Michels blijft ook in laatste interland volop experimenteren 'Geen extra politiebescherming, voor het Nederlands elftal' De man 50.000 mark APPIE HAPP1E Een ingespeeld elftal is in Duitsland niet te verwachten Minister Weyer in Dusseldorp: SPORT AGENDA FADRHONC: TELEFONISCH CONTACT sarsss. i_vs POLOTOERNOOI DONDERDAG 6 JUNI 1974 ROTTERDAM Rinus Michels heeft de stukjes puzzel, die eindelijk een sluitend geheel le ken te gaan vormen, weer volledig door elkaar gegooid. Gisteravond zou de supervisor de laat ste hand aan zijn werkstuk leggen. In werkelijkheid werd er op los geëxperimenteerd alsof de j w reldkampioenschappen niet over negen dagenmaar over negen maanden van start gaan. Dei=w_ u. Feyenoorders Eddy Treytel, Wim Jansen, Theo de Jong en na rust ook Wim Rijsbergen kregen vormde slechts In de'lucht tegen alle verwachtingen in alsnog een kans, Rob Rensenbrink mocht voor de afwisseling dreiging voor de uitstekende doelman eens als rechterspits fungeren en in de verdediging werd Haan gekoppeld aan Jansen. telligent. Nederland, dat bekend staat om zijn beweeglijkheid, was ditmaal een statisch geheel. Rensenbrink en Keizer heten alleen Individueel soms aardige dingen zien en spits Geels Door Jan Preenen Raducanu. Tijdens de „grondoefenin- gen" kwam zijn tekort aan techniek rechtervleugelspeler Rob Rensenbrink duidelijk aan het licht. „Ik ben de herhaaldelijk diep in de eigen ver- man achter Cruijff. Ik ben geen Arie Haan het avontuur niet schuw- dediging terug om corrigerend op te type zoals hij die een elftal in zijn de. Als extra stuwkracht achter de treden als de Roemenen het braak- eentje omhoog kan tillen. Cruijff is aanval spreidde hij het spel goed liggende, door Suurbier verlaten ter- iemand, die gaat rein dachten te betreden. Rensen- gaat ophalen heel wat Ruud Geels was gisteravond dikwijls 'hoog voor de pot'. Hier verslaat hij de uitstekende Roemeense doelman Raducanu met een kopbal. Het leer zal echter naast gaan bleek hij de enige schutter Opnieuw zonder Johan Cruijff afstand. Als verdediger verwaarloos- brink: „Dat heeft met de hij zijn taak echter dusdanig dat gie gekost. Zoiets ben ik niet ge- het spel maakt. Ik r de pot zijn". Daar kon Geels dan gevaarlijk worden aanval op de 0—0 te doen. Angelini heb ik Haam gevraagd of hij moest er aan te pas komen om de bal op de doellijn de toegang tot heeft Michels al lang iets 'n zijn hoofd. Je weet het nooit met hem". upervisie op de de op counters gokkende Roemenen wend. Ik stond toch al op 'n vreemde dat de Roemenen tamelijk klein van doel te ontzeggen. Voor het overige krijgen, zoals in de eerste helft toen gans van zaken behoort te hebben. zonder de aan de enkel geblesseerde bij vlagen verrassend konden uitbre- plaats, Van Hanegem (Ik kreeg een tik te- ken Niet ik niet uit de stldc zijn, waardoor zij in de lucht lag het tempo veel te laag de gerenommeerde verf kwam. Ik ben niet iemand, die lengte tekort kwamen. „Verder kwam gen mijn linkerenkel. Rechts komt spits Dumitrache. die een uitgaans- op de rechtervleugel kan blijven er niet i bewaker Jansen had ge- staan. Ik trek i I nooit voor. Die enkel is nog zo goed verbod als nieuw') is het een anti-show ge worden. Een winstpunt na de scha- tweemaal toe I mele 0-0 score tegen Roemenië kan schijnen. wellicht genoemd worden het feit Voornamelijk door het te laat I dat de 'We gaan naar Rome-stem- dichtklappen van