K. E. VAN DER VEEN: GERECHTSDEURWAARDER Mijn leven aangenaam? Nee-ja-weet niet. Toch wel wat saaiDruk" Geslaagd in Leiden VIEREN OP POSTZEGELS IN LEIVEN MAANDAG 1 JULI 1974 HORLOGES De beste Wereldmerken hebben wy voor U. Seiko, Eterna, Certina, Prisma, Junghans, Citizen, AEW-Ancre Voor f 39,50 heeft U bi] ons al een echt 17 st. Anker uurwerk, schokvrij en waterwerend. Een gouden 17 st. Anker dameshorloge voor slechts f 79,50. Eigen ateliers, dus le klas vakservice. UW HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181. mócht ze wel, het was allemaal niet zo stijf als bij de gereformeerden: „Bij ons thuis heb ik bijvoorbeeld op mijn kop gekregen omdat ik naar een natuurfilm was geweest. Een ouderling had me daar gezien; er kwamen olifanten enzo in voor. Toen heb ik weieens gedacht: „waarom?" Er kwamen toch geen nakende mei den in voor, er werd niet gevloekt of gedaan. Een haast peinzende stemming. Ook een bezoek van de vijftienjarige Van der Veen aan een zweefmolen blijkt strafbaar geweest te zijn: dat had met de kermis te maken, en dat is een goddeloos oord. Van der Veens eigen opvattingen? Moderne ontwikkelingen kan je niet keren, dat moet je ook niet doen. „Wat de E.O. probeert, daar ben ik tegen. Met hun opvattingen ben ik het niet eens, met de homofilie, Zuid-Afrika en weet ik het. Ze zeg gen: homofilie, dat is zonde. Bid maar tot God. „Maar", emotie, gecon centreerde blik, „dat doen ze vaak ook. Ik heb 'n man meegemaakt in 't dorp, die raakte iedere keer weer met die kinderen in de war. Dat schijnt een soort ziekte te wezen. Je strijdt ertegen, maar je feitelijke aard kan Je toch nooit veranderen. Politiek? AR. nee, geen GPV of SGP. Ik ben niet voor dictatuur. Niet voor dictatuur van het calvi nisme, zoals met dat zondagszwem- men. Ik wil de mensen ook niet dwingen naar de kerk te gaan". Gesprek Het interview wordt gaandeweg een gesprek. Van der Veen vertelt over de oorlog, laat portretten van gesneuvelde familieleden zien. Noemt gereformeerden te strak en zit inmiddels zelf in de gereformeerde kerkeraad. Vindt zichzelf tolerant. „ja, ook op sexgebied. Wat Is goed, wat is kwaad. Wat wij vroeger af keurden is nu goed. Laatst was ik bij mijn zuster in Franeker dat is stijver dan Drachten, maar vrijer dan Kollem. De Jonge meisjes zeg gen daar: we moeten wel met die jongens naar bed, want anders trou wen ze niet met ons". Ik krijg een meelevende sympathie voor al deze antwoorden. Voor consequente opmer kingen als: „Het zijn prettiger tij den dan vroeger. Wy mochten veel dingen niet waarvan je Je afvroeg: Ja. ik was graag later geboren. Mijn leven aangenaam? Nee Ja, ik weet het niet. Het is toch wel wat saai geweest. Druk". Het u nou nog vrienden ergens?" Er blijkt een vrijgezel te zijn, er gens in de stad, maar die heeft een wat andere belangstelling. „En ik ga wel eens met een reisvereniging mee. Dan heb Je wat aanspraak. Ja, na tuurlijk. Het is niet per sé zo dat ik alleen wil wezen. Maar Ja, als je ouder wordt Ik kwam vroeger ook wel in een herberg bij de universiteit, Koos heette ik daar. Ze hielden er moraal op na, dat viel me genoeg mee. Niet vloeken, geen