t.MMÊEMRÏ Alleen'n senoritas die nóóit scherp is, ook niet bij de laatste trek, verdient 'n goudgele verpakking! 'Waark': een verbeterde versie van dorpstoneel Marijke v.d. Lugt redde LohengriiÈ MAANDAG 24 JUNI 1974 ADVERTENTIE De ene senoritas is de andere niet. O ja, uiterlijk lijken ze wel op elkaar. Maar de ware verschillen zitten onder het dekblad. En die komen er bij het roken uit, gegarandeerd. Zo zijn er b.v. senoritas die reeds na korte tijd een branderig gevoel op de tong geven. Pikeur daarentegen blijft zacht tot de laatste trek. Omdat Pikeur bestaat uit een melange van uitsluitend zachte tabakken. Om die zachtheid te onderstrepen is Pikeur goudgeel verpakt. Pikeur: nóóit scherp van smaak, wél scherp geprijsd. PIKEUR Umeester het RITMEESTER meesterwerk PIKEUR Pikeur-gemaakt vanzactócv geurige tabak. Amateur-toneel in het Holland Festival: Je zou haast zeggen dat het amateur-toneel nu ook In be- roepstheaber-kringen serieus wordt genomen - zoals dat in het buitenland vaak het geval is - maar zo is het ook weer niet. „Waark", de eigen productie van de Groningse Stadsso^'whug, gespeeld door amateurs en geregis seerd door Anne-Marie Prins is als curiosum naar het Westen ge haald, als een aardigheidje en op een koopje. Het eiland Festival wenst de productie te zien als tegenhanger vain Dario Fo's Mistero Buffo", maar dan moet de HF-theaterlei- ding toch een hoogst eigenaardig brilletje hebben opgehad. „Boeren- zoad dut 't aaltied' geschreven door Simon van Wattum is een goed gedocumenteerde, ^aai* in simpele scènes geschreven revue over de maatschappelijke condities in de Oost-Groningse strokarton- gebieden. Het wordt gespeeld in een alleraardigst decor, verleven digd door filmpjes en dia's (heel goed), prenten van Fré Meis en Domela Nieuwenbhuis, en liedjes - maar het blijft een (aanzienlijk) verbeterde versie van het dorpsto neel. Daarmee wordt niet gedoeld op de taal (het soms naqwelijks verstaanbare Oost-Gronings), maar vooral op het spelniveau en de uitstraling als theater. Daar- Het project moet het hebben van de weerklank, die het - en vooral de feitelijke inhoud - heeft bij het publiek. Die publieksreactie zal - te oordelen naar het publiek in Rotterdam zaterdagavond - in het Westen geïnteresseerd en be leefd zijn, maar men mag well stellen dat het publiek in de streek, waar het stuk speelt, er geestdriftig en bewogen voor is. En dat is zoals het zijn moet. Zeer belangwek- ken voor alle amateurtonelisten die het stuk op 27 en 28 (woens dag en donderdag) Juni nog in het HOT kunnen gaan zien. Tentoonstellingen Zwart. Van 15 luni Openingstijden van de bibliotheek. Beufl Hoflaan 1 Was Marle-Anne Otten-Schuffe- .-Vril 15.00—23.00 Rllfcsmuseum van Oudheden (Ra- 38) Werkd 10 r™" sa 3—0 AT Galerie De Luwte. Baljuwsti vil k aan Zee. expositie v Drukkerl) De Bink Rooseveltstraat 8. ma. tm. vr 8 uur v.—5 uur nam. za 1.30—3.30 uur nam Leidse bioscopen LUXOR: "Dont look now", dag. 2.30 7.00 en 9.15 uur, zo. ook 4.45 uur. 18 Jaar. TRIANON: "Gejaagd door de wind", dag. 2.00 en 8.00 uur. 14 Jaar. Kinder matinee: "The Aristocats", woe. en :a. 2.30 uur. AL. STUDIO: "Le Magnifique", dag. 1.30. 