Bittere tranen bij Zaire na blamage tegen Joegoslaven Kraay praat met Coster VMM 74 Beckenbauer nu zondebok van Duits publiek APPIE HAPPIE TRAINER VIDINIC: SPELERS W AREN NOG MOE VAN DUEL TEGEN SCHOTTEN Inkopers voorzichtig Rep: Ik kan zo bij Anderlecht onderdak Ritzege Bitossi in Zwitserland CGelsenkirchen Er huilden er een paar in de kleedkamer. Ze kon den het niet verwerken. Niet begrij pen. Want hoe was het mogelijk geweest? Dat rij, de dappere krij gers uit Zaire, nu zo waren verne derd. Dat rij, die na de wedstrijd tegen Schotland een ovatie hadden gekregen, die in de kranten van hun eigen land tot ware helden wa- I ren uitgeroepen, nu zo'n blamage moesten ondergaan. Met 90 verlo ren van Joegoslavië. Bittere tranen. Hoe was het mogelijk? I Het antwoord is eigenlijk heel sim pel. Het lag hem aan de tegenstan der. Want de atleten, de gooche laars, de onbeheerste dravers van Zaire waren gisteren beslist even goed (of zo men wil: even slecht) als afgelopen vrijdag in Dortmund. Door Rob Vente Onze spelers waren nog moe vai die prachtige wedstrijd tegel Schotland. En bovendien speelden ook raak, waardoor- we niet met een elftal, een tiental". Buitenspel In de 20ste minuut was een der zwarte parels uit het veld gestuurd door arbiter Omar Delgado uit Co lumbia. Het gebeurde nadat de Joe- bal te pakken had kunnen krijgen, was het al 40. Katalinksi schoot raak, waarna de pupillen van Bla- goje Vidinic er de arbiter op dusda nige wijze op attent maakten dat Katalinski buitenspel had gestaan, dat zij met tien strijders verder moesten. Nonchalanter De Joegoslaven trokken zich niets aan van het tumult bij Zaire en gingen vrolijk verder met het ma ken van doelpunten. Een kopbal van Bajevic —met het hoofd is de 1 van spits wonderbaarlijk sterk bete- tegen kende 5—0. Bogicevic kopte daarop -lden 00k raak, waardoor er met een 6—0 met stand kon worden gerust. In het tweede bedrijf bliezen de Joegosla ven even wat stoom af en gingen bovendien steeds nonchalanter met kansen omspringen. Hun fans op de GELSENKIRCHEN Een rode Mte haT- wgele voor Joegoslavië. Wegens het "met' de pass met de hand onderscheppen dat"doelpunt totaal kreeB Hadziabdic de gele kaart van den geproduceerd. De emotionele spelers van Zaire toekenning Maar de Joegoslaven bestreden hen anders dan de Schotten. De Britse voetballers traden hen met ouder- o wets voetbal, fantasieloos, onintelli- niet eenSt Het zou in buitenspelpo- arbiter Delgado voor ogen gent. tempoloos spel tegemoet. De sitie zijn gescoord en dat nar Joegoslaven waren een klasse beter. niet Aue luipaarden drongen Profiteerden gretig van het gebrek scheidsrechter heen. Eentje haalde aan ervaring bij Zaire, straften elke daarbij venijnig uit. fout van de Afrikanen meedogen- schopte de scheidsrechter ongeneerd loos en snel af. hard onder zijn achterste. Van Bovendien telde de ploeg van Mil- bouwerering stuurde jan Miljanic enkele vedetten die de daarop de verkeerde man het veld ejke beweging tribunes namen dat niet; eisten méér goals. Ilunga Mwepu Gedwee volgden de volgelingen van Miljan Miljanic daarop aan de stem des volks. Branko Oblak, van- bouwerering stuurde de Columbiaan af de tribune lette Hans Kraay op Schot Willie Ormond niet in zijn ploeg had. Een Branko Oblak bij voorbeeld. die het spel op het mid denveld maakte, een Dragan Dzajic. die op de linkervleugel enkele ver rukkelijke staaltjes voetbal liet zien, en een Dusan Bajevic die zich na zijn schorsing de maken ook deed De gretige Joegoslaven opge- tige voorzet zweept door zo'n 8000 landgenoten subHem in op do tribunes - hadden bovendien persoonlijk een vrije trap geen medelijden met de hulpeloze ten het strafschopgebied la Wim Ook de Hongaren, Mulamba Ndaie, die evenwel amper tegensputterde. Gentleman- trainer Vidinic: „We namen het meneer de scheidsrechter niet kwa lijk dat hij de verkeerde bestrafte. Ze ïyken immers bij ons zo op el kaar". kwartier leidde het Joego- hem, maakte vrije trap 70 van, waarop ook Petkovic voor de aardigheid maar eens doeltreffend uithaalde 8—0. Twintig minuten voor tijd tenslotte scoorde Bajevic tenslotte zijn derde en Joegoslavies negende doelpunt. Tot de dubbele cijfers geraakten de dat met drie treffers siavische team al met 3-0. Eerst Joegoslaven tegen' de tien kopte de sterke Bajevic een prach- Zaire niet. En daardoor liepen record mis. In de eindronde het wereldkampioenschap was bui- immers nog nooit de tien gehaald. 