jtiscytk Eerste Laura-dag: veel lekke banden mmim Kaagtveek begonnen LOZ huldigde jubilarissen Overlegraad voor het voortgezet onderwijs Leiden-Noord krijgt project van CRM WOENSDAG 3 JULI 1974 Vy Woensdag De eerste klapband van de Laura viel gistermorgen bij Rina Versloot (13) uit Boskoop. Rein der Kruk van één van de drie pechioagens, had er weinig moeite mee. (Foto Jan Holvast) Nieuwe verordening in Leiden LEIDEN Indien de gemeente raad zich kan verenigen met de ont werpverordening op het voortgezet onderwijs, zal het op de gemeente lijke scholen voor voortgezet onder wijs in Leiden voortaan mogelijk zijn een overlegraad in te stellen waarin leraren, leerlingen en ouders vertegenwoordigd zijn. Deze voor Leiden geheel nieuwe structuur, waarin overleg gepleegd wordt over algemene schoolzaken kan zowel blijvend zijn als een tijdelijk karak ter hebben. De overlegraad, die wordt voorgezeten door de rector van de school, heeft een adviserende taak. De ontwerp-verordening op het voortgezet onderwijs, die allereerst ter sprake komt in een vergadering van de onderwijscommissie op dins dag 9 juli, is gebaseerd op het hal verwege vorig jaar verschenen regie- Verbeteringen aan de Drie Oktoberschool LEIDEN In een vergadering van de commissie voor het onderwijs op dinsdag 9 juli «aanvang 16.00 uur) komt een raadsvoorstel aan de orde om f42.000 beschikbaar te stel len voor het vervangen van de cen trale verwarming in de openbare Drie Oktoberschool. De oliegestook- te centrale verwarming, zo schrijven B. en W. in hun voorstel, is geheel versleten en aan vervanging toe. Voor dezelfde school overigens, wordt ook een krediet gevraagd van f9.600 om een gemeenschapsruimte te creëren. De onderwijscommissie zal zich ter vergadering eveneens buigen over de vestiging van een dependance van de Louise de Colig- ny scholengemeenschap in Leider dorp. ment de scholen vwo-havo-i moet de bestaande verordingen vervangen. Daaraan ten grondslag ligt de gedachte dat in het kader van de democratisering de bestaande verordeningen voor het Stedelijk Gymnasium, de Louise de Coligny scholengemeenschap en de Rem brandt scholengemeenschap in som mige opzichten niet meer als eigen tijds worden ervaren. De nieuwe verordening, die blij kens het voorstel van B. en W. 5 Jaar zou moeten gelden, voorziet o.a. in een leerlingenraad en een beambten- raad. De eerste structuur is niet nieuw, maar ligt tot op heden nog niet in een verordening verankerd. De beambtenraad betekent evenals de overlegraad voor Leiden een pri meur. Het is een belangen beharti gende structuur voor het niet-onder- wtfzend personeel. ALPHEN AAN DEN RIJN De kop is eraf. Om 7 uur gistermorgen re den de eersten weg, richting Am sterdam. Bij Badhoevedorp (voor de 105 km rijders) dan wel bij Nieuw Vennep (85 km) ging de route richting kust. Via Noordwyk, Katwijk. Wassenaarse Slag en Leiden liep de tocht terug naar Alphen. Een schitterende rit. werkelijk Uiter aard ken ik de dreven rond Alphen zo'n beetje, maar het begintrajeot over Woubrugge naar Bilderdam was nieuw voor mij. Om je aan te vergapen, dat polderlandschap. Als u in het weekend eens een stuk wilt fietsen: die kant uit, zou ik aanraden. Dat is nou echt eenstük Groene Hart. Lekke banden In de ochtenduren werden de drie peohwagens geconfronteerd met veel lekke banden. Een tamdejn één van de vier in de Laura moest nog voor Leimuiden zelfs vier keer aan een band opgelapt worden, voordat de berijders be sloten dat er maar nieuw rubber op moest Bij Leimuiden werden ook werk zaamheden uitgesteld voor de Alphense karavaan. Een opzichter zag een vooruitgekomen Laurage- luidswagen, informeerde wat dal: te betekenen had en hoorde van het fietsende gevolg. Het bleek, dat men Juist zpu beginnen met heit asfaflrteren