van Uitvoering busbanenplan komende drie in jaar KAPITALE KOOPSOM VOOR SERVICEFLATS agenda Veel schade in verkeer Van Belle wethouder SCHOOLTOERNOOI BUSB DINSDAG 4 JUNI 1974 LEIDEN In de jaren 1975 tot en met 1978 zal het verkeersbeeld in de binnenstad van Lei den aanzienlijke veranderingen ondergaan. Het is de bedoeling dat in die periode uitvoering zal worden gegeven aan het zg. busbanenplan, waarover reeds eerder in deze krant is gemeld. Het plan staat voor vanavond op de agenda van de raadscommissie voor stadsontwikkeling, die wordt voorgesteld in beginsel in te stemmen met de systematische aanleg van busbanen en het treffen van verkeersvoorzieningen. die daarmee in verband staan op of in de directe omgeving van de Rijnsburgerweg en het Stationsplein; de Jan van Houtbrug, de Korevaarstraat en de Ge- regracht; het Levendaal; de Prinsessekade; het Galgewater en het Ncordeindeplein. Te zijner tijd zullen de raad deel- Levendaal is aan de linkerzijde plannen voor de afzonderlijke bus- rijstrook ontworpen, die hetzij banen worden voorgelegd, waarbij het gemotoriseerde verkeer kan Dinsdag Breestraat 19. sociëteit voor gehaa- dlcapten. 25 uur nam. RijnsburgerweR 163, spreekuur Alg. Bureau voor Levens- en Gezinsvragen. 7.30—8.30 uur nam. Hooigracht 38. spreekuur Stichting Hulsvesting Werkende Jongeren. 7.30 8.30 uur nam. Melj van Streefkekstraat 48. ga- spreksavond Baha'l Gemeenschap, aan- Stadhuts. Vergadering Commissie Stadsontwikkeling. 8 uur nam Morsweg 10. Werkgroep verkeer en Woensdag Ten Katetraat. speeltulngebouw, bejaardensociételt Humanltas. 24.30 Geversstraat 65. Oegstgeest, sociëteit tiers en alleenstaan- Twentwel. sociëteit Morsweg 10. Werkgroep leefbaar- held/stadsverfraallng, 8 uur nam. Hooigracht te veilbieden en dit ver keer af te wikkelen via de Hartesteeg - - - 8P en de Middelweg, hetgeen overigens rekening kan worden gehouden met worden gebruikt, hetzij als busbaan op marktdagen tot moeilijkheden RIJNSBURG Op 25 Juli zullen in Rijnsburg opnames worden ge maakt voor *t immer weer attractie ve programma van de TROS-om- roepvereniging „Op losse groeven". Presentator Chiel Montagne was vrijdagmiddag evi vanaf het dak „Flora" temidden kleurrijk bloembed de kijkers sporen voorafl bij de opnamen aanwe zig te zijn. Vanuit een nelicopter ter plekke om werd hij gefilmd. bloemenveiling De televisie-uitzending zal op 2 au- n een geurig en gustus te volgen zijn. Vaderlandse toppers temidden van bloeiend wei- Donderdag (Foto Jan Holvast) tAxry. r gehan- "defensievoorllch- 1 met ande- in de richting Hooigracht. Ten einde 1 de Advies- erzijds de parkeergelegenheid aan de raad voor de Binnenstad. Uitgangs- Garenmarkt beter bereikbaar te ma- punt in de plannen is de aan te wij- ken en anderzijds het gemotoriseerde aanleiding zou geven. Een definitief plan hiervoor zal te zijner tijd den ontworpen. Vastgesteld wordt te- in de binnenstad: de Rijns burgerweg. de Stationsweg, de Steen- het openbaar verkeer in het centrum te verminde- moeten worden aangebracht op ozal op de weg niet meer zijn toege- dat verkeerslichteninstallaties staan. Aan weerszijden-daarvan zijn daarom parkeerhavens ontwor- is een andere indeling gemaakt kruisingen Hogewoerd-Waitersteeg, pen. Ook op de Prinsessekade zullen r het kruispunt Levendaal-Kore- straat, de Prinsse kaade. 