beuK SOLO VAN SCHUITEN IN MILKRACE Luchtmachtdag op Duindigt SPIJT WERELDKAMPIOENSCHAPPEN VOETBAL 1974 reisbureau Kallenberg na harde strijd uitgeschakeld DONDERDAG 6 JUNI 1974 Prachtige shoiv Royal Canadian Mounted Police De Royal Canadian Mounted Police deed by haar rit door Den Haag ook het Binnenhof ISRAEL HOORT NIETS MEER VAN BRUGGE Rotterdam De overgang van Rinus Israel naar Club Brugge staat inog lang niet vast. De 31-Jarige Fey- «noorder noemde gisteravond de be- jrichten als zou hij reeds een contract hebben getekend "sterk voorbarig". (Het neemt niet weg dat de 44-vou- idige international graag naar Brug ge wil. Israel: "Het is een kwestie tussen hen en mij. Feyenoord heeft er niets mee te maken, want ik héb een vrije transfer. Maar ik heb de laatste dagen niets meer gehoord en dat vind ik niet erg netjes. Erg Jam mer. want er is daar voor mij meer te halen dan bij enige Nederlandse club". yolgens Israel stuit zijn eventuele ünlijving door Club Brugge op moei lijkheden, omdat de Belgische vere niging al drie buitenlanders onder contract zou hebben. Fluitconcerten voor Zuidslavië Belgrado Het Zuidslavische voet balelftal heeft gisteravond in Bel grado tegen Engeland uitstekend kunnen oefenen voor 't eindtoernooi van het wereldkampioenschap. De iZuidslaviers kwamen weliswaar niet (verder dan een gelijkspel van 2-2, pnaar lieten een goede en betrouwba re indruk achter. Met ruim 90.000 Itoeschouwers was het Rode Stersta dion uitverkocht. De toeschouwers (waren na afloop overigens niet zo ienthousiast en begeleidden hun fa vorieten met woedende fluitconcer- 'ten naar de kleedkamer. DEN HAAG Het was gisteren de jaarlijkse luchtmachtdag op Duindigt. Begunstigd door prachtig zomerweer werd het een feest voor de 10.000 bezoekers, die de weg naar de Wassenaarse renbaan hadden gevonden. Niet alleen door de paarden in de draverijen en rennen en de wijze, waarop de Koninklijke Lucht macht zich presenteerde met als meest spectaculaire onder delen het ballet van de vier alouette-hefschroefvliegtuigen en de parachutisten van het corps commando troepen, maar in het bijzonder door de prachtige show van de Royal Canadian Mounted Police. reld te koop worden aangeboden om daarmee een groot deel van de or ganisatiekosten te dekken. In de och tenduren maakte het detachement van de Royal Canadian Mounted Police een mars door Den Haag. Uitslagen: Alouetteprys: 2040 m: 1. Karloff B. (L. Schoonhoven) 2.48.5. 1.22.6, 2. Lady Wilkes. 3. Lucy Esther H. Winn 2.30, pi. 1.60.3. 3. kopp 2.70. trio 589.40. Canadaprils 2120 m.: 1. Le Pati- neur (W. Duivenvoorden) 3.00.0 1.26.5. 2. Murray Portuna, 3. Maybe Maaldrift. Winn 5.30, pi. 2.10. 2.10, 6.10, kopp 17.40. Grote prijs Koninklijke Lucht- mamcht 2500 m.: 1. Kapitein Scotch CL. Schoonhoven) 3.25.9. 1.21.7. 2. Kees Verkerk, 3. King Hollandia. Winn 3.70, pi. 1.30, 1.20, 1.20, kopp 10.60. trio 32.10. Musical Rideprijs 1800 m. (ren): 1. Earlydiso (J. Smith) 157.2. 2. Gallabocco., 3. East Beribot. Winn 9.50, pi. 1.60,1.10. 3. kopp 10.50. Commancheprijs 1600 M.: 1. Ja ne Mac (M. Vergay) 2.05. 