rottige spelletjes. Maar de kantonrechter, die me moest benoemen, vertelde dat er praatjes gingen dat ik mijn geld zat te verdrinken in een herberg. Drie slokjes dronk ik op een avond. Minder kan Je toch niet doen, voor je fatsoen? Mag je dan niet eens een borrel drinken, als deurwaarder niet?" Het begint mijn tijd te worden. K. E. van der Veen, gerechtsdeurwaar der. doet mij uitgeleide. „Ik kijk nu vrij veel naar tv. Iedere avond wel. Maar niet voor achten". TELEFOON VOOR WILLEM-JAN. Rrrring Wie zou dat zqn Else, zün meisje? Willem-Jan rent de gang in. Moes reikt hem de hoorn. „Het is uitzendbureau Luba" zegt ze. „Ze hebben werk voor je". Geen Else dus, denkt Willem- Jan. Maar hy is tóch wel biy. LEIDEN: Nieuwe Rijn 35. telefoon 01710-40341. ALPHEN A. D. RIJN: Donizettihof 10. telefoon 01720—94698. Jan Holvast Het is u allemaal niet meege- LEIDEN In de Leidse periferie, ergens achteraan een „Het is een zwaar beroep, daar grauwe, drukke straatweg, een naamloos rijtjeshuis. K. E. staft het, °m ^kend. De mensen ,w 1L j. /-M-V 11161 wie Je te maken krijgt werken v. d. Veen, gerechtsdeurwaarder, zegt t gevelbordje. „Chili alleen maar tegen, zeker in een stad vrij" staat schots en scheef vlakbij gekalkt. Vijf bij vier "}etT ™tt6 toestanden j 1 r A J. fcr r J -Lials Leiden. Een laatste termijn beta is de leefruimte die K. L. van der Veen zichzelf gunt; een len is er eigenlijk nooit bij. Een sfeerloze, rommelige zijkamer met overjarige meubeltjes voorganger van me is dan ook van de w ïii j i L armen begraven. Ik wil dat niet", gevuld. Vorige week is de deurwaarder op een plichtmatige Achterovergeleund in een lang ge- afscheidsreceptie uit het vak gestapt, en dat hij dat maar ledfn fcaaigesieten stoel komen de j j L1 n antwoorden. Bereidwillig, maar kort al te graag deed bleek niet alleen uit de acht jaren, die er en stroef, wie is het eigenlijk die daar eigenlijk nog waren te gaan, maar ook uit een serie uit- vraagt? spraken die er niet om loog. Op uw afscheidsreceptie, een paar „Leiden, een rotslechte stad", „een zwaar, ondankbaar be- dagen geiden, zei u dat er zelfs roep", het zijn na receptie en krantenartikelen typeringen die een zekere bekendheid genieten. Over Van der Veen zijn overigens weinig anecdotes in omloop; een geval dat een week geleden door een plaatselijk advocaat werd aan gedragen wil dat de deurwaarder, toen hij een half uur voor de afloop van de termijn voor een appèldagvaarding hoorde dat zijn opdrachtgever een fout had gemaakt, deze zelf op het laatste nippertje herstelde. Eigenzinnigheid van het goede soort werd hem bij die gelegenheid dan ook toe geschreven; een eigenschap die volgens een ander verhaal (ails enige in Nederland heeft Van der Veen een tweetailige eed afgelegd: in het Nederlands en in het Fries) wel eens aan zijn Friese geboortegrond te danken zou kunnen zijn. Donker flitsende ogen, een grauwe kuif, bonkig postuur; geweid tegen u was gebruikt, het klopt met de schets van onkreukbare humorloosheid en Ze Je tegen de grond, be- r .