't K. Rapen- vaarstraat. De Raamsteeg wordt 1 burg. de Breestraat. Korevaarstraat. breed en kan dan voor verkeer in het Levendaal de omgeving van de twee richtingen worden opengesteld. 1 pwnJaai Jan van Houtbure en de marktrou- L.evenasaal Houtburg en de marktrou- De resterende panden aan de Oaren- markt moeten worden gesloopt. Ook voor het kruispunt Breestraat-Gan- getje-Hogewoerd-Steenschuur zijn busbaan geprojecteerd enjge wijzigingen in voorberei ding. Het wordt verboden vanaf de Hogewoerd linksaf te slaan en op het Gangetje komt één opstelstrook. Overwogen wordt voorts linksaf Op de Rijnsburgerweg. vanaf de Wassen aarseweg in de richting de stad, is e die via het viaduct gedeelte van de huidige fiets- en voetgangerstunnel gebruikt zal wor den) uitmondt in het Stationsplein Parkeergelegenheid op dit gedeelte slaan van de Rijnsburgerweg moet ver dwijnen en het laden en lossen kan alleen buiten de spitsuren plaats hebben. Doormidden van een aange paste verkeersregeling op de kruis punten heeft de autobus steeds voor- j rang op het overige verkeer. Op de kruising met de Boerhaavelaan zijn, in het belang van de veiligheid van fietsers en voetgangers, verkeerslich ten geprojecteerd. Op een gedeelte van deze laan worden de rijrichtin gen omgedraaid. Fietsers en brom fietsers op de Rijnsburgerweg rijden tot voor het station gescheiden van het overige verkeer. Autoverkeer met bestemming bin nenstad zal zoveel mogelijk recht door via de Schuttersveldweg en de aan te leggen baileybrug ten westen van de Valkbrug naar de cityring worden geleid. In een later stadium zal de aanleg van een busbaan op de gehele Rijnsburgerweg aan de orde kunnen worden gesteld. Daartoe is -in ieder geval overleg met de ge meente Oegstgeest noodzakelijk. Een semi-busbaan is gepland aan de zuid zijde van het Stationsplein, ten wes ten van de Stationsweg. Deze route zóu ook ten dele door (brom) fietsers kunnen worden ge bruikt. De mogelijkheid tot parkeren in de omgeving van de Stationsweg moet worden opgeheven. Op de krui sing Stationsplein-Stationsweg zal 'n verbod om rechtsaf te slaan worden ingesteld. busbaan geprojecteerd bussen straks over een eigen opstel- strook kunnen beschikken, doordat hij vanaf de Blauwpoortsbrug tot aan de Bostelbrug verbreed zal worden. Dan is er nog een busbaan geprojecteerd tussen het Galgewa- het Noordeindeplan, via het de Nieuwe Rijn op het Levendaal, in het middenge- terrein van de voormalige Zeevaart- deelte, richting stad. Het Levendaal s^ool. Daarmee zou éénrichtings verkeer op het Galgewater in de richting van het Noordeinde en op het Noordeinde in de richting van Kont Rapenburg kunnen worden ingevoerd. Overwogen wordt de weg te asfalteren. >m de gehele rij- Lang parkeren "De Schouwenburghin W assenaar Lammenschans weg Een andere busbaan komt op het gedeelte van de Lammenschansweg tussen de Lorentzkade en de Zoeter- woudsesingel, die het openbaar ver voer, samen met een verkeerslichten- installatie bij de Jan van Houtbrug, alle voorrang kan bieden. Als conse quentie daarvan zou de aansluiting van het oostelijk deel van de Zoeter- woudsesingel