Kandidaat DS'70 de dupe van fout in telmechanisme te Flinke bries voor zeezeilers Katwijk agenda Bibliotheek kan toch uitbreiden Politie betrapt drie inbrekers WINKELRUIT INGEGOOID Raad Leiderdorp moet plan Boterhuispolder opnieuw vaststellen Brandweer moet in Zoeterwoude voor industrie omrijden Twee Leidse bedrijven naar De Grote Polder ST. MATTfflAS DE BAAN OP e\iï iw94 Dodelijk ongeval ONDERZOEK TNO MJST UIT: LEIDERDORP De gemeenteraad komt vrijdagavond om acht uur bijeen. Op de agenda staat o.a. het onderzoek van de op 29 mei gekozen raadsleden. Daarbij ontbreekt DS'70 lijst trekker Nievaart, hoewel een onderzoek, dat op last van de minister van Binnenlandse Zaken is ingesteld door het instituut T.N.O., heeft uitgewezen dat op lijst 5 inderdaad 41 stemmen zijn uitgebracht en niet 38. Het verschil tussen het totaal ge registreerde kandidaatstemmen en het subtotaal van de hele lijst is er de oorzaak van dat niet Nievaart, maar J. W. de Jong van de prot. chr. combinatie werd gekozen. T.N.O. heeft als oorzaak vastge steld dat van lijst vijf (DS'70) het telmechanisme van kandidaat num mer zeven geblokkeerd stond. Deze storing is toe te schrijven aan een licht verborgen stripje, dat er tijdens o.a. de volgende voorstellen: toeken ning van een vergoeding ten behoe ve van het vakonderwijs aan de Pro testants-Christelijke Schoolvereni ging, krediet voor het aanschaffen bakfiets voor het straatve- de montageperiode in moet zijn ge- gen, twee bakfietsen voor het plant- OEGSTGEEST Dank zij een subsidie van het ministerie van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk in het kader van de werkloos heidsbestrijding zal de openbare bi bliotheek aan de Homeruslaa/n, in combinatie met het Rijnlands Ly ceum, toch kunnen uitbreiden. Al een oude wens van de Stichting Alge mene Openbare Bibliotheek, maar tot nu toe was er geen geld voor. De gemeenteraad weigerde tot twee maal toe een extra subsidie beschik baar te stellen. Het rijk zal nu 75 procent van de bouwkosten voor zijn rekening nemen, hetgeen neer komt op 600.000 gulden van de kos ten, die op acht ton worden ge raamd. De overige kosten de res terende twee ton voor de bouw, en 50.000 gulden voor de inrichting zullen worden betaald door middel komen. Transport kan niet de zaak geweest zijn. De onvolkomen heid is abusievelijk aan de aandacht het herstel van de fabrikant ontsnapt, aldus T.N.O. De raad moet nu beslissen of DS70 toch recht heeft op een ze tel. De Kieswet bepaalt dat de raad i een lening, die de Stichting Het raad Rijnlands /Lyceum voornemens is te sluiten. B. en W. stellen de raad voor, dat de gemeente hiervoor ga- Ged. Staten hun goedkeuring rant zal staan. Daarnaast verleent de gemeente in de verwachting dat binnenkort een verhoging van de rijksbijdrage aan het bibliotheek werk af zal komen gedurende twee Jaar extra subsidies van respectie velijk 12.700 gulden en 31.600 gulden. LEIDERDORP De gemeente- keurde in tegenstelling dus tot Leiderdorp zal een nieuw O.S. het betreffende plangedeelte goed. Voor wat betreft de bezwaren van de heer Den Hollander tegen de op een deel van zijn bedrijfs- enkele onderdelen van een eerder gronden gelegde, bebouwlngwerende 'astgesteld plan (december '69!) heb- agrarische bestemming verklaarde de ben onthouden. Ged. Staten gaven geen toestem- ming voor de geprojecteerde tertiai- dat opgelegd weg nr. 16 (Leidseweg) in het be- verband met Kroon zich gedeeltelijk ontvankelijk. Een algeheel bebouwingsverbod moeten worden in zich daar be vin- stemmingsplan. omdat er geen reke- dende hoogspanningsiêiding vond ning was gehouden