Te Broke onder 14 minuten OOK BIJ TENNIS IS DE BAL ROND Bernardus tweemaal naar zege Van den Elshout prolongeert titel bij jollen Neem gewoon Durex- beter voor beiden. .1 Sport in cijfers ijshockey n ioensa iet profs SPORT SPORT SPORT SPORT PAPENDAL De nationale selectiewedstrijden van de KNAU, die op de zaterdag voor pinksteren op de nog steeds enige kunststofbaan in Nederland, op Papendal werden gehou den, leken meer op een regionale krachtmeting dan een kort, goed geregisseerd treffen van de atletiektop. Ook nu weer bleef een aantal toppers aan de kant en de wedstