In cabaret zoals het bestaat kon ik nrn draai niet vinden PLAN VOOR MEER RADIOZENDERS ...e/7 a/steren PoëtischeLiselore Gerritsen: 'Jane Eyre1 op de televisie Jaap Dekker in Franse western EERSTE KALF UIT REAGEER BUIS GEBOREN TV morgén] DINSDAG 23 JULI 1974 KOSTEN 21 MILJOEN HILVERSUM (ANP) De raad van beheer van de NOS heeft het bestuur van de Nederlandse Om- roepstichting een plan ter goed keuring voorgelegd, dat een totale wijziging van het gebruik van de Nederlandse radiozenders beoogt. Wanneer de gedachten daarom trent, die door programmacom missaris radio, mr. W. J. A. Wa genaar in een nota zijn vastge legd, door het bestuur worden aanvaard, zullen zij van Neder landse zijde worden verdedigd op de komende internationale golf lengteconferentie. die in oktober in Genève begint en een herver deling van het midden- en lange golfgebied ten doel heeft In het plan wordt voorgesteld om te komen tot: drie gelijkwaardige fm-zender netten, waarop de zendgemachtigden bij toerbeurt een totaal-programma brengen en zich zo dus moeten profi leren, een vierde fm-zendernet, zodra er grotere behoefte ontstaat aan re gionale en lokale programma's. drie zendernetten op de midden golf voor de verspreiding van zgn. categorale programma's zoals een popmuziekprogramma, een informa tief/educatief programma en een programma met ernstige muziek, een zender in de langegolfband ten behoeve van zgn servicepragram- ma's, te maken in samenwerking met de Wereldomroep en de BRT. De realisering van dit plan bete kent een zendtijduitbreiding met 50 procent. De kosten worden het eerste Jaar geraamd op ruim 21 miljoen gulden. n. Uitgangspunt van het plan is een ontkoppeling van de fm- en am-zen- ders. die thans tegelijkertijd overwe gend dezelfde programma's uitzenden. Voorgesteld wordt, de drie fm- zendernetten ter beschikking te stel len van met name de omroeporgani saties. Niet alleen kunnen dan de radioprogramma's in de best mogelij ke (stereo) kwaliteit worden uitge zonden. maar bovendien wordt door een ontkoppeling, waardoor twee am- middengolfzenders vrij komen, de zendtijd met 50 procent uitgebreid. De omroeporganisaties zullen vol gens de nota van de heer Wagenaar dan kunnen voldoen aan de wettelijke eis tot het uitzenden van een „volle dig programma". Door de beschik baarheid van de drie fm-zendernetten voor dit doel (thans slechts twee: Hil versum 1 en 2 via middengolf en fm) kan door een betere coördinatie in plaats van het huidige verwar rende programmapatroon een meer evenwichtig totaalbeeld ontstaan, hetgeen de beluisterbaarheid door het publiek en de identiteit van de om roeporganisaties ten goede kan ko men, aldus zegt de heer Wagenaar in zjin nota aan het bestuur. Voor het gebruik van de op de komende golflengte-conferentie te en een langegolffrequentie worden in de nota vier programmacatego rieën genoemd: popmuziek, informa tieve/instructieve programma's, ern stige muziek en service-bericht geving. Na de ontkopping van de am en fm-zenders wordt in eerste aan leg gedacht aan twee middengolfpro gramma's, naast de zg. totale pro gramma's op de drie fm-zendernet ten. Op de ene am-zender zou een 24-uurs popmuziekprogramma, ge combineerd met dienstverlenende uit zendingen moeten komen en op de andere am-zender een continu pro gramma van ernstige muziek, waarnaast