Parochianen bereidden kapelaan groots feest Ds. J. v.d. Haar bij afscheid: „Gedraagt u waardig" a9enc^a TURKS FRUIT OPLICHTER INLEIDEN Bezwaar tegen 'Chinees' Afscheid en jubileum voor pastoor Mussert Inbraken in Leiderdorp PAGINA 2 MAANDAG 17 JUNI 1974 LEIDEN In de zondagavond dienst nam ds. J. van der Haar, na een verblijf van bijna 11 jaar, af scheid, van zijn gemeente (Gerefor meerd Vrijgemaakt). Ds. Van der Haar vertrekt naar Gouda. Voor deze bijzondere kerkdienst in het kerkgebouw aan de Herengracht bestond goede belangstelling. Als tekst had die scheidende predikant ge kozen: „Alleen gedraagt u waardig het evangelie van Christus, opdat hetzij ik kom en u zie, hetzij ik af wezig blijf ik van u moge horen, dat gij vast staat in één geest, één van ziel, medestrijdende voor het geloof aan het evangelie, zonder dat gij u in enig gezicht door de tegenstan ders laat beangstigen. Hierin is voor hen een aanwijzing van hun verderf, doch met behoud en dat van Gods wege" (Filipenzen 1:27 en 28). Afscheid nemen is geen gemakke lijke taak, aldus ds. Van der Haar. Ook afstand nemen van iemand die ge liefhebt. Eens zullen wij allen dit moeten doen, o.m. bij het sterven. Bijna elf jaar lang heeft de scheidende predikant, zondag aan zondag, het woord bediend. „Mijn laatste woord aan u is, sa mengevat in: gedraagt u waardig het evangelie van Christus". Wij heb ben dit woord te doen, met de apos tolische opwekking, aan de gemeente van Filippi. „Gedraagt u waardig als burgers van het Koninkrijk Gods", 't Spannende is niet gelegen bij mij. Paulus bevond zich in de gevangenis, vermoedelijk in die te Rome: Filippi is een stad in Griekenland. Daar heeft Paulus het evangelie ver kondigd. Eerst was het een kleine groep, later groeide die aanzienljk. D kerk van Filippi heeft Paulus liefge had. Er bestond een hartelijke ver standhouding tussen de apostelen de gemeente. Helaas ontbrak de hechte samenwerking; de liefde heer ste niet in voldoende mate. Toch wilde Paulus de gemeente niet voor het hoofd stoten. Daarvoor had hij teveel aan haar te danken gehad. Fiflippd, hoewel im Griekenland, was een Romeinse stad. Bedenk dat u burgers bent van het Koninkrijk Gods. Dat brengt ook verplichtingen mee. Laat het openbaar worden dat we niet van deze wereld zijn, maar er wel in zijn gezet. Wilt u dit pri vilege van het staatsburgerschap houden, gedraagt u dan waardig het evangelie van Christus, onderwerpt u dan aan de grondwet van het konink rijk van God. Wij gaan langs een smalle weg de hemel binnen. We moeten pal staan voor de Waarheid; niet vluchten of de kerk verlaten. Wij moeten aristo craat, niet democraat zijn en strij den voor het geloof in het Evangelie. In een wedstrijd worden wij opge wekt om overwinnaars te worden. De gemeente moet één van ziel en één van geest zijn. Daartoe wordt zij opgewekt. Er-moet in de kerk een in nerlijke ijver zijn. De Fillipenzers hebben het niet gemakkelijk gehad. Zij kenden ook hun tegenstanders. „Ik," zo besloot ds Van der Haar. „zou u nog heel veel willen zeggen. Wandelt als burgers van het Konink rijk van God. Strijdt niet tegen, maar met elkaar. Ik kan u geen schoner ge schenk geven, het geschenk van Godswege, namelijk een aanwijzing van uw behoud". Namens het gemeentebestuur woonde wethouder Elsgeest de af- scheidsdienst bij. Verder waren er afgevaardigden yan zusterkerken en van de