FEKi agenda Omstreden duivenhok mag voorlopig blijven Drumbandfestiva l Irene Wassenaar Onderscheidingen bij Marine in Oegstgeest Nievaart toch in raad? HUIS UIT... DEUR SLUITEN mm PRIJSVRAAG: 'HERKENT U DEZE NEUS'! WASSENAAR De woning bouwvereniging St. Willibrordus heeft namens een bewoner van de Zonneveldweg een beroep op de raad gedaan om te bevorderen, dat alsnog een bouwvergunning zal worden verleend voor een dui venhok. dat in de achtertuin van het pand Zonneveldweg 51 is ge bouwd. Burgemeester en wet houders hadden in verband met de geldende voorschriften en in verband met klachten van buren over overlast, die de duiven ver oorzaakten, de bewoner gelast duivenhok af te breken. Er is over deze kwestie een zeer uitvoerig pré-advias opgesteld, dat enige tijd geleden door de rechtsgundige commissie werd behandeld. Deze commissie kwam tot de conclusie, dat een bouw vergunning voor het duivenhoek niet kan worden verleend, zodat het beroepschrift van de Bouw vereniging ongegrond verklaard dient te worden. De commissie meende evenwel dat onderzocht moet worden of het hok toch ge handhaafd kan blijven zonder dat aan de buren overlast wordt veroorzaakt. De commissie advi seerde een proef te nemen met 't spannen van een draad boven de dakgoot van de buren en het ver plaatsen van de uit- en invlieg- opening van het hok. Burgemeester en wethouders zijn bereid zich bij dat advies neer te leggen, mits in een perio de van drie maanden zal worden nagegaan of de overlast voor de buren door de voorgestelde voor zieningen kan worden weggeno men. Mocht het resultaat van de ze proef negatief zijn, dan zal t duivenhok alsnog verdwijnen. WASSENAAR Zoals ook in de twee voorafgaande jaren gebeurde, zal de chr. sportvereniging "Irene" op zaterdag 22 juni a.s. voorafgaand aan de Oud Hollandse jaarmarkt in de Langstraat en op het Plein een drumbandfestival organiseren. Bij gunstig weer zulen de kosten van het festival geschat op f 1500.door de entreegelden gedekt kunnen worden. Het bestuur heeft de gemeente verzocht een garantie te verlenen voor het risico dat de vereniging loopt als het weer net gunstig is. Burgemeester en wethouders merken in hun voorstel aan de raad op, dat bij de vaststelling van de nieuwe subsidieregeling voor amateuristische kunstbeoefe ning zoveel -.mogelijk rekening is gehouden met de financiële wensen van de verenigingen, ook van Irene. De gemeentelijke subsidie aan de vereniging zal dan ook over 1974 hoger zijn dan over de voorafgaande jaren het geval was. In verband daarmee geven burgemeester en wethouders de raad in over weging voor het drumbandfestival een garantie te verlenen tot een bedrag van f 750,-. Weer veel bezoekers in politiek café LEIDERDORP Het laatste po litieke café in Leiderdorp was een groot succes* voor wat betreft het aantal bezoekers. Het onderwerp "on derwijs" was daarentegen een min der geslaagde keuze om in het ge zelschap de nodige aandacht te krij gen. Verschillende kamerleden lieten verstek gaan dat kwam vóór de verkiezingen weinig voor maar de vrouwelijke kamerleden Kraayeveld (ARP) en Ginjaar (VVD) lieten zich van de goede kant zien. Conrector Van der Kwaak van de chr. scholen gemeenschap in Leiden hield een te lang betoog over wat nu eigen lijk een middenschool is, het ge spreksthema van de avond. Het komt er op neer, zei Reugebrimk, toekom stig wethouder in Leiderdorp, dat de middenschool na het basisonderwijs de