PvdA houdt vast aan defensie bezuinigingen Defensienota verschijnt begin juli Verkeer: 15 doden ...en gis Togramma 8 4S Moeders Greeve (81) overleden TV morgen] Henri de LANDDAG EO TROK 10.000 BEZOEKERS Uandag 17 NEDERLAND I 18.45 Fabeltjeskrant (N. 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Toppop (AVRO) 19.30 Het ziekenhuis, tv-serie (AVRO) 20.00 Journaal (NOS) 20.21 Helen, een vrouw van deze tyd, tv-serie (AVRO) 21.15 Televizier Magazine (AVRO) 22.05 Cannon, misdaadserie (AVRO) 22.55 Scholing en nazorg, film van de Stichting Ned. Vrij willigers (SOCUTERA) 23.05 Staatsloterij (NOS) 23.10 Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 Fabeltjeskrant (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 De verschoppeling, tv-serie (NCRV) 19.30 Zo vader, zo zoon (NCRV) 20.00 Journaal (NOS) 20.21 Terug met muziek in uw straatje (NCRV Eerste aflevering uit een serie van drie programma's, waarin een aantal artiesten dat in het afgelopen win terseizoen is opgetreden in „Muziek in uw straatje", terugkomt. U hoort en ziet: Peter en zijn Rockets („Kom van dat dak af"); Martine Bijl („Puppy song"); Los Angeles (.Malaguena")Caroline v. Hemert (,J,'ai perdu mon Eurydice"); Louis Neefs („Ein kleines kom- pliment'"); Bonny St. Claire Unit Gloria („Clap your hands"); Roel Slofstra („Ruzje Wyn"); Gebroe ders Brouwer („Bianca"); Cornelis Vreeswijk (.Mis schien wordt het morgen beter"); Sandra en Andres (True love"); Udo Jürgens (..Spiel Tzigan"); De Makkers („Zomerzon"); Gerard Cox (,,'t Is weer voor bij, die mooie zomer"); Henny May („Unschuld lm Lande"). 21.10 Een school In "noten" beeld, harmonische vormgeving van muzikale opvoeding (NCRV) 21.45 Hier en nu, extra (NCRV) Deze uitzending is geheel gewijd aan een speciale film, waarin nooit eerder vertoonde beelden over de laatste dagen van Hitler. Albert Speer, destijds naaste mede werker van Hitier, geeft commentaar op de beelden Tevens wordt ingegaan op de stroom literatuur waarin wordt geprobeerd Hitiers persoon en betekenis opnieuw te beoordelen. 22.35 Journaal (NOS) Er is het afgelopen weekeinde bijna 25 uur televisie uitgezon den. Ruim een etmaal, als Je het achter elkaar op een rij zet, en wat blijft er tenslotte van over? In de eerste plaats de rubriek „Van Gewest tot Gewest", die tot nu toe als een soort alter natief aanhangsel op woens dagavond werd uitgezonden, maar nu op negen zondag avonden de ruimte krijgt. Dat betekent dat dit programma uit de schaduw kan stappen om zich waar te maken. „Van Gewest tot Gewest' is zo'n programma dat, zonder opdringerig te worden, steeds meer oprukt in de aandacht. Het mag misschien begonnen zijn door de bedenkelijke at tentie van bezitters van tweede huizen die op onwennige klom pen pastoraal wilden doen, maar intussen is het program ma uitgegroeid tot een uitste kend stuk voorlichting over de regio. Gisteravond ging het om Ga briel HeiJ boer, een man die op het eiland Tholen een een mans krant, de „Eendracht Bode" uitgeeft. Hij is al dertig jaar bezig met deze hoogstindi- viduele Journalistiek en is niet te beroerd om telefonisch een advertentie op te nemen, de gedrukte kranten zelf te vou wen, te bundelen en in een postzak te stoppen. Hij maakt ook zijn eigen foto's, draaft achter alles aan wat nieuws belooft te worden en is in zijn gemeenschap duidelijk een baasje. Het is dit soort mense lijke portretten waarmee „Van Gewest tot Gewest" al eerder heeft bewezen een programma te zijn dat op een bijna ter-' loopse manier erg goede televi sie kan betekenen. Diezelfde avond, en