KIJKEN TOE FEYENOORDERS W ageningen Zege onherkenbaar op weg naar lands- itel Jan Boskamp voor 450.000 gulden naar Molenbeek Huizen 1ijd ontbreekt om nog eel uit te proberen Vitesse verspeelt laatste kans in de na-competitie )AG 4 JUNI 1974 PAGINA 9 SPORT SPORT SPORT SPORT 9 SPORT SPORT SPORT SPORT PORT Arie Lu y end ijk (foto) heeft in de formule 5000-race op Zand- voort (meetellend voor 't Euro pees kampioenschap) met de nodige pech te kampen gekre gen, waardoor hg genoegen moest nenien met een beschei den klassering. PAG. 13 Kampong is in de finale van het toernooi om de Europese hockeybeker verslagen door 'n defensief ingesteld 'Frankfurt. PAG. 10 UTRECHT Het halen ran de landstitel bij de zondagsamatenrs is Elinkwijk kennelijk genoeg. Tot die conclusie kwam men na de eerste wedstrijd om het algeheel amatenr- kaïmpioenisdfoap van NedérHamld, waarbij de zaterdagkampioen Hm^en in Utrecht od bezoek was. Fl*nk- wijk zonder de geschorste Van Ta- melen en Van Belzen voelde er ken nelijk niet zoveel voor om zich echt ervoor in te scannen en daar Hui zen wel degelijk op jacht was r»aar de algehele kampioenstitel, was ^et ook al duidelijk dat de Huizenoren een streepje voor lagen. Dat kwam ook in het veld wel tot uitdrukking. Huizen toonde veel meer inzet, en daardoor is de 2—0 zege van de za terdagkampioenen ook wel verdiend te noemen. Al in de eerste minuut beukte een schot van Schipper het houtwerk boven Elinkwijk-doelman Chris Heil en verder bleef Huizen re gelmatig gevaarlijk. In de eerste helft werd een Elinkwijk-doelpunt van Van der Ham wegens buitenspel afge keurd en knalde Van Rijsoever op de paal. Na rust hetzelfde spelbeeld. Een Huteen dat opnieuw in de eer ste minuut door Honing de paal als sta in de weg vond en verder meer bleef aanvallen. In de 24ste minuut kwamen de gasten verdiend door een kopbal van Honing op 01. Elinkwijk probeerde wel wat terug te doen maar het ging allemaal zon- 1er veel variatie. In de slotfase trok ken de Utrechters massaal naar vo ren en dat gaf Van Meetelen uitein- lelijk de kans om ongehinderd voor 02 te zorgen. "ZAIRE IS GEEN /0ERV00I KANONNEN" j FRANKFORT Het voetbal- j team van Zaire, de Afrikaanse e vertegenwoordiger van de eind- 1 ronden van het toernooi om 't wereldkampioenschap, is zater- dag gearriveerd op het vliegveld I van Franlkfort. Bij de aankomst van de Afrikanen, die scherp be- waakt werden, verklaarde trai ner Vidinic, dat zijn team geen kanonnenvoer zal zijn tijdens 't •toernooi. "Zaire, ingedeeld met Schotland. Brazilië en Zuidsla- vië zal zioh niet onder de voet laten lopen. Wij zullen onze huid zo duur mogelijk verkopen. Mijn 1 favorieten, voor zover ik dat kan bekijken, zijn West-Duits- land, Brazilië. Nederland en Ita lië", aldus Vildindc, drie in 1970 trainer was van Marokko, dat toen deelnam aan het toernooi om de wereldtitel in Mexico. Na de aankomst begaf het gezelschap zich naar het trai ningskamp in het plaatsje Ascheberg. "Het enige, dat wij nu nog nodig hebben, is rust, rust en nog eens rust", zei Vi- i dinic. De spelers van Zaire werden ook door de regen ver- welkomd. Een vreemde bijkom stigheid, want zij hebben nog nooit zo'n kille regen meege maakt. "Het is verschrikkelijk", reageerde de trainer op het uit de hemel neerdalende vocht. De telefoons in het gebouw waarin de Afrikanen verblijven, zijn allemaal voorzien van afluister apparatuur, elk binnenkomen de gesprek wordt op het politie bureau geregistreerd. Zaire speelde gisteren een oefenwedstrijd tegen de Regio- nalligacluib Oldenburg. De "lui paarden" wonnen met 52. ROTTERDAM Jan Boskamp, re servemiddenvelder van Feyenoord, zal het volgende seizoen uitkomen voor de Belgische eerste üivisieclub RWD Molenbeek. Zaterdag zijn de