Ereprijzen dankzij rivaliteit DOPINGCONTROLE VOOR DE HOOFDTRIBUNE Voor het eerst spijkers op weg Tour in cijfers Tweede plaats Dohmen APPIE HAPPIE Knetemann derdeVianen vierde in korte tijdrit VRIJDAG 19 JULI 1974 PAGINA 11 Jan Jongbloed heeft voor Vrij Nederland een uitgebreid en heel leesbaar dagboek bijgehouden ge durende de drie weken dat hij aan het wereldkampioenschap deel nam. Hij beschrijft bijvoorbeeld hoe het bij de dopingcontrole toe ging: „Dat gaat als volgt: je moet je binnen een half uur na afloop Door Nico Scheepmaker met dr, Kessel bij de dopingcon trole melden. Daar staat een bak met bekertjes, waaruit Je er één moet kiezen. Hierin doe je je plas, waarna je twee flesjes moet uit kiezen. In bijzijn van Jezelf en de dokter wordt het uit de beker in de twee flesjes overgoten. Hierna krijg je een kaart met 501 Eén van deze nummers kies Je en je zet Je handtekening erover heen. Dit nummer wordt met een soort glassnijder in de flesjes ge krast. Het ene flesje gemerkt met het nummer plus een a, het ande re met het nummer plus een B. Daarna kies je twee dopjes die op de flesjes gedrukt worden en met een tang wordt het flesje dan ge sloten. Op de dop komt dan nog eens een zegel met je naam en nummer. Daarna wordt er een formulier ingevuld overeenkomstig Je Ausweis, hetgeen Je moet on dertekenen. Wat ze er voor de rest mee doen weet ik niet, mis schien naar een Weinstube". Goed, helder proza met een welgeplaatste knock-out aan het slot. Er worden immers net zo veel „zekerheden" inebouwd als Pred Kaps altijd opstapelt, als hij ons ervan overtuigen wil dat hij de boel onmogelijk bela zeren kan, maar ondertussen we ten we heel goed dat hij al de ene truc na de andere heeft uitge haald. Bovendien: Jan Jongbloed wist dan wel zeker (gesteld al thans dat hij bij die dopingcontro le niet te maken had met een vingervlugge supporter van Hel mut Schön die dankzij al die af leidingsmanoeuvres met num mers en handtekeningen al lang kans had gezien het piasflesje van Jongbloed om te ruilen met het zwaar onder de dope zittende flesje van Berti Vogts) dat het zi flesje met zijn nummer en zijn handtekening en zijn dopje en zijn naam waren die hij ter hand stelde, maar wat betekent dat nu nog als hij er niet bij mag zijn, als die flesjes verderop op hun in- had gecontroleerd worden? Waarom zou die laatste chemi cus betrouwbaarder zijn dan de eerste man van de dopingcontrole waar hij zijn flesjes gevuld heeft? Ik neem onmiddellijk aan dat bij een positieve reactie het flesje B. plechtig geopend zal worden in het bijzijn van Jan Jongbloed, dr. Kessel voorzitter Meuleman, pre mier Den Uyl en prins Bern- hard (om maar eens een paar re cente voetballiefhebbers van naam te noemen), maar ook dan is met een beetje vingervlugheid (elke gemiddelde goochelaar laat ons het ene zien en tovert ons vervol gens het andere voor) de mo gelijkheid ruimschoots aanwezig om met een "fles je-verkeerd" voor de dag te komen. Daarom stel ik voor dat in Ar gentinië in 1978 alle spelers met een na afloop van de wedstrijd, hun plasje plegen in een batterij van grote glazen potten die voor de hoofdtribune staat opgesteld, en die bovendien door de came ra's scherp in het oog wordt ge houden, zodat de hele wereld er getuige van kan zijn. Neemt het onzindelijk vocht in de glazen buis, dankzij een chemische reactie, de kleur blauw aan, dan weet de hele wereld (en de Jui chende opgeluchte massa op de tribune) dat de bewuste speler do- pingvrij was. Wordt echter de plas in de zesde buis, van links knalrood, evenals