van het fietspad, waar door een fikse omleidingsroute zou warden ingesteld. De opzichter was zo tegemoetkomend daar nu een paar uur mee te wachten. De eerste echte pleisterplaats gister, morgen was De Duinpoort, even voorbij De Zilk. Daar bleven de meesten wel hangen voor een bak koffie, ook al zie je fietsers langs de hele rouite rusten. Je kunt geen cafeetje langs komen, of er staan wel 'n paar fietsen tegen de gevel. Dat krijg je, met zo'n langdradige sliert Laurianen, die elk hun eigen tempo hebben Voorin vind je een stel rappe wielrenners, voor wie een tocht van rond de 100 km een eenvoudige trainingsrit is. Achter in (maar ook weer besdist niet één van de alilerlaatsten) tref je de dames als de hier al eerder ge memoreerde 'Tante Annie" met haar 77 jaren aan. Rustig hun ei gen ritme bepalend. oensdag Ten Kates traat, speeltuingebouw. bejaardensociëlelt Humanitas, 24.30 Geverstraat 65, Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden. 8—12 uur nam. Breestraat 19, Twentwel. sociëteit Donderdag Breestraat 19. sociëteit t capten 25 v Kreatlef S ng, 89 uu Tsjalkowskylaan 39. Voorschoten, ge- spreksavond Baha'i gemeenschap, 8 uur Blauwpoortsbrug/Kort Galgewater. Lelden. 10.15 uur voorm. vertrek salon schip naar Avifauna en Braassem- tocht. Terug om plm. 17.30 uür In lichtingen tel. 01710—21095—43655. Apotheken Even rust en koffie de Laurianen op de pleisterplaats De Duinpoort. (Foto Jan Holvast) Hoog Over het algemeen lag het tempo hoog. gisteren. De stempelpost bij de Wassenaarse Slag zou niet voor één uur stipt open gaan, was aan. gefcohdigd. Maar de koplopers wa ren er al even na elven, zadait het Laura-comité een hallf uurtje heeft moeten toegeven. Om twee uur 's middags meldden de eersten zich Er waren deelnemers onder, die met wat vertrokken gezichten van hun vervoermiddel klommen. Het gros, kun je geloof ik wei stellen, begint ondanks alle raadgevingen toch zo goed als ongetraind aan de fiets vierdaagse. Het is van de Nijmeeg se vierdaagse bekend, dat als de man met de hamer toeslaat, dat op de derde dag is. Morgen dus. Dat geldt ook voor de Laura, ver telde toerarts M. E. van der Steen my. De laatste dag heeft iedereen vleu gels natuurlijk, maar als het mor gen wat minder best weer is, kan het voor sommigen doorbijten wor den. Over dat weer had gisteren niemand te klagen. By Noordwyk. Katwijk en ook de Wassenaarse Slag waren er heel wat die even de zee indoken. Extra gebruind erop staan zal mor gen ook één Lauriane. want de traditie en ook het Laura-comi- té wil dat er elk jaar een Miss Laura wordt uitverkoren. Zy zal morgen in een Austin 7 uit het jaar 1925 vanaf Nalby naar Avi fauna warden gereden, waar haar, naar ik aanneem, de nodige toe juichingen en wat dies meer zii te wachten staat. „Neutraal" Ondergetekende is het jury-lidmaat schap ook in de schoenen gescho ven. want ditmaal wordt Miss Lau ra door een "neutrale" persjury ge. kozen. U begrypt, die kwalificatie "neutraal" (afkomstig van het Laura-comité) is natuurlijk een lacher. Zet vier jonge knapen, in de kracht van hun leven vertoe vend. voor een rü van omstreeks 400 jonge meiden en dames want zoveel staan er kandidaat en kyk dan eens wat er overbluft van diie vermeende neutraliteit. En dan is ons ook nog eens opge dragen om a. de sportiviteit b. de lieftalligheid en pas dan c. de liohasneUjke vormgeving te laten gelden bü onze overwegingen. Als dat werkeiyk zo moet zyn maar ik vrees de obstructie van de col- De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen door: Apotheek Tot hulp der Mensheid, Hooigracht 48, tel. 21060. Apotheek Beker, Lyt- wég 4, Oegstgeest, tel. 55482. Tevens op zaterdag tot 1 uur nam. Apotheek Voorschoten, Leldseweg 60, tel. 01717—2525. Wijkverpleging Leiden - Zr. S. H. M. Goddyn. Ti- boel