informatieve en educatieve bestanddelen kunnen worden uitge zonden. Voor een later stadium wordt voorgesteld, 'n derde am-zender voor instructieve programma's te gebrui ken. Verwezenlijking van deze plannen betekent, dat het huidige Hilversum- 3 programma straks alleen op de mid dengolf (am) valt te beluisteren, ter wijl de "Stichting Nederland Muziek" haar doel bereikt ziet: een aparte zender voor ernstige muziek. Voor wat betreft de service-be richtgeving op de eveneens te clai men langegolffrequentie wordt voor wat betreft de binnenlandse omroep gedacht aan uitgebreide verkeersbe- richten. nieuwsberichten, landbouw- berichten, waterstanden e.d. Op de zelfde frequentie wil de Wereldom roep vooral s avonds programma's voor Europa gaan uitzenden. In de nota wordt erop gewezen, dat de PTT het technisch mogelijk acht al op zeer korte termijn (voor het begin van de conferentie) de am- en fm-zendernetten te ontkoppelen. De raad van beheer wil daarmee ook zo spoedig mogelijk een begin maken. Volgens mr. M. P. Bajetto. hoofd van de afdeling radio-, televisie- en perszaken van het ministerie van CRM, is de zendtijdbeschikking voor het seizoen 19741975 in concept ge reed. Begin volgende week zal daar over een gesprek plaatsvinden tussen minister Van Doorn enerzijds en een delegatie van omroep- en NOS-ver- tegenwoordigers anderzijds. Mr. Ba jetto zei te verwachten, dat de zend- tijdbeschikking over twee weken zal afkomen. De heer Bajetto zei een en ander gisteravond in het NOS-radiopro- gramma "Vrijspraak". Naar zün mening is 't nieuwe zen derplan een goed plan. Volgens de heer Bajetto is ook minister Van Doorn het met de uitgangspunten van het zenderplan eens. De heer Bajetto vroeg zich alleen af, wie de in het plan voorziene uitbreiding van de radiozendtijd met 50 procent moet gaan betalen. Ook betwijfelde hij, of er wel behoefte bestaat aan vijf ra dioprogramma's. Mr. M. G. van der Kaa, program maleider van de NCRV-radio zei in hetzelfde programma het te betreu ren, dat minister Van Doorn niet te gelijkertijd met de bekendmaking van zijn beslissing ten aanzien van de TROS en Veronica ook de zend tijdbeschikking heeft afgekondigd. Naar de mening van de heer Van der Kaa zijn daardoor de moeilijk heden ten aanzien van de zendtijd indeling bij de omroepen alleen nog maar groter geworden. Liselore Gerritsen is niet iemand van de grote trom. Ze loopt niet met veerkrachtige passen in een felle volgspot het toneel op zoals, om maar iemand te noemen, Liza Minelli bijvoorbeeld. Het is niet haar stijl al een klaterend ap plaus op te roepen voor zij nQg maar één noot gezongen heeft. Als toeschouwer ontdek je haar terloops in een soort duister zoekplaatje van het toneel, dat van lieverlede wat meer licht krijgt. De Haagse klelnkunstenares voegt zich haast onopgemerkt in het to taal en zij maakt het zich daarmee ongetw"feld moeilijker, want na eén stralende opkomst is het pu bliek al "half gewonnen, zij moet dat stap voor stap van de eerste tree af proberen. Het zit diep bij haar. Als kind in een schooltje bij de uiterwaarden van de LJssel was ze er niet toe te bewegen voor de klas een gedichtje op te zeggen. In de bank, daar viel over te praten. Er is weinig aan veranderd Met de twee briljante musici, Harry Saksio- ni en Laurens van Rooyen, die in haar nieuwste