Schön: "Dat doelpunt van Edström was een enorm koude douche" nj> AZC EN DE ZIJL/LGB MEESTE EREMETAAL IAIM74 West-Duitsland pas in laat stadium langs verrassende Zweden Mieke van Doom ■V.\ John v.d. Wiel weer nationaal kampioen bij de jeugdschakers PAGINA 12 MAANDAG 1 JULI 1974 DUSSELDORF Het wonder spoelde tenslotte weg in de re genvlagen en in de woeste aan valsgolven van de Westduitsers De zwakke bede om een sensatie werd overstemd door het donde rend geweld waarmee een com pleet stadion de Mannschaft steeds maar weer opzweepte. De herinnering aan het wonder mooie doelpunt van Ralf Ed ström verbleekte definitief toen Jürgen Grabowsld flitsend had uitgehaald om daarmee West- duitslands doortocht naar Mün- chen te verzekeren. Nog waren de brallende kreten van de commentatoren, die het "fantas tisch" en "hervorragend" met won derlijk gemak over de lippen lieten komen, niet verstomd, toen flauw tjes lachende Scandinaviërs naar de b'"c liepen. Die nog één keer zal wr^en gebruikt om hen- naar een volmaakt onbelangrijk geworden wedstrijd te vervoeren. Dat gebeurt op woensdagavond. Dan heeft West-Duitsland, het elf tal dat zo lang bukte voor de mys terieuze krachten in de sport, dat zo vele minuten sidderde van angst voor die volmaakt onberekenbare Door Fred Racké tegenstander, alweer een voflgem.de wedstrijd gespeeld. Waarin een ge lijkspel voldoende is tegen Polen - om de strijd om de eerste plaats te kunnen aanvangen. West-Duits land versloeg tenslotte de Zweden met 42. Het kou. achteraf geredeneerd, ook nauwelijks anders. Het moest ge beuren. Want wanneer Beckenbauer en de zijnen dat vuurtje van de vechtlust nu maar brandende kun nen houden, d&n zijn er weinig ploegen, die de Schön-elf nog kun nen weerstaan. Zweden, dat zwaar op de verdediging, op het vertra gende voetbal leunende Zweden, kon het ln ieder geval niet. Wan neer het wèl was gebeurd, zou het een complete 6ensatie hebben bete kend. Maar voor sensatie is in dit wereldtoernooi nog altijd geen plaats. Zelfs niet als de niet verwachte treffer valt. Zelfs niet als een ge lijkmakend doelpunt het effect van een blikseminslag heeft. Zweden presteerde dat: de leiding nemen en gelijkmaken. Vanuit een positie, die voor de aanvang al zo ontzettend bescheiden was, zelfs ondanks al die waarschuwende voetbalwoorden van al die bondsrepublikeinen, die iets van voetbal weten. Zweden had 0 0 gespeeld tegen dat duivelse Ne derland en daarom moest er opge past worden. Maar geen mens. die écht geloofde dat Zweden Duitsland zou kunnen verslaan. Ook de Zwe den zelf niet. Ze hadden het koel tjes vastgesteld: "We zullen ons best doen. Er het beste van maken. Naar een verrassing streven". Meer niet. Countervoetbal van de Zweden? Ach, wat moest dat nu betekenen tegen deze op volle toeren draaien de strijders, die de dolste tonelen voor Hellström veroorzaakten - als om te bewijzen, die die doelman volgend seizoen in de Bundesliga zeer op zijn plaats zou zijn. Verrassende tegenstoten? Wat had den die te betekenen tegen een ver dediger als Breitner, die tegenstan der Torstensson al uit de eigen club van haver tot gort kende, met een stugge Schwarzenbeck, een zelfs op het soppende gras nog altijd even elegante Beckenbauer en een Berti Vogts, die tot dusverre buitenspelers van groter klasse dan Roland Sand- berg vlekkeloos had uitgeschakeld? En toen kwam Edström. Toen Schwarzenbeck, gehinderd, onvol doende had weggekopt, volleerde hij vol tot achter Sepp Maicr, die ook alsmaar zo betrouwbaar had staan doen, als