op de Lammenschans weg opgeheven moeten worden voor alle verkeer, behalve (brom) fietsers en voetgangers. Verkeer in de rich ting Zoeterwoudsesingel-oost wordt geleid via de oostelijke parallelweg van de Lammenschansweg en het verkeer op de Zoeterwoudsesingel met bestemming Lammenschansweg via de Thorbeckestraat, Lorentzkade en Zeemanlaan. Op het kruispunt Ge- regracht-Levendaal is een linksafver- bod aangegeven voor het vanaf de Geregracht komende verkeer. In het gedeelte van Ae Oranjeboomstraat tussen de Catharijnestraat en het WASSENAAR Op een terrein aan de Stoeplaan, grenzend aan het park waarin de service-flat "Stoephout" verrees, is een begin gemaakt met de bouw van het wooncomplex "De Schou wenburgh" dat in totaal een 60-tal zeer riante flats zal omvat ten. Het wordt gebouwd in opdracht van de Beheermaatschap pij Blauw Fonds, dat ook Stoephout stichtte. Sinds vorige week is op het bouwterrein een volledig ingericht model-apparte ment te bezichtigen. Er is keuze uit 3-, 4- en 5-kamer- sentatieve zitruimte. Op de parterre appartementen. Het geheel wordt komen voorts een winkel, een ont- uitgevoerd in de vorm van twee moetingsruimte, de centrale keuken, haaiks op elkaar sbaam.de vleugels, de administratieve ruimten en bo- vier verdiepingen hoog. In de Schou- vendien 8 appartementen. Ten be- wenburgh zal men te zijner tijd in hoeve van de bewoners zal een staf de grote entree-hal de receptie aan- van huis- en keukenpersoneel onder treffen en tevens een royale repre- leiding van een directrice klaar staam voor optimale dienstverlening. De indeling van het model-appar tement is met zorg uitgekiend. De woonruimte heeft aan de voorzijde een brede schuifdeur, die toegang geeft tot heit royale halfronde bal kon over de gehele breedt van het appartement. De flat heeft een gro te slaapkamer met een zeer ruime bad ruimte en een kleinere slaapka mer eveneens met eigen douche en wastafel. De keuken is up to date ge outilleerd met een elektrisch fornuis met 4 kookplaten, grill, koelkast en afwasmachine. Het appartement wordt centraal verwarmd maar kan voorzien worden van een open haard. Aan de luchtverversing is alle aan dacht geschonken. Alle appartementen hebben een fraai uitzicht op het omringende park, waarin de oorspronkelijke be bossing zoveel mogelijk intact is ge laten. LEIDEN Weer eens wat anders: met een gereserveerdebus vervoerd worden naar de ambtenaar van de burgerlijke stand. Het nieuwbakken echtpaar Brakshoven-van Berkel (beiden 20 jaar) gin gen op deze manier vanochtend naar het stadhuis. De Jamilie zat achterin. Jan Holvast maakte de toto. ha'i Gemeenschap, 8 v Apotheken De avond-, nacht- en de dienst der apotheken op de beide Pinksterdagen wordt waargenomen door: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313; Apotheek Van Breest Smallenburg, Loevestein 7, Leiderdorp, teL 99211. Tevens zaterdag tot 1 uur nam.: Oegstgeestse Apotheek, Wilhelmlna. park 8, tel. 53274 en Apotheek Voor schoten, Leidseweg 66, tel. 01717- 2525. Vanaf maandag 2e Pinksterd 8 uur vm.: Apotheek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, tel. 01717-2525: Apotheek Beker, Lijtweg 4. Oegstgeest, t#L 55482. SOS-dienst 808-tel. hulpdienst, tel. 0171O— 