Dubbeltwee van Nereus: record, maar geen titel Rus Gelier overschrijdt de tijd Eindzege kan V. d. Hoek nauwelijks meer ontgaan PSV: 9-0 Favoriete in het enkelspel royaal geklopt Ed Maan van Asopos via de herkansing in halve finale skif DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1974 AMSTERDAM Liesbeth Vosmaer en Myriam Steenman hoorden het applaus in de verte weerklinken. Terwijl zij hun boot uit het Bosbaan-water tilden konden zij in de duisternis nog net onderscheiden hoe KNRB-praeses mr. Udo Suermondt Hette Borrias en Margriet Dubbelboer de eerste medailles van de nationale roei kampioen schappen om de hals hing. ff! T-V Fel gevecht in de skif tussen Harold Punt voorgronden Ronald Vervoort. Voorsprong in Ronde van Rijnland Palts vergroot Husers blijft bij Amsterdam AMSTERDAM Theo Husers blijft toch by FC Amsterdam. De aanvaller kwam gisteren on verrichter zake terug uit Duis burg waar hy by de voorgeno men ondertekening van zyn contract met de Westduitse Bundesliga vereniging bemerk te dat het bestuur weigerde de eerder gedane mondelinge toe zeggingen gestand te doen. Dat was voor Husers aanleiding weer nahr Amsterdam terug te keren en voor zyn oude vereni ging te biyven spelen. De nieuwe eredivisieclub Wage- ningen heeft de 21-jarige Jos Peetere van NEC voor één Jaar gecontracteerd. Verdediger Pe ters speelde drie Jaar als full prof by NEC en kwam diverse keren uit voor het Nederlandse militaire elftal en de UEFA- Jeugd. Een erg bittere pil voor de Nereus- dubbeltwee immers, in de voorwed- strijd hadden zij luttele uren tevoren het internationale Bosbaanrecord aan de Russinnen ontfutseld en en pas sant de tien jaar in tact gebleven tijd van Poseidon/Willem III met twee seconden verbeterd. In die heat hadden zy zelfs RIC in de eindsprint soepel opzy geschoven. Een opponente, die vorig Jaar Nereus de nationale titel ontnam en in Mos kou op de Europese kampioenschap pen een zilveren plak opeiste. Maar in de dubbeltweefinale ging het allemaal heel anders. Nereus kwam er, gehinderd door duideiyke boeien verschil niet aan te pas, terwyi ook RIC to Andrea Brasik en Hellie Klaasse (die pas op de Koninkiyke eind Juni haar rentree maakte) de goed geoliede Orea/Gyas-trein, die het combinatie-duo Borrias-Dubbel- boer zonder meer was, niet kon be dreigen. Luzern En hiermee doemden meteen de eerste problemen voor de roeibond op. Want hoe moet de WK-dameséquipe voor Luzern worden geformeerd. Het te Borrias (uit de gestuurde gouden Moskou-vier) en nationale skifkam- pioene Margriet Dubbelboer willen, hoewel ze vandaag oook in de onge stuurde twee enige kansen hebben, graag als dubbeltwee worden uitge zonden. Maar in dat geval moet wel KATWIJK De wind heerste gisteren onbetwist in het tennistoer nooi in Katwyk. Behoorlyk tennis was vrijwel niet mogeiyk. In het he renenkelspel b boekte Adri van Leeu wen weer winst. Weliswaar verloor hy de eerste set van Pasma, maar daarna kon deze kenneiyk het ge duld niet meer opbrengen dat Juist onder deze omstandigheden beslist vereist is om nog enig resultaat te boeken: 4—6, 6—3, 6—0 voor Van Leeuwen. Hans van Ryn bracht te gen Ton Grimbergen maar twee spellen meer op zyn naam, maar dat was voldoende voor het bereiken van de volgende ronde: 7—5, 1—6, 0—1. TER LEEDE: BASIS BREDER SASSENHEIM Los van de dui delijke 62 overwinning, die het naar de tweede klasse gedegradeerde Sassenheimse Ter Leede