Schuiten: nóg sneller Fedor den Hertog niet in WK-ploeg voor Montreal „In eigen land velen niet met evangelie bereikt" PIJNEN IN FINALE ACHTERVOLGING BIJNA INGEHAALD Verlies Donner in hangpartij HZC/De Robben wil organisatie eerste ronden Europa Cup PIJNEN IN ZESDAAGSE MET SERCU Militair bij oefening omgekomen TOERUSTINGS- WEEKEINDE Beroepingswerk DE KERK IS „UIT DE BIJBEL IS „IN"' VRIJDAG 26 JULI 1974 AMSTERDAM Met een nog betere tijd, dan die hij in de kwalificatie-ritten had gereden, heeft neo-prof Roy Schuiten het Nederlandse kampioenschap achtervolging behaald. Hij liep zijn tegenstander in de eindstrijd, ploeggenoot René Pij nen, bijna in en liet op de chronometer 6.07.79 over de vijf kilo meter registreren. Hij was met die tijd 0,08 van een seconde sneller, dan tijdens zijn eerste prestatie. Rene Ptfnen, die op die finish lek reed, had 17 seconden meer nodig. I De oorzaak vain zijn gedeeltelijk fa- j ten, hoorde de Brabander na afloop van ploegleider Peter Post, die hem Uitslagen de uitslag meedeelde van eer ter achter zich hield, waardoor de Hagenaar zich net niet voor een ticket naar Montreal verzekerde. Door Hans Coolegem tersonderzoek. 'Pijnen heeft bloed - armoede, maar dat kon ik hem voor het kampioenschap onmogelijk J vertellen', aldus Post. ..Ik heb allang gemerkt, dat het niet goed zat", vertelde Pijnen. „Als ik normaal ging trainen, zo'n 140 kilometer en trachtte om op een normale wijze mijn conditie te pak ken te krijgen, verloor ik zo'n zes a zeven kilo aan lichaamsgewicht. Dat is is niet normaal. Ik rijd nu behoor- I lijk, maar meer ook niet .Extra in spanningen kan ik niet doen". De nieuwe KNWU-arts dr. Simons wint in twee ritten van Berend neemt Pijnen nu onder handen om der Putten. Tijd hem voor het wereldkampioenschap weer kerngezond te krijgen. „De oorzaak is, dat ik door een ver koudheid veel medicamenten* heb gebruikt. Maar wat voor kuur ik nu imoet ondergaan, is me niet duide lijk. Dokter Simons vertelde me zo juist dat het niet met pillen en in- IJecties goed is te krijgen. Dus we 1 wachten maar af". Roy Schuiten was met zijn nieuwe seconden,'"2."Rini LangiVuis" (Rot- wereldtijd uiterst tevreden. „Ik ben terdam, U2.75, 3. Jan de Jong (Zwa- Halve finale achtervolging profs: le serie: Roy Schuiten loopt Klaas Balk in in 3.24.96; 2e serie: 1. René Pijnen 6.32.44. 2. Ger Kamper 6.46.98. Finale: 1. Roy Schuiten 6.07.79, 2. René Pijnen 6.24.74. Om de derde plaats: 1. Kamper 6.36.64. 2. Balk 6.48.67. Profstayers: 1. Cees Stam (Sta kenburg) 60 km in 45.44.5, 2. Nico Been (Koch) op 1420 meter. 3. Har ry van Leeuwen (Walrave) op 1470 meter. Halve finale sprint profs: le serie: Loevesijn wint in twee ritten van Van der Putten, 12.0 en 12.1. 2e serie: Fens wint in twee rit ten van Balk: 12.8 en 12.6.-. Finale: Leijn Loevesijn wint in twee ritten van Gerry Fens. Tijd over de laatste 200 meter 12.0 en 12.2. Om de derde plaats: Klaas Balk Herman Ponsteen, wéér tijdiritkampioen. de laatste 200 meter 12.6 Amateurs: 50 km zonder gangma- king: l. Jan Lenferink (Geesteren) 1.03.59.7, 2. Ernle Nieuwenhuis (Boe- lenslaan) op 110 meter, 3. Ger Slot (Alkmaar), 4. Peter Nieuwenhuis (Amsterdam), 5. Ger van Gerwen (Olland) Eén kilometer tijdrit met staande start (amateurs)1. Herman Pon steen (Nijverdal) 1 minuut 10.81 heb met de illusie nenburg) 1.13.52. 