"Maar het wordt beslist niet zo'n chaos als vorig jaar agenda Zes concerten op het orgel van Katwijks Nieuwe Kerk Zondag weer Miss-verkiezing op de Kaag Feest Militair afgetuigd AANRIJDING Na alle regen tot slot toch „echt" Kaagfeest MAANDAG 8 JULI 1974 KAAG Cor Grotenhuis, eigenaar van het etablissement „De Bonte Koe", op het Kaag eiland heeft het toch aangedurfd weer een Miss-verkiezing te organiseren. Op zoudag 14 juli (20.30 uur) zal het leukste en sportiefste meisje zich mogen tooien met de titel Miss Kaag 1974. Een verkiezing die beloond zal worden met een 15-daagse vliegreis voor twee personen naar een zonnige Eurotex-vakantiebestemming binnen Europa. LEIDEN In de Van Lim burg Stirumstraat in Leiden- Noord vierde men zondag middag bij voorbaat al feest. De straat was versierd en rondom een kar met Wim Rijsbergen's naam werd een pilsje gedronken. Op de min der goede afloop dan ieder een had gehoopt. Foto Jan Holvast. Dinsdag Breestraat 10. sociëteit voor gehan dicapten 2—5 uur nam. Rijnsburgerweg 163. spreekuur Alg. Bureau voor Levens, en Gezinsvragen. 7.30—8.30 uur nam. Hooigracht 38, spreekuur Stichting Hulsvesting Werkende Jongeren 7.30 8.30 uur nam. MeU van Streefkerkstraat 48. ge- spretosavond Baha'l Gemeenschap, 8 u. nam. Biauwpoortsbrug Kort Galgewa. Inl. tel. 01710-21005- "Het wordt dit Jaar beslist niet zo'n chaos als vorig Jaar". zegt Grotenuis "Verkleden aan boord van een schip is er niet meer bij. Dan «cun Je na afloop van de ver kiezingen ook niet toestanden krij gen dat meisjes onvrijwillig aan boord moeten blijven. Ik heb het zo geregeld dat er bij mij in huis wordt verkleed, zodat alleen mijn vrouw er mee te maken heeft". Ook de Veronica drive-in-show is er dit laar niet bij. Cor Grotenhuis: "Dat heb ik bewust niet gedaan. Kijk, bij zo'n drive-in-show krijg Je binnen die eigenlijk niets voelen vbor zo'n miss-verkiezing. Jon gelui, die eigenlijk veel meer be langstelling hebben voor de disc- Jockey en de muziek dan voor de meisjes die over het plankier wan delen. Wai je vooi een miss-verkie zing nodig hebt is wat ouder publiek. Daarom heb ik dit keer het een beetje Jazz-ach tig combo van Fritz Kate gehuurd. Die maken het soort muziek dat wat oudere mensen aan trekt en dat Is wat we moeten heb ben. Op de vraag of hij desondanks niet bang is voor ongeregeldheden. Door Cees Combee KATWIJK AAN ZEE De internationaal befaamde Amsterdamse organist Piet van Egmond zal dinsdagavond dus morgen de serie van zes concerten op het orgel van de hervormde Nieuwe Kerk aan de Voorstraat in Katwijk aan Zee openen. Daarmee wordt een traditie voortgezet, want al sinds 1935 worden er op dit klankvolle instrument gedurende het badseizoen concerten gegeven voor bad gasten en orgelliefhebbers uit KatwUk en verre omgeving. Con certen, die altijd veel belangstelling genieten all dient daarbij te worden opgemerkt, dat de laatste jaren het bezoek heilaas belang rijk minder is dan in de daaraan voorafgaande periode. Waarom is niet bekend. Het orgeloomité Katwijk streeft er ieder Jaar weer naar bekende binnen- en buitenlandse organisten op de bank van het Nieuwe Kerk-orgel te laten plaats nemen. Pfct van Egmond opent dit Jaar de rij. Hij zal de hopelijk vele toehoorders ongetwijfeld laten genieten van sprankelend spel van werken van companistn uit het heden en verleden met als grandioos slotstuk een eigen improvisatie .De daarop volgende dinsdagavon den zullen achtereenvolgens concerteren zijn eveneens befaamde oollega's Dirk Jamsz. Zwart een zoon van de bekende Jan Zwart, die in de vooroorlogse jaren ontelbaar velen door zijn spel op het Nieuwe Kerk-orgel boeide de in Katwijk door zijn