25202. Voor allen die ln moeilijkhe den verkeren dag ez. nacht te berei ken. Dierenhulpdienst. Anna Paulownastraat 16. Leiden. Voor gewonde honden, katten, vogels e.d. Dag en nacht bereikbaar, tel 34687. Dierenambulance. Tel. 01710-34616. Inf o-sentrum In het Kreatief Sentrum is het Info-sentrum op de volgende tijden voor iedereen geopend: donderdag avond van 20.30 uur tot 22.30 uur en zaterdagmiddag van 14.00 uur tot 16.00 uur. Release Hulpverleningsdienst Release. Nieuwe RUn 20a. tel. 24555 Ma. t.m. vrij. 8-10 nam. (wo.avond gesloten) en di. tjn. zat. 2-5 uur nam. (vrij.middag ge sloten). Forse inbraak kandidaat VOORSCHOTEN De bewoners LEIDEN —In het Leidse verkeer is het in het afgelopen pinksterweek- einde allesbehalve rustig geweest. Veel schade werd in de nacht van za terdag op zondag veroorzaakt door een 19-jarige Alphenaar. De jongen, die onder invloed van sterke drank verkeerde, botste met een in Alphen gestolen auto tegen een op de Oude Vest geparkeerd staande wagen en kort daarna tegen twee in het Plantsoen geparkeerde auto's. De dronken autobestuurder kon nog de zelfde nacht in Alphen worden aan gehouden. Een 20-jarige Leidenaar reed in dezelfde nacht zo hard met zijn auto over de Witte Singel dat hij ter hoog te van de Groenhovenstraat uit de bocht vloog. Hij raakte daarbij een geparkeerde wagen, die pp zijn beurt tegen een andere geparkeerd staande auto werd gedrukt. Ook in dit geval was er veel materiële schade. Ook op de Maresingel is in de nachtelijke uren van zaterdag op zondag een auto uit de bocht gevlo gen. De wagen kwam tegen een straatlantaarn tot stilstand. De be stuurder, een 28-jarige Leidenaar, kreeg een gescheurde kin en ver moedelijk een hersenschudding. Gistermiddag is een auto op de Lammermarkt tegen een lantaarn paal gebotst. De tot nog toe onbe kend gebleven bestuurder moet zijn weg te voet hebben vervolgd, want de wagen werd onbeheerd aangetrof fen. In Utrecht zijn gisteren twee Jeugdige Leidenaars aangehouden, die er met een in hun woonplaats gestolen auto rondteden. Om hun opsporing was tevoren door de poli tie in Oegstgeest al gevraagd. Het tweetal had daar namelijk met de gestolen wagen veel brokken ge maakt. LEIDEN Een onbekende heeft zaterdag een bedrag van zevendui zend gulden ontvreemd uit een wo ning aan de Hoge Rijndijk. Het geld lag in een bureaula op de eerste verdieping van het huis. waar diverse laden en kasten bleken te zijn door- dader heeft zich vermoede lijk met een valse sleutel via de ach- Wat de koopprijzen betreft - 8e schaft. 1 f 275.000.- tot f 370.000.- gaardenlaan (noordzijde) Elstlaan Oude Adegeesterlaan, (het gedeelt gebouw" Melkdetail- handel zet strijd voort LEIDEN Op een vergade ring van de melkdetailhandel in West-Nederland in Leiden is be sloten om de actie tegen de aangehouden verhoging van in- en verkoopprijzen van melk- en melkprodukten voort te zetten. Men vindt dat de traditio nele melkhandel ten opzichte van haar inkoopbeleid duidelijk tenachtergesteld wordt. Ook is men verbolgen over het feit dat de verhoging van de minimum prijs, zoals die werd verwacht, niet is gerealiseerd. Derhalve zal de melkhandel de strijd voort zetten. Gisteravond is ingebroken in het de