7.00 en 9.15 uur. zo. ook 4.45 uur. m laar. LIDO: "The Don is dead", dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur, zo. ook 4.45 uur. 18 Jaar. CAMERA: Wegens verbouwing tij delijk gesloten. REX: "Shaft In Afrika", dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. 18 Jaar. Nachtvoor stelling: "Blue Movie", vr. en za. 11.30 uur. 18 Jaar. Bezoekuren Ziekenhuizen tot 19.45 uur: kinderafdeling: dag. i 15 tot 18.30 uur: 3e klasse: dag van tot 14.45 uur en van 18.45 tot 19.45 i Kraamafdeling: dag van 15 tot 16 en van 18 45 tot 19.45 "-I? ui" Klasse afdeling Derde klasse. Avondbezoek sluitend vooi woensdagavi deouders. alleen ren) zijn de bezoekuren als volgt: 16.3015.45 i Dlaconessenhuls 15 45-1630 i dlnsdae gesloten) a Geoper vrijdag 9 WFKr*S dag 15.45- Bezoefc aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patlënteu lopend bezoek wordt toegestaan. ernstige patiënten door is wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkundige hiervoor spe- Ned Lgermnseum Geopend op ouders zondag 14.00-15.00 Rtiksmuseum de geschiedenis natuurwetenschappen: dag 10— clale kaarten verstrekken Alphen aan den Rijn Rijnoord: le en 3e fclae 11-11.30 13.30-14.15 en 18 30-19.30 u 3e klas 1380-14 15 en 18-30-1980 u Kraam- afdellng 13.30-14.15 uur alleen kraamafdellng echtgenoten 19-20 i Kinderafdeling r ouders 18-1880 @ucf Qïie teuws 24 juni 1974 Honderd jaar geleden stond in de krant: Op Texel is iemand oogge tuige geweest van een strijd die opnieuw bewijst, dat het zwakste dier moedig wordt en met tegen een grootev vij- ana opziet als zijn nest be dreigd wordt Een jong en zeei onnoozei lam was zon der tiet minste booze opzet, al grazende hei nest nan een kievit genade» a De voge vloog op en schoot bit herhaling pijnsnei op het 'am aj tel kens vinnig toepikkende. Het lam verschrikte derwijze van die onverwachte, pijnlij ke aanvallen dat het, door angst overmeesterd, zich pUit ter aarde wierp. Daardoor bleej het echter in de nabij heid van het nest, vanwaar de kievit hei juist verjagen wildt De vogel hield dus niet op en herhaalde zoo dikwijls en hevig zijne aanvallen tot dat het lam opsprong De kie vit joeg het dier voor zich uit totdat hei eindelijk van vermoeidheid uitgeput en ra deloos in een sloot kroop. Nu blies de kievit den aftocht en het van angst blatende lam werd door iemand uit de na bijheid gered men erin geslaagd alle gou den staven en zilveren mun ten ter waarde van 78 mil- lioen gulden uit het wrak van de "Laurentic" te halen, een Engelsch schip dat door een Duitsche duikboot getorpe deerd was Het werk is ver richt door een kanonneerboot van ongeveer 1000 ton Veel nut heeft men daarbij gehad van een door prof Brooks be dacht toestel voor het ont dekken van goud. Daaraan was een spies bevestigd, die, wanneer zij in de modder op den bodem van de zee prikte, de aanwezigheid van goud op een galvanometer registreer de. PANDA EN DE MEESTER-HERRIEMAKER 21—125 Door de ontploffing van professor Kalker's uit vinding werd Panda in de woonkamer terug geblazen. „Tj-tjonge!" stamelde hij, terwijl hij met suizende oren over eind krabbelde. W-wat een k-knal! D-dat was gevaarlijk, hoor! De hele gang is een puinhoop Wat zal Jollipop daar wel van zeggen?" ,J)-dat vraag ik me ook af, meneer Panda", sprak de bedien de die met draaiende ogen in de stof en de kalk zichtbaar