-i 1-1.1 gonnen ineens te vechten. Op het fanatieke plichtsbetrachting. laatst wordt je voorzichtiger, van zelf". Reactie, de binnen lengen, het oog priemt. „Zelfs hier in huis ben ik aange vallen. een kerel die plotseling voor mijn neus stond. En af en toe word Je eens bedreigd, kort geleden nog. Waarom? Omdat ik bijvoorbeeld een openbare verkoop aanplak. Of een exploit beteken. Maar. In dit vak kan Je alles verwachten. Als het een beetje wil sla ik wel terug, maar ik (blik versombert) „als Je zo'n Jonge kerel, een grondwerker of een stra- tenmaken tegenover Je hebt, tja Wapens draag lk niet mag wel ze zijn Je immers toch voor". Vertelt wel naar de politie te zijn geweest, maar zonder veel resultaat, want een deurwaarder is altijd in z'n eentje, en kan dus niets bewij zen. En toen dat eens wel lukte, bleek de aanranders ver uit een krankzinnigengesticht afkomstig, re den om de aanklacht maar te laten vallen. Al met al nogal een somber beeld. „Somber, hoe dat zo? Nou. over het algemeen wordt er toch goed verdiend. Als Je Den Haag toch op het ogenblik hoort, die kerels verdie nen daar toch veöl geld". „Maar dat is toch niet alles". „Ja, het is niet een leuk beroep". Een lieftallig meisje brengt thee. Vraag: waarom heeft hil het vak dan gekozen? ,.U moest eens weten wat een rotte tijden we voor de oorlog gehad heb ben" Vertelt over de gulden, die hij als vijftienjarige per week kreeg, en wat daar allemaal van bekostigd moest worden. Van het ontslag op zijn tweeëntwintigste. De armoe, de wer keloosheid, vooral ook in Friesland. Het vechten om baantjes. De herin neringen emotioneren. Een uitschie tend stemgeluid, de aansteker raspt. „Ik kon toen via een familiere latie bij een deurwaarderskantoor terecht, en toen kreeg mijn baas een brief uit Leiden, of hij niet een assis tent wist. Zo Den ik hier terecht ge- „Nee, ik ben een woudfries, ziet u? Dat is net als in Zeeland, daar heb Je ook klei- en woudzeeuwen. Kleifriezen zijn vaak hard. De gods diensten zijn ook veel zwaarder: ze zyn alles of ze zyn niets. Woudfrie zen zyn geiykmoediger, veel meer aan hun grond gehecht. Ook al Is er nóg zoveel werkeloosheid, ze trekken niet weg, blijven er met z'n allen zitten. Net zoals in Twente, de Ach terhoek, Drente ook geloof ik. Ze blijven er allemaal. Hoogovens bij voorbeeld, daar zullen vermoedelijk veel meer kleifriezen dan woudfrie zen werken". Wat K. E. van der Veen in zekere zin tot een afvallige bestempelt. „Maar Ja, dat heeft allemaal niet komen". De deurwaarder préat nu. Het wordt mogelijk hem over zich zelf te vragen, zijn vrije tijd. zijn Jeugd. Lopen „Ik mag graag lopen, en fietsen hier in de buurt. Heb ook wel eens zo'n treinreis gedaan. Wat. weet u niet wat ik bedoel?" Staat op, gaat in het buffet rommelen. Bovenop een rijtje boeken: Mickey Spillane en 007, maar ook boeken van zwaar der kaliber (later „van lezen komt tegenwoordig niet veel meer. 