optreden met het chr. mannenkoor „Jubilate" bekende Klaas Jan Mulder, Char les de Wolff, Feike Asma en George Stam. Allemaal namen, die voor zichzelf spreken en zonder meer concertgevers waarvan veel mag worden verwacht. Katwijks hervormde Nieuwe Kerk aan de Voorstraat, die van 1885 tot 1887 werd gebouwd naar ontwerp van de toen 25-jarige architect Jesse, beschikt over een electrisch - pneumatisch orgel met drie klavieren en een pedaal. Het heeft thans 38 stemmen. Toen het in dit markante bedehuis werd ingebouwd waren het er 23. Eind vorige eeuw De hervormde kerkvoogdij kocht dat aan het eind van de vorige eeuw gebouwde orgel van het r.k. kerkbestuur in Nijmegen. Het deed dienst in een voormalige r.k. kerk en was zes jaar daarvoor gebouwd door Daniel Nohlting uit Emmerich. Aanvankelijk werd het uitsluitend gebruikt voor de begeleiding van de gemeentezang tijdens de kerkdiensten op zondag en door-de-weekse dagen. Daar kwam in 1935 verandering in. Toen werd er een Orgeücomi&é Katwijk opgericht, dat van de kerkvoogdij toestemming kreeg tij dens het badseizoen het orgel te gebruiken voor het geven van een serie zomeravondconcerten. Vele bekende organisten kwamen naar Katwijk om het orgel te bespelen. Eén van hen was de destijds vermaarde Jan Zwart, die vooral door zijn maandagmiddag bespe lingen voor de NCRV op het orgel van de Amsterdamse Oude Kerk grote bekendheid genoot. Na de tweede wereldoorlog deden ouderdomskwalen zich geiden. Het Nieuwe Kerk-orgel was dringend aan een grondige restauratie toe. Gelukkig Iron men over de nodige géiden voor dit kostbare kar wei beschikken. Het instrument werd geheel verbouwd. Van het mechanisch-pneumatische systeem werd overgegaan op het elec- trisch-pneumatische en bovendien werd de speeltafel geplaatst naast het instrument. In 1964 werd het orgel nogmaals grondig nagezien, want instuivende kaSk en stof tijdens de restauratie van de kerk bleken funest te zijn geweest voor het instrument. Bekende organisaten Katwijk aan Zee dat mag gerust worden gesteld beschikt door dit koninklijk instrument in de Nieuwe Kerk over een orgel, dat er zijn mag en dat graag wordt bespeeld door organisten van naam, zoals degenen die dit seizoen welluidende klanken erop te voorschijn zullen toveren. Zo'n orgel vereist veel onderhoud. Die noodzakelijke onderhoudsbeurten kosten heel wat. Om die te kun nen realiseren worden de batige saldi van de zomerse concerten nu al jaren voor dat doel bestemd. Helaas is het zo, dat het Orgelcomité Katwijk de laatste twee Jaar met moeite de uitgaven en de inkomsten in evenwicht heeft kun nen houden. Voor de restauratie en onderhoudsbeurten bleef er nauwelijks wat over. Dat is een Jammerlijke zaak. Zij wordt helaas veroorzaakt door het teruglopen van die publieke belangstelling voor deze zomeravondserie. Er zijn Jaren geweest, dat er zo'n zeven- tot achthonderd bezoekers kwamen. Vorig Jaar versdienen er ge middeld nauwelijks vierhonderd concertgangers. Over de oorzaak van die teruggang weet het Orgelcomité Katwijk nauwelijks iets. Er wordt namelijk alles aan gedaan om de beöte organisten in de serie te laten optreden. Aan de entreeprijs ligt het evenmin. Die is de laatste jaren niet verhoogd en zal ook dit Jaar op het niveau van 1973 blijven. Mogelijk zijn de veranderde vakan tiegangers er debet aan en niet onmogelijk is ook, dat de televisie een duit in het zakje doet. Niettemin gaat men dit Jaar moedig voorwaarts in de hoop, dat er een ommekeer zal komen in de daling van het bezoekersaantal. Men heeft alle mogelijke medewerking van de kerkvoogdij om de concertenreeks voort te zetten, doch wel is het zo, dat alleen kan worden