kijkers bij Katwijks vuurwerk Expositie van Zwammerdamse opgravingen in het museum voor scheepsarcheologie agema STRANDZESDAAGSE NAAR WASSENAAR vee} wjiww» 1 ijHHBHIMKIMM Collecte studentes vanAjax bracht 750 gulden op Administratieve hulp op scholen buitengewoon onderwijs LEIDEN. In verband met de aansbslMng van administratieve krach ten op scholen voor buitengewoon on derwijs m Leiden wordt de gemeen teraad gevraagd voor 1974 een kre diet van f 30.150 beschikbaar te stel len. Volgens B. en W. bestaat er bij de hoofden van de scholen voor bufbengewoon onderwijs grote behoef te aan administratieve hulp vooral In verband met de werkzaamheden die moeten worden verricht voor de tosfliatüngs- en herhalingsonderzoeken. Inmiddels heeft de staatssecreta ris van Financiën meegedeeld ak koord te kunnen gaan met de aan stelling van administratieve krach ten voor maximaal twee klokuren per groep per week. Met de aan stelling van administratieve krach ten op de openbare scholen voor bui tengewoon onderwijs is al een begin gemaakt Na de vierdaagsen van Apeldoorn en Nijmegen is van morgen de zesdaagse wandel-kampeertocht langs het Neder landse strand van start gegaandie vandaag voert van Hoek van Holland naar Wassenaar. De tocht voert uiteindelijk naar Den Helder. Op de Joto een beeld van het begin van de vijf tiende strandzesdaagse. Knap werk cricketteam LEIDEN De bliksemcollecte, die tien Groningse studentes vorige week in Leiden hielden ten behoe ve van de bouw van een kindernier- centrum bij het Rotterdamse Sophia- huis heeft 750 gulden opgebracht, waaronder twee giften van honderd gulden en één van tien. Overigens zullen de meisjes, die per tandem het hele land zijn doorgetrokken het streefbedrag - 35.000 gulden - waar schijnlijk niet halen, 't Minder gun stige weer zal hier debet aan zijn ge weest. Er is nog gelegenheid om geld over te maken op gironummer: 2642754 ten name van J. C. Sleijser, Morsweg 111 Leiden, onder vermel ding van Tandem Fietstocht Nier stichting. Ook verkeersopleiding Van Rooden, Bizetpad 8a en Driftstraat 42 is bereid giften in ontvangst te nemen. Dank wordt gebracht door de Nierstichting aan burgemeester Vis voor de ontvangst in het stad huis. aan C en A voor de ontvangst in het Gulden Vlies, aan Van Roo den voor het beschikbaar stellen van een geljidswagen en caravan, aan de wie'rennertjes van Swift met hun begeleiders en uiteraard aan alle collectanten (si. RESTAURATIE ORGEL DORPSKERK WASSENAAR Het college van Dit is dertig procent van het door B. en W. ds bereid de subsidie voor het Ministerie van CRM vastgestel de restauratie van het orgel in de de subsidiabele bedrag. Dit bedrag Dorpskerk te verhogen met 199.020) werd onlangs door het f 13.219.50. De Wassenaarse raad had ministerie verhoogd tot f 243.085, waar in 1972 al een bedrag van f 59 706 be- door het Wassenaarse college ver schikbaar gesteld. plicht werd deze verhoging te volgen. Leiden Het cricketteam van AJax Leiden heeft tegen het sterke Union een knappe prestatie geleverd. On danks het gemis van topscorer A. Kantebeen. reikte het Ajaxtotaal tot de monsteracore van 201 voor 8. Een gedegen opening van H. de Jongh (15) en A. Eldering (15) legde het funda ment voor grandioos vuurwerk, aangestoken door D. Eldering (68, 6x4, 4x6) en E.Oudshoorn (30), waar na ook nog A. Wilson (18) en F. de Jongh (16) nuttige bijdragen lever den. Ajax had iets meer dan de helft van