4. Ger den Hartog ar wereldkampioen (Aiphen den Ryn) 1.14.23, 5. Knudsen verwacht Jan Lenferink (Geesteren) 1.14.57. dat ik nu z< word. Baert m ik ook nog wel". En over zijn laat- I w ste poursuite: „Ik heb totaal geen last, dat ik nu een kilometer meer weg moet trappen. Als je het sche ma bekijkt, rijd ik normaal mijn 197] tijd, die ik ook voor de vier kilome- ig?, ter bij de amateurs nodig had". De nieuwe kampioen op de kilome- 1971 ter bij de amateurs werd opnieuw L96j jachtrjjder Herman Ponsteen. HU w verbeterde zijn tijd van het vorig in het iBM-toernooi diverse hang- 197 jaar met 0.01 seconde (1.10.81). partijen tot een einde gekomen. In 196| Sprinter Rinus Langkruis behaalde de grootmeestergroep won Geiler de zilveren medaille. Hij bleef Jan Mnder sla(, of stoot 2ijn due, AMSTERDAM Gisteren zijn i de Jong bijna seconde Lombardy. Die capituleerde, na twee Ook profsprinter Lijn Loeveseun zittingen op woensdag, telefonisch in prolongeerde zijn titel. Hij kreeg de vroege donderdagochtend, «evenwel meer tegenstand dan het Het elndspel Donner-Csom Uit de vorig jaar. Desondanks werd mede- ronde bleek op ^mpo finalist Gerrie Fens verslagen. Het 50 kilometerkampioenschap amateurs werd een prooi de Nederlander verloren. Op kop blijft de Rus Toekmakov, met op de gedeelde tweede plaats Hans Ree en Jan Lenferink, die is geselecteerd de Joegoslaaf Boris Ivkov. voor de achtervolgingsploeg. Op In de meestergroep is het vooral de geleende baanfiets omdat hij eerder Argentijn Debarnot. die veel hang- met het fietsen wilde stoppen, ver- partijen heeft. Tegen Boehm ont- racte Lenferink in de laatste meters snapte hij in i Emi Nieuwenhuis. Aan de top va Zoals mocht worden verwacht werd geen verandering. De Rus Maka- Cees Stam kampioen bij de prof' stayers. De Zaankanter had twee I Ironden voorsprong op Nico Been, gaar Popov hebben 'die Harrie van Leeuwen vijftig mp- stand. risjev blijft eerste met 5V2 punt. De Nederlander Ligterink en de Bul- punt achter stand. Leythe-roeisters naar Kopenhagen LEIDEN Op uitnodiging van de Koninklijke Nederlandse Roeibond zal de meisjes dubbeltwee van Die Leythe, Hannie Korthof en Michèle Parmentier, uitkomen op internatio nale roeiwedstrijden op het Meer van Bagsvaerd bij Kopenhagen. Met enkele andere junioren kampioenen sluiten zij hiermee hun seizoen af. Voor de meisjes zijn er namelijk nog geen wereldkampioenschappen, zo als op het ogenblik voor de jongens in Ratzeburg. Anders zonden de Ley the-roeisters en hun coach Anneke Klerks daar zeker hebben deelgeno men. Maar niet in de twee, want op dat onderdeel werd tijdens de Neder landse kampioenschappen onver wacht verloren van de Hoop. Wel werd het kampioenschap behaald in de dubbelvier in combinatie met twee Amsterdamse roeisters. Deze vier is 't gehele seizoen (12 wedstrijden) onge slagen gebleven o.a. ook in Duisburg. Mede door een flink aantal overwin ningen in de twee, waarin de Leythe- meisjes dit seizoen het Bosbaan-re cord verbeterden, hebben Hannie Korthof en Michèle Parmentier, die derde werd in de skif, een ongekend goed seizoen gemaakt, dat ze hopen af te sluiten met een internationale overwinning in Bagsvaerd. ZEILEN De Nederlandse zei ler Johan Loermans is na de vijfde race voor het wereldkampioenschap in de klasse der Europajollen vierde in het algemeen klassement met 89.7 punten. De Fransman Yves Silvestro is leider met 47 punten. De Neder lander Dick Groenhart eindigde in de vijfde race als veertiende. De wedstrijd leverde een overwinning op voor de Fransman Rolland Chetin. Snelschaakduo Pols/Sikkel wint toernooi KATWIJK Het derde en laatste badgastensnelschaaktoernooi heeft twee winnaars opgeleverd n.l. de LSG-er Sikkel en Philidor-speler Pols. Dit vond zijn oorzaak in het feit dat de tijd ontbrak om in de Katwijkse Sporthal Cleyn Duin nog beslissingspartijen te spelen. De vorige week nog falende Sikkel kwam deze keer als overtuigend win naar uit de voorrondes en startte dan ook in de finale-achtkamp als de grote favoriet, met als meest ge