programma "Een klein concert" veel meer dan een begeleidersrol vervullen, heeft zy het zo georganiseerd dat het pu bliek er niet eens met handgeklap tussenkomt. Het slotapplaus op het ogenblik in Pepijn op drie avon den in de week is haar genoeg. "Een kleir concert" is enkele maan den geleden als een programmaatje van een uur in Utrecht begonnen en nu inmiddels tot avondvullend uit gegroeid, want Liselore schrijft al haar nee leven voortdurend poëti sche »nvallen op. Ook nu, aan een groot bureau bij het Smidswater, groeien die impressies uit soms maar »en enkele regel. Veel wordt daarna weer verworpen, maar er blijft toch genoeg over om haar re pertoire voortdurend te kunnen ver nieuwen. Ze lijkt zichzelf nu helemaal te hebben gevonden sinds een veelbelo vend debuut van ruim tien Jaar ge leden. Want ze is ook niet iemand, die armlang een leuk cabaret nummer kan blijven zingen: "In cabaret zoals het bestaat kon ik mijn draai niet vinden, 't Is te overdreven voor mijn karakter, hoe wel ik er toch wel veel bewondering voor heb. Van toneelmatigheid wil lk zoveel mogelijk af". Daarom ziet men Liselore Gerrit sen zelfs in de kleinste zaal altijd met een microfoon werken, het ver schaft haar de kans de stem ner gens te hoeven forceren. In het repertoire van Liselore neemt dt kindertijd - en daarbij de zintuigelijke impressie van die pe riode - een onuitputtelijke plaats in. "Alles wat natuur is, bindt ont zettend" stelt zij en dat zijn voor haar de indrukken, die zij rond het ouderlijkhuis in de Achterhoek op deed. "Ik zal nooit meer ruiken wat ik als Kind rook, het bos, het gras, het gemaaide koren". De zee, die zij hier late: leerde kennen, zal nooit die indruk op haar gaan maken als de zee bijvoorbeeld voor de geboren Hagenaar Paul van Vliet bezit. Ei lijKt iets tegenstrijdig® in haar persoonlijkheid aanwezig. Zij gaat zeer laat naar bed, tegen het och tendgloren vaak, de morgenuren kent zij praktisch slechts van horen zeggen. Maar luist die kleurige Jeugdherinneringen verbindt men heel sterk aan de ochtendzon. 'Ik ben erg blij dat ik er nu uit ben, het hield me ook tegen, ondanks een gelukkige Jeugd. Belangrijke dingen komen oas boven als Je ze verwerkt hebt en terug kan kijken; dan oereik Je de uiteindelijke vorm en schrijf Je wensen als vervuld op Je bestaat voor een groot deel uit kontrasten". "Ik ga er niet graag in terug, het is een periode, die voor mij De AVRO heeft, als vervolg op het succesrijke „Helen", van de BBC een vijfdelige serie aangekocht naar het beroemde verhaal van „Jane Eyre". De geschiedenis van de lief de tussen een gouvernante en haar werkgever, geschreven door Charlot te Bronte, is voor tv bewerkt door Robin Chapman. Maandag 29 juli om 22.05 uur via Nederland I brengt de AVRO de eerste aflevering van „Jane E-re". De titelrol wordt gespeeld door Sor- cha Cusack; Michael Jayston is de heer Rochester, de geliefde met wie Jane niet mag trouwen. De regie van „Jane Eyre" is in handen van Joan Craft; de producer is John McRae, die tevens tekende voor „Tom Brown's Schooldays". Willem runt nu Radio Cadillac De grafisch kunstenaar en oprich ter van het legendarisch weekblad "Hitweek" Willem de Ridder is in de VS een radiostation begonnen. Met een aantal Amerikaanse medewerkers runt hij op het ogenblik "Radio Ca dillac", een