het gezicht van de aanpalende speler, dan weten we dat de betreffende man doping heeft gebruikt en hij ogenblikke lijk wordt uitgefloten. Geen ge mier dus meer met dopjes en nummers en flesjes en namen en handtekeningen, maar recht voor zijn raap een directe uitslag, voor het front van de wereld. Voetbal is tenslotte een volkssport, en dient dat ook te blijven. Ik was erg benieuwd wat Jan Jongbloed in zijn dagboek zou onthullen over de al dan niet ver meende naaktzwempartij in het Waldhotel in Hiltrup. Hij schrijft: "Dinsdag 2 juli Er schijnt van Duitse kant een hetze tegen het Nederlands elftal aan de gang te zijn. Er komen vreemde berich ten binnen over spelers met vreemde vrouwen, dit is echter onmogelijk, daar niemand het hotel uit of in komt". Een hele opluchting zo eenvou dig ligt dat natuurlijk: Niemand komt het hotel in of uit, dus kan het ook niet gebeurd zijn. Zo wa terdicht waren nu eenmaal de controle en de bewaking. Nu nog even terug naar zondag 23 Juni. Jongbloed schrijft: "Na het di ner was er een gezellig samenzijn in de bar, waar ik niets van kan vertellen, want we zijn met acht vrijgezellen, via de keuken wegge slopen en in Willem van Hane- gem zijn auto naar de stad gere den. Daar hebben we "m behoor lijk geraakt moet ik zeggen. Je krijgt namelijk na zo'n overwin ning (op Bulgarije) en het feit dat Je in 't Nederlands elftal speelt een gevoel over Je, dat nie mand Je iets kan maken. Enfin, we waren precies op tijd om de ochtendkrant mee naar binnen te Mochten er nu vreemde berich ten komen over spelers met vroe ge ochtendkranten, dan kan ik met de hand op het hart bezwe ren dat dit onmogelijk is. Nie mand kon immers het hotel uit- of inkomen. BORDEAUX Iets van de schittering van Merckx' gouden trui is op het Circuit du Lac bij Bordeaux achtergebleven. Het slot van de 19e etappe van de Tour de France, een tijdrit over 12.400 meter werd uiteraard wel door Merckx gewonnen, maar het verschil met nummer twee, de kleine Michel Pollentier uit Diksmuide was maar twee seconden. Op iets meer dan tien seconden van het tweetal, dat onmiskenbaar het sterkst was, klasseerde Gerrie Knetemapn zich verrassend voor Gerard Vianen en Raymond Poulidor als derde. De prestaties van Knetemann en Vianen zijn zonder meer toe te schrijven aan de gezonde, plezierige rivaliteit, die tusse het tweetal heerst. Amsterdammer Knetemann, die glimlachend de meest prikkelen de opmerkingen kan plaatsen had onder het eten voor de tijdrit tegen zijn "slapie" Vianen gezegd: "Jou rijd ik naar huis". Het was net de prikkel die Vianen nodig had. De Utrechter ontdekte tot zijn verrassing, nadat zestig renners het parcours hadden vol tooid, dat hij nog steeds de snelste van allen was geweest. Hij kon het nauwelijks geloven, bleef nog een beetje bij de finish rondhangen en zei tenslotte: "Ik ga toch maar naar m'n kamer. Ik rijd niet in de prijzen er moeten nog zoveel goede mannen komen." Vianen pikte nog wel een goede prijs mee. Omdat slechts eerstejaars prof Knetemann, Pollenbier en Merckx hem voorgingen. Na zijn tocht over het vlakke maar winderi ge parcours was Knetemann even wel niet verbaasd. "In tijdritten kom ik meestal als zesde of zevende binnen. In Brest was ik twaalfde, imaar toen zat ik op een nieuwe fiets. Het is eenvoudig, je moet zo hard rijden als Je kimt". De tijdrit heeft het algemeen klas sement niet zo veel veranderd. Merckx liep nog verder van Lopez Carril, terwijl Poulidor te weinig TZcg nuuvi 2 do-gc*,.. 20JUL!