Kortebaan draverij in Voorschoten Parallel-Boulevard in Noord- wijk open voor het verkeer jttëiftk agenda Parkeermeters op de Lange Mare terug in vier daagse Kampioenschap Zuid-Holland VOORSCHOTEN Het comité Paardensport houdt maandag 29 ju li een kortebaandraverij op de Prins "Bernhardlaan. Dit jaar wordt gere den om het kampioenschap van Zuid-Holland. Het comité Paardensport bestaat d!ït jaar een halve eeuw. Ter gelegen heid van dit vijftigjarig bestaan zijn er naast de geldprijzen een drietal ereprijzen, waarvan de eerste is de gouden zweep, beschikbaar gesteld door het Voorschotense gemeente bestuur en vervaardigd door de Kon. Begeer te Voorschoten. De heer G. Schrama, oud-wethou der en ere-burger van Voorschoten is nog het enige bestuurslid dat van af de oprichting actief is. Het comité Paardensport is opge richt door Jan Waaijer, bestuurslid van de Koningin Wilhelminavereni- ging. De opzet was een draverij te houden ter gelegenheid van Ko ninginnedag, maar dat stuitte op bezwaren en de draverij werd ver plaatst naar de paardenmarktdag, die normaal steeds op 28 Juli gehou den wordt en dit jaar op 29 juli om dat de eigenlijke dag op een zondag valt. De laatste Jaren is niet altijd de kortebaandraverij op paardenmarkt dag gehouden, omdat de kortebaan nimmer de lange baan concurrentie mag aandoen. Thans heeft het comité Paardensport besloten onge acht de datum, deze altijd te laten plaats vinden op de laatste maan dag van de maand juli. Dit jaar toe vallig tevens paardenmarktdag. De kortebaan heeft een afstand van 300 tot 325 meter. Er is een prij zengeld van totaal f5000, waarin be grepen de eerste prijs van f 2750. De jeugd krijgt gelegenheid om een gok je te doen. Het kind dat de winnaar tipt, krijgt 'n kaasje. Er zijn 50 kaas jes bescnikbaar. Maandagmorgen zijn er bij Het Wapen van Voorscho ten formulieren verkrijgbaar voor de jeugd. Voor de volwassenen is er de officiële toto en daarnaast is er de jaarlijkse loterij met als hoofdprij zen een pony en een pony-veulen. LEIDEN Dit is een v)eek, een halve eeuw teruggaan in het waarin we verscheidene malen stadsnieuws. Vandaag gebeurt dat met NOORDWIJK AAN ZEE Noordwijks Parallel-Boulevard dat is ook de definitieve naam is voor het verkeer open gesteld. Zij loopt van het Palace-plein naar het Vuurtoren plein. Een belangrijke verbetering voor het, vooral tijdens het badseizoen, steeds toenemende verkeer in de badplaats. Het idee van de aanleg van een parallel-boulevard ontstond reeds voor de tweede wereldoorlog. Na 1945 is men de plannen con creet gaan uitwerken. Door allerlei omstandigheden, ook fi nanciële, heeft het bijna dertig jaar geduurd voor het plan kon worden gerealiseerd. Die parallel-boulevard heeft een flinke bres geslagen in de gemeentelijke financiën. Met de verwer ving van de panden, de riolering en de aanleg van de boulevard zelf is een bedrag gemoeid van tussen de f 2 en f IVz miljoen. mogelijk te maken is bepaald geen eenvoudige zaak. Uiteindelijk slaag den B. en W. er na langdurige be sprekingen met de eigenaren in, alle obstakels uit de weg te ruimen. Door Cees Combee Noordwijks wethouder van open bare werkten en ruimtelijke ordening Cees va a Duijn heeft in de afgelo pen vier Jaar gestalte aan die reeds lang bestaande plannen kunnen ge ven, waarover collega's uit vorige colleges van B. en W. zich ook inten sief hebben gebogen. Er was heel wat voor nodig om de zaak rond te krij gen. Het verwerven van panden en grond om de aanleg van zo'n weg Waardiger karakter Deze parallel-Boulevard is gerea liseerd om het aanzien van de bloe- menbadplaats een waardiger karak ter te geven. Bovendien dient zij om Noordwijk a. Zee's promenade langs de zeereep te ontlasten van het, voor al tijdens het badseizoen, zo drukke verkeer. Erg veel fraais zien de ge bruikers van de Parallel-Boulevard rechts en links van deze weg nog niet. Veel schots en scheef staande oude panden, achterzijden van hotels en restaurants etc. Er moet nog heel wat gebeuren wil deze nieuwe Parallel-Boulevard