"Zijl/LGB wil ik in twee jaar bij eerste drie zien" EDSTROM EN SANDBERG: ZWEDENS TWEE-EENHEID CREPIN IN EERSTE PARTIJ VERSLAGEN Chili werkt 1-0 achterstand weg Spontane actie voor Oranje en Hartstichting Harry Vriend: Ik eis dat er hard wordt gewerkt SPORT AGENDA WOENSDAG 19 JUNI 1974 UITHOORN De komst van Harry Vrie nd naar De Zijl/LGB is min of meer een ver rassing te noemen. De opvolger van Hams van der Moolen leek tot voor enige tijd na melijk niet al te hoog aamgeschreven te staan bij sommige spelers. Vorig jaair september nog gaf de inmiddels als trainer/coach terug getreden Van der Moolen in deze krant een aan duidelijkheid niets te wensen overlatend oordeel over de voormalige coach van het Nederlandse zevental: „Harry Vriend is alleen uit op prestaties. Blijven die uit dan rea geert hij dat af en worden de spelers zonder motivatie op de spelersbank gezet. Albert Spijker is dat bijvoorbeeld overkomen in Ita lië. Door Jan Freemen Na die ervaringen zouden Albert en broer Jacob Spijker zich terug trekken uit de selectie. Ze stelden geen prijs meer op uitverkiezing. Ook al omdat ze nog maar weinig tijd hadden. Zonder te willen stellen dat de bondstrainer ineens van een Vriend in een vijand was veran derd, was zijn populariteit op zijn zachtst gezegd bij verscheidene spe lers van De Zijl/LGB sterk ge daald. Daarom wekte het wel enige verbazing dat Juist deze Vriend werd uitverkoren als nieuwe trainer. Door een commissie, waarvan on der meer Jacob Spijker deel uitmaak te. Met Kees v. d. Moolen, Hennie Hensing en Rob Schouten, die niet alleen eerste teamspeler, maar ook lull time-zwemtrainer is van De Zijl/ LGB. Namens de commissie nam hij contact op met de in Uithoorn wonende trainer. Vriend: "Tegen Schouten heb ik meteen gezegd, weet Je hoe sommigen over me denken? Weet Je waar Je aan begint en hoe de zaken liggen? Schouten wist het precies. Hij was op de hoog te. maar zei dat er geen bezwaren waren en dat de Jongens akkoord wa- j ren gegaan". Ook Jacob Spijker stemde in met de komst van Vriend. En bepaald niet met tegenzin: "Er zijn een paar problemen geweest, maar daar moet Je over heen kunnen stap- pen. Wat geweest is, is geweest. Ik heb echt wel goede moed voor het nieuwe seizoen en ben blij met Vriend als trainer. Hij is erg kun dig. Hij is lel op de trainingen en even enthousiast is broer Albert: „In het Nederlandse team dat Vriend voor ogen had konden wij niet mee komen. Vandaar dat hij zei dat wij niet voldeden. Dat is een beslissing, die een trainer op zijn tijd moet ne men. maar dat ben ik al lang ver geten. Kort er na heb ik emotioneel gereageerd, maar nu kijk ik toch wel met plezier op de trainingen terug. Harry Vriend is een van de beste trainers, die we hadden kunnen krij gen. Met hem krijgen we een man op de kant, die zijn sporen al heeft verdiend". 36-Jarige Harry Vriend, die van be roep gymnastiekleraar is, raakte dan ook al als 12-Jarige vertrouwd met waterpolo. Tot 1966 maakte hij deel uit van de elitegroep van Het IJ. Daarnaast kwam hij ongeveer zestigmaal uit voor het nationale team, dat hij de laatste Jaren ten slotte als trainer heeft begeleid. Of ficieel tot 31 december van het vor- rig Jaar, in de praktijk kwam het er op neer dat Vrinend na de wereld kampioenschappen ofscheid nam van Oranje. ,Bc heb na Mtinchen aal wil len stoppen, maar de KNZB liet me toen weten dat ze niemand onders hadden. Of ik nog een jaartje extra kon blijven. Dat heb ik toen maar gedaan". Met zijn come-back als clubtrainer keer Vriend terug naar Leiden. „Tweemaal heb ik Sleutel stad getraind. In 1963 en 1966. De weg naar Leiden ken ik dus nog