VVD en CDA vormen college Vakantiespelen in Oegstgeest agenda VAKANTIE- PLEZIER Record aantal (20.000) bezoekers bij ^Da§ van het paard" op Duindigt DONDERDAG 25 JULI 1974 Donderdag Breestraat 19 Sociëteit voor gehandi capten, 2-6 uur nam. Kreatief Sentrum Defensievoorlich ting. 8—9 uur nam. TJalkowskylaan 39 Voorschoten Ge- spreksavond Baha'l gemeenschap. 8 Vrijdag Arendshorst Merenwijk Q-fé, 712 uur Geversstraat 66 Oegstgeeet Sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden, 812 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apo-heken in de regio Lelden wordt waargenomen door* Apotheek Beker, Lijtweg 4. tel. 65482 Apotheek Van Breest Smallenburg LoevestelD 7. tel. 99211. leiderdorp Apotheek Voor schoten. Leidseweg 66. Voorschoten tel. 01717—2625 Begijntje Sexueel voorlichtingscentrum Begijn hof 2 (Rapenburg) Dl^7.30—10.30 uur Gespreksavonden Gespreksavonden Baha-i gemeen schap Wo 8 uur nam. Kennedylaan 11. Oegstgeest. vr 8.16 uur nam. Fred. Hendrikplantsoen 25 Leiderdorp Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- en informatiedienst gemeenschap Zuidwest te) 64115, 33921 en 61944 SOS-dienst SOS-tel. hulpdienst, tel. 01710— 25202 Voor allen die ln moeilijkhe den verkeren dag er, nacht te berei ken Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 16. Leiden Voor gewonde honden, katten, vogels e.d. Dag en nacht bereikbaar tel 34687 Dierenambulance Tel 01710-34616. Maatschappelijk werk Stichting Bureau Maatachappelllk woensdagochtend van 9.3010.30 uur Sociale raadsvrouw Spreekuren Sociale Raadsvrouwe: Bln- npnstfld Gerecht 10. woe. 6-6 uur nam. Hogendorpstraat 36. -11.30 uur vm. Kool. Driftstraat 49a. dl. 10.30-11.30 uur vm. Morskwartier. Dijkstraat 2a. woe. 10-11 uur vm. Tuin stads wijk, Herenstraat 45. vr. 10.30- 11.30 uur vm. Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging voor Wedu wen en weduwi bureau: 61112 Kinderopvang Informatiebureau werkgemeenschap. Kindercentra Lelden. Welzljnsraad, Stationsweg 28. tel. 46861 Geopend dl. 9.30—12 uur. wo en do 9.80—12 Gezinsverzorging ezlnsverzor p bejaarde gezinsverzorging. Mar «o. tet. 4U441 (ma t/m vrij 9—10 uur voorin). Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JansenNlemeyer. Hof- d«ck 32. Oegstgeest tel. 01710—53652. Release Hulpverleningsdienst Release, Nieu we Rijn 20a. tel. 24555. In verband met vakanties zUn de openingstllden tot eind augustus gewijzigd In ma. woe en Twentwel Sociëteit Twen te wel. Breestraat 19. openingstijden: elke dag behalve op Wets winkelt je Juridisch adviesbureau voor gratis rechtskundige bijstand. Adres: Leid se Volkshuls. ApothekersdUk 33. Alléén donderdagavond 79 uur. Dienstencentrum Noordelnpleln 2b tel 40483. algeme ne Informatie, dag van 9—10 uur Architecten Architecten-informatie centrum Rijnland Op werkdagen tel. bereik baar onder 26385 Zitting op wo avond van 7.30—9.30 uur op bet adres Mid delweg 4 (bil Hooglandse kerk.) LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldscb Dagblad B.V Witte Singel 1 - Lelden Telefoon directie en administra tie 01710-25041 Hoofdredacteur Ban Mulder Telefoon redactie 01710-21507 Maandabonnement f 10.77 Kwartaalabonnement f 31.80 Per Post f34.20 Jaarabonnement f 116.20 Losse nummers f 0.45 Abonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen Bij automa tische overschrijving geen admi nistratie- en incassokosten. Nabezorglng tot 20.00 uur. Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500 Verspreidingsgebied stadseditie: Benthuizen Leiden. Leiderdorp Oegstgeest Voorschoten War mond Wasaena&i en Zoeterwoude Correspondenten Oegstgeest: N van Weizen. Ha- eenboslaan 2 tel 01710-61402 Leiderdorp: R. Veeren. Luvken- dreef 32 tel 01710-92222 Voorscholen: J. Peelers Leldse wee 189 tel 01717-2421 WARMOND Bram Schavema- ker. Dorpsstraat 20 tel 01711— Het zestienspan van de heer gistermiddag tijdens de Dag van den op elkaar. Het is dan ook Chardon uit Schipluiden kreeg het Paard op Duindigt veel han- geen geringe opgave zofn span te mennen. Burgerlijke