met de voorgeno- zij te ver gaan; een beperking reconstructie goedkeuring van G.S. van het plan was voor de heren G. J. van Leeuwen in Oud-Ade en J. J. den Hollander in Leiderdorp aan leiding om bij de Kroon in beroep te gaan. Deze liet de bezwaren van de de periode tot februari 75 me„w LEIDEN De Leidse politie heeft heer Van Leeuwen tegen de tertiaire bestemmingsplan vaststellen Aan de weg nr. 16 buiten beschouwing deze weg. De het bouwen ter plaatse achtte zij •Jde regt voldoende. Aan een viertal voor schriften die bij het bestemmings plan behoren, onthield de Kroon ver der haar goedkeuring. De gemeenteraad moet nu binnen i nieuw vrijdagochtend vroeg drie jongeman nen aangehouden, die bezig waren inte breken in een herenmodezaak (Klaassens) aan de Breestraat. Het betreft twee Hagenaars van resp. 17 en 19 Jaar en een 20-jarige Jongeman zonder vaste woon- of verbiyfplaars. De politie kon het drietal na een te lefonische tip op heterdaad betrap pen. Boodschappen tas gestolen stedebouwkundige van de gemeente, blijkt uit een pre-advies van B. W.. zal opdracht worden gegeven nieuw plan voor te bereiden. waarin leren en suède Jasjes dag, toen ter waarde van twaalfduizend gul den werden aangetroffen. De inbre kers gaven tijdens het verhoor toe van plan te zijn geweest kleding de Vijf Meilaan LEIDEN Van een winkel aan ecu Mjueua nek uuitucu 'ie uw u- u de drie jongemannen bekende schappentas uit het fietsmandje pluk de Hoge RijndlJk werd m 06 nacht van vrijdag op zaterdag de etala geruit ingegooid. Uit deze etalage fietste, op brutale manier van haar boodschappentas beroofd. De vrouw werd achterop gereden door twee nog veel jongens op een brommer, van wie ér Een één tijdens het inhalen de bood- nog bij drie soortgelijke zaken te. De tas werd later op de dag in Den Haag betrokken te zijn ge- Voorschoten terug gevonden. het een portemonnaie met twintig gul- verdween een rek met acht horloges den bleek er uit te zijn verdwenen. waarde ran vierhonderd gulden. LEIDEN Een aantal bezorgers van het Leldsch Dagblad heeft gisteren een busreis gemaakt naar Dortmund, waar ze de voetbalhappening Nederland Bulgarije bijwoonden. Behalve het kaartje voor de voetbalwedstrijd kregen de bezorgers ook nog van de krant een diner aangebo den, als beloning voor het feit, dat ze ieder zes nieuwe abonnee's hadden aangebracht. De stemming was zoals dat hoort opperbest en de uitslag van de wedstrijd droeg daar alleen maar aan bij. (Foto Jan Holvast) soenenonderhoud en het vervangen van een veegmachine, bijdrage aan de dakbedekking van de Siem van der Stoelschool en kre diet voor het inrichten van het voor malige Amro-bankgebouwtje ten be hoeve van de Stichting Kinderspeel- beslist in geschillen over zowel de zaal Leiderdorp. De behandeling geloofsbrieven als de verkiezing zelf. het beleidsplan is uitgesteld tot 19 Op de raadsagenda prijken voorts augustus. Na besluiten G.S. en Kroon BROMFIETS ONGELUKKEN LEIDEN Er zijn in het afgelopen weekeinde in Lelden twee brom fietsongelukken met lichamelijk let sel gebeurd. Een 32-jarige Leiderdorper botste vrijdagavond op de Lammenschans- weg zonder cmidelijk aanwijsbare oorzaak met zijn brommer tegen de achterkant van een stilstaande be stelauto met aanhangwagen. Hij kreeg een hersenschudding en moest door de EHD naar het Elisabeth-zie- kenhuls worden overgebracht. Zaterdagochtend vroeg overkwam een 20-Jarig Leids meisje een brom fietsongeval. Het meisje reed met haar brommer op het fietspad langs de Sumatrastraat. toen zij ter hoog te van de Antillenstraat door een hoeveelheid zand in een slip raakte. Ze