wel". Zo als Vriend via de tegenwoordige teams ook de meeste spelers van De Zijl/LGB kent. Het komende seizoen zal hij nader kennis kunnen maken. Als trainer. Niet als coach. „Toen Rob Schouten me opbelde heb ik eerst een weekje bedenktijd gevraagd. Het is namelijk zo dat ik niet bij Zondagvoetbal dien heb ik een waterpolorubriek in de Sportshow van de NCRV. Ik vind het belangrijker dat ik nieuws breng over het waterpolo dan dat ik De Zijl/LGB coach. Er wordt toch al zo weinig over waterpolo gebracht. Ge lukkig zag men daar bij De Zijl/ LGB de redelijkheid van in. Na tuurlijk is het niet ideaal, maar als er goed met de coach wordt samen gewerkt kan het best". De rechter hand van Vriend wordt Hennie Hen sing. "Hij is iemand, die uit de vere niging zelf voortkomt en met Van der Moolen De Zijl/LGB naar de hoofdklasse heeft gebracht. Voor zo ver ik hem van de trainerscursus ken geloof ik dat het een goede combinatie is". Vijfde plaats Vriend, die ook nog. sinds vier Jaar, voorzitter is van Het IJ, hoopt De Zijl/LGB in samenwerking met Hensing af te leveren op de vijfde of de zesde plaats in de hoofdklasse. In de afgelopen competitie finishten de Leidenaars als debutant als acht ste. "Gezien de trainingsfaciliteiten, die beter zijn dan bij menige ande re vereniging moet het mogelijk zijn dat De Zijl/LGB enkele plaat sen hoger komt. Het is een Jonge ploeg, die conditioneel in staat is een goede partij te spelen en het voor deel heeft dat zij in een klein bad speelt, dat voor de meeste tegenstan ders problemen geeft". Vriend wil zijn team opbouwen rond de gebroe ders Spijker. "In hen heb ik twee fi guren, die een ploeg kunnen maken. Ik wil zelfs zover gaan dat ik ze terug probeer te krijgen in het Ne derlandse zevental. Daarvoor zullen eerst hun tekortkomingen moeten worden weggewerkt. Albert is in zijn reactie vrij traag, vooral als hij moet teruggaan van de aanval in de verdediging. Jacob heeft een gebrek aan snelheid en conditie. Vreemd eigenlijk, omdat ik iedereen heb horen zeggen dat hij volop traint, maar misschien doet hij het op een verkeerde manier. Jammer, want als verdediger heeft hij geweldige kwaliteiten". Met Vriend krijgt De Zijl/LGB een trainer, die "wil, die eist dat er hard gewerkt wordt en dat er disci pline wordt opgebracht. Ik verlang van de spelers dat zij met verstand werken. Ze moeten nadenken over hetgeen waaemee ze bezig zijn. Oevr hun sport, over de taktische opzet. Daarom ben ik op z'n tijd voor in spraak. Als trainer ben Je de man, die bepaalt wat er gebeurt, maar dat wil niet zeggen dat Je niet regelma- tg moet peilen wat er onder de spe lers leeft". Harry Vriend, die dezer dagen heeft af te rekenen met een aanval van angina, blijft in principe één Jaar bij De Zijl/LGB. "Dat neemt niet weg dat ik me zelf heb voorgenomen dat de ploeg in twee jaar bij de top. dus bij de eerste drie van Neder land moet zitten. Misschien gebeurt dat het komende seizoen al, maar daar ga ik niet van uit". Harry Vriend: Zijl/LGB zo snel mogelijk Verrassing in TEAN-toernooi in Alphen Promotiecompetitie om drie plaat sen in de derde klasse (West II) ESDOVDL, ASCFlakkee. Honkbal HOOFDKLASSE Poule A ADO—Lottgering Schoten (22/6), Raak Nicols—Sparta (22/6), Lottge ring Schoten—ADO, Spartas-Raak Nicols. Poule B Luycks Giants—OWO (22/6) Feye- noordOrwo/HCAW (22/6). OWO Luycks Giants, ORWO/HCAW Feyenoord. Cricket EERSTE KLASSE Excelsior—De Krekels, VRA—ACC. ALPHEN AAN DEN RIJN Ton Crépin heeft de kans om een repu tatie op te bouwen niet gegrepen. Gisteren was de Roomburger in het TEAN-toernooi zo volkomen van slag in zijn eerste partij tegen Frank van der Kley