I Pink In: massa pick nick wmm - MtöLM PROMENADE ONTKOPPELING ENDEGEEST EN DE JELGERSMAKLINIEK FOTO'S JAN HOLVAST Schoolleiders weg Springen op „De Leede" Bestratingen bij Schutterveldweg f GRIJZE MIDDENMOOT EEN RAADSEL ZU zijn vrü om te bepalen welk werk ze doen, wanneer en hoe lang ze werken. Ze kunnen zo lang vakantie nemen als ze willen. Ze verdienen best, zijn net zo goed verzekerd als vaste werknemers en zitten ook in het ziekenfonds. Ra ra wie bedoelen wü? U soms? Uitzendbureau LUBA, Leiden, Nieuwe Rün 35. Tel. 01710—40341. Uitzendbureau LUBA, Alphen a. d. Rün: Donizettihof 10. Telefoon 01720—94698. LEIDEN —De Leidse gémeente- raad wordt gevraagd zioh in prin cipe uit te spreken voor ontkoppe ling van het psychiatrisch zieken huis "Endegeest" en de psychiatri sche universiteitskliniek "Jelgers- ma-kliniek", waarbij het zakelijk beheer van deze kliniek aan het rijk wordt overgedragen. Voor het beheer van het psychiatrisch ziekenhuis. "Endegeest" wordt de raad. voorge steld zich in principe uit te spreken voor de vorming van een gemeente lijke stichtng. In een daartoe strekkend voorstel delen B. en W. mee voor wat betreft de ontkoppeling van het ziekenhuis en de kliniek de mening van de Ad viescommissie Endegeest te onder schrijven. Deze commissie, die over eenkomstig een dooi de raadsleden Amptmeijer, In t Veld en Van Aken Ingediende motie begin '72 werd in gesteld achtte een ontkoppeling noodzakelijk in verband met de plannen van de Leidse universiteit én het Academisch Ziekenhuis om de universitaire psychiatrische (Jel- gersmaklinlek) te integreren in het academisch ziekenhuis waarbij de psychiatrie een afdeling-specialisme zou moeten worden in de nieuw bouw van het AZL. Zolang de nieuwbouw van het AZL nog niet is gerealiseerd, zou de universiteit nog óver de Jelgersmakliniek moeten beschikken. Na de overgangsperiode (7 a 12 jaar) zouden de gebouwen en terreinen van deze kliniek weer in handen van de gemeente moeten overgaan. In haar beschouwingen over de meest gewenste beheersvorm voor "Endegeest" prefereerde de advies- commisse de stichtingsvorm boven een rechtspersoonlijkheid bezit tend lichaam, ingesteld krachtens de wet gemeenschappelijke regelin gen onder meer, omdat een stichting voor wat het aantrekken van kapi taalmiddelen voor investeringen be treft niet van de gemeente afhan kelijk is. Een gemeentelijke stich ting zou bovendien de huidige sta tus van het personeel die van ambtenaar waarborgen. B. en W. schrijven in hun voor stel aan de raad dat zij het gewenst achten een commissie in te stellen, die de nieuwe beheersvorm voor 't psychiatrisch ziekenhuis zou moe ten voorbereiden. LPV "Oolumba". Uitslag van de wedvlucht vanuit Corbeil nulpunt 418.976 km. Lossing 6.30 uur n.w. winid. Aankomst le duif 12.24.32 uur. 1. Staffelen; 2, 10 P. Landesbergen; 3, 5, 8. C. van der Nieuwendijk; 4 6 K. van den Bei«; 1 9 J. Rooier. SOUDEN en BRILJANT Kwaliteits - Sieraden en de voordeligste prijzen. Blijft Uw adres Juwelier v. d. Water Haarlemmerstraat 181. Grote keuze en vak-service. LEIDEN Als de huidige raad de inzichten van het college van B. en W. deelt, zullen de presentiegelden voor gemeenteraads leden drastisch omhoog gaan. Op dit moment is het nog zo, dat een raadslid voor het büwonen van een raadsvergadering 45 gulden ontvangt en voor een commissievergadering 25 gulden: B. en W. stellen voor de bedragen, overeenkomstig de normen die Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland hanteren, te verhogen tot respec- tievelijk negentig en 45 gulden. De vergoeding, die de voorzitter van de commissie beroepschriften ontvangt, gaat van zestig naar hon- derde gulden. De verhogingen gaan per 1 januari 1974 in, zodat ook huidige raadsleden er met terugwerkende kracht van zullen profi teren. Met ingang van de eerste dag van de maand, die volgt op die waarop dit besluit zal worden genomen, zal ook een regeling in werking treden, die het systeem van presentiegelden aan beperkin gen onderwerpt: de vergoeding zal dan niet meer gelden voor ver- gaderingen van werkgroepen e.d. liet verschil tussen beloning voor raadsleden en niet-raadsleden, die zitting hebben in een commissie wordt opgeheven. Leden van het college van B. en W. ontvangen geen presentiegelden voor vergaderingen die vóór half zes aanvangen en om voor vergoeding in aanmerking te komen, moet een lid min stens een