school is, waar leerlingen van LTS mavo, havo op komen te zitten, al vorens een definitieve richting wordt gekozen. Bij- en door elkaar. Men kan zeggen dat de helft ertegen is en de andere helft ervoor. Men kwam ér gisteravond niet helemaal uit. Het onderwerp is te genuanceerd om in een politiek café te behande len. Wandelmars in Wassenaar WASSENAAR Morgein wordt in Wassenaar voor de zesde maal een wandelmars georganiseerd ten bate van het Anjerfonds. Er kan gewan deld worden over 6, 10, 15 en 30 ki lometer. De startplaats is de brandweerka zerne aan de Pieter Twentlaan. De 30 kilometer-lopers kunnen daar tussen 9 en 10 uur 's morgens ver trekken en de overige wandelaars tussen 9 en 12 urn. Alle deelnemers, die de mars vol brengen krijgen, een herinfnerings- medaille, terwijl aan groepen van minimaal 13 personen een grpeps- prijs wordt uitgereikt. LEIDEN In het kader "an het 32ste lustrum van Sociëteit Minerva vinden hier vanavond om half negen ook twee schaakgebeurtenissen plaats. Eerst zal Nederlands schaak kampioene Ada v. d. Giessen een schaaksimultaan geven. Later op de avond volgt dan een snelschaak toer nooi, met als trekpleister de 25-Ja- rige coming-man uit Tsjecho Slowa kije Ticho. VRIJDAG 14 JUNI 1974 Vrijdag Herenstraat 95 (ingang 3 October- straat), leugdsociëteit Time. 7.4611 Oegstgeest, alleenstaan- Oegstgeest, Soc. Ned. Sportvelden Hoogmadesewegstart Leiderdorp se Avondvierdaagse. 67 Zaterdag Hooglandse Kerkgracht 48. dansen De Vink. dansen. 8 30—5.0 i LEIDEN Burgemeester dr. A. J. Vis (geheel rechts) en zijn echtgenote mevrouw G. L. Vis-Hommes links op de fotodeden gisteren hun representatieve plicht. Zij vereerden het echtpaar B. v. Leeuwen-Teljeur in de Mag- dalena Moonsstraat met een leuk bezoekje. Daar was ook wel aanleiding toewant de heer en mevrouw Van Leeu wen dobberen al zestig jaar in hetzelfde huwelijksbootje. En dat vonden de burgemees ter en zijn vrouw reden ge noeg om namens de gemeen te het diamanten paar met een fruitmand te verrassen. Jan Holvast legde dat mo ment op de gevoelige plaat vast. OEGSTGEEST Gistermiddag werden in de directiekamer van c Marine Bedrijven te Oestgeest korte plechtigheid werd mede bijge woond door de stafofficier algeme- zaken (SOAZ) luit. ter zee 1 H. drietal onderscheidingen uitgereikt Stam, de directeur LEOK ir. F. J. in het kader van de bedrijfs-zelfbe- schenplng (BZB). De directeur van het Marine Elek tronisch Bedrijf KTZ (E) H. A. Rijks speldde ce Vrijwilligersme- dailles met Jaarteken op de revers van de heren L. F. Gielis en A. N. C. Koch voor de wijze waarop zij 15 Jaar de verplichtingen als vrijwilli- ger BZB zijn nagekomen. De heer C. H. du Chatenier ontving de me- Johanna L. H. daille voor tien Jadr trouwe dienst. Hutte en de heer C. v.d. Berg namens personeelzaken. Nadat de Dijbchorende oorkondes waren overhandigd werden woonden van felicitatie gesproken door Ir. Hutte. L N. J. Wlnnubst zeK—tr-TTT VL ?*SSSff en E. ul ze burgemeester Jhr. T. A. J. van j. Kouwenhoven. Eysinga verving, onderstreepte nog Getrouwd: M. O. Sldler en L. Mulder; eens het belang van de BZB De G- de Zwart en_A. M. Nolting; L. W. i I. Teunisse; H. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Gooi; H. Teske en i der Hout; J. G. Beugels- 5. van Galen; N. J. J. van i J. A. Drewes; C. Vreugd; H. A. BUI- Zondag Anton lus Clubhuls, dansen 811 u. Hooglandse Kerkgracht 48. dansen Geverstraat 65. Oegstgeest. sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaan- Breestraat 19. Twentwel. sociëteit voor kamerbewoners, v.a. 9 uur nam. Maandag arlotte d< de Zwijgt tverenlglng "De Wijde Vlucht", 7.30 —8.30 uur nam. Artsen Leiden Wijk I: Morswegkwar- tier, binnenstad tot Cityring: J. L. Schaefer, Rijnsburgerweg 11, tel. 50481. Wijk II: Groenoord, Kooi en Merenwijk: A. R. Tegelaar, Burggra- venlaan 14, tel. 34092. Wijk III: Waard, Professoren wijk, Tuinsteds- wijk: W. de Bruyne, De Laat de Kan terstraat 32. tel. 26866. Wijk IV: Zuid West, Haagwegkwartier: J. D. van Wingerden, Boshuizerkade ^8, tel. 30791. Leiderdorp Van 't Woud. Hoofd straat 40. tel. 30070. Oegstgeest D. Held. Marela»n 36. tel. 52255. Voorschoten A. M. Kostense. Voorstraat 23. tel. 2493 (zaterdag). W. I. M. van Dam. ProLAsserlaan 26, tel. 3960 (zondag). Warmond A. W. Bots. prof. Aal- berselaan 2. Voorhout, tel. 02522- 11393. Wassenaar J. A. J. Paulides. Van Zuylen Nijevéltstraat 42. tel. 14561 (Wassenaar-noord). J. H. Jaarsma, Wittenburgerweg 106 tel. 79676 (Was senaar-zuid). BeUersbergen; Saskia A. M.. dr. C. Mooüekind Klugt; Cornells J.. C j. Kühl- Haag): C H- K1Un (Den Haa*>' hÏSÏl IDen Apotheken KorbUn; Hiske K. I., dr. IJpeU en S. B. Wisman; Dennis. z L. L. der Tuin D. L. der Waals: Léon. zn. van L. L. Tuin en E. van der Waals. Ondertrouwd: R. C. van der ReUden en E. J. Dubbelaar; M. P. Noordam en C. J. van der BlU; R. Holswilder en M. C. E. Scheffer; H. J. Slebert en E. van Tongeren; M. van Daalen en C. E. Ma- r«t; C. Smit eh P. M. van den Ouden hoven; P. A. P. Hofstra en M. J. van Egmond; S. D. Constancla en A. F. Isenia; C. R. de Serlere du Blzournet J. S. en E. H. Bakker; denbach; B. A. var Frlma; A. Abspoel der Kool) en W. Berge Henegouwen L. van Dusschoten I Keuzer i Zalingen; G. E. de Vries De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Lelden, wordt waargenomen door: Zulder Apotheek, Lammenschansweg 7. tel. 23553. Apotheek Van Breest Smal- lenburg, Loevestein 7, Leiderdorp, tel. 99211. Wassenaarse Apotheek, Schou- weg 32, tel. 12404. Tevens op zater dag tot 1 uur nam. Apotheek Voor schoten Leidseweg 66, tel. 01717-2525. Oegstgeestse Apotheek. Wtlhelmina- park 8, tel. 53274. Wijkverpleging Koperen i Smit; M. i J. E. de Bruin; Kralin- M. C. Bouwmeester Blansjaar; Westenbroek Rosario: T. N. M. J. de Wilde; A. H. Vreel Van links naar rechts: Kraayeveld, de heer Van der Kwaak daarachter gespreksleider Hietbrink. Ginjaar; Jan Holvast) J. Schoneveld; A. C. Teleng (82) LEIDERDORP Een hoge amb tenaar van Binnenlandse Zaken heeft gisteren de verzegelde stern- machine gecontroleerd die drie stemmen te weinig had aangetikt voor DS'70 waardoor Jo Nievaart, na 21 jaar, uit de Raad "gestoten" zou zijn. Deze ambtenaar heeft de voor DS'70 verheugende ontdekking ge daan dat de stemmachine inderdaad gehaperd heeft. Zodat naar al le waarschijnlijkheid aangenomen W. Hogewoning (9) doch- mag worden dat DS'70 toch met één zetel in de Leiderdorpse raad terug komt. Lugtenburg; M. G. Mazer Scheltema; F. Lamme l E. C. Herae- T. H. l) geh. Redaktie: Paul Wolfswinkel Onderwijs I Van de zomer is de heer M. I. de Jonge, die hoofd is van de Koningin Julianasohool in de Oosterstraat in Leiden, gerechtigd om te zeggen dat hij gepensioneerd is. Het bestuur van de prot.