A li - if. Alleen'n senoritas die nóóit scherp is, ook niet bij de laatste trek, verdient 'n goudgele verpakking! Kerkrade weer in ban van het wereldmuziekconcours i1 RITMEESTER T btmoester (§ud ^ïiïeuws Operazanger stond collega naar het leven PAGINA 8 MAANDAG 8 JULI 1974 ADVERTENTIE De ene senoritas is de andere niet. O ja, uiterlijk lijken ze wel op elkaar. Maar de ware verschillen, zitten onder het dekblad. En die komen er bij het roken uit, gegarandeerd. Zo zijn er b.v. senoritas die reeds na korte tijd een branderig gevoel op de tong geven. Pikeur daarentegen blijft zacht tot de laatste trek. Omdat Pikeur bestaat uit een melange van uitsluitend zachte tabakken. Om die zachtheid te onderstrepen is Pikeur goudgeel verpakt. PIKEUR Pikeur:* nóóit scherp van smaak, wél scherp geprijsd. het RITMEESTER meesterwerk P Pikeur-gemaakt van zachte geurige tabak. KERKRADE Op het zevende wereldmuziekconcours, dat tot eind var deze maand in Kerkrade wordt gehouden, heeft de Largo Communi ty Band of Gold uit Amerika in de categorie show een eerste prijs met lof der Jury behaald. Dat gebeurde tijdens de mars- en showwedstrijden, die dit weekeinde in het gemeentelijk sportpark van Kerkrade zijn ge houden. Naar schatting ongeveer 15 tot 20 000 mensen woonden zaterdag en zondag de wedstrijden bij. Voor de voetbalwedstrijd West-Duitsland Nederland stroomde het sportpark vrijwel geheel leeg. Het zevende wereldmuziekconcours be<?on vrijdagavond. De openings plechtigheid In de Rodahal werd bijgewoond door prinses Margriet, mr. P. van Vollenhoven en ambassadeurs van de 22 landen die aan het mu ziekconcours deelnemen. Na toespra ken van mr. J. Smeets, burgemeester van Kerkrade, en Frans Do hm en, voorzitter van het dagelijks bestuur van het wereldmuziekconcours, voer de het Concertgebouworkest onder leiding van Josef Krips werken uit van Beethoven. Mozart en Schubert. Aan het wereldmuziekconcours dat om de vier Jaar in Kerkrade wordt ge houden werken dit jaar ruim 200 mu ziekgezelschappen mee. Tot en met 28 Juli staat Kerkrade in het teken van de muziek. Naast concert- en showwedstrijden heeft het zevende wereldmuziekconcours plaats in geruimd voor allerlei andere evene menten zoals kunsttentoonstellingen en populaire muziekavonden. Nieuw De Lakenhal, dag. 10—5 t Zondag echteen.) i T en toonstellingen Galerie- bibliotheek. Luifel baan 1, V assen aar. ere-ten toons telling Plet Zwart. Van 15 Juni t/m 14 augustus Openingstilden van de bibliotheek. Kunstgaal Heuff. Hoflaan 7. Wasse- naar.Charlotte Jolles - bronsplastieken Albert Dolmans schilderijen. Chris- roldrukken. Van 10—17 uur. dl. ook Z tel 01*51—12185 Atelier -De Scherf Nassaulaan 41, Oegstgeeet. tel. 60220 Ans v. d. Helde. Kort exposeert eigen werk ojl glas- bulgen. Oudheden (Ra- 20—22 afispraak. Leidse bioscopen STUDIO: "West world", dag. 2.80, 7.00 en 9.15 uur. zo ook 4.45 uur. 14 Jaar. "Kullje en het haalenmeer" dag. (behalve zondag) 10.30 uur voorm. AL. LIDO: "Thunderball" dag. 2.30, 7.00 en 9.16 uur. zo. ook 4.46 uur. 14 Jaar. LUXOR: "De gendarme op vrijers voeten' dag. 2.30. 