NEDERLAAG VOOR ASC DE BADMINTONBOND STAAT OP 'T DEKSEL VAN EEN BEERPUT ZLC tijdens receptie gehuldigd APPIE HAPPIE Wedstrijd ritme ontbreekt in rood zwarte defensie Kampioensdiner voor negentig personen in Wassenaar DEVENTER Een nieuwe be stuurlijke chaos in de Badminton band is zaterdag tijdens de algemene vergadering in Deventer ternauwer nood bedwongen. In zijn openings woord kondigde de sinds oktober op tredende voorzitter John Reynen mede dat hij èn zijn ploeg zouden aftreden en alleen tot september zou- OEGSTGEEST ASC heeft in de eerste wedstrijd van de nacompetitie waarin vier ploegen onderling gaan uitmaken welk team naar de vierde klasse zal degraderen geen kans ge zien ook maar één puntje in Oegstgeest te houden. In een meer spannend dan fraai voetbal brengend sportief duel bleek tegen stander VDL uit Maassluis de meest gelukkige en keerde dan ook met een nipte 21 zege (overgelukkig) naar de kleedkamer terug. den aanblijven, als niet negentig procent van de vergadering achter het bestuur zou staan. Na vele uren discussiëren nam het bestuur uit eindelijk genoegen met een aanham- kelijkheldsverklariing van de vergade ring, waartegen niemand zich keerde. Het hoofdbestuur zal dus naar alle waarschijnlijkheid blijven. Het hoofd bestuur van de N.B.B. heeft een korte, dooh turbulente periode achter de rug. In oktober gekozen ais onbe kend dus onbelast zijnde met de problemen, die de bond anderhalf jaar hadden geteisterd, heeft het nieuwe bestuur onmiddellijk zelf voor complicaties gezorgd. Onenigheid met de topspelers en met de commissie van beroep werd gevolgd door interne ruzïe, als gevolg waarvan secretaris drs. E. Verhoeven aftrad en bonds- administrateur M. G. Ai G. Regoor Door Gert-Jan Onvlee Wim Maas "speciaal voor hoge ballen" naar voren. Het succes bleef uit. Dit ondanks drie, vier vrije trappen op de rand van het doelge- bied de achterste linie van VDL Zoals gezegd, een groots duel werd Md het erg moeilijk die ook al het gisteren op het zonnige en goed zonder resultaat bleven. Hans Schip- bespeelbare terrein aan de Kempe- horst zag zes minuten voor tijd, Chris naerstraat beslist niet. Beide ploegen Oppenheimer had inmiddels de hadden merkbaar last van in de keel plaats ingenomen van de met kramp ren dgi erende zenuwen die niet na lie- tobbende Scheer, een vreemde dwar- ten hun stempel duidelijk op het spel reiende inzet door de lat gekeerd en te drukken. twee minuten voor tijd was Maas met De roodzwarte elf uitkomend een harde kopbal net over de lat (In- m u Huib de Goey, Hans Scheer en derdaad) heel dicht bij de geüjkma- Frans Mastenbroek, maar zonder de ker. Dat de stand op dat moment n^g (eveneens) vertrekkende Leen de altijd 2—1 was, mag volledig op het Goey kwam in de openingsfase nog conto van doelman Herman Roedoe tot het beste voetbal. De bij vlagen worden bijgeschreven. De ASC-goalie knappe acties konden evenwel niet moest het in het laatste "alles-of- doeltreffend worden afgerond. Lin- niets-kwartier" vrijwel zonder ver- kerspits Wout Bergers deed bijzon- dediging stellen en zag dan ook re der veel storend werk, maar kwam gelmatig twee, drie VDL-voorwaart- niet tqt een schot; Huib de Goey so- Sen op zich afkomen leerde op z*n eigen, onnavolgbare K0merrde zondag slaat voor ASC manier door de VDL-defensie om het uur van de waarheid. Tegenstan- vervolgens op doelman Cees van Eyk der is dan "uit" het Haagse ESDO te stuiten en ook Hans Scheer vond dat de eerste wedstrijd tegen Flakkee met een snoeiharde vrije trap v ver deze betrouwbare goalie op weg. eveneens (met 3—2) verloor. Onrust De gasten bepaalden zich daaren- Motorsport Van Heugten/Steen- burg zijn gisteren tweede gewor- den bij zijspancross om de FIM-cup tegen tot uitvallen, die regelmatig de (Italië) De Zwitsers Grogg/ nodige onrust in de