haar naam met ere kunnen dragen. Snel le verfraaiing van dit hart van Noordwijks badcentrum is beslist geen overbodige luxe. Het is alleen al nodig ten opzichte van het toerisme. Niemand zal durven bewegen, dat, wat men nu aan weerszijden avn die boulevard ziet aantrekkelijk is en een badplaats als Noordwijk waar dig. Een taak voor het in september met frisse moed beginnende nieuwe gemeentebestuur om snel aan te pakken en de hoogste prioriteit te verlenen. Met een al of niet aan- trekkelilk badcentrum staat of valt de internationaal nog steeds gunstig bekende staande badplaats. Bebouwing Er moet, al rijden de auto's er nu al over, nog het nodige aan die nieu we Parallel-Boulevard worden ge daan. Aan weerszijden moeten de trottoirs nog worden gelegd. Daar mee hoopt men na de bouwvakva kantie te beginnen. Over de bebou- "telefoon 25260 Redaktie: Paul Wolfswinkel Nou, om het weer hoef je het niet ■te laten naar het Jeugdvakantiedorp te gaan. En je kan er je zelfgemaak te dingetjes schilderen. Hardstikke leuk. Maandag vanaf half tien ben je weer welkom. Weg Zoals waarschijnlijk velen van u, ga ik vandaag ook met vakantie. Col- lega Annemdek R/uygrctk zal Allegaar overnemen. En als deze rubriek niet in de gebruikelijke frequentie ver schijnt, moet u maar niet boos zijn. De komkommers groeien fors; het nieuws moet met een lampje wor den gezocht. Tot binnenkort. Burgerlijke stand van Leiden le P. d.v. E. Amerika kerk. Astrld N. d.v. A. v.d. Polder en H ■g, Lorena d.v. P. M. A d. v.d. Straatem, Ro gier zv. J. J. d. Vries e<n E. Hogewoning. Ondertrouwd: T. C J. Groen en H. H. J. M. Blever, P. P. W. Utrecht 1 M. C. v.d. Lucht, M. Juffermans en J. Leeuwis, Mullekes en F. M Gouw, G. P. d. eller, P. J. v.d. Poll. TJJman. P. J. Seijse- B. H. Blij leve, A L. J. Duindam en M. B. V. Kuipers, W A. G. W baron van der Feltz en J. M. Sommeling N A J Stouten en M L v. Hulzen ...T J Bor- J. Slngerllng, J. W. E. de Buquet, S. Zaal en S. W. Gorree, J. A. Schelvis en G. H. Triest. P. S. v. Berge Henegouwen en J. E. d. Bruin. Overleden: P. M. E. A. Helling 68 Jr, man, R. C. Kamps 28 Ir echtg. v. W. A. J. Mol, F. C. Beurse 73 jr. echtg. v. J. A. v. Haaren, M M. Boerman 75 jr. echtg. v. C. v.d Munt. W BeiJ 72 Jr., man, J. Bekooij 71 jr., man. wing langs die nieuwe "binnenwaart se" promenade is men druk aan het onderhandelen. Wethouder Van Duijn: "Volgens 't huidige bestemmingsplan mogen er, behalve op het kleine stukje tus sen Hoofdstraat en Jan Kroonsplein, geen winkels worden gebouwd. De westkant is bestemd voor horeca- en woonbebouwing en de oostkant zal helamaal moeten bestaan uit woon bebouwing. Het is wel de bedoeling vaart te zetten achter die bebouwing, want daardoor wordt het aanzien van het badcentrum zeer belangrijk verhoogd en aantrekkelijker ge maakt". Er liggen al enige plannen voor nieuwbouw gereed. Ook voor een nieuw appartementenhoteü met in de onderbouw boetieks en restaurants op de plaats waar zich nu onder meer hotel Hoilander en hotel Hoek bevinden. Over dit „plan Van Bee- len cs." wordt nu al enige jaren gesproken. Het grootste probleem is de nodige financieringsmiddelen te bemachtigen tegen een aanvaardbare rente. Geen eenvoudige zaak. Het staat echter wel vast, dat deze ener gieke Noordwij kse horecamensen hun plan willen doorzetten. Daardoor zou men aan de Koningin Wilhelmi- na Boulevard en aan de Paralel- Boulevard een waardige bebouwing krijgep. Het plan is namelijk aan beide boulevards „voorgevels" te ma ken. Nu over de verkeersafwikkeling. Dat blijkt geen eenvoudige zaak te zijn. Vooral voor vreemdelingen wer ken al die strepdh en pijlen op het Palace-plein en op het Vuurtoren plein nogal verwarrend. Zelfs voor de ingewijden is het niet eenvoudig. Komt men bijvoorbeeld van De Greint dan wijst een pijl naar kinks de richting van de KW-Boulevard aan. Deze pijl is echter zodanig op het wegdek geplaatst, dat de auto mobilisten de indruk kunnen krij gen, dat deze bestemd is om het parkeerterrein te bereiken. Zelfde si tuaties