vervolgde na overeind te zijn ge krabbeld met kromgetrokken stuur haar weg om enkele nieters verder opnieuw te vallen. Het onfortuinlij ke meisje kreeg een hersenschud ding en een hoofdwond. Ook zij moet naar het Elisabeth-zlekenhuis. A.M. winnaar van festival in Wassenaar WASSENAAR/S ASSENHEI M Drumband A. M. uit Sassenheim heeft zaterdag het voor de derde maal door de chr. sportvereniging Irene uit Wassenaar op het terrein Zwart georganiseerde drumbandfes tivals gewonnen. AM. sleepte ook voor de derde achtereenvolgende keer de zogenaamde "marktbeker" in de wacht. In totaal deden 25 drumbands uit het hele land aan het Wassenaarse festival mee. Na het op treden defileerden de deelnemers door de Langestraat naar het po dium, Waar burgemeester Staab de prijzen uitreikte. ROTTERDAM In de Nieuwe Maas in Rotterdam heeft de rivier politie van de Maasstad het stoffe lijk overschot van de 30-jarige schip per Z. de Vreugd uit Katwijk aan Zee gevonden. De man was op 19 Juni door onbekende oorzaak te wa ter geraakt. Hij was bezig met het schoonmaken van zijn schip de „Adriana". ZOETERWOUDE Bij een keu kenbrandje gisteravond in een woning aan de Oranjelaan is ge bleken dat de brandweer het daar achter liggende industrieterrein, niet via de Oranjelaan kan berei ken. De toegang tot het indu strieterrein wordt enigszins ge blokkeerd door een aantal niet te verwijderen palen; een poging om een brandweerwagen erlangs te manoeuvreren faalde dan ook. Wanneer er in de drie percelen op het industrieterrein (van de firma's Lintsen, De Lange en Dolff) brand uitbreekt, zal de brandweer via de Ommeschedijk en Heineken drie kilometer moe ten omrijden om de panden te kunnen bereiken. De moeilijkheid is dat wanneer men de smalle toegang tot het «n- dustrieterrein zou verbreden, vrachtwagens vrij entree zouden krijgen, wat nou net niet de be doeling is van de gemeente. Het Is overigens ook de vraag of in de huidige situatie een ambulance wagen het terrein zal kunnen be reiken. - MAANDAG 24 JUNI 1974 MAANDAG reisvereniging „De Wijde 7730—8.30 uur nam. Rapenburg 10, gebouw Rehoboth, Leidse Amateur Fotografen Vereniging, Steenschuur 6, ruilavonü Leidse Postzegel vrienden. 8 uur nam. Stadhuis, vergadering Gemeenteraad, Dinsdag Rijnsburgerweg 163, spreekuur Alg. Bureau voor Levens- en Gezinsvragen, 7.30-8.30 uur nam. Hooigracht 38. spreekuur Stichting - Jongeren, 7.30- Steenschuur 6. Leidse Vereniging Dlepenbrocklaan 1. afscheid A. Lem- stra en Installatie A. v.d. Henst als hoofd Obrecht straat-school, 7.30 uur Stadhuis, vergadering Gemeenteraad 7.30 uur nam. Stationsweg 41. Vergadering Kamer van Koophandel, 3 uur nam. WOENSDAG speeltuingebouw, be- Geversstraat 65. Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden Ireestraa HL Twentwel, sociëteit voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Kagerstraat 7. Louise de Collgny Scho lengemeenschap. afscheid rector Bak ker en mentrlx Aalders. 5 uur nam. DONDERDAG Breestraat 19. sociëteit voor gehandi capten. 2-5 uur nam. Krjatief Sentritm. deen»eTOorllch- TUüitowskylaan S». Voorschoten ce- spreksavond Baha'l Gemeenschap. 8 Morsweg' 10, vergadering werkgroep Wonen, 7.30 uur nam. De Waag, openbare vergadering cultu- Stadhuis' vergadering Commissie Volks huisvesting en Openbare Werken. 4 Stadsgehoorzaalouderavond LOM- echool "De Sleutels". 