voortgegaan als er een batig saldo overschiet. Dat heeft men dik nodig voor het zo noodzakelijke onderhoud van dit konink lijke instrument in de Katwijkse Nieuwe Kerk. Er wordt morgen avond gerekend op een goedgevulde kerk tijdens het concert van Piet van Egmond. LEIDEN In een boetiek aan de In de nacht van vrijdag op zater- Oude Rijn (The Way In) is eind dag is een inbraak gepleegd in een vorige week ingebroken. Uit twee woning aan de Lage Rijndijk. Uit een geldkistjes werd een bedrag van ruim ladenkastje verdween een bedrag f 2100 weggenomen. De daders zijn van f 820. Men is de woning binnen- kefinelijk via het dak de boetiek gekomen door aan de achterzijde een binnengekomen. ruit te zegt Cor Grotenhuis: „Nee, ik geloof dat we het met onze eigen orde dienst en eventueel hulp van de poli tie van het Kaageiland goed kunnen laten verlopen". De jury voor deze verkiezingen, zal dit Jaar bestaan uit Lou Brom snor Geels, voorzitter Gé Hofenk, Eurotex-vertegenwoordiger Diep- grond, eer vertegenwoordiger van de firma Graetz (die voor de eer ste en tweede prijs zorgde) Cor Gro tenhuls en LD-verslaggeefster Hen- riëtte van der Hoeven Burgemeester Smolders van Al kemade heeft betere maatregelen aangekondigd, nadat over ongeregeld heden tijdes de Miss-verkiezing is gesproken in de gemeenteraad. Groepscommandant H. Cornelissen van de Rijkspolitie ontkent echter, dat er vorig Jaar moeilijkheden zijn geweest: "Vorig Jaar zaten we ook met politiemensen op de Kaag tij dens de Miss-verkiezingen. Er is toen niets gebeurd. We hebben toen niet hoeven ingrijpen. We zien echter geen moeilijkheden. Je weet natuur lijk nooit wat er gebeurt maar er zijn voldoende manschappen in de nacht in de omliggende plaatsen die we ter assistentie kunnen roepen". Het spoor van vernielingen, waar van vorig jaar is melding gemaakt in de pers schrijft groepscomman dant Cornelissen toe aan een andere drive-in-show, die later werd gehou den. Overigens meldde ook de heer Cornelissen dat de drive-in-show, niet tijdens de miss-verkiezingen zal worden gehouden. Jeugdvakantledorp Woensdag Ten Katestraat, speelfculngebouw. bejaardensociëteit Humanltas. 24.30 uur nam. Geversstraat 65. Oegstgeest, socië teit voor kamerbewoners en alleen staanden 812 uur nam. Breestraat 19. Twentwel, sociëteit mere, vanaf 9 uur nai brug/Kort Galgewat< vertrek salonschip Avifauna en Braassemtocht. Terug pijn. 17.30 uur. Inl. tel. 01710—21005 —43655. Jeugd vak antidorp Zuid-West, Voor- schoterw, (naast zwembad De Vliet"). vaJcantiebezigheden voor kinderen van 4 tot 13 Jaar, 9.30 uur v.m.3 u n.m. Donderdag LEIDEN Een 25-jarige Lcidse militair is in de nacht van vrijdag op zaterdag door twee tot Dog toe onbekend gebleven mannen afge tuigd. Hy kreeg zulke rake klappen uitgedeeld dat hij met een naak- fractuur naar het ziekenhuis moest. De militair liep met zijn verloofde, een Leidse studente, op de Oude Vest te wandelen, toen hij plotseling werd aangevallen. Het meisje, dat ra de vechtpartij aangifte deed by de po litie, kon geen enkele verklaring voor de onverhoedse aanval op haar verloofde geven. De militair, die door de EHO naar het St. Elisabethziekenhuis is over gebracht, zal daar tenminste een week moeten blijven. V.V. Zaalberg viste zijn 2e wed strijd op de Kagerplassen, met ma tige resultaten. De vangst was als volgt: 1. G. P. v. d. Vaart 37 st. 3450 gr., 2. N. Gressi 44, 3050, 3. J. J. v. Went 31. 1740. 4. N. Stouten 17 1370, 5. A. Rijsdam 12, 1250, 6. R. Kop 15, 1185, 7. A. Kop 15, 1000. 