-chr. schoolvereniging in Leiden wil graag oud-leerlingen, ouders, collega's, vrienden en bekenden in de gelegen heid stellen om afscheid van de heer De Jonge te nemen tijdens een receptie die zal worden gehouden op donderdag 20 juni, om half negen 's avonds in het gebouw van de speeltuinvereniging „Ons Eiland" (ingang Kortenaerstraat) Paalschieten Als alles goed gaat, zal hoofdklasser De Danaïden medio augustus een poging in het werk stellen om het zo genaamde record "paalschieten" (met een groots woord als wereldrecord omschreven) te verbeteren. Het re cord paalschieten (twpe korfbaloa- len tegenover elkaar met een tussen afstand van 6 meter en waarbij door 4 mensen zoveel mogelijk doelpunten in 12 uur tijd proberen te maken) is op het ogenblik in handen van For- tuna, dat op 2de Paasdag zelfs 13 uur bezig was en het respectabele aantal van 4543 doelpunten bijeen- schoot. Als eerste recordhouder staat het eveneens uit Delft afkomstige DES te boek. Beide recordpogingen vonden plaats op basis van een regle ment. destijds opgesteld door DES en waarin bepalingen omtrent voedsel- verstrekkingen, en sanitaire stops e. d. zijn opgenomen. In beide gevallen werd er door het publiek geld ingezet voor elk gemaakt doelpunt ten bate van het bouwfonds en in deze trant denM. De Danaïden eveneens haar recordpoging te omlijsten. Inmiddels hebben al diverse clubs de reglemen ten bii de Bond aangevraagd, waar door het een serieuze zaak lijkt te gaan worden. .Leefkuilen, grote maat, van f 1150,— mu voor f 1298,—". Het betrof hier een opheffingsuit verkoop. PuinhooD 1500 De uitslag van het examen dokters assistente van de LOI krijgt dit jaar een bijzonder accent. Althans dat. zegt de afdeling voorlichting van het LOI. Onder de eerste groep kandida ten die morgen in het LOI-gebouw he ten dlie morgein in 't LOI-gebouw het kan namelijk met stelligheid de 1500 ste geslaagde kandidate worden ver wacht. Het 1500ste diploma zal aan de, nu nog onbekende,, kandidate worden uitgereikt door dr. M. P. Henraink, die vooraitter van de exa mencommissie is Morgenmiddag om kwart over één in het studiecentrum. "De gemeente mag dan zeggen, dat de stroomstoring in de Munniken- straat woensdag vóór donker was op gelost, wij weten wel beter". Aldus vanmorgen een bewoner van de door rcoleriïïgswerkzaamh'eden overhoop liggende straat. "De storing heeft tot 12 uur geduurd en het was heel ro mantisch met kaarsen en olielampen. Maargistermilidag viel opnieuw de stroom uit en toen zaten we met het voetbal zonder televisie. Al met al is het door het werk aan de straat een enorme puinhoop". Van Gen) Het afscheid van de heer Van Gent van Van Gend en Loos. wegens zijn pensionering, wordt op 28 Juni gevierd in restaurant Nieuw Miner- Uitverkoop Gelezen in deze krant van afgelo pen vrijdag in een hele grote adver tentie Onderwijs II Op 1 september is mejuffrouw L. van den Berg 25 jaar verbonden aan de Noorderwiek. Dat wil zeggen, 23 jaar aan de katholieke vakschool voor meisjes aan het Galgewater en 2 jaar aan de nieuwe behuizing aan de Ter Haarkade. Mejuffrouw Van den Berg is oraktijkleidster van de opleiding Kinderverzorging-Jeugdverzorging. Od donderdag 5 september is er een reünie voor alle oud-leerlingen. Voor aanmeldingen en informatie kan men bellen 01710-26552. of schrij ven naar A. M. L. Kortmann. Kort- steekterweg 46 in Alphen aan den Rijn. Vakantietips „Sluit de overgordijnen niet; haa' de planten niet uit de vensterbank en zorg er voor, dat de brievenbus niet vol met post komt te zitten. Laat niet door briefjes op raam of deur