vrije produktde-onderne- ming in Californië. "Radio Cadillac" vervaardigt een serie Journalistieke en dramatische radioshows, die in ons land exclusief worden gebracht door de VPRO. Afgelopen vrijdag was de eerste aflevering te beluiste- NEDERLAND i 18.45 Fabeltjeskrant (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 De Eskimo's van de Inglefield Fjore (VARA) 20.00 Journaal (NOS) 20.20 Zomaar 'n zomeravond, gevarieerd programma (VARA) 21.25 Landleven, tv-serie (VARA) 22.15 Achter het nieuws (VARA) 22.45 Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 Fabeltjeskrant (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 De Voetbalkwis (KRO) 19.30 De Melchiors, tv-serie (KRO) 20.00 Journaal (NOS) 20.21 Het teken des kruises. speelfilm met Charles Laugh- ton (KRO) 22.15 Goya, schilder van mensen en monsters (KRO) 23.05 Journaal (NOè) Zo omstreeks kwart voor alf gisteravond, bleek uit een bliksemenquete onder de zes personen die bij mij thuis de slotaflevering van „Helen, een vrouw van deze tijd" met on geveer dezelfde vrome aan dacht bekeken als indertijd de legendarische laatste aflevering van „Peyton Place' (waarmee ik beide series overigens niet over één kam wil scheren: .Helen" verhield zich kwalita tief tot ..Peyton Place" als as perges tot schorseneren), dat vier van de zes geënqueteerden tegen de verwachting in alsnog een zgn. „happy end' ver wachtten. Helen zou zich weer i met Frank. Alle tekenen wezen ook in die richting. Helen bekende aan haar moeder dat ze soms erg naar Frank verlangde En Frank herrees uit zijn onge schoren as door in een uitzon derlijk fris en wit overhemd de kinderen te komen halen. Bo vendien kon hij Helen tijdens een intiem en puur dineetje mededelen dat hij zijn vaste aanstelling als verkoopleider had gekregen, en bovendien overtuigd was geraakt van zijn falen in het huwelijk. Hij be loofde beterschap en vroeg haar bij hem terug te komen. Het mankeerde er nog maar aan dat er op de achtergrond, uit een onzichtbare orkestbak, zachte, vleiende vioolmuziek opklonk, zoals in slechtere films en televisieseries nog al tijd gebruikelijk is (Peyton place zou er minstens 100 vio len aan versleten hebben). Maar dat nam niet weg dat er toch duidelijk stemming werd gemaakt voor het hélen van de breuk in Helens huwelijk (het helen van Helen),"dus des te groter was de schok toen het antwoord als ondertitel op het scherm zichtbaar werd: „Nee, Frank". De climax van de anticlimax. Iedereen in mijn huiskamer haalde opgelucht adem, de waarheid of in ieder geval de realiteit had bij wijze van uit zondering toch een keer geze gevierd op de televisie. Droevig natuurlijk een staakt-het-vu- en zonder happy end (ik werk nu langzamerhand naar Televi- zier Magazine toe, zoals u merkt), maar desondanks een bevredigend einde van een op merkelijke serie. Het opmerkelijkste van AVRO's Tele vizier Magazine vond ik dat het niet in z'n geheel aan Cyprus was gewijd, maar ook nog uitvoerig aandacht be steedde aan Juan- Carlos, de tijdelijke opvolger van Franco, die weer opgekrabbeld schijnt te zijn. Opmerkelijk vond ik hierin de kwalificatie van Franco (door Kees van Bem- melen) ais de „Supergrootva- derfiguur die deel uitmaakte van de Spaanse kosmos". Toch was de reportage die Fons van Westerloo maakte vanuit het Hilton-hotel (zo zag Je