dat hij zelfs zonder een set op zijn naam te bren gen ten onder ging: 26, 4—6. Daar mee was de in het heren enkelspel no 1 geplaatste speler uit de strijd. Jammer, want Crépin had o.m. met zijn harde service stellig voor wat vuurwerk kunnen zorgen. Tegen Frank van der Kley faalde die ove rigens zo sterke service. Niet min der dan tien dubbele fouten kwamen van Crépins racket. In het herendub belspel revancheerde Crépin zich enigszins. Met "Bul" van der Zee gaf hij het duo Langeveld—Van Din- ther geen schijn van kans: 6—1, 6 4. De service van Crépin werkte in deze dubbel wel. In de b-categorie vielen verder geen verrassingen of het sterke her stel van mevrouw Pouderoyen tegen mej. Ponsioen na het kansloze ver lies van de eerste set 6—3 voor laatstgenoemde zou als zodanig moeten worden aangemerkt, 6—4, 6 —2 voor mevr. Pouderoyen. De langste partij van de dag werd ge speeld in het dames enkelspel C waar mej. Langeveld de eerste set met 6—3 won van mevr. Stroek, de tweede na een verbeten gevecht met eindeloos lijkende rallies met 16—12 moest prijsgeven om TENNIS Betty Stöve heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het internationale toernooi van Eastbourne. In de tweede ronde ver sloeg zij de Australische Janet Young met 4—6, 6—1, 9—7. Tom Okker start tegen Ralston LONDEN De als zevende ge plaatste Tom Okker speelt in de eerste ronde herenenkelspel van het toernooi om de tenniskampioen schappen op Wimbledon dat maandag begint tegen de coach van het Amerikaanse daviscupteam Dennis Ralston. De indeling is de Nederlandse da mes bijzonder ongunstig gezind ge weest. Betty Stöve moet in de eerste ronde aantreden tegen de als zesde geplaatste Australische Kerry Mel ville. Marijke Schaar trof het nog ongelukkiger. Zij ontmoet in de ope ningsronde de als derde gerang schikte Australische Evonne Goola- in de beslissende set na winst van het eerste spel moeiteloos door te stoten naar 6—0. De tweede set, duurde bijna 80 minuten. Sassenheim Nickey Albers, no 2 geplaatst in het dames-enkelspel C van de Sas- senheimse UC, heeft het gisteren ver re van gemakkelijk gehad om zich staande te houden tegen mej. Trom- pert. Deze had uit de marathonzege op Kikl Oost, 11—9 in de derde set. kennelijk zoveel moed geput dat zij eerst met 5—7, 4—6 capituleerde voor een duidelijk opgeluchte Nickey Al bers. Dat een zege in een hogere klasse niet betekent dat men in een lagere klasse meteen tot de favorie ten mocht worden gerekend ervoer gisteren mej. Jonckheere, die in de eerste ronde in C overeind bleef en gisteren in D werd gewipt. De erva ren mevr. Imhoff, zonder backhand opererend maar met een uiterst sterke en betrouwbare forehand schakelde haar in twee sets uit: 6— 0, 64. Voor mej. Jonckheere van daag de kans op rehabilitatie. Een moeilijke opgave, want de tegen standster in C is de no 1 geplaatste mevr. Tondrok. Geplaatste spelers en speelsters zijn er, aldus een be faamd kampioene bij haar debuut op Wimbledon, Maureen Connolly, om gewipt te worden. Een uitspraak die gisteren bewaarheid werd in de A-categorie. Gerda Krikhaar klopte eerst de als no 4 geplaatste Inge Siegenthaler, 63, 62 en werd toen op haar beurt verslagen door de nog niet zo lang tennissende Wil Boog. 3—6,1—6. Jeugd gaat in Katwijk snelschaken LEIDEN De Leidse schaakbond organiseert op zaterdag 29 juni a.s. in sporthal „Cleyn Duyn" te Kat wijk de eerste Nederlandse snel schaakkampioenschappen voor ju nioren in de categorieën tot 13 jaar, tot 16 Jaar en tot 20. Jaar. Deelne mers kunnen zich per giro opgeven bij R. Dobbelaar Fred. Hendrik- laan 18 Oegstgeest, giro nr. 3171108, na 22 Juni