8. G. Holswilder 16, 890, 9. J. Philip pe 11, 890, 10. Th. Holswilder 12, BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN R ^j'^Ram7* GebgH^^^Wilbei V' P.' P.' z.v. JMM. Vinkesteyn en Mid delkoop. Dennis A. z.v. W. A. v. Rem men en M. C. Bleili. Michael J. zv. T. v.d. Plas ei Haasnoot Breestraat 19. sociëteit Blaauwpoortsbrug/Kort Galgewater, 10.15 uur v.m. vertrek salonschip naar Avifauna en Braassemtocht. Terug 01710-21095— Ktorp Zuid-West Voor- schoterw. )naaet zwembed „De Vliet"), vakantiebezigheden voor kinderen van 4 tot 13 jaar. 9.30—3 uur nam. Apotheken De avond-, nacht- en zon dag dienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen door: Apotheek Centraal, Breestraat 74, tel. 20552. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66. tel. 01717-2525. Apo theek Beker, Lijtweg 4, Oegstgeest, tel. 55482. Kinderopvang Informatiebureau werkgemeenschap. Kindercentra Lelden WelzynsraHd. Stationsweg 28. tel 46861 Oeopend dl. 9.30—12 uur. wo en do 2—4 uui en vr 9 30—12 uur Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging. Lelden. Aanvragen hulp bejaarden en langdu- teken en gezinsverzorging. Mare t/m vrtl- 9—10 i Noël. z.v. C. d. Rooy en M. M. J. Poel man Peter P. T. z.v. D. J. Koeman en B. J. Dlehle. Astrld d.v. J. Matze en A. M. M. Zledzes des Plan tee. Sandra d.v. A. A. J. Honkoop en E. T. v. Luling, Nl- colaas L. z.v. J. v.. Zijden en H. KUhn. Willem A. z.v. A. Kerpershoek Wijk. Saskla d.v. J. C. H A. Verloop. Nathalie Ch. Irving en D. J. v.d. Hoek. Overleden: M. (0). doch- rljt, H. v.d. Lei] en W. M. Knegtel, R. R. Recourt en J. Duljverman. Huis verkocht LEIDEN In het Notarishuis meiisén vi 20 laar werd geveild tx>.v. notaris Joh. A. Post te Leiden het woonhuis met grond Wetswinkeltje aan de Oude Kcrkweg 4a te Hoogma- f37.442. Koper werd J. van voorm) Info-sentrum In het Kreatlef Sentrum is het Info-sentrum op de volgende ttJden voor iedereen geopend: donderdag avond van 20.30 uur tot 22.30 uur en zaterdagmiddag van 14.00 uur tot 16.00 uur. Moeders voor moeders Mevr. Zr. E. Jansen—Nlemeyer. Hof- dijck 32. Oegstgeest. tel. 01719—53652. Release Hulpverleningsdienst Release, Nieu we Rijn 12a, tel. 24555. In verband met vakanties zyn de openingstijden tot eind augustus gewijzigd in ma, woe. en do. van 2—5 uur nam., ma. en do. 8— 10 uur nam. Release ls gesloten van 14 Juli tot 1 augustus. T wentwel Sociëteit rwentewel. Breestraat 19, openingstijden: elke dag behalve op ma. do va 21.00 uur Toegang voor Leden van de Werkgroep Milieuzorg en van de dag voor de derde achtereenvolgende week aan huislaan kwamen de actieve Voorschotenaren Goyenplantsoen. Onvoorstelbaar is de rommel die de burgerij valt een beetje tegen. De initiatief- maar daar is helaas geen sprake van. Wel komen moeten toch winnen en daarom kunt u zaterdag wapen. Voorschotense Hengelsportvereniging waren zater- het "sloten". Begonnen in de sloot naast de Raad- afgelopen zaterdag bij de singel langs het Jan van gevonden wordt in het water. De medewerkinq van nemers hadden gerekend op een massale deelname, er iedere zaterdag meer werkers bij. De aanhouders weer terecht in de Vlietwijk. Een hark is het beste (Foto Jan Holvast) Iterson q.q. LEIDEN Op de hoek Willem de Zwijgerlaan-Haarlemmerweg kwa men zaterdagmiddag een meisje op de brommer en een auto met elkaar in botsing. Het meisje, een 16-jarlge inwoonster van Leiden, brak als ge volg van de botsing haar bovenbeen. Zij moest door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis worden over gebracht. Jurldlscb adviesbureau voor gra tl rechtskundige bijstand Adres Gelda* Volkshuls Volkshuls ApothekersdUk 33 Ope ningstijden dlnsd woensd dund 101 uur. do 7—0 uur nam Dlenstencen. trum Hogendurp straat 36 vrij 7—9 uur nam Morskwartlei clubbuis Mie. Morsweg 59. tel 80775 da 7—0 l WARMOND In de