Kantebeen supervisor bij ASC Een Alfarijder geniet extra bij 100 km per uur. Fuente loopt in de Giro opnieuw twee minuten op Eddy Merckx in Avondzesdaagse in Breestraat APPIE HAPPIE PLAN VAN BESTUUR Ton Crepin maakt het Har Meijer erg lastig VRIJDAG 7 JUNI 1974 OEGSTGEEST Zondag is het dan zover. Anderhalve maand nadat het eerste team van ASC zich "geplaatst" wist voor de nacompetitie waarin vier verenigingen gaan uitmaken welke (als enige) de stap terug moet doen naar de vierde klasse, zal de roodzwarte "good-old" zondag dan eindelijk kunnen aantre den voor de eerste van de drie te spelen wedstrijden. De voor ASC gunstig uitgevallen loting bepaalde dat de Leidse ver eniging haar eerste duel "thuis" op het aloude terrein aan de Kempenaerstraat kan gaan afwerken. Tegenstander is dan het ADVERTENTIE Vlaardingse VFC. Door Gert-Jan Onvlee Voorzitter Jan Splinter, al drie Jaar in deze functie werkzaam en ir alle waarschijnlijkheid ook de ko nende periode ASC's eerste man, is gematigd optimistisch over de af- loon van deze na-competitie, waarin ok het Haagse ESDO en Flakkee hun woordje mee hopen te gaan spreken: „Elke ploeg heeft 75% over- le i igskans. Dus ook ASC. 'evraagd naar de oorzaken van he teleurstellende seizoen weet SDlinter "In het eerste deel van de competitie toonde het elftal als geheel gewoon te weinig inzet. De laatste wedstrijden is die inzet groter geworden, is er harder gewerkt en de resultaten waren er toen ook naar". Een andere oorzaak ziet Splinter in de verhouding trainer—^ spelers: "Het klikte dit jaar niet helemaal tussen trainer Van der Horst en de selectiegroep, en dat heeft beslist z'n weerslag gevonden ln de mindere prestaties". Dezelfde Van der Horst zal de de- gradatie-wedstrijden overigens niet lijfelijk meemaken. Splinter: "Na overleg tussen bestuur en trainer is het contract voortijdig verbroken. Onder meer omdat de heer Van der Horst wegens vakantie de laatste twee duels van ASC in deze degra datiecompetitie niet zou kunnen vol gen". draaien. Een kern, die twee keer per week het trainingsveld zal moeten bezoeken. Die training staat ko mend seizoen duidelijk voorop. Maar als er een oplossing gevonden kan worden, zal het bestuur daar on middellijk inspringen. In principe staan we, dat is bekend, zeker niet negatief tegenover het zaalvoetbal". Verzwakt Het ziet er naar uit dat ASC niet in zijn sterkste opstelling voor de drie degradatieduels zal aantreden. Leen de Goey is door ASC geschorst en heeft bovendien samen met broer Voor je de iets schuin geplaatste grote ronde klokken. Naast je het pookje in leren foedraal. Onder je het dubbele remcircuit met de remkrachtbegrenzer. In je handen het sportstuur met vervormbare stuuikolom. Om je heen de ijzeren kooikonstruktie. Je zoeft zacht f TI j met de Vijfde op de radio. .JjLim.sfeÉr'X -«*->•■'V Wat kan je nog gebeuren in je Alfa Romeo 2000 Berlina? Extrarelaxed geniet je hij 100 km per uur. Want waar andere auto's WW [lm^ J 2000 Beriina konfektie WBf bieden, biedt Alfa Romeo dat wat de bewuste automobilist eist. Gun uzelf die perfektie. Maak nu, een proefrit. Gun uzelf Vi Alfa. 11 modellen om uit te kiezen, sedans, coupe's en cabriolets. B.V. Autom. Imp. H. A. MAASLAND Voorschoterweg 17 - Valkenburg (Z.H.) - Tel. 01718-13900/1',275 Kaatswedstrijd Districtskampioenschappen tennis ASC-voorzitter Jan Splinter. Huib overschrijving gevraagd en a gekregen naar Ter Leede. Ook Hans Scheer is van club veranderd (Randstad Sport), terwijl het mee spelen van