besturen van Feyenoord en de Brus selse formatie tot volledige overeen stemming gekomen. Met het trans ferbedrag van Boskamp is ongevee 450.000 gulden gemoeid. Het vertrek van de Feyenoorde komt niet als een verrassing. Bos kamp, die het niet goed kon vinden met trainer Wiel Coerver, had al weken geleden te kennen gegeven, dat hij weg wilde. Feyenoord vroeg in eerste instantie ruim 600.000 gulden, maar heeft de prijs laten zakken. Boskamp wordt de derde Nederlander van RWD Molenbeek. De Brusselse ploeg heeft reeds de be schikking over doelman Nico de Bree en aanvaller Eddy Koens. Afgelopen jaar speelde ook Gerard Bergholtz ïog mee, maar hij is er het volgen- ie seizoen niet meer bij. b Vente tied Arie Haan, die de afgelopen en zijn ouderwetse vorm terug |i: „Ik geloof dat deze Feyenoor- i uit de boot vallen. Buiten hun jild weliswaar. Maar dotnweg lat ze nu eenmaal niet eerder _Jde groep konden komen. Michels mjt nu zo langzamerhand een In gecreëerd, waarin de spelers iar beginnen aan te voelen, [rom verwacht ik niet dat hij er ingrijpende veranderingen in (brengt". (supervisor zelf: „Als Je op een even moment een uitgebalan- rde ploeg bezit als dat inder- |d het geval is kun je er eilijk nog anderen bijhalen, kuwens, er rest ons gewoon te big tijd om nog veel uit te pro- pacties icties uit de Feyenoord-hoek. Jïy Tretyel: „Ik wist dat ik er als deelman bijkwam". Harry „Ik vind het heel normaal dat |niet in de basisopstelling kom". Rijsbengen: „Ik had er ook maal niet op gerekend." de Jong daartentegen: „Ik fcht wel, dat ik nog een kans pg. Woensdagavond bijvoorbeeld Roemenië. En dat er tegen fckers Offenbach niemand van meedeed, zegt niet zóveel, want Ichels kent immers onze capaci- op het ogenblik in uitstekende i verkerende Wim Jansen: "De nende week zal heel belangrijk Jrden. Ik blijf in elk geval op een pats hopen". Vraag: als voorstop- bijvoorbeeld? De captain van 'enoord, aarzelend: „Afwachten van voorstopper vormt in Michels-équipe nog een vraagte- Tegen Kickers Offenbach irtte de veel overtredingen ma- Pleun Strik op die plek. De r kon bepaald niet voor hon- |rd procent overtuigen. In elk ge- deed Cees van Iersel, die in de >ede helft voorstopper werd, het fel beter. Een peinzende Rinus Mi- fels: „Van Iersel is een Jongen die onderneemt. Ik heb hem al- op die plaats nog zelden aan Ik werk gezien". ■leeft Rinus Midhels hot elftal in Ifote trekken in zijn hoofd ei- llnlijk had hij dat al vóór hij in pist neerstreek hij weet ook ze- Ip hóé hij tijdens de wereldkam- I oenschappen wil gaan voetballen. pt team is in feite geformeerd |£»nd miljoenenspeler Jodian Cruijff. I faarbij er voor Arie Haan (of I prdt het wellicht nog Theo de Ipng?; een belangrijke taak is weg- Iplegd. Deze middenvelder moet de Ikten trekken, waar anderen dan in I lenen te duiken. De opkomende I feugelverdedigers Suurbier en Krol I tj voorbeeld. En middenvelder Nees- I ens. I trie Haan: „Dat gaten-trekken, I Uimte maken voor anderen, is een I prmoeiende bezigheid. Je bent con- I cant in beweging". Rinus Michels: I >at is zo. Een Haan, en De Jong, pelen in feite rechtsbinnen, zoals het vroeger uitdrukte. Ze moeten jlüven gaén. Als het een beetje te- ze wordt, haal ik ze naar I jchter. Zoals nu tegen de Kickers. lè. Op het laatst heb iSc Arie Haan fusputzer gezet. Op die plaats kun dergelijke oefenpartijtjes, baarbij de tegenstander amper (ruk uitoefent, het beste uitrusten. I waarbij ditmaal natuurlijk mee speelde dat Riinus Israël er uit wilde. Üuus was moe. Niet zó gek, na wat Het Leidse elftal heeft een tweede keus van Haïti voor 4500 toeschouwers van het veld geveegd: 4—0. PAG. 11 De korfballers van Velocitas zijn alsnog kampioen gewor den. PAG. 12 Ook atleet Gerard te