roodzwarte ver- -•**— dediging teweegbrachten. Interim- oef enmeester Piet Kantebeen over die verdediging: "Het wedstrijdritme ontbrak volledig bij sommige achter- spelers. De organisatie was vaak zoek en die twee doelpunten waren daar duidelijke voorbeelden van." De altijd na afloop nog vrien delijke Kantebeen legde met deze woorden de vinger op de zwakke plek, gisteren door de laatste lijn van ASC gevormd. Rechtsachter Masten broek moest de razendsnelle Gom- mert van Ast te vaak loslaten, ter wijl beide centrumverdedigers Scheer en Boers te vaak niet corrigerend in grepen. Zo ook in de 24ste minuut. Het ASC-overwicht was wat wegge- ebd toen Aad van der Stelt een lage voorzet losliet. De vrijstaande Rrie Boer schoot in en via 't been van Ben Broers verdween de bal achter de kansloze Herman Roedoe. Nog geen vier minuten later leek de genadeklap te worden uitgedeeld. Een nu iets hogere voorzet van Gerard de Vos werd door de (als enige) attent toe lopende Boer doorgetikt over de te laat uit zijn doel komende Roedoe. Op dat moment lag er voor ASC een waar debacle in het verschiet. VDL voetbalde als op vleugels en kreeg dan ook alle ruimte van de aange slagen thuisclub. Tomeloos Toch zou ASC nog geen vijf minu ten later na de tweede treffer uit de eerste schuchtere aanval tot 2—1 te rugkomen. Douwe Splinter en Hans Scheer verzorgden de voorbereiding; Rik Hins tekende via een VDL-voet voor de goal. Er was opeens weer van alles mogelijk en ASC trok direct na de hervatting tomeloos ten aanvaL Te tomeloos, want door het gehaaste, weinig georganiseerde voetbal werd de VDL-verdediging slechte zelden echt in gevaar gebracht. Het lukte eerste klasse Splinter in de vijfde minuut wel, ve€j sterkte doelman Van Eyk was ter haakte De Joogh in op Twee beelden uit het degradatieduel tussen ASC en VDL. Op de foto "boven is Douwe Splinter van ASC dichtbij een treffer. Doelman Van Eyk zou echter knap gaan redden. Bobby Logger rechts op de onderste foto is evenwel ver doorgedrongen in de VDL-defensie. Aanvoerder Jochem Rietdijk (links) en Carl Manz weten de situatie ook nu op te lossen. (Foto's Jan Holvast) Zondebak Deze laatste als zondebok aange wezen door het hoofdbestuur voor de vele zaken, die de laatste maanden misgingen, verscheen in Deventer in een geheel andere functie, namelijk als voorzitter vain het district Zuid Holland. Een reglementair juiste, maar voor de heer Reynen onverteer bare zaak. De bondsvoorzitter legde de vergadering die. achtergronden van Regoor's ontslag voor, waarop deze dreigde een proces tegen het hoofd bestuur aain te zullen spannen omdat dit college zou zijn ingegaan op per soonlijke zaken hemzelf betreffende. De vergadering werd daarop ge schorst. In die pauze verklaarde de heer Regoor: „Ik heb er totaal geen Motorsport De Fransman Ge rard Larousse en de Italiaan Amicare Ballestrieri hebben gisteren op het circuit van Palermo met een Lancia Stratos de 58ste Targa Florio gewon nen. Zij legden de 504 kilometer af In 4 uur, 35 minuten en 7 seconden (gemiddelde snelheid: 109.946 km per uur). Wielrennen Martin Havik uit Strijen heeft gisteren iin Mill het wegkampioenschap voor Junioren op zijn naam gebracht. De nieuwe kam pioen zal niet in de gelegenheid zijn deel te nemen aan het wereldkam pioenschap voor junioren, begin juli in Warschau (Polen), omdat de leef tijdsgrenzen voor Junioren verschil lend zijn bij de UCI en de KNWU. behoefte aan de beerput te openen, maar het lijkt erop dat het huidige, overigens zeer zwakke hoofdbestuur, dit wel van mij wil. Ik ben echt wel in staat de nodige onthullingen te doen, maar als dat gebeurt, zijn de gevolgen voor het hoofdbestuur niet meer te overzien. Wat dat betreft sta ik sterker dam zij". De heer Reynen wilde de zaak echter niet op de spits drijven. Hij weigerde een