vaste keus Frans Mas tenbroek eveneens nog twijfelachtig lijkt. Splinter: "De opstelling is na tuurlijk een taak voor de elftalcom missie. Pereoonlijk twijfel ik niet (Foto Jan Holvast) aan het opstellen van Hans Scheer. Maar nogmaals, het is aan de E.C." Een prognose voor het belangrij ke treffen met^VFC noemt Splinter een moeilijke uitspraak. Wel weet de energieke ASC-praeses "dat er met de supporterssteun van alle ASC- leden "meer dan een gelijkspelletje inzit". LEIDEN Morgen organiseert de Leidse Kaatsvereniging Wèz-wls een kaatswedstrijd (d.eJ..). Hieraan zul len deelnemen kaatsers uit Rotter dam, Den Haag en Leiden. De wed strijden vangen om plm. 11 uur aan op één van de sportvelden in de Leidse Hout. De toegang is gratis. VOETBAL Acht dagen voor de openingswedstrijd van het wereld kampioenschap tegen Zaire in Dort mund heeft Schotland in Oslo met 2—1 gewonnen van Noorwegen. Roy Schuiten nieuwe leider in de Ronde van Engeland Complex Een ander probleem de slechte accommodatie wordt door Splinter eveneens genoemd: "Het is zonder meer een feit dat onze vereni ging heel hard aan een nieuw com plex toe is. Zoals het nu gaat, een deel od Pomona, een ander deel op de Leidse Hout en de hogere elftal len met een deel van de Jeugd op de Kempenaerstraat, kan het echt niet veel langer meer. Daar moet iedere vereniging op den duur wel aan ka pot gaan". Aan die ongezonde situa tie lijkt binnenkort een einde te gaan komen. Splinter: "We zijn al lang zoek naar mogelijkheden, maar I de kans lijkt nu toch wel vrij groot dat we binnen afzienbare tijd een Jaar of vier kunnen verhuizen". De hier al terloops aangestipte toe komst komt in het gesprek met de ze unieke voorzitter uniek omdat Splinter zelf nooit actief is geweest op het voetbalveld, maar via het lei den en begeleiden van verschillende Jeugdelftallen de sprong naar het voorzitterschap maakte overigens toch regelmatig aan de orde. Onder het motto regeren is vooruitzien. 6telt hij: "Natuurlijk is het erg be langrijk dat ASC zich in de derde klasse handhaaft, maar het is geen kwestie van leven of dood. Er is door het bestuur een plan opgesteld dat vooral veel aandacht besteed aan de opbouw van onderaf, de Jeugd. Daar- zou de voorzitter van de elftal commissie, Piet Kantebeen, als een soort Supervisor moeten gaan funge- van een trainersteam". Over de eisen die aan de nieuwe hoofdtrainer zullen worden gesteld zegt Splinter: "We gaan uit van handhaven, in wel ke klasse dan ook. Verder zal de nieuwe man de conditie sterk moe ten opvoeren en ook de technische delen bij moeten schaven". Splinter haakt vervolgens even in op de ge ruchten die gaan over een eventueel op stapel staand zaalvoetbalverbod: "Daar valt nu nog weinig over te zeggen. Wel willen wij als bestuur het komend seizoen op het veld met een enthousiaste spelerskern gaan LAVAREDO Eddy Merckx zal wellicht morgenmiddag op de Vfigo- relli-baan van Milaan zijn vijfde ron de van Italië winnen, maar het min ste wat men daarvan kan zeggen is, dat hij daar enorme inspanningen voor heeft moeten verrichten. Veel meer dan men van tevoren had ver wacht. Nooit heeft de Belg zo tot het uiterste moeten gaan als gisteren bij Lavaredo om het bezit van de lei derstrui te verdedigen. Het gelukte hem, maar de marge was uiterst ge ring. De tocht naar de bergpas Tre Cime de Lavaredo in de Dolomieten bracht een rechtstreekse confronta tie tussen de voornaamste kansheb bers. Het decor was ernaar: koude en sneeuw. Zoals verwacht ontpopte José