stand van Leiden Bezwaren tegen kandidaat PvdA PPR geen afspiegeling in Oegstgeest Een familie kleinelichtvoetige Shetland Pony's. Drie jaar geleden vonden we acht jachthonden dood in hun hok. Het was toen meer dan dertig graden en dat is geen temperatuur voor dit schouwspel" Een van de bestuursleden van de Stichting Draf- en Rensport mijmerde gistermiddag zo nog even na op de grootste hippische manifestatie van Duindigt "De Dag van het paard". Gistermiddag om een uur begon de achtste show in de vol gens dat bestuurslid "meest ideale weersomstandigheden". Er was al om even over een uur geen parkeerplaats je meer te krij gen. In de verre omgeving tot over de Landscheidingsweg hoopten de auto's zich op in de berm. De Wassenaarse politie kneep een oogje dicht voor deze keer. Waar laat je tenslotte een recordaantal van 20.000 bezoekers. 's Morgens om half negen meldden de eerste paardenliefhebbers zich al aan de poorten van Duindigt. 's Middags was het vechten voor een plaatsje, voor een glaasje prik of een ijsje. De rij voor de toiletten zag er onrustbarend uit. De duizenden waren dan ook niet voor niets naar Duindigt geko men. Zij werden vergast op een perfect getimede en aantrekkelijke paardenshow. Stuntende kindercowboys, een jachtrit, ponydemon- straties en het jaarlijkse hoogtepunt, het rassendefilé. Raakten de ouderen opgewonden bij de draverijen of rennen, voor de vele duizenden kinderen bleven de "malle" trekpaarden leuker. Met 16 op een rij holden zij voor de tribune, duidelijk niet gewend hun gewicht van gemiddeld 1000 kilo in volle vaart mee te slepen. Ook de heer Chardon uit Schipluiden kreeg veel handen op elkaar door een span met 16 paarden te mennen. Vanuit zijn Franse wa gen leidde hij de 30 meter lange colonne met 16 nylon leidsels van uit de linkerhand. Schijnbaar moeiteloos liet hij zijn dieren voltes draaien voor de overvolle tribunes. De dag van het paard "uniek in opzet", zeggen de organisatoren. In ieder geval een jaarlijkse show, goed voor een leuke vakantiedag, voor bezoekers uit heel Nederland en ver daarbuiten. OEGSTGEEST De nieuwe raad krijgt een college, dat gaat steunen op de meerderheid van VVD en CDA. Zij hebben de drie wethouderszetels verdeeld nu deze week het overleg met PvdA/PPR over een afspiegelingscollege is af gesloten. De WD en het CDA gaan stuivertje wisselen nu de liberalen de grootste fractie hebben gekregen. De WD krijgt met zeven van de zeventien raadszetels twee wethou ders, het CDA met zes raadsleden één man in het college. De kandidaten, die aan de raad worden voorgesteld voor het wet houderschap, zijn voor de WD de zittende wethouder van onderwijs Han Temminck en de huidige frac tieleider Jan Gmelich Meijling, in deze regio bekend als lid van de ge westraad en voorzitter van de Leid- se volksuniversiteit K en O. Het CDA stelt de zittende wethouder Thorn van Sociale Zaken kandidaat. Dit blijkt uit een communiqué van de zijde van het CDA en de WD. onderteicend door de fractieleiders van Veen en Briët. Hierin staat verder: De afgelopen veertien dagen hebben de fractievoorzitters van WD, CDA en PvdA/PPR overleg ge pleegd ever de vorming van een afspiegelingscollege. Helaas heeft dit overleg er niet toe geleid, dat van elk van deze politieke groeperingen één wethouder in het college zal plaatsnemen. Nadat, het overleg was vastgelopen, heeft het daarop vol gend beraad tussen CDA en WD tot volledige overeenstemming geleid, omtrent de taakverdeling binnen het college. Deze taakverdeling zal zoda nig zijn, dat hierin de uitslag van de verkiezingen zeven zetels voor de WD tegen zes voor het CDA - tot uitdrukking komt. Tot zover het communiqué, dat niet is ondertekend door de derde betrokkene bij't overleg. PvdA/PPR- fractieleider Karei Beckers Infor matie bij hem leerde, dat de nieuwe OEGSTGEEST Ongeveer drie- vrijdag 2 augustus afgesloten met honderd deelnemers hebben zich een voorstelling van het trio „Hocus aangemeld voor de komende week Pocus'. te houden kindervakantieweek („KIVA"). Aanstaande maandag Op dinsdag 30 juli is er een film gaan de vakantiebezigheden van voorstelling in het gemeentecentrum start met een frisse duik in het en zijn er sportactiviteiten op het zwembad. De festiviteiten worden korfbalcomplex. Op het parkeerter- Parkeer- chaos in Wassenaar WASSENAAR Erg druk was het gistermiddag op de renbaan Duindigt maar ook in de directe omgeving. Zo druk «zelfs, dat de Wassenaarse poli tie op verschillende plaatsen met name aan de Buurtweg on juist geparkeerde aiito's moest la ten wegslepen. Maar dat gold uit sluitend de zwaarste overtreders die zelfs een deel van de rijbaan tot parkeerterrein hadden verheven want het wegslepen van alle foutief achtergelaten wagens in de omgeving van de renbaan had geen zin. De Wassenaarse politie had dat karwei zelfs nog met geen vijf kraanwagens tijdig kunnen klaren. De parkeerproblemen rond de ren baan zijn met nieuw, maar ze wor den jaarlijks wel groter. Volgens inspecteur E. Oordt, chef van de verkeerspolitie in Wassenaar, komt dat omdat steeds meer koersen op Duindigt worden gehouden en ook het tfantal toeschouwers stijgt. De gisteren gehouden ,Dag van het Paard" moet daarbij als een abso lute topper worden beschouwd met als gevolg dat het aantal parkeer- overtredingen ook een dergelijke maat bereikt. Telefoonkrakers aangehouden LEIDEN "We hadden geld voor de vakantie nodig". Zo luidde het motief van twee zestienjarige Leid- se Jongens, die gisteravond laat door de politie werden aangehouden, kort nadat ze gepoogd hadden de geldla- de van een telefooncel aan de Zoe- terwoudse singel te kraken. De be wegingen van de twee jongens wer den opgemerkt door een voorbijgan ger, die onmiddellijk de politie waar schuwde. Toen deze op de Zoeter- woudse singel verscheen bleek het Jeugdige duo al de vlucht te hebben genomen. De Jongens konden later in de nacht, na identificatie van hun bromfiets, elders in de stad worden aangehouden. In vliegende vaart trekken vier Shetlandponjfs van de Pony Club Eist een oude Postkoets voort. rein van sportcomplex „De Voscuyl" wordt woensdag 31 Juli een straat- tekenwedstrijd gehouden. Tussen de middag is er een demonstratie para chutespringen op de bijvelden van het hockeycomplex. 's Middags wor den er spuitwedstrijden gehouden. Donderdag 1 augustus nemen de kinderen deel aan allerlei sportacti viteiten. Bovendien is er een levend ganzebord en een safarispel uitge zet. Vóór de grootse slotvoorstelling op vrijdag is er een voetpuzzeltocht door Oegstgeest uitgestippeld. fractie zich vanavond beraadt op een verklaring, waarin zij uitvoerig wil reageren op het communiqué van de andere partijen. „Gepraat" In een eerste reactie zei Beckers, dat de onderhandelinge. die tot dinsdag hebben geduurd, zijn mislukt omdat CDA en WD als één blok niet wensten te praten over hun wethouderskandidaten („Wat wij ook niet wilden"), maar de kandidaat, van PvdA/ PPR Onno van Belle on aanvaardbaar achtten. Beckers; „Men was deze mening toegedaan omdat er zoals het werd uitgedrukt, over Van Belle wordt gepraat in Oegstgeest, wat volgens 'CDA en VVD uitoefening van een openbare functie in de weg staat" Een eis aan de progressieve com binatie was het inbrengen van een andere kandidaat voor het wethou derschap dan de socialistische lijst- aanvoe-dtr. „Die eis hebben wij van de hand gewezen", aldus Beckers die verder nog meldt, dat alle par tijen net er over eens waren, dat op alle andere punten overeenstemming mogelij was of verschilpunten te overbruggen. LEIDERDORP Een stukje Oostenrijk hadden de organisato ren van de Leiderdorpse vakan tieweek in huis gehaald met het aanrichten van een jodelfestijn en bergbeklimmen. Het viel na tuurlijk niet altijd mee dat helde re geluid te laten horen maar er waren heel verdienstelijke pogin- gingen bij. Onze fotograaf Jan Holvast ging gisteren een kijkje nemen in De Springschans, waar jeugdige jodelaars klaar stonden voor hun eerste optreden.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2