Meneer pastoor wil z'n huis voor God behouden j prince M cladding j - M >k O INCASSEERDER oa Pacton-Utrecht zet 142 man op straat v I I I I I I I I I VAKANTIEKRACHTEN ERVAREN KIPPER-CHAUFFEUR BOEKEH SWERIS ADMINISTRATIEVE KRACHT PRINCE CLADDING B.V. zonneveld philippo de koning LEIDSCH DAGBLAD aluminum» DINSDAG 30 JULI 1974 Advertentiecampagne voor kerkje in t Loo Door Aad Wagenaar mijns parochie dat bedrag bij el kaar konden brengen. „Ieder gezin betaalt per jaar toch "Kom ik een beetje behoudend over?", vraagt de pastoor. "Nu, ik vind me zelf een modern man, maar Medemenselijkheid, Je naaste lief hebben dat is allemaal best. Maar, meent pastoor J. Dellemijn, met al die medemenselijkheid, schiet God er de laatste Jaren bij in. Hij is het stiefkind van de moderne ^,"^3 kleine Godshuis is niet echt mooi de neo-gothiekbouwmeester Alphons Tepe, die het tekende, heeft in het land schonere neergezet. Maar het al het lieve sommetje van 220 gul- ik wil alles behouden, dat goed is in is niet om de schoonheid van het den i kerkje in 't Loo, dat'pastoor Delle- hoor; mijn in de weer is; het gaat wézen ervan. De kerk is weldra honderd Jaar oud dat is ook niet niks. Maar drie ton christenen geworden. De pastoor het daar niet mee eens. En dus: "Wat ik nu aan het doen ben, doe ik uitsluitend voor God. Ik behoud zijn huis voor hem. Met zijn hulp natuurlijk". Dat huis is het kleine kerkje, dat in het Gelderse gehucht 't Loo staat, JJebben werk leden zeiden sloop, die kerk Maar toen riep pastoor Dellemijn: al: rijp de kerk. Zonder morren het oude én het nieuwe. In die zin hechte fami- ben ik behoudend. Met medemense- Zeventig pro- lijkheid alleen kom je er niet. Het eerste gebod is God lief te hebben". En hem dus géén kerkje te ont nemen. De pastoor gaat voor in het klei ne gebouw en toont ons de plekken van verval. Op het altaar ontsteekt hij alle dikke kaarsen, om de foto- kun je niet eisen natuurlijk". Geen geld, dus slopen? „We von- afbrokkelend pleister- den een andere oplossing", zegt pas gewelven. Een paar Jaar ge- toor Dellemijn, „twee derde van de restauratiekosten was arbeidsloon. Toen zeiden ze in de parochie: ei, meer ie 7^^"^ de arbeid zelf verrichten blijft drie kilometer buiten Duiven. '•'If honderd Jaar gebeden met God samen waren, met zo maar afdanken Zo kwam het er van dat nu al een zestal weken in twintig kranten "God verhoede het! En ik zal hem er nog maar één ton over Binnen daarbij helpen. Je kunt een plaats, geen tijd hadden we een bouwploeg van twintig man bij elkaar. En tóen zei ik: jongens voor die honderddui zend gulden zal ik dan gaan preken in het land. Want preken, dat kan ik" - - Twintig weken lang ging de pas- tijdschriften een advertentiecampag- tx)or elke zorKjag naar kerken over- - loopt, waarin de_pastoor om geld al in het land Ik vertel dc mn. sen hoe goed ze 't hebben, hoe dank baar ze moeten zijn voor hun ge zondheid, voor hun welvaart. En dan zeg ik: zou Je voor al dat goede dat God je geeft, nu eindelijk met eens iets teruggeven? Vandaag is Je kans jaar, sinds de laatst bouwpastoor Stille dag Een campagne, die hem tot dusver 30.000 gulden kostte. Maar die dat geld waard blijkt -Hét is vandaag —n stille dag, t zal wel door de ««- nog kerken bouwden in plaats kantres komen zegt pastoor Delle- 5lopen weer