vaarlijke outsider de oud-winnaar Mieremet. Het uitstekende optreden van Pols deed de bordjes toch wel even verhangen, daar deze Sikkel wist te kloppen en ook niet vergat verder te scoren. Eén man uit het sterke gezelschap wist Pols toch nog een nul te bezorgen en wel de Duitse badgast Schreiber. Aangezien Sikkel verder niets meer afstond, deelden uiteindelijk eerstgenoemde en Pols de eerste prijs. Goede derde werd Mieremet. In groep 2 profiteerde Hendriksen listig van het vormverlies van zijn opponenten, daarmee probleemloos zegevierend met 6% uit 7. Dobbe laar en Stuckman deelden met vijf punten de tweede plaats. Dobbelaar werd eerste na een barragepartij. Vierde werd met 4M punt Jongsma. Groep 3 was deze avond eens niet voor Rijnsburger, maar leverde een zege op voor Roëll. Edeling werd win naar in de vierde groep. AMSTERDAM Op de laatste dag van de baankampioenschappen heeft de Sportcommissie van de KNWU, in samenwerking met de verschillende coaches, de ploeg sa mengesteld, die Nederland gaat ver tegenwoordigen op het wereldkam pioenschap, dat van 14 tot en met 26 augustus in Montreal wordt ge houden. Opvallend is, dat na een reeks van jaren Fedor den Hertog uit de ver tegenwoordigende équipe is verdwe nen. Den Hertog werd achter Jos Schipper als tweede reserve aange- Ook Henk Poppe, die in de Tour een etappe won, is niet geselecteerd. Wel in de ploeg zit de kersverse profes sional Foy Schuiten, die evenals de voor de weg uitverkoren René Pij nen ook op de persoonlijke achter volging uitkomt. De waarnemend voorzitter van de Sportcommissie, Jo Forsten: „Schui ten is een veelbelovend talent. Hij is er toch voor de baan, dus geef hem een kans. Al moet ik hierbij aante kenen, dat bij onze keuze de kos tenbesparende factor niet van in vloed is geweest". Voor de amateur- wegploeg zijn vier renners verzekerd van deelname. De overige twee wor den uit de ploeg voor 100 kilometer- tijdrit gekozen. Bij de baanploeg werd zeer ver rassend sprinter Ton Raaymakers, die achter Langkruis als tweede eindig de in dit kampioenschap, gepasseerd. Uitgenodigd werd titelhouder Rinus Langkruis en de Jonge Laurens Veldt, die in het kampioenschap als vierde eindigde. Veldt vormt ook samen met Langkruis de combinatie voor de tandem. Forsten: ,Als Je Veldt toch in Montreal hebt, waarom zou Je hem dan niet mee laten doen? De capaci teiten van Raaymakers zijn bekend. Hij is in de afgelopen jaren niet zwakker, maar ook niet sterker ge worden". Voor de achtervolgingsploeg op de baan heeft coach Frans Mahn zes renners ter beschikking. Ter plaatse maakt hij zijn keuze bekend. Het goede rijden van Martin Venix in het stayerkampioenschap werd eveneens beloond met deelname aan het we reldkampioenschap. Jan de Jong, die derde werd, werd niet gekozen. Het hoofdbestuur bestudeert deze zaak nog, die ook verband heeft met de plannen van de UCI, die de stayer- nummers van het wereldkampioen schap wil schrappen. UTRECHT De Nederlandse wa- terpolokampioen HZC/Robben heeft zich kandidaat gesteld voor de orga nisatie van de eerste en tweede ronde van het toernooi om de Euro pa Cup 1974—1957. Als de LEN (Europese zwemfederatie) de kan didatuur honoreert organiseert HZC Robben de eerste ronde voor 24, 25 en 26 oktober en de tweede ronde voor 15, 16 en 17 november. Beide in het Sportfondsenbad in Amersfoort, dat door een aantrekkelijke aanbieding er voor zorgde dat de begroting op 1500 éi 2000 gulden na rond is. De kans, dat de wedstrijden in Amers foort zullen plaatsvinden is tamelijk groot. Naast Amersfoort hebben zich tot op heden alleen Edinburgh, Marseille en Kosice kandidaat gesteld voor de organisatie van één van de vier pou les. In