bij diezelf de NOS, een verslag van de opening van het Holland Festi val. Dat is dan wel een andere wereld. Vijftig minuten cultuur op zondagavond: het is nodig,' daar kom je niet omheen, maar lieve goed, moet het zo? Op deze, de kijker onherroepe-' lijk vervelende, manier? Goed, een stukje muziek op het cla- vecimbel zal niemand deren, maar de hoornblazer die tij dens een pauze in het muziek werk „Timemachine" duidelijk zit te walgen van de geluiden die hij doet voortbrengen, is dat een aanbeveling voor het moderne muziekwezen? En neem het interview dat Fannie Kelk met Constant, wiens „Nieuw Babyion" onder dak heeft gekregen in het Haags Gemeentemuseum. Dat was een gesprek van „Kenners" onder elkaar: wat Je als kijker zag waren, esthetisch ^spro ken, een aantal ontzettend mooie abstracte constructies van wat als de stad van de toekomst bedoeld was. Maar wie, hoe en waar er moeten leven kwam er niet uit, omdat de vragen nauwelijks omlijnd en de antwoorden dat evenmin Voetbal. Nederland won van Uruguay. Nadat we het alle maal in het echt hadden zien gebeuren, mochten we in Avro's Sportpanorama" zater dagavond -e herhaling zien. maar dat weerhield „Studio Sport" van de NOS er niet van om het zondagavond nog eens over te doen. Een keertje of zes hebben we Johnny Rep die twee doelpunten zien scoren, en we mogen de onderscheidene televisieorganisaties dankbaar zijn voor die attentie. Maar als we nog een keer winnen, wat gaat er dan op het scherm ge beuren? Een eindeloze filmlus, waarin de beslissende doelpunten ge woon, versneld, vertraagd, on dersteboven en binnenste bui ten worden vertoond? INVALLER MAANDAG 17 JUNI HILVERSUM I 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 21.50 Uitgebreide reportage. 22.15 Voor Bitoden en Slechtzienden. 22.25 Bond zonder Naam. 22.30 Nws. 22.40 Radiojournaal. 22.50 Hobbyscoop populair programma 23.20 (S) NOS-Jazz. 23.55—24.00 Nws. HILVERSUM II 18.00 (S) Bandstand (gr.). 18.19 uit zending van D'66. 18.30 Nieuws. 19.00 (S) Vincent van Gogh, seriehoorspel. 19.30 (S) Literama: kroniek over boe ken, schrijvers en toneel. 20.00 Nieuws 20.05 Avomdo- Omroeporkest, zangsolisten: (S) Kinderliedjes. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Sopraan en piano. EO: 14.00 Woord der Waar heid. 14.15 (S) Over en feer. 14.55 (S) De Trekvogels, lichte muziek. 15.15 (S) Licht en uitzicht, gewijde muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Klank bord. 16.10 (S) Eigenwijs. 16.30 (S) Jeugdtoer. AVRO- 17.00 (S) Mobiel, beweeglijk programma. 17.55 Medede lingen HILVERSUM II KRO: 7.00 Nieuws. 7.02 Het levende Woord. 7.07 (S) Badtoerie: klassieke ging. 8.30 Nieuws. 8.36 Gymnastiek in vakantiesfeer. 9.40 School- 3.00 De wereld om ons heen: Informatieve rubriek, de: klassieke muziek m Nieuws. 11.00 Gebakjes Zuidafrikanen. 23.15 w. de Italiaanse Barok dedelingen. 12.00 (S) Van twaalf tot (gr.) 23.5524.00 Nieuws HILVERSUM III NOS: 18.02 Joost mag niet eten. AVRO 19.02 Drie loopt achter. 20.02 Radiojournaal. 20.05 (S) Take the 8- trato. 21.02 De negen-uur-show. 22.02 (S) Superclean Dreammachtoe. NOS: land: 12.26 Mededelingen Nieuws; 12.41 n 13.00 Raden 14.00 Schoolradio. Interlokaal op dinsdag, met om 15.30 Nieuws. 17.00 Overheidsvoorlichting: opmerkelijke figuur _2.55 Mededelingen. W.K. Voetbal. AVRO: 23.20 (S) Van- Echo. avond laat. 0.02 Radiojournaal. 0.05 (S) Droom-top-tien 102 Muziek met Me- iVERSUM III DINSDAG 18 JUNI 1974 HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 gymnastiek. 7 20 (S) Dag met een gaatje, met om 8. Of Nieuws. 