de kalK mijn (55) als we s ochtends aan- le|s terug te gwn q, misschien schikken aan de brede tafel in de kQmt die komende uc jaar voorkamer van de pastorie, waar hij zijn administratie doet. Hij is bezig 160 girokaarten te or denen, waarmee een totaalbedrag van 1600 gulden naar 't Loo is overge schreven, de oogst van die dag. "Een week geleden was 500 giro's per ochtend met abnormaal." knort de pastoor met een toch opgewekte blik, "ik vraag in de advertentie twet gulden, maar kijk. dit stapeltje preken? Ik raakte zijn de overschrijvingen van een tien- kerkgangers hier in tje en dit hier zijn de bedragen van honderd gulden en meer. Er is er vandaag weer een bij van vijf honderd gulden. Zo komen we er wel. t Loo zal zijn kerje behouden: dat is weer eens wat anders in een tijd, waarin op geloofsgebied namelijk te berichten valt over in- nen 1>God helpt niet weerom." „Verrek ja", zegt de pastoor, Je ziet het de mensen denken, die kans benut ik. En daar komt het geld dan te voorschijn". Vervreemd Maar wat gebeurde door al dat mijn eigen Loo ver vreemd. En toen dacht ik: als dat zo doorgaat, heb ik straks een geres taureerde kerk, maar een gesloopte parochie. Die gedachte bracht me tot het idee van die advertentietjes. Ik hoef er nu niet meer iédere zon dag op uit". Tachtigduizend gulden is nu al bin- flaties en faillisementen Maar dan zegt pastoor Dellemijn: „Men zou eens met mij mee moe ten gaan als ik zondag in het land ga preken. Behalve die advertenties is dat óók mijn manier om aan geld voor mijn kerk te komen. Iedere zondag preek ik vier tot vijf keer er gens in een kerk. En wat ziet men tot zijn verrassing? Een hoog kerk bezoek! God is dood? Nou, dan toch zeker niet in de kerken buiten de „w^0,Kn„„ grote steden! Een offerbereld zijn de mensen ook met minder dan duizend gulden op zak kom ik dagavond nooit thuis". Drie ton Pastoor Dellemijn: met Gods hulp. NIEUWERKERK A. D. IJSSEL Paoton BV in Nieuwerkerk aan de IJssel meerderheidsbelang van NV Laura in Eygelshoven in Limburg) is van plan de activiteiten van Pacton- Rolande (produktie van tankwagens) Aart de Jong: vier zeges in tien dagen LEIDEN De vijftienjarige Aart de Jong heeft de smaak te pakken. Won de kasteleinszoon uit Wetering- brug (nabij Oude Wetering) tien da gen geleden voor eigen publiek voor het eerst in zijn carrière een grote wedstrijd, op dit moment heeft hij reeds vier zeges geboekt. Verleden week zondag won hij in Langendijk, afgelopen donderdag eindigde hij als eerste in Wateringen en ditmaal is hij de sterkste gebleken in Baren- drecht. De Swiftrenner wist halfkoers met de kampioen van Zuid Holland, Martin Huizinga, te ontsnappen en een riante voorsprong op te bouwen. Zes kilometer voor het einde wist De Jong zijn medevluchter te lossen, waardoor hij onbedreigd won. Ari Ravensbergen uit Voorschoten ver keert eveneens in een goede vorm. Afgelopen woensdag won hij zijn eerste wedstrijd bij de liefhebbers in Alblasserdam. Het afgelopen week einde was hij wederom de sterkste in Monnickendam. In de eindsprint, versloeg hij Theo Degeling uit Hoog- karspel en Thijs Bakker uit Delft. Jan Zwaan, eveneens uit Voorscho ten, werd achtste. In Oostvoorne ten slotte werd Piet van Leeuwen- uit Zoeterwoude vijfde. in Utrecht te beëindigen. Bij dit bedrijf werken 142 