. Dienstencentrum Noordelnpleln 2b tel 40483. algeme ne informatie, dag. van 9—10 uur Architecten werkdagen tel. berelk- y Zitting op wo avond JUr op het adres M delweg 4 (bij Hooglandse kerk.) Begijntje Sexueel voorlichtingscentrum. Begijn hof 2 (Rapenburg) Dl. 7.30—10.30 uur nam en wo 7.30—8.30 uur nam Gespreksavonden Gespreksavonden Baha-1 gemeen- Kennedylaan Fred. schap Wo. 8 11. Oegstgeest. vr. 8.15 u Hendrlkplantsoen 25. Leiderdorp. Koordstudio inte rmensel IJ ke be- ;moetlngsrulmte voor 25 tot 60-Jarlgen Oude Rijn 88. joelden, tel. 44000. Voor advies, infor maties etc. Werkdagen van 15-23 uur. Ontmoetingsruimten: Werkdagen 's avonds tot 23 uur. Zaterdag gesloten, aangepast voor lichamelijk gehandi- LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR 1 .KI 1)EN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldscb Dagblad B.V Witte Singe) 1 Lelden Postbus 54 - Giro 57055 l'eietoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement 110.77 Kwartaalabonnement f 31 AO Per Post f 34-20 Jaarabonnement 1116.20 Loese nummers f 0.46 Aoonnenieuisgeldeo oy vooruit betaling te voldoen Bil *utotna- tischf jverschryvmg geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorging van 18.0020.00 u Zaterdag van 16 00—18.00 a Telefoon 01710-30500.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2