Belgische rijders superieur Imponerende zege Manza Buitenzorg Grote wens van De Algemene in vervulling: een eigen clubhuis Onbedreigde zege LZ '86 Kielse Week geëindigd MAANDAG 17 JUNI 1974 PAGINA 15 LEIDEN Afgelopen zaterdag ging de grootste wens van korf balvereniging De Algemene sinds de oprichting in 1933 in vervul ling: een eigen clubhuis. Sport stichting voorzitter Biegstraten viel de eer te beurt de officiële openingsdaad (het doorknippen van een lint) te verrichten en toen dat met behulp van een aantal pupillenleden gebeurd was, kon men onder het geluid van een sirene naar binnen waar de officiële gasten werden rondge leid. De bouwcommissie van de korf balvereniging is uitgegaan van het bestaande houten gebouw op het terrein in de Leidse Hout, waar De Algemene bijna een Jaar geleden noodgedwongen naar toe moest verhuizen i.v.m. de fusie tussen Vicus Oriëntis en Fluks. Van de oorspronkelijke houten optrek zijn in feite alleen de kleedkamers overgebleven, want uitgaande van de bestaande (te) kleine ruimte voor de kantine creëerde de bouwcommissie een uitbouw (staalconstructie) terwyi men aan de achterkant een goed geoutilleerde keuken aanbouwde. Het openingswoord in de rij van sprekers was voormalig voorzitter Huub Oudshoorn (lid bouwcom missie) wel toevertrouwd. Hy dankte het bestuur voor het ge stelde vertrouwen in de bouwcom missie. Daarna volgde dhr. De Eruyn Prince namens het Ko ninklijke Nederlands Korfbal Verbond. Het in Oegstgeest woon achtige bondsbestuurslid (die on danks de concurrentie van Ne derland—Uruquay op de TV graag was gekomen) sprak de waardering over de totstandko ming van het clubhuis namens de KNKV uit. De Brüyn Prince:: „Het is ook voor de KNKV van belang wanneer het de verenigin gen goed gaat. Vooral nu het in de toekomst moeiiyker zal worden iets dergeUjks te realiseren i.v.m. de verwachte verminderde subsi dies". Onder het aanbieden van het traditionele wandbord (inscriptie van clubnaam met datum ope ning) feliciteerde hy De Algeme ne met de sfeervolle kantine. Dhr. Onder toeziend oog van Algemene-voorzitter Bart Lambooy (links) verricht de voor- zitter van de SportstichtingPiet Biegstraaten, de officiële opening van het clubhuis van De Algemene. (Foto Jan Holvast) Biegstraaten, die zich regelmatig van de vorderingen in de bouw op de hoogte had gesteld, was ook al onder de indruk van het interieur, dat hem naar buiten kykende deed denken, alsof hy met va kantie was. Hy zei onder meer: „Enkele Jaren geleden dachten wy (sportstichting) dat korfbal lers genoeg hadden aan „kleed hokken". Hy vond het clubhuis belangryk i.v.m. het opvangen van de Jeugd en noemde de ont vangsten een noodzakeiyke bron van inkomsten omdat verenigin gen niet alleen meer van contri buties kunnen rondkomen. Naast zyn felicitaties was Piet Bieg straaten in staat De Algemene een vierde lichtmast (voor de in rit van het veld) te kunnen aan bieden. Als laatste preker gaf kersverse voorzitter Bart Lambooy (een dag eerder op de J.A.V. gekozen) een resumé van de realisatie en uit- eindeiyke totstandkoming van het clubhuis. De Algemene's eerste man bedankte het grote aantal leden dat aan de bouw en afwerking meewerkte (op de fun dering en het plaatsen van de staalconstructie na is alles zelf gedaan!) en liet als slotwoord horen, dat hy vond, dat De Al gemene door de moeiiykheden in- dertyd met Fides Pacta over wel of niet naar de Leidse Hout gaan, nu toch wel als lachende derde beschouwd kon worden. Naast de vele bloemstukken (van belangstellende zustervereni gingen) werd de kantine nog een aantal spelen voor de Jeugd ryker, terwyi men van de eigen leden een aantal cadeaus ter uit breiding van het interieur