1.18.2, 2. Jeannine D., 3. Jose Buitenzorg. Winn 2.50, l.p 1.20, 1.30, 1.40. kopp 2.60. trio 27.80. Maple Leaf prijs 1300 m. (Ren)1. Het was voor het eerst in het ruim 100-Jarige bestaan van dit wereld beroemde politiekorps, dat een on derdeel ervan Europa en ook ons land aandeed. De met 32 paarden uitgevoerde "Musical Ride", muzi kaal begeleid door de luchtmachtka pel. was een wervelende en perfecte show. De - geheel zwarte - paarden met de in ceremonieel tenue gesto ken ruiters reden een caroussel, af wisselend in stap, draf en galop. Voor hun optreden presenteerde de groep zich aan Prins Bernhard, die te voren ook reeds in de baan was ge weest om de winnaar van de Grote Prijs van de Koninklijke Luchtmach Leo Schoonhoven met de draver ka pitein Scotch, de hier aan verbon den ereprijs, een kristallen bokaal, uit te reiken. De prins kreeg bij de gelegenheid door de Canadese am bassadeur Thomas Carter twee zil veren tiendollar en twee zilveren vijfdollar munten aangeboden, die geslagen zijn voor de Olympische Spelen 1976 in Montreal en in de we- WAGENINGEN De man, die maandagmiddag tijdens de voetbalwedstrijd Wageningen- SC Amersfoort scheidsrechter Frans Derks met een bier fles bewerkte heeft zijn spijt be tuigd. De dader, een 45-Jarige man, heeft inmiddels aan de KNVB. de voetbalvereniging Wageningen en arbiter Derks brieven geschreven, waarin hij zijn daad betreurt. Derks werd tevens met een fruitmand be dacht. TWEE SPELERS VAN SPARTA Rotterdam De Rotterdamse ere divisieclub Sparta heeft woensdag twee spelers aangetrokken. Van PSV werd de 22-Jarige Noud van Esdonk, een middenvelder, gekocht en uit Denemarken is de rechterspits van Köge, Arne Skipper (21) weggehaald. Beide spelers hebben een contract van twee Jaar afgesloten. Swift met twee ploegen in avondzesdaagse LEIDEN Swift neemt aan de komende avondzesdaagse (11 t/m 16 Juni finale in Leiden) deel met twee ploegen. A-ploeg: Piet van Leeuwen, Kees ValentiJn, Jan Zoons, Teun van Duuren. B-ploeg: Piet Bregman. Jan Jansen, Hen- nie van Gent, Jan Helmers. coureurs Minouc (D. Weiss) 1.22.8. 2. Bartho, 3. Jacob Marls. Winn 3.60, pi. 2.20. 4.60, kopp 54.50. Starflghterprijs 2120 m.: 1. Lou Hagheweyde (C. d. Leeuw) 2.52.5, 1.21.4, 2. Kwiek van Agfa, 3. Kermi- ta B. Winn 5.10, pi. 2, 6.60, 3.20, kopp 35. trio 2573.80. Harvardprijs 2040 m.: 1. Lowina K. (W. Duivenvoorden) 2.47.3, 1.22.0, 2. Kean's Buitenzorg, 3. Kampiko T. Winn 29.70, pi. 4.70, 2.80. 12.50. kopp 6.60. Merygoprijs 2100 m. (voor ama teurs en amatrices)1. New Electric (MeJ. A. Visser) 2.19.3, 2. Mademoi selle, 3. Funchal. Winn 8.30, pi. 4.70, 2.70.1.30, kopp 12.90, trio 1500.30. Piper Cubprijs 2040 m.: 1. Ka Bond (J. van Dooyeweerd) 2.48.7, 1.22.7. 2. Imca Six. 3 Areta. Winn 7, pi. 2.40, 3.60, 2.30, kopp 4.50. Totallsatoromzet 409.131. PAARDESPORT De hengst Snow Knight heeft met zijn berijder Brian Taylor de derby van Epsom, de belangrijkste wedstrijd van het jaar gèwonnen. De uit de stad van mrs. N. F. PhdMlps komende Snow Knight, die door de bookmakers met 50—1 ads duidelijke outsider stond ge noteerd. had' bij de eindstreep ruim twee 'lengten voorsprong. GEWICHTHEFFEN De Rus Oestoesjin heeft gisteren bij het Europees kampioenschap gewichthef fen in Verana zijn eigen wereldrecord drukken in het zwaargewicht ge bracht op 227,5 kg. Het oude record stond op zijn naam met 224 kg. ATLETIEK Henk Kalf van GVAV heeft gisteren in Baarn de tweede wedstrijd om de zomercup- competitie (15 kilometer hardlopen) gewonnen. De uitslag is: 1. Henk Kalf GVAV) 15 km in 47 min. en 11 sec.; 2. Henny Smit (Metro) 48.46; 3. Jo- han Brans (Attila) 48.50. VOOR WEINIG GELD KAN HET OOK: UW KRANT organiseert in samenwerking met de VVV KATWIJK en Reisbureau BEUK touring, carreizen naar de