7.00 en 9.15 uur, zo. ook 4.45 uur. AL. CAMERA- Wegens verbouwing tij delijk gesloten. TRIANON: "Gejaagd door d dae. 8.30 uur, zo. ook 2.00 'The Arlstocats" Kraamafdellng: dai en van 18.45 tot 19.46 uur, kir deling dag van 15 tot 18.30 uur. Endegeest: dinsdag en vrijdag 14.30 uur; 's zondags 11—12 ut 14—16 uur: Avondbezoek sluitend vooi woensdagavond t do gehele van 11.00 tot 12.00 u. van 13.80 tot 15.30 u. van 19.00 tot 20.00 u. van 13.30 tot 14.30 u. van 18.30 tot 19.30 u. lor ds kinderzaal. ult- deouders. alleen op penburg 28) Werkd 10 r "«w zond 1—5 t Galerie De Luwte. Baljuwstraat, Kat wijk aan Zee. expositie van schilderijen, etsen en tekeningen van Peter Cox. openingstijden van 7—9 REX: Nlnotsca weet wat vrijen ls" dag. 7.00 en 9.16 uur. 18 Jaar. "Kuif je OOA lini 14 ren) zijn de bezoekuren als volgt: 2.30 'Blue 18 Jaar AL Nachtvoorstel- Bezoekuren Ziekenhuizen Maandag Zaterd: '18.30— ïV.4?UP zondag: tone, Raamsteeg 2. Lelden Tentoon- Postzeeels. Van ouders, zondag 14.0015.00 stelling Dieren op 1 lull t/m 1 oktober Ned. Lege rm us em Legermuseum. Geopend met vrijdag 9 gen 1- Rijksmuseum der natuurwetenschappen: dag. 10 kinderafdeling. St. Elisabeth-ziekenhuis klasseaf de lingen Volwaasenen dag 12 00 uur van «4 tot 14.4 18.45 tot 19.45 uur: I ernstige patiënten door lopend Dezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkundige hiervoor spe ciale kaarten verstrekken. Alphen aan den Rijn Rijnoord: ls en 2e klas 11-11.30 13.30-14.15 SO 18.30- 13.30-14.15 en 18.30- afdeling 13.30-14.16 i htgenoten 19-20 t -15.30 a alleen 7. Honderd jaar geleden stond in ae krant: Omtrent het tweegevecht, hij Berg- en Dal geleverd, iDorai nog medegedeelddat het heeft plaats gehad tus- schen een tweeden luitenant der infanterie en een niet- militair beiden van Arnhem, dit aan een openbare tafel twist kregen en na elkander met wijn geworpen te hebben, elkander vuistslagen toedien den. Bij het duel kreeg de lui tenant een houw over het hoofdwelke niet gevaarlijk was. Een diner te Berg-en- Dal bezegelde de verzoening. Ofschoon de slag op Pruisisch gebied werd geleverdzal een vervolging hier te lande toch niet uitblijven, daar het mis drijf, door een Nederlander buitenslands gepleegd tegen een raderen Nederlander, hier te lande kan worden vervolgd. Daaraan schijnen de partij en niet gedacht te hébben, maar wel het OM., dat de zaak reeds heeft aangevat. De heer Dudok de Wit, de zelfde die onlangs eene voet reis naar Parijs heeft onder nomen is voornemens op ge lijke wijze zich naar Weenen Vijftig jaar geleden: Woensdag as. komt op het centraal station te Utrecht 'n extra-trein aan met ongeveer 300 Hongaarsche kinderen, die voor herstel eenigen tijd hier te landen zullen vertoeven. Voor Den Haag zijn 45 kinde ren bestemd en voor Leiden 35. In den Japanschen Land dag heeft de minister van ma rine verklaard, dat de toe stand in de wereld eischt, dat Japan zijn marine-luchtmacht uitbreidt. Hij beval aan elf nieuwe eskaders te bouwen be halve de 17 die al op het pro gramma staan. met de deelnemers uit En geland, Duitsland, België Nederland en Zwitserland. Per Lagerkvist in ziekenhuis STOCKHOLM De Zweedse auteur en Nobelprijswinnaar, Per Lagerkvist (83), is met een hersen bloeding in een ziekenhuis in Stock holm opgenomen. De hersenbloeding zou een gevolg zijn van een aanval van griep. Per Lagerkvist, die vele tientallen Jaren het literaire leven in Zweden heeft beheerst, werd in 1951 de No belprijs voor literatuur toegekend. Tot zijn meeste bekende werken, die in ongeveer 35 talen zijn ver taald. behoren „Barabas", „De beul" en „De dwerg". PANDA EN DE MEESTER-HERRIEMAKER 33—125. De heer Luidop stapte naar het apparaat toe dat Panda hem had gewezen, en pakte het op. „Zo dus dit is de Herriemaker." zei hij tevreden. „Eens kijken, wat