man, aldus Pac ton. Besprekingen met vakbonden en ondernemingsraad zijn gaande. Er zijn ook besprekingen gaande met een ander tankwagenproduktiebedrijf over de mogelijkheid van een con centratie van de produktie van tank wagens. Daarbij zal worden gestreefd naar de mogelijkheid de onderstellen van de wagens in het Pactan-bedrijf in Ommen (Ov) te doen plaatsvin den. aldus de Pacton-directie. Over weging tot de sluiting van het Utrechtse bedrijf zijn, dat dit reeds enige Jaren verliesgevend is en dat pogingen om hierin verandering aan te brengen geen gunstig resultaat hebben opgeleverd. Binnen de overige Pacton-bedrij ven zullen voor een aantal medewer kers vervangende functies worden aangeboden. Ook zijn aanbiedingen te verwachten van de kant van een an dere tankwagenproducent. Dode en 6 zwaar sommige branches gewonden bij verkeersongeluk RIDDERKERK (ANP) Een fron tale aanrijding op rijksweg 15 (Rot ter dam-Gorinchem) ter hoogte van de Molenweg in Ridderkerk-Oosten- dam, heeft ten minste aan één per soon het leven gekost. Zes mensen zijn zwaar gewond naar het zieken huis vervoerd. Bij het ongeluk zijn minstens vier auto's betrokken. Over de oorzaak is nog niets bekend. het altaar staat een drumstel. Ook in 't Loo is de eredienst soms aange past aan de popcultuur. "Allicht", zegt Pastoor Dellemijn, "je moet toch met Je tijd mee" Als hij de kaarsen weer gedoofd heeft, treedt hij terug van het altaar maakt een snelle knieval en slaat een kruk je. Buiten, aan de rand van het klei ne kerkhof, zegt hij opkijkend naar het kerkje: "Natuurlijk is het hele maal geen mooie kerk, maar het is een Gódshuis. En daar gaat het per slot toch om". mmmm%m Het kerkje van 't Loo: slopen mag niet. zegt pastoor Dellemijn, "toen ik net met die ad vertenties begonnen was, heb ik eens zitten bidden en gevraagd of hij vond dat ik het goed deed". En kwam er antwoord? "Jazeker. Na vijf minuten al. Teen werd er aangebeld en op de stoep een jongen uit Rotterdam. Hij had van mijn actie gehoord en vroeg of hij me kon helpen met de admini stratie. Het was een jongen, die net had gedaan en Jezuiet wilde i een opmerkelijke ambitie in deze tijd. We zijn het er ook wel over eens geworden, dat je om nu priester te worden naar het buitenland moet. "Hoe kun Je hier in Nederland nu Drie ton, zo was uitgerekend, zou als priester trouw leren van mensen, de restauratie van het kerkje gaan die zelf ontrouw zijn?", zei die Jon- kosten. Er was geen sprake van dat gen en ik gaf hem gelijk. Hij gaat nu de 200 gezinnen van pastoor Delle- naar België". De vakbonden zijn niet tevreden over het besluit van de Pacton-direc tie. De heer A. van Breukelem, dis trictsbestuurder van de Industriebond NKV, zei dat het misschien niet op deze manier nodig was geweest als tij dig overleg met de vakbonden was gepleegd. Zij hebben goede re laties in Utrecht en hadden misschien nog een samenwerking met andere Utrechtse bedrijven kunnen bezien. Zijn collega J. Abbenhues van de Industriebond NVV deelt die mening, want naar zijn mening gaat veel vakkennis voor Utrecht verloren. Gezien de moordende concurrentie in de tankwagenwereld zag hij geen kansen meer voor Pacton-Rolande, maar via samenwerking met de eveneens in Utrecht gevestigde tank- wagenfabriek Holvrieka met een pro- duktiebedrijf in