kreeg aangeboden. Na de receptie hield De Algemene tot slot open huis, waar veel leden van gebruik maakten om de uiteindeiyke functie van het gebouw gestalte te geven. DEN HAAG Het is op Duindigt een 'publiek geheim dat Maup Caransa de zaken voor wat betreft het roerend goed in handen geeft van zijn echtgenote. Daartoe behoren dravers als Higgins, Isidore en Manza Buitenzorg. De twee eerstgenoemden zijn trouwe, broodverdieners, Manza Buitenzorg daarentegen heeft iets meer in zijn mars. Op een zeer schaars bezet Duin digt maakte de Star Performer-zoon zaterdagmiddag zijn aan spraak waar op een mogelijke Derby-overwinning in de dra verij om de Grote Prijs der 3-jarigen. gang, ook al omdat de bandenstart verre van feilloos was. De krachtsinspanning van de favo riet kwam hem voor de zoveelste keer duur te staan. Het tien dra vers tellende veld, zonder de aan de Hy werd daarby geholpen door start falende Marco van Echten, trainerrpikeur SJeng Hendrikx, die goed op de benen, legde onderweg Door Jan Leijendekker moest daardoor Marco IJmuiden voorrang verlenen. De Double Six M-zoon, zuinig gere den door Aad Harmsen, kwam echter stoom tekort tegen het ge weld dat Manza Buitenzorg op het laatste rechte eind ontketende. Met verbluffend gemak won Wim van Duivenvoorden in de niet bijster imponerende km.tijd van 1.22. voor Marco IJmuiden - Myrly Terraise en de in grote koersen zo dikwyis teleurstellende Monty Buitenzorg. Snelste tijd van de middag kwam op naam van Kees Verkerk die in handen van Gerard Eykelenborg zyn grote vorm bevestigde (1.20.2). In de kijker als vanouds met Monty Buitenzorg tempo voor dat Monty Buiten schud handicap van 25 meter lag Monty speeld. Jan Dooyeweerd leek met Maarten de meeste in handen te hebben. De anders zo feilloos ry- de eerste bocht als dende finishrijder zal zich met de in het peleton. finish in zicht echter geklopt door niet te zetten galoppade en Buitenzorg onbetwist de snelste draver van zyn generatie, al uitkomen va eerste paard Het peloton kwam wat moeizaam op KIEL De Kielse Week is zater dag geëindigd in een vrijwel absolute windstilte. Het wedstrydoomlté blies de meeste wedstrijden dan ook af. Het had tot gevolg dat de klassemen ten van vrijdag de eindklassementen werden en dat de slotgevechten in vooral de Flying Dutchmans en de Tornado's achterwege bleven. In de klasseringen vonden Slechts twee wy- zigingan plaats. De gebroedens Van Werkhoven stegen in het het klasse ment van de 470 klasse van de zesde naair de vijfde plaats doordat de Fransman PaMu de la Barrière, na protest, in één van de vorige wed strijden werd gediskwalificeerd. Doordat in de Solingklasse Slechts vijf keer werd gestart, kan de Slecht ste wedstrijd niet warden afgetrok ken. Dat hielp Bakker van de zeven de naar de vijfde plaats. In de 420- kliasse tenslotte werd wel gezeild. De De winnaars in de verschillende klassen en de plaatsingen van de Nederlanders zyn: Tornado: 1. Fra- ser (O Br). 17. Van der Kieft. Dra ken: 1. Oldendiorff (W Dl), 14. Frech, 18. Van Breemen. Tempest: 1. Kriek (W Dl), 4. Staartjes. Finn jollen: 1. Maury (Fra), 14. Volfóbregt, 27. Wil ton, 30. De Vries, 47. Nagel. 50. Loo- zer, 53. Boon. Soling: 1. Kuhweide (W IX), 2. Albarelü (Ra). 3. Costas (Spa), 4. Strohschneider (O Dl). 5. Bakker (Ned), 22. Roosendaal. 420: 1. Noldin (Zwi). 5. De Koning. 10. Dietz, 13. Slotboom, 18. Carels, 28. De Zeeuw. Flying Dutchman: 1. Diesch (W Dl). 2. Vollebregt, 4. Imhoff, 29. Mantel, 38. Meyboom, 44. BeOlinga. 