Wel of geen jachthaven op het eiland "Koudenhoorn"? fÉteiHWIl Raad mort over verhoging van electriciteitstarieven WlUiUl Warmondse bevolking mocht het zeggen: Kinderen van mytylschool in Duinrell agentia COMMANDO WISSELING" Jubilea LOZ WARMOND 9 Moet er een jachthaven komen op het eiland Kouden- hoorn? Hoe moet het eiland bereikbaar zijn? Via een grote brug, een kleine of een tunnel Is het nodig om het eiland te doorsnijden met een door gang ten behoeve van de watersport? wandelgebied zou kunnen ontstaan. Weer anderen zeiden te voelen een tunnelverbinding met het eiland om de watersport niet teveel te be lemmeren. Tenslotte wees het statenlid op de mogelijkheid, dat de landschappelij ke bezwaren, die destyds door de Kroon zijn gemaakt ook wel eens zouden kunnen gelden voor de nu geplande voorzieningen op het eiland, waarop burgemeester De Vreeze rea geerde, dat het Koninklijk Besluit de bouw van een jachthaven op Kou- denhoorn in elk geval niet uitsluit. Door Bram van Leeuwen De antwoorden op deze drie vragen vormden gisteravond de hoofdpun ten tijdens de eerste openbare hoor zitting, die de gemeente Warmond in t Trefpunt belegde om te weten te komen wat de Warmonders willen met het eiland Koudenhoorn. Een eiland, dat ligt in het zandwinnings- gebied ten westen van de Kagerplas- sen op korte afstand van het park Leerust en waarover door de Kroon is beslist, dat er geen wonin gen gebouwd tnogen worden. Een eerste stap op weg naar het vinden van een geschikt plan werd gezet tijdens de drukbezochte dis cussieavond over een viertal model len voor het eiland, die zijn opge steld door een Werkgroep Ruimtelij ke Ordening bestaande uit de bur gemeester van Warmond, de gemeen tesecretaris, enkele topambtenaren, en vertegenwoordigers van het Insti tuut voor Stad en Landschap. Voetbalveld De modellen kregen tijdens de be spreking nogal wat kritiek te verdu ren, met name van de Warmondse Jachthavenexploitant Haarsma. Hij vroeg zich af, waarom de gemeen telijke recreatiecommissie niet was betrokken bij het opstellen van de modellen en stelde vast dat alles in dit vroege stadium toch wel heel vast op een rijtje staat. Hij verzette zich tegen de aanleg van een voetbalveld en een ijsbaan op het eiland uit een oogpunt van geluidshinder. Verder plaatste hij een groot vraag teken achter de noodzaak om op het eiland een jachthavencomplex aan te leggen. "Houdt in elk geval de auto's van het eiland af", was het vurige pleidooi van de heer Haars ma, die uitsluitend een verbinding met de "vaste wal" wenste via een rustiek bruggetje. Burgemeester De Vreeze verduide lijkte, dat de werkgroep de Jacht havenaccommodatie rond De Kaag niet wil uitbreiden met een nieuw complex op Koudenhoorn. Men geeft de voorkeur aan de verplaat sing van een bestaand havencom plex vanuit Warmond naar het eiland. Hij erkende, dat daarover in middels de Koninklijke Watersport Vereniging "De Kaag" was gepolst. De vrijkomende ruimte van de be staande jachthaven van deze vereni ging zou dan mogelijk een oplos sing betekenen voor het grote gebrek aan bouwterreinen voor woningen en het behouden van de bestaande werkgelegenheid in Warmond. Haalbare kaart Wat de voorlopige plannen van de werkgroep met Koudenhoorn be treft: (tennisbanen, een ijsbaan, bouwspeelplaatsen voor de Jeugd, wandelgebied, visplaatsen, een jacht haven