AtëjftK Voorschoten naar rechter agenda Piket wint schaken in Leiderdorp moeiteloos op auto Jongens liepen Illegaal bedrijf in Langenhorststmat VOORSCHOTEN De gemeente Voorschoten is van plan de hulp van de rechter in te roepen om die heer H. A. Straver te dwingen het bedrijf, dat hij in de, Langenhorst- straat uitoefent uitdeukwerkzaamheden aan auto's te staken. De heer Straver heeft vorig Jaar de tuin bij zijn woning, Langen- horststraat 11. betegeld en er zon der vergunning een loods gebouwd, om daar de werkzaamheden te verrichten. Het gevolg is, dat hi de Langenhorststraat nu regelmatig beschadigde auto's geparkeerd 6taan. Op 26 februari deelde de ge meente hem mee dat dergelijke werk- saamheden in 'n woonwijk niet kun nen worden getolereerd. HU werd ge houden aan 't huurcontraot uit 1951, dat bepaalt dat het pand alleen a's BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN woonhuis mag worden gebruikt. Op 2 mei werd hem nogmaals een brief gestuurd, waarin stond dat hij nog één maand de tijd kreeg aan zijn verplichtingen te voldoen. De heer Straver heeft dat geweigerd, voor B. en W. reden om dp gemeenteraad voor te stellen een civiele procedu re bij de rechter aanhangig te ma ken. Ook is men voornemens langs publiekrechterlijke weg op te tre den tegen de volgens het college "onhoudbare toestand in de Langen horststraat". die aanleiding heeft gegeven tot een reeks van klachten. Vijf bromfiets- dieven gepakt LEIDEN Vijf Leidse jongens op dievenpad hebben in de afgelopen vijf maanden in totaal vijftien brom fietsen buit weten te maken. De Jon gens, allen in de leeftijd van 15 tot zeventien jaar, zijn eind vorige week door de politie aangehouden. Van de gestolen brommers is vrijwel niets meer teruggevonden. Een aantal van deze bromfietsen bleken door de jongens te zijn gedemonteerd. "telefoon 25260 In "De Hillegommer" stond on der het kopje "Jeugdige zwijntjesja gers" dit bericht. "Hillegom Vorige week werden door de Rijkspolitie, groep Hillegom twee jeugdige Hillegomse knapen aangehouden. Uit 't onderzoek bleek dat zij zich schuldig hadden ge maakt aan bromfietsdiefstal". Eerlijk, dit ontgaat ons geheel. Motivatie Probleem Wanneer u haarproblemen heeft (en dat komt in de beste families voor), dan kunt u zich vervoegen bij een drogisterij annex schoonheidssalon in Oegstgeest, die voor f6.95 (ongeveer 30 behandelingen) stroom- en batte rijloos een ladyshave-flicker in de verkoop heeft. Uiteraard alleen voor overtollige haargroei op arm en been. Hoe zou zo'n ding er uitzien? Van de week maakten we al mel ding van de veranderde bezoektijd- uren in het Diaconessenhuis in Lei den. Vandaag kregen we een brief met de motivatie er voor. Uit een permanente patiëntenenque te is ondubbelzinnig gebleken dat de patiënten geen prijs stellen op de in Januari Jl. gewijzigde middagbe zoekuren. Deze wijziging is toen doorgevoerd na veel overleg, als ge volg van de per 1 januari voorge schreven arbeidstijdverkorting met zijn gevolgen voor de dienstroosters. Ten overvloede nog even de veran derde tijden. Misschien wel handig om uit te knippen. Middagbezoekuur: 13.45—14.30 uur; Avondbezoekuur: 18.30—19.30 uur. Kinderafdeling: alleen voor ouders dagelijks 14.00—19.00 uur. voor overige familieleden; 14.00 —15.00 uur. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad B.V Witte Singel 1 - Leiden Telefoon directie en administra tie 01710-25041. Hoofdredacteur Han Mulder Telefoon redactie 01710-21507 Maandabonnement f10.77 Kwartaalabonnement f31.80 Per Post f34.20 Jaarabonnement f 116.20 Losse nummers f 0,45 Abonnementsgelden bU vooruit betaling te voldoen. BU automa tische overschrijving geen admi nistratie- en incassokosten. Nabezorglng tot 20.00 uur. Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500 Verspreidingsgebied stadseditie: Benthuizen Geiden Gelderdorp Oegstgeest Voorschoten. War mond Wassenaar eD Zoeterwoude Correspondenten Oegstgeest: N van Weizen. Ba- zen bos) aan 2 tel 01710-61402 Leiderdorp: R. Veeren. Luyken- dreef 32. tel. 01710-92222 Voorschoten: J feelers Leidse- wee 139 tel 01717-3421 WARMOND Bram Schavema- Dorpsstraat 20. tel 01711— Z37U en Selma Schavemaker, Jan Steenlaan 12. teL 01711—2896 Dulvenvoordelaan 414 te) 01761- 8387 Zoeterwonde: R Raiser Oranje- laan 20 Hoe* Rilndllk tel 01710- 83694 Zoeterwonde: O M J de romhe- Mensink Burg Brandtstraat 10 Tel 01715—18"7 Verspreiding overige editie»: Duin- Bollen- en Rijnstreek. DONDERDAG 27 JUNI 1974 Donderdag Breestraat 19, sociëteit voor gehandi capten. 2-5 uur nam Kreatief Sentrum. defensievoorlich ting. 8-9 uur nam. Tjaikowskylaan :apten. 2-5 Creatief tlng, 8-1 TJalkow spreksavond Baha'l Gemeenschap. 8 Morsweg' 10. vergadering werkgroep Wonen. 7.30 uur nam. De Waag, openbare vergadering cultu- Stadhuls. vergadering Commissie Volks huisvesting en Openbare Werken, 4 Stadsgehoorzaal, ouderavond LOM- Vrijdag Herenstraat 95 (Ingang 3 October- Btraat). Jeugdsoclëteit •Time", 7.45- Geverstrat 65. Oegstgeest. sociëteit voo kamerbewoners en alleenstaanden. 8- 12 uur nam. Bevrljdlngskenc, rullclub Boshuis. 7- 9.30 uur nam. Lljtweg 7, Oegstgeest. Soc. Ned. Adv. Bureau voor ouderen. 2-4 uur nam. Breestraat 19. Twentwel. sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Lammenschans weg 6. receptie Zr. Vo- feipoel bij afscheid van Lldwinaschool, .30-3.30 uur nam. Blauwpoortsbrug/ Kort Galgenwater. Lelden. 10.15 uur voorin, vertrek sal on schip naar Avifauna en Braassemtocht. Terug plm 17.30 uur. Inlichtingen tel. 01710-21095-43655. Zaterdag Hóoglandse Kerkgracht 46, dansen* De Vink. dansen van 9-2 uur nam. De Burcht, grote zaal, Antiekmarkt, Morsweg 114. Leidse Jeugdschaakso clëtelt. schaaklessen voor beginners e gevorderden van plm 10 tot 18 Jaar 3.30-5.30 uur nam. Breestraat 19. Twentwel. sociëteit vc kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Blauwpoortsbrug/Kort Galgewater. Lelden. 10.16 uur voorm vertrek salo boot naar Avifauna en Braassemtocl Terug plm. 17 30 uur. Inlichtingen tel: 01710-21095-43666 Zondag Antonius Clubhuls. dansen. 8-11 uur Hooglandse Kerkgracht 48. dansen Geverstraat 65. Oegstgeest. sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden 8-12 uur nam. Breestraat 19. Twentwel. sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Maandag Blauwpoortsbrug 'Kort Galge wat er. Lelden. 10.15 uur voorm. vertrek salon schip naar Avifauna en Braassemtocht Terug plm 17.30 uur. Inlichtingen tel. 01710-21095-43665 Apotheken De avond-, nacht- en zondags dienst der apotheken ln de regio Lei- den, wordt waargenomen door* Ha ven Apotheek, Haven 18. tel. 20085. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, tel. 01717—2525. Tevens zaterdag tot 1 uur nam. Oegstgeestoe Apotheek, Wllhelminapark 8, tel. 53274. Koordstudio ont 60-jarig Lelden, tel 44000 Voor advies Infor maties etc Werkdagen van 16—23 uur. Ontmoetingsruimten: Werkdagen 's avonds tot 23 uur Zaterdag gesloten, zondag van 16 tot ca. 18 uur. Tevens aangepast voor lichamelllk gehandi- intermenselijk trekkingen —n ontmoetingsruimte - Gespreksavonden Gesp re kea vonden Baha-1 ge schap. Wo. 8 uur nam.. Kenne< 11. Oegstgeest. vr. 8.15 uur nam., Hendrikplantsoen 25. Leiderdorp. Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- SOS-dienst SOS-tel. hulpdienst, tel. 0171O— 25202. Voor allen die ln moeilijkhe den verkeren dag er. nacht te berei ken. Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 16. Leiden Voor gewonde honden, katten, vogels e.d. Dag en nacht bereikbaar, tel 34687 Dierenambulance. Tel. 01710-34616 Info-sentrum In het Kreatief Sentrum is het Info-sentrum op de volgende tijden voor iedereen geopend: donderdag avond van 20.30 uur tot 22.30 uur en zaterdagmiddag van 14.00 uur tot 16.00 uur. LEIDERDORP Het open Leider- diarpse snelschaakkampioenschap heeft een grote overwinning opgele verd voor de Leidse kampioen Theo Piket. Tien schakers namen in het "Dorpshuis" plaats in de invitatie- groep. Wedstrijdleider Grim besloot tot het houden van een dubbelrondi- ge competitie met partijen van vijf minuten. Na een rommelige remise tegen Dobbelaar toonde Theo Piket zich voorlopig ongenaakbaar en hij scoorde er lustig op los. De eerste ronde besloot hij dan ook met een score van 8 uit 9. op fikse afstand ge volgd door Bongers met 6H en Smit tezamen met Dobbelaar op 6. De tweede helft gaf een heel wat span nender beeld te zien. Steffelaar vij zelde zijn score van 5% ijverig op en wist bovendien Piket te kloppen. Bongers en Smit vielen wat terug, terwijl Dobbelaar met Steffelaar in de clinch ging. Van dit gevecht om de tweede plaats maakte Theo Piket listig gebruik door in de gezellige fi nale. het niet'al te hoge prijzengeld en dorstige kelen werkten dit in de hand, definitief beslag te leggen op de toppositie. Diezelfde gezelligheid wist er via kromme wegen nog zorg toe te dragen dat Steffelaar en Dob- belaar broederlijk beslag wisten te leggen op de tweede plaats, op de voet gevolgd door Bongers en de af scheid van de LSB nemende Pas- schier. De altijd enthousiaste vete raan Theo v.d. Berg kwam wat snel heid tekort. In het open toernooi streden 48 an dere vluggeraars om de lucratieve prijzen van de sponsors. Eerst speel de men in vierkampen volgens het Noordijk-systeem (herindeling naar punten), waarna na negen ontmoe tingen een indeling in 6 achtkam- pen volgde. Groep 1 werd overtui gend gewonnen door Liem, met als tweede Hendriksen die wonderwel met de beste prijs naar huis terug keerde. In het geheel bezien een ge slaagd toernooi dat als officieuze af sluiting van het seizoen '73-74 door kan gaan. De opkomst was zeer be vredigend. ondanks de niet geringe concurrentie van speelavonden van andere clubs. Eindstanden: Invitatiegroep - 1. Th. Piket 15 uit 18; 2 en 3 R. Dobbe laar en W. Steffelaar 12'?: 4-5 E. Bongers en A. Passchier 12; 6. B. Smit 10: 7. G. Haasnoot 8*4; 8. G. Brakel 6; 9. P. Litjens 214; 10. Th. v. d. Berg 0. Groep 1-1. Liem 7 uit 7!; 2. Hen- druksen 5; 3. Leynse 5; 4. Geertsma3. Groep 2-1. Klaver 6; 2. V.d. Leek Jr. 6; 3. Verbiest 6. Groep 3 - De Raad 6; C. C Zwetsloot 7; Hoogenhulzen 5; J. v. Leeuwen 4'4. Groep 6- 1. H. v. Osnabrugge 7; 2. V.d. Leek sr. 6; 3. Proosdij 4. Mej. A. v. Goor was hier LEIDEN De LPV Columba hield een wedvlucht op 22 Juni vanuit Compiegne. De duiven werden om 6.30 uur gelost met harde nm.o-wind Afstand nulpunt 326,508 km. Aan komst eerste duif 11.47.31 u; laatste duif 12.00.15 u. Uitslag: J. Rozler 1, 4, 10; K. van den Berg 2. 4: P. Landesbergen 3; C. v. d. Nieuwen - dijk 6, 7, 8; R. P. de G.raaf 9. Vanuit Roosendaal werd de eerste jongenduivenvlucht gehouden over 68.888 km. Lossing om zes uur met N.NO.-wind en atmosferische storin gen. Zeer onregelmatige aankom sten, doch weinig verliezen. Aan komst eerste duif om 7.59.54 u.; laat ste duif: 9.49.18 uur. Uitslag: C. van den Nieuwendljk 1; K. van den Berg 2; gebr. Frederiks 3; R. P. de Graaf 4; H. van der Voort 5; .J Rozler 6, 7, 10; P. Lan desbergen 8, 9. LEIDEN De Leidse politie heeft in de afgelopen nacht twee Zweedse jongens aangehouden, die er duide lijk genoegen in schepten om over het dak en de motorkap van een in de Haarlemmerstraat geparkeerd staande auto te wandelen. De Jon gens. resp. 19 en 21 Jaar, waren in Leiden op een feestje geweest en op doorreis naar het (zonnige) zuiden. Hun vreemde capriolen werden op gemerkt door een nachtwaker, die de politie waarschuwde. Bibliotheek in