8.11 AVRO's Radiojournaal 8.50 Morgen- wij dinr. 9.00 (S) Het Romantisch W.-Duitsland). Conoert. (VI). Luister. 10.10 (S tamtoen. (11.00 Nieuws). (11 Wielrennen Cees Bal finishte za- Mo'nó) Arbeidsvi- terdag in de Belgische plaats Zele in een veld van 96 deelnemers als vijf de, op een halve minuut van de win naar, de Belg Dirk Baert. Deze had voor de 190 km een tijd nodig van 4 uur en 35 minuten. (S) Rondom (DEN HAAG (ANP) De behande- fling ln de Tweede Kamer van de door de regering toegezegde defen sienota zal geruime tijd vergen. Te ivoorzien is dat de nota pas eind sep tember of begin oktober in openbare behandeling komt. Vanmorgen Is de defensie-commissie Uit de Tweede Kamer bijeen geweest om gezamenlijk te beraadslagen over de procedure van behandeling. Mi nister Vredeling (Defensie), die met zijn beide staatssecretarissen Ste- merdink en Van Lent het (besloten) overleg bijwoonde, zegde toe dat de nota nu begin juli verschijnt. Op vrijdag 28 juni legt het kabinet daaraan de laatste hand. De bespreking van de nota wordt voorafgegaan door hoorzittingen, die de commissie belegt om zich op deze wijze te laten voorlichten over de •verschillende aspecten van de nota. De commissie verwacht diat actie groepen, vrediesiinstil tuten en polemo- logisohe instituten hun zienswijze willen kenbaar maken, evenals bij voorbeeld d'ie gemeentebesturen doe betrokken zijn bij de ordeningsplan- men op het terrein van de defensie (vliegvelden, oefenterreinen en mu nitie-opslagplaatsen). Ook perso neelsvertegenwoordigingen worden op deze hoorzitting verwacht. Na deze „hearingein" zal de com missie zich zetten aan de schriftelijke voorbereiding tot openbare behande ling. De commissie verwacht deze be handeling niet meer voor Prinsjes dag (18 september), maar mogelijk wel voor de algemene politieke be schouwingen in de Tweede Kamer of in hoofdlijnen tijdens die alge mene politieke beschouwingen, diiie dit jaar of op 7 oktober of op 14 oktober beginnen. De defensie-commissie komt volgende week opnileuw bijeen om zich over de procedure rondom de defensie-nota te beraden. UTRECHT Het hete hangijzer dit weekein de op de PvdA-partijraad was de defensiebezui niging. Hoewel het niet op de agenda stond, werd ijlings voor deze en alle komende partij raadsvergaderingen het agendapunt: „actuele politiek" ingevoerd. NIJMEGEN (ANP) Na een ziekbed van enkele maanden is vrij- dagavond overleden pater Henri de [Greeve, bekend als de stichter van ;de Bond zonder Naam en als spre ker voor de KRO in zijn rubriek het „Lichtbaken". Pater De Greeve loverleed in Dekkerswald, waar hij in alle stilte twee maanden geleden werd opgenomen. Op verzoek van de familieleden van pater De Greeve, werd zijn overlijden 48 uur stil ge houden. J Er zal geen begrafenisplechtigheid zijn, omdat pater De Greeve zijn stoffelijk overschot ter beschikking van de wetenschap heeft gesteld. „Zijn lichaam is overgebracht naar (het Radboudzdekenhuis ln Nijme- 1 gen. Gistermiddag is voor de familie leden van de overledene een H. mis Ivoor de zielerust van Pater De Gree ve opgedragen in de kapel van de pa ters Montfortanen in Berg en Dal.. „Hij kreeg vóór de oorlog vooral be kendheid als spreker voor de KRO ln zijn "Lichtbaken". Hij genoot een voor die tijd ongekende luister dichtheid, niet alleen onder katho lieken. Op 2 april 1938 stichtte hij i de Bond zonder Naam, een organisa tie met als doel de propagering en I daadwerkelijke beoefening van de i naastenliefde onder alle mensen, zonder onderscheid van geloof, poli- I tiek of ras. Elke