voor soort lawaai daar uitkomt". Met die woorden drukte hij op een knopje, en Panda gveep voor de zekerheid de Geluidzuiger, om daarmee weg te hollen als het nodig was. Maar het was niet nodig. Want inplaats van herrie, schoot er een lint uit het machientje de lucht in. „W-wat is d-dat?" vroeg de ondernemer verbijsterd. „Wat moet ik hiermee?". Verder kwam hij niet. Want het lint zakte langzaam en sierlijk op hem neer. En nu bleek, dat het over een grote kleefkracht beschikte zodat de ongelukkige geheel verwikkeld raakte. Gelukkigmompelde Panda. ,J)aar is hij wel even mee bezig En intussen kan ik dit apparaat naar meneer Fluister brengen. Het is misschien niet eerlijk van me om Luidop zo te toppen maar hij is niet aardig met zijn herrie en zijn vliegveld". De avonturen van Jommeke Met Fifi op reis Lieve hemel, mijn tulpen. Al mijn tulpen naar de knoppen! Mm. Kooktip \ubergines met tomaten sn kaas. Snijd 2 aubergi nes schuinsweg in lang werpige plakken, bestrooi ze met zout, doop ze even kn melk en daarna in bloem. Bak ze in hete olie aan beide kanten goud bruin. Leg de plakken in een licht beboterde vuur vaste schaal en op elk sen plakje kaas, bestrooid met een snufje oregano, of anders majoraan of tijm. Dek elk plakje kaas af met een plak tomaat en bestrooi de tomaat met ragfijn gesnipperde knoflook. Strooi over het geheel nog wat geraspte kaas. Leg hier en daar een klein klontje boter en jet de schaal in een voor verwarmde niet al te hete oven tot alle kaas is ge smolten. Vooral onmid dellijk opdienen. WINA BORN HOE IS Ba JULLIE THUIS DE BENZ1NESCHA4ESTE GEV/ULEN V MIJN MOEDEK 15 WOEST: ZE HEEFT WEE GLAZEN NOS NIS DIE JE BI3 TRON-BENZINE KREEG. Chicago (AP) In Chicago is zaterdag een operazanger gearres teerd, die uit broodnijd een collega wilde laten doden. Hij had daartoe een huurmoordenaar ingeschakeld. De opdrachtgever, de 37-Jarige Wesley M. Bibro, en de gehuurde moordenaar, de 30-jarige Richard Bly, zijn beschuldigd van poging tot moord. Bibro zou Bly 1500 dollar hebben geboden om de 25-Jarige te nor Daniel Loftus te vermoorden. „We kunnen alleen maar conclu deren dat Bibro kennelijk Jaloers was op de zangerskwaliteiten van Loftus", aldus de politie van Chicago. Maar volgens Loftus zijn er tus sen hem en Bibro nooit moeilijkhe den geweest. Ze hadden ook nooit in een concurrentieverhouding ge- staar om een rol in een opera Bly had op zijn beurt getracht een derde man te huren om de moord te plegen maar die ging naar de politie die verklaarde voor Bibro en Bly een val te hebben gezet. De derde man. wiens naam niet werd genoemd, ontmoette op advies van de politie Bly vrijdag en vertelde hem dat de moord was gepleegd. Bly zou hebben gezegd dat hij daar voor het bewijs moest hebben. Volgens de politie gingen beide man nen per auto naar een afgelegen plek in Niles. een voorstad ten nood- westen van Chicago, waar een po- litie-agent voorover in het struikge was lag, alsof hy was vermoord. Nadat Bly foto's had genomen, tfeve hij gearresteerd, aldus de polifiog. Vervolgens kreeg de politie van kies rechtbank toestemming om Bly vnaki een afluister-apparaat te voorzieneer, hem op te dragen een afspraak italle Bibro te maken. De beide maniftat ontmoetten elkaar op een park®mdi plaats, waar Bibro Bly de rest ttah zijn honorarium gaf .Daarop grmaai de politie in en werd ook Bibro gekies. resteerd. werd Ve, tienc - Kaar

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 8