er iets aan de hand was, zoals bij de verre vrije trappen van Ove Grahn. Ontzetting alom. En - veel erger nog - de opkomende her innering aan de slechte prestaties tegen de Chilenen, de Australiërs en tenslotte de afgang van Oost- Duitsland. Oók allemaal tegenstanders, die West-Duitsland onder de voet zou lopen - en toen gebeurde dat steeds maar niet. Verkrampt speelden de Duitsers de resterende tijd uit. Op weg naar een pauze, waarin de be geleidende manschappen de presta tie tegen Joegoslavië tot nieuw le ven moesten zien te brengen. Toen ging het wèl, nu moest het toch ook kunnen. Schön en kapitein Beckenbauer slaagden, daar in de catacomben van het drijfnatte sta dion. En opnieuw brak de wervel storm los. Wanhopig Pranz Beckenbauer was de eerste, die Hellström met een afstandsschot opnieuw beproefde. Een zoveelste voorbeeld van wanhopig aanvalsspel, dat tegen déze keeper zeker niet met vele schoten moest worden af gerond? Nee, een laatste probeersel. Want vanaf nu ging het bij de at taques anders. Niet Gerd Müller moest in schotpositie worden gema noeuvreerd, maar de anderen. En dat moest Müller, die steeds zwaar in de rug werd verdedigd, doen. Niet langer meer hoge voorzetten tegen de lange Zweedse verdedigers, maar korte combinaties langs de grond. Het dient gezegd: een uitste kend wapen. Zware Zweden, die de wendbaarheid op de bijkans onder gelopen wei niet meer konden op brengen. Drie, vier minuten duur den de oefeningen, daarna was het raak. Müller speelde kort terug, ter wijl hij zijn verdediger afschermde en Overath knalde met het rechter been in: 1—1. En binnen de minuut schoot de Gladbacher Reiner Bon hof op bijna dezelfde manier raak, Helström, de vaak wonderbaarlijke Hellström tikte de bal dan nog wel aan .rnaar van de binnenkant van de paal sprong het leer aan de an dere kant ln het net: 2—1. Als Hellström nu eens wel had ge red? Als twee minuten later die volmaakt onverwachte gelijkmaker van Sandberg toch was gevallen, wat zou er dan zijn gebeurd. Men moet vrezen, dat dan nog de Zwe den him tegenstander niet hadden kimnen bedwingen. Want die twee doelpunten, die precies braken de ban. ondanks de tegentreffer. Schön moest wel wisselen, daarop wachtte iedereen. De 2—2 stand verplichtte hem dat nog wat sneller te doen. Zijn offer: Dieter Herzeg, de Dus- serdorfer op de flank. Schön, later: "In de rust had ik ook al gezegd dat de combinaties sneller moesten warden en dat er meer over de vleugels moest worden gespeeld. Herzog kon daarin niet meer mee en dus zette ik 's-werelds beste wis selspeler ln." Nekslag Hetgeen betekende dat Jürgen Gra- bowski opdraafde. Nog leek het als of de Duitsers zich niet op het ver eiste tempo konden trekken, maar toch ook ging nu de conditie de doorslag geven. Op het immens zware veld moesten de Zweden meer en meer afhaken. Opnieuw speelden Müller en Hulzenbein struikelend en hinderend de Zweed se verdedigers uit positie en ditmaal rolde de bal naar de aanstormende Grabowski. Zijn schot betekende de nekslag voor de Zweden 3—2. Het Hinderlaag Ralf Edström trof na 26 minuten de zwoegende, alsmaar naar voren Jagende Westduitse verdediging vanuit een hinderlaag. Een wonder mooi doelpunt, dat even een ijselijk stilzwijgen door het Rhein-stadion deed gaan. Een stadion, dat vanaf de eerste minuut, waarin al Wolf gang Overath met een scherpe schuiver Hellström op de grond dwong, om doelpunten had ge smeekt. Ze moesten er komen die goals, want bewoog zich in dat aan- valsoffensief, gericht op een vroeg afmaken van de tegenstander, niet zelfs "Kaiser Franz" zich voortdu rend ln de voorste gelederen? 