's- avonds kijk ik T.V."). „Wat eigen aardig, da's wel vreemd, dat snap ik niet", het lukt niet temidden van puzzelboekjes, brieven, doosjes en zovoort het verlangde materiaal op te sporen. Bedoeld wordt echter een ééndaagse reis naar een natuurge bied. Daar dan lopen, lange tochten, zwemmen, alles alleen. „Vroeger gingen we als Jongens in Drachten wel alle weiden door. met de polsstok. Het was fijn in Drachten, is het trouwens nog'. Op de receptie werden grappen over een huwelijksbemiddelingsbu reau gemaakt (Van der Veen is vrij gezel). Niet zo leuk? „Nou ik heb wel aanbod gehad. Maar een deskundige heeft me ge waarschuwd dat als ik de verkeerde zou trouwen, ik in het gesticht zou komen. Ik ben zwaarmoedig van aard, dus U moet niet vergeten, we hebben de crisisjaren meegemaakt. Dat heeft er ook invloed op gehad". Heftige uithalen, zwarte bijzonder heden. De doorrookte vingers gesti culeren breed. „Veel roken? Nou, dat valt toch wel mee, een twintig op een dag. Ik heb toch gehoord dat er wel zijn die er veertig roken. En ik heb het nodig, om de spanning af te rea geren. 's Avonds rook ik ook min der". En dan ineens: „Ja, wat heb ik er hier aan? Ik verdien toch bijna niets. Ik kan er beter mee ophou den nu ik nog gezond ben, en wat geld heb. Als man alleen kam Je toch al eerder in een tehuis en ik zou er voorlopig nog niet in willen". Woudfries Een nu onbeschrijfelijke blik. Tijd voor een nuchtere vraag: U hebt voor uzelf weinig nodig? zoveel met het vak te maken, na tuur ïyk", komt dan abrupt. Ik maak duidelijk dat 't daar ook niet zo over gaat. 'Telefoon. K(laas) E(bele) een ogen blik weg. De Mik dwaalt: goedkoop, kleurloos behang, een menigte ver sleten stoelen. Spiegeltje, kleerbor stel aan de wand. Op de T.V. een halfafgemaakte molen („Via de kerk gekregen".) Een man alleen. In het schelle daglicht razen buiten de auto's. Hij komt terug, wij over de kerk. „Gereformeerden, die bij de kerk blijven, dat zit meestal wel vrij aar dig solied. Die zijn gewend him plichten na te komen. Katholieken, die hebben meestal ook veel grotere gezinnen". Verhalen. Katholieken „Op ze ventienjarige leeftijd voor het eerst een pastoor gezien, 40 kilometer van ons af". Het waren aardige kerels, blootsvoets, vrolijk. Van der Veen Een beeld van de tentoon stelling "Dieren op postzegels", die van vandaag af te bezichtigen valt in het Rijksmuseum van Na tuurlijke Historie CRaamsteeg 2). Behalve deze koppen is er aan dieren of wat daar mee te maken heeft nog veel meer te zienAl lerlei vissen "op sterk water", vo gels en insecten sieren de voor treffelijk ingerichte expositie, waarbij de postzegel natuurlijk centraal staat. De tentoonstelling is geopend van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Volwassenen kunnen er voor vijftig cent terecht terwijl kinde ren onder geleide, gratis toegang hebben. (Foto Jan Holvast) Leiden Aan de Chr. Lagere Technische School (Vijfmeilaan) zijn 1 geklaagd: in de afdeling METAAL- BEWERKEN: I Fred Rijsdam, John Brederode, Sjef I de Jong, Ronald Nieuwland, Hennie I Smit, Rudy de Water, allen te Leiden en SJaak de Feij, Hans Gressie, Frank Wijnen, Martin v.d. Bent, Paul Ver linden, Dik Kruis, Nico Terlouw x, Pieter Verhard, Peter Mechelse, allen te Voorschoten. Jan de Mare, Ard de Roode, te Rynsburg, Kees v. d. Plas, Dick de Jong, 'Jean-Pierre Groen x, i Wim Guijt, allen te Katwijk, Mart Rhijnsburger, Koos Lens, Wim Kor- teland, allen te Oegstgeest. Karei van Helden, Arie van Poelgeest, Bert