weer eens andere gevechten dan uit het Ledra-hotel) een stuk interessanter en ook le vendiger. „Turken kunnen niet vechten" zei een Griekse Cy prioot, op weg naar de ge vechtshandelingen, opgewekt. Hij zei het helaas niet op prij zende, maar op minachtende toon. We zagen beelden van de verwoeste psychiatrische in richting die door de Turken gebombardeerd was, en we hoorei hoe het de „vakantie- vierders" was vergaan. Om de waarheid te zeggen was deze reportage minder (hoe zal ik het zeggen?) intrigerend als die van c"e Engelse ITN-repor ters die we eergisteren te zien kregen maar ze waren toch wel zo dichtbij het oorlogsge beuren gefilmd, dat je. toen Fons van Westerloo zich met zijn rug naar de voorbijrijden de tanks tot ons in de camera richtte, de aandrang voelde om net als vroeger bij de poppen kast te roepen: „Kijk uit, ach ter Je". NICO SCHEEPMAKER 18.11 Radiojournaal. 18.21 het Concertgebouw. 23.55 Liselore Gerritsen, niet op de Rooyen, met wie zü "Een klein c Het heeft vijf Jaar geduurd de dood van haar vader - zij in haar programma spreekt - kon verwerken. "Het duurt heel lang om er de zuivere vorm voor te vinden, die heel eenvoudig is". Die voortdurende confrontatie op het toneel heeft haar veel geleerd. Zij schrijft natuurlijk een ander soort poëzie, dan die welke haar eindresultaat op papier vindt. Zij wil zo eenvoudig mogelijk schrijven. "Het nwingt Je ieder moeilijk woord, dat Je kent, eruit te laten". "In veel poëzie hindert de onduide lijkheid mij vaak". Een van de niet zo talrijke intrige rende persoonlijkheden in het Neder landse kleinkunstvak, maakt het zichzelf niet gemakkelijk. Het genre, dat zij beoefent moet in Nederland van de grond af worden opgebouwd. Haar genregenoten in het buiten land bedienen zich vaak van een folklore, die in de muziek al een herkenbare basis biedt. "Hier be-, staat geen wezenlijke muziek van het volk. wij hebben geen enkele traditie, geen ritme waar boeren vroeger cp dansten" Maar misschien zal men haar in de toekomst toch nog wel eens een zeer Calvinistisch psalm of gezang horen gebruiken. Voor haai nieuwe stijl is het werk van een aantal Amerikaanse vrou welijke artiesten als Joni Mitchel van invloed geweest. Wel wat geïn spireerd door de wijze waarop het Franse xhanson zich manifesteerde, zijn die toch weer vanuit het klei ne, het wezenlijke gaan werken. Maar de kracht van de muziek moet voor haar niet achter het be lang van de tekst verdwijnen. Haar programma "Een klein concert" be wijst dat ook, de musici staan Nog twee elementen hebben in haar teksten een hoofdrol, de religie en de liefde, die zij met een gelaten in absurdisme oplossende humor op een nucnter plan zet. Die heel per soonlijke humor is 'n belangrijker wordend onderdeel van haar uitingen en zij hoopt die ook in de toekomst te kunnen versterken. Zij zegt het zo: "Het publiek laten lachen om dingen, waar Je heel treurig om ben." Voor haar op tafel ligt "The great comedians" van Larry Wilde, maar dat blijkt toch lectuur voor Paul. Een trefwoord in haar teksten lijkt het god-zij-dank in twee beteke nissen. "Ik ben religieus opgevoed, maar niet verkeerd. Ik zet me af tegen het bepalen van die gods- dienst.Wat mensen van God maken Boogie-Woogie-pianist Jaap Dek ker (27) is momenteel in Zuid- Frankrijk om aldaar in een wes tern van