de speeltijd gebruikt en moest vervolgens trachten de sterke Nij meegse ba.btingside te trotseren. Kort voor de thee vielen enkele belang rijke wickets, maar pas na een zeer langdurige en harde strijd tegen de middenmoot, die veel weerstand bood en door het feit dat de laatste bats- men van de NiJmegenaren erg zwak waren, kon AJax 3 overs voor het ein de toch de zege binnenhalen. A. El dering (1-18) bowlde het langst, D. Eldering 3-32 en F. de Jongh 3-21 het succesvolst, terwijl H. de Jongh 2-14 in het begin enkele slachtoffers maakte. Wicket/keeper Rob Rusche hield 2 uitstekende vangen vast. Union kwam niet verder dan 116. KATWIJK/NOORDWIJK Kat wijk beleefde zijn eerste vuurwerk van dit badseizoen. Het vorige week uitgestelde ging zaterdagavond vlot de lucht in. Iedereen, die dit knal lende feest zag weet nu dat „Kat wijk uw badplaats" is. Het grote slotstuk omgeven door vurige water vallen, uit elkaar spattende bommen en in de hoogte schietende vuurpijlen met explosies en neerdalende gouden regen vermeldde het in goudkleurige letters. Men kan stellen, dat het eigenlijk zonde van het geld is driemaal, zo als in dit badseizoen, zo'n vuurwerk af te steken op de zeereep bij café restaurant „De Zwaan" tegenover de Oude Kerk. Een feit is echter, dat het massaal publiek blijft trekken. Iedere keer weer komen de Kat- wijkers en de gasten er voor uit hun huizen. Veelal met de kleinere kin deren. Daaruit blijkt dus wel dat het bepaald nog niet tot de verleden tijd behoort en dat het een punt is in het Katwijkse VVV-evenementenpro- gramma dat nog altijd nu al ja renlang belangstelling trekt. Hoewel er zich vele duizenden op de Boulevard verzameld hadden om van dit knallende, kleurige schouw spel getuige te zijn, was het toch goed merkbaar dat de grote stroom van vakantiegangers nog niet in Kat wijk is neergestreken. Trouwens, dat zelfde beeld geven ook Noordwijk en de andere Noordzee-kustplaatsen te zien. De toeristische industrie hoopt nu maar, dat de loop er de komen de zaterdag dan is er 's avonds in Katwijk weer vuurwerk fors Inkomt en de gehele maand augus tus voortduurt. Is dat niet het geval, dan ziet het er troosteloos uit. De VVV-managers en de tourope rators hebben de moed echter nog niet verloren. Reeds aan het begin ALPHEN AAN DEN RIJN (ZWAMMERDAM) „Nederland is nu eenmaal altijd een maritieme natie geweest. De scheepvaart spreekt daarom tot de verbeelding van de mensen" vertelt Joop Bezemer, waarnemend directeur van het Museum voor Scheepsar cheologie te Ketelhaven, zichtbaar gelukkig met de geweldige belangstelling die het mu seum ondervindt na de recente opgravingen van een zestal Romeinse schepen in Zwam- merdam. De, bij deze internationaal vermaarde opgravingen, gevonden schepen zijn door de Rijksdienst voor de IJsselmeerpolders geborgen en zullen na conservering en restau ratie over ruim anderhalf jaar in een speciaal daarvoor te bouwen extra vleugel van het museum worden tentoongesteld. Momenteel is er in Ketelhaven tot 19 augustus een tentoonstelling met een overzicht van het onderzoek, de opgraving en de berging van de Zwammerdamse schepen, aangevuld met tastbare voorwerpen die in en bij de schepen zijn gevonden. Aanleiding voor ons een bezoekje te brengen aan Ketelhaven en ons door Joop Bezemer te laten voorlich ten over de wetenswaardigheden van de Romeinse schepen uit de Zwam merdamse klei. Ketelhaven. Een plaatsje in het