Lans allen te Leiderdorp. Nruoe Murris, Reindert Lamz x, beiden te Leidschen- dam. Hans Rhijnsburger, te Valken burg. Theo v.d. Voorn, te Hoogmade. Peter v. d. Abeele x, te Sassenheim. Kees v. d. Velde x, te Hazerswoude. Marcel v.d. Velden, te Wassenaar. Afdeling TIMMEREN: René Bouwman, Ronny Haamke, Hans Mieremet, Pieter van Brum- melen, Flip van Zeist, Marco Fla- nanx, Paul Lamanx, Bert Piket x, I Ronald Arooldus, Ger Haarlaaid, Arno van Kins, Ronny de Koning, Mickey van Loon, Herman de Roode. allen te Leiden. Kees de Best, Ron v.d. Hoek, Henk Messemataer, Huig Nijgh x, Arie v.d. Marei, allen te Kat- i wyk. Henk Verhave, Hans Ver have, beiden te Rijnsburg. Johan Wrom- goor, te Oegstgeest. Peter v.d. Groep, Piet van Nieuwkoop x, Fred Brouwer, Wim de Haas, allen te Leiderdorp. Huub Slingerland x, Herman Paar- dekooper, beiden te Zoeterwoude. Maarten Meijer x, Leo Vink, beiden te Sassenheim. Mario Gravekamp, Kees de Wit, beiden te Valkenburg. Afdeling STUKADOREN: Henny Beij, Joop Brandt, Guus Bro- kaar John Nievaart, Paul Schlagwein, Edward Stavleu, Jan-Willem Wolters, Sjaak v.d. Woude, Guus van Kalke ren. Rudi Verlint, allen te Leiden. Rudy Büleveld, te Oegstgeest. Jack van Egmond. Gert Mease maker, Wim v.d. Luijt, allen te Katwijk. Zephrie van Ruiten te Roelofarendsveen. Aad Zandvliet te Woubrugge. John Bos- j man, Loek v.d. Wal, Bram v.d. Wolk, j allen te Leiderdorp. Wim v.d. Meijden te Den Haa* Afdeling Brood/Banketbakken: Bart Broer x, Wilfred Cornelissex, Erik Kranenveldx, Nico Groenen- dyk, Paul Janssen, Henny v. d. Hulst, Rob Keereweer, Rinus v. d. Klugt, Pim Staffeleu, Jan Stuurwold, Piet Swagers, Peter v. d. Zeeuw, allen te Leiden. Gijsbert Duijvenbode, Arie van Duyvenvoorde, Piet Kraeqe- noord, allen te Katwijk, Dick van As, te Leidschendam, Frans Hartman te Roelofarendsveen, Joop de Kruijf te Beverwijk, Franklin Mijnhijmer, te Voorschoten, Jos Slingerland, Dik v. d. Wiel, Leo Jansen, allen te Zoeter woude, Henk van Delft, Riny v. d. Wilde, beiden te Leiderdorp, Bert v. Eeklen, te Alphen a. d. Rijn. Afdeling Elektrotechniek: Jan de Bruin x. SJaak de Bruin x, Rens Dekker x, Kees Doorneka-ip x, Hans van Meurs x, Nico Muusse x, Jan Beij x, Bert Bousie x, Wim Dek ker x, Peter Frederiksx, Toby v. d. Kooyx, Wnijand Mensinkx, Rinus Wiemer x, Gé Kok, André v. Krimp, Dick Nieuwenburg, Eric v. d. Oord, Dries Slierings, John Weeda. Rob Oudshoorn, Gerard Feenstrax, allen te Leiden. Peter Bergx, te Zoeter woude, Hans Bol Eric de Stoppe laar x, Piet Schroot, allen te Voor schoten, Henk van Egmond x, te Val kenburg. Paul Haleber x, te Voorhout. Hans Kanbier x Frans Koolmoes, Piet van Teijlingen, allen te Leiderdorp, Hans Aldewereld x, te Leidschendam, Arend van Duijnx, Randy van Hil- tenx, Kees de Jongx, Nico Parlevliet x, Huig v. d. Plas x, Ronald van Beelen, Jaap Duyvenvoorde, Piet Kuijt, Jan Rovers, allen te Kat wijk, Willem Kelder te Woerden, Ben v. d. Berg, Frank van Egmond, Peter Tuinenburg, allen te Wassenaar, Si mon Kr alt te Rijnsburg, Bert Start te Oegstgeest, Rian Uittenbogaard te Noordwijkerhout, Jelle Postx, te Sassenheim, Tonny v. d. Niet te Noordwijk. Afdeling