Chr. Gereformeerde Kerk. Tussen de plechtige Hoogmis en de receptie bracht de muziek vereniging St. Matthias de pas toor een grote show, waar hij zichtbaar van genoot. (Foto Jan Holvast) LEIDEN In Leiden opereert sinds enige tijd een onbekende man die winkeliers uit deze stad met behulp van een bestelbon van de Gemeen telijke Werkplaats allerlei goederen afhandig weet te maken. De onbekende vervoegde zich on langs nog bij een ijzerhandel aan de Nieuwe Beestenmarkt, waar hij op vertoon van de bestelbon twee kostbare boormachines meekreeg. De man paste dezelfde truc toe bij een vakkledingbedrijf adn de Haar lemmerstraat. Daar gaf men hem voor vijfhonderd gulden aan kle ding mee. Een ijzerhandel aan de Nieuwe Rijn werd op deze wijze be roofd van gereedschap oer waarde van bijna driehonderd gulden. LEIDERDORP De commissie voor bezwaren en beroep in Leider dorp heeft o.m. vergaderd over de vestiging van een Chinees restau rant in de Dr. Van Rhijnstraat. Er waren drie bezwaren binnengeko men. Men was bang dat het restau rant stank zou produceren, wat voor de naaste buren hinderlijk zou kunnen zijn, men was bang dat er overmatig veel verkeer in de (smal le) Dr. Van Rhijnstraat zou komen en er was één bezwaar om dat de zondagsrust zou worden misbruikt. Burgemeester en wethouders van Leiderdorp hebben in verband met de eventuele stankoverlast geëist dat er voorzieningen ter waarde van ongeveer f 30.000 zouden worden aangebracht, die afdoende zijn. 't Gaat hier ondermeer om een kost bare luchtzuiveringsinsatallatie. Wat betreft de verkeersbezwaren, heeft de commissie verkeer en ver voer ideeën ontworpen om tot een richtingsverkeer in de smalle Dr. Van Rhijnstraat te komen. Dat .zou dan ook betekenen, dat er meer parkeermogelijkheden voor de bezoekers (en afhalers)' zou komen. De straat zou op die manier wor den ontlast. Het restaurant voorziet in een behoefte,. Het wordt geen "hoera- tent", die de hele dag geopend zal zijn. De belangen en de wensen 'van de bewoners van Leideydorp moeten worden afgewogen. Hetgeen betekent dat de mensen, die de zon dagsrust zien geschaad, zeer waar schijnlijk geen gehoor zullen krij gen. In principe willen B. en W. de vergunning verlenen, maar eerst - zal het advies van de commissie bezwaren aan het college worden toegezonden. Dat zal wellicht een drietal weken op zich laten wach- ten. Golf Alice Janmaat van de Hil- versumse golfclub heeft op de banen van de Hattemse golfclub beslag ge- ■legd op het nationale dameskam- 1 pioenschap. In- de finale versloeg zij Marischka Swane met 2 en 1. Het was Alice Janmaats vierde overwin ning van dit seizoen. In augustus zal zij in Engeland deelnemen aan het open Europese kampioenschap. WARMOND Gisteren vierde de Warmondse pastoor Mussert zijn 25- jarig priesterjubileum te midden van zijn parochianen. Na de plechti ge Hoogmis die door hem zelf werd gelezen was er een reéeptie in 't Trefpunt. Dit was tevens de gelegen heid om afscheid te nemen van de Dastoor. die Warmond gaat ruilen, voor een grotere parochie. Om één uur werd er een muzikale show gegeven door de muziekvereni ging St. Matthias, waar een recen- tie voor genodigden op volgde. De heer Walenkamp Sr. sprak de commissie van voorbereiding felicitatie een dankwoord uit en de wens dat de pastoor teliike dag zou hebben. Daarop nam burgemeester Do Vreeze het Woord over namens het