gisteravond op de Haarlemse zondagvierdeklasser SAC boekte, staat het nu reeds vast dat de basis van de Sassenheimse formatie aanzieniyk breder is ge worden. Het verlies van Sjoerd Boot (naar Noordwyk) en het stoppen van good-old Dick van Biezen is door de komst van een groot aantal spelers goed opgevangen. Van die „nieuwe lingen" speelden gisteravond de ex- ASC'er Huib en Leen de Goey, de van Stadskanaal afkomstige De Jager (hy verving in de tweede helft Breedyk als vleugel verdediger) en de na een uitstapje van een jaar weer van Rynsburgse Boys teruggekeerde Nanne Sluymer een goede wedstryd. Sluymer was met drie doelpunten de meest succesvolle speler. Het mooiste doelpunt van de avond kwam overi gens op naam van Hans Bisschops. Naast Nanne Sluymer en Hans Bis schops hadden ook de van Aalsmeer teruggekeerde Cees van der Zwart en Huib de Goey hun aandeel in de score. In het GWS-toernooi om de Sikkens Toren bereikte Katwyk de finale. Katwyk won na strafschop pen van SC Lisse. Die strafschoppen waren noodzakelyk geworden omdat de stand na de normale speeltijd 2—2 was. Huig Schaap had de twee tref fers voor Katwyk verzorgd (20); invaller Fred Dobbe scoorde in twee fiunuben tweemaal voor Lisse. Door Fred Ivena hot "zilveren"-RIC-duo worden ge passeerd. Te meer omdat de roeibond om welke reden dan ook de kans voorby heeft laten gaan een accent op de tot dusverre succesvolle com binatie-acht in verhand1 met Luzern te leggen. Verder weinig enerverende wed strijden tydens de ouverture van de "nationale". Of het moest de weder opstanding van Laga zyn. De Delftse Oude Vier, die onlangs in München naar een peilloos dieptepunt zonk en daar zelfs van een nietig Oostenrijks ploegje verloor, roeide niet alleen Ne reus volledig de "vernieling" in, maar realiseerde tevens de beste tyd 6.22.57. En al waren de omstandigheden erg gunstig, de verre van vlekkeloos va rende favoriet Dudok van Heel deed in de andere heat toch altyd een slordige zes seconden langzamer over de twee km. In de skif voeren good-old Jan Wienese, titelhouder Gé van Enst, outsider Ed Maan, kanshebber Ro nald Vervoort en Harald Punt en George Brouwer de haJLve finales bin nen. Deze laatste twee gaan elkaar za terdag tevens de lichte skiftttel be twisten. En dat kan interessant wor- De grote verrassing was gisteren zonder twijfel de uitschakeling van de no. 1 geplaatste speelster in het damesenkelspel b, Josine van der Koogh. Jacqueline Schroder klopte de ver beneden haar kunnen ten nissende Noordwykse vechtjas dit maal overigens zonder haar gebrui- keiyke enthousiasme spelend royaal met 6—2, 6—1. In het herendubbelspel b had de no. 1 geplaatste nieuwe combinatie Blommendaal/Meyer weinig moeite met 't duo R. Wessels/Oudenaarde: 6—1, 6—2. De harde forehands van de Unicummer gaven Blommendaal de nodige kansen aan het net, die goed benut werden. Wanneer de planning uitkomt dan zal de finale gaan tussen dit duo en De Groot/ Hazenoot. Blommendaal en Haze- noot zyn spelers, die graag het net zoeken en Meyer en De Groot beha len hun successen voornamelyk van uit het achterveld. In het herenen kelspel c werd de veelbelovende Pruys met 6—3, 6—3 terugverwezen door Van der Lippe. Maya de Boer had het In het damesenkelspel c niet gemakkeiyk tegen Toos Parlevliet. Toos Parlevliet, beter thuis op het winderige domein van de Katwykse TV, had winstkansen, maar verspeel de die door de keiharde