_21eET._ll2km Boeren in Samadet vormden een erehaag voor derenners, van wie Gerrie Knetemann en Jean Pierre Genet hier het peloton vooraf gaan. De "hulde" vormdé een onderdeel van het boerenprotest tegen de dalende landbouwprijzen. rangschikking maakte gisteren wel Francis Campaner, die in de voor middag de rit van Pau naar Bor deaux met bijna een kwartier voor sprong had gewonnen. De grootste voorsprong in deze Ronde van Frankrijk, waarmee hem dezelfde kans werd geboden, die in de vijfti ger Jaren van Daan de Groot, Brian Robinson en Abdel Kader Zaaf min of meer historische tour figuren had gemaakt. Met dit succes heeft Francis Cam- puner, die na 120 kilometer in de aanval ging en bij zfin derde po ging door niemand werd belemmerd, 'verdiende' om de tweede plaats van de Spanjaard over te nemen. Paniz- za bleef vierde, ondanks een pijnlij ke knie, die hij in het eerste ge deelte van de etappe had opgelopen na een val met de Franse sprinter Esclassan. Michel Pollentier schoof een plaatsje omhoog doordat hij ruim een minuut sneller was dan Santy. Zelfs de achtste plaats is nog niet het einde voor Pollentier, want zijn achterstand op Mariano Martinez bedraagt maar dertien se conden. Kwartier Een grote sprong in de algemene NEGENTIENDE ETAPPE Eerste gedeelte: 1, Campaner (Fra.-Lapebie)' de 202 km. van Pau naar Bordeaux in 4.51.56 (met tijdvergoeding 4.51.36), 2. Sercu (Bel.-Cribiori) 5.05.57 1(5.05.42), 3. Hoban Gbr-Caput) z.t., (5.05.47), 4. Guimard (Fra.-Cadiou) z.t. (5.05.52), 5. Karstens (Ned.-De Muer) z.t., 6. Van Katwijk (Ned.- Liebregts) z.t., 7. Merckx (Bel.-Al- bani) z.t., 8. Rouxel (Fra.-Plaud) z.t., 9. Vianen (Ned.-Caput) z.t., 10. Baert Mourioux (Fra.-Caput) z.t., 12. We- semael (Bel.-Van Vaerenbergh) z.t., 13. Ovion (Fra.-Plaud) z.t., 14. Teir- linck (Bel.-Stablinski) z.t., 15. Van Roosbroeck (Bel.-Van Vaerenbergh) z.t., 16. Allan (Aus.-Liebregts) z.t., 35 Knetemann (Ned.-Caput) z.t., 100. Den Hertog (Ned.-Liebregts) z.t., 101. Henk Prinsen (Ned.-Liebregts)! 5.06.35,106. Alaimo (It.-Liebregts) z.t., 107. Wim Prinsen (Ned.-Liebregts) zt PLOEGENKLASSEMENT Eerste gedeelte 19e etappe: 1. Lapebie 15.03.30, 2. Cribiori 15.17.36, 3. Caput 15.47.41, 4. Cadiou 15.17.46, 5. Van Vaerenbergh 15.17.51, 6. Plaud 15.17.51, 13. Liebregts 15.18.29. TIJDRIT: 1. Merckx (Bel.-Albani) 12 km. in 16 min. en 15.88 sec., 2. Pollentier (Fra.-Schotte) 16.17.86, 3 Knete mann 'Ned.-Caput) 16.28.70, 4. Via nen (Ned.-Caput) 16.33.71., 5. Pou lidor (Fra.-Caput 16.35.86, 6. Agostin- ho (Por.-De Muer) 16.36.56, 7. Bruye- re (Bel.-Albani) 16.39.78, 8. Pesarra- dona (Spa.-Velez) 16.41.79. 9. Baert '(Bel.- Van Vaerenbergh) 16.41.81, 10. Wesemael (Bel.-Van Vaeren bergh) 16.44.09, 11. Manzaneque (Spa. Moreno) 16.44.71, 12. Hoban (Eng.- Caput). 16.46.16, 13. Karstens (Ned.- De Muer) 16.47.97, 14. Misac (Fra.- Cadiou) 16.48.93, 15. Danguillaume (Fra.-Plaud) 16.51.70, 31. Den Her tog (Ned.-Liebreggts) 17.15.14, 35. Van Katwijk (Ned.-Liebregts) 17.18.12, 36. Allan (Aus.-Liebregts) 17.58.52, 93. Alaimo (It.-Liebregts) 18.15.41, 104. Wim Prinsen (Ned.- Liebregts) 18.36.59, 105. Henk Prin sen (Ned.-Liebregts) 18.36.65. ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Merckx (Bel-Albani) 106 uur, 26 minuten en 52 secondèn, 2. Lopez Carril (Spa-Velez) op 3.26 min., 3. Poulidor (Fra-Caput) op 5.42, 4. Pa- nizza (Ita-Cribiori) op 6.34, 5. AJa (Spanje-Velez) op 6.57, 6. Agos- thinho (Por-de Muer) op 11.49, 7. Martinez (Fra-Stablinski) op 14.32, 8. Pollentier (Bel-Schotte) 14.47, 9. Santy (Fra-Caput) op 15.51, ÏO.van Springel (Bel-van Vaerenbergh) op 19.59, 11. Pingeon (Fra-Lapebi) op 11.18, 12. Deslile (Frankryk-Plaud) op 23.34, 13. Romero (Fra-Lapebie) op 25.34, 15. Perin (Fra) op 25.52., 28. Den Hertog (Ned-Liebregts) op 46.43, 40. Knetemann (Ned-Caput) op 1.09.46, 59. Karstens (Ned-De Muer) op 1.30.10, 61. Vianen (Ned Caput)' op 1.31.57, 83. Wim Prinsen (Ned- Liebregts) op 1.41.43, 83. Henk Prin sen (Ned-Liebregts) op 1-41.43, 104. Van Katwijk (Ned-Liebregts) op 2.49.45, 105. Allan (Aus-Liebregts) op 2.57.35, 107. Alaimo (Ita-Liebregts) op 3.43.13. ALGEMEEN PLOEGENKLASSE MENT 1. Velez 32.40.24, 2. Caoyt 32.59.21, 3. Albani 32.18.04, 4. Stablinski 32-28.35, 5. De Muer 32.32.40, 6. Cri biori 31.32.55, 13. Liebregts 32.21.03. PUNTENKLASSEMENT 1. Sercu 220 pnt., 2. Merckx 187 pnt., 3. Karstens 137 pnt, 4. Hoban 131 pnt, 5. Esclassan 117 pnt, 6. Gui mard 116 pnt, Opa v.d. Wal: Vierdaagse peuleschil NIJMEGEN Voor de eerste keer Sinds de start van dé 58ste Nijmeeg se vierdaagse werden de wandelaars, notabene op de zwaarste marsdag, niet geteisterd door regenbuien. De ruim 12.500 deelnemers begonnen gis termorgen dan ook in een vrolijke stemming aan de derde wandeldag. die hen via Groesbeek over de Ze- venheuvelenweg moest brengen. Er moesten wel nogal wat onwillige spieren worden behandeld, maar het moedige legioen wist zich door de problemen heen te slaan. 377 Lo pers moesten echter toch vroegtij dig afhaken. Daardoor zijn 12.253 wandelaars gerechtigd vandaag een begin te maken aan de laatste wan delétappe, die hen naar de finish in Nijmegen moet brengen. Onder hen bevindt zich opa van der Wal uit Rotterdam. Hij heeft in totaal n.l. al 247.930 km afgelegd. De 88-Jarige opa Van der Wal beschouwt het Nijmeegse wandelgebeuren als een peuleschilletje. Hij vindt de 30 km, die hij dagelijks formeel moet afleggen zo weinig dat hij zowel voor de start als na het bereiken van de finish nog maar wat extra kilome ters pakt om tenminste in conditie te blijven. zijn status als profwielrenner weer enigszins veilig gesteld. De Franse amateurkampioen van 1967 was al min of meer vergeten. In februari was hij nog een werkloze prof tot Christian Lapebie hem inlijfde bij zijn betrekkelijk weinig betekenende équipe van Jobo-Lejeune. Campaner en de volledige ploeg zou volgend jaar weer op straat worden gezet, als er geen enkel succes werd bereikt. Directeur Flaubert had dit zijn Jongens deze week nog voorge houden. Omdat ook de gouden tij den in de Franse wielersport voor bij zijn mocht Franoi§ Campaner (28) zijn gang gaan. Lang nadat hij in zijn eigen streek was gehul digd kwam het peloton, waarvan Patrick Sercu voor Hoban, Guimard Karstens en Piet van Katwijk de sprint voor de tweede plaats won. Noordwijk op 5 augustus tegen Aj ax NOORDWIJK Noordwijk heeft een interessante wedstrijd aan zijn oefenprogramma kunnen toevoegen. De roodwitten spelen namelijk op maandag 5 augustus tegen AJax. Noordwijk houdt daarmee vast aan de traditie, die wil dat de Amster dammers eens per Jaar naar de bad plaats komen. Vorig Jaar wist AJax slechts een bescheiden 1—2 overwin ning aan de confrontatie met de za terdagamateurs over te houden. De wedstrijd begint om 19.30 uur. Bordeaux - Doordat onze automo biel tot één van de eerste slachtof fers van een spijker-strooiactie mocht worden gerekend, brachten we, na het verwisselen van een wiel en het plukken van draadnagels uit de nog niet leeggelopen banden, de etappe voor het grootste deel door achter het peloton. Op zich is dat - zelfs in een onbelangrijke rit - nog een hele aardige ervaring, want tussen de ploegleiderswagens