470: 1. Gorosbegui (Spa), 5. Van Werkhoven. VALKENSWAARD De 29-jarige Belgische fabrieksrijder voor Suzuki, Sylvain Geboers, heeft in Valkenswaard op het circuit 'De Schaapsloop' de achtste wedstrijd voor het wereld kampioenschap motorcross der kwartliters gewonnen. Tijdens de eerste manche bleek al van meet af aan dat de Belgen zich op dit stoffige zandcircuit bijzonder goed thuis voelden, terwijl de op de wereldranglijst hoger genoteerde Russen zoals werd verwacht met het besturen van hun machines grote moeilijk heden ondervonden. De zesvoudige wereldkampioen Joel Robert kwam na de start van de eerste manche als eerste tevoorschyn uit een veld van 45 coureurs. De I eerste randen liieten een felle broe derstrijd zien tussen Geboers en Robert, die op de voet werden gevolgd door regerend wereldkampioen Ha- kan Andersson, die na een val last kreeg van een oude blessure. Daar door moest hy al na drie ronden de 6trijd staken. I Na zes ronden moest ook Robert opgeven. Het werd op het zware cir cuit tenslotte een slijtageslag, waarin ook de Westduitser Ma/isch en de Fin Vehkonen niet konden meekomen. Tengevolge van een val in de eerste ronde was de Rus Moisejev kansloos geworden voor de eindzege, maar j dankzij zyn onverzetteiykheid werd I hy in de eerste manche toch nog i zesde. De Belgen hadden zich heer en meester getoond en legden beslag op j de eerste vier plaatsen van de eerste krachtmeting, i De laatste manche leek aanvanke lijk een getrouwe copie te worden van de eerste. Opnieuw domineerden Robert en Geboers, totdat Robert na vijf randen weer ineens van verdere strijd afzag. De 10.000 toeschouwers I meenden nu de Belg rechtstreeks op de zege te zien afstevenen. Er volgde I echter een hevige achtervolging van I Moisejev en de Tsjechoslowaak Falta, waarbij de Rus ten val kwam en veel tyd verloor. Falta had min of meer succes en passeerde Geboers in de achtste ronde. De Nederlander Jo Lammers, die in de eerste manche niet verder kwam dan de zestiende plaats, werd nu zevende. I De stand in het wereldkampioen - schap na acht grote pryzen Is: 1. Moisejev 125 p.; 2. Falta 109 p.; 3. Everts 100 p.; 4. Rahier 81 p.; 5. Roelev (Rus) op KTM 66 p.; 6. Hanssen 66 p.; 7. Geboers 60 p.: 8. j Halm 59 p.; 9. Boven 49 p.; 10. Ro bert (Bel) op Suzuki 45 p. RAALTE Voor Teuvo Lamsivuori waren er slechts heel kleine troost prijzen weggelegd by de internatio nale wegraces, die gistermiddag op het Lutbenberg-circuit te Raalte werden gehouden. Voor de Fin, vorig Jaar goed voor twee tweede plaatsen in het klassement om de wereldtitel, werden by de 350 cc en de halve li ters wel de snelste rondes afgedrukt, maar in beide gevallen kon hy er geen profyt van trekken, omdat beide machines hem in de slotfase in de steek lieten. By de halve liters had Wil Hartog, ook in de training al de snelste, de beste start. Vyf ron den mocht hy het veld aanvoeren, maar toen kwam Lansivuori zo sterk opzetten dat de Nederlander naar de tweede positie verwezen werd. Vier ronden later echter moest Lansivuori met motorpech langs de kant. Daardoor kan Hartog toch naar een onbedreigde zege sturen. Een fraaie prestatie leverde Boet van Duimen. Als een van de laatsten had hy na het vallen van de startvlag zyn motor aan het lopen gekregen, maar in geweldige styl rukte hy op naar de derde positie, achter Har tog en de Fin Korhonien. Ook by de 350 cc kon Van Duimen, nu als eerste vertrokken, zich uitstekend meten met de allergrootsten. Hy werd zesde. Een andere wereldkampioen, die in Raalte aan de start kwam, Kent An dersson, deed by de 125 cc wat van hem verwacht werd. De eerste drie ronden hield hy zich tamelijk rustig achter Leif Gustafsson en Leo Bovee, maar toen ging hy in een onweer staanbare rush op de eerste prys af. Kneubühler, die evenals by de 250 cc pas laat zyn Yamaha aan de praat kreeg, bracht de ruim 25.000 toe schouwers in