Siegenbeekstraat 6, tel. 40280. Zr. Blok, Kanaalstraat 68, tel. 32129. Leiderdorp Geen opgave. Oegstgeest Interkruis, Lytweg 7, tel. 54500. Voorschoten Gezondheidscen trum, v. d. Waalslaan 25, tel. 4641. Warmond Zr. H. Tiel-Groene- stege, Friezenhorst 27, Sassenheim, tel. 02522—11643, Begijntje Sexueel voorlichtingscentrum, Begijn hof 2 (Rapenburg) Dl 7.3010.30 uur nam en wo 7.30—8.30 uur nam Gespreksavonden Hendrikplantsoen 25. Leiderdorp Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- en Informatiedienst LEIDEN Er is een aanbod van het ministerie van CRM om in Leiden-Noord te beginnen met een project. Vorig jaar nodigden het wykcomité "Plan Noord" en de stichting *De Zevensprong" alle verenigingen, diensten en instellingen uit om samen deel te nemen aan een overlegorgaan. Dit overlegorgaan is er gekomen en werd wijkcollectief "Plan Noord" genoemd. Dit wijkcollectief zocht wegen om wonen, onderwys. cultuur en maatschappeiyk werk in de wijk te intensiveren. Door lange onder handelingen is er nu naast de reeds begonnen rehabilitatie en re novatie het aanbod van CRM om te starten met een projefct in de wyk. Het ministerie zal diverse plannen subsidiëren. Daarvoor is nodig, dat er één plan komt. waarin alle deelplannen opgenomen zyn. Een concept hiervoor bestaat reeds en is "Visie op Plan Noord" genoemd. Dit concept-plan wordt omgewerkt tot een definitief plan. Het aanbod van het ministerie maakt diverse besluiten noodza kelijk. Daarom vergadert het wykcollectief "Plan Noord" morgen in het Dienstencentrum aan de Van Hogendorpstraat. Alle wyk- bewoners en besturen van de in de wyk werkende verenigingen zyn uitgenodigd. lega-juryleden dan wordt 'Tan te Ahnie", over wie ik gisteren schreef, voor mU Miss Laura '74. zy kwam trouwens gistermorgen vroeg wat ontredderd op me af. want haar vaste tochtgenote, mevr. De Boer. biykt er dit jaar niet bij te zyn. Een paar uurtjes later trof tk haar weer. glunderend achter de koffie in Duinpoort, met een ander koppeltje wat oudere fietstere. Wa zo gaat dat in de Laura, daar van» je elkaar op. Hulpverlenlni gemeenschap De Lauia heeft voor zomerend Al- "l.61 44 phen de plezierige bykomstigheid SOS-dienst dat er ook "s avonds nu wat in het dorp te doen is. Dansen (vanavond 25202. Voor allen "die" natuuriyk niet) af, zoals gisteren, het optreden van een uit 100 meis jes bestaande Canadese drumband. •5 Middags gaven zy een show weg voor het raadhuis van Alphen voor een 200 belangstellenden, 's avonds waren zU op het Lauraplein nog 5reVn"^bmln"ce"«l'o veel wervelender in de weer (de ruimte was er nu) voor vele hon- Info-sentrum ■derden Alphenaren. Grote klasse. In het Kreatief Sentrum is het HENK DE KAT. Info-sentrum op de volgende tyden V0(>r iedereen geopend: donderdag avond van 20.30 uur tot 22.30 uur en zaterdagmiddag van 14.00 uur tot 16.00 uur. den verkeren dag Dierenhulpdienst. i Paulownastraat 15. Leiden Vcor Koerier het Het Jeugdvakantiedorp op terrein in Zuidwest Leiden is van start gegaan. Eén van de vele acti viteiten is het maken van de Jeugd- vakantiedorpkoerier. Die we trouw elke dag krijgen toegezonden. En waaruit we even wat "ólukken". Wellicht om meer kinderen te moti veren erheen te gaan? "Ik ben hier al voor de tweede keer, ik vind het hartstikke leuk. Ik ben hier met allemaal jongens en meisjes." Nou, krachtiger kan het toch niet? Country En alweer een nieuwe drankgele genheid. een tapperij. Op 8 juli zal het toppunt van, gezelligheid voortaan te vinden zijn in de Countrybar, Herengracht 100. De bar heeft iets te maken met hotel "De Wekker" Geen soreekuur Nierstichting De tien vrouwelijke Groningse studenten die op 18 juli per tandem naar Leiden komen, op hun tocht door Nederland om geld byeen te collecteren voor een