Autoherstellen Danny Oudshoorn x, Alfons v. d. Geijn, Peter Kooreman, Carl Weter, allen te Leiden, Bob ter Haarx, te Voorschoten, Dik de Kreek x, Dlck Jonker, Wim Noppe, Frans Spieren burg, allen te Katwijk, Maarten den Duik, Johan de Nooij, beiden te Sas senheim, Eric Kroon te Leiderdorp, Fred Leendertse, te Leidschendam, Roel van Rijn te Zoeterwoude. De met eenx gemerkte leerlingen slaagden voor het T-diploma. Geslaagd voor civiel ingenieur aan de Techn. Hogeschool te Delft: B. Blankwaardt uit Leiderdorp. Aan het Adelbert College in Was senaar zyn geslaagd: Gymnasium A: Jan Jaap Fabriek; Mensto Flameling; Michiel Hanrath; Robert Hessing; Arja de Koning; Wim Kooloos; Peter Jan Leeman; Karen van Maren; Miriam Putker. Gymnasium B: Hans Bol; Anneke Elgershuizen; Hein Konings; Eric v. d. Marei; Wieneke Notenboom; Hans Sanberg; Wilma Vermey; An neke Zandvliet. Atheneum A: Lyda Bier; Michiel Brandjes; Serge Gautler; Arnold Gerjenaar; Gerrit Jan Hendriks; Tea Kerkhof; Ad Peters: Jeannette Wellen. Atheneum B: Ton Beckers; Wim Beekman; Anneke van der Erve; Hans Hopman; Peter van der Krogt; Paul van der Meulen; Frank Mitter- treiner; Jan Pool; Marco Stikvoort; Arnold Verkade; Rob Wqnstok; Frans Zonneveld. Havo: Frank van Adrichenv Hen ny Albers; Martien van den Assem; Rentia Bellekom: Eric Breukers; Paul van der Burg; Janny Dykster- huis; Dwight Eibertse; Wendy Es- ser; Jos Goossens; Albert Groen; Monica Haas; Ronald de Haas; Ig- no de Hoogd; Jan Willem Hoogen boom; Gonny Hoogeveen; Immeke Hubbeling; Rob Hübben; Martin Huiberts; Patricia van Ierland; Joep Jansen; Bernadette Karremans: An dré Kouwenhoven; Wilma Knynen- burg; Dick van der Kroef; Niek van der Kroft; Bart van Leerdam; Ton van Leeuwen; Joanna van Lierop; Frank Loerakker; Marjanne L>x>ye- styn; Els Osseman; Kees Overde- vest; Adri van der Peet; Miriam Pelser; Annette van der Plas; Pau- liea van der Putten; Gerard Rem merswaal; Jan van der Sluis: Je roen Sorbi; Arda Steinert; Jan van Tilburg; Rob van der Velde; Marion Verhart; Monica Vermaase: Irma Vogels; Marleen Vollebregt; Edward Voorham; Björn Vosters; Emmy Waegemakers; Maarten Wigman; Annette Zandvliet; Frankie Zeeven- hooven; Aad Zonneveld; Wilbert van Dorp; Maaike Wisbrun. Mavo 3: Toos Bruggeman; Dick Compier; Aad Hakker; Brigitte van Kimmenaede; Karin Otten; Han- neke Prins; Marion Remmerswaal; Hanneke Rietbergen; Lydia Ruyg- rok; Jos van der Sluis; Tineke van der Splinter; Conny Teunisse; Peter Verboven; Els Vogels; Jan Voorham; Leonieke de Waart. Mavo 4: Vera van Bemmelen; Bart van Bolhuis; Werner de Bruyn; Willy le Comte; Carla van Daalen; Marian Eibers; Dick Gordijn; Hetty Hopman; Jeannette Horbowiec; Paul van Horn; Robert Knynenburg; Mo nique Koenis; Anita van der Kroft; Jane van Leeuwen; Marly van Leeu wen; Erna van Leusden; Will Lou- rier; Andries Mak van Waay; Nico le tte van der Meulen; Rob Mulder; Adri Noordover; Theo Orie; George Overgaag; Peter Pool; Désirée Pot; Corina Reijerse; Ria Riem; Matty van Rooden; Connie Scholte Albers; Marian Schouten; Anja Straathof; Conny van Tilburg; Edith Vriens; Ton Waegemakers; Marjolein Wens- veen; Hans Westgeest; Marcel