Dorpsstraat startte zaterdagochtend het alom be kende tobbetje steken. Het weer was gelukkig redelijk en menigeen kwam een kijkje nemen bij de 65 deelne mers, die daar aan start kwamen, het was voor de deelnemers ook toe gestaan met twee personen in het karretje te stappen en dat leverde uiteraard de meest rare situaties op, die erg lachwekkend overkwa men. De eerste prijs ging naar A. van der Voort, de tweede naar H. Man en de derde prijs was voor H. Thijssen. Om twee uur was er een muzikale rondgang door het dorp en tegelijker tijd kon men in „Leerust" naar de zeskamp gaan kijken (zie foto Jan Holvast). Hier waren niet zoveel toeschouwers aanwezig. De kleine deelnemers hadden als opdrachten: waterdragen, snelle looprace, estafet teloop en serveerrace. Vooral het laatste was wel het meest specta culaire onderdeel, vooral omder er nogal wat waren die een nat pak opliepen. De Driesprong werd eer ste met 41 punten, Oosteinde tweede met 36 punten en Endepoel derde met 29 punten. In de grote tent intussen had men een kleurentelevisie neergezet voor voetballiefhebbers, die wilde zien hoe de wedstrijd voor de tweede en der de prijs zou aflopen. 's Avonds in Ut Sloepie speelde de band JU1 Style Swing Society". Het was een veriant van dixieland en jazzmuziek, en het was jammer dat er niet veel mensen kwamen kijken. Heel anders was het daaren tegen in park „Leerust". Het begin van de avond was niet bepaald ge zellig, maar later, zo tegen een uur of elf, kan er weer sprake zyn van een echt ouderwets billenprikkers- feest. Het orkest van Henny Lange- veld en niet te vergeten de eigen Warmondse Bierkouwers brachten de stemming erin. Jong en oud kwa men op de vloer en er werd vroiyk gehost, gesprongen, polonaise gelo pen. Uiteraard maakten ze het hele maal toen alle Oranjeliederen ten gehore werden gebracht. Iedereen zong mee en de organisatoren kon den na alle regen van de afgelopen week eindelijk weer eens spreken van een zeer geslaagde avond. Gisteravond was er wederom in „Leerust" van alles te doen. Het was niet zo druk als zaterdag, maar In Ut Sloepie traden Dizzy Man's Band op en dat slokte natuurlijk erg veel publiek op (Zo'n 800 man) De Zaanse formatie was net terug gekeerd uit Turkije. Dat de groep al vijf jaar beroeps Zijn, is duide lijk te merken aan zang en show. Ze imiteerden Top Pop met een zeer goed „nagemaakte" Penny de Jager En Ad Visser. Liedjes van Demis Roussos, Donny Osmond," Gary Glit ter, de Golden Earring en vele an deren werden met groot succes ge bracht. Iemand uit het publiek mocht twee roek-nummers doen, tot groot vermaak van het publiek. Dienstencentrum Architecten Architecten-informatie ine op 7.30—9.30 uur op het delwee 4 (bU Hooglandse kerk.) Begijntje Sexueel voorlichtingscentrum, Begijn hof 2 (Rapenburg) Dl. 7.3010.30 uur nam en wo 7.30—8.30 uur nam Gespreksavonden a-l gemeen- - Kenned yl aan 11. Oegstgeest. vr 8.15 uur nam.. Fred. Hendrikplantsoen 25 Leiderdorp Gemeenschap Zuidwest Hulpverlening»- gemeenschap Zuidwest. 33921 en 61944 SOS-dienst Informatiedienst hulpdienst, tel. 01710— den verkeren dag LE1DSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte SLngeJ 1 Lelden Postbus 54 - GlTO 67055 Telefoon directie en administra tie 01710-25041 Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement f 10.77 Kwartaalabonnement f3130 Per Post f34 20 Jaarabonnement f 116.20 Losse nummers f 0.45 Aoounemeuwgeldeo btJ vooruit betaling te voldoen BU automa- tis"b- «verschrijving geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorging van 18.00—20.00 a Zaterdag van 16 00—18.00 a Telefoon 01710-30600

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2