noordelijk deel van Flevoland, de Door Wim van Wanrooy drooggelegde Zuiderzee-akker met overwegend akkerbouw, afgewisseld met weidebedrijven, fruitteeltgebie den en bossen. De ligging aan het Ketelmeer garandeert mogelijkheden voor de waterrecreant, waarvan de 230 ligplaatsen in de plaatselijke Jachthaven getuigen. Tegenover de Jachthaven ligt het doel "an onze trip, het museum voor scheepsarcheologie, in de nabijheid ook van een tiental huizen die het plaatsje rijk is. De «eenzame situering relateert aan de werkzaamheden van de Rijksdienst voor de IJsselmeer polders (RIJP)de afdeling Oud heidkundig Bodemonderzoek daar van belast zich met het opgraven van bodemvondsten in het IJsselmeer- gebied. In dat gebied zijn al meer dan 320 scheepswrakken geregistreerd, waarvan een deel met inventarissen, ladingsresten etc. in het den volke wordt getoond. Zes schepen Zwammerdam heeft in dat museum een apart (warm) plekje veroverd. Bij de opgravingen van de Romeinse nederzetting castellum Nigrum Pullum door het Instituut voor Prae- en Protohistorie van de Uni versiteit van Amsterdam (onder lei ding van prof. W. Glasbergen) kwa- iiïca een zestal Romeinse en inheem se schepen aan de oppervlakte van het terrein van de «Johannes-stich- ting, de eigenaresse van het terrein, die door toestemming te geven alle archeologen aan zich verplichtte. In 1971 werd het eerste schip ge vonden: een 7 meter lange, eike houten boomstamboot met een dek je. In 1972 ontdekte men een 23 meter lange, eikehouten spantenschip met op de bodem stukken leisteen van de lading. Leisteen, dat ook al in de fundering van het castellum was aan getroffen. Het laadvermogen aan steenslag bedroeg ca. 30 ton. De con structie van dit schip is, met uiterst primitieve middelen, erg ingenieus. Waarschijnlijk is het een trekschuit geweest, hoewel een mastgat in het zaathout ook kan indiceren op ge bruik als zeilschip. Het derde opgegraven zeilschip was een 10,5 meter lange boomstam boot. waarvan de stuurboordhelft be waard is gebleven. Dit schip heeft een opboeisel van zilverspar, dat door middel van spanten met ijzeren na gels is bevestigd. In 1973 werd ook, bij verrassing, een 5.5 meter lange, uitgeholde boomstamboot gevonden met daar naast een prachtig 5 meter lang roer (stuurriem). Dat stuurriem is waarschijnlijk van het tot nu toe grootste schip uit de Romeinse tijd wat in ons land ge vonden is. Het vijfde sohip, dieper weggezakt en tegen de heilende oever van de Oude Rijn gevonden. (De Rijn en de Donau vormden de linie waar langs de Romeinse nederzettingen tot diep in Oost-Europa gevestigd wa ren). Het 34 meter lange vijfde schip, waarin 50 ton eikehout is verwerkt, is zwaar geconstrueerd en heeft een platte bodem, waarop meer dan 100 wrangen (opstaande verbindingspla ten Dit vrachtschip kon zeilen en er ls jij de bouw overvloedig gebruik gemaakt van zeer grote, ijzeren spij kers. Het schip lag gekanteld met de diepste delen zes tot zeven meter onder de oppervlakte. Daarom moes ten er grote technische voorzieningen (het slaan van een dam wand) wor den getroffen bij de opgraving. Tijdens de spectaculaire vondst van dat vijfde schip kwam er een fragment bloot van een zesde schip. Dit voorjaar trof men een 18,5 meter lang schip aan, dat een Romeinse veerpont is geweest. De aanwezigheid van een uitsparing aan de binnen kant van beide scheepsboorden over de gehele lengte wijst daarop. Door