motie in behandeling te nemen, waarin tien verenigingen voorstelden de heer Regoor als lid van de bond te royeren. Kernpunt Na dit gebekvecht probeerde de vergadering de agenda af te hande len. De heren Timmerman, Nijland en Dijkstra werden benoemd tot com missie van beroep (de vorige was af getreden) en de heren A. J. Zink- bahm (Leeuwarden) en D. Brons (Enschede) werden gekozen tot lid van het hoofdbestuur. Aan het kernpunt van de moei lijkheden van de laatste Jaren: de volstrekt ondoorzichtige financiële situatie kwam de vergadering niet toe. De heer J. van Tiel, districte voorzitter van Noord-Holland hield weer eens een betoog dat de veertien duizend gulden, die hij uitgaf tijdens zijn interim-bestuursperiode, niet over de balk zijn gegooid. Maar ook nu kon hij geen boekingsstukken overleggen. Verder kregen de afge vaardigden aan het begin van de ver gadering een staat van baten en Las ten uitgereikt en een stuk dat blij kens de woorden van de voorzitter als een voorlopige begroting moest worden beschouwd, omdat de finan ciële commissie (laat staan de accoun tant) zich er nog niet over had ge bogen. De echte begroting, zo be loofde hij, zal er in september zijn. In het vervolg zal de Badminten- bond trachten het boekjaar gelijte laten lopen aan het kalenderjaar Je vergadering werd tenslotte gesch rst, omdat na vier uur vergaderen et vereiste quorum niet meer aanwezig bleek te zijn voor het nemen van rechtsgeldige beslissingen. Op de agenda stonden toen nog de niet be handelde voorstellen voor ingrijpende wijzigingen in de competitie. Daartoe zal over twee of dirie weken een nieuwe vergadering worden bijeen- LEIDEN ZLC heeft het kampioenschap van de tweede klasse van de afdeling Leiden de afgelopen dagen uitgebreid gevierd. Vrijdagavond werd de spelers, commissieleden, be stuursleden, ereleden, en leden van verdienste (in totaal 90 per sonen) in het café-restaurant "De Bijhorst" in Wassenaar een diner aangeboden, zaterdagmiddag volgde een receptie in het eigen clubhuis, waarna de festiviteiten werden afgesloten met een "onderonsje" voor leden en donateurs. Tydens de receptie werd ZLC over laden met bloemen, geschenken en complimenten. Door mr. dr. J. J. de zal worden besproken. Plet BÏegstraa- Jomgh allereerst. De voorzitter van de afdeling Leiden merkte op dat ZLC volkomen verdiend de titel had gegrepen plaatse. Diezelfde Douwe Splinter moest in de 18de minuut het veld ruimen voor invaller Wim Kramer. Trainer Piet Kantebeen dirigeerde ten, voorzitter van de Sportstichting, stond nog even stil bij het verdwij- VWS en de daarmee samen- wenste het team in de hangende veldennood. Htf deed een van de zomdagcompetitie beroep op de clubs in de nieuwe com. succes toe. En passant petitie eventueel speelgelegenheid i voorstel aan Leiden (de vereniging, waarin De competitie is voorbij, het kampioenschap is binnen; het bier kan vlc in hun midden trainer Ruud de Groot, tijdens de receptie. aangeboden. Een tweede vlaggetje werd uitgereikt aan de voorzitter van ZLC, W. F. de Ko- i Warmunda, dat in het komende VWS is opgegaan) te geven. Werden ning, die ook nog Oranje Groen. Als vervanger van de heer Splinter (verhinderd) sprak hij namens de samenwerkende vereni- de afdelingsteams wil over- door de heren De Jomgh brengen in poules. Een voorstel, dat straaten, die respectievelijk deaubon en een bal aanboden, vooral de spelers en het bestuur in het zon netje gezet, Piet de Geer, voorzatter van de COVS, haalde traditioneel de grensrechter naar voren. Nadat De ZLC- Wielrennen De Nederlandse wielrenner Jo Vranken is zaterdag in de Belgische plaats Aueneux tweede Geer op de discipline van geworden tijdens een wegwedstrijd spelers had gewezen werd grensrech. deaubon Bieg- Riethoven („Wat ik niet heb gevon den in de wielersport aan gezellig