uur de vergadering büwonen. WARMOND Ook de deelne mers aan de springwedstrijden op de manege De Leede hebben gister middag volop kunnen genieten van het stralende lentezonnetje. Maar Toen 's ochlbsnds in de eerste cate gorie van staat werd gegaan viel het regenwater nog met bakken uit de hemel. Maar dat leed was snel op gedroogd en de zon stond al op door breken, toen vijf combinaties na twee manches (90 cm) aan de bar rage begonnen. Jacomine Ravensber- gen ging daarin met Flipper het snelst over de verhoogde hindernis sen. Achter haar plaatsten zich: 2. Greet van Genderen met Cheetah, 3. Irvy van Gestel met Pepino, 4. Jacomine van Ravensbergen met Betty en 5. Renee van Leyen met Philos. Greet van Genderen nam bij "Speel uw spel" revanche. Met Cheetah, verzamelde zij bijna het maximale aantal punten. Ze kwam er met 710 net tien tekort. Tweede werd Jaco mine Ravensbergen met Betty (690 pt), derde Caroline Post met Big Spender (660 pt). Het kostelijke relais-springen waar bij telkens twee combinaties aan de start verschenen, werd gewonnen door Lenneke van der Oord (met Pe pino) en Caroline Post (met Big Spender)Als tweede duo reed bij de prijsuitreiking Emiel Arnst (met Jolly Jumper) en Greet van Gende ren (met Cheetah). LEIDEN Drie leiders van Leidse scholen leggen hun functie neer. Rector Drs. P. Bakker verlaat met ingang van 1 augustus de Louise de Coligny scholengemeenschap in ver band met het aanvaarden van de functie van rector van de openbare scholengemeenschap in Holten. Woensdag 26 juni om 3 uur zal in de aula van de school officieel af scheid van hem worden genomen. Aan de raad wordt verder voorge steld eervol ontslag te verlenen aan A. Teunissen als hoofd van de My tylschool in verband met zijn benoe ming tot directeur van een internaat voor bijzonder jeugdwerk. Hetzelfde geldt voor J. F', van den Wijngaard als hoofd van de open bare Lucas van Leydenschool. Hij zal een functie aanvaarden als leraar aan een school voor voortgezet onder wijs. LEIDEN Omdat het in aanbouw zijnde kantoorgebouw aan de Schut terveldweg binnenkort gereed komt, zullen in de omgeving daarvan op korte termijn enkele bestratings werkzaamheden worden uitgevoerd. De volgende voorzieningen zullen worden getroffen: het aanleggen van een toegangs weg naar de ingang van de parkeer kelder aan de achterzijde van het gebouw; het aanleggen van een voetpad, langs de voorzijde van het gebouw; het wüzigen van het plein van de school aan de Rijnsburgersingel; het wijzigen van de doorsteek, door de middenberm van de Schut terveldweg alsmede van de toegang tot het parkeerterrein ten oosten van deze weg. B. en W. stellen de raad voor een bedrag van 128.000 gulden voor de uitvoering van de werkzaam heden beschikbaar te stellen. LEIDEN Het zag er naar uit, dat de organisatoren van de groots opgezette Pink In in de kou zouden komen te staan, maar de paraplu's konden al gauw als zonneschermpjes worden gebruikt. Al vroeg op Tweede Pinksterdag waren de jongeren uit Leiden en omgeving uit de veren om vooral maar niets te missen van dit muziekspektakel. Voor het geval, dat het geluid van de gitaren de mensen even teveel zou worden, waren er ook standjes opgezet, waar men met kraaltjes, lapjes en verf z'n creati viteit kon uitleven. De meesten» ga ven er echter de voorkeur aan om lekker luierend in het gras de mu ziek op zich in te laten werken en bruin te bakken. Veertien uur lang werken die dag de geluidsinstallaties op volle toe ren. Boolus, Al Steward, Georgie en Mud volgen elkaar op zonder dat er Iets aan het "dagjè-vrij", sfeertje verandert. De momenten van instal latiewisselingen worden aan elkaar gepraat door een merkwaardig man netje met de nervositeit van een tv- reporter, die wacht op telefoonver binding. Met ztfn onafscheidelijke pop op de arm gilt hij: "We want Sparrow, we want Sparrow"! door de microfoon, maar niemand voelt zich geroepen hem bij te vallen. Ook het introduceren van de kreet van de dag slaat nauwelijks aan, waar na hij een beetje zielig lachend voor de microfoon blijft staan, maar niet de stap kan nemen het ding los te laten. Tenslotte geeft hij nog wat snierende opmerkingen ten beste over de massa in spijkerbroek en •loom publiek. De moeilijke situatie wordt opgelost door het dreunen van de muziek van de Sparrow-men- sen, die eindelijk de knopjes in de Juiste stand hebben. Het leven kan weer