Leiden nu derde met de veemarkt VAN ULDEN AUTO'S B.V. GARAGE B. BAKKER Gezagsdragers denken, dat de ontevredenheid nog groter is Eerste half jaar na 'overneming' Rotterdam: PADVINDERIJ-PROBLEMEN Naar vierdaagse BONTE KOE MISS KAAG-VERKIEZING motor voorin,variomatic achterin; le ideale gewichtsverdeling voc .kleefvastewegligging OAF gebouwd uit veiligheid DE WEG NAAR DE> BRUG 5TRIJDAG 12 JULI 1974 LEIDEN De Leidse veemarkt ls na de 'overneming' van de Rot terdamse markt derde geworden wat de totaal-aanvoer betreft. Op het gebied van schapen heeft de Leidse markt weer de eerste plaats overgenomen. Dat blijkt uit een vergelijkend overzicht over het eerste hafjaar van de aanvoeren in vijftien markt plaatsen, opgesteld door de dienst voor het marktwezen van Purme- rend. In het eerste halfjaar werden ruim 180.000 dieren aangevoerd op de maandagen en dinsdagen, wat bij na 300 meer is dan op de vrij dagse markten van vorig jaar. De aanvoer van runderen nam met ruim 428 toe, waardoor Leiden de vierde positie innam na Den Bosch, Zwolle en Leeuwarden. In het totaal is Leiden Leeuwarden ge passeerd. Meer dan 200 pet. steeg de aan voer van vette en graskalve ren, waarmee Leiden de zesde plaats verwierf. Op het gebied van nuch tere kalveren is Leiden vierde, van varkens vijfde (e engroea van 440 pet), van biggen en lopers vierde (met een gelijk gebleven aantal). De schapenmarkt is met 45 pet- gegroeid en met een krappe meerder heid eerste vóór Purmerénd en Sneek. Op het gebied van paarden en pony's is Leiden zevende, maar dat betekent toch een groei van 266 pet. De aanvoer van bokken en gei ten steeg met 118 pet. en daarmee werd Leiden vierde. Al met al een uitstekend eerste half Jaar. De koeien hebben Leiden en de GroenoordhaL veel geld ge bracht, wat op de foto tot uitdruk king komt. LEIDEN Voor de eerste maal gaat er een lid van de wandelsport vereniging „Zuid-West" deelne men aan de vierdaagse in Nijmegen. Het is B. A. Guldemond. De padvinderij in Leiden is ta.v. het ledenaantal en hulp van de ge meente een slechte zaak geworden. Vooral de landverkennenj is met grote sprongen achteruit gegaan. Onze groep is in het bezit van een leuk stukje terrein op de Haarlem mervaart. maar daar wy al jaren last hebben van inbraken en vecht- LEZERS SCHRIJVEN: partijen met de jongelui (en zelfs ouderen) uit de buurt is het voor ons moeilijk propaganda te maken voor onze groep. In bladen van 5 a 6 Jaar geleden wordt al gesproken over deze inbraken). De politie heeft hier nog niets tegen kunnen ondernemen. We hebben een enthousiaste lei ding en de jongens, die er zijn, zijn ook erg enthousiast. In oktober doen wij mee aan de JOTA, een actie, waarbij zendama teurs van Scouting (ook die hun diensten hiervoor willen verlenen) contact met andere Scoutingleden over de hele wereld opnemen. KAMALA-Scouting groep-Leiden, T. SCHEFFERS, Hoofdstraat 131. Valkenburg (Z.H.). LEIDEN Aan de Vrije Universi teit te Amsterdam is W. F. C. Hoge- wind uit Wassenaar geslaagd voor het tandartsexamen. ADVERTENTIE Officieel DAF-dealer voor LEIDEN EN OMSTREKEN Showroom Verdamstraat 6, leiden, telefoon 23041 DAF steun - voor de gemeente ALKEMADE en omstreken Populierenstr. 26a te Roeiofarendsveen, tel. 01713-2650 LEIDEN Vanavond, en morgenavond om 8 uur en zondagmiddag om 3 uur geeft het autocircus van de Maatz Brothers een voorstelling op het terrein van de Groenoordhal. Het is een Amerikaanse rodeo- show, acrobatiek met auto's en motoren. De stuntrijders hébben hun opleiding gehad aan scholen, waar ook de stuntmensen voor de films het vak leren. Ze zijn van verschillende nationaliteit: vier Duitsers, twee Amerikanen, een Fransman, een Mexicaaneen Italiaan, een Argentijn en een Nederlander. De jong ste is vijftien jaar en zit nog op school. Omdat het vakantie is, is hij er in Leiden bij met zijn jnotorstuntwerk. In totaal zullen ze in Leiden twaalf auto's "helemaal in de prak rijden. Op de foto daarvan een voorproefje. ADVERTENTIE LEIDEN Het is er dan toch van gekomen. De populieren in de Doezastraat breken als luciferhoutjes. De boomchirurg heelt in dertijd geconstateerd dat het tè gevaarlijk zou zijn als de bomen bleven staan. Ze zijn voor een groot deel dood en staan zeer wankel in de grond. Een fikse storm, zoals we die enige tijd geleden hebben gehad, zou levensgevaarlijk kunnen zijn. De winkeliers zijn niet bepaald gelukkig met het kappen en zagen. Pas in het voorjaar van 1975 komt er weer nieuwe aanplant. Tot die tijd moeten ze kaal wonen. En met de plannen voor de 3-okto- berviering strookt dat niet zo erg. (Foto Jan Holvast). Julianalaan 62. 14 juli a.s. traditionele Entree f 5, Eerste prijs: 15-daagse vliegreis naar verkiezing voor 2 personen, aangeboden door Re'sbureau Eurotex. 2e prijs Cassetterecorder. 3e prijs Draagbare radio. De twee laatste prijzen aangeboden door Fa. Greatz Nederland. Met medewerking van Kwartet Frits Kaatee. Aanvang 20.30 uur. LEIDEN Ongeveer de helft van de ondervraagden bij het onderzoek onder 600 Leidenaars zegt (enigszins) tevreden te zijn over het landelijk en het gemeentelijk bestuur. Er is een duidelijke samenhang tussen tevre denheid met het landelijk en met het gemeentelijk bestuur. Het onderzoek onder gezagsdragers •(wethouders, raadsleden en ambtena ren) leert, dat deze in tegenstelling tot de burgers minder tevreden zijn over het gemeentelijk dan over het landelijk beleid. Zij verwachten dit ook van de burgers, waarbij zij de mate van tevredenheid van de bur gers betreffende zowel landelijk als gemeentelijk beleid veel ongunsti ger schatten dan zij in feite blijkt te zijn. Er kunnen geen relaties worden aangewezen tussen leeftijd, geslacht, opleiding, welstand en politieke voor keur. noch met de mate waarin men interesse heeft in gemeentelijke poli tieke zaken. Men heeft de ondervraagden een aantal zaken voorgelegd. Daaruit blijkt, dat men het minst te spreken is over de woningbouw en de werk gelegenheid. Over de gezondheidszorg daarentegen, een voorziening, die als belangrijk wordt ervaren, is men het meest tevreden. Men is tamelijk on tevreden over de bescherming van het leefmilieu. Het onderwijs wordt door de bur gers als een belangrijke voorziening ervaren. De minst belangrijke voor zieningen vindt men de uitgaansmo gelijkheden, gemeenschapsgebouwen, het cultureel leven en de gemeente lijke voorlichting. B. en W. Bijna de helft van de ondervraag den verwijst naar de burgemeester en de wethouders (al dan niet als een heid genoemd) als gevraagd wordt ADVERTENTIE van wie nog het meest afhangt of e engemeente goed o fslecht wordt bestuurd. Een kwart wyst de gemeen teraad (leden) aan. In opvallend weinig gevallen worden de ambte lijke diensten genoemd. Met name de gewone burgers en de buurt- en wijkverenigingen moe ten duidelijk meer invloed hebben op de beslissingen, die door de gemeente lijke overheid worden genomen dan nu het geval is. Ook de gemeenteraad, actiegroepen en de middenstand wijst men vaak aan als instanties en groe pen, die meer invloed moeten hebben op het beleid. Opvallend is. dat de wens tot meer invloed van de gewone burger veel nadrukkelijker naar voren komt dan de invloedsvergroting van zichzelf. Dit doet vermoeden, dat men er wel voorstander van ls dat de burger in vloed heeft op het gemeentelijk be leid, maar dat men er zelf minder voor voelt om die invloed daadwerke lijk uit te oefenen. De gezagsdragers onderstrepen, dat de buagers, de wijkverenigingen en de gemeenteraad meer invloed zouden moeten hebben op het ge meentelijk beleid. Zij wijzen in tegenstelling tot de burgers de actie- comité's af. Vroege informatie De ondervraagden onderstrepen in grote meerderheid het belang van iy een vroeg stadium geïnformeerd worden over gemeentelijke plan nen of maatregelen. Ruim 40 pet. wordt daarin teleurgesteld. Eenzelfde percentage toont zich teleurgesteld over de Inspraak, zoals die er momen teel is met betrekking tot de beslis-. Singen, die door de overheid worden genomen. Over het ontbreken van hulpsecretarieën in stadswijken is de helft teleurgesteld. Ruim één-derde is ontevreden over het contact met raadsleden. Ongeveer een kwart toont zich teleurgesteld ten aanzien van buurt en wijkcentra, contact met wethou ders en hoorzittingen. Het is niet dui delijk of men (on) tevreden is over het feit of er al dan niet hoorzittin gen worden gehouden dan wel over het verloop ervan. By degenen, die de voorkeur ge ven aan „linksere" partijen bij raads verkiezingen zijn relatief veel on tevredenen over de inspraak, het con tact met raadsleden en wethouders en de afwezigheid van buurt- en wijkcen tra en hulpsecretarieën. Wat de hoorzittingen betreft, die worden wat belang betreft nauwelijks ter discussie gesteld. De intermediai re kaders vechten evenwel de kwali teit van de hoorzittingen, zoals die tot nu toe in Leiden gehouden wer den, aan. Volgende keer (a.s. maandag) iets over de politieke interesse van de Leidenaar. Derde van twaalf artikelen van Hans Melkert, gebaseerd op het onderzoek naar de relatie tussen Leidse burger en gemeentelijke overheid

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 3