sterke touwen of riemen die daar doorheen liepen voer de pont van de ene oever naar de andere. Ontdek king van een mastgat in het zaathout zou ook het gebruik als zeilschip kunnen betekenen. Trots Met het afsluiten van de bergings werkzaamheden van de Romeinse schepen, die alle uit de tweede eeuw na Christus dateren, is de discussie over scheepsbouwtradities en de daaruit voortvloeiende aanwijzingen voor de levensomstandigheden van onze vroege voorvaderen nu goed op gang gekomen. Zwammerdam le vert als vindplaats van zoveel boten van uiteenlopende constructie een unieke bijdrage. Joop Bezemer: „Wij prijzen ons bijzonder gelukkig met deze schepen. Tot nu toe dateren de oudste scheepsresten van 1100 en het meest complete schip stamt uit 1400. Dan kun Je Je voorstellen dat Zwam merdam een schitterend begin vormt voor archeologische onderzoekingen. Het zyn zeer interessante schepen met vondsten die bestaande theorie- en over de Romeinse tijd volledig om ver geworpen hebben. Opvallend bij de Romeinse schepen is de zeer pri mitieve, maar uiterst vernuftige con structie. Men gebruikte ook van die mooie ijzeren nagels, waarvan er hon derden gevonden zijn. De Romeinen waren eveneens goed in het bedrijven van hun ambacht. Vondsten van een gesmeed harnas, gebakken tegels met schitterende mozaïken wijzen daarop. Het Romeine aardewerk is ook altijd voorzien van de naam van de pottenbakker. Ze waren bijzonder trots op him produkten." De bij Zwammerdam uit de klei getrokken Romeinse schepen zijn bij de berging in kleine stukken uit elkaar genomen. Deze stukken zijn nauwkeurig gemerkt en genummerd, zodat zij later na conservering weer samengevoegd kunnen worden. Tij dens het onderzoek zijn diematen van de scheepsresten op tekening vast gelegd. Dat gebeurde vanuit een heli copter of kraan door het maken van stereo-opnamen. Via de computer komt de meetkundige dienst van Rijkswaterstaat dan tot een montage tekening. die aangevuld wordt met details. Op die manier kan de oor spronkelijke vorm gereconstrueerd worden. Op de tentoonstelling zijn de Zwam merdamse ontwikkelingen aan de hand van tekeningen, foto's en ma quettes heel duidelijk te volgen. Joop Bezemer geeft zelf tijdens een boeien de rondgang tekst en uitleg. Vertelt ook uitvoerig over de naar boven ge haalde gebruiksvoorwerpen, waarvan een umbo en een armbeurs (door ko ningin Juliana bij haar bezoek aan Zwammerdam destijds belangstellend bekeken) de meest bekende zijn. De scheepswrakken zelf zijn nog niet te bezichtigen. Alleen het stuurriem, na tuurgetrouw afgegoten in wapex, heeft zijn gang naar de expositie ruimte gemaakt. Conservering Het opgegraven hout verkeert in een slechte conditie en is uiterst breekbaar. Eeuwenlange ligging in de bodem heeft volzuiging met water tot gevolg. Wanneer dit scheepshout aan de oppervlakte komt, en langs na tuurlijke weg droogt, begint het rigo- reus te krimpen. Dit krimpen van het waterdoordrenkte hout gaat met ge weldige spanningen in het hout ge paard en het behoeft dan ook niet te verwonderen dat als gevolg daarvan veel krimpscheurem in het hout gaan ontstaan, mede waardoor ernstige vervormingen kunnen gaan optreden. Er heeft reeds veel onderzoek plaats gevonden naar deze krimpverschijn- selen en er is internationaal al vele jaren geëxperimenteerd met diverse chemicaliën en allerlei oonserverings- methodieken om archeologisch hout zo goed mogelijk te bewaren. Sommi