Wereldkampioenschappen Voetbal 1974 in Duitsland. Er zijn nog enkele kaarten voor de wedstrijd: Nederland-Zwedei,: woensdag 19 juni Kosten: f37,50 (staanplaatsen). in deze reissom is begrepen: Vervoer per luxe touringcar. Entreebewijs. Reis-, bagage- en ongevallenverzekering. Boekingen, tegen betaling bij onderstaande adressen: Aanvang 19.30 uur. Vuurtorenplein 5, Noordwijk 017195241 Nieuwe Beestenmarkt 19, Leiden. Heerenweg 229, Lisse. V.V.V. KANTOOR - Boulevard 68, Katwijk, telefoon 01718—13045. Telefonische informatie: LEIDSCH DAGBLAD, telefoon 0171025041, toestel 20. Onze lezers in Alphen aan den Rijn en omgeving kunnen zich ook ver staan met de bovenstaande adressen en telefoonnummers. Districtskampioenschappen tennis Twee verongelukt GOTEMBA Hiroshi Kazato en Seichi Suzuki, twee van de bekend ste Japanse coureurs, zijn veronge lukt op de Fuji-racebaan. Kazato, die dit weekeinde op Hockenheim in een formule-II race zou starten, maakte kort na de start van een sportwagenrace in zijn Chevron B 23/26 een pirouette. Zijn wagen en die van Suzuki vlogen onmiddellijk in brand. De twee coureurs stierven op weg naar het ziekenhuis. Het Westduitse voetbalelftal heeft gisteravond in het trainingskamp Malente voor 8.000 toeschouwers een daverende overwinning van 17-0 be haald op een amateurselectie van Sleeswijk-Holstein. "Bomber" Gerd Müller was met vijf treffers weer topscorer. LEIDEN Lodewijk Kallenberg, de felle vechtjas van Unicum, was er voor zijn partij tegen Harry Verdegaal al niet zo gerust op. „Ik heb de laatste twee keer dat ik tegen hem heb gespeeld van hem verloren. Daarvoor kon ik fcem wel de baas blijven en over het geheel genomen slaat de ba lans nog wel naar mijn kant door, maar juist in die laatste twee partijtjes trok hij aan het langste eind. Toch ben ik wel op dreef. Enfin, we zien het straks wel". Lodewijk Kallenberg had kenne lijk een voorgevoel. Harry Verde gaal won namelijk met tweemaal 6— 4. Na een duel dat de aandacht van de vele kijkers van begin tot eind gevangen hield. Verdegaal was van meetaf de meer complete tennisser met goed serveren en volleren maar ook met een goede beheersing van de groundstrokes. Dat was wel no dig want Kallenberg werkte keihard, liep op elke bal en had herhaaldelijk voortreffelijke passeerslagen en lobs die Verdegaal voor onoplosbare pro blemen stelde. Zo fel was het ver weer van de no 2 van Unicum dat Verdegaal. zijn goede tennis ten spijt, met 1—4 achter kwam te staan in de eerste set. Hij koos in die toch zeker penibele situatie voor de aan val. Zette die ook door, al werd hij geklopt door fore- en backhands, langs de lijnen en cross-court, al werd hij met hoge lobs geforceerd tot missers op de smash. De door gevoerde aanval won van de soms wat te nadrukkelijk door gevoerde defensie. Via 44 werd het 64 voor Verdegaal en daar mee had deze, de niet aflatende te genstand van Kallenberg ten spijt, het pleit eigenlijk beslist. Een top per, deze partij, op de tweede toer- nooidag. Arnold van der Capellen legde Hans Keizer gisteren in de eerste set het De vastheid van laatstgenoemde, oracht hem die set met 9—7. In de tweede set kon Van der Capellen zich niet voldoende opjutten om Keizer te bedreigen, 61 voor de Voorscho tenaar. In het damesenkelspel B was Ineke van der Meer van de Noord- wijkse LTV net iets sterker dan Car ta Fok van Roomburg, 6—1, 6—8, 6 —3. Ineke van der Meer boekte gis teren nog een