de Franse regisseur Jean- Marie Pallardie de rol te vervullen van een nogal bruut uitgevallen honkie tonk-pianospelende entertai ner. Jaap heeft zijn kleine rol te dan ken aan Willeke van Ammelrooy, die een hoofdrol speelt in deze western van haar Franse vriend. Jaap Dek ker blijft overigens de piano trouw. De film vindt hij een „aantrekke lijk aardigheidje", Laurens van vind ik te klein voor zoals ik denk dat ie is. Als mensen religieus zijn, zijn ze zo minder vrij en de bedoe ling lijkt mij dat Je Je hoe langer hoe vrijer voelt. De religie heeft de onvrijheid geschapen. Het is het werk van mijn vader geweest dat ik God niet zo klein hoefde te ma ken". Het enige waar Liselore Gerritsen in gelooft is het onverklaarbare, waar het op aankomt tussen men sen. De liefde, die zij in allerlei vormen bezingt als een hartekreet. Maar zoals één van haar laatste zinnen luidt: "Aan liefde is niets uit te leggen, adem maar in en uit". En met die wijsheid staan de be zoekers dan weer op straat zoals Goethe het de duivel in al zijn "Faust" liet zeggen, net zo wijs als tevoren. Maar die knipoog gunt Liselore haar aanhangers wel. Wie zou er na haar knipoog trouwens al niet ge heel tevreden huiswaarts keren? PIET RUIVENKAMP "Trefpunt", het radioprogramma van de AVRO, besteedt donderdag van 19.00 tot 19.30 uur via Hilversum II aandacht aan het plezier van het zweefvliegen. In een rechtstreekse radioreportage vanaf het Nationale Zweefvliegoentrum "Teriet" bij Arn hem zal, met medewerking van de Gelderse Zweefvlieg Club, onder de titel "Tussenlanding Teriet", over zweefvliegers worden gesproken- Aan bod komen vragen als Hoe kun Je leren vliegen, Wat komt daar voor kijken en wat kost dat dan wel niet en Wat zyn zweefvliegers nu voor mensen: schatrijke hobbyisten of.-, UTRECHT Het eerste Neder landse „reageeriyuiskalfje" is in de kliniek voor veterinaire verloskunde te Utrecht geboren. De koe die een bevrucht eitje ingeplant kreeg en het kalf maken het goed. De kliniek acht deze nieuwe be vruchtingsmethode van grote com merciële betekenis van ons land. De bevruchte eicellen van goed melk vee kunnen overgeplant worden in koeien die verder voor de handel waardeloos zijn. Het ,kind" lijkt op de eohte (stamboek) moeder. Sinds vorig Jaar worden de ze proeven verricht door prof. C. de Bois en dr. Brand. Men hoopt via de reageerbuismethode 50 tot 100 kalveren van optimale kwaliteit per Jaar te kunnen fokken door gebruik van sperma ea eiwitcellen van de beste stamboekkoeien. Tout a tot. 19.06 (S) Country en Wee. ternprogramma. 19.30 (S) Mijn doch ter Muriël. radiostrip. 20.00 Kwispel. 20.06 (S) Wat je ver haalt, muzikaal souvenir-programma. 21.00 (S) Neem nou... 21.00 (S) Met muziek op stap. 21.46 (S) Herengracht 338. 22.10 (S) Pianomuziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Ra diojournaal. 22.50 (S) Lichte gram mofoonplaten. 23.10 (S) Andy Hams in Nieuws. HILV. II. 18.00 (S) KRO-muziek uit eigen pro- dukties. 18.30 Nieuws. 18.41 Echo 18.50 (S) Lichte grammofoonmuzlek. 19.00 (S) Zin in muziek: amateurs geven ^toon ^^19.50^Den 2o"o? Overweging. 20.15 <S) ÏUdlo Kamerorkest met solisten: klassieke en moderne muziek. 21.00 De Golem, hoorspel. 22.05 (S) Pianorecital: mo derne muziek. 23.00 Strip: Dinsdag avondkrant over boeken. 23.05 (S) Concertgebouw Pianokwartet: klassie ke muziek. 