Wie- gant; Loes Winkelman; Inge Zonne veld. Aan de Interkerkeiyke Opleidings school voor gezinsveraorgsters zyn geslaagd voor het theoretische ge deelte van de opleiding tot gezins verzorgster: A. M. C. M. van den Berg, Noord wykerhout; R. Besse, Hillegom; W. van Duyn, Katwyk; G. W. Francken, Bodegraven; E. C. Laros, Boskoop; N. van Leeuwen, Leiden; A. Lugt- hart. Utrecht; M. W. ter Maat. Sas senheim; K. v. d. Plas, Katwyk a. d. Ryn; C. Pruis, Schagen; J. M. Ryk- aart, Bodegraven; T. Stolp, Aals meer; T. C. M. Straathof, Rqpwete- ring; M. Teske, Santpoort; M. J. A. A. v. Tongeren, Warmond; W. J. van der Velden, Haarlem; A. M. E. Ves ter, Zwaanshoek (Nw. Vennep); W. D. van Geest, Katwyk; G. van Bale, Capelle a. d. IJssel; D. Bok horst, Nw.-Vennep; A. de Boer, IJ- muiden; M. Boon, Den Hoorn (Te xel); A. Borsch, Warder; T. v. Dyk, Krommenie; W. M. v. d. Hoeven, Houten; A. M. H. Kappelhof, Zwaag- dyk; A. E. M. Kenter, Wognum; L. J. Koert, Nieuwe-Tonge; A. B. M. Kok, Wognum; C. M. T. Könst, Aals meer; W. M. van Lier, IJmuiden; M. Nap, Haastrecht; M. G. de Nqs, Warmenhuizen; W. Peter. Nieuwe- Tonge; J. van Ryn, Den Helder. I.NA.S.: M. de Boer, Leiden; A. J. C. Braun, Noordwykerhout; J. Brug man, Leiden; A. L. M. Caspers, Noordwijk; A. M. van Es, Abbenes; C. M. W. van Geyiswyk, Stompwyk; C. A. M. de Groot, Stampwyk; P. J. M. Hendriks; Leidsendam; J. P Hob bel. Warmond; C. P. M. M. van Kam pen. Voorhout; G. Kindt, Katwqk; I. C Landman, Warmond; J. Muil- wyk. Noordwyk; A. C. Oudshoorn, Leiden; J. M. C. C. van Paridon, Leidschendam; Y. W. M. Posthuma, Leidschendam; P. M. Prins, Noord- wykerhout; R. J. Souveryn, Katwyk; M. A. A. Verwer, Abbenes; S. C. H Vredenborg, Warmond; J. M. de Wit, Oegstgeest; A. J. M. Zweekhorst, Leidschendam; M. W. A. Bakker, Roelofarendsveen; A. E. M. Berg. Zoe terwoude; G. J. J. Bernard, Leider dorp; L. M. de Boer Leiderdorp; H. Duizer, Hillegom; M. J. Heemskerk, Oegstgeest; Y. van Heyningen, Lei derdorp; P. van Leeuwen, Leiden; R. E. van der Linden. Leiden; C. W, M. van der Meer, Rypwetering; M. S Molenkamp, Leiden; A. C. Schaken- bos, Oud-Ade; A. Speelmans, Hoofd dorp; M. M. Touw. Leimuiden; J. M G. Turk, Rypwetering; P. Welters, Voorhout; M. Zuyderduin. Voorscho ten; A. Roest, Abbenes; D. M. Rou- mimper, Leiderdorp; E. de Ru, Leiden. Kinderverzorgster: M. van Acquoy, Warmond: A. G. G. M. Dofferhoff, Katwyk; A. J. Filippo, Koudekerk; J. Francken, Koudekerk; A. de Graaf, Alphen a. d. Run; M. C. P. v. Leeu wen, Leiden; S. Linnekamp, Leider dorp,- H. F. Veilbrief. Leiden; P. J. Verstraaten. Leiden; M. C. J. Bom, Noordwyk; H. J. Hoogeveen, Alphen a. d. Run; H. Jasperse. Sassenheim; M. C. G. Nulkes, Noordwykerhout; E. J. van 't Oever, Warmond; J. A. M. Pley, Leiderdorp; M. J. M. Schipper, Warmond; H. Smits, Warmond; A. van Venrooy, Benthuizen; W. C. Voulon, Leiderdorp; E. C. van Zan ten, Hazerswoude. Verzorgingsassistente: J. van Bee len, Noordwyk; G. C. M. Hermans, Noordwykerhout; M. J. C. Hoogeveen Alphen a. d. Ryn; M. E. Jansen, Hil-' legom; H. Jonker, Katwyk; M. Kolle, Rysenhout; M. Kroon, Katwyk; A. C. Rewyk, Sassenheim; A. van Rossen, Leiden; N. Slootweg, Abbenes; M Verloop, Noordwyk; J. M E Ver molen, Boskoop; A. W. M. Vianen, Noorden. L.H.N.O.