gemeentebestuur en overhandigde de Jubilerende pastoor een fraai boek- LEIDEN Vandaag is een be gin gemaakt met de herbestra- tingswerkzaamheden aan de Oude Rijn (waarvan een gedeel te op deze foto) vain de Donker- steeg tot aan het Havenplein. De Leidse firma De Bolster zal, on der directie Van de Heidemij. Nederland BV, allereerst het ge deelte tussen de Donkersteeg en de Hooglandse Kerksteeg aan pakken. Daarbij zullen het weg dek worden opengebroken, een nieuwe laag zand worden aange bracht, de straat- en trottoirkol- ken op hoogte worden gesteld en zonodig schoongemaakt en het wegdek opnieuw worden be straat. Dit karwei zal zo'n drie weken in beslag nemen. Daarna wordt de rest van de Oude Rijn herbestraat. ïer zal er voor zor gen dat de Oude Rijn tijdens de werkzaamheden zoveel mogelijk toegankelijk blijft. Mochten zich niettemin moeilijkheden voor doen, bijvoorbeeld bij verhuizing, dan kan men zich wenden tot de opzichter ter plaatse of de heer Haitsma, tel. 45344 tst. 435. 25-jarig jubileum kapelaan Kloosterman vlaandag Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen door: Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. Apotheek Van Breest Smal- lenburg, Loevestein 7, Leiderdorp, tel. 99211. Wassenaarse Apotheek. Schou- weg 32, tel. 12404. Tevens op zater dag tot 1 uur nam. Apotheek Voor schoten Leidseweg 66, tel. 01717-2525. Oegstgeestse Apotheek. Wilhelmina- park 8. tel. 53274. Koordstudio jarigen Oude Rijn 88, Leiden tel 44000 Voor advies Infor maties etc WerkdageD van 1523 uur. Ontmoetingsruimten: Werkdagen 's avonds tot 23 uur Zaterdag eesloten. zondag van 15 tot ca. 18 uur. Tevens aangepast voor llchamelllk gehandl- OEGSTGEEST Het 25-Jarig priesterfeest van kapelaan Th. P. G. Kloosterman is uitgegroeid tot een indrukwekkend parochlegebeuren met als waardig sluitstuk een enorm druk bezochte receptie, die gister middag werd gehouden in de pas- torietuin aan de Leidse Buurt. In feite begon het feest zaterdag avond al toen de Jubilaris voorging in een jongerenmis. De tekstgroep van het Jongerenkoor, dat zich de naaim "Spirytm" heeft aangeme ten, had aan de dienst als thema meegegeven "Priester, ook U". Het koor zong met medewerking van 'n combo en onder leiding van diri gent Charles Perquin. Voor de pre dikatie had men een discussievorm gekozen waarin afwisselend de Jon geren en kapelaan Kloosterman aan het woord waren. Na afloop van de dienst werd een "Lang zal hij le ven" aangeheven en klaterde het ap plaus van de aanwezigen door het kerkgebouw van de H. Willibrord. Zondagochtend volgde een feestelijke eucharistieviering waar bij vele kerkelijke en wereldlijke autoriteiten aanwezig waren, zoals namens de gemeente wethou der J. J. Thora met echtgenote, leden van het kerkbestuur, kerkeraad, pastores van hervormde en gerefor meerde zijde, afgevaardigden van verenigingen en clübs en vele fa milieleden van de Jubilaris. Hoofd celebrant was kapelaan Klooster man, concelebranten waren pastoor H. J. Kooyman en kapelaan H. J. Poelman O., carm. Aan de dienst werd medewerking verleend door 't gezamenlijk dames- en herenkoor o.l.v. Maria Dankelman, Klarinet tist J. F. H. Weijers en organist Martin Gordijn. Lectoren waren ue heer F. L. Baasten en mevr. M. Gouverneur van Deene. Thema van de liturgie: "Priesterschap van de gelovigen". Tijdens de prédifcatië vertelde kapelaan Kloosterman van