met 600 ligplaatsen, botenber- ging en een verenigingsgebouw, een bootjeshaven met 135 ligplaatsen, voor Warmonders, een aanloopha ven met 100 ligplaatsen, enkele win keltjes, parkeerplaatsen, 100 tot 150 aanlegplaatsen en ligweiden) achtte burgemeester De Vreeze, financiëel gezien, een haalbare kaart. "Ten minste", zo voegde hij daar onmid dellijk aan toe, "wanneer de War mondse raad besluit om de winsten van de zandwinning te besteden aan de ontwikkeling van het eiland". De werkgroep Milieubeheer uit Lei den pleitte bij monde van J. van Len- teren voor het ontwikkelen van een aantal duidelijke alternatieven voor Koudenhoorn, die in een volgende hoorzitting naast elkaar gelegd zou den moeten worden. De vier ontwor pen modellen achtte hij voor een dergelijke discussie ontoereikend, omdat het daarbij'vrijwel uitsluitend gaat om de plaats van de Jachtha ven. Hij verklaarde zich tegen een grote verkeersverbinding met het eiland en vroeg zich af of niet vol staan zou kunnen worden met het creëren van een wandelgebied. Juister Statenlid drs. Van Kuyen informeer de of het niet Juister zou zijn eerst het structuurplan, dat Warmond in voorbereiding heeft te voltooien en daarna het bestemmingsplan voor Koudenhoorn vast te stellen. Maar burgemeester De Vreeze repliceerde dat de studie over het recreatieve gedeelte van het structuurplan nog niet in gang is gezet en wees op het gevaar, dat GS in dat geval een be stemmingsplan voor het gebied zou den kunnen opleggen. Een mogelijkheid, die drs. Van Kuyen erg onwaarschijnlijk voor kwam, temeer, aldus het statenlid, als GS weten dat er serieus wordt ge werkt aan een structuurplan. Een aantal aanwezigen pleitte voor 'n be sparing van de kosten door een ge combineerde aanleg van woonboot haven en nieuwe Jachthaven, ter wijl ook stemmen opgingen voor een niet doorsnijden van Koudenhoorn, aodat een aaneengesloten rustig Geslaagd voor verkeersexamen Wassenaar Ruim 500 leerlingen van 15 Wassenaarse basisscholen hebben dit Jaar deelgenomen aan de Jaarlijkse veikeersexamens. Aan 458 jongens en meisjes kon het verkeers- diploma worden toegekend, en 43 kandidaten moesten worden afge- Twee scholen hebben zich bfj de ze examens bijzonder onderscheiden. De Salvatorschool nam met 42 leer lingen aan het examen deel, die al len slaagden. Elf Jongens en meisjes maakten geen enkele fout en ontvan gen een isigne van Veilig Verkeer. Op de openbare school Bloemcamp- laan slaagden eveneens alle 41 leer lingen, terwijl er 15 geen enkele fout maakten. Op de Kievietschool waar 25 van de 26 leerlingen slaagden kon den vier insignes worden uitgereikt. V) WASSENAAR Ruim hon derd kinderen van de mytyl school uit Leiden zijn, evenals vorig jaar, weer vijf dagen te gast in het recreatiecentrum Duinrell in Wassenaar. De organisatie van dit kamp is in handen van het ouderco mité van de Korte Vlietschool, dat wordt gesteund door Men- ken-Landbouw uit Wassenaar. De kinderen en leiders kampe ren in tenten, die evenals de stoelen, bedden en tafels be schikbaar zijn gesteld door de landmacht. De kinderen variëren in leef tijd van acht tot en met acht tien Jaar. Voor alle leeftijds groepen is een programma op gesteld zodat de kinderen zich in deze vijf dagen geen moment hoeven te vervelen. DINSDAG 18 JUNI 1974 Dinsdag Breestraat 19, sc dloapten, 25 uur Rljnsburgenvi.g Bureau