doen zich voor bij het Vuur torenplein. Eg duidelijk is het alle maal beslist niet. Op onze vraag aan wethouder DuiJ waarom men op beide boulevards niet direct eenrichtingsverkeer heeft ingevoerd zei hij: „Die hele ver keersafwikkeling moet nog worden bekeken. Er waren verschillende me ningen over. Daarom hebben we het verkeer in twee richtingen voorlopig gehandhaafd. De politie zal gedurend dit badseizoen en de komende winter het gedrag van het verkeer obser veren en aan de hand daarvan zal voor het seizoen 1975 een definitief besluit worden genomen. Misschien is het wel goed bij De Grent aanwijzingsborden te plaatsen hoe men de KW-Boulevard, de Pa rallel-Boulevard en de Hoofdstraat kan bereiken. Dit vooral ten gerieve van de gasten, die onze badplaats bezoeken". In ieder gevai is die Parallel- Boulevard voor het verkeer wel een belangrijke verbetering. Vooral als er wat duidelijker aanwijzingen ko men. Nu is het zaak. dat deze bou levard aan beide kanten een „ge zicht" krijgt. Een belangrijk werk stuk voor het nieuwe college van B. en W. en de nieuwe raad. Hopelijk duurt het geen dertig jaar voor dat „gezicht aan beide zijden" klaar is. Dat zou bepaald niet in het belang van de badplaats zijn. Noordwijk ïeeft voor een zeer be langrijk deel van het toerisme. Om de plaats op de nationale en inter nationale toeristenmarkt te kunnen blijven behouden zal er snel iets ge daan moeten worden ter verfraaiing van ht badcentrum. Dat gaat geld kosten. Zeker. Als men echter ziet wat concurrerende buitenlandse kust plaatsen aan warmere stranden op dat gebied doen staat het wel vast, dat de bloemenbadplaats Noordwijk niet achter kan en mag blijven". foto, die een voorberei- louwésteeg, de huidige Drucker- is voor het 3 oktoberfeest straat, deden dat op de zijgevel van toen, de 350-jarige herden- van de Meermanshof. De foto is king van het ontzet. Ook toen gemaakt uit de Van der Werf- werd er op muren geverfd. De straat in de richting van de Oude bewoners van de Lange Bouioe- Vest. LEIDEN Naar aanleiding van door bewoners geuite klachten inzake de reconstructie van het gedeelte van de Lange Mare tussen de Haar lemmerstraat en de Clarensteeg is een hernieuwd onderzoek ingesteld naar een mogelijke verbetering van de verkeerssituatie, waarbij met na me de opgeheven parkeerruimte in de beschouwingen is betrokken. Een verslaggever en een fo tograaf van deze krant gaan in de Nijmeegse vierdaagse, die ko mende week wordt gehouden, op zoek naar wandelaars uit de ze regio. Ze stellen zich op de tweede wandeldag, woensdag a.s. dus. op even buiten Wy- chen. Wandelaars kunnen dat aan borden zien. We hopen, dat ze hun ervaringen komen vertel len. VRIJDAG 12 JULI 1974 Vrijdag 65, Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaan den. 8-12 uur nam. Bevrijdingskerk, ruilclub Boshuis, sociëteit, Bureau' voor ouderen, Breestraat 19, Twer voor kamerbewoners vanaf 9 i Blauwpoortsbrug/ Kort Galgenwa ter 10.15 uur voorm. vertrek salon schip naar Avifauna en Braassemtocht terug plm. 17.30 uur. Inl. tel. 01710- 21095-43C55. Jeugdvakantiedorp Zuid West, Voor- schoterweg antiei i laar, 9.3 Zaterdag Hooglandse Kerkgracht 48. dansen Burcht, grote zaal. Antiekmarkt plm. 10 tot 18 jaar, a.au-o.au uur nam. Breestraat 19, Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Blauwpoortsbrug/ Kort Galgen water. 10.15 uur voorm vertrek salon schip naar Avifauna en Braassemtocht terug plm. 17.30 uur Inl. 101710-21095 Groenoordhalterrein Autocircus Zondag Na overleg met de verkeerscommissie hebben B en W besloten aan de win kel van de Lange Mare 12 parkeer meters te plaatsen met een maxi mum parkeerduur van een half uur. Aangezien tussen 's avonds 6 uur en 's morgens 8 uur, alsmede op de zon dagen niet voor parkeren behoeft te worden betaald, komen er in die periode dus 12 langparkeerplaatsen enige bij. De parkeermeters zullen tijd worden aangebracht. B en W verwachten, dat door de ze maatregel het kortparkeren, het laden en lossen en het langparkeren door bewoners tijdens de avond, de nacht en de zondag beter zal kunnen plaatsvinden. VOORSCHOTEN Woensdag 17 juli de wijk Adegeest (met uitzon dering van het gedeelte Oude Ade- geesterlaan tussen de Prins Bern- hardlaan en de Nassaukade), aan de Leidseweg (het gedeelte tussen Voorschoterweg, Hofweg, (het ge deelte ten oosten van de Voorschoter weg), Prof. Boerhaaveweg, Krimka- de, J. P. Coenstraat, Vondelstraat. Marnixstraat en Beresteynstraat. Clubhuls. dansen. 