4% 4' MEDEMBLIK De Franse zeiler Manset heeft na de eerste twee wedstrijden in de strijd om de Europese titel in de Draken- klasse de leiding genomen. Zater dag won de Fransman de eerste race, gisteren werd hij derde. Op defoto het ronden van een boei male wedstrijden afgesloten als door de „Snow Goose" (H 207) en winnaars: Huibregtse (Clipper), de „Gouden Ruiter (H 201) tij- v. d. Krogt (Schakel), Peulen dens de tweede wedstrijd. De Ne- (Ingling), Tijssen (Spamkler), De derlandse zeilers konden nog geen Voogt (Vaurien), v. Schoten (FJ), rol van betekenis spelen. Op de Kraan (Stern), Meijer (Laser) en Braassem werden gisteren natao- Verhoef (16 m2). Ralf Edström, die Zweden zo verrassend aan de leiding bracht. definitief uitbannen van de angst, het losbreken van de Mannschaft, die in ieder geval door dit Düssel- dorfer publiek nimmer in de steek was gelaten. Men kreeg het loon, men mocht brullen en Helmuth Schön toezingen. De trainer, die na afloop zei: "Ik dank het publiek, ik dank de spelers voor hun vechtlust. Na dat onwaarschijnlijke doelpunt van Edström. dat zo'n enorme kou de douche was, hadden we het zeer moeilijk. Ik was blij dat de rust kwam. In mijn aanwijzingen ver werkte ik ook, dat de dekking nog konsekwenster moest worden aange pakt en ik verwachtte dat het nu beter zou gaan lopen. Ik schrok ge weldig van de Zweedse gelijkmaker en ik besloot toen ook de van eer zucht brandende Grabowski in te gaan zetten". Dank, dat was tenslotte het enige, dat de Zweden mochten opstrijken. Coach Ericsson ging zelfs nog ver der: "Ik ben dankbaar dajt we aan zo'n geweldige wedstrijd hebben kunnen bijdragen. We hebben be wezen dat we terecht bij de laatste acht kwamen. Jammer, dat Larssom werd geblesseerd en dat ik hem door Ejdersted die niet zo'n sterke verdediger is, moest vervangen. An ders was het misschien toch nog anders gelopen. Ofsohoon ik er toch wel van overtuigd ben dat West- Duitsland om de eerste en de twee de plaats gaat spelen". Maar wie is dat zo langzamerhand niet, nu ook deze sensatie is uitge bleven? KATWIJK. In sporthal 'Cleyn Duin' in Katwijk is zaterdag gestreden om drie Nederlandse Jeugdsnelschaakti- tels in drie categorieëneen groep tot 13 Jaar, een groep tot 16 jaar en een groep tot 21 Jaar. In de a-groep (tot 21 Jaar), waarin de gehele Neder landse jeugdtop present bleek, wer den de eerste negen ronden volgens het z.g. Noordijk-systeem gespeeld, d.wjj. twee keer herindeling in een nieuwe vierkamp naar puntentotaal. Als grote winnaar kwam hier in eer ste instantie de Leidenaar Leon Ko- nings tevoorschijn. Hij scoorde 8 uit 9, één punt meer dan de favoriet, na tionaal kampioen Roy Dieks en de Limburgse outsider Ties Veugen. Maar liefst negen personen volgden met een score van 6%, waardoor de wedstrijdleiders tenslotte besloten geen hoofdtienkamp, maar een hoofdtwaalfkamp te formeren. Daar in eiste Roy Dieks tenslotte toch nog overtuigend de overwinning voor zich op. Peter Scheeren uit Heerlen werd op behoorlijke achterstand gezet. Leon Konings, die zo voortvarend van start was gegaan, liet het plotse ling afweten en viel ver terug. In groep 2 zorgde Joan Baart, die de hoofdgroep juist had gemist, wel voor 'n Leids succes door als eerste te ein digen. In de groepen 3-4-5 zegevier den de LSB-spelers Kemperman, To- lenaar en Roëll. Bij de vijftienjari gen stelde Leidse John van der Wiel soepel zijn tweede Nederlandse