Manuel Fuente zich eens te meer als de held van de dag. Hij be dwong de Tre Cime, zoals hij al eer der had gedaan met de Faito, Monte Carpegna, El Ciocco en Monte Ge- neroso. De Spanjaard demarreerde op de eerste hellingen van de Lava redo. In het vervolg van de 40 kilo meter lang k&üïi distancieerde hij zich steeds meer van de achtervolgers. Eddy Merckx, die veel had moeten geven om de aanval van Lazcano en Aja op de Passo Rest (1062 meter) te pareren organiseerde de Jacht met Baronchelli, Gimondi, Conti, Bitos- si, Battaglin, de Schoenmaker en Lo pez Carril. Fuente vleef echter on bereikbaar. In 't laatste gedeelte van de klim moest Merckx nog Baron chelli laten gaan, die weliswaar mets van de achterstand van 1 minuut 20 seconden op Fuente terug nam, maar wel 29 seconden op Merckx uitliep. In de algemene rangschikking staat de Belg nu nog slechts 12 seconden op hem voor. UITSLAG: 1. Fuente (Spa.), 163 kilometer van Pordenone naar Tre Cime di Lavaredo in 5 uur 40 minu ten en 53 seconden, 2. Baronchelli (Ito) 5.42.11, 3. Conti (Ito.) 5.42.34, 4 Merckx (Bel) 5.42.40, 5. Lopez Carril (Spa) 5.42.406. Gimon di (Ita.) 5.42.51, 7. Battag lin (Ita) 5.42.51, 8. Bitossi (Ita.) 5.43.03, Galbdos (Spa.) 5.43.30. 10. Perletto (Ita.) 5.43.40. Agemeen klassement: 1. Merckx 100 uur 28 minuten en 46 seconden, op 12 seconden: 2. Ba ronchelli op 053; 3. Gimondi op 150; 4. Battaglin, op 2.10: 5. Conti, op 3.22: 6. Fuente, op 4.40: 7. Bitossi, op 5.43: 8. Gosta Pettersson (Zwe.), op 6.17: 9. Francesco Moser (Ita.), op 8.16: 10. Lopez Carril. op 15.34: 17. Kuiper. Carlisle Roy Schuiten, enkele we ken geleden winnaar van Olympfia's ronde van Nederland, heeft gisteren in de 'Milkrace' een dubbel succes ge boekt. De coureur uit Zandvoort won niet alleen voor de tweede achtereen volgende maal een etappe, maar werd tevens leider in het algemene klassement. Jan Aling, woensdag nog eerste in de algemene rang schikking duikelde naar de vijftien de plaats. De tiende etappe van de ronde van Engeland voor amateurs werd onder bijzonder slechte omstandiglieden Bijna de volledige 160 kilometer tus sen Whitley Bay en Carlisle werd de karavaan gegeseld door een harde wind en regen. Roy Schuiten ont snapte acht kilometer voor de finish uit een kopgroep met oa. Ryszard Szurkowski. die vlak voor de start te horen had gekregen dat de tien strafs econ den hem wegens onre gelmatigheden in de spurt van de ne gende rit opgelegd, waren kwijt ge scholden. Alleen Nowicka (Polen) kon Schuiten volgen en heit duo bouwde een voorsprong van 64 seconden op. Met de twinitig seconden bonificatie die Schuiten kreeg werd hij leider ln het algemeen klassement- UITSLAG 1. Schuiten (Ned) 160 km in 4 uur 16 min en 38 sec, 2. Nowicki (Pol) z.t., 3. Kondr (Tsj-Sl) 4.1742, 4. Van der Hoek (Ned) 4.17.46, 5. Raas (Ned) z.t., 15. Snoeyink 4.24.06, 20. Dekkers 4.26.14, 21. Aling 456.15. ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Schuiten 32.35.43, 2. Szurfcowski (Pol) 325550, 3. Fiïiipssoin (Zwe) 32.36.01, 4. Kondr 32.36.07, 5. Van den Htoek 32.36.32, 14. Raas 32.4358, 15. Aling 32.4416, 21. Dekkers 32.49.03, 35. Snoeyink 32.59.52. Dauphiné Liberé LYON In de Daiuphiné "Liberé" is het gisteren weer „aflossing van de wacht" geweest. De Belg Frans van Looy, die in Lyon een massa sprint won, werd de nieuwe leider in het algemeen klassement. Bernard Croyet, die woensdag het leiders tricot om de schouders had gekre gen, raakte met o.a. Cees Bal, Gui- mard en Vanneste ruim twintig mi nuten