voor Leve gen, 7.30—8.30 i ciëtelt voor gehan- 63, spreekuur Alg. Melj van Streefkerkstraat 48, spii'ks.ivon aanvang 8 :savond iïaha'l Gemeenschap, Breestraat 19, Twentwel, voor kamerbewoners, vanaf 9 uur nam. Morsweg 10, vergadering werkgroep verkeer en vervoer, 8 uur nam. Stadhuis, vergadering Gemeen- receptie tg.v. 50-Ja- rig bestaan, 2—5 uur nam. Zwembad De Vliet, estafette voor bedrijven en instellingen, 8.30 uur Woensdag Ten Katerstraat, speeltulngebouw. bejaardensociëteit Humanltas, 24.30 Geverstraat 65, Oegstgeest, sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaan- Breestraat 19, Twentwel, sociëteit Geen procedure voor ambtenaar LEIDEN B. en W. willen geen pro cedure in het leven roepen om amb tenaren in de gelegenheid te stellen van hun opvattingen over de vorming van een nieuwe college blijk te geven. Het huidige college stelt zich op het standpuïit, dat het zich geheel wenst te onthouden van bemoeiingen, die zich uitstrekken tot de formatie van het nieuwe college. B. en W. zien dit uitsluiend als een taak voor de nieu we raadsfracties, die moeten overwe gen of het gewenst is een procedure voor ambtenaren te creëren. B. en W. zeggen dit in antwoord op vragen van de PvdA-raadsleden Van Aken, In 't Veld en Van Dam. Morsweg 10, vergadering werkgroep Leefbaarheid/stads verfraaiing, 8 uur Gezondheidszorg. 5.1 Donderdag LEIDEN Met ingang van het nieuwe cursusjaar zal de heer A. Lemstra zijn functie als hoofd van de Obrechtstraatschool neerleggen in verband met een benoeming elders. De Prot. chr. schoolvereniging heeft A. v.d. Henst benoemd tot zijn op volger. Dinsdag 25 juni om half acht zal de "commandowisseling" geschie den in de aula van de Prins Willem- Alexan-derschool. LEIDEN Op 1 juli gedenken voor zitter C. Baart en secretaris A. Hol lebeek hun 25-jarig bestuurslid maatschap van het ziekenfonds Zie kenzorg, nu het LOZ. Dinsdag 2 Ju li wordlt om kwant vóór acht een re ceptie gehouden in Voorschoten. Leerlingen van de Heilig Hart- school hebben gistermiddag de feestweek ingeluid met een sport middag op het Groenoordterrein. Jan Holvast is voor ons even een kijkje gaan nemen. LEIDEN/ LEIDERDORP De Leiase Postduivenclub nam deel aan een wedvlucht vanaf Orleans met in totaal 143 duiven. De uitslag was1, 3, 6, 9 en 10 W. Teske 2, W. v.d. Hoogt 4, J. van Alphen 5, G. v. Stein en 8. J. v.d. Meijden. "De Vriendenclub" vloog van Or leans met 185 duiven. De uitslag was: 1, 2, 5, 7 en 9. J. Gijsman, 3 en 4. Comb. Veilbrief, 6. Jac. Siera, 8. Gebr. v.d. Voorn en 10. J. v. Segge- len. De Postduivenvereniging "Het Oosten" vloog eveneens van Orleans met 159 duiven. De uitslag was daar: 1, 8. P. Koet,'2, 3 en 9. C. Gijsman en 4. K. Dokkunen en Zn., 5. H. d. Haas, 6. en 7. P. Juffermans en 10. A. ter Haar. De Leiderdorpse postduivenver eniging "De Rijnklievers" vloog met 263 oude duiven van Orleans. Daar was de uitslag: 1, 2, 5 en 9. A. v.d. Dop, 3, 6 en 10 M. Jomgeleem, 4 en 8. Gebr. Kok, 7. J. C. Kiel. P LEIDERDORP Café "De Hen- ny's" organiseerde een viswedstrijd van de hengelsportvereniging "On der ons", waarvan de uitslag was: 1. H. v. Houten jr. (14 st. en tevens grootste voorn, 31 cm.), 2. B. Segijn (9), 3. D. Lotte (9), 4- K. v. Kampen (9), 5. S. Verstegen (3), 6. J. Kerk vliet (3), 7. R. v.d. Zeeuw (3), 8. G. v.d. Blom (2), 9. A. Sierat (2) en 10. Justus Zwaan (2) Wassetiaar moet wachten op Leiden Stadsontwikkeling, 8 Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen door: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7. tel. 23553. Apotheek Van Breesf Smal- lenburg, Loevestein 7, Leiderdorp, tel. 99211. Wassenaarse Apotheek, Schou- weg 32, tel. 12404. Tevens op zater dag tot 1 uur nam. Apotheek Voor schoten Leidseweg 66. tel. 01717-2525. Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmina- park 8, tel. 53274. Koordstudio intermenseiilk be- ;moetlngsrulmte voor 60-Jarlgen Oude Rlln 88, Leiden, tel 44000 Voor advies ir^or- WASSENAAR Het voorstel aan de Wassenaarse gemeenteraad om met ingang van de datum waarop in Leiden de elektriciteitstarieven zullen worden verhoogd, ook de Was senaarse tarieven met cent per kWh te verhogen heeft aanleiding gegeven tot discussie en kritiek. Kri tiek op het feit, dat de Wassenaarse raad over deze tariefsverhoging moet beslissen, terwijl in Leiden,nog geen beslissing is gevallen. Volgens het contract met Leiden dat de elek triciteit levert moet Wassenaar Leiden volgen bij elke tariefswijzi ging, in zoverre dat Wassenaar des gewenst 10% hoger mag gaan. Leiden is van plan aan de gemeen teraad een verhoging met ingang van juli voor te stellen van cent per kWh. Maar de Leidse raad, heeft daarover nog niet beslist, en dat schoot verschillende leden van de Wassenaarse raad in het verkeerde keelgat. Er gingen stemmen op om het voorstel aan te houden en eerst de beslissing van de Leidse raad af te wachten. De verhoging zou dan een of twee maanden later kunnen ingaan. Er waren ook raadsleden die zich op het standpunt stelden, dat de tarieven maar één keer per Jaar bij de begrotingen vastgesteld behoren te worden en niet tussen tijds. Zij vroegen eên eventuele verhoging uit te stellen tot 1 Januari van het volgend jaar. Dat laatste zou de gemeente f 160.000 kosten, berekende wethouder mr. dr. W. F. van Gunsteren. Het invoeren van een verhoging met ingang van augustus of september zou zeer gro te administratieve moeilijkheden met zich meebrengen. De raad ging uiteindelijk met het voorstel van burgemeester en wet- houdiems akkoord, maar vroeg het college uitdrukkelijk aan het ge meentebestuur van Leiden duidelijk te maken, dat het weinig elegant is van de Wassenaarse raad op zo korte termijn een beslissing te ver langen, terwijl de Leidse raad nog geen beslissing heeft genomen. Recreatiegebied Dag Herman Door de PSP-partij genoten zal aan het scheidend raadslid Herman Amptmeijer een afscheidsreceptie worden aangeboden. Dat gebeurt ko mende zaterdag, op het Noordeinde 5 vanaf half negen 's avonds. Poli tieke vrienden, maar evengoed de vijanden zijn van harte welkom. Wij zullen aanwezig zijn. Want we zullen Herman missen. Node. Spaanse tijd: Prins Willem van Oranje, de geuzenadmiraal Boisot, en niet te vergeten de beeldschone Magdalena Moon Welk Leids meisje is daar niet voor te vinden? Dat uit later tijd Michiel Adriaans- zoon de Ruyter op zijn geweldige zeeschip, de Veldmaarschalk Pi- chegru u weet wel, van dat oude kinderrijmpje stadhouder Willem koningin Frederika, de gemalin van onze eerste koning, de Hollan ders bij Waterloo, te veel om op te Nog nooit Onderstaand verhaal ontvingen we van de 3-Oobober-vereniging. "Wie wordt voor één dag burge meester van der Werf? En wie rijdt op een