Oranjeschool Redaktie: Paul Wolfswinkel Zoekprijs Je zult als kleine baas maar een driepersoons dubbeldaktent winnen, en je zult als lief meisje een rub berboot in de wacht slepen. En wat dacht u van een trainingspak, zo maar eventjes? Nou. daar hebben we een foto van laten maken. Johan Otto (links) Helma Thoren en Eugène Koster (rechts) hebben meegedaan met de etalage-zoekwed- strijd van de Amro-bank, die kort geleden een filiaaltje opende aan de Pelikaanstraat. Het was de bedoeling dat Jos Va- lentijn, de schaatser, de prijzen zou komen uitdelen. Jos kwam niet op dagen. En een telefoontoestel was kennelijk niet in de buurt, want er werd geen contact gezocht met de aansluiting in Leiden. Vandaar dat de winnaars de prijs kregen van de filiaalbeheerder. Jan Holvast maak te de foto. LEIDEN Bewoners van het verpleegtehuis Zuydtwijck hébhen vandaag 'n tochtje op het wa ter gemaakt. Vanmorgen vertrokken ze vanaf het Galgewater(Foto Jan Holvast) VOORSCHOTEN In de raad van morgenavond wordt het voorstel tot vestiging van de openbare bibliotheek in de Oranjeschool besproken. B. en W. hebben hun voorstel gehand haafd. ondanks de bezwaren die ge rezen zijn tegen onttrekking van de Oranjeschool aan het onderwijs. De stichting Protestants-Christelijke Scholen heeft besloten om de Oran jeschool op te heffen en samen te voegen met de Gevers Deynoot- school. Het bestuur van de Stichting Open bare Bibliotheek heeft het voorne men om zo spoedig mogelijk na de zomervakantie met de verbouwing van de school te beginnen. Er wordt een bouwtijd van zes k zeven maan den geraamd, zodat de opening van de nieuwe bibliotheek in maart of april 1975 kan worden verwacht. B. en W. stellen de raad voor ga rantie te verlenen voor een lening van maximaal 400.000 gulden, die de stichting gaat sluiten, om de ver bouw- en inrichtingskosten te beta len. Burgerlijke stand Zoeterwoude geboren: Joyce J. M. d. V. j. L. Deutekom en van Th. A. M. den Boer, Frederik L. z. v. G. Vis en s&beth Meer-en van A. M. van Winden. San dra P. A. d. v. J. de Vreede en van T. de Lafoije Ondertrouwd: L. Q. van Santen en B. Th. M. van der Salm, S. J. M. Bouw man en M. C. A. Paardekooper, Th. Getrouwd: J. C Keislair Broeren. A. G. Beuk en C hage, P. G. S. Dobbe e Neljenhuls. J. A. M. Th. Lelieveld B. A. J. van Santen, P. .J Doeven en M. van' Kapel. J. P. M. G. Onderwa ter en E. B. A. M. Meijer. Overleden: G. J. Pont e.v. H. J. Vos- WASSENAAR Burgemeester mr. K. Staab van Wasse naar heeft gistermiddag terwijl de regen met bakken naar beneden viel, voor de vierde maal de Oud-Hollandse Jaar markt in Wassenaar geopend. Ondanks de zware regenval waren toch nog enkele honderden belangstellenden komen kijken naar dit evenement. De burgemeester ivas met zijn gezelschap in de optocht, met o.a. enkele reddingsboten van de Wassenaarse Reddingsbrigade, van het gemeentehuis naar het plein gereden, waar in een muziektent het hoofd drooa gehouden kon worden. De rijvereniging Kon. Emma fleurde de optocht op. De Langestraat is tot en met vrijdagavond tien uur "opgebouwd" met allerlei standjes van de winkeliers uit het centrum van Wassenaar. Hapjes, drankjes, elektrische wasmachines en allerlei andere koopwaar kunnen door de be zoeker gekocht worden van in oud-Hollandse kledij gestoken verkoopsters. Ook de leden van de winkeliersvereniging Langstraat liepen in 19de eeuwse kledij, meestal met paraplu door de regen. Ook de kinderen kunnen zich hier vermaken. Er is een caroussel, men kan "touwtje trekken", ballen gooien of kijken naar een "antieke" schoenmaker. Elk uur begint op de promenade een poppenkastvoorstelling om zodoende de kleine kinderen een tijdje bezig te houden. Op het Dorpsplein is een mini-floriade ingericht. (Foto Jan Holvast)

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2