de door Oranje ming" zoals in 1938 nu vrijwel ge- veelvuldig gehanteerde buitenspelval. Statisch wacht ook niet dat ik weer als rech- aankomen. Het leek wel of terspits opgesteld zal worden. Mi- aanhadden", chels zal wel terugvallen op het oude elftal" combinatiespel nauwelijks spra- niet zelden werd de bal meters erg snel. Je hoorde ze niet achter een medespeler gedeponeerd. sloffen Ook de verhuizing van Rensenbrink i te pas. Die gasten Vraagtekens van rechter- linkervleugel op chaos was toen al compleet, Met het vertrek van Van Hane- het moment dat René v.d. Kerkhof vraagtekens konden alleen Jansen stond". bleef zich echter in raadselen hul len: "Het elftal, zoals dat vanavond speelde is nog niet definitief. Ik ge- Ierssel nog loof dat een Cruijff er nog wel bij De zal komenVerder is het zo dat de geen ingespeeld elftal te verwach- aar ten is. Maar daarvoor heb ik al va- Rem werd na rust het goede voetbal Piet Keizer kwam aflossen kon groter worden. Ook gisteravond werd ker gewaarschuwd. l dat i In eerste instantie knalde Jordanes- cu hoog over, vervolgens viel Treytel zijn voeten. Het was een van heel verdwenen zal zijn i üsme in de plaats is gekomen vai voorbarig optimisme. De 22.000 toe schouwers in het Peyenoord-stadion de weinige momenten, waarop dachten in ieder geval bepaald niet Peyenoord-goalie zich kon aan verovering van de Jules Rimet- beker en hielden zich wakker met dit onsamenhangend spelende fluitconcerten en afkeurend hand- derlands elftal de kwaliteiten geklap. Michels: "De instelling helemaal geboycot. Deden zich in de Oranje geen vleugels eerstè helft nog sporadisch kansen door de negatieve houding voor (Van Hanegem kopte uit een voorzet van De Jong net over en tik- de confrontatie te de bal van dichtbij in handen van met de Argentijnen, die met 4—1 de flitsend reagerende Raducanu, bleem meer opleverde. Ook niet die even tevoren al zijn talenten de- Wim Rijsbergen, die ten koste monstreerde bij een kopbal Rensenbrink ging daarbij in dachten terug Mede bv. niet bekend wie het hart verdediging zullen vormen: Strik Roemenen werd de interland steeds Israël of Haan en Van Ierssel een verplicht nummer, dat Haan Ik heb vanavond die Feyenoor- en ders opgesteld omdat ze ook recht of hebben om te spelen. Vorige week heb ik ze nog niet willen proberen werden opgerold. Toen ken. Roemenië miste ook zelfs tegen eenheid sprake. Gisteravond Ne- brak iedere samenhang, ontbrak ook Geels), tijdens "de tweede acte wist zijn officiële interland-debuut schien ga ik die plaats van vrije ver- libero in Duitsland tot mijn be- ont- Jansen. Haan: "Met Van de verdediging geen enkele pro- ierssel ging het tegen Kickers Of- omdat ze toen net de UEFA-CUP-fi- fenbach erg goed. Ik had ook ver- nale tegen Tottenham hadcen ge wacht nu met hem te zullen spe- speëld. En wat de verdediging betreft, len. Maar ik wacht wel af. Mis- ik wil zowel een ausputzer als Jansen (last van een oude blessure) brutaliteit om vaker de Nederlander is bekend. Ik had zorgen. De Oosteuropeanen, die door daar wel op gerekend, al mag Je in Oost-Duitsland de weg naar het zo'n laatste officiële interland fbor eindtoernooi zagen versperd, durfden de WK toch wel een andere houding slechts twee spitsen naar het front verwachten". En dan ironisch: "Tk te sturen. Een taktiek, die vooral ook heb wel degelijk positieve punten ge- wim Suurbier werkloos zou hebben