werd. „W-waar ben ik? En waar is mijn kleding trouwens? Het is maar goed dat wij geen bezoekers verwachten want mijn kostuum moet door het gewéld zijn afgerukt en ik vertoon een ongepaste aanblik Tot zijn grote scrikt stapte op dat moment toch bezoek binnen. Het luas de heer Luidop en zo te zien was hij in een stra lend humeur. „Wat een prachtige dreun!" riep hij bewonderend. „Ik hoorde 'm toen ik hier aan het opmeten was. Hoe hebben jullie die klap voor elkaar gekregen? Hij was een lust voor het oor!" De avonturen van Jommeke Met Fifi op reis Z*LIKC*fiT\ DE REST VAN ILLUSE-LANO J LATEN ZIEN, ILVAl KAAS EN WUN SCHOTEL Snipper twee teentjes knoflook ragfijn of knijp ze uit in een persje. Roer dit. met een snufje zout. door 2 volle eetlepels te boter. Bestrijk 6 dunne sneetjes wittebrood zon der korst aan beide zijden met deze knoflookboter. Snijd het brood in repen, en bedek hiermee de bo dem van een vuurvaste schaal en ook nog het on derste gedeelte van de rand. Klop 3 eieren los, tezamen met 1 vol glas, witte wijn en 'n iets klei nere hoeveelheid koude, bouillon die u wel van een tablet kunt maken. Meng hier nog 1 theelepel mosterd door 1 theelepel paprikapoeder, evt. een snufje cayenne en 1 thee lepel worcestersaus als u van pikant houdt, en 200 versgeraspte oude kaas. Schep het mengsel in de schaal en zet deze ruim, een half uur in een voor verwarmde, matig hete oven. Dien deze schotel vooral zeer heet op en schep de Inhoud op warme borden. Heerlijk voor la ter op de avond bij een glas rode of witte wijn. WINA BORN Hoe kom je erbij patje niet op alle VERJ44RPA6EM WORPT DnGENOPieD 3 mg ©pi» Pt „Onmogelijk" zei de Haagse zange res Marijke van der Lugt toen zij zaterdagavond om half negen tele fonisch een vreemd verzoek kreeg van Wolf-Dieter Ludwig, intendant van de Opera van Mainz. Wilde zij de voorstelling die de Duitse groep op dat moment gaf van „Lohen grin" redden door onmiddellijk naar het Nederlands Congresgebouw te komen, vijf minuten lopen van haar woning in de Prins Mauritslaan? Kon zij de rol van Ortrud op zich nemen die zij enkele Jaren geleden voor het laatst had gezongen? Om half zeven toen de repetitie in het Congresgebouw begon merkte men dat de Jonge Duitse zangeres Ingrid Steger (Ortrud) ontbrak. Telefoneren naar het Badhotel. De dame die overeenkwam met het op gegeven signalement was volgens de receptie om vijf uur met haar ba gage vertrokken. Koortsachtig bel len naar de KLM en Martin Air. Niemand van die naam bekend. Vervolgens werd het operagezel schap van Antwerpen gevraagd of men met een helikopter eevn een Ortrud kon ophalen. Geen zangeres die die partij kent was aanwezig. Toen herinnerde de heer I. M. Helms, artistiek leider van het Ne derlands Congresgebouw, zich dat Marijke van der Lugt vlakbij woon de. Had zij die partij niet vroeger gezongen? Dat klopte rijke van der Lugt r schrik het woord „onmogelijk" vervangen door „laat ik het ren" sloeg zij een regenjas wandelde naar het Congresgel Toen zij was gearriveerd wiei zich vier naaisters op het ge' van Ortrud om het in het formaat te herscheppen, van der Lugt stond er op met I bladmuziek in haar hand op het neel te zingen. Zij kreeg ovaties.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 8