Rembrandt-scholen- gemeenschap aan de Burggravenlaan. kersteeg. Schoolstraat, Kon. Mari- "ee" nelaan Bloklaan Voorstraat Kerk- f""»De daders, die het plein, Treubstraat, Willibordusstraat geb?u" Z1>n binnengekomen door de Leidseweg, (tussen Schoolstraat en achterdeur te forceren, hebben te- Raadhuislaan), Oranjeboomstraat vergeefs getracht om de kamer van Molenlaan (het gedeelte tussen de rextrlx blnnen te dringen, prof. Asserlaan en Kerkplein), Chr. Huygensstraat, Van Heuven Goed- hartstraat, Prof. Asserlaan, Raad- Sphnt lilt huislaan, (het gedeelte tussen Leid- Uil seweg en Prof. Asser laan) Vreden- hoeffstraat, Langenhorststraat. Beöhlehemstraat, Vlietzicht en 1 straat kunnen van de Grofvuilop- haaldienst gebruik maken. LEIDEN Twee Jongemannen van resp. 24 en 22 jaar hebben zich in de afgelopen nacht na een waar- Verzocht wordt het grofvuil tot 'tl schuwingsschot uit het dienstpisiool mammum vm te m3 behoorlijk ge- van een t aan de poll- bundeld of verpakt met geen grotere tie overgegeven. n- dienstpistool afmeting dan 1.50 m.. waarvan uit gezonderd het onbrandbaar grofvuil Het tweetal, waarvan de oudste uit zoals bedspiralen, wasmachines, for- Woubrugge en de jongste uit Leiden nuizen etc. vóór 08.00 uur op het afkomstig Is, was bezig ln te breken in de VIP-winkel aan de Nieuwe Beestenmarkt, toen het door de poli tie werd betrapt. De twee Inbrekers bevonden zich op het dak van deze zaak en sloegen bij nadering van de politie op de vlucht. Zij gaven zich pas over nadat een van de agenten het waarschuwingsschot had afge vuurd. LEIDEN Zoals op elke maandag bestond er ook gisteren, twee pinksterdag, gelegenheid om pannekoeken te eten in de Koord-Studio aan de Oude Rijn 88. De Koord-Studio, die een ontmoe tingscentrum is voor mensen bestaat nu plm. 8 maanden. Het is 'n succes, want het aantal activi teiten breidt zich meer en meer uit. Vooral lichamelijk gehandicapten kunnen er makkelijk binnenkomen: de Studio is voor hen volledig aangepast. Maar niet alleen voor gehandicapten mensen die gewoon even niets te doen hebben en zin hebben langs te komen, zijn welkom. Jan Holvast maakt de joto en kreeg fok ecu Iwió* WASSENAAR Op twee woens- dagmiddagen heeft de Wassenaarse Schoolsportcommissie voor teams van de 16 Wassenaarse lagere 6cholen toernooien georganiseerd in voetbal, korfbal en estafettes. Er is op alle fronten door de schooljeugd weer fel, maar sportief gestreden om de prijzen. In totaal hebben ongeveer 400 kinderen 'n paar plezierige mid dagen beleefd. De eindstand van het korfbal toer nooi was: 1. Pius X-school; 2. Salva- torschool; 3. Openbare Bloemcamp school; 4. Wethouder Huibregtschool 5. Van Wassenaar Obdamschool; 6. Jozefschool; 7. St. Jam Baptistschool; 8. Chr. school Den Deyl; 9. St. Boni- facinussohood. Eindstand voetbaltoernooi: 1. St. Bonifaoiusschool2. Weth. Hui- bregjtseschool; 3. Openbare Bloem- campschool; 4. Salvatorschool; 5. Pius X-school; 6. Europaschool; 7. Chr. school en Deyl; 8. St. Jan Bap. tistschool; 9. Van Wassenaar Op- damsohool. De uitslag van de estafettes voor meisjes was: 1. Weth. Hui- bregfseschool; 2. St. Jan Baptiste- school 3. Chr. school Den Deyl 4. school Bellesteyn; 5. St. Bonifacius- school 6. Pius X-school; 