de dameswegploeg ds één nieuw gezicht. Aan het geroutineerde vier tal, dat momenteel het damesfietsen in Nederland beheerst, is Nel Streef toegevoegd Samenstelling DAMES: Baan: Achtervolging: Keetie van Oosten-Hage en Willy Kwantes. Sprint: Minii Nieuwenhuds-Brink- hoff Weg: Keetie van Oosten, Willy Kwan tes, Mini Nieuwenhuis, Bella van der Spiegel-Hage en Nel Streef. AMATEURS: Baan: Sprint: Rlni Langkruis en Laurens Veldt. Tandem: Rini Langkruis en Laurens Veldt. Reserves: Herman Ponsteen en Gerrie Slot- 1000 meter tijdrit: Herman Pon steen, Reserve Rini Langkruis. Achtervolging: Herman Ponsteen en Peter Nieuwenhuis. Reserve Gerrie van Gerwen. Ploegachtervolging: Er zullen vier renners worden gekozen uit het zes tal Herman Ponsteen, Peter Nieu wenhuis, Gerrie Slot, Gerrit Möhl- man. Jan Lenferink en Gerrie van Gerwen. Stayers: Gaby Minneboo met gang maker Joop Stakenburg. WEGPLOEG: 100 kilometer ploegenrijdritAd Ge vers. Aad van den Hoek, Frits Schür en Jan Aling. De laatste twee zullen eveneens starten ln de individuele wedstrijd met Cees van Dongen, Jan Raas. Theo Smit en Ad Dekkers PROFESSIONALS: Baan: Achtervolging: Roy Schuiten en René Pijnen. Stayers: Cees Stam en Nico Been. Sprinters: Leijn Loevesijn en Ger Fens. AMSTERDAM René Pijnen, die voor het nationale kampioenschap achtervolging door Roy Schuiten werd verslagen, gaat het komende winterseizoen zesdaagse rijden met de Belg Patrick Sercu. De nieuwe combinatie debuteert in de zesdaag se van Londen en rijdt ook het Eu ropees kampioenschap koppelkoers, dat in cktober in Rotterdam wordt gehouden. Peter Post: „Patrick heeft Pijnen als voorwaarde gesteld, anders wil hij geen zesdaagse rijden. Ik had eerst Schuiten aan Pijnen willen koppelen, maar dat kon nu niet. Trouwens, Schuiten rijdt niet veel zesdaagsen, omdat hij een wegren ner moet worden". ATLETIEK Tijdens de stryd om de Russische atletiekkampioen- schappen heeft de 24-jarige Natalia Lebedeva gisteren in Moskou het nationale record op de 100 meter horden voor dames gebracht op 13.0 seconden. Faina Melnik won het dis cuswerpen met 68.02 meter. De titel op de 400 meter voor dames ging naar Nadezda Dyina, tijd 52.5 secon den. BU de heren werd het kogelstoten met een verschil van één centimeter beslist: eerste Barisjnikov met 20.32 meter, tweede Valeri Voikin met 20.31 meter. Evgeni Gavrilenko ver overde de titel op de 400 meter hor den in 49.7 seconden. Het polshoog was voor Vladimir Kisjkoen (5.35 m). Valentin Dmitrenko won het onder deel kogelslmgeren met 'n afstand van 75.52 m, de op één na beste sei zoensprestatie. Fedor den Hertog Weg: Cees Bal. Gerben Karstens, Piet van Katwijk, Gerrie Knete- mann, Hennie Kuiper, Cees Priem, René Pijnen, Roy Schuiten, Tino Ta bak en Gerard Vianen. reserves Jos Schipper en Fedor den Hertog. Voor 20 mille gestolen bij roofoverval HARDERWIJK Gisteren hebben twee mannen bij een overval -in een woning te Harderwijk voor 20.000,- aan antiek en zilver buitgemaakt. De mannen drongen de woning bin nen en bonden de aanwezige 27-ja- rige kinderverzorgster E. H. aaneen deurknop vast. Later werd de kin derverzorgster naar de badkamer ge bracht, waar de mannen haar mis handelden. Zij liep hierbij lichte ver wondingen op. In de avonduren hebben twintig man van de rijks- en gemeentepoli tie en van de marechaussee een speuractie gehouden in de binnen stad van Harderwijk. Hierbij werd een blok woningen afgezet, maar de gesignaleerde mannen konden ontko men. Een van de vermoedelijke da ders heeft gebruik gemaakt van een pistool. De politie zet het onderzoek voort. DEN HAAG Tijdens een brug- slagoefenüng op het oefenterrein van het genleopleidingscentrum in Empel (N.