wedstryd- mentaliteit van Maya de Boer: 75, 6—4. Mevrouw Grimbergen was snel klaar met Truus Heemskerk: 63, 6—1 en mevrouw Jongkindt kon te gen mevrouw Westerbeek weliswaar in de eerste set geen spel maken, 0—6, maar bleef met 6—4 en 6—2 toch in de running. In het heren dubbelspel c wonnen de broers J. en M. Schuurmans, samen nog geen 26 Jaar oud, van Jan van Asselt en Ruud Caroentier, 6—4, 6—3. Frans Engelenburg ïykt er in dit toernooi op uit te zyn zo lang mo- geUjk aan de slag te blyven. Niet al leen zorgt hy ervoor zyn plaatsing als no. 1 in het H.E.B. te rechtvaar digen door zich niet te laten kloppen maar hy neemt daar ook ruim schoots de tyd voor. Eergisteren moest hy de party tegen Jon Assel- bergs afbreken by de stand 1113, 7—5 om gisteren te besluiten met 6—2. Daarna maakte hy er tegen Marcel de Bakker weer drie sets van 5—7, 6-4. 6-4. Heel lang hielden gisteren ook Willemyn Tondrok en Marieke van Oostrom het uit in hun party in het DEC. Laatstgenoemde won omdat Willemyn Tondrok by de stand 3—6, 6—1, 7—7 door kramp werd geveld. den, zeker nu Haagse Harald z'n per- soonlyke record tot 7.10.13 omlaag haalde. Al is dat nog altyd een se conde langzamer dan Brouwers "uit schieter" op het PE-lustrum. Ed Maan van Asopos eindigde wel iswaar in de eerste voorwedstryd als derde achter Wienese en Van Enst, maar plaatste zich alsnog voor de halve finale dankzy een eerste, plaats to de eerste herkansing. Uitslagen Voorwedstryden, Dames, dubbel twee: Eerste voorwedstryd: 1. Orca- Gyas 3.36.78, 2. De Hoop 3.48.61. Tweede voorwedstryd: 1. Nereus (Steenman-Vosmaer) 3.26.10 nieuw internationaal baanrecord. Oud: Rus land 3.26.12 (1973), 2. RIC 3.28.76. Heren, skif: Eerste voorwedstryd: 1. Wienese (De Amstel) 7.16.90, 2. Van Enst (Nereus) 7.23.62, 3. Maan (Aso pos) 7.35.03. Tweede voorwedstryd: 1. Kunst (De Laak) 7.10.13, 2. Vervoort (Nautilus) 7.10.95, 3. Mich els (De Hoop) geen tyd. Vier met stuurman: Eerste voor wedstryd: 1. Dudok van Heel 6.28.99, 2. Okeanos 6.39.03. Tweede voorwed stryd 1. Laga 6.22.57,2. Nereus 6.37.88. Lichte vier zondier stuurman: Eer ste voorwedstryd: 1. Skadi 6.31.22, 2. Orco 6.33.76, 3. Tachos-Euros 6.38.30. Tweede voorwedstryd: 1. Orca-Triton 6.29.16, 2. Nereus 6.32.80. Lichte vier met stuurman: Eerste voorwedstryd: 1. Orca-Triton 6.41.26, 2. Skadi 6.48.93, 3. Nereus 6.50.26. Tweede voorwedstryd: 1. Orca 6.43.06, 2. Taohos-Euro6 6.47.01. Herkansingen heren, skif: Eerste herkansing: 1. Maan (Asopos) 7.21.01, 2. Droog (De Where) 7.24.81. Tweede herkansing: 1. Brouwer (Hades) 7.33. 16, 2. Michels 7.42.23. Vier met stuurman: Okeanos ging alleen over de baan to 6.44.26, aan gezien Nereus zich wegens materiaal- pech moest terugtrekken. Dames, finaile dubbeltwee: 1. en kampioen van Nederland Oroa-Gyas (Margriet Dubbelboer-Hette Borrias 3.27.03, 2. RIC 3.33.60, 3. Nereus 3.36.90. DIEZ Aad van den Hoek blijft in de Ronde van Rijnland Palts op permachtig. In de achtste etappe, die uit twee gedeelten bestond, slaagde hij er weliswaar niet in een ritzege te boeken, maar hij bouwde zijn voorsprong op de Westduitser Klaus- Peter Thaler wel aanzienlijk uit. Voor de tweede achtereenvolgende keer had de renner uit de Kettingstal onbarmhartig toegeslagen. De eind zege kan hem nauwelijks meer ont gaan. In de nog resterende twee rit ten moet hij, zeker in deze vorm, in staat worden geacht zyn winst van bijna vijf minuten te