telefonisch onder nr. 01710—52403 met gelijktijdige overma king van het inschrijfgeld, dat f 2,50 per speler bedraagt. WEST BERLIJN Welgeteld elf minuten heeft Oost-Duitsland de il lusie gehad de tweede eindronde van het toernooi om het wereldkam pioenschap voetbal te hebben be reikt. Toen Martin Hoffmann tien minuten na de hervatting de Chi leense doelman Leopoldo ValleJos eindelijk had gepasseerd leek de be slissing gevallen. Vooral omdat de DDR tevoren superieur was geweest. De anders zo rustige Georg Buschner stormde uit de dug-out. De 48-Jari- ge Oostduitse coach danste van vreugde. Met een tweede zege zou Oost-Duitsland zich nu al by de laatste acht hebben geplaatst. De elf van de DDR beging echter de fout zich te sterk in de verdediging terug te trekken. Chili, dat 55 minu ten vaak met negen man had ver dedigd, en nu wel moest aanvallen kreeg het daardoor gemakkelijker dan nodig was. Zo sterk werd het overwicht van de Zuidamerikanen dat een doelpunt eenvoudig niet kon uitblijven. Het viel in de 21ste mi nuut. Sergio Ahumada komt de eer toe dat hij zijn ploeg een herkan sing heeft geboden. Chili moet om de volgende ronde te bereiken zelf in de laatste wedstrijd met ruim ver schil van Australië winnen. En de Oostduitsers mogen dan in Ham burg tegen de Westduitse formatie geen punt behalen. De wedstrijd West Duitsland Australië, voor 55.000 toeschouwers in Hamburg, is geëindigd in een ze ge met 30 voor de Westduitsers. Doelpunten: 12. Overath 1-0; 34. Cullmann 2-0; 53. Müller 3-0. Voor de tweede achtereenvolgen de maal echter heeft de formatie van Helmuth Schön de op het lijf geschreven rol van favoriet niet naar behoren kunnen vertolken. Symptomatisch was het fluit-con- ;ert, dat ver in de tweede helft van af de niet geheel volle tribunes neer daalde op 'kaiser' Franz Beckenbau- er, de 28-Jarige aanvoerder, die in zijn tachtigste interland-wedstrijd moest terugvallen op risicoloze breedtepasses. Toch slaagden de Westduitsers er goeddeels in de fluit concerten, die de start in het we reldkampioenschap tegen Chili be geleiden, om te buigen in byvalsbe- tuigingen. Vooral dankzij de bril- lante prestaties van Wolfgang Ove rath voor rust. De Keulse spelei was mtvangen met een fluitconcert, om dat het publiek liever de op de re servebank zittende Giinther Netzer bad zien spelen. Maar met briljante passes en een superdoelpunt dwong Overath de critici op de tribunes tot andere gedachten. Het gefluit werd gejubel en elke gelukte Overath-pass nagelde Netzer vaster op de reser vebank. Na de derde goal van Müller ge loofden de Duitsers het wel. Kort voor tyd had doelman Maier geluk dat een schot van Abonyi van de paal in het veld terugsprong. KOERSEN IN HILVERSUM H. Valkenburg-prijs (eerste afde ling) (2000 m)1. Liberia J. de Jong 2.46.9 1.23.5 Larina t 3. Likely Devil winnend 4,30 pl 1,60 2,00 1,40 kop pel 14,90 trio 98,30. O. van Tussenbroek-prijs (eerste afdeling) (2000 m)1. Mischa .K Woudstra 2.51.2 1.25.6 Mira 3. Misty Flight winn 9,20 plaats 4,80 3,50 5,80 kopp 121,10. H. Valkenburg-prijs (tweede afde ling) (2000 m)1. Lammert J. Wa genaar 2.49.2 1.24.6 Luitenant Dixy 3. Lord Enterprise winn 3,70 pl 1,70 1,60, 2,80 kopp 4,50 trio 46,60. Merevelds mijlrecord-prijs (eerste heat) (1600 m)1. Florissant B- Leeuwenkamp 2.04.6 1.17.9 2. Hen rietta Signal, 3. Henri Buitenzorg winn 9,70 pl 1,40 1,30 1,10 kopp 31,30. J. P. Veth-prijs (2440 m)1. Kid Eemshorn W. Hamming 3.20.5 1.22.2 2. Keen Speed, 3. Kwik Hanover. Winn. 3,10 pl 1,30 1,70 1,60 kopp 7,80 trio 60,80. Mereveld's mijlrecordprijs (twee de heat) 1600 m): 1. Henri Buiten zorg J. Wagenaar 2.04.4 1.17.8 