8-11 Hooglandse Kerkgracht 48 dansen vanaf 8 uur nam. Geverstraat 65. Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden Breestraat 19, Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Groenoordhalterrein Autocircus Maatz, 3 uur nam. Maandag Blauwpoortsbrug/ Kort Galgenwater 10.15 uur voorm., vertrek salonschip naar Avifauna en Braassemtocht, te rug plm. 17.30 uur, inl. tel. 01710- 21095-43655. Jeugdvakantiedorp Zuid West. Voor schoterweg (naast zwembad middag-3 i Artsen LEIDEN Wijk I: Morswegkwar- tier, binnenstad tot Cityring: J. Grent, Zoeterwoudse Singel 28, tel. 22538. Wijk II: Groenoord, Kooi en Merenwijk: F. F. W. Kehrer, Burg- gravenlaan 1, tel. 25820. Wijk III: Waard, Professoren wijk, Tuinstads- wijk: G. E. J. Pieterse, Zoeterwoudse Singel 109., tel. 24403. Wijk IV: Zuid West, Haagwegkwartier: H. C. Weg man, Paganinistraat 8, tel. 26509. LEIDERDORP Van 't Woud, Hoofdstraat 40, tel. 30070. OEGSTGEEST J. W. de Haan, Wilhelminapark 2, tel. 51390. VOORSCHOTEN F. Koopmans, Wagnerlaan 69, tel. S. v.d. KooiJ, v.d. Oyelaan 13, 6951 (zondag). WARMOND A. W. Bots, Prof. Aal- berselaan 2, Voorhout, tel. 02522- 11393. Apotheken De avond-, nacht- en zondags dienst der apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen door: Apo theek Kok, Rapenburg 9, tel. 20136. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voonschofcen, belef 01717-2525. Apo theek Van Breest Smallenburg, Loe- vestein 7, Leiderdorp, tel. 99211. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam. napark 8, tel. 53274. Wijkverpleging LEIDEN Zr. B. J. Rigters, Witte Singel 58, tel. 31055. Zr. M. H. Am- merlaan, Schubertlaan 166, tel. 62835. LEIDERDORP Zr. T. v.d. Lans, tel. 070-271507. OEGSTGEEST Interkruis, Lijt- weg 7. tel. 54500. VOORSCHOTEN Gezondheids centrum, v.d. Waalslaan, tel. 4641. WARMOND Zr. A. Vriend, Frie- zenhorst 23, Sassenheim, tel. 02522- 12022. Inf o-sentrum In het Kreatief Sentrum ls het Info-sentrum op de volgende tijden voor iedereen geopend: donderdag avond van 20.30 uur tot 22.30 uur en zaterdagmiddag van 14.00 uur tot 16.00 uur. Kinderopvang Informatiebureau werkgemeenschap Kindercentra Lelden. Welzllnsraad. Stationsweg 28. tel 46861 Geopend dl. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging, Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en tangdu- rig zieken en gezinsverzorging. Mare vooral) a t/m Vrl1' 9~~10 UU* Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. JansenNlemeyer, Hof- dijck 32. Oegstgeest. tel. 01710—53652. Release Hulpverleningsdienst Release, Nieu we Rijn 20a, tel. 24555. In verba-id met vakanties zfln de openingstilden it eind augustus gewijzigd ln Juli 1 Release ls gesloten i 1 augustus. Even raden vanwaar deze foto's zijn genomen. Uit de hoogte en in de richting Leiden richtte Jan Holvast zijn zoeker. Het onderste beeld is het meest herkenbaar. Daar staat de Hoge Rijndijk in Zoeierwoude op, merkwaardig genoeg zonder één auto. Nu weet u het, de foto's zij» gemaakt vanaf het nieuwe complex van Heineken. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidscü Dagblad B.V Witte Singel 1 - Lelden Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon directie e© administra tie 01710-25041. Maandabonnement Kwartaalabonnement Per Post Jaarabonnement Losse f 10.77 f31.80 f 34.20 f 116.20 f 0.46 AouunemeiiisgeldeD by vooruit betaling te voldoen BH automa tisch )verschryving geen ad ministratie- e® incassokosten Na bezorging ven 18.0020.00 u Zaterdag van 16 00—18.00 a TelefooD 01710—30500

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2