prachtige praalwagen door de stad als Francesco de Valdez, de Spaanse tegenspeler van de Leidse burgemeester uit 1574? Op donderdagavond 20 Juni a.s. zul len we het weten, want dan houdt de 3 October Vereeniging de inschrij vingsavond voor de grote optocht, van 8 tot 10 uur in De Burcht. De optocht wordt dit Jaar heel bij zonder. Vierhonderd Jaar geleden, werd Leiden ontzet en 400 jaren wor den in de Jubileum-optocht uitge beeld. Op zaterdag 5 oktober als (bijna) iedereen vrij heeft, komt er een stoet als nog nooit door de Leidse straften heeft gereden. Tientallen praalwagens, karossen en andere voertuigen, meer dan hon derd ruiters en vele honderden fraai gecostumeerde personen vormen sa men een kilometerslange optocht. Er zijn prachtige rollen bijuit de De 3 October Vereeniging heeft hon derden mensen nodjg, mannen, vrou wen, jongens en meisjes. Zij doet graag een beroep op de Leidse bur gerij om zich in grote getale voor deelneming aan deze optocht aan te melden. Komt donderdagavond 20 juni naar De Burcht, daar zult U et alles van horen". Per postduif Collega Rotteveel ging in de laat ste week vfcn april een paar weken met vakantie. Onder meer naar Ita lië. Uiteraard bezocht hij ook de fraaie, drukke en hoofdstad Rome, en verzond van daaruit rond de Dag van de Arbeid een prachtige ansicht kaart in kleuren voorstellende het "Alftare dieflla Patriia", monument voor Victor Emanuel II. Hij schreef alles wat nodig en nut tig was op de kaart, plakte er voor maar liefst 40 lires postzegels op en wiepp de kaart in de bus. Wij, intussen, waren iedere dag in stille afwachting van 's mans kaart. Die niet kwam. Rotteveel wel, half Redaktie: Paul Wolfswinkel mei. Met gebruind gelaat en mooie herinneringen. Maar zonder kaart. Die kwam vanochtend. Waarschijn lijk per postduif, want de zegels wa ren niet afgestempeld. De kaart gaat weer mee, volgend Jaar en wordt dan opnieuw voor verzending gebruikt. Nemen we aan. Steptocht I De steppers naar Brussel weten goed wat publiciteit is. Vlak voordat ze vertrokken naar België hebben ze een perschef benoemd, die van mi nuut tot minuut ingeschakeld kan worden. Vanochtend lag er een briefje en een verslag op het bureau van de contactman. Het verzoek luidde het verslag integraal op te nemen. Hier is het dan "Tot nu toe is de steptocht van de vier Oegstgeester scholieren (Walter, Rogier, Ferdinand en Koen met op de bezemwagen Tonnis) 'n groot succes. Veel mensen twijfel den eerst nog aan het uithoudings vermogen van de vijf jongens, maar de heenreis is helemaal volgens sche ma verlopen: zaterdag maar liefst 100 kilometer naar Breda, zondag 50 kilometer van Breda naar Ant werpen en maandag 70 kilometer van Antwerpen naar Brussel. Het weer leek misschien lekker, maar waarschijnlijk hadden de steppers kouder weer fijn gevonden, want het warme weer heeft er on getwijfeld voor gezorgd dat de step pers erg moe werden. Ook pech is niet uitgebleven. Er zijn tot nu toe geen lekke banden gemeld, maar wel is Koen op het einde van de eer ste dag door zijn step gezakt. In al- lerhaast is toen de reservestep, die op Het voorstel van burgemeester en wethouders om 20 hectaren toekom stig recreatiegebied, grenzend aan nu al vast voor het publiek open te stellen kreeg geen onverdeelde in stemming. De heer D. van Klaveren (CCP) vroeg begrip voor de veehou ders, die