onrust te hard gewerkt, regisseur. Er werd zonder meer in feite alleen de voor Van Hanegem maakte en de bewaking van Dumi- dediger nog wel leuk vinden ook", schikking hebben. Je kunt nooit zelden in- Willy v.d. Kerkhof nog een serieuze trache kundig "In de rust En Van Ierssel: "Waarschijnlijk ten wat er gebeurt". zien. We hebben niet verloren Treytel heeft gehouden". gemaakt, ware het niet dat hij veel de rust alles tegen- vuldig zijn clubgenoot Haan volgde op weg naar de eigen aanval. Door die verregaande dadendrang moest Behoudzucht Niet zo opmerkelijk als bedacht wordt dat de Roemenen in de twee- VOETBAL In de halve finales /aai het toernooi om de Pelliikaan- I de helft in hun behoudzucht niet beker heeft Ajax ^p eenmaal gevaarlijk zijn geworden. eigen terrein met 10 verloren In het eerste bedrijf mocht Treytel Den In de finale van zich nog wel verheugen in Roemeens zaAerdag zoetermeer ontmoet FC bezoek. De samenwerking in de linie D<?n Haag de andere finalist: Feyen- oord. I Rotterdam Bondscoach Fadrhonc I heeft dezer dagen opnieuw contact gehad met het Feyenoord-bestuur over een eventuele aanstelling als i Jeugdtrainer. Fadrhonc: „We heb ben een paar gesprekken per tele foon gehad. Meer kan ik er nog niet over zeggen. Ik wacht tot de wereldkampioenschappen voorbij zijn voordat ik een definitieve be slissing neem MALENTE Zeven dagen voor het begin van het toernooi zullen de Westduitse spelers weten wat er voor hen te verdienen is tussen Hamburg en Münohen. De persman van de Duitse Voetbalbond vertelde gisteren dat uiterlijk vrijdag het gesprek met de spelers zal plaats vinden. Alge meen wordt aangenomen dat de D.F.B. bij het behalen van het we reldkampioenschap iedere speler I 50.000 mark zal uitkeren, ook de re- Betaald voetbal N AC OMPETITIE EERSTE DIVISIE SC Amersfoort Fortuna SC; Wa peningen Vitesse. Zaterdagvoetbal FINALE KNVB-BEKER Go Ahead Kampen IJsselmeervo- gels. Zondagvoetbal Degradatie naar vierde klasse West II Flakkee ESDO; ASC VDL. Cricket HOOFDKLASSE HBS HCC 11; HCC Rood en Wit: Hercules Quick Hg.; UD voc. Tennis Promotie naar de hoofdklasse/ere divisie Joy Mozaiek Victoria; Hilversum II BLTV Markendaal. Honkbal HOOFDKLASSE Groep a: Raak Nicols ADO (8/6) Sparta Lotgering Schoten (8/6); ADO Raak Nicols; Lotgering Schoten Sparta. Groep b: Orwo HCAW OVVO (8/6); Luyoks Giants Feyenoord (8/6); OVVO Orwo HCAW; Feyenoord Luycks Giants. Door Ewout Janse ,Wij hebben, anders dan in Beieren, in onze deelstaat overigens geen concrete aanknopingspunten voor de mogelijkheid van aanslagen. Wel is door de Joegoslavische ambassade steden wordt gevoetbald: Dortmund, gouden eerste en tweede finaleronde wordt er in veertien wedstrijden een slag geleverd. van Joegoslavië acht Kroatische spelers telt. Tegen een vreedzame brengt Noidrhem-Westfaten in to- be2waren M ^taMr. ZLSSfSZZZZ TTZX. De 15.000 politiebeambten zullen ge- uitgeruste politiemensen op de been. Ze zijn ingeschakeld voor de bewa king van de elftallen in hun ver blijven en tijdens de training en voor de begeleiding van en naar de stadions, alsmede voor de verkeers veiligheid. zamenlijk tijdens de wereldkam pioenschappen circa honderdduizend overuren maken, waarvoor de deel staat in totaal anderhalf miljoen mark extra salaris moet betalen. „Maar in vergelijking met de 1,7 miljoen overuren die wij jaarlijks maken met demonstraties, bezoeken van belangrijke