8 Apotheken De avond-, nacht- en zondags dienst der apotheken in de regio Lei den, wordt waargenomen door- ^a- ven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66. tel. 01717—2525. Tevens zaterdag tot 1 uur nam. Oegstgeestse Apotheek, Wilhelminapark 8. tel. 53274. Koordstudio Centrum .rekkinf ca 25 •dag gesloten, ot ca 18 uur Tevens llehamelUk gehandl- Gespreksavonden Gesp reksa vonden ZOETERWOUDE De gemeente raad v. Zoeterwoude wordt voor zijn eerstvolgende vergadering (a.s. don derdag, aanvang acht uur) voorge steld principiële medewerking te ver lenen aan het verzoek van een tweé- tal Leidse bedrijven om zich in de Grote Polder te vestigen. Het gaat hier om P. van der Meers Transport bedrijf dat aan de Hoge Rijndijk (4b) is gevestigd en Macropa B.V. aan de Breestraat. Van der Meer heeft in de Grote Polder een stuk grond nodig van 800 vierkante meter. In de nieuwe vestiging van het bedrijf, dat voor namelijk papier vervoert tussen Gel derland en de Randstad, zullen elf werknemers worden geplaatst en zal er in de komende vijf Jaar nog een vijftal chauffeurs worden aangetrok ken. Bij Macropa B.V. een handelsbe drijf in microscopen en edoscopen, gaat het om een stuk grond van 1500 vlerkante meter. Het aantal perso neelsleden in de nieuwe vestiging zal in totaal 31 bedragen; in de komen de vijf Jaar valt een uitbreiding te verwachten van 10 werknemers. WARMOND Iedereen was zaterdagavond naar de Baan gekomen om daar in die openlucht de vemtehitingen te horen en zien van muziek- en toneelvereniging St. Matthias. Het programma begon met een licht con cert onder leiding van de heer J. Mey. Hierna gaven de jeugdmajoretten een show. Het dende onderdeel was het toneelstuk „Als een lopend vuurtje". De grote majoretten gesteund door de drumband waren hierna aan de beurt. Als primeur bracht Matthias een groep uit de harmonie gerecruteerde bazuinblazers. Tenslotte volgde een optreden van de drumband. Kennedylaan 11. Oegstgeest. vr. 8.15 uur nam.. Fred. Hendrikplantsoen 25 Leiderdorp Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- en informatiedienst gemeenschap Zuidwest tel 64115, SOS-dienst hulpdienst, tel. 01710— 'Ie ln moellljkhe- nacht te berei ken Dierenhulpdienst. Anna Pauiownastraat 16. Leiden Voor gewonde honden, katten, vogels e.d. Dag en nacht b«*>*elkbaar. tel 34687 Dierenambulance Tel. 01710-84616 Info-sentrum In het Kreatlef Sentrum is net Info-sentrum op de volgende tyden voor iedereen geopend: donderdag avond van 20.30 uur tot 22.30 uur en zaterdagmiddag van 14.00 uur tot 16.00 uur. Release (wo.avond gesloten) (vrij.middag ge- c"7; T" """"T Begijntj'e De zeilers hadden heel wat te stellen met de Jeüe zee. KATWIJK Een stevige bries en een redelijke golfslag hebben het af gelopen weekeinde meer dan meege werkt om het kustzeilevenement 1974 Katwijk tot een voor de deelnemers aantrekkelijk geheel te maken. Meer dan meegewerkt, want heel wat sche pen, zelfs catamarans, sloegen om in de zilte golven. Vrij veel schepen lie pen schade op, variërend van een on klaar roer en geknapte kabels tot een geheel gebroken mast. Voor de uitslagen was een computer ingeschakeld, die via een tussensta tion in Den Haag was verbonden met het Honeywell Bull-computercenitrum in Cleveland Ohio in de Verenigde Staten. De computergigant had daar voor de benodigde apparatuur, dliie op zonidag toch niet volledig benut wordt, te gebruiken gegeven. In de starttoren, de KRB-zuidpost, was een soort schrijfmachine opgesteld, die via een speciale telefoonlijn met Den Haag was verbonden. Vandaar gin gen de gegevens via vaste zeekabels en per satelliet naar de VS Door van computerapparatuur gebruik te ma ken kon na een half uur de uitslag worden bekendgemaakt van alle wed strijden, ook van het persoonlijk kampioenschap en de verenigingsuit slagen. „Met de hand" doet men ze ker vier dagen