daar nog vee in de wei hebben. De heer A. Lodder (Partij Wassenaar) zei te vrezen, dat er van de weilanden misbruik gemaakt zou worden door bromfietscrossers e.d. En de heer Chr. Theil (Open Ap pèl) wees op de vogels die in het gebied voorkomen en die verjaagd zullen worden als er massa's men sen komen. Door verschillende sprekers werd gepleit voor het openstellen van een kleiner gebied, bijvoorbeeld een strook langs de Zijlwatering. Wethou- het allerlaatste moment niet is mee genomen, naar Breda gebracht (met dank aan de NS voor het snelle ver voer!!) en de volgende dag stepten de Jongens weer vrolijk verder. Jammer genoeg ging de zondag ook niet zonder incidenten voorbij. Walter had namelijk de pech om te gen een auto op te steppen, maar persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, zoals dat heet. De tocht was en is bedoeld om de aandacht te vestigen op acties als SOS-Sahel, Stop de vogelmoord, Lekker Dier (humanisering van de bio-industrie) en zonderdag. De vijf mensen hebben tot nu toe volop de kans gehad om deze acties toe te lichten en geld in te zamelen voor SOS-Sahel (giro 100200 Den Haag). Vooral in België verliep de verkoop van stickers voor dit doel erg goed, wat het moreel van de steppers na tuurlijk enorm opvijzelde. Steptocht II Wat de steppers in.Brussel precies zullen doen, is nog onduidelijk. Er zal eerst, na uitgebreid overleg met de ambassadeur van België in Den Haag, worden geprobeerd handte keningen aan te bieden aan Konin gin Fabiola voor de actie Stop de Vogelmoord. Als dat niet liikt, is 'het plan om dinsdag meteen terug te gaan en de "rustdag" te gebruiken om in ste den waar de stoppers slapen (Ant werpen, Roosendaal en Rotterdam) "tentoonstellingen" op te zetten. Als alles goed loopt, komen de steppers vrijdagavond weer terug bij het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest". Tot zover de bijdrage. Wie meer wil weten kan Wim van der Hulst bellen, in Leiden, telefoon 31192. der mr. N. W. A. Brink zegde toe, met deze wensen rekening te zullen houden en in overleg met de dienst gemeentewerken te zullen bekijken welk deel van het terrein zal worden opengesteld. De raad voteerde een krediet van f3500,- voor het maken van eenvoudige bruggetjes en vlon ders over de sloten. Burgemeester en wethouders, hadden de raad voorgesteld voor 1974 een aanvullend krediet van f 75000,- beschikbaar te stellen voor stedebouwkundige werkzaamheden. Ir. G. H. C. Theunissen (CCP) sprak zijn verontrusting uit over de toene mende bedragen die voor dit doel beschikbaar moeten komen. Hij toonde er zich niet van overtuigd, dat er een juist evenwicht bestaat, tussen de hoogte van deze bedragen en het nut van de stede-bouwkun dige werkzaamheden. Daarom stem de hij tegen het voorstel, dat door de rest van de raad aanvaard werd. Voor het drumbandfestival, dat "Irene" op 22 Juni a.s. organiseert, verleende de raad een garantie van f750,-. Contactavond Schiphollijn in Warmond WARMOND Alle inwoners van Warmond hebben van het gemeente bestuur en van de Nederlandse Spoorwegen een uitnodiging gekre gen voor een contactavond over de Schiphollijn op 24 Juni. Vertegen woordigers van NS zullen dan het tot dusver bestaande plan voor de aanleg van de Schiphollijn toelich ten en er kunnen ook vragen worden gesteld en suggesties worden gedaan. VOORSCHOTEN Morgen