achterop. Er werden gisteren verschillende ontsnappingspogin gen gedaan. De eerste al na 44 kilo meter. Een groep van acht renners met o.a. Pollentier, Catieau en Pessa rondona maakte zich los en ver wierf een voorsprong van ruim vier minuten. Na 135 kilometer slaagde het peloton echter weer bij te ko men. Negen kilometer verder op gin gen o.a. Perurena, Perin en Teirlinck ervan door. Ook zij werden terugge daald. Een poging van Gerrie Knete- mann om weg te komen mislukte eveneens en zo werd het een massale eindsprint, waarin van Looy de snel ste was. De uitslag van de vierde etappe is: 1. Van Looy (Bel.), 218 km van Lans le Saunier naar Lyon in 5 uur 13 minuten en 8 seconden (met tijdsvergoeding 5.12.48), 2. Esclassan (Fra.) 5.13.08 (5.12.58), 3. Perurena (Spa.) 5.13.08, 4. Van de Maele (Bel.), 5. Van Stayen (Bel.), 6. Teir linck (Bel., 7. Coroller (Fra.), 8. Van de Vijver (Bel.), 9. Ducreux (Fra.), 10. Vianen (Ned.) en vervol gens nog 66 renners in dezelfde tijd als Perurena, onderwie 88. Bal (Ned.) 5.33.33. ALGEMEEN KLASSEMENT: 1. Van Looy .16.18.24, 2. Knetemann (Ned.) 16.18.26, 3. Esclassan 16.18.34, 4. Perurena 6.18.39, 5. Danguillaume (Fra.) 16.18.39, 6. Pesarrodona (Spa.) 16.18.44. 7. Largeau (Fra.) 16.18.46, 8. Coroller 16.18.49, 9. Van Stayen 16.18.49, 10. Teirlinck 16.18.49 16. Vianen 16.18.49, 84. Bal 16.39.14. SPORTTOTO Den Haag Niemand van de deel nemers aan sporttoto nr. 48 (1/3 Ju ni) is erin geslaagd alle uitslagen goed te voorspellen. Het bedrag van deze prijs wordt daardoor gelijk ver deeld over de tweede- en derde prijs. De veertien deelnemers die twaalf uitslagen goed voorzagen, ontvangen nu elk bruto f. 5.119,10. Derde prijs: 240 winnaars, die elk f. 298,60 ontvangen. De premie van f. 47.779,- wordt na het verstrijken van de reclametermijn op woensdag 3 Juli bij loting toegewezen aan een van de tweede prijswinnaars. LEIDEN De regen, die gisteren de planning van de wedstrijdleiding op de derde dag van de districts kampioenschappen tennis volledig in de war stuurde is ook een onwelko me bezoeker geworden voor Ton Crepin en Har Meijer. In zijn partij tegen Meijer beheerste Crepin de eer ste set vooral dank zij sterk serve ren. Na een onderbreking vanwege de overvloedige attenties van Plu- vius zag hij zijn kansen echter keren in de tweede set door de geduchte forehand van de nummer één van Unicum. In de derde set trad de re gen andermaal als spelbreker op. Dit maal had Har Meijer echter een comfortabele 3—1 voorsprong. Vandaag zal het treffen worden be slist en dan zal Crepin ever sterke zenuwen moeten beschikken om te gen een gewaarschuwde en de winst ruikende Meijer alsnog het stuk te redden. Het zou een prestatie zijn. Bram Madera steekt in een blaken de vorm. Evenals de andere kansheb bers op de titel, Blommendaal en Jan Theunissen. Madera zette Ton Creighton met 6—2, 6—1 aan de kant Blommendaal gunde Erwin Sanders één spel (6—1 en 6—0) en Jan Theu nissen finishte tegen W. Koelman met de wat vriendelilker score 6—2, 6—2. Anders verliepen de zaken in het damesenkelspel B waar de tweede geplaatste speelster Ka rin Braakman was de eerste - uit de strijd verdween, namelijk *au- reen Meijer. De eerste dame van Unicum kon het niet bolwerken te gen Sandra Rooyaards, 2—6. 