is het net of er nog verschrikkelijk hard wordt gekoerst ook. Door Fred Racké De spijkers, overigens, waren af komstig van boze boeren, voorname lijk veehouders, die een kilometer of twintig na Pau een reeks tracto ren langs de weg hadden gezet en zo'n nauwe sleuf hadden gevormd, dat de reclamekaravaan er nauwe lijks of niet doorheen kon en dat het peloton een paar honderd meter te voet moest. Met de fietsen boven het hoofd, want bij leuzen alleen had men het niet gelaten. Boze baasjes hadden ook nog spijkers ge strooid om zodoende nog eens te onderstrepen, dat ze veel te weinig betaald kregen voor de kilo's vlees die ze leveren, terwijl de consument in Frankrijk kennelijk toch ook nog knap moet betalen bij de slager. Op die manier werd de demonstra tie toch wat minder vreedzaam dan ze had geleken - en ook altijd was geweest want in iedere Tour kom Je wel boze boeren tegen, die in nijdi ge taal gestelde papieren over de karavaan uitwerpen. Maar spijkers, nee, dat hadden we toch nog niet gehad. En bij een volgende demonstratie, 20 kilometer verderop, stond zelfs oproerpolitie en compleet met wa penstokken en schilden de door tocht van de Tour te garanderen. Zo werd het nog een opgewonden ochtend, niet alleen omdat 35 volg- wagens en 12 motoren van wielen moesten verwisselen, maar omdat driekwart van de karavaan daar door ook nog achter de renners te rechtkwam en met veel getoeter en In achtste etappe Ronde van de Toekomst BORDEAUX De naam Dangaul- me begint in de volgerskaravaaan van de Ronde van Frankrijk en de Ronde van de Toekomst een beken de klank te krijgen. Na de twee ach tereenvolgende overwinningen, die Jean Pierre Danguillaume dinsdag en woensdag in de grote Tour behaalde, zegevierde diens jongere broer Jean Louis gisteren in de achtste rit van de kleine Tour. Hij was na 95 kilo meter ontsnapt en bouwde een ma ximale voorsprong op van 1 minuut en 5 seconden. In Bordeaux was daar nog 24 seconden van over. De slechtst geklasseerde Nederlander in het al gemeen klassement, Mathieu Doh men, won de sprint van het peloton om de tweede plaats. Kort na het vertrek uit Mont-de- marsan slaagden De Guevara, Schoumacker en Arie van Houwe lingen er in te ontsnappen, maar zij werden al spoedig weer ingehaald door het peloton onder aanvoering van de Pool Mytnik. De uitlooppo gingen bleven beperkt tot enkele plaagstootjes en de voorsprong be reikte nimmer astronomisohe hoog tes. Na 68,5 kilometer reden Wis hard, Frits Schuer en Lopez Carril 20 seconden voor de Zwitser Schmid en een halve minuut voor het pe loton. Na 88 kilometer volgde echter weer een hergroepering. Zeven kilo meter verder zette Danguillaume - een eerstejaars prof - zijn uiteinde lijk geslaagde greep naar de ritzege in. Door de geringe verschillen in de étappeuitslag veranderde er wei nig in het algemeen klassement. De Spanjaard Martinez kwam aldus weer een stapje dichter bij de eind zege. UITSLAG 1. Danguillaume (Fra.-A) 2.47.27, 2. Dohmen (Ned) 2.47.51, 3. Kacz- marek (Pol) 2.47.56, 4. Heydal (Tsj. SI.) 2.48-06, 5. Hummenberger (Oost.) 2.48.06, 6. Van Houwelingen (Ned) 7. Mytnik (Pol), Kershaw (GrJ3r.), 9. Schmid (Zwi.), 10. Buchacek (Tsj. SI.), 11. Pugliese (It), 12. Van Dongen (Nederland), 17. Schuer (Ned), 20. Langen (Ned) 47. Pronk (Ned), allen in 2.48 06. ALGEMEEN KLASSEMENT: 1. Martinez (Spanje) 27.41.46, 2. Steinmayr (Oos) op 3.37, 3. Kacz- marek (Pol) op 6.06, 4. Mirri (It) op 6.32, 5. Leleu (Fr.) op 11.00, 6. Naza- bal (Spa) op 11.28, 7. Pronk (Ned) op 13.41, 8. Brzezby (Pol) op 14.00, 9. Li- nard (Fra) op 14.08, 10. Kuhn (Zwi) op 14.21, 11. Charlier (Fra) op 15.49, 12. De Guevara (Spa) op 17.44, 13. Mitteregger (Oos) op 21.07, 14. Bo dier (Fra) op 21.51, 15. Van Dongen (Ned) op 22.22, 22. Langen (Ned) op 32.00, 24. Schuer (Ned) 33.11, 43. Van Houwelingen (Ned) op 1.10.00, 46. Dohmen (Ned) op 1.22.55. ALG. PLOEGENKLASSEMENT: 1. Frankrijk 84.16.19, 2. Polen 84.17.22, 3. Spanje 84.18-48, 4. Oosten rijk 84.29.50, 5. Nederland 84.51.28. opgewonden gebaren langs het pelo ton moest worden geloodst. Wij bleven nog een poosje achter de wagen van Goddet rijden. De oude directeur zit altijd in de eerste auto achter de coureurs, met een van de redacteuren van l'Equipe als omroeper od de voorste bank. Die houdt het peloton scherp in de ga ten en zodra een renner zijn hand opsteekt roept hij pijlsnel de be treffende ploegleiderswagen naar Die komt dan heftig claxonnerend: aangereden en mist al passerende diverse links en rechts ruimte-ma kende andere wagens en motoren op een haar. Of mist ze niet - en dat is wel duidelijk uit de blutsen en deuken die er in de meeste wa gens onvermijdelijk zijn gemaakt. In het minste geval roept een ren ner zijn baas om een plastic regen jas te vragen, dan wel terug te se ven, al naar gelang het weer, of om een bidon drinken te halen - dito. Maar er kan natuurlijk ook een lekke band vallen en dat overkwam Wimke Prinsen. Die fietste kankerend 20 kilometer zéér hard om weer by te komen, want Piet Liebregts had hem geen knechten nagelaten om te helpen. Toen we weer eens een centimeter naast Liebregts over zeer bochtige weggetjes koersten, vroeg ik hem waarom niet. "Tja", zei Piet, "de rest zit al op hangen en wurgen in het peloton en als straks Wim niet meer terugkomt mis ik er één en anders drie of vier". Een afdoende repliek, dat moet worden gezegd. Trouwens, Prinsen kwam toch nog terug, tussen de au to's, hetgeen uiteraard weer mét veel herrie en listige manoeuvres van chauffeurs gepaard ging en zo konden we tenslotte met een gerust hart de renners voorbij rijden. Ook weer niet zo gemakkelijk, want de coureurs, die in wandeltempo breed uit over de weg ryden, laten met zo maar iemand voorbij. Ze gaan opzettelijk voor de auto rijden, slaan eens fiks op het dak, of wil len even een praatje maken. Karstens, bijvoorbeeld, kom Je niet voorbij zonder eerst even een ge sprekje te hebben gevoerd, dat er meestal op neerkomt, dat wij het in die auto toch maar erg gemakkelijk hebben. Hetgeen ik grif toegeef, ook al rijdt het peloton maar 25 km per uur en ook al worden die coureurs daar tenslotte toch ook voor be taald. Enfin, eenmaal voorop bleek Cam paner een kwartier te zijn uitgelo pen. We zagen hem nog finishen in zijn woonplaats Bordeaux, ver plaatsten ons vervolgens naar een buiten de stad gelegen circuit om Merkcx de tijdrit te zien winnen en stapten toen weer in de wagen om bijna 200 km. verderop een hotel te betrekken. Toen waren we nog twee uur rijden verwijderd van de startplaats van vandaag, zodat niet gesproken mocht worden van een rustige dag in de Tour. Hermr s vierde STOCKHOLM Jos Hermef is is tij dens internationale atletiekwedstrij den in Stockholm als vierde geëin digd op de twee mijl (8.23.2). Eerste werd de Nieuwzeelander Rod Dixon in 8.14.4 (3000 meter: 7.44.4. Als tweede finishte de Belg Emiel Put- temans in 8.16.6. Dixons landgenoot John Walker maakte op de 1500 meter een uit stekende tüd. Hy kwam tot 3.35.4 .minuten, waarmee hij de Deen Tom Hansen 1.6 seconde voorbleef.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 11