1954 ln Zwit- tot negen tegenstander. „Want", rei trainer Hanegem. Doelman Muamba seriand. kwamen ee.» negen Miljan Miljanic na de afslachting Kazadi zag het effectvolle schot doelpunten. Tegen Zuld-Korea werd de luipaarden. „We moesten amper: 2—0. Na een magnifieke het toen ook 9—0. Miljanic na af- Joegoslavische aanval scoorde Sur- Jak daarop nummer drie. poule. Dat kan dadelijk be- Doelman Muamba Kazadi ,de te panter onder de lat, raakte door En dat 1 al die tegenslagen zo intens in i slissend rijn' En Blagoje Vidinic. de enige Joe- bedroefd dat B.ag.je Vidinic hem was (hj) isl trainer van Zaire): de dug-ont haalde. D.ml „Joegoslavië bezit een dusdanig team dat wereldkampioen kan den. Maar er waren meer oorzaken dat wij zo diep moesten bukken. loop: „We wisten niet dat het punt stonden een record gaan breken". i de waarschijnlijk het geluk proberen, van de luipaarden, die na afloop als geslagen honden het veld afdropen, de dug-out haalde. Dimbi Tu- Een troostwoord van de winnende het del gaan trainer: „Jullie hebben een elftal nog voor hij een voor de toekomst". FRANKFORT - Na de zwak ke prestaties van de Zuidameri- kaanse teams in de eerste ronde zijn de Europese talentepjagers erg voorzichtig geworden. Zo heeft Uruguay—Nederland weinig be langstelling meer getoond voor de Zuidamerikaamse topscorer Fer nando Moreno, voor wie Penarol Montevideo 2.5 miljoen gulden wil Juventus Turijn de voorlopige hebben. De Uruguese voetballer overeenkomst met de Argentijn se middenvelder Miguel Angel Brindisi, niet in een definitieve omgezet. De Argentijn zou voor bijna twee miljoen gulden naar Italië komen. Nu wil Juventus niet meer dan de helft betalen. Brindisi is van Italiaanse af komst en valt daarom niet onder het verbod voor buitenlanders om in Italië te spelen. Ook Real Madrid heeft na de wedstrijd kwam in het geheel niet uit schaduw van Rijsbergen. Ook de geruchten over hoge transfer sommen rond de 19-jarige spits- speler Mario Kempes uit Buenos Aires zijn plotseling verstomd. Zelfs 400.000 gulden zijn de Europese inkopers te veel voor 'n jonge speler, die in Argentinië voor Rosarion Central doelpun ten aan de lopende band maak te. kranten die met zeer grote letters Drw-xr op de teruSkeer van Netzer hadden LJOO<r gezinspeeld, op een hoogst-merk- rred Racke waardige wijze tekeer ging. Waar ter wereld vindt men zoiets: sup porters die voor het begin één van Frankfurt Ook dat hebben de spelers van het eigen nationale tenminste op het moment dat ik dit elfta* met zulle een gejoel begroeten, schrijf we weer overleefd. De dat wel over een IJzersterk bijna 10.000 Schotten op de tribunes moreel moet beschikken om dat in van het Waldstadion hebben het het belang van het vaderland te ..sleutelduel" tegen Brazilië (waarbij verstouwen, overigens achteraf helemaal geen sleutel tevoorschijn bleek te zijn gekomen) met veel lawaai luister bij gezet, maar gezien vanaf de reporter-plaatsen met niet meer dan dat. Het ging er allemaal vrij ordentelijk Vlekkeloos Overath had die mentale kracht. Hij speelde van stond af aan een vlekkeloze partij en toen deed het krankzinnige feit zich voor, dat de ongeveer wia ln tribunes zijn i half uur met veel plezier begonnen te scanderen. Maar men ging wel op zoek de middaguren het legioen door Frankfurt zag zwalken is dat weer een knappe meevaller, al weet ik „...ia natuurlijk: niet wat 's nachts nog ln een ancj;,re °zOTdebok.