blijken, dat u voor kortere of langere tijd afwezig bent". Dit zijn enkele van de vele tips, die vermeld staan in een speciaal met het oog op de naderende va kantieperiode door de Leidse politie (in samenwerking met een aantal banken en reisbureaus) uitgegeven folder. Wie op de hoogte is van het feit dat er in 1972 ruim 670 inbra ken ter kennis van de Leidse politie zijn gebracht en in 1973 zelfs meer dan 720, zal het nemen van vakan tie-veiligheidsmaatregelen zeker als een noodzaak beschouwen. De fol der met wenken voor vakantiegan gers is behalve bij het politiebureau aan de Zonneveldstraat, bij de ban ken en de reisbureau's ook verkrijg baar bij het Leidse stadhuis. Voor nadere inlichtingen omtrent de te nemen veiligheidsmaatregelen kan men zich wenden tot de afdeling voorlichting van de Leidse politie. Voorlichtingsman Oudman van de Leidse politie is er overigens van overtuigd dat veel inbrekers eerder in de kraag gepakt hadden kunnen worden wanneer de politie vroegtij dig was gewaarschuwd. Daarom: als u verdachte geluiden hoort of verdachte personen waarneemt aar zel dan niet en bel onmiddellijk het nummer 44444 oftewel vijf maal vier. (zie foto).. De neus in de stadseditie was van de Leidse wethouder Kret van stadontwikfceling en verkeer, die in de verkiezingstijd actief was. Foto werd o.m. geplaatst op zaterdag 18 mei op pagina 1 bij belangrijke punten uit een verslag van een discussie tussen Kret en Udo de Haes. Ondanks dat er geen goede oplossingen bij ons binnengekomen zijn hebben wy toch gemeend een winnaar te moeten aanwijzen. Winnaar van deze prijsvraag na loting, is geworden: N. KLINKENBERG, Groenhovenstraat 10, Leiden. Lelden Zr. E. S. M. V. d. KooiJ- Kemperman, Welterdreef 93. Voor schoten. tel. 32098. Zr. A. E. Kohlen berg, Lammenschansweg 339, tel. 26006. Leiderdorp Geen opgave. Oegstgeest Interkruis, Lijtweg 7. tel. 54500. Voorschoten Gezondheids centrum, V. d. Waalslaan 25. tel. 4641. Warmond Zr. D. Kersten, Schoolstraat 32a 2, Voorschoten, teL 01711-2250. Koordstudio Centrum voor tntermenseillk Be trekkingen jntmoetlngsrulmte Oude 60-Jarigen I 44000 Voc Werkdagen 1 Lelden, tel 44000 Voor advies lnfor- Rtln 88. sa in: 15—23 i Gespreksavonden Gespreksavonden Baha-I gemeen schap Wo 8 uur nam.. Kennedylaan 11. Oegstgeest. vr 8.15 uur nam.. Pred. Hendrikplantsoen 25. Leiderdorp. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leldscb Dagblad B.V Witte Singel 1 - Lelden Telefoon directie eo administra tie 01710-25041 Hoofdredacteur Han Mulder Telefoon redactie 01710-21507 Maandabonnement f 10.77 Kwartaalabonnement f31.80 Per Post f34.20 Jaarabonnement f 116.20 Losse nummers f 0,45 Abonnementsgelden bi] vooruit betaling te voldoen Bij automa tische overschrijving geeD admi nistratie- en incassokosten. Nabecorglng tot 20.00 uur. Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500 Verspreidingsgebied stadseditie: Benthuizen Lelden. Leiderdorp Oegstgeest Voorschoten War mond Wassenaar en Zoeterwouda Correspondenten Oegstgeest; N van Weizen Ba- dreef 82. -tel 01710-92222 Voorschoten: J Feelers Leidse ls ee <39 tel 01717-9421 WARMOND Bram Schavema ker, Dorpsstraat 20 tel 01711— 2370 en Selma Schavemaker. Jan 12. tel 01711—2896 Dulvenvoordelaan 414 tel 01761- Zoeterwonde: R Kaiser Oranje laan 20 Hoge Rtlndltk tel 01710- 83694 Zoeterwonde: Q M J <Je Tombe- Menslnk Burg Brandtstraat 10

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2