Broke heeft op de 5000 meter de 14- minutengrens doorbroken. PAG. 15 René v. d. Kerkhof, links, ziet de hal na een voorzet onr derschept door de Duitse ver dediging. Het eerste doelpunt van Nederland is in de maak. Hoewel de situatie bepaald niet eenvoudü is weet Johan Neeskens de bal nog door te tikken naar Johnnie Rep, die voor 10 zou zorgen hij de laatste tijd allemaal heeft, gedaan. Hij vroeg me of hij er uit mocht. Nou, daar had ik geen be zwaar tegen". Matig De oefenwedstrijd in 's-Hertogen- bosch voor 12000 kijkers was van een matig g/halte. Rinus Michels: „Als Je een trainingsprogramma, dat werkelijk bijzonder pittig is, een partijtje zoals dit inlast, en het zonnetje schijnt dan ook nog lek ker .blijkt het verdraaid lastig om de Jongens in beweging te krijgen. Verder was het natuurlijk een han dicap dat Cruijff er niet bij kon zijn. Hij is immers de dirigent van het elftal". Johan Cruijff: „Er is iets mis met een aanhechting net onder mijn rechter knie. Nee, het is niet erg. Misschien speel ik woensdag weer. Al neem ik uiteraard in deze perio de geen enkele risico". Na 22 minuten tempoloos voetbal verloor het „voorlopig Nederlands elftal" nog een van zijn pijlers: Wim van Hanegem moest afhaken. De Feyenoorder: „Vanwege een spiertje in m'n dijbeen. Nee, ik ging er niet uit omdat ik geen enkele ri sico wilde lopen, maar gewoon om dat het verrekte pijn deed". Johan Cruijff: „Willem traduit op het ogenblik heel hard. Hij loopt in Zeist vaak voorop". Van Hanegem: „En niet alleen oils we naar de filmzaal gaan". Al overtuigde Oranje zelden, toch leidde het bij de rust. Na een hard schot van Neeskens kreeg de voor treffelijke Duitse doelman Bockholt de bal niet onder controle. Rep was er daarna rap bij: 1-0. In het tweede bedrijf kwamen de Duitsers, die in Sigi Held hun ge vaarlijkste aanvaller hadden, al snel tot de gelijkmaker. Na vier minuten knalde de Oostenrijkse internatio nale Hickersberger op de paal, waarna Kostedde het nylon achter de niet altijd evep vlekkeloos in grijpende Piet Schrijvers vond: 1-1. De gelijkmaker prikkelde Nederland. Prompt werd er wat meer vaart in de (talrijke) aanvallen gelegd. En eindelijk kreeg het publiek toen even waar voor zijn geld. Maar treffers bleven voorlopig uit. Want Bockholt reageerde uitstekend bij goede inzetten van Keizer, Rep en Neeskens. Tenslotte was er in de rommelige eindfase een strafschop nodig om Oranje de winst te bezorgen. Arbiter Henk Pijper con stateerde dat Eniders bij een hoge voorzet volkomen onnodig hands" maakte. Vanaf elf meter joeg Johan Neeskens net als tegen Argenti nië de bal daarop snoeihard in het het: 2-1. Fluitconcert Maar ondanks de zege begeleidde een snerpend fluitconcert oranje bij de gang naar de kleedkamer. Het publiek was bitter teleurgesteld over de totaal-prestatie. Niet zo vreemd. Het Nederlands elftal startte zater dag in de volgende formatie: Schrlj. vers; Suurbier, Israel, Strik en aan voerder Krol; Neeskens, Haan en Van Hanegem; Rep, Geels en Kei- Willy van de Kerkhof kwam er voor de rust in voor Van Hanegem. Toen Israel uitviel, werd Haan „laatste man"; ging invaller Van Iersel voorstopper spelen en ver huisde Strik naar het middenveld. Ook Neeskens maakte tenslotte negentig minuten niet vol. Vo hem verscheen René van de Ker hof binnen de lijnen. De resarv die de hele wedstrijd reserve b ven: Treytel en Rensenbrink. jERTOG EN BOSCH Pas nadat de UEFA Cup veilig in de Kuip in dte prijzenkast hd, kregen Treytel, Rijsbergen, Vos, De Jong en Jansen permissie om zich bij de chels-brigade te voegen. Afgelopen zaterdag had het vijftal voor 't eerst in naam van, nje kunnen spelen. Had. Maar Rinus Mie hels reserveerde in 's Hertogenbosch tegen tkers Offenbach evenwel