2. Ka- rel Duke 3. Florissant. Winn 1,60 pl 1,10 2,20 1,40 kopp 25,90. Definitieve uitslag: 1. Henri Bui tenzorg, 2. Florissant, 3. Henriette Signal. C. Vredenburg-prijs (2000 m)1. Jo sephine Baker mej M. Verhoeve 2.43.7 1.21.9, 2. Limbus Hanover 3. Ivan van Barke winn 14,70 pl 3,30, 1,80, 3,80 kopp 37,00 trio 738,90. O. van Tussenbroekprijs (tweede afdeling) (2000 m): 1. Mister Gapp M. Bouwhuis 2.50.3 1,25.2 2. Money maker, 3. Miltiades J Winnend 13,50 pl 2,30 4,20 2,00 kopp 264,10. Rotterdam Onder het motto „Nederland achter ons elftal" heeft het Rotterdamse sportpaleis Ahoy het initiatief genomen om het Ne derlands elftal te laten blijken dat het thuisfront achter Oranje staat Schakers leiden tegen Roemenen NICE Het Nederlandse team in de Schaakolympiade heeft in de vier de ronde van de hoofdgroep een voorsprong genomen van lte—te te gen het als sterk bekend staande Roemenië. De gedetailleerde uitslag luidt: GeorghiuDonner afgebr., Ree—Cio- caltea te—te, Ghitescu—Enklaar af gebr., KuypersGhzdavu 1—0. De afgebroken party uit de derde ronde tussen de Amerikaan Browne en Sosonko eindigde in remise, waar door het duel tegen de VS met lte— 2 te verloren ging voor Nederland. De uitslagen van de vierde ronde: RoemeniëNederland te—lte en 2 afgebr., Bulgarije—Tsjecho Slowakye 2—2, Hongarye—Zweden 3—1, Fin land—Engeland lte—lte en 1 afge br., Rusland—West Duitsland 2te— te en 1 afgebr., Spanje—Wales 2te— te en 1 afgebr., Ver. Staten—Argen tinië lte—te en 2 afgebr., Philippü- nen—Joego Slavië 0—2 en 2 afgebr. De stand na de vierde ronde: 1. Rus land 12te pnt en 1 afgebr. party, 2. Bulgarije 11, 3. Joego Slavië 9te en 2 afgebr., 4. Hongarye 9, 5/6 Neder land en de Verenigde Staten Ste en J. Voerman-prijs (2040 m)1. Jac ques J. Hoejenbos 2.49.4 1.23.7 2. La Damsel, 3. Jay Rodney J winn 5,80 pl 1,90 3,20 1,70 kopp 19,00 trio 150,80 E. E. v. d. Ven-prijs (2020 m): 1. Micky J. Wagenaar 2.47.8 1.23.1, 2. Michel Nimble, 3. LestavU. Winn 1,30 pl 1,10 1,10 kopp 2,90- Totale omzet: f 301.249,00. In samenwerking met de Neder landse Hartstichting is men een spontane actie gestart die tot doel heeft de Oranje-mannen duidelijk te maken dat men in Nederland met de verrichtingen van het Ne derlandse elftal meeleeft. De Nederlanders kunnen dat laten blijken door een klein of groot be drag over te maken op girorekening 2248700 ten name van „Ahoy Pre mierekening te Rotterdam" met op de strook de vermelding „Ik sta achter ons elftal". Het totaalbedrag zal worden verdeeld onder de natio nale selectie en de Nederlandse Hartstichting, ieder voor vijftig pro cent. Door een blijk van waardering voor de voetballers in West Duitsland op deze manier kenbaar te maken steunt men tevens de strijd tegen de hart- en vaatziekten. Als blijkt dat inderdaad veel Neder landers achter Oranje staan, zullen namens het Nederlandse volk mi nister-president Den Uyl en opposi tieleider Wiegel worden gevraagd het bedrag aan de Nederlandse Hartstichting en het Nederlands elftal te overhandigen. Van Doorn wil voetbalclubs in nood niet te hulp komen DEN HAAG Betaalde voetbal clubs die in financiële nood verkeren hoeven niet te rekenen op steun van de rijksoverheid. Minister Van Doorn van Cultuur, Recreatie en Maatschappeiy k Werk heeft de Tweede Kamer gezegd, dat hij daar toe voorlopig geen mogelijkheden ziet. Wel wil hij het betaalde voetbal ondersteunen uit de opbrengst van de toto en straks de lotto. HONKBAL In Haarlem heeft Raak Nicols gisteravond met 2—1 de inhaalwedstrijd voor de hoofdklasse verloren van het Haagse ADO. MONCHENGLADBACH Ralf Edström en Roland Sand berg, twee-eenheid van Zweden. Vroeger grossierde de tandem bij het amateuristische Atvidaberg wekelijks in doelpunten. Het geld dreef beiden uiteen. De 27-jarige Sandberg, die eens door FC Den Haag te licht werd bevonden, verdient op het ogenblik veel marken bij FC Kaiserslautern en de zes jaar jongere Edström staat voor een niet onaanzienlijk bedrag bij Philips op de loonlijst. Nu vormen belden evenwel paar weken weer e Zweedse top-elf, die het imposante Westfalenstadion béter dan vroeger. Want Edström is duo. In de bij PSV besüst veelzijdlger gewor- dadelijk in den. Vroeger moest hij het vrijwel louter van zijn koptechniek hebben. Dortmund gaat proberen om Oranje H(j kopte een voorzet ineens op doel of schiep een kans voor my door met het hoofd de bal terug te (eggen. Op die manier heb ik heel wat goals gemaakt. Je zou kunnen zeggen, dat Edström destijds bij At-' vidaberg meer voor mij deed dan ik voor hem", te „Maar nogmaals, hy is veelzydiger er geworden. Je kunt op het ogenblik hebben gespeeld; nu loopt ook een goede een-twee-combinatie a weer als vanouds. Ja, zelfs met hem maken. En hij ia nu har- het voetstuk te stoten, het na het machtsvertoon tegen Uruguay is op gekomen. De lange Ralf (1.91 meter) en de tamelijk kleine Roland (1.74 meter) weer samen. Sandberg: „in het be gin was het weer even wennen. Dat wel. Maar nu valt het niet m< merken dat we al zo lang niet der ook. Hij kan thans meer en be ter incasseren; deelt nu zelf ook uit. Alleen kan hij erg weinig te rugdoen, als ze tegen hem aan gaan leunen als hij bij een voorzet in de luchte hangt. In negen van de tien wedstrijden is het zo: Ralf let bij een kopduel enkel op de bal en is dan kwetsbaar. „En', zo vervolgt Sandberg, „zijn tegenstander let alleen op hem en gaat dan meer met zyn handen dan zijn hoofd te werk. Want die man heeft er slechts voor te zorgen dat Ralf het kopduel niet wint. Dat hij het dan ook niet wint, interes seert hem minder. Ik denk dat Ed ström vanavond tegen Nederland wel weer net als afgelopen zater dag tegen Bulgarije met een te genstander te maken krijgt die van dat principe uitgaat'. Het feit dat Ralf Edström op het ogenblik uit vorm lijkt, bevestigt zijn vroegere clubgenoot. Maar on middellijk voegt hij eraan toe: „toch moet je Edström altijd op stellen. Ook al is hij slecht, dan bindt hij toch minstens een, twee' tegenstanders. En ook zonder bal kan hij erg nuttig zijn. Al is het alleen maar vanwege het feit dat hij in het centrum gaten kan trek ken door zijn tegenstander weg te lokken. En ik kan dan in die gaten duiken". Zo dadeiyk Nederland-Zweden. Con- ny Torstensen, die ook vroeger voor Atvidaberg uitkwam, maar thans contractspeler van Bayern Mtinchen is: „het is best mogelijk dat Ralf en Roland de partij gaan maken, zy hebben er de kwaliteiten voor. En als het duo draait, is het le vensgevaarlijk. Zelfs voor een knap pe verdediging als die van Neder land". Maar middenvelder Ove Kindvall: „als ze him avond niet hebben, zijn we meteen aanvallend vrijwel uitge schakeld. Dan kan ik mijn passes ook niet kwijt". Verkoop geen apen aan particulieren STEENWIJK De Dibevo, een landelijke organisatie van 950 die- rendetailhandelzaken en 137 Oroot- handelzaken, zal haar leden advise ren geen apen meer te leveren aan particulieren. Een uitzondering kan worden gemaakt voor mensen, die de apen in een normaal sociaal ge dragspatroon kunnen laten ontwikke len. De organisatie vindt dat apen niet bij particulieren thuishoren en om dat er per Jaar toch slechts enkele duizenden worden verkocht, lijdt de handel niet zoveel schade, aldus een woordvoerder.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 15