zijn elf- jairige ervaringen te Oegstgeest en benadrukte het thema "priester schap van de gelovigen". "Wij moetien in de toekomst met el kaar een priesterlijk volk willen zijn, ons er met elkaar op willen voorbe reiden. Dienstbaar zijn voor .elkaar". In de middaguren werd de Jubila ris een receptie aangeboden in de tuin van de pastorie. Temidden van zijn familieleden drukte hij zeer vele handen en ontving hij tal van ge schenken. Voordat de jubilaris zijn intrede in Oegstgeest deed stond hij onder meer in Voorschoten, Amstel veen, Kethel, Dordrecht en Den Haag. Alle pastoors die hij had mee gemaakt waren aanwezig, behalve pastoor Van Kampen. De voorzitter, van de feestcommis sie kapelaan H. J. Poelma luidde met een kort woord de receptie in, waar na pastoor H. J. Kooyman op gees tige wijze enkele kenmerken van de jubilaris onder de loep nam. Me vrouw M. E. Gouverneur Van Deene bood een geschenk aan onder cou vert namens de parochianen. Overi ge toespraken werden gehouden door de voorzitter van het katholiek schoolbestuur de heer J. J. J. Tul- kens; de heer Dusé als voorzitter van de Ned. Kath. Sportfederatie afd. Leiden en nog vele anderen. Het zo merse weer verleende extra luister aan het jubileum. Na de receptie werd het feest voortgezet in familie kring. werk over warmond met de woorden dat de pastoor nog weieens met wee moed aan dit dorp zou terugdenken. Dominee Den Tonkelaar sprak nog over hun beider werk ieder voor z'n eigen kerkelijke gemeenschap maar met beide de wonderlijke verschijn selen van het geloof wat leidde tot een hechtere binding tussen beide kerken. De dominee bood zijn dien sten aan voor eventuele moeilijkhe den, veroorzaakt door het openvallen van de pastoor z'n plaats. De commissie van eredienst was vertegenwoordigd door de heer A. Heemskerk, leider van het kinder koor, die zijn toespraak op rijm had gemaakt. Zes meisjes van het kinder koor boden de pastoor eveneens in dichtvorm een grote foto aan waarop alle koorleden staan. Tot slot wens te men de pastoor veel succes toe in zijn volgende parochie. Woensdag grof vuil op straat LEIDEN Er is een fout ge slopen in de zaterdag gepubli ceerde opgave van straatnamen, waar deze week grof vuil wordt opgehaald. Morgen, dinsdag dus wordt geen grof vuil opge haald. In de straten, die onder dinsdag stonden vermeld, komt de kraakwagen woensdag. Dus niet morgen, maar woensdag pas het grof vuil op straat zet ten, zo luidt het vriendelijke, doch dringende verzoek van de reinigingsdienst. LEIDEN V.v. "Zaalberg" vis te haar eerste wedstrijd van dit sei zoen in De Vliet. Het resultaat was' matig en als volgt: 1. N. Gressi 23 st. 2090 gr., 2. Ph. Holswilder 19, 1460, 3. J. J. v. Went 15, 1150, 4. A. Bronmyer 12, 1120, 5. A. Rijs- dam 12, 870, 6. R. Kop 11, 790, 7. G. P. v. d. Vaart 7, 790, 8. G. Holswil der 10. 680, 9. P. Fasel 9, 630, 10. J. Philippo 9, 620. Visvereniging V.OP. viste in het Aarkanaal bij Alphen aan den Rijn. Uitslag: 1. H. van Oosten 24 st. be ker meeste vis, 2. K. van Baaien 12, 3. C. v. d. Voort 12, 4. G. Visser 11 5. J. Bonarius 10 beker gr. voorn. 