titel veüig. Tweede werd Henk v. d. Poel uit Huizen. Jan Roele, die in de voorronden felle tegenstand had ge kregen van Rogl Piket toonde zich tenslotte de sterkste by de 12-jarigen en verraste met een 100%-score. In de pauze van het toernooi verscheen dhr. Ooms in de sporthal. De KNSB- official, die de prijzen zou uitreiken, toonde zich zeer verheugd over het grote aantal Jeugdschakers, dat hij aantrof. De LSB maakte van de ge legenheid gebruik om op dit eve nement een optie te vragen. Eindstanden: Tot 21 Jaar. Groep 1 - 1. R. Dieks 9 uit 11; 2. P. Scheeren 8 uit 11; 3. B. Carlier 714: 4 H. Bar- tels 6; 5-6 A. v. Dieren en J. Renet 5%. Groep 2 - 1. J. Baart 8H-11; 2. P. v.d. Sterren 74; 3. F. Jakobs 74; 4-5 H. v.d. Hauw en F. Tolman 7. Groep 3-1. H. Kemperman 10 uit 11; 2 F. Geertsma 8; 3. J den Ouden 7; 4. P. Fritschy. Groep 4 - 1. J. Tole- naar 8 uit 9; 2 J. Houtman 6 uit 9; 3 R. Weber 54. Groep 5 - 1 W. Roëll 84 uit 9; 2 A. Lommerse 8; 3 F. Neuss 6 Tot 16 Jaar-groep 1-1. J. vd. Wiel 9 uit 11; 2. H v.d Poel 7; 3. M Kersten 64; 4.-8 J. vd. Neut, B. Bertsch. J. Slaa en C. Stehouwer 64 Groep 2 - 1. A. Werksma 9 uit 9!; 2. Spoorloos 8. Tot dertien Jaar groep 1 - 1. J Roele 10 uit 10!; 2. A Door geest 94: 3. R Piket 7: 4. H. Kerk meester 64 Groep 2 - A. H Ouwer- sloot 10 uit 11; 2. D. v.d Plas Jr. 9; 3 L. Schuld 74. Groep 3 - 1. T. Ei bers 9 uit 10; P. van Loe 8 uit 10: 3. E. de Jong 6. Een groot succes voor toernooidirekteur Haasnoot Sport in cijfers Honkbal HOOFDKLASSE Poule A ADO—Raak Nicols 2—1; Lottgering Schoten—Sparta 1—2; Raak Nicols— ADO 2—7; Sparta—Lottgering Scho ten 29. Poule B Feyenoord—Luycks Giants 14; O WO—Orwo/HCAW 6—8; Orwo/ HCAW-OWO 1—4; Luycks Giants Feyenoord 36. naar Engeland LEIDEN Mieke van Doorn vaa de atletiekvereniging De Spartaan uit Lisse is gekozen in de Nederlandse vyf kampploeg die op zondag 7 juli ia Middlesborough zal uitkomen tegen de teams van Engeland en Denemar ken. Mieke van Wissen (Atmodes) en Ciska Janssen (Sagitta) comple teren de Nederlandse ploeg. Een an der lid mn De Spartaan, Hanmeike Glas, heeft een invitatie ontvangen om op 10 Juli d'eefl te nemen aan internationale wedstrijden in het Duitse Koblenz. Zij zal daar uitkomen op het nummer hoogspringen. RECORD MET DISCUS VAN BEA W1ARDA LEIDEN Atlete Bea Wiarda uit Sneek heeft zaterdag tijdens inter nationale wedstrijden op het sport centrum Papendal het Nederlandse record discuswerpen voor meisjes verbeterd en gebracht op 45,34 m. De Haarlemse Annemieke Bouma, die vorige week het Nederlandse ju nioren- en seniorenrecord hoogsprin gen op 1,83 bracht, sprong 1,81 en voldeed daarmee voor de vijfde keer aan de limiet voor de Europese kam pioenschappen in Rome. Enkele Leidse vertegenwoordigers kwamen ook op Papendal in actie. Wybo Lelieveld (Bataven) toonde zich op de 3000 m Jongens B de sterkste in precies 9 minuten, terwijl Tom Saat (AV Holland) zich niet een tweede plaats op de 100 m hor den Jongens B in 14.5 revancheerde voor zijn wat teleurstellende optre den vorige week in Vught. Dick v. d. Vijver (Holland) .sprintte op de 100 m Jongens A naar 11.5, terwijl Ke?s Riemens (eveneens Holland) derde werd bij het speerwerpen jongens A met 50,16 m. Vele persoonlijke en clubrecords werden zaterdag tijdens Jeugdwed strijden in de Leidse Hout gereali seerd. BU de C-jongens werd Paul Crama (Holland) tweede op de 100 m in een prima tUd van 12.2 sec. Zijn clubgenoot Hennie Hakker toonde aan het polsstokhoogspringen steeds beter te gaan beheersen, want deze