Ommen had mis schien nog werkgelegenheid behouden kunnen blijven. Goede omzetten in DEN HAAG Winkelbedrijven in woningtextiel en njeubelen hebben in de periode Januari tot en met mei van dit Jaar goede geldomzetten be reikt: een istj gnigv anl8 procent, reikt: een stijging van 18 procent, vergeleken met dezelfde periode vo rig Jaar. Uitspringers waren verder de boek en kantoorboekhandels, (plus 20 procent). Dit heeft het Eco nomisch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf berekend op basis van de gebruikelijke enquete bij vesti gingen in deze branches. Slechte resultaten bereikten de kleine kruideniersbedrijven met een stijging van slechts 2 procent en de slagersbedrijven met 5 procent. wegens gezocht sterke toename aktiviteiten wordt voor Kupri - bedrijfshallen, Priclad metalen dak- en wand- H Ikonstrukties, Colorcoat beschermd stalen profielplaten, Prins vloerkonstrukties en Luxalon Sandwichpanelen die de verantwoordelijkheid voor een zelfstandige afhande ling van de boekhouding op zich neemt. Een ruime gelegenheid wordt geboden om op korte termijn een sleutelpositie in ons dynamisch bedrijf te veroveren. Het bezit van diploma M.B.A. is een vereiste. Ervaring opgedaan in een (leidinggevende) administratieve funktie, organisatorische capaciteiten en ambitie om vooruit te komen strekt tot aanbeveling. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de direktie POSTBUS 15 ZOETERWOUDE Industrieterrein „De Grote Polder". TELEFOON 01710-34541. Wij staan voor u klaar voor vracht-, -bestel- en personenwagen verhuu AUTO PETER St. Aagtenstraat 16-20 Mp Voor ons bloembollenbedrijf roeken wij nog enkele voor inpakwerkzaamheden. Leeftijd 15 tot 19 jaar. Spoedige indiensttreding is gewenst. Voor inlichtingen en aanmelding: Hoofdstr. 92, Sassenheim. Telefoon 02522—TT241. De Juweelbakkerij te LEIDEN, vraagt voor haar broodbakkerij aan de Rooseveltstraat 12a, enkele BAKKERIJ MEDEWERKERS Ook zij die geen ervaring hebben kunnen solli citeren, aangezien opleiding in het bedrijf plaatsvindt. Het werk wordt verricht in een 2-ploegen- dienst. U kunt solliciteren bij ons bedrijf, zo mogelijk na telefo nische afspraak met de heer C. Meyers, Roosevelt straat 12a te Leiden. Telefoon 01710—41045. Aannemers- en Transportbedrijf VAN DER LEEK EN VAN DE VELDE Rijksstraatweg 388 in Wassenaar, vraagt een Sollicitaties aan bovengenoemd adres. Telefoon 0175119208 en na werktijd 01710—92076 of 02907—4390. UITZENDBUREAU Telef. 01710-31710 Korevaarstraat 33 Leiden. wabu UW ADRES VOOR meubel stoffering F. KLEER Oude Vest 5, Leiden Tel. 01710—25869 Gevraagd part-time Leeftijd boven 23 jaar. Aanmelden bureau Leidsch Dagblad Witte Singel ILeiden. BOEKHANDEL Dames grijp de winst! Nu ttfdeiyk 20% zomerkor- ting, duizenden korte en BONTMANTELS oonthoeden, colliers collec tie 1974. Nu kopen en in de winter betaien, gratis be waren. 3 Jaar waarborgga- rantie Desgewenst zeer soe pele kredietservice. De Bont koning, Hoogstraat 97, Rot terdam-C.. tel. 010-117.117. Groot parkeerterrein voor zaak. Gratis reizen, bü koop reisgeld door geheel Neder land terug (ook benzine auto)] voor 2 personen. ROOSEN OPTIEK Kort galgenwater 1 Leiden Alle brillen 2 jaar GRATIS VERZEKERD I tegen breuk, diefstal, I verlies.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 8