-Br.) is gisteren de 21-Jarige diensplichtig soldaat J. H. M. Harbers uit Lichtenvoorde om het leven geko men. De soldaat die behoorde tot 41 geniebataljon uit de legerplaats See- dorf (West-Duitsland) was inge schakeld bij d? opbouw van panelen waar op het brugdek komt te rusten. Nadat men een paneel geschoord had raakte het tweede op te richten element uit balans en sleurde 't eer ste mee. Vijf militairen raakten licht gewond. Nederlandse deelnemers op congres wereld-evangelisatie: LAUSANNE "De uitersten der aarde" mogen dan zo langzamer hand met het evangelie zijn be reikt. in ons eigen land ontdekken we nu dat velen het nog nooit hebben horen uitleggen, en ook in de kerken lopen nog heel wat mensen rond, die in feite niet weten wat het evangelie voor hen persoonlijk betekent. Tot die conclusie kwamen de Nederlandse deelnemers aan het internationale congres voor we reldevangelisatie in Lausanne tij dens de eerste van een serie sec tie-vergaderingen over strategie voor de komende decennia. Tot de vertegenwoordigers van Neder land behoren o.m. Leo J. Pasman voorzitter van de Evangelische Zen dings Alliantie, Corrie ten Boom en dr. A. Kuiper van het Ned. Bijbel Genootschap. De Ne derlanders zullen zich tijdens het congres bezinnen op de vraag of er een comité moet worden ge vormd om een evangelisatie-stra tegie te ontwikkelen voor eigen land. Het uitwerken van een strate gie is het doel van dit grootste congres van de zgn. "evangeli cals" dat ooit werd gehouden. Het gaat om zo effectief mogelijk "het onveranderlijke evangelie te brengen aan een veranderde we reld", zei ere-voorzitter Billy Gra ham in zijn openingstoespraak. "Misschien is dit de laatste kans voor een wereldwijd getuigenis". Hij oogstte applaus met zijn op merking dat het evangelie niet met een bepaald politiek pro gramma of een cultuur moet wor den geïdentificeerd. "Dat is voor mij zelf een gevaar geweest. Maar als ik predik, doe ik dat als een ambassadeur van het koninkrijk van God, niet van Amerika. „Billy Graham zei de volgend Jaar in Djakarta te hou den Assemblee van de Wereld raad van Kerken te willen uitda gen zich opnieuw te willen be zinnen op de bijbelse principes voor zending en evangelisatie. De evangelist wilde niet voorbij gaan aan de grote problemen van deze tijd, maar hij waarschuwde tegen een vorm van evangelie verkondiging die meer het accent legt op politieke en sociale ac ties dan op redding en vergeving van zonden door Jezus Christus. Behalve de 2700 officiële deel nemers aan het congres zijn er ongeveer 400 waarnemers en gasten, alsmede 330 Journalisten in het Palais de Beaulieu te Lausanne. Zij komen uit 150 lan en. De voorbereidingen voor het congres duurden ruim twee Jaar. De kosten bedragen 3.3. miljoen dollar. Dat geld is, naar voorzit ter A. J. Dain op een persconfe rentie verklaarde, voornamelijk door particuliere sponsors uit di verse delen van de wereld bijeen gebracht. vertegenwoordigd. Hun reis naar Lausanne werd mogelijk dank zij subsidies van de congreslei ding, die daartoe een fonds heeft gevormd. De congressisten worden da gelijks, via uiteenlopende metho dieken, geïnformeerd over de nog niet bereikte groepen van de we reldbevolking. Zo werd woensdag avond de door de Nederlanders Jan Filius en Jan van Capelle- veen geproduceerde multi media presentatie „New World?