eerstejaars B-Junior wipte over 3,10 m. De Alphense atlete B. Sackman (AAV '36) won de 80 m meisjes C ln 10.8 en zij was in de halve finales zelfs tot 10.7 gekomen. Carola Buzing (Bataven) deed met een tweede plaats in 10.8 nauwelijks voor haar onder. Gerrie Boesveld (AAV '36) was erg snel op de 600 m: 1.47.4. Uitblinker by de Jongens D was Luuk Redel (Holland) die het vèr- springen won met 4.75 m en tot 10.9 sec. kwam op de 80 m. zyn clubgenoot Peter Gysman deed het ook uitstekend met 3.20.2 op de 1000 m. Jolanda Tokkie (Bataven) werd tweede op de 600 m meisjes D in 1.56.2. Op de driekamp meisjes pu pillen was de zevende plaats voor Simone Buzing (Bataven) die vooral erg goed sprintte: 60 m in 9.4. Rudi Kerkman (Holland) werd achtste op de vierkamp Jongens pupillen met zyn clubgenoot Prank Winkel vlak achter zich op de tiende plaats. Voor al de 1000 m van Frank Winkel was erg sterk: 3.29.8. Verdere uitslagen: Jongens C: 100 m horden: Geerke de Bont (Bat.) 16.7: hoog: Chris Winkel (Holl.) en Walter Botman (Holl.). beiden 1.50; speer: Marcel v. Asperen (Holl.) 30.00; Meisjes C: 80 m: Marion v. d. Klauw (Bat.) 105; 600 m: M. Schalk wek (AAV *36) 1.50.0 60 m horden: W. v. Leeuwen (Bat.) 10.7; discus: Mirjam v. d. Salm (Bat.) 21.14; Jongens D: 80 m: Peter Gysman (Holl.) 11.5; 1000 m: Jan Willem van Schie (Bat.) 3.25.0; Meisjes pupillen: 60 m: Willeke Boom (Holl.) 9.4; Sandra Dorlas (Bat.) 9.8. Spaanse beker voor Real MADRID Real Madrid heeft za terdagavond in het Manzanaressta- dion van Madrid de Spaanse voet balbeker gewonnen. De Madrilenen versloegen kampioen CF Barcelona met niet minder dan 4—0. By de rust was de stand 1—0. Real nam reeds na zeven minuten een voorsprong door een doelpunt van Santillana. Twee minuten na de rust maakte verdediger Rubinan er 2—0 van en vyf minuten later moest doelman Sadurni voor de derde keer de gang naar het net maken, omdat een inzet van Aquilar hem te machtig was ge weest. Tien minuten voor het einde bepaalde middenvelder Pirri de eind stand op 4—0. Supervisor Rinus Mi- chels was voor dit duel uit Hiltrup over gekomen om zyn team te bege leiden. Barcelona speelde zonder zyn buitenlandse vedetten Johan Cruyff en Hugo Sotil. OEGSTGEEST De zwemkam- pioenschappen van de kring Gouwe Rijnstreek werden zaterdagavond be sloten in het zwembad Poelmeer. Dit maal werden weer enige uitstekende prestaties geleverd. De nummers één, twee en drie op de 100 m vlinderslag voor Jongens onder tien Jaar, Egbert Jan v. d. Berge, Ewoud van Winsen (beiden AZC) en Carlo van Zwol (BZPC) büvoarbeeM, bleven wel zeer ruim benedien de limiet voor de Ne derlandse kampioenschappendie op 1.43.0 staat. Op de 200 m vrye slag zwom Edward Maasdyk (Zyi/LGB) een goede race, maar hij kwam by de Jongens onder veertien nog niet onder de limiet voor de NK (2.22.0). Marie Louise van Schaik (AZC). die ook volgend Jaar zal zwemmen in de leef tijdsgroep van onder twaalf Jaar, won in fraaie styi de 200 m rugslag voor meisjes onder veertien Jaar in de zeer goede tijd van 2.43.9. Op de 200 m rugslag voor meisjes o/16 was Rose mary Vonk (Zul/LGB) met 2.41.0 een overtuigende winnares. De 200 m vlinderslag werd slechts door enkelin gen behoorlijk gezwommen. Monica de Bolster (meisjes o/14), en Peter Waltere (heren), beiden van De zyi/ LGB, zwommen redely ke tydesn, ter wijl Marie Louise van Schalk hier nog eens tweede werd by de meisjes onder veertien met een tyd van 2.59.1. Een leuk slot vormde de 4 x 100 m vrije Slag estafette voor Jongens on der