7. Openbare Bloemcampschool; 8. Európaschool. Estafettes Jongens: 1. Europaschool 2. St. Jan Baptistschool; 3. Openba re Bloemcampschool; 4. Weth. Hui- bnegtseschool; 5. Van Wassenaer Ob damschool; 6. Nutsschool; 7. Pius X- school; 8. Chr. school Den Deyl. Het programma van de school sportcommissie is bijna ten ein de; voor 5 juni staat e enslagbaltoer- nooi op het programma, voor zater dag 8 juni een viswedstrijd. LEIDEN Een Leidse student, die in de nacht van zaterdag op zon dag met twee vrienden op het Gal gewater aan het roeien was, kreeg een hersenschudding, toen er van de Rijnzichtbrug af met stenen werd gegooid. De student werd door een van de stenen aan het hoofd ge troffen. De stenensmijters zijn tot nog toe ombekend gebleven. Burgerlijke Stand van Leiden Leiden Geboren: Johan z.v. C. OEGSTGEEST De nieuw gekozen fractie PvdA-PPR voor gemeente raad van Oegstgeest heeft afgelopen vrijdag vergaderd. In samenwerking met de beide andere fracties in de raad streeft ook deze fractie er naar om te komen tot de gezamenlijke vorming van het ooilege van B. en W. De voor te dragen kandidaat van de fractie voor het wethouder schap is dr. O. C. van Belle. Als fractie-voorzitter zal optreden K. J. Beckers. Hij zal tevens in eerste in stantie met de beide andere fractie voorzitters het overleg openen, zoals dit reeds werd afgesproken, na 15 juli. Als sekretaris van- de fractie zal fungeren A. J. F. M. Kohlbeck, Ma re laan, telefoon 52686. De Visclub PV G. W. viste haar eerste wedstrijd in het Oegstgeester kanaal met een goede vangst van 8100 gram. 1. Fr. Smit, 2. H. v. Houten Jr., 3. H. v. Houten Sr., 4. A. vd. Heer, 5. J. Arnoidus 6 F. Veithuizen, 7. S. Red- meijer, 8. N. Dorepaal 9. K. Sinteus, 10. D. d. Wolf. Uitslag le viswedstrijd op 3 Juni v.v. "Onder Ons" gevist werd in de Ring vaart. 1. A. vd. Hulst 64 St., 5360 gr., 2. J. v.d Hulst 48 St., 3515 gr., 3. W. v. Westbroek 39 st 2760 gr. 4. W. Tes- ke Jr. 33 St., 2125 gr.. 5. P. Marijt 19 St. 1225 gr., 7. H. v. Strien 13 st.. 975 gr. 8. Chr. Planjer 5 st. 535 gr., 9. J. v. Wijk 3 st., 310 gr 10 P. Lutjes 3 st., 290 gr. Blom en J. Tegelaar. "Johannes B. J. J. Streppel en M. A. G. vd. Poll. Ed win z.v. J. Onderwater en M. F. Brug- Alexandra C. H. d.v. W. J. Bon en kind, J. A. J. Saünler! (87). 'e G C. Lantrok en N. C. Kuik, T. C. d. Reede en C. Tisseur. Ondertrouwd: J. N. Paes en H. d. Wolf. R. Bos en J. v.d. Kraats, N. W. d. Dopper en I. Favler, J. A. M. Groe- Brlnks en S. A. W. v. Nlevelt. M. Landheer, Aelst, R. G. - M De Hesselle P. M. B ast laan- i J. A. P. M. Langelaan, J. Was- Knegtel, R. T v. Batenburg e E Kneepkens. A. W. Stork en N. M. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Witte Singel 1 - Leideo Postbus 64 - Giro 57055 Telefoon directie en administra tie 01710-25041. Teieloon redactie 01710-21507. Hoofdredacteur Ran Mulder Maandabonnement f 10.77 Kwartaalabonnement f 31.80 Per Post f34.20 Jaarabonnement f 116.20 Losse nummers f 0.45 Abonnementsgelden bi) vooruit betaling te voldoen Bü automa tische overschrijving geen ad ministratie- en Incassokosten Na bezorging van 18.00—20.00 u Zaterdag van 16 0& 18.00 u Telefoon 01710-30500.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 2