niercentrum in het Sophia Kinderziekenhuis in Rot terdam. worden feestelijk ontvan gen. Bij De Vink worden ze inge haald door de Swift-junioren en daarna is er een ontvangst in het Gulden Vlies. Vervolgens rijden de dames naar de stad. om ln de Hoogstraat te col lecteren. Volgens de heer Sleyser. Morsweg 111, tel. 60674. die in Leiden van al les met de Nierstichting heeft te ma ken. is het meer dan terecht dat hier aandacht aan wordt besteed. We hebben per slot toch niet voor niets Eurotransplant ln Leiden? Pre- Momenteel is nog grote behoefte voor 25 volwassen collectanten. Men kan zich aanmelden bij do heer Sleyser. Het wekelijkse spreekuur ambtenaar van het Algemeen Bur gerlijk Pensioenfonds zal in de pe riode van 1 juli tot 16 augustus geen doorgang vinden. Vakantie, weet u wel. Het eerste spreekuur na de vakan tie wordt gehouden op maandag 19 augustus, van dit Jaar nog. van half drie tot half vijf in kamer 3 in de hal van het stadhuis. Als dat tenminste niet het bordje "wegens vakantie ge sloten" aan de deur heeft hangen. Üe Huursubsidie De termijn, waar binnen de aan vragen voor een individuele huur subsidie moeten worden ingediend, is met drie maanden verlengd tot 1 oktober a.s. Deze maatregel van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelij ke Ordening is van belang voor die mensen, aan wie dit Jaar al een huursubsidie is toegekend. Als zij ook Redaktie Paul Wolfswinkel in het komende Jaar voor een uitke ring in aanmerking willen komen moeten zij opnieuw een aanvraag bij de gemeente indienen. De indiening moet elk jaar vóór de 1-ste juli ge schieden, maar de sluitingsdatum is dus nu verschoven naar 1 October Dze datum geldt niet voor huur ders, die eerst na 1 juli 1974 een an dere woning hebben betrokken. Voor hen geldt een indieningstermijn van drie maanden, die begint op de da tum, waarop de huur is ingegaan. In gevallen van huurharmonisatie of woningverbetering rekent men drie maanden vanaf de datum waarop de huurverhoging is ingegaan. De individuele of aanvullende bij drage in de huur, welke door het ryk verstrekt wordt aan mensen met een inkomen van minder dan f 22.000 per Jaar kan variëren van f120 tot f 1860 per Jaar. De bewoner moet dan wel: meer dan één zesde één zeven de deel van zijn inkomen aan huur betalen, en; huurder zijn van een woning, waarvoor na 31 maart 1960 een rijks subsidie is verleend, of: huurder zyn van een wo ning, waarvan de huurprijs in het kader van de huurharmonisatie met meer dan 6 pet. is verhoogd, of; huurder zyn van een wo ning, waarvan de huurprijs als ge volg van een Ingrijpende verbetering is verhoogd. Voor inlichtingen en aanvraag formulieren kan men od werkdagen terecht op het Buro Voorlichting in de hal van het Stadhuis, (tel. 45344. tsL 2241 Moeders voor moeders Release Hulpverleningsdienst Release, Nieu we RUn 12a. tel. 24555. In verband met vakanties rijn de openingstilden tot eind augustus gewijzigd in ma. woe. en do. van 2—5 uur nam., ma. en do. 8 10 uur nam. Release ls gesloten van 14 Juli tot 1 augustus. T wentwel Sociëteit Twentewel, Breestraat 19, openlngstydenelke dag behalve op Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor gratis rechtskundige bestand. Adres Leldse Volkshuls, Apothekersdyk 83 Ope ningstijden. dlnsd woensd dond 10—1 uur, do. 70 uur nam Dienstencen trum Hogendorpstraat 3f. vr» 79 uur nam Morskwartler clubhuls Mie. rennest^ Morsweg 59. tel. 30775 do. Dienstencentrum Noordelnpleln 2b. tel. 40483, algeme ne informatie, dag. van 9—10 uur LEIDEN Het Leids Onderling Ziekenfonds (L.O.Z.) heeft twee zil veren jubilarissen in het bestuur. Gis teravond kwam de ledenraad van 't L.O.Z. in "Allemansgeest" te Voor schoten bijeen om tijdens een herden kingsbijeenkomst voorzitter C. Baart en secretaris