slechts een zitplaats voor hen. Vier bleven zelfs in burger op tribune. Eddy Treytel mocht de volle negentig minuten op de reserve-bank zitten. Het heeft er overigens lange tijd naar uitgezien, dat SC Amersfoort zich op de Wageningse berg zou re vancheren voor de debacle van Jongstleden donderdag. Wagenin- gen, hoewel ijverig pressie-voet bal uitoefenend, was onherkenbaar vergeleken bij het vorige duel, waarin de produktiviteit hoogtij vier de. De ploeg van trainer Korbach. die de favorieten-rol niet schijnt te liggen, werd onrustig toen zij ten gevolge van foutief terugspelen door Wellerdieck een achterstand opliep. SC Amersfoort had in die periode zijn slag kunnen slaan, als het een vuist had kunnen maken. Wageningen slaagde er echter ln de tweede helft in. het Amersfoortse Voetbal In een oefenwedstrijd voor het wereldkampioenschap heeft Chili zondag met 3—1 gewonnen van de Spaanse club Salamanca. Polen heeft in zijn op een na laatste oefenwedstrijd voor het wereldkam pioenschap in Warschau met 2-^-0 gewonnen van de Belgische kam-, pioensploeg Anderlecht. Het Argen tijnse voetbalelftal heeft in Münehen met 1—0 gewonnen van de West- duitse regionalliga vereniging TSV 1860 Münehen. Adhttilen minuten na rust maakte Balbuena het enige doel punt. Wereldkampioen Brazilië heeft met 52 gewonnen van de Zwitserse eerste-divisieclub PC Ba sel. Bij de rust was de stand nog 2— 2. STAND Wageningen 4 2 2 0 6 11—5 FSC 4 2 1 1 5 5—3 SÓ Amersfoort 4 1 1 2 3 3—8 Vitesse 4 0 2 2 2 3—5 gevaar in te dammen. Aanvoerder Wellerdieck maakte zijn fout goed en deponeerde de gelijkmaker achter doelman Van Zoghel. In het duel om de winnende treffer trok de Gelder se eerste divisieclub aan het langste eind. Zoals eerder in de duels tegen Vitesse en Fortuna SC werd er bij het scheiden van de markt nog een keer gescoord. Andermaal was Hazel- hekke de goaltjesdief. Scheidsrechter Frans Derks werd na rust bij het betreden van het veld getroffen door een bierflesje, hij liep hierdoor een bloedende hoofdwond op. Even heeft Derks overwogen om de strijd niet meer te hervatten, doch later liet hij toch aftrappen. De betrokken voetbal vle gel kon aan de politie worden over geleverd. VITESSE—FORTUNA SC Vitesse, zonder de geschorste Char- ly Bosveld, verzuimde zijn laatste kans op promotie te grijpen in het tweede achtereenvolgende duel tegen Fortuna Sittardia combinatie. Het Jagen op de periode-titel heeft de Arnhemmers teveel kracht gekost en de onvermijdelijke terugslag mani festeert zich duidelijk in de na-com petitie. Fortuna SC, dat zonder de ge- WAGENINGEN/ARNHEM Wageningen en Fortuna SC zullen met elkaar gaan uitmaken wie naast kampioen Excelsior zal promoveren naar de eredivisie. In de nacompetitie van de periode-kampioenen gaat Wageningen na de 21 overwinning op SC Amersfoort aan de leiding met 6 punten uit vier wed strijden. FSC, dat in Arnhem Vitesse uitschakelde, volgt op één punt achterstand. De Limburgers wonnen met 31. blesseerde Bohnen aantrad, liet in Arnhem Vitesse weliswaar veelvuldig komen, maar de Uitvallen van de Limburgers waren uiterst gevaarlijk. Geholpen door een kapitale fout van Somer bezorgde Roemgens voor rust zijn club de leiding. Na rust creëerde Vitesse wel een aantal reëele kansen op de gelijkmaker, maar toen Hofs in de fout ging en Blotenberg de strafschop in een Limburgse treffer omzette stegen de winstkansen van Fortuna SC aanzienlijk. Vitesse mocht nog even hoop koesteren na de te gentreffer van Hulshoff, doch kort daarop faalde de Arnhemse achter hoede en profiteerde Prauser gretig om de zege veilig te stellen. Doelman Nico van Zoghei van SC Amersfoort in moeilijkheden in het duel tegen Wageningen.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 9