23.40 (S)d Sopraan en piano: moderne muziek. 23.55 Nieuws. HILV. ra. NOS: 18.02 Joost mag Nashville. 21.< 22.02 (S) (P)t lingen. 23.02 (S) Wachten nacht. 0.02 (S) In de klciuc mw 2.02 (S) Kees van Maasdam. 3.0 Willem garde. i Wlm Bloemendaal. WOENSDAG 24 JULI show. (7.45 VPRO: Deze dag Nieuws. 9.00 Van alle markten thuis.). 9.35 Waterstanden. 18.40 gramma vol roede Jeugdherinnerin- en Wes. gein. HILV. II TROS: 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Ont- bijt-Soos. met om 7.30 Nieuws, 7.41- 8.00 Aktua, 8.30 Nieuws en 8.36-8.45 Gymnastiek voor de huisvrouw. 10.00 (S) Kaboutertijd. 10.30 Nieuws. 10.33 <S1 Voor de vrouw. 11.30 Aktua. KRO: 11.45 Bejaardenprogramma. 11.55 Mededelingen. 12.00 (S) Van Twaalf tot twee. met om 12.26 Mede delingen. 12.30 Nieuws, 12 41 Echo en 13.00 Raden maar NOS: 14.10 Ne derlandse volksverhalen en volksge bruiken. 14.30 (S) Aspekten van de kamermuziek. 15.30 Nieuws. 15.32 Spiegel van Duitsland: informatie en muziek uit de Bondsrepubliek. HILV. 811 AVRO: 7.02 Drie op Je boterham populaire verzoekplaten. 11.03 (Drie draait op verzoek. 12.06 (S) Drie tus sen de middag. 14.03 Pop-Kontakt I. 15.03 Pop-Kontakt II 16.00 Nieuws. 16.03 (S) Wie heeft Antje Vreling gezien?, hoorspel. 17.10 Lichte grammofoonmuzlek. 17 20 (S) Amusementsmuziek. 17.55 Mededelin gen. DUITSE TV DINSDAG 23 JULI: DUITSLAND I: 13.00-1320 (K) Journaal. 16.15 (K) (K) Kinderprogramma. 17.55-18.00 (K) Journaal (Regionale programma's: NDR; 18.00 (K) Boottocht. 18.30 (K) Muzikaal portret. 10.00 (S) „Radio weekblad. 11.00 Nieuws. 11.03 (S) Melod ieënboeket11.45 (S) Dansor- De Omroepraad vindt t gewenst, dat in de toekomst "nauwlettender en periodiek" wordt nagegaan of de zendgemachtigden wel aan de wette lijke voorschriften voldoen. De raad meent, dat ten aanzien van artikel 35 omroepen moeten een volledig pro gramma verzorgen allerlei vragen kunnen rijzen. De Omroepraad acht „de tot standkoming" van geschikte maat staven op korte termijn van het grootste belang", vooral ook in ver band met de toekomstige mogelijkhe den van de omroep. naai Agrarisch Nieuws. 19.50 Socutera uitzending uit Zwitserland). NOS: (K) Journaal. 22.25—2220 (K) Journ. Nederland II NOS: 18.45 (K) Fabeltje 19.59 (Z/W) Pro- WDR: 18.00 (K) Nieuws uit Noordriln-Westfalen. 18.10 (K) Kinderserie. 18.40 (K) Aktuall- Journaal en weerbericht. 20.15 (K) 16.30 (K) Programma voor oudere kij kers. 17.00 (K) Journaal. 17.10 (K) ner, TV-serie. 19.00 (K) Journaal. 19.30 (K) Au-h grosse Scheine kön- nen falsch sein. speelfilm uit 1965. Aansluitend: lUmtips en -kritiek. 21.00 (K) Journaal. 21.15 (K) Infor matie en meningen. 22.00 (Z/W) Die Beshin-Wiese. filmrekonstruktie. 22.30 18.55 <K) Journ. TROS 19.05 (K) Tross Country, Country en Westernprogram- (K) Voortvluchtig, tv-film. 2125 (K) (K) Kenmerk: informatie over kerk samenleving. NOS: 22.30—2225 (K) SCHERMEN De Hongaarse Ildiko Bobis heeft gisteren de wereldtitel floretschermen voor dames veroverd. Tweede werd haar landgenote Ildiko Schwarzenbergen, derde de Russische Naila Gilazova. De Nederlandse sa beléquipe verloor tweemaal. Van West Duitsland (dat tien partijen won tegen Nederland zee) en van Italië. De Italianen kwamen tot 12 overwinningen, Nederland tot vier.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 5