maand lanceerde de bond en doet dat nog een slag zin met kernachtige boodschap. De bekendste is wel de slagzin: "Ver beter de wereld, begin bij Jezelf'. In 1950 gaf hij om gezondheidsrede nen zijn werk voor de Bond zonder naam en voor het „Llichtbaken" aan anderen over. Hij vestigde zich in Berg en Dal. Na herstel van ge zondheid keerde htf niet naar de Bond zonder Naam terug, al bleef hij wel zeer actief in de charitatieve sector. Daarvoor stichtte hij het "fonds van de naastenliefde" waarmee hij zeer velen geholpen heeft, i Jarenlang trok Henri de Greeve volle zalen met zijn declamaties. Meer dan 700 maal voerde hij het vierde beest op, de deur op een kier, meer dan 400 maal, een op zienbarende rechtspraak eveneens meer dan 400 maal en nog andere j voordrachten. Proefvlucht De "Prawda", het blad van de Sowjetrussische com munistische partij, heeft meege deeld dat een nieuw prototype van het supersonische vliegtuig Toepo- lew. de "Toe-144", vrijdag jl. zijn eerste proefvlucht heeft uitgevoerd. Het toestel is bestemd voor het ver voer van passagiers. Want wat moet Je nou als de kran ten bol staan van de verhalen over NAVO en Vredeling en Den Uyl daar nog even een tegenovergestelde verklaring na de ministerraad over geeft? Moet je dan echt gaan zitten praten over emancipatie hoe te recht een rapport hierover ook mo ge zijn? En toch werd het: lief zijn voor Vredeling. De verklaring van het partijbestuur, dat er nog voor de defensienotabespreking in de Kamer een partijraad zal worden gehouden een hoop onzekerheid over de laatste ontwikkelingen binnen de NAVO en het feit dat de discussie tegen het begintijdstip van de wedstrijd Ne derland—Uruquay aanlag, verzacht te de gemoederen. Bovendien kwam er een harde motie op tafel, waarin onomwonden werd verklaard dat de Partij van de Arbeid vast hield aan de eigen defensie-uitgangspunten dus bezuinigingen. Voorzitter André van der Louw wist de zaal van de rede lijkheid te overtuigen dat er, nu al leen over de motie en niet óver de defensie-ontwikkelingen kon worden gesproken, omdat er ten eerste nog geen nota is en verder de laatste ont wikkelingen rond Vredelings "mis sie" nog niet bekend zijn. UTRECHT De landdag van de Evangelische Omroep zaterdag ln de Jaarbeurshallen in Utrecht heeft dit jaar 10.000 bezoekers getrokken, 4000 meer dan vorig Jaar. Volgens een woordvoerder van de EO, stond de bijeenkomst duidelijk meer in het teken van de jeugd dan vo rige jaren. In een van de Jaarbeurs hallen werd zelfs een soort alterna tieve toogdag gehouden voor kinde ren van zes tot twaalf Jaar. De 1500 kindern daar hielden zich voorna melijk bezig met het zingen van voor hen begrijpelijke geestelijke liederen. Ook de oudere Jeugd en de volwassenen hebben zich aan de geestelijke muziek gewijd. Vijftien koren zetten luister by aan het ge heel. In zijn openingsrede haakte domi nee Glashouwer, voorzitter van de EO, in op het jeugdige karakter van de samenkomst: "Vorig Jaar wil den de persfotografen ons doen gelo ven dat ouderen boven de 70 Jaar ty perend waren voor de EO, laten zij nu hun camera's op de Jeugd rich ten. De EO leeft", aldus dominee Glashouwer. Omdat het ledental van ongeveer 140.000 het afgelopen Jaar niet toe genomen is, kondigde de directeur Een overzicht van het verkeersongeval bij Dordrecht waarbij 5 personen om het leven kwamen. grotedfedenwerfacWe^aan Jacobs' 6611 DUITSE TV DEN HAAG Tenminste vijftien personen zijn dit weekeinde om het leven gekomen bij verkeersongeluk ken. Het ernstigste ongeval gebeurde op de Rijksweg 16 