ge methoden bleken vrij redelijk; an dere zijn complete mislukkingen ge worden. De vondsten in Zwammerdam brach ten het conserveringsproces in een versnelling. De stukken scheepshout worden nu in baden gelegd om schoongespoeld te worden. Om krim ping te voorkomen ook, en vervor ming door droging te voorkomen. De conservering gebeurt in baden met verwarming en circulatie. Als conser veringsmiddel wordt polythyleenglycol (PEG) gebruikt, dat in water oplos baar is en in het hout kan dringen, om de houtstructuur op te vullen en de celwand te verstevigen. De com plete behandeling vindt plaats in werkvertrekken van het museum en duurt ongeveer anderhalf tot twee jaar. Uitbreiding Na die periode zullen in ieder ge val het grootste schip en mogelijk nog enkele kleinere schepen in het museum worden tentoongesteld. Joop Bezemer: „We zullen het museum moeten gaan uitbreiden met een spe ciale Z wammerdam- vleugelDaarin gaan we de schepen weer opbouwen, hetgeen bijzonder spectaculair is. Het publiek heeft dan ook toegang en kan de reconstructie van de schepen op de voet volgen." Hoewöl de Zwammerdamse schepen nu dus nog niet „in levende lijve" te zien zijn, biedt de expositie een bij zonder aardig overzicht op het gebied van de scheepsarcheologie. Bij de toe gang tot de „Zwammerdam-ruimte" staat symbolisch een beeld Isis For- tuna (enige aardewerk van grote om vang gevonden in de IJsselmeer- polderopgesteld. Deze godin der na tuurkracht symboliseert het geluk der archeologie dot er in Zwammerdam door de medewerking van velen ge graven kon worden. Golf Peter Ackerley, de 25-ja- rige professional van dé Kennemer golfclub heeft gisteren de op de ba nen van de Utrechtse golfclub 'De Pan" het open Nederlands golfkam- pioenschap gewonnen. Hij kwam rond in 292 slagen (72-72-72-76), vier boven par. Tweede werd Bertus van Mock van Golfclub Wittem met 296 slagen. Derde en tevens eerste ama teur werd Tony Trienen van de Twentse Golfclub. Trienen (22) scoorde 74-73-74-77 is 298. Voetbal De nieuwe eredivisie club Wageningen heeft de 20-jarige Piet Hamberg van NEC voor een jaar geleend. Hamberg, voor wie ook FC Utrecht en FC Groningen belang stelling hadden, speelde in het UE- FA-Jeugdelftal. Voorts is de overne ming van Jan Groenendijk (Go Ahead Eagles) door Wageningen za terdagavond definitief geworden. De transfersom bedraagt ongeveer 75.000 gulden. van het seizoen hebben VW-direc- teuren als Chris Verplancke (Kat wijk) en Wim Rovers (Noordwijk) de verwachting uitgesproken dat juli wat de drukte betreft door augustus belangrijk zou worden overtroffen. Deze week namelijk werken ze in het grootste toevoergebied van va kantiegangers voor onze kust Nordrijn-Westfalen voor het laatst en dan gaan ze voor enkele weken met een welverdiende rust. Hope lijk met als einddoel de Nederlandse kust. Overigens is het voor de VW- mensen heus geen pretje, dat deze juli-maand niet heeft gebracht wat de werkers in de toeristische indus trie zich er van hadden voorgesteld. Het regent telefoontjes van hotel- en pensionhouders en van mensen, die kamers en huizen verhuren. Ze melden, d^t er nog plaatsen vrij zijn. Hebben ze in de gaten, dat er enige gasten bij hun buurman onder zijn gebracht en dat geldt dan vooral de kamer-met-ontbijt-verhuur ders dan is de boot aan. En wat kunnen die V.V.V.'s er eigenlijk, aan veranderen? Ze brengen de gasten zo democratisch mogelijk onder. Als er echter geen gasten zijn, dan kunnen ze ook geen bedden „beleggen". Begrijpelijk, dat die V.V.V.