consolideren. In het eerste gedeelte werd de Westduitser Trott eerste voor Albert Scheffer. Aad van den Hoek breidde in dit gedeelte zijn voorsprong op Thaler uit met elf seconden. Het tweede gedeelte van de etap pe was interessanter, omdat Aad van den Hoek een aanval deed op Tha ler, die kort na het begin was weg gesprongen. Weer toonde Van den Hoek zijn kwaliteiten. Thaler werd op grootse wijze gelost. Van den Hoek kreeg vier man mee, maar door zijn tempoversnellingen werd de rest van het veld op grote achterstand gezet. Winnaar van de 59.5 kilometer lange rit werd de Westduitser Horst Brehm, d;e dinsdag eveneens een ritzege had geboekt. Van den Hoek eindigde op d vyfde plaats, maar had zyn grote Jeugdzeilers van Nederland geven toon aan in WK ENKHUIZEN De Nederlandse zeiler Van der Zee heeft gisteren op het IJsselmeer de derde wedstrijd gewonnen in de reeks om het wereld kampioenschap Jeugd in de vaurien- klasse. In het algemeen klassement behoudt Bieze de eerste positie. De daguitslag Is: 1. Van de Zee; 2. Bieze (Ned). De stand in de algemene rang schikking is: 1. Bieze; 2. Versloot (Ned); 3. Van Walt Meier (Ned); 4. Van de Zee. Uit de twee restpartijen dient hij nog één punt te scoren. Het verlies van Ree kwam weliswaar in een wat verwarrend slotakkoord, maar voor dien had de Nederlander het reeds moeilijk gehad. Misschien was de wat vredelievende opening hieraan niet vreemd. Er gebeurden gisteren meer schokkende dingen Knaak ver sloeg Geiler. De grote Rus over schreed zelfs op de 40ste zet de tijd een zeldzaam gebeuren. Voordien had Gelier enig initiatiefin handen, maar het bleek uitermate moeilyk aanknooingspunten te vinden voor een actie. Toen hij in tijdnood kwam, wist Kaaak met enkele krachtzetten de zwarte stand aan het wankelen te brengen, met het bovenvermelde resultaat. Donner—Ivkov was misschien het minst logische gebeuren van deze ronde. De Nederlander stond weer moeilijk, in feite precair Ivkov had zelfs de mogelijkheid drie pionnen uit te maken. Hij koos de totaal ver keerde variant, waarna de overge lukkige Donner zelfs nog een remise concurrent Thaler definitief terugge wezen. In de ronde is overigens wel het eerste dopinggeval bekend geworden. Na de etappe van maandag was de Westduitser Hans-Joachim Kuhn in overspannen toestand naar een zie kenhuis vervoerd. Daar werd hem urine afgenomen en het onderzoek viel positief uit. Eerste gedeelte: 1. Trott (Wdld) 2.38.27, 2. Albert Scheffer (Ned), 3. Derlick (Wdld), 4. Camba" (Tsj) z.t., 5. Paltian (Wdld) op 25 seconden, 8. Aad van den Hoek (Ned op 3.33. Twee ie gedeelte: 1. Brehm (Wdld) 1.19.53, 2. Weibel (Wdld) 1.19.58, 3. Snoeyink (Ned) 1.20.03, 4. Micalsky (Wdld) 1.20.08, 5. Van den Hoek (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1. Van den Hoek (Ned) 29.45,35, 2. Thaler (Wdld) op 4.56, 3. Zeman (Tsj.) op 5.11; 4. Prchal (Tsj.) op 5.19, 5. Van Katwijk (Ned) op 5.27, 6. Wei oei (Wdld) op 6.10, 11. Schef fer (Ned.) op 8.37, 13. Snoeyink (Ned) op 9.28, 18. Gevers (Ned) op 13.15, 40. Aling (Ned) op 34.32. uit het vuur wist te slepen. Velimiro- vicSosonko was een zeer gecom pliceerde zaak. Sosonko werd in toe nemende mate overspoeld door de problemen en tenslotte verloor ook hy tegen de klok. Nog waren 't pak ket suprises niet ten einde. Het pu bliek, dat dagelijks met zo'n 100 kij kers toeneemt, schoof-met een fijne neus vooi sensatie naar Kaplan— Toekmakow. De