kun nen de bewoners van de woningen, liggende in de wijk Adegeest (met uitzondering van het gedeelte Oude Adegeesterlaan tussen de Prins Bernhardlaan en de Nassaukade), aan de Leidseweg (het gedeelte tus sen Raadhuislaan en Voorschoter- weg), Voorschoterweg, Hofweg (het gedeelte ten oosten van de Voorscho terweg), Prof. Boerhaaveweg Krim- kade, J P. Coenstraat, Vondelstraat Marnixstraat en Beresteynstraat van de grofvuilophaaldienst gebruik maken. Verzocht wordt het grofvuil tot een maximum van m3 behoorlijk ge bundeld of verpakt met geen grote re afmeting van 1.50 m waarvan uit gezonderd het onbrandbaar grofvuil zoals bedspiralen, wasmachines, for nuizen enz. vóór 08.00 uur op het trottoir of langs de rijbaan gereed te zetten. OEGSTGEEST De grofvuil ophaaldienst komt a.s. donderdag in Oegstgeest langs in de Adm. de Ruyterlaan, Lange Voort, Piet Hein- laan, Witte de Withlaan, Joh. Evert- senlaan, Hazenboslaan ged. Karei Doormanlaan, M. H. Tromplaan, Aert van Neslaan, Irislaan. Flora laan ged., Lelielaan, Ridderspoor laan, Violenlaan, Rozen laan Ane- monenlaan, Akeleilaan, Gladiolen- laan, Freesialaan, Narcissenlaan. avonds tot 23 uur Zaterdag gesloten, zondag van 15 tot ca 18 uur. Tevens aangepast voor llchamelHk gehandl- Gespreksa vonden Gespreksavonden Baha-1 gemeen schap. Wo. 8 uur nam.. Kennedylaan 11, Oegstgeest, vr. 8.15 uur nam., Fred. Hendrikplantsoen 25. Leiderdorp. Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenlngs- en Informatiedienst gemeenschap Zuidwest tel 64115, 33921 en 61944. SOS-tel. hulpdienst, tel. 01710— 25202 Voor allen die ln moeilijkhe den verkeren dag en nacht te berei ken. Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 15. Leiden Voor gewonde honden, katten, vogels e.d. Dag en nacht bereikbaar, tel 34687 Dierenambulance. Tel. 01710-34616 Inf o-sentrum In hot Kreatief Sentrum is het Info-sentrum op de volgende tyden voor iedereen geopend: donderdag avond van 20.30 uur tot 22^0 uur en zaterdagmiddag van 14.00 uur tot 16.00 uur. Release Hulpverleningsdienst Release Nieuwe Rijn 20a. tel. 24555 Ma. t.m. vry 8-10 loten) en dl t.m, (vrij.middag ge- (wo.avond gesloten) T went wel Sociëteit Twentewel, Breestraat 19, openlngstyden: elke dag behalve op ma., do. v.a. 21.00 uur Toegang voor mensen v.a 20 Jaar Begijntje Sexueel voorlichtingscentrum, Begijn hof 2 (Rapenburg). Dl. 7.30—10.3" 7.30—8.30 Moeders voor moeders Hofdyk 32. Oegstgeest. tel. Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor gratis rechtskundige bijstand. Adres Leidse Volkshuls. Apothekersdljk 33 Ope ningstijden dlnsd woensd. dond 101 uur, do. 7—9 uur nam Dienstencen trum Hogendorpstraat 36. vrij 79 Morskwartler clubhuls Mie. 7—9 1 Morsweg 59. tel. 30775 do. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leldscü Dagblad B.V Witte Singel 1 - Lelden Postbus 54 - Giro 67055 Telefoon directie en administra tie 01710-2504L Teleloon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Elan Mulder Maandabonnement f 10.77 Kwartaalabonnement f 31.80 Per Post f34.20 Jaarabonnement f 116.20 Losse nummers f 0.45 AoonnemenujgeldeD by vooruit betaling te voldoen Bij automa tische iverschryving geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorging van 18.00—20.00 u Zaterdag vaü 16 00 -18.00 u Telefoon 01710—30500

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2