tweede winst. In het gemengd dubbelspel B bleef zij met Blommendaal het duo Kees en Annelies Koole van Roomburg in 3 sets de baas, 6—8, 8—6 en 6—2. Vooral in de derde set was zij een goede steun voor Blommendaal die met het uitgekiende spel van Koo- le/Koole waarin lobs, korte cross- volleys en passeerslagen langs de lijnen aanvankelijk een te zwaar te verteren gerecht voor de Noordwij- kers leek te zijn. Met de winst op het Roomburgkoppel plaatsten Blommendaal/Ineke van der Meer zich voor de halve finale. In die hal ve finale werkten zich gisteren ook Mevr. Gauss en Peter Pauwels via een 6—8, 6—1, 6—1 zege op Sandra Rooyaards en A. de Wit. In het da mesenkelspel C is mevr. Smit on opvallend opgerukt naar de halve fi nales door een 7—5, 8—6 overwin ning op mevr. S. Bruin. Met haar prima loopwerk en goede conditie, zal zij hoge ogen gooien voor het dis trictskampioenschap D.E.C. Piet van Paridon ging in het herenenkelspel C zó goed van start tegen D. van der Meer dat een plaats in de kwart finale hem niet leek te kunnen ont gaan: 61. Toen echter van der Meer overschakelde op vertragend spel met hoge diepe ballen tegen de achterlijn en zodoende een slijtage slag ontketende, ging van Paridon door de knieën, 6—2, 6—2 voor van der Meer. F. van der Kley had tegen P. Stretman maar 2 sets nodig om de kwartfinale in het H.E. C te be reiken, 7—5, 6—1. FIFA-voorzitter Sir Stanley Rous toont op een bijeenkomst in Frankfurt de "Fair Play Cup". De Westduitse president Scheel zal na afloop van de wereldkampioenschappen deze beker ter waarde van 15.000 gulden uitreiken aan de ploeg die zich het sportiefst heeft gedragen. Stilte voor de stoim in Ronde van Italië? PORDENONE In de negentiende etappe van de Giro heb ben de renners zich gespaard voor de komende dagen, want dan zal er van de krachten veel gevergd worden. Twee zware bergritten staan er op het programma en alle Italiaanse wieler- supporters verwachten een geweldige stiijd tussen leider Eddy Merckx, de Italianen Felice Gimondi en Gianbattista Baron- chelli en de Spanjaard José Manuel Fuente. Vooral naar de laatste gaat de be- langstelling uit, want in de twee ko mende dagen zal de Spaanse klim- (geit moeten toeslaan. In de etappe /van gisteren hield Fuente zich op vallend rustig. Hij verklaarde na af- Üoop, dat hij klaar is voor de grote (klap. "Merckx is nog niet klaar met ■snij. Ik zal mij revancheren voor imijn inzinking van vorige week vrij- jdag, toen ik meer dan acht minuten op hem verloor. Nu heb Ik een ach terstand van iets meer dan vijf mi nuten en dat is niet onoverkome lijk". Pordenon» de uitslag van de 19de etappe Valsugana—Vordenone is: 1. Paolini (It) 146 kilometer in 4 uur, 4 min. en 39 sec., 2. Knudsen «No). 3. Basso (It), 4. Haritz (W-Dld) 5. Borgognoni (It), 6. Simonettl (It), 7. Rossignoli (It, 8. Francioni It, 9. Ruch (Zwi), 10. Gavazzi (It). 43. Kuiper (Ned), allen in dezelfde tijd als de winnaar. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Merckx (Belg) 94 uur, 46 min. en 6 sec., 2. Gimondi at) op 33 sec., 3. Baronchelli (It) op 41 sec., 4. Bat- taglin (Otl op 1.09 min* 5. Conti .atg op 2.20 min., 13. Kuiper (Ned) op 9.57. Milkrace Wederom viel er in de ronde van Engeland een Nederlands succes te bejubelen. Gisteren was Roy Schui ten, winnaar van Olympia's Ronde van Nederland, de sterkste. Hij won de 9de rit met een voorsprong van 36 seconden en steeg ook in het alge meen klassement. Het peloton kwam In gesloten formatie over de streep, maar na afloop protesteerden de Ne derlandse renners tegen het feit, dat de Pool Ryszard Szurkowski in de eindsprint gesneden en geduwd zou hebben. Na lang beraad vond de wedstrijdleiding het noodzakelijk de Pool met tien strafseconden te be boeten. Jan Aling behield zijn eerste plaats in het algemeen klassement. Ook in het ploegenklassement heerst Nederland, want de eerste positie wordt ook hier ingenomen. In de etappe van gisteren sprong Schuiten halverwege koers weg en bouwde een forse winst op, met als maxi mum 1 minuut en 40 seconden. Het peloton ging toen in de tegenaanval en kwam telkens dichterbij. Schui ten was echter sterk genoeg om deze voorsprong niet meer uit handen te geven en ging alleen over de finish. De uitslag van de negende etappe is: 1. Schuiten (Ned.), 138 kilometer van Middlesbrough naar Whitley Bay in 3 uur 25 minuten en 54 se conden. Op 36 seconden: 2. Dekkers (Ned) 3. Boniecki (Pol) 4. Johansson (Zwe), 5. Aling (Ned.), 6. Gieger (W-Dld)7. Ka-nel (Zwi.). Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Aling (Ned.) 28 uur, 18 minuten en 2 seconden, 2. Filipsson (Zwe.) op 13 seconden, 3. Szurkowski (Po.) op 22 seconden, 5. Kondr. .(Tsj.), op 33 seconden, 5. Van den Hoek (Ned.) op 49 seconden. 7. Schuiten (Ned.) OD 1.24. Dauphine Liberé Gerrie Knetemann is zijn eerste positie in de Dauphine Liberé weer kwijt. Slechts één dag heeft hij het leiderstricot mogen dragen, want in de derde etappe moest hij zijn meer dere erkennen in de Fransman Ber nard Croyet, die de etappe van gis teren winnend afsloot. De uitslag van de derde etappe. Macon-Lons le Saunier (200 km) is: 1. Croyet (Fr.) 5.04.20 (20 secon den bon.), 2. Danguillaume (Fr.) 5.09.46 (10 sec. bonificatie) 3. Peru- rena (Sp.) 5.09.46, 4. Esclassant (Fr 5. Vianen (Ned.). Algemeen klassement: 1. Bernard croyet (Fr.) 10.59.55, 2. Knetemanm (Ned.) 11.05.18, 3. Peru- rena (Sp.), 11.05.31, 4. Danguillaume .(Fr.), z.t. Volksfront boycot vredes conferentie in Geneve CAIRO Reuter/UPI) Het extre mistische Volksfront voor de Bevrij ding van Palestina (PFLP) van dr. George Habasj heeft tot "ernstige en vastbesloten" actie van de Palestij- nen opgeroepen om de Arabisch-Is- raëlische vredesconferentie in Genè- ve te doen mislukken, zo hebben functionarissen van het Front mee gedeeld. Hun standpunt is in een rap port meegedeeld aan de Palestijnse Nationale Raad (parlement), die momenteel in Caïro vergadert. De Palestijnse bevrijdingsorganisa-» tie "moet zich afzijdig houden van door onderhandelingen verkregen re gelingen met de Zionistische vijand", de enige manier van optreden tegen Israël is de gewapende strijd, aldus het rapport. Een der leiders van de PFLP. Tah- sir Quba'a, zei dat zijn front "niet alleen uit de Plo zal treden maar zich zal afscheiden en er tegen vech ten en de PLO vernietigen wanneer het zou besluiten naar Genève te gaan". Anderen zeiden echter dat de PFLP slechts zijn standpunt bekend had willen maken. "Dat vormt geen bedreiging van de eenheid der Pa lest! jnen", aldus een zegsman. De PFLP heeft tevens opgeroepen tot omverwerping van de regering van koning Hoessein van Jordanië. Voetbal De Jong Oranje amateurs hebben gisteren in Stavan- ger gelijkgespeeld tegen Jong Noor wegen. In dit duel voor amateurs beneden de 23 jaar werd niet ge scoord.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 19