politieke personen en dergelijke valt dat nauwelijks Pales tijnen Minister Weyer ontkende met klem dat hij vanuit Nederland het ver- OD". zoek heeft gekregen extra veilig- c j. heidsmaatregelen voor de oranje-se- Stadion* lectie te treffen. Ofschoon hjj dat Bij deze politiemacht zijn niet de niet met zoveel woorden te kennen ambtenaren geteld, die voor de ver wenst te geven, betekent de aange- keersafwikkeling langs de autowe- kondigde overbrenging van de twee gen zorg moeten dragen. Vooral op Haarlem te veroordelen Pales- de E 36 bij Beek-Elten wordt Het Waldhotel in Hiltrup, waar het Nederlands elftal dinsdag ae. zijn intrek neemt. Directeur Hans Krautkramer en zijn staf (120 man personeel) staan klaar tünse vliegtuigkapers Syrië grote toevloed van Nederlandse sup- alle andere stadions, WK- De minister van binnenlandse zaken dit opzicht een duidelijke verlich- porters verwacht "voor de wedstrij- wedstrijden plaatsvinden, zijn tech- weigert daarover alle inlichtingen. ting de Nordrhein-Westfaalse den politie-autoriteiten. QhiGU 5ICWÊ-V M0SJÊ M01E> 50WSH ME1&XJ0JE 6LW2T AM6CÊ- „Wanneer wij de aard van deze. voorzieningen zouden onthullen, zouden eventuele kwaadwilligen zich daarop kunnen instellen. En dat is nu precies wart. wij vermijden wil len. Wel kan ik u zeggen, dat die maatregelen bijzonder grondig zijn getest, ook in Nordrhein-Westfalen". In het stadion van Dortmund zul len tijdiens de wedsfcrijdien 350 poli tiemannen aanwezig zijn. In Dus seldorp achthonderd en in Gelsen- kirchen 560. Voor noodgevallen wordt in de onmiddellijke omgeving van de stadions bovendien een rui me reserve in gereedheid gehouden. In het ministerie van binnenlandse zaken te Dusseldorp bevindt zich een soort van generale staf, die over de modernste verbindingsmid delen beschikt, en van minuut tot minuut van de situatie in de ver schillende steden op de hoogte is. Deze staf kan ook beschikken over de speciale pohtie-eenftedaa die zijn getraind op de bestrijding van ten- Wat de veiligheid van toeschouwer^ spelers en scheidsrechters in de sta dions zelf betreft: het meenemen van bierflessen en dergelijke naar de stadions is verboden, „wij zullen bij wijze van steekproef mensen fouilleren om te zien of dit verbod ook wordt nageleefd". Overigens geldt voor deze flessen- ban hetzelfde als voor alle veilig heidsmaatregelen rondom en in de stadions en de voetballersverblijven: „Een volstrekte veiligheid voor elke afzonderlijke burger bestaat niet", aJkius WdQMe Weyer, en zeker niet waarneer een aanvaller bereid is zijn eigen leven daarbij op het spel te zetten". LEIDEN De Zwem- en Polover eniging De Zijl organiseert zondag a.s. in het zwembad De Zijl een na tionaal Jeugdwaterpolotoernooi. Aan dit evenement, waarvan de aanvang is bepaald op 12 uur, nemen de sterkste Jeugdteams van Nederland deel DUSSELDORP Het Nederlandse elftal ral met dezelfde politiebescherming zijn omgeven als alle andere nationale voet balteams die in de deelstaat Nordrhein-Westfalen voor de we reldkampioenschappen voetbal aantreden. De 22 van Rinus Michels zijn ondergebracht in het Walt-hotel in Hiltrup, zeven kilometer van de stad Munster. Het gebouw zal voortdurend door politie zijn omgeven hoeveel man daarvoor ter beschik king staan wenste overigens minister van Binnenlandse Zaken Willi Weyer gisteren niet te onthullen.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 17