- New Men!" (Nieuwe Wereld? Nieu we Mensen I) vertoond. DRIEBERGEN Het Her vormd Evangel isatorisch Beraad, or gaan van de generale synode van de Nederlandse Hervormde Kerk voor de doordenking en stimulering van evangeliserend werk, organiseert op zaterdag 14 en zondag 15 september een toerustingsweekend voor ker kelijke ambtsdragers in het Eljk- manshuis van Kerk en Wereld in Driebergen. Het weekend is vooral bedoeld voor ouderlingen voor evangelisatiewerk, bijzonder kerkewerk, Open-De ur- werk etc-, maar ook anderen zijn er welkom. Centraal tijdens dit week end staat het voornemen om meer zicht te krijgen op het werk dat bin nen de plaatselijke gemeente kan worden gedaan. De deelnemerskos- ten bedragen f25 per persoon, men kan zich aanmelden bij Kerk en We reld dn Driebergen. VaJor1>inilc Ilplrnnrlllo TC Pr L" Nederlands Hervormde Kerk Beroepen te Blauwkapel-Groene - kan: J. van Oostende, kandidaat te Putten. Beroepen te Opheusden: C. Evers te Leerbroek. Gereformeerde Kerken vrijgem. Beroepen te Opende, in combina tie met Surhuisterveen: H. de Vries, kandidaat te Enschede. Vrije Gemeente Aangenomen naar Amsterdam met Ingang van 1 Januari: J. H. Ritze- ma-Bos te Doetinchem. LAUSANNE Er gaat geen dag. van het Internationale Congres voor Wereldevangelisatie voorbij of de deelnemers worden geconfronteerd met het feit dat grote delen van de voortdurend groeiende wereldbevol king nog niet bereikt zijn met het evangelie. Anderzijds getuigen vele sprekers van geestelijke vernieuwing ln vrijwel alle christelijke kerken, overal ter wereld. In de hal van het omvangrijke Pa lais de Beaulieu te Lausanne, waar het congres (tot 26 Juli), wordt ge-i houden, geeft een eleotronische tel ler de groei van de wereldbevolking aan: elke seconde komt er minstens één bewoner bij. Twee-derde van de mensheid is nog niet met het evan gelie bereikt, zo wordt de deelnemers en waarnemers in alle toonaarden te kennen gegeven, onder meer via audio-visuele methodieken. Stan Mooneyham, president van World Vision International presen teerde een indrukwekkende multi me dia show met filmmateriaal en dia's uit verschillende delèn van de we-» reld, alsmede "live" interviews op het met de vlaggen van 150 vertegen woordigde landen versierde podium. Boven het podium is een 9 vierkan te meter groot scherm aangebracht, waarop de ruim 3500 deelnemers, waarnemers, stafleden, stewards en Journalisten de sprekers in de ple naire zittingen close up kunnen zien. Twee Nederlanders hebben ln die plenaire vergaderingen het woord gevoerd: Corrie ten Boom en Jan van Capelleveen. De nu 82-Jarige rei zende evangellste Corrie ten Boom werd zondagmorgen ingeleid door Billy Graham. Hij vertelde dat de ln productie zijnde film over haar leven (gemaakt en genoemd naar haa boek "De Schuüplaats") naar zijn mening de beste godsdienstige film wordt die ooit is uitgebracht. "We moeten geen lastdragers zijn, maar kruisdragers en vruchtdragers", zei Corrie ten Boom. Zij sprak het congres toe over de kracht van de Heilige Geest in haar leven. Daarvan getuigden eerder ook enkele andere sprekers, predikanten uit verschillen de kerken en verschillende delen van de wereld. De congresleidlng organiseerde een persconferentie met Corrie ten Boom. Zij behoort tot de meest gefotogra feerde, gefilmde en geïnterviewde deelnemers aan het congres. Jan van Capelleveen, publiciteitsman van het Nederlands Bijbelgenootschap, zei in zijn toespraak dat veel Jongeren ln het westen de kerk beschouwen als een lieve grootmoeder, van wie zij veel houden en die zij graag zo nu en dan bezoeken, maar met wie zij niet elke dag kunnen leven. "De kerk is uit. maar de Bijbel Is ln", al dus Van Capelleveen. Hij zei verder dat de Bijbelgenootschappen nog steeds "dienstmeisjes van de kerk" willen zijn - een functie die zij aMUd hebben gehad - maar dat zij nu ook de 'loopjongens van de wereld" wor den. "De Bijbelgenootschappen hebben een zendingsveld ontdekt op hun

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 15