Amerikaan leek de Russische leider van het peloton op de knieën te zullen krijgen. Er doem den zelfs matbeelden op. Evenwel, opnieuw had Kaplan zijn bedenk tijd verschrikkelijk oneconomisch verdeeld. Hij kwam weer in schrij nende tijdnood, terwijl Toekmakow met al het beschikbare materiaal counterde Nadat de partij was af gebroken won Toekmakow in twee de zitting. Ribli tenslotte profiteerde van een vergeetachtigheid van Jan Timman. Die dacht zo'n 40 minuten over een zet vergat in die tijd een voordien uitgerekende variant- en boekte prompt en overbodig een pion. De Hongaar won daarna op be- DEN HAAG Gisteravond heb ben Nederlandse eredivisieclubs een aantal vriendschappelyke wedstrij den gespeeld ter voorbereiding op de nieuwe competitie. De uitslagen zyn: Combinatie Ein- tracht Nordhorn/Schlittorf '09 Ajax 12 (01). Doelpunten: Ar nold Mühren 0—1, Geels 0—2. Ker- perin 12. Toeschouwers 6500. Caesar—MW 1—1 (1—1), doel punten: Pypers l—O, Brokamp 11. Toeschouwers: 1500. SHO—FC Den Haag O-l (O-l). Doelpunt: Perazic. Toeschouwers: 1000. Heerenveen—Sparta 2—3 (1—2). Doelpunten: Van Staveren 0—1, Go- lyanin 1—1, Heyerman 1—2, Golynin 2—2, Bosman (eigen doel) 2—3. Toe schouwers: 4000. Alkmaarse Boys—AZ '67 1—3 (0—1). Doelpunten: Wildbret 0—1, Mol 0-2, Van Menen 1—2, Mol 1—3. Toeschouwers: 500. Brabants amateurteam—PSV 0—9 (03). Doelpunteiy: v. d. Kuylen, Dahlqvist (2), Lubse (2), Postuma (2) en Kemper (2). Toeschouwers: 4000. StreekelftalRoda JC 2—6 (0-3). Doelpunten: Meuser 0—1, Nanninga 0—2, De Goede 0—3, Pfeiffer 0—4, Steures 14, Coerver 1—5, De Goo- yer 2—5, Meuser 2—6. Toeschouwers: 1200. LEMMER J. Prins uit Oud- Loosdrecht heeft gisteren op het IJsselmeer by Lemmer zyn Neder landse titel zeilen in de pampus- klasse geprolongeerd. Op de laatste dag passeerde hy Tebe (Gouda) in het algemeen klassement. De eind uitslag is: 1. J. Prins (Oud-Loos- drecht) 7945 punten; 2. P. A. Tebe (Gouda) 7547 punten; 3. H. Donker (Sneek) 7003 punten. STEINHUDE Dankzy een overwinning in de vierde wedstryd heeft de Westduitser Horst Klein zich vrijwel verzekerd van de Euro pese titel zeilen in de olympia-jol- len klasse, die op het Steinhuder- meer by Hannover wordt betwist. Het was de derde overwinning die de Westduitser in vier races be haalde. dachtzame wijze. De remises Csom —Lange weg en LombardyJ ansa kwamen langs logische weg tot stand. Vandaag zullen de ontmoetingen Timman— Donner en Velimirovic Ree wel in het middelpunt van de belangstelling staan. GROOTMEESTERGROEP: 13e ronde: Velimirovic (Joeg.)—Sosonko (Ned) 1—0, Ree (Ned)—Planinc (Joeg.) 0—1, Lombardy (VS)—Jan- sa (Tsj. Ribli Hong.—Tim man Nod. 1—0, Donner (Ned.)— Ivkov (Joeg) CSOM (Hong.) Langeweg (Ned) Kaplan (VS)—Toekmakow (USSR) Knaak DDR—Geiler (USSR) 1—0. Stand: 1. Ivkov en Toekmakow 9, 3. Jan- sa 8*4, 4/5. Ree, Ribli 8, 6/8. Pla ninc, Csom, Geiler 6%, 9. Velimiro vic 6, 10/ 3. Langeweg, Timman, Lombardy, Sosonko 5*4, 14/15. Don ner. Knaak 5.16. Kaplan 3* en 1 af- geb®. Hans Ree zakt door verlies naar gedeelde vierde plaats AMSTERDAM In de dertiende ronde van het IBM-toernood heeft Hans Ree verlo ren van de Joegoslavische grootmeester Planinc. De score van Ree, van wie wordt ge hoopt, dat hij een eerste grootmeesterresul taat zal boeken, is nu acht uit dertien. Geiler: verlies door tijdnood tegen Knaak. Tennistoernooi Katwijk

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 13