ter hoogte van de afslag naar Dordrecht. Vijf per sonen kwamen daar gisteravond om het leven toen twee auto's frontaal botsten. Het ongeluk gebeurde toen de be stuurder van een auto, de 40-Jarige heer J. Zuidhoorn dwars door de be- bakening reed, die er was geplaatst in verband met tunnelwerkzaamhe den en op de verkeerde rijbaan te recht kwam. De man en zijn echt genote waren op slag dood, evenals het 4-Jarig zoontje. Het tweede zoon tje, de 7-jarlge Edwin zal het onge luk waarschijnlijk overleven. In de andere auto zaten de 20-Ja rige J. Stip en de 22-jarige J. van der Stoep uit Hendrik Ido Ambacht. Beiden overleden op de plaats van het ongeval. De Dordrechtse politie begrijpt niet hoe het ongeluk heeft kunnen gebeuren. Er was aan weers kanten fileverkeer zodat hij zijn voorliggers maar had te volgen om op de goede baan te blijven. De 65-Jarige J. C. N. de Jong uit Rotterdam zwenkte zaterdagavond met zijn fiets plotseling naar links en werd gegrepen door een passeren de auto. De man overleed op weg naar het ziekenhuis. De 27-jarige mevr. M. N. van Wijngaarden uit Hardinxveld kwam gisteravond bij Ridderkerk om het leven toen de auto waarin zij als passaglere mee reed uit de bocht vloog en tegen een vangrail smakte. De bestuurder liep zware verwondingen op. De 9-jarige Leendert Bakker uit Heinkenszand schoot gisteravond met de voet van zijn trapper en begon daardoor zo te slingeren dat hij door een passerende auto werd gegrepen. In het ziekenhuis overleed hij aan de opgelopen verwondingen. De 61-jarige J. Nicolai uit Wasse naar is gisteren in de Ursulakliniek bezweken aan het hersenletsel dat hij zaterdag opliep toen hij met zijn fiets de Rijksstraatweg overstak en door een personenauto werd aangere den. Twee Duitsers kwamen bij een on geval in Ossendrecht om het leven: ze zaten met twee andere personen, die ongedeerd bleven ln een auto die van de weg raakte en tegen een boom langs de weg botste. De 23-Jarige Sjoerd Stienstra uit Metslawier (Fr.) reed in de nacht van zaterdag op zondag met zijn auto APELDOORN Een Apeldoorn- se sportvisser kreeg zaterdagmor gen de schrik van zijn leven toen hij in het Apeldoorn-Dierenskanaal -ongeveer op de grens met de ge meente Epe het stoffelijk overschot van een vrouw zag drijven. Hij waarschuwde onmiddellijk de poli tie die het stoffelijk overschot op de wal bracht. Het bleek een ongeveer 60-Jarige vrouw te zijn gekleed in een beige regenjas waaronder een blau we Jurk en beige schoenen. Ondanks alle nasporingen is de politie er nog niet ln geslaagd de Identiteit van het slachtoffer vast te stellen. in een bocht van de weg rechtdoor en botste tegen een betonnen muur. De 20-jarige Bernhard H. M. Da gen uit Nordhorn (Did) liet het le ven toen zijn auto bij de grensplaats Denekamp werd aangereden door een tegemoetkomende auto uit Noorwe gen. Hj niwB De 15-Jarige C. M. J. Cuppen uit ÓTiö" K) Jourmai het Limburgse Horst kwam vannacht om het leven toen zij lopend aan de linkerkant van de weg werd geschept door een passerende auto. De 18-Jari- ge P. M. L. Schuurmans uit Oss is vannacht in een auto die hij had gestolen, verbrand. De jongen raakte met de auto van de weg, wagen in brand vloog. MAANDAG 17 JUNI 1974 DUITSLAND I 18.00 (K) Frau Brückl muss slch "S'n-I9-!5,,<K> DofcunKn- ■■....row**, mm. JB.io taire film. 20.00 (K) Journaal w weero verzicht. 20.15 (K) Reportaces- analyses-meningen. 21.00 (K) Ein Herz und - voeooai. za.au (K)Joür- naai, kommentaar en weero verzicht <K) Where's Poppa? speelfilm'. 18.30 (K) Der rosurate Panther, teken film. 19.00 (K) Journaal. 