heid en waardering heb ik wel ge vonden bij ZLC") lovend werd toe gesproken. Mede namens de heren Kuivenhoven en De Bolster bood Riethoven de eerste man van ZLC een persoonlijk cadeau aan. Een door Joop gingen in Leiden i op de goede verstandhouding van de clubs van de Boshuizerkade. Ten slotte benadrukte voorzitter Schoone- hagen van Meerburg de prettige con tacten met ZLC: „In de wedstrijd niet meer dan twintig meter, Wielrennen Albert Huizebosch uit Nijeveen heeft gisteren de prof ronde van Rijen, de „Leren Zool" op indrukwekkende wijze gewonnen. De Frisol-rijder sprong twaalf kilo meter voor het einde weg uit de kop groep. Zijn voorsprong bedroeg vaak tegens ons werd een doelpunt ZLC afgekeurd. Niemand protesteer, de echter, maar legde zich bij de be door de rivaliteit binnen de groep achter hem, slaagde Huizebosch er zijn voorsprong te vergroten tot 190 km. De wedstrijd werd ge- door de Belg Staf van Roos- broeck in 5 uur 17 minuten. Jo Vran ken had een achterstand van 1 mi nuut 10 seconden. Atletiek De Eindhovense atleet Cor Vriend heeft zaterdag op de polderwegen buiten Middelburg de lange afstandwedstrijd over tien En gelse mijlen gewonnen. Hij zegevier de in de eindsprint over Piet Vonk met wie hij een tamelijk grote voor sprong had genomen. Voetbal De scheidsrechters blij ven de amateurs onder de professio nals, ook bij het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal. Ter wijl er voor de spelers kapitale be dragen zijn te verdienen al geldt dat niet voor allen moet de scheids rechter zich tevreden stellen met een dagvergoeding van 130 gulden, waar van hij de kosten van de stomerij voor zijn uniform nog moet betalen. ter Duivesteyn e«en „regeaiafStotend kwam van de hieer Holswilder de gehefle vereniging shssiing van de scheidsrechter neer", bijna 300 meter. Tweede werd Ger Kamper, derde Bas Hordijk. Ter Leede bijna gewipt door Warmunda SASSENHEIM Als vierde en laat ste vereniging heeft Ter Leede zich zaterdagavond geplaatst voor de kwartfinales van het GWS-jubileum- toemooi om de Sikkens Toren. De uit de zaterdag eerst eklasse gedegradeer de Sassenheimers kwamen tegen het vier klassen lager spelende Warmun da echter maar net met de hakken over de sloot, wamt pas tien minuten voor het einde gleed Maup Spaarga ren Ter Leede naar de niet eens he lemaal verdiende zege. Vooral in de eerste 45 minuten de den de Warmonders beslist niet voor de Sassenheimers onder en in de re gen op het zwaarbespeelbare terrein ontsnapte de ploeg van trainer Harry van der Horst enkele keren aan een achterstand. Tot twee keer toe was bijvoorbeeld Cees van Rijn dicht bij de openingstreffer voor Warmunda, maar in de tiende minuut stuitte de bal van de onderkant van de lat weer in het veld terug en na een half uur bleef de bal juist op de doellijn liggen. Van Rijn was doelman Wim van Marskamp reeds gepasseerd, maar zijn te zachte schot smoorde in de brij voor het doel. Jan Ligten- berg kon daardoor heit leer nog weg. trappen. Warmunda kwam vier mi nuten voor de rust toch verdiend op 10. Cees van Rijn stelde Mathieu van Winsen in staat te scoren. Na de wisseling kwam Ter Leede te rug. Evenals in de voorronde-wed strijd tegen Hülegom (na een 0—1 stand werd het toen 5—1) ging de betere conditie van de Sassenheimers meespreken en Hans Keunmg en tien minuten voor tijd tenslotte Maup Spaargaren wipten Warmunda uit de GWS-jubileum-striJd. Het toernooi om de Sikkens Toren ligt voorlopig stil tot 27 juli. Die (za. terldag spelen Sportclub Lisse en Katwijk de eerste halve eindstrijd, een week later (3 augustus) gevolgd door UDO en Ter Leede. De finale staat voor 17 augustus op het pro gramma met op 10 augustus de strijd om de derde en vierde plaats. MAANDAG 10 JUNI 1974 PAGTNA 11

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 11