over die berekeningen. Voor ieder boottype had de computer een handicapformule ingevoerd ge kregen, waardoor het mogelijk werd wedstrijden uit verschillende boot klassen met elkaar te vergelijken. Zaterdagmorgen was er voor speed boten een viswedstrijd. Ongeveer der tig boten kozen daarvoor zee. Vooral uit 's-Graveeande was de belangstel ling voor het vissen groot. Paling werd het meest uit het water ge haald. De riingsteekwedstrtj d voor speedboten ging vanwege de ruwe zee, het was springvloed, niet door. De zeilende deelnemers kregen zater dagmiddag hun grootste klus: het varen van een zeskilometer lange olympische G-baan. Een los rond drijvende boei, die ndets met de wed strijd uitstaande had, werd er de oor zaak van dat de zeilwedstrijd van za terdag niet meetèlde De meeste deel nemers hadden het dmg voor een wedstrijdboei aangezien. Zondagmorgen en -middag werd een „korte" driehoeksbaan gevaren. Uit slagen: Klasse 1: Hobie 14: le prijs: L. van der Marei, Scheveningen. 2e prijs: J. de Boer, Zandvoort. 3e prijs: M. Schuitema, Scheveningen. Klasse 2 Tornado: le prijs: G. Loos, Zand voort. Klasse 3: 470: le prijs R. Vis ser, Zandvoort. Toy: 2e prijs H. Loef, Scheveningen, Condor: 3e prijs: T. Veelo, Scheveningen. Klasse 4: Fire ball: le prijs: R. van Hall, Noordwijk. 2e prijs: D. Partevliet, Katwijk. 3e prijs: R. Vink, Noordwijk. Klasse 5: Simoun 485: le prijs: J. Bloot. Kat wijk. Klasse 6: Swift: le prijs: A. Mastenbroek, Scheveningen. 2e prijs: J. Zwolsman, Scheveningen, 3e prijs: R. de Rooy, Scheveningen. Klasse 7: Simoun 445: le prijs: J. Schepers, Scheveningen, Klasse 8: Flying Ar row: le pry's: H. de Boer, Zandvoort, 2e prijs: T. Vektetra, Noordwijk. Klasse 9: OK: le prijs: M. van An- del, Zandvoort. 2e prijs: T. Kleyn Zandvoort. Klasse 10; Laser; le prijs: en wo 7.3Ö—8.30 i T wentwel D Lindhout, Noordwijk. Klasse 11: Paper Tiger: le prijs: Minekens, Scheveningen. Finn Jol: 2e prijs J. van der Wiel, Noordwijk. FJ: 3 e prijs: B. Pley, Noordwijk. Klasse 12: Hoby 16: le prijs: J. Stekelenburg, Scheve ningen. 2e prijs: D. Meijer, Scheve ningen'H Boesaard, Katwijk. Per soonlijk kampioenschap: A. Masten broek, Scheveningen. Verenigingsuitslagen: le prijs: Sche veningen 436 punten 2e prijs: Zand voort 358 punten. 3e prijs: Noordwijk 268 punten. KATWIJK De hoogbejaarde heer A. Zwaan, die vorige week met zijn vrouw plotseling de rijbaan van de Boulevard opliep en door een mo torrijder werd gegrepen, i9 in het Leidse Academisch Ziekenhuis aan zijn verwondingen bezweken. De man liep bij het ongeluk een ver brijzeld been en een hoofdwond op. Zijn vrouw kreeg een polsbreuk. Sociëteit Twentewel, Breestraat i9, openingstijden: elke dag behalve op ma. do. v.a. 21.00 uur Toegang voor mensen v.a 20 laar BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Geboren: Jan Felco, zn v. P. Klo M. A. Barones M. Nleuwenhuizen Pieterse, J. van Nlerop en M O. Strijk H. R. Keesenberg en E. Borger. J. A. M. van Rijk en A. M C van galen 0\erleden: M. A M. E L. P Fendt gehuwd geweest met K. Gartner. A. W. H. Bunskoek. echtgen. v.: A. G. H. Roe- berdine. J. C Llgtvoet. geh. gew met: LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldsch Dagblad B.V Witte Singel 1 - Lelden Postbus 54 Giro 5705» f 10.77 f 31.80 f 34.20 f 116.20 Maandabonnement Kwartaalabonnement Per Post Jaarabonnement Losse Ao^:nieinentsgeldep by betaling te voldoen Bil automa tische >ver8chryving geen ad ministratie* en incassokosten Nat>ezorging van lö.Oü20.00 u Zaterdag van 16 00-18.00 a Telefoon 01710—30500

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2