zestien. De ploeg van BZPC won in 4.14.7, terwyl het zeer Jeugdige kwartet van De Zyi/LGB. bestaande uit Alex en Stan van Belkum, Edward Maasdijk en Walter Hollmarm als tweede finishte en nog Juist onder de limiet voor de NK (4.18.0) bleef. AZC en De zyi/LGB waren by deze kringkampioenschappen de clubs, dóe het meeste eremetaal ver- zamrideo. De kracht van AZC ligt vooral in de groep van zwemmers ondier de twaalf en onder de tien Jaar. De prestaties, die enkele Jonge Alphenaartjes in de afgelopen week leverden doen vermoeden, dat zy ook op de Nederlandse kampioenschappen hoge ogen zullen gooien. In de hogere leeftijdsgroepen beschikt De Zyl/LGB over de sterkste ploeg, vooral by de heren. De Leidenaars hebben op heel wat nummers de limiet voor de Ne derlandse kampioenschappen gehaald en zullen dus een flinke ploeg naar de NK kunnen afvaardigen. UITSLAGEN 100 m schoolslag: meisjes o/12: 1. Iris de Keyser, BZPC, 1.28.1; 2. Ada de Lange, AZC, 1.28.9. Idem: jongens o/12: 1. Gerard Bos man, AZC, 1.32.7; 2. Peter Kooreman, Zyi/LGB, 1.32.7. 100 m vlinderslag: meisjes O/10: 1. Inge van Veen, AZC. 1.36.2; 2. Ma rion Vogelenzang, zyi/LGB, 1.47.0. Idem: Jongens O/10: 1. Egbert Jan v. d. Berge, AZC. 1.31.0; 2. Ewoud van Winsen. AZC, 1.31.3; 3. Carlo van Zwol, BZPC, 133.2. 200 m vrije slag: meisjes o/14: 1. Nanda Vry, AZC, 2.33.6; meisjes o/16: 1. Gemma van Buuren, Zyl/LGB, 237.1; dames: 1. Joan Poulis, Kat- wyk, 238.7. Jongens o/14: 1. Edward Maasdyk, Zyi/LGB, 2.23.4; Jongens o/16: 1. Alex van Belkum, Zyl/LGB, 2.17.6; heren: 1. Leo Markesteyn, BZPC, 2.13.6. 200 m rugslag: meisjes o/14: 1. Marie Louise van Schaik, AZC, 2.43.9; meis jes o/16: IJ Rosemary Vonk, zyi/ LGB, 2.41.0; dames: 1. Monique van Leeuwen, LZ '86, 2.48.5. Jongens o/14: 1. Addie Houtman, AZC, 2.41.3; jongens o/16: 1. Walter Hollmann, Zyi/LGB, 2.37.6; heren: 1. Rob Jaflink, AZC. 2.34.5. 200 m vlinderslag: meisjes o/14: 1. Monica de Bolster. Zyl/LGB, 2.55.8; meisjes o/16: 1. Marti van Winsen, AZC. 239.6. Jongens o/14: 1. Addie Houtman, AZC 336.6; jongens o/16: 1. Ronnie Noo- men. AZC, 2.45.0; heren: 1. Peter Woitera. Zyl/LGB, 2.35.0. 4 x 100 m vrUe slag estafette: meisjes o/16: 1. De Zyi/LGB, 4.44.2; 2. AZC, 4.50.0; 3. BZPC, 439.7. 4 x 100 m vrUe slag estafette: Jongens o/16: 1. BZPC. 4.14.7; 2. De Zyi/ LGB, 4.17.6; 3. AZC, 4.46.0. Zege LZ '86 LEIDEN Het herenzevental van LZ '86 heeft het afgelopen weekeinde de competitie afgesloten met een 1—8 overwinning op ZPA (Almelo). De Leidenaars, die al kampioen waren van de tweede klasse A, zyn door dit resultaat ongeslagen gebleven. Tratoer-coaoh Versluis, dit Jaar voor het eerst werkzaam by de rood wit-blauwen kan op een succesvol seizoen terugzien. Voor de competitie leken de vooruitzichten niet erg gunstig, mede omdat LZ '86 zulke verre reizen naar Groningen, Ensche de, Almelo en Deventer te wachten stond, maar het is allemaal goed uit gepakt. De Leidenaars promoveren en hebben slechts twee verliespunten door geiyke spelen tegen De IJssel en de Kroosduikers. LZ '86 heeft zonder zich eigeniyk in te spanniein tegen ZPA een ge makkelijke zege behaald. Vlot liepen de Leidenaars in de eerste periode naar een 0—3 voorsprong en ook in het verdere verloop van de wedstryd werd er regelmatig gescoord. ZPA kwam op nogal gelukkige wijze aan de tegengoal. Voor LZ '86 scoorden Jan Breedeveid (3x), Gerard Soet (2x), Joop Siera, Jan de Graaf en Dick Houthaff. Tyhof redde de eer voor ZPA. Peter Wolten

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 12