6. D. v. d. Voort 10 beker gr. bleij, 7. J. Griekspoor 6, 8. M. Oudshoorn 6, 9. C. Glasbergen 5, 10. R. Persijn 3. De vangst was zeer slecht. Visclub Zuid-West. Totaal aantal 471 stuks. Totaal gewicht 48 kg. 1. H. Moenen 48 st. 5620 gr., 2. A. v. d. Hulst 51, 5450, 3. W. Moenen 42, 5140, 4. A. Ruis 39, 4420, 5. J. de Os 43, 4240, 6. K. Oevera 39, 3800, 7. J. v. d. Lucht 38, 3315, 8. E. Scheuder 32, 3310, 9. T. Seuteur 20, 2710,10. R. de Bezemer 26, 2560. De Gulden Voorn viste haar vier de wedstrijd in De Zijl met de vol gende uitslag: 1. T. Smit 1840 gr., 2. H. Alphen Jr 1550 gr. 3. M. Hoog kamer 1520 4. H. V. Alphen 990 gr. 5. J. v. Went 870 gr., 6. J. v. d. Meij 870 gr., 7. S. Wijnant 870 gr., 8. G. Bavelaar 830 gr., 9. B. Veldhui zen 720 gr., 10. G. Harland 580 gr. f 1200 gestolen LEIDEN De beheerder van het woonwagenkamp heeft bij de Leidse politie aangifte gedaan van diefstal van een geldkistje mét twaalfhon derd gulden. Het geld is ontvreemd ui een woonwagen, die het eigendom is van de gemeente Leiden. De diefstal moet in het afgelopen weekeinde zijn gepleegd. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN LEIDEN Geboren: Denlse Chan- tal d.v. W. F. H. v. Espen en E. J. M. v. Steita, Johannes z.v. J v Hove en H Ruljgrok, Flory Hendrlca Elisabeth d. v. T. Boon en H. N. Heljns, Jolanda Catharlna Helena, dochter v. M. Llgtvoet en A. Duindam, Willem Gehuwd: L. v. d. Broek en H. G. de Soete. Overleden: B. Knol 61 90 Jr. gehuwd geweest met L. M. J LEIDEN Aan het Noordeinde in Leiden werd vrijdagavond „Turks Fruit" geopend. Met Jan Wolkers had deze gebeurtenis echter niet veel te ma ken. Het ging hier om de opening van een bedrijf, waar Turkse inwo ners van onze stad hun eigen levens middelen kunnen verkrijgen. Wan neer ook de slagerij open is, aldus Mevrouw Yildiz, zal men alleen scha pen- en rundvlees kunnen verkrijgen. Ook uitheemse specerijen en typisch Turkse delicatessen zal men er kun nen bemachtigen. Deze zaak, de enige in Leiden, wordt „gerund" door de heer Ziya Yildiz en zijn Nederlandse - vrouw. De heer en mevrouw Yildiz, GespreksaVonden Gespreksavonden Baha-l gemeen schap. Wo. 8 uur nam.. Kennedylaan 11. Oegstgeest. vr. 8.15 uur nam.. Fred. Hendrlkplantsoen 25. Leiderdorp Gemeenschap Zuidwest Hulpverlenings- en informatiedienst gemeenschap Zuidwest tel 64115, 33921 en 61944 SOS-dienst SOS-tel. hulpdienst, tel. 01710— 25202. Voor allen die ln moellljkhe- en nacht te berel- Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 15. Leiden -/oor gowonde honden, katten, vogels e.d. Dag en nacht bereikbaar, tel 34687 Dierenambulance Tel 01710-34616 Inf o-sentrum In het Kreatief Sentrum is het Inf o-sentrum op de volgende tijden voor iedereen geopend: donderdag avond van 20.30 uur tot 22.30 uur en zaterdagmiddag van 14.00 uur tot 16.00 uur. Release Hulpverleningsdienst Release Nieuwe RUn 20a. tel. 24555 Ma t.m vry 8-10 nam. (wo.avond gesloten) en dl t.m. zat 2-5 uur nam (vrij. sloten) (vtu .middag ge- die al een kantoorboekhandel in Oude Wetering bezitten, kregen ja ren geleden het idee om een speci fiek Turkse winkel te beginnen. Het was echter moeilijk om een geschikt pand te vinden. „We wilden een beetje centraal zitten en dat is nu gelukt, hier op Noordeinde 4". Op deze manier hopen de eigenaren een beetje tegemoet te komen aan de specifieke wensen op eet-gebied van de Turkse Leidenaren. Maar ook Al gefijnen, Marokkanen, Spanjaarden en Italianen zullen hier zeker iets van hun gading vinden. Trouwens, wie eens een lekkere „köfte" of „sjis kebak" wil maken, heeft .nu de kans de échte ingrediënten voor deze sma kelijke Turkse gerechten hier te ko pen. Twentwel Sociëteit Twentewel. Breestraat 1», openingstijden: elke dag behalve op ma., do v a. 21.00 uur Toegang voor mensen v a 20 laar Begijntje Sexueel voorlichtingscentrum, Begijn hof 2 (Rapenburg). Dl. 7.30—10.30 uur nam. en wo 7.30—8.30 uur nam Moeders voor moeders Actie ..Moeders ven by zuster E. «u»<k Hofdyk 32 Oegstgeest 53652. Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor gratis rechtskundige by stand. Adres Leidse Volkshuls, Apothekersdyk 33 Ope- nlngstyden dlnsd woensd. dond 10—1 uur, do 79 uur nam Dienstencen trum Hogendorpstraat 8C vry 79 7-4) "j Dienstencentrum Noortslnpleln Sb. tel. 404S3 algeme- ne Informatie, dag van 010 uur Architecten Architecten-informatie centrum Rllnland Op werkdagen tel bereik baar onder 26385 Zitting op wo avond van 7.30—9.30 uur op het adres Mid delweg 4 (by Hooglandse kerk.) Maatschappelijk werk Stichting Bureau MaatschappeUlk Werk Lelden. Oude RUn 44c, tel 01710 —20931. Spreekuur dageiyks van 2 tot 3 uur. maandagavond van 78 uur en woensdagochtend van 9.3010.30 uur Kinderopvang Informatiebureau werkgemeenschap. Kindercentra Lelden. WelzynsraacL Stationsweg 28. tel. 46861 Geopend dl 9.30—12 uur. wo en do 2—4 uur en vr. 9.80—12 uur Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging. Lelden. Aanvragen hulp beiaarden en langdu rig zieken en gezinsverzorging. Mare 4% tel. 49441 (ma t/m vrij 9-10 uur Sociale raadsvrouw Gerectri; 10. sptreekuur Sociale Raads. Voor weduwen en weduwnaars Nederlandse Vereniging voor Wedu- ~i weduwnaars, tel. Lelds advies- LEIDERDORP. In de nacht terdag op zondag is ingebroken in de pas 15 dagen functionerende hou ten supermarkt van A. en O. in de „Winkelhof". De inbrekers, die door het inslaan van een raampje binnen kwamen, hadden het hoofdzakelijk voorzien op de brandkast van het PTT postagentschap, die in een hoek van de supermarkt is gevestigd. Met snijbranders zijn zij de stalen kolos te lijf gegaan maar hebben de brandkast, waar overigens nooit geld in zit, niet open kunnen krijgen. Wel is het tafelmodel brandkast onher stelbaar beschadigd Ook is er wat brandschade aan de vloerbedekking die de amateuristisch tekeer gaan de inbrekers met een emmer water. gevuld met worteltjes, hebben geblust. Na medeneming van een paar fles sen drank zijn de onverlaten via de achterdeur verdwenen. In diezelfde, mistige nacht is er te vens ingebroken in de kantine van de ruitersportvereniging 'Liethorp' op 100 meter afstand van de houten noodwinkels. Ook daar zijn de onver laten door het inslaan van een raampje naar binnengekropen. Door het forceren van een deur kwamen zij in de 'bierkelder' waar zij 5 a 6 kratten bier wegnamen. Een schroe vendraaier, gebruikt om de deur te forceren, lieten zij achterDe Rijkspolitie afd. Leiderdorp, heeft de zaken in oniieryifHJlf i LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: beldsch Dagblad B.V Witte SLngeJ 1 - Lelden Postbus 64 Giro 57055 Telefoon directie en administra tie 01710-25041 Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement f 10.77 Kwartaalabonnement f 31.80 Per Post f34.20 Jaarabonnement f 116.20 Losse nummers f 0.45 ^Duunemenisgeldeo óy vooruit betaling te voldoen By automa tische (verschrijving geen ad ministratie- en incassokosten Nabezorglng van 18.OO—20.00 u Zaterdag van 16 00—18.00 a Telefoon 01710-30500.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2