-m-T: J. M. C. Albers, Oegstgeest; A. v. d. Berg, Leiden; T. v. d. Bosch, Leiderdorp; M. Brussee, Zoeterwoude; C. F. Detmers, Zoeter woude; A. M. van Egmond, Leiden; A. P. M. Esman, Zoeterwoude; I. J. Harland, Leiden; H. P. M. v. d. Hey- den. Leiden; F. 't Hooft, Noordwyk; J. C. B. van Hooven, Leiden; M. C. Jansen, Leiderdorp; A. Jong, Leiden: E. I. de Kroon, Leiderdorp; C. E. M. de Kruyf, Leiden; J. M. Laiman, Lei den; M. Lauryssen, Voorschoten; K. Metscher, Leiden; K. M. van Osna- brugge, Leiderdorp; C. L. Portier, Leiden; J. van Riet, Leiden; J. Sloos, Leiden; M. J. C. Tisseur, Leiden; M. A. Turk, Zoeterwoude; A. Vermond, Leiderdorp; A. G. G. Zitman. Lei den; J. van Zuiden, Oegstgeest. L.H.N.O.-HI-P, aanvullend T: J J Bavelaar, Leiden; J. M. Bavelaar, Leiderdorp; E. C. Biyieven, Benthui zen; A. A. E. Buis, Leiden; W. M. v. d. Linden, Leiden; G. v. Mastrigt, Warmond; M. P. v. d. Mey, Leider dorp; A. Mieremet, Leiden; M. P. Schouten, Leiden; P. v. d. Velden, Zoetermeer: J. H. Vink Noordwyk; E. J. Wagemans Leiden; L. Werner Nieuwkoop; C. E. v. d. Weyden Lei den. L.H.N.O.-IH-PD. J. E. de Boer, Leiden; L. A. Jansen, Leiderdorp; J. de Jong, Zoeterwoude; R. M van Krimpen. Leiden; H. den Oude. Lei den; W. P. v. Eeden Petersman. Bent huizen; S. Hoogendyk, Leiderdorp; L. de Koning, Leiden; E. J. de la Rie, Leiden; M. A. P. van Ryn, Leiden; M. Rjjsbergen, Leiden; S. Sloos. Lei den; S. Stouten, Leiden; I van Westbroek, Leiden. L.H.N.O., afdeling I.H.N.O.: M. Biyieve, Leiden; J. Cornelisse, Leid schendam; E. M. van Dinter, Lelden; P. G. Habraken, Leiden; S. J. Heruer, Leiden; A. A. Hoek, Leiden; E. F J Jillings, Noordwyk; A. Lardee, Lei den; M. H. Luiten, Leiden; J. G. Pi ket, Leiden; M. L. Pol, Leiden; G. Singerling, Leiden; E. Visscher. Was- Primaire opleiding damesvak: M. A. M. Bakker; J. van Beelen; A. A. M. Belt; A. M. C. H. v. d. Berg; J. M. Binnendyk; J. A. Q. Blokker; C. E. Boers; C. Both; A. G. M. van Die- men; S. A. M. Dobbe; J. M. Dokkum; J. C. van Duyn; A. M. van Egmona; J. van Egmond; M. E. C. van Euk; A. C. A. V. Frankvoort; H. A. M. Goeman; C. E. Gortzak; C. M. de Groot; A. K. Heeman; H. Heems- kerk-Calis; R. J. W. Heemskerk; M. M. Heikoop; A. E. P. van Heyningen; A. M. Hoogkamer; M. J. van Hove; M. A. W. Jonkheer; W. M. de Joode; D. C. M. van Kampen; J. Koetsier; A. N. v. d. Kwaak; M. B. Lamboo; J. A. M. van Leeuwen; W. N. M. van Leeuwen; J. A. M. Looüesteun; G. Maryt; M. P. F. Mathot; L. T. Mi- sana; A. A. den Neysel; C.v d. Niet; T. Noordervliet; C.E. Onstenk; K. D. Onvlee; M. W. G. van Paridon. L. Passchier; M. J. v. d. Plas; T. v. d. Plas; J. M. Ravensbergen; M. C. Rie- zeweide; A. A. C. Robertz; L. Rooda; C. H. M. van Roode; P. W. M. van Rün; W. M. van Ryn; C. F. J. Schimmel; E. G. A. M. Smits; T. v. d Spyk; J. Spyker; M. J. J. Tetteroo; P. M. Verhagen; G. M. Vermond; Y. S. de Visser; C. M. v. d. Voorn; M. A. Willems; A. Winkel; J. C. Zand bergen; H. M. v. d. Zeeuw; I. Zui- dam; M. H. van Zuylen; S. J. M. Zwetsloot.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 3