~*Het duurde de stad is gebeurd. En wat ook zo plezierig Schotten floten wel, even voor men die vond, maar toen werd het ook niemand minder dan Kaiser Franz" aanvoerder Becken- goede kant uit. Eerlijk en rechtuit bauer, die wellicht met zijn hautai- richting tegenstander als die Schot in hun ogen voetballen tot zoiets iata aanleiding kan geven, vreselijks had aangedaan. En dat men toch allerminst kon verwijten dan toch wel een groot verschil Höness kansen miste Zaire's doelman Muamba beklopt in Gelsenkirchen driftig de grasmat nadat de zevende Joegoslavische treffer achter hem in het net tot rust is gekomen. Branko Oblak juicht. Er zou den nog tioee doelpunten vólgen... met wat 's middags in Hamburg was gebeurd. Daar gold de hoon van bijna 60.000 Duitsers hun eigen team, dat toegegeven in de tweede helft van de partij tegen de Verbruid Australiërs weer tot net zo'n wan prestatie kwam als tegen de Chile- nen, maar dat dan toch maar weer winnend van het veld ging. Niemand had overigens verwacht op als maar opnieuw bleek hoezeer de Ieurstelling Duitse voetbalfans in de afgelopen en dat Gerd Müller maar steeds te gen een verdediger aanschoot of kopte. Beckenbauer had het met een enke le aktie verbruid en vanaf dat mo ment steeg een oorverdovend gefluit de bal was. De te- „maar" drie doel punten tegen die amateurs van het SPORTTOTO Australië-Chili maanden door allerlei publikaties in vi^de continent ontlaadde zich Je gens hem en dat kan men toch mogelijk een zaak van aantrekkelij ke bijstand van een legioen noe men. Ook zulke taferelen zijn bij mijn weten nog maar zelden voor gevallen en evenzeer is dat een kwestie van onzinnigheid, tot stand gekomen doordat hier alles en ie- hoog O.-Duitsl.-W.-Duitsl. i beet- Zaïre-Brazilië Schotl.-Joego-Slavië Bulgarije-Nederland Zweden-Uruguay Argentinië-Haïti vertrek, is klein. Real trekt i woon niet. Dat is me echt eei Je te ver van huis. Tenzij natuurlijk een fantastisch contract aanbieden. Naar Madrid ga ik al leen voor een ontzettende lading poen. Onder het motto „geld ver- alle ellende". Je wilde aanvankelijk pas met Ajax na de wereldkampioenschappen pra ten. Nu doe je het toch eerder. Wat is ds&rvan de reden? Djurgard-Hamburg SV Oesters-Hertha Grasshoppers-Atvida Slovan Br.-Kaiserslaut. AIK-Spartak Trnava Hiltrup Morgen is het een span nende dag voor Johnny Rep. In het Waldhotel van Hiltrup, waar ook de Oranje-equipe bivakkeert, heeft di recteur-sportieve Hans Kraay van Ajax donderdagavond een gesprek met Cor Coster, die de zaken van de Ajacied behartigt. Het onder- zoet de arbeid houd zal wel eens bepalend kunnen zijn voor de verdere loopbaan van de talentvolle spits. Johnny Rep gisteravond: „Ik kan zó bij Anderlecht onderdak. Ik ben er volledig mee rond. Maar ik wil De produktieve Oranjeklant: „Ik eerst Hans Kraay nog horen. Want 8ing van het standpunt uit: als Je kijk Je diep in mijn hart, dan blijf Je waar maakt tijdens het toernooi, De Meer voet- als Je Je in de kijker speelt, kun Je op slag meer verdienen. Waar dan ook. Daarom wilde ik aanvankelijk wachten met praten. Maar nu is Anderlecht gekomen, dat me ineens wil contracteren. En daarom gaat nu morgen Cor Coster al met Kraay onderhandelen en wordt de je omgeving, je hele zaak vervroegd. Ik verwacht zelfs dat deze week nog wordt be slist bij welke club ik het volgend Hans Kraay is er ook van op de hoogte dat je in feite Ajax prefe reert. Hij redeneert zelfs dat je toch wel niet naar het buitenland zal vertrekken, omdat je teveel verknocht bent vrienden. Zaankanter Rep: Kraay er zo over zit hij kan best toch „ik weet dat denkt. Maar dan seizoen speel". tikje naast, ik En dan: i leuk hotel hebben we. huis. Al geef ik toe Er worden tenminste zaken in ge daan. Als ik het goed heb begrepen, komt donderdag ook een Barcelo- .