extase door onweer staanbaar op te rukken naar de tweede plaats. De klasse 50 cc, inter nationaal geworden door de deelname van twee Finnen, eindigde uiteraard in een Nederlandse triomf. Jan Hu berts werd winnaar, tien seconden voor Jan Bruins. Tydens de produktieraces op het Zamidvoortse circuit werd Kees Bouw meester uit Abbenes op Jamaica in de 750 cc-klt De Belg Sylvain Geboers, diein Valkenswaard de achtste wedstrijd voor het wereldkampioen schap motorcross liters won. Rechts zijn landgenoot Raymond Boven. Bij de volbloeds reed Peter Hallam zich in twee rennen in de kijker. Nadat Jock met overmacht de eer- stt afdeling van de Little Dream- prijs had gewonnen, dicteerde de 22-jarige Engelsman in de ren om de Coraline-prijs met Hurricane Ride het tempo. Een voor de af stand van 2800 méter opmerkelijk hoog tempo." Ik moest wel, anders zou het helemaal een cadeautje voor Tongue in Cheeck worden." Step Down bezorgde in de 2e afde ling van de Little Dream-prijs Henk van der Kraats zijn revanche, een overwinning die werd verwacht. Opnieuw was het echter Peter Hal lam, dit seizoen reeds vyf overwin ningen, die de aandacht op zich vestigde. Met Merrygo, eigendom van de pur sang-liefhebber Piet de Wit ("als ik van volbloeds moet le ven heb ik geen droog brood te eten en daarom maak ik er maar een hobby van") galoppeerde hij naar een verrassende tweede plaats, daartoe in staat gesteld door Fun- chal, die wegens het afwijken van de rechte UJn werd terug verwezen naar de derde plaats. Uitslagen Zuiderpark-prys 2046 m: 1. Larens Abaka (W. Duivenvoorden 2.50 1.23-3, 2 King Baker, 3. lion Victory. Winn 2.30 pi 1 30 250 150, kopp 4.70, trio 20160. „Wapendal-prijs" 2040 m: 1. Koncor- de (W. Geersen Jr) 2.492 1520, 2. Lou Hagheweyde, 3. Krone Buiten zorg. Winn 180 pl. 1.10 1.10 150, kopp 2.70. „Ocenburgh-prijs" 2520 m: 1. Lya D. (G. van Eykelenborg) 3505 1.225, 2. Khan du Coq d'or, 3. Linda Quiick. Winn 2.10 pl. 130 1.20 1.10, kopp 10.40, trio 3180 „Little Dream-prys" (le afd.) 1800 m: „ren": 1. Jock (D. Weias) 1555, 2. Sams Cease, 3. Florila. Wilnn 5,10 pl. 1.90 1.60 2.10, kopp 5.70. „Prys der 3-jarigen" 2000 m: 1. Man za Buitenzorg (W. Duivenvoorden) 2 43.9 1.22.-, 2. Marco IJmuiden, 3. Myrly Terraise. Winn 35. pl 150 4 20 3 80, kopp 1350, trio 556.—. „Coraline-prys" 2800 m „ren" 1. Ton gue in Cheek (A. Jones) 358.-, 2. Patrick, 3. Quick Manny. Winn. 5.- pl. 1.90 140, kopp 9.60. Waldeck-prys" 2040 m: 1. Kees Ver kerk (G. van Eykelenborg) 243.7 1.20.2, 2. Ismatham, 3. Ilexiide Hano ver. Winln 150 pl. 1.10 1.70 150, kopp 240, trio 18 -, Duinzigt-prys" 2120 m: 1. Jimmy Boy (J. van Dooyeweerd) 258J, 1.24, 2. Kwiek van Agfa, 3. Joris Six. Winn. 1250 pL 150 140 250, kopp 650. ..Little Dream-prys" 2e afd. 1800 m, „ren" 1. Step Down (H. v. d. Kraats) 1.58 A, 2. Merry go, 3. Fumchal. Winn 1.70 pl. 2,10 650 250, kopp 560, trio 47.40. „Duindorp-prUs" 2120 m: 1. Martina Norma (W. P. v. d. Pyi) 2.57.2 1.255, 2. Klaroen. 3. Mas J a Winn. 3.70 pl. 240 250 53.80, kopp 9 30. Totattsatoromzet f 197550. Atletiek Ivory Crockett, de Ame rikaanse sprinter die enkele weken geleden het wereldrecord op de 100 yards op 9.0 seconden bracht wordt prof. De atleet verklaarde dat zater dag in een televisieprogramma. Rallycross De Nederlandse cou reurs Riefel, Teurlings en Fassben- der hebben zaterdag de internatio nale rallycross op het Eurocircuit te Valkenswaard beheerst. Dick Riefel de uiteindelijke winnaar vestig de daarbij ook een nieuw baanrecord met een snelste ronde van 2.16,3 mi nuten. LEIDEN In het weekieiride speelde LZ'86 in zwembad De Vlüöt de op één na laatste competitiewedstrijd tegen Brandenburg. De Leidenaars kwa men in de eerste