19.30 (K) Dokumeaitalr programma. 20.15 (K) Programma voor kritische konsumen ten. 21.00 (K) Journaal. 21.15 (K) Asphalt Cowboy, speelfilm, 23.05 (K) Journaal. Man bij spelen met pistool zwaar gewond DRIEBERGEN Gisteravond ls de 23-jarige F. C. Zwakhoven bij 't spelen met een geladen pistool in zijn woonwagen in het woonwagen centrum in de Sportlaan in Drie bergen door zijn 22-jarige vriendin M. J. Ahlers door de keel geschoten De man is naar een ziekenhuis in Zeist gebracht. Hij verkeert niet in levensgevaar. Zijn vriendin is voor verhoor door de rijkspolitie inge sloten. S) WK. Voetbal „w„ ~~itsland. 18/" Fabeltjeskrant. 18.55 (K) Journ. 19.05 (K) De verschoppeling, t\ 19.30 (K) De eilanden van de rode vo gels, natuurfilmserie NOS: 20.00 (K) 22.15 (K) Achter het nieuws. NOS: 22.45-22.60 (K) Journ Nederland II NOS: 18.35 ,K) Fabeltjeekrant. 18.45 (K) Journ. KRO 18.55 (K) De voet- balkwls. NOS: 19.25 (K) W.K. Voetbal '74: Schotland-Brazilië ln Frankfort. 21.20 (K) Journ KRO 21.40 (K) De beuk er ln! documentaire over de voetbalclub Arnemuiden. NOS: 22.20 Den Haag vandaag 22.35 (K) Journ. Ongeveer duizend mensen hebben zaterdagmiddag in Amster dam voor de tweede keet, in vijf weken op fietsen gedemon streerd voor een autovrije binnenstad. Omstreeks één uur vertrok een stoet fietsers van het Beursplein en de Dam voor een tocht van vijftien kilometer door een groot deel van de stad. De actiegroep Amsterdam autovrij' die de demonstratie had georganiseerd had van te voren met het gemeentebestuur een route afgesproken. De motie werd tenslotte nog vriendelijker gesteld. Ingevoegd werd: "Met het vertrouwen in eigen bewindslieden De rest slaat meer op de huidige CDA-ministers: "Dat er in brede kring twijfel wordt uit gesproken aan de wil en de mogelijk heid van het kabinet-Den Uyl om wezenlijke, structurele hervormin gen van, en ingrijpende bezuinigingen op de defensie door te voeren. Ed van Thijn, PvdA-fractievoor- zitter in de Tweede Kamer, zei: "Er is de laatste tijd een zenuwoorlog aan de gang rond de plannen van het Kabinet Den Uyl. Het is nu heel be langrijk om het hoofd omhoog en de voeten droog te houden. Het enige ge geven en houvast dat wij op dit ogen blik hebben, is de uitspraak van Den Uyl dat de bezuinigingsplannen nog recht overeind staan. De fractie zal alles met argusogen volgen. Wij zul len de defensieplannen toetsen aan "Doelmatig defensiebeleid I en II", en "Keerpunt '72'. Een veel lichter karakter droeg het debat rond het emancipatierap port. Tijdens de discussie kwam een groep van ongeveer vijftig vrouwen zingend de zaal in gemarcheerd 'Verlos de maatschappij van de ti rannen en maak ons vrij, en maak ons vrij.Er werd een motie aangenomen waarin werd bepaald, dat de bewindslieden in alle nog vast te stellen niet-departementale com missies ook vrouwen moeten benoe men. Dit geldt vooral voor die com missies die voor de emancipatie van de vrouw van betekenis kunnen zijn. Verder zal de Wiardi Beekman- stichting een aparte sectie "emanci patie" moeten gaan beginnen. Alleen het punt van salariëring van voorzitter en secretaris van het Vrou- wenkontakt werd uit de motie van Anneke Kosto niet gelijk aangeno men. Eerst wil men een onderzoek naar de vele uren die door de vrou wen nu gratis worden gemaakt voor de partij. Het argument van de vrouwen hier voor was dat op het ogenblik alleen vrouwen met een goed verdienende man dit gratis kunnen doen, zodat de selectie voor dit werk beperkt wordt.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 5