-delegatie naar Hiltrup dat mijn vrouw er weinig voor voelt om Holland te verlaten. Maar An derlecht, Brussel, lijkt me toch niet zo'n geweldig probleem. Ik kan het Johan Neeskens zijn contract te la- LAUSANNE De Italiaan Franco bijvoorbeeld uitstekend met Robbie ten tekenen". Bitossi heeft gisteren de zevende Rensenbrink vinden. En Brussel is etappe van de Ronde van Zwitser- Immers niet zó ver van de Zaan", land, een rit van Naters naar Eau- "Maar om het duidelijk te stellen 6anne over een afstand v£ derlecht, hoef ik geen moment te denken. Dan blijf ik. Zelfs al wil Ajax me bijvoorbeeld 25.000 gulden minder geven, dan verander ik waarschijnlijk niet van club. Maar iets vinden 1. BitossT (It) 201 kilometer in 6.17.3, tiet verschil moet niet groter zijn. Nee dat niet. Dan pak ik heus mijn biezen". meter, gewonnen in de tijd 17 minuten en 3 seconden. Eddy Merckx, die tweede werd, blijft lei der in het algemeen klassement. De uitslag is Hans Kraay: „dat schijnt inderdaad de bedoeling van Barcelona te rijn. staat wordt gesteld om in het trainings kamp van het Nederlands elftal een voetballer een contract te laten te- u ik een waanzinnig Bernd Cullman scoort met het hoofd Westduitslands tweede doelpunt in de wedstrijd tegen Au tralië. Douglas Utjesenovic (rechts) kan er duidelijk niets meer aan verhelpen alle staten zijn gebracht en mis schien wel aan een soort „WK-syn droom" zijn gaan lijden. Het begon al toen de ploeg in het veld was gekomen. Alle namen wa ren met hartelijk gejuich begroet, uitgezonderd die van Wolfgang Ove rath. Schön had het aangedurfd om hem, ondanks een matig optreden dereen de thermometer tegen Chili, toch weer op te stellen heeft opgejaagd, en dat zinde de massa allerminst. men ontevreden is. dat mag. Het legioen dat, ook alweer door de °°k hi Nederland kennen we het verschijnsel, dat het publiek zijn sympathie dan naar de tegenstan der overhevelt, zeker als het Aus tralische, Maar het aardige is ook, dat zoiets gebeurt als het geen kwaad meer kan. Toen het eenmaal 3—0 was gunde men de „Aussies" van harte een te gendoelpunt en men zette zich daar ook schreeuwenderwijs voor in. Nogmaals dat kan. Maar al dat an dere doet wat luguber aan. Men moet er niet aan denken wat er ge beurt als West-Duitsland de finale niet haalt. Geen leven In ieder geval vrees ik, dat Franz en Sepp en Gerd en hoe ze alle maal ook heten mogen, dan maan denlang geen leven zullen hebben. En het zal de commentatoren en scribenten hier de allergrootste moeite kosten om de mensen er van te doordringen, dat er nog andere elftallen bestaan, die net zo aardig kunnen voetballen als de „Mann- schaft" Al eerder heb ik geschreven dat het uitermate plezierig kan zijn om naar een wereldkampioenschap te reizen als Je een thuisfront achter laat dat er niet zo heel erg veel vertrouwen in heeft. Nu is het ook nog maar te hopen, dat die stem ming niet opeens naar de andere kant doorslaat op grond van het feit dat Nederland voorlopig alleen nog maar van Uruguay heeft ge wonnen. Wij kunnen nog omhoog, de Duitsers al lang niet meer. Die knokken straks nog tegen him eigen legioen 2. Merckx (Belg) op 9 sec., 3. Paoli- ni (It), 4. Pfenninger (Zwi), 5. Lo- pez-Carril (Spa), 6. Conti (It), 7. Grande (Spa), 8. Aja (Spa), 9. Ju- liano (It) allen in de zelfde tijd als Merckx, 10. Zanoni (It) op 14 sec., 36 Tabak op 50 sec., 44. De Waal op 1.11 47. Van der Leeuw op 6.40, 48 Pijnen l.t. ALGEMEEN KLASSEMENT: 1. Merckx 30.06.06, 2. Petterson (Zwe) op 45 sec., 3. Lopez-Carril op 1.14, 4. Pfenninger op 1.16, 5. Aja op 1.39, 6. Conti op 1.41. 7. Bitossi op 2.36, 8. Battaglin op 2.54, 9. Lazcano (Spa) op 3.18, 10. Spahn (Zwi) op 5.03, 20. Tabak op 11.22. Ook de namen van Bayern Mün- chen en Real Madrid rijn gevallen. Zijn dat serieuze kandidaten? Johnny Rep, die op het ogenblik voor de buitenlandse radio- en tv een gewild objekt is: „weet Je dat Ik het zelf niet allemaal precies weet. Ergens is dat niet zo vreemd, want ik laat alles aan Cor Coster over. Bayern schijnt interesse voor me te hebben en Coster heeft in derdaad met Real kontakt gehad. Maar de kans dat ik naar Madrid BOKSEN George Foreman, we- WIELRENNEN De eerste etappe reldkampioen in het zwaargewicht, van de Ronde van de Aude is een is door de bond van Amerikaanse Nederlandse aangelegenheid gewor- boksj ouraalisten uitgeroepen tot bok- den. Gerard Vianen ging als eerste ser van het Jaar, waarvoor hij de over de eindstreep, gevolgd door Fxix Edward Neü krijgt. Kees BW

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 13