6—8 na 2—5! Geweldig vechten van Mau reen Meijer leek in de tweede set het spelritme van Sandra Rooy aards toch nog aan te tasten, maar precies op tijd hervond de sr^'-ter van Forescate haar kalmte. Tr> '->e- renenkelspel C deed Jon Ge»- at van hem als no 3 geplaatst er werd verwacht door Roodenb"- *>t 62, 86 terug te wijzen. Dat lit niet bepaald een simpel kam- i© was blijkt wel uit de score. In 1e tweede set was het technisch -- wicht van Gerrese door de eo'de velddekking en 't beheerst bennft.?n van geboden kansen van Roodppv'-»»-g praktisch geheel teniet gedaan De no 4 geplaatste Paul Kallenberg, moest met de hinderlijk over de ba nen blazende wind alle zeilen bijzet ten om tegen een felle en vaak goed tennissende Morshuis de veilige ha ven te bereiken: 6-3. 6—4. Bij de da mes bleef Mava de Boer als no 1 op het wedstrildschema prijkpnd, met 64, 7—6 krap in de meerder heid tegen mej. Heesterman en werkte Nickey Albers, no 2 geplaatst, zich met 6—4, 6- 2 langs Helen® van Paridon. Uniek voor Leiden José Manuel Fuente: opper machtig in de twintigste etappe. VÊELfACAT IS ER meer CAN SEKJ RLA«Ê Verschil hjssien de Bra zilianen en het elftal- van de VEREN IISDG VREDELIEVENDE NWieS 15-lo ..DIE DE O-OSTANP NÊV lo MIM. SLG£WT& PAWKEM AAhJ WUfJ DOELMAKJ SHBtK A/AQEM 0£ IAATS77S LEIDEN "Dit wordt de mooiste finale van de avondzesdaagse, die we ooit hebben gereden". Voor Joop Riethoven, voorzitter van Swift, is dat een zekerheid. Zijn vereniging, én de lustrumcommissie van Socië teit Minerva tekenen voor de organi satie van deze eindstrijd van de elf de internationale avondzesdaagse op zondag 20 juni as. Voor Leiden is het een uniek feit, dat start en fi nish in de Breestraat plaatsvinden. Het parcours van 1500 meter is uit gezet op de Breestraat, Gangetje. Marktroute, Kort Rapenburg en op nieuw Breestraat en moet door de 76 renners (aangenomen dat ze nog allemaal in de strijd zijn) van 19 ploegen 65 maal worden afgelegd om de 100 km vol te maken. Uitge breide maatregelen zullen worden ge troffen om de wedstrijd een incident loos verloop fce geven. Op zondag 20 Juni wordt rond 10 uur al het par cours uitgezonderd het Kort Ra penburg, in verband met het open baar vervoer afgesloten voor al le verkeer: een "zonderdag" in het klein in de Leidse binnenstad. Om 12 uur volgt ook het Kort Rapen burg de bussen worden dan over de Cityring geleid en dit vrijma ken van het gemotoriseerde ver keer duurt tot 6 uur in de namiddag. Zoals ook bij de Tour de France het geval was, is op zondag 20 Juni het parkeren op het eerder genoemde parcours verboden. Tot het tijdstip van de start (12.30 uur) zullen de toeschouwers bezig worden gehouden met sprintwedstrij den en andere attracties. De lustrum- i Minerva heeft haar races met bakfietsen te organiseren moeten laten varen, omdat de verhuurders van deze transportmiddelen door ervaring wijzer geworden zich minder en thousiast toonden voor zo'n spec ta kelstuk. De internationale avondzesdaagse start op 15 Juni op het eiland Rozen burg. Daarna volgen "etappe's" ln de Haagse Betje Wolfstraat. Delft, en tenslotte Leiden. Aan de wed strijd nemen de volgende ploegen deel: Westland Wil Vooruit, Ketting- Simarno, Veloclub Binningen (Zwit serland), Caballero, Militaire ploeg, w.v. Schiedam, Pedaalridders. Vlaar dingse renners, Internationale ploeg Campittello, Waardse Renners Ahoy Mercuur, Tuborg, Artie, Hannover SC (Duitsland), Swift (twee ploe gen), Feyenoord en Delbana. ADVERTENTIE Ook op het water bewijst Yamaha z'n klasse. Yamaha snel startend, kompakt. licht in gewicht, zuinig met brandstof, 2 jaar garantie en de prijzen v BUITENBOORDMOTOREN VAN 2 TOT 55 PK \wntevspor1r\ Hofweg 39

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 17