A. Hollebeek met htm echtgenoten in de belang stelling te plaatsen ter gelegenheid, van hun 25-jarlg lidmaatschap van het bestuur. Bestuurslid N. Langezaal sprak woorden van waardering tot beide heren. De afgelopen 25 Jaar is er veel veranderd in het ziekenfondswe zen. Na de oprichting van het zieken fonds "Ziekenzorg" afdeling Leiden, op 1 juli 1949 volgde op 1 januari 1951 de fusie met het ziekenfonds: "Vooruit" en werd de naam gewij zigd in het "Leids Onderling Zieken fonds" (L.O.Z.). Beide heren hebben gedurende de kwart eeuw met inzet van hun hele persoon geijverd voor een zo uitgebreid mogelijk pakket. Binnen enige jaren kan verwacht worden de algemene volksverze kering. Voorzitter Baart is een stur wende kracht en zeer nauw gezet in zijn werk. Secretaris Hollebeek is volgens sommige leden akelig pre cies. vasthoudend op zijn tijd en oogst steeds bewondering voor zijn ter zake kundige Jaarverslagen. Bei de heren kregen een envelop met in houd en de echtgenoten een bloem stuk. Ook de voorzitter van de Unie van Ziekenfondsen prees de beide heren en vond het spijtig dat zij binnenkort zullen moeten aftreden, als bestuurslid in verband met hun leeftijd. LEIDEN Een 41-Jarige Leidenaar raakte gisterochtend gewond bij een verkeersongeval in de stationstun nel. De Leidenaar, die op de fiets reed, werd daar ingehaald door een bromfietser (27), eveneens uit Lei den. Er ontstond een valpartij toen tijdens deze inhaalmanoeuvre de sturen van de brommer en de fiets in elkaar raakten. De fietser brak daarbij zijn linkerheup. Hij is door de EHD overgebracht naar het Aca demisch Ziekenhuis. WARMOND Gisteren is de Kaagweek begonnen. Deze werd muzikaal geopend door St. Matthias. Ook kon men gaan kijken naar een zes kamp. Op het pleintje bij de pomp trad troubadour Jan van Rheenen op. Nadat men zo'n driekwartier had staan wachten begon hij aan zijn programma. Het pleintje was toen aardig bezet (op foto Jan Holvast). Er was ook een drankje verkrijgbaar en har tige hapjes waren beschik baar door financiële mede werking van jongerensocië- teit "Ut Sloepie". In verband met de voetbal wedstrijd Brazilië Neder land zal vanavond het tob betje steken niet doorgaan. Dit is verplaatst naar zater dagmorgen in de Dorpsstraat. Architecten Architecten-informatie RiInland. Op werkdagen tel. bereik baar onder 26385 Zitting op wo avond van 7.30—0.30 uur op het adres Mid delweg 4 (by Hooglandse kerk.) Maatschappelijk werk Stichting Bureau Maatschappelijk Werk Lelden. Oude RUn 44c. tel. 01710 —20931. Spreekuur dagelijks Kinderopvang Informatiebureau werkgemeenschap. Kindercentra Lelden. welzynsraad. Stationsweg 28. tel. 46861 Geopend dl. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging, Lelden. Aanvragen hulp belai rlg zieken en gezlm 45. tel. 49441 (ma. voorm). gezinsverzorging. LEIDEN Geboren: Albertus Maria z. v. J. A. van Kesteren en G. Teeu- wen, Johannes Maria. z. v. J. A. van Kesteren en G. Teeuwen. Dirk Nico- laas. z v. N. van Rhijn en J. Noort. Pleur Elize. d. v P C. H. van Ton geren en T. J. Houtman. Gerrit Jan 7. v. J. C. Schellingerhout en A. van Muljen, Willem Dirk, z. v. J. C. Schel- llngerhout en_ 4. van Muljen. Janine LE1DSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 - Lelden Postbus 54 - Giro 67055 Telefoon redactie 01710-21507. Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement f 10.77 Kwartaalabonnement f 31.80 Per Post f34.20 Jaarabonnement f 116.20 f 0.45 Lossle (56). echtgenote van der Velden (58) man Getrouwd: J Bruinsma voonnementsgelden by betaling te voldóen Bil automa- '.ische overschryvtng geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorging ran 18.UO—20.00 u Zaterdag van 1600—18.00 U Telefoon 01710-30500.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2