helft vam de wed strijd niet verder dan een magere 1—0 voorsprong, maar liepen in het tweede gedeelte weg naar een onbe dreigde 4—0 zege. In de wedstrijd LZ '86—Brandenburg stond er maar weinig op het spel. LZ '86 is al kampioen van klasse 2A en Brandenburg kam promoveren noch degraderen. Er werd dan ook niet al te fanatiek gespeeld. De thuis ploeg had wel voortdurend het ini tiatief, maar dat resulteerde niet in een hoge score. Van de Leidse aan- valsacties ging niet genoeg dreiging uit, zodat het aantal goede kansen dat de rood-wiit-blauwen kregen maar gering was. Aan de andere kant wist Brandenburg, gecoached door ex-LZC'er Roland Koedoder, hele maal geen antwoord op de Leidse zone-verdediging. LZ '86 was in het duel met Bram- denburg gehandicapt door het ont breken van Wim van Zyi, Jan Bree- develd, Gerard Soet en Aad van Mil. Desondanks opende de ploeg van coach Versluis al vry snel de score door een hard schot van Fried El- zenga. Pas in de derde periode kwam de thuisploeg weer tot scoren, nu door Joop Siera. Nog in het zelfde part maakte Jaap Bakker er uit een numerieke meerderheid 3—0 van. lm het laatste speld eed kregen de Leide naars nog enkele goede kansen, maar alleen Fried Elzenga schoot raak: 4—0. Volgende week heeft LZ *86 een vry weekend. Limiet Tydens zwemwedstry den die gisteren in zwembad De Vliegermolen in Voorburg werden gehouden verzeker den Rosemary Vonk en Sander Schalke (beiden Zyi/LGB) zich van het recht op starten by de Neder landse kampioenschappen. Rosemary Vonk zwom op de 100 1.15.6 (de limiet voor meisjes onder zestien is 1.16.0), terwyi Sander Schalke op de 100 m schoolslag voor jongens onder 10 met 1-31.6 net om- der de limiet van 132.0 dook. BeOangrykste uitslagen: 100 m rugslag dames: 1. Rosemary Vonk, Zyi/LGB 1.155, 2. Joan Poulis Katwyk 1.17.2. 100 m schoolslag jongens 0/10: 1. Erwin Lassooy AZC 1.32.5, 2. Ewoud van Winsen AZC 1.36.5. 100 m vlinderslag jongens 0/12: 1. Kees Jan Winkel HZ&PC 1.20.4, 2. Gerand Bosman AZC 152 5. 100 m rugslag meisjes 0/10: 1. Inge van Veen AZC 1.27.7, 2. Astrid de Vries AZC 1.31.9, 3. Marion Vogelen zang Zyl/LGB 1.34.4. Mam jongens: 1. Ewoud van Winsen AZC 1.29.8, 2. Sander Schalke zyi/ LGB 1.315, 3. Mank van Beükum Zyl/LGB 1545, «emary u rugslag Honkbal HOOFDKLASSE Poule A Raak Nicols Lottgering Schoten 2—1; Lottgering Schoten Raak Nicols 1—4; ADO Sparta 0—11; Spart ADO 6-4. Poule B Feyenoord OVVO 4—2; Luycks Giants ORWO/HCAW 14—4; OWO Feyenoord afg.; ORWO/ HCAW Luycks Giants 8—0. Cricket HOOFDKLASSE HCC 11. 116, verliest met 7 wickets van UD, 117/3; Hercules. 35, verliest met 114 runs van HBS. 149; Quick Den Haag, 158, draw met HCC I 101/8, ban/uspunt voor Quick; Rood en Wit, 125/8 (tyd), draw met VOC, 204/3 (gesloten), bonuspunt voor VOC. Tennis Promotie naar de eerste klasse Popey Goldstar n Thor Rood Wit 74; Deventer Roomburg 7—4; Nijmegen Quick Metselaars III 8—3. Cricket Het Nederlands cricket elftal zal op 21, 22 en 23 juni te Am stelveen uitkomen tegen het verte genwoordigde elftal van Ierland. De Nederlandse ploeg voor die wedstrijd bestaat uit Van Laer (aanvoerder- HCC), Van Nispen tot Sevenaer (Wicketkeeper-HCC)Bakker (VOC) Qnstein (Rood en Wit), Rijkens (HCC), Van Rijn (HBS), Smits (HCC), Stel (Hercules), Trljzelaar (HCC), Van Wel (HBS) en Wijkhulz (Rood en Wit). Wielrennen Ben Janbroers uit de mini-ploeg van Diprotection heeft gisteren de ronde van Sint Willebrord gewonnen. De Zaandamse professio nal sprong na tachtig van de hon derd te rijden kilometer weg met Wil de Vlam en Jan Brinkman. Twee kilometer voor het einde liet Jan broers ook zijn vluchtmakkers "staan".

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 15