-men- sen, die week in, week uit ook op zondag van de vroege morgen tot de late avond in touw zijn er wel eens moedeloos van worden. Het eni ge wat ze in de maanden vooraf gaande aan het badseizoen kunnen doen is de buitenlanders attent ma ken op de geneugten, die de Neder landse kust heeft te bieden. Meer niet. Die Duitsers, Zweden, Belgen. Engelsen en wie dan ook meer moe ten zelf beslissen of ze komen of niet. Nu heeft men in deze Juli-maand aan de kust het weer ook niet mee gehad. Er waren heel veel dagen bij, waarop het geen weer was om op het strand te vertoeven. Ook in het bui tenland krijgen ze die Nederlandse weersverwachtingen op hun televisie scherm door. Net als wij dagelijks kunnen zien hoe het weer in Spanje, Italië, Joegoslavië en waar al niet is! Is het weerbeeld ongunstig en biedt het geen betere vooruitzichten, dan blijven degenen die niet hebben be sproken, thuis of wenden de steven naar oorden waar de zon wel schijnt en waar het wel goed toeven is op het strand. Het afgelopen weekeinde was het op het strand en in de duinen van Kat wijk en Noordwijk behoorlijk druk. Veel dagjesmensen. Er zijn zaterdag en zondag wel wat gasten bijgekomen, doch hun aantal was bepaald nog niet om over te Juichen. In ieder geval wel beter dan het vorige weekeinde. Er ls overal nog plaats vrij. In alle sectoren. Nog even geduld. Dan zal men we ten of het badseizoen 1974 de geschie denis in zal gaan als een slecht, een redelijk of naar we vurig hopen toch nog een goed seizoen. Het hangt allemaal af van de omstandigheid of de Nordrijn-Westfalen wel of niet massaal komen! MAANDAG 22 JULI 1974 Maandag Rapenburg 10, gebouw Re hobo th. Leidse Amateur Fotografen Vereni ging a uur nam Steenschuur 6 rullavond Leidse Post zegel vrienden. R uur nam Biauwpoortsbrug Kort Galgewater. 10.15 uur v( 1 21*095—43655k Jeugdvakantledorp Zuid West Voor- schoterweg v maast zwembad "De Vliet') vakahtlebezigheden voor kin deren van 4 tot 13 laar. 9.30 uur voorm. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken ln de regio Lelden wordt waargenomen door: Apotheek Beker, Lijtweg 4, tel. 55482 Apotheek Van Breest Smallenburg. Loevestein 7, tel. 99211. leiderdorp. Apotheek Voor schoten. Leldseweg 66, Voorschoten tel. 01717—2625. Begijntje Sexueel voorlichtingscentrum, Begijn hof 2 (Rapenburg) Dl^ 7.30—10.30 uur Gespreksavonden Hendrik plantsoen 25 Leiderdorp Pred* Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenmgs- en informatiedienst gemeenschap Zuidwest tel 64115, 83921 en 61944 SOS-dienst „e£2.s"t®1- hulpdienst, tel. 01710— 25202 Voor allen die ln moeilijkhe den verkeren dag et nacht te berei ken Dierenhulpdienst. Dag en nacht bereikbaar tel 34687 Dierenambulance Tel 01710-34616 Maatschappelijk werk Stichting Bureau Maatsch appel lik Werk Lelden. Oude Rijn 44c tel 01710 —20931 Spreekuur dagelllks van 2 tot 3 uur maandagavond van 7—8 uur en woensdagochtend van 9 30—10.30 uur Sociale raadsvrouw Gerecht 10. spreekuur Sociale Raads- Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging voor Wedu wen en weduwnaars tel Lelds advies bureau 61112 info-sentrum In het Kreatlef Sentrum ls het Info-sentrum op de volgende tijden voor ledereen geopend: donderdag avond van 20.30 uur tot 22.30 uur en zaterdagmiddag van 14.00 uur tot 16.00 uur. Kinderopvang Informatiebureau werkgemeenschap. Kindercentra Lelden. Welzijnsraad. Stationsweg 28, tel 40861 Geopend dl 9.30—12 uur. wo en do 2—4 uur en vr. 9.80—12 uur Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging. Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging. Mar© 45. tel 49441 (ma t/m vrij 9—10 uur voorm) Moederrvoor moeders Mevr. Zr. E. JansenNlemeyer, Hof- dyck 32. Oegstgeest. tel. 01710—53652. Release met vakanties ziln de openingstilden 'ot eind augustus gewijzigd in ma, woe en do. van 2—5 uur nam. ma en do 8— 10 uur nam Release is gesloten van 14 lull tot 1 augustus T wentwel Soclötelt Twentewel. Breestraat 19. openingstijden: elke dag behalve op mensen ?Jao V°° UUX *"oegane vu°* Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor gratis rechtskundiige bijstand Adres: Leidse Volkshuis. Apothekersdijk 33. Alléén rechtskundige bijstand Adres: Leldsi Volkshuis. Apothekers donderdagavond 7—9 i Dienstencentrum Noordeinpiein 2b cel 40483. algeme- voormf°rmatle' daB van 010 uur Architecten Architecten-informatie centrum Rijnland Op werkdagen tel bereik baar onder 26385 Zitting op wo avond P.V. de .Rij nklievers te Leider dorp hie'd de volgende wedvluchten. Ruffee: 1. A. v. d. Dop, 2. M. Joneelem. 3. 9. A. Ouwerkerk. 4. C. H. Kop. 5, 6, 10. Zwaan den Oude 7. N. Hoogervorst, 8. J. v. d. Wal. Duffste: 1, 5. Gebr. v. Goozen, 2, 3, 8, 9. J. C. Pracht, 4. Gebr. Kok. 6. J. J. Verstraaten, 7. J. v. Leyden. 10 A. v. d. Dop. Compdègne: 1. 6 A. v. d. Dop, 2. 3. M. Jongeleen, 4. J. v. d. Wal, 5 8. 9 A. Ouwerkerk. 7. 10. P. v. Griensven. Stromoeek: 1. A. Dubbelaar, 2, 4, 9. A. V. d. Dop, 3, 8. J. C. Pracht, 5. W. Jacobi, 6. J. J. Verstraaten, 7. P. v. Griensven, 10. Gebr. Hoo gervorst. Vitesse kampioenschappen zijn als volgt: 1. A. v. d. Dop. 2. Gebr Kok- 3. M. Jongeleen. Econoom President Nixon heeft de Newyorkse econoom Alan Green span gekozen tot nieuwe voorzitter van de raad van economische advi seurs van het Witte Huis. Greenspan, die deze week met de staf van het Witte Huis van gedachten zal wis selen, is de opvolger van Herbert Stein, wiens aftreden op 31 augustus van kracht wordt. Gewestvorming Zoals de Senaat al eerder had gedaan, heeft de Bel gische Kamer van Afgevaardigden zaterdag het plan tot voorlopige ge westvorming goedgekeurd. Het plan voorziet onder meer in oprichting van adviserende gewestraden voor Vlaan deren, Wallonië en Brussel. De moge lijkheid tot herziening van de ge westelijke indeling in België wordt uitdrukkelijk opengelaten. Burgerlijke stand van Leiden van der Kooi; Anna Elisabeth, d van R. B. Schenk en A. E. Leferink; Na talie, d. van L Berkenbosch en M. Broekman: Jacques, z. van J van Zeist en T Kamphorst; Jaap Dledertk. z. van K. V. Kuyvenhoven en D T, va.ti Heijst; Clska. d. van M. A. OVERLEDEN L. M. W. Beckers. 72 j. man; R. J. Keijzer, '59 Jaar. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOUR LEIDEN EN OMS'TREKEN Uitgave: beidsch Dagblad B.V Witte Stngei 1 Lelden Postbus 54 Giro 57055 I'eieloon redactie 01710-2150? Hoofdredacteur Ran Mulder Maandabonnement r 10.7? Kwartaalabonnement f31.80 Per Post f34 20 Jaarabonnement f 116.20 Losse aymmers f 0.45 ■\(>o.iiit-mt;nLjgeiden bi) vooruit betaling te voldoen BIJ -lutoma ms''h «verschrijving geen ad mlnlstratie- en incassokosten Nabezorging van 18.00—20.00 u Zaterdag van 16 00—18.00 a Telefoon 0171O—30500

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2