doorgaan, luieren, luisteren, 'n soort massa pick-nick. Gaat dit vervelen, dan kan men de beentjes strekken bij de Helen de Clerc dansers. De mensen nemen er eens een kijkje, maar hoe de disc- Jockey ook smeekt, slechts een en keling is bereid zich de nieuwe dans pasjes te laten aanleren. Twee meis jes van een Jaar of tien stappen de kring binnen en fantaseren heel eigenwijs hun eigen bewegingen. Na het optreden van de groep Mud vertrekt een grote groep, maar er blijven nog genoeg mensen over om het optreden van Neerlands Hoop Express tot een succes te maken. Te gen die tijd begint het al donker te worden. Het grasveld ligt bezaaid met blikjes en papier, ergens liggen een paar vergeten laarzen. De Jas sen van 's morgens worden weer aangetrokken, enkele slimmerds heb ben een deken meegenomen. Hier en daar wordt een poging gedaan een vuurtje aan te leggen, maar tever geefs, er zit niets anders op dan dicht tegen ekaar aan te kruipen en zich te concentreren op het optreden van Earth and Fire. Uren kan het eigenlijk nog zo doorgaan, maar om klokslag twaalf uur wordt de zaak stopgezet. In een lawaai van vertrapte blikjes wandelt iedereen naar de uitgang. De reini gingsdienst zal het wel merken. PATTY MULLER. LEIDEN Terwül het gnos van mijn collega's zich naar het, van een sterk programma voorziene, Pink Pop-festival in Geleen begaf, ging ik dit jaar maar eens naar het weliswaar onbeduidendere, maar neg piepjonge, ,Piink-m"-festilval in het Jeugddorp in Leiden. Smeuïg gepresenteerd door Henno Eggekamp. Wat was nou het opval lendste? Da>t een niet specifieke pop- act, Neerlands Hoop Express, te recht in Leiden met alle eer ging strijken. Excellent popvarieté van Bram, Freek en de bij vlagen in drukwekkende popgroep die zij om zich heen hebben verzameld. Freek deed ontwapenend, lachwekkend de zogenaamde Mud-act na, het pu bliek in extase en krom van het la chen. Terloops deelde Freek de Jon ge nog even mede dat het publiek niet zo mechanisch bij het optreden van „Hoop" hoefde te klappen als bij die fascistische popmuziek die ze de hele middag al had gehoord. Ook op andere vi/tale punten zooi (met name) Freek laten merken dat het programma speciaal cp heit festival was afgestemd. Het woord „paranoide" werd ijlings vervangen door „in de war" (we spelen van avond toch voor het gepeupel aldus Freek). Voor de rest lachen, gieren, brullen, maar ook momenten van diepe overpeinzing en muzikaal ple zier bij Neerlands Hoop Express. IJzersterke conferences, veel ,sick jokes", wrange humor, spitse mop pen waarin alle minderheidsgroepen van Nederland als „slachtoffer" werden gebruikt. Freek slaagde er in het slotnummer ook wonder uC- vendwonder in het voltallige publiek van de vochtige grasmat te krijgen en de nieuwe dans (Hoop) uit te laten voeren. Wat was er verder in Leiden? De formatie Sparrow en Ferre Grig- nard, die beiden onder de maat ble ven. Mud had redelijk succes, met name met hun drie hitsingles, ter wijl Earth and Fire de zeer on dankbare taak had dit festival van de middelmatigheid af te sluiten. Ondanks het mooie weer, het inge huurde streakende meisje en het optreden van Neerlands Hoop Ex press was het Leidse „Pink-M"- festival het festival van de grijze middenmoot in de popmuziek. Er zijn het hele jaar genoeg con certen waar de groepen die op „Pink-in" optraden gezien konden worden, in feite was het geheel dan ook een overbodige zaak die alleen maar herhaald hoeft te wonden als er betere (sensationelere) groepen worden gecontracteerd. HARRY VAN NIEUWENHOVEN DINSDAG 4 JUNI 1974 LEIDEN Met dit uitdagende bord langs de Hooigracht wilden de winkeliers van de Haarlem merstraat het publiek zaterdag opwekken om desnoods in het wandelgebied te parkeren. Uit protest, omdat het parkeerterrein op de hoek Hooigracht-Driessenstraat ten dele was bezet door een lunapark, dat ook tandaag en morgen nog zal draaien. Er resteren daar nu nog zo'n zeventig a, tachtig parkeerplaatsen. Ook op het kruispunt Pelikaanstraat-Haarlemmerstraat hadden de winkeliers een dergelijk bord neergezet. Voordat het publiek evenwel de gang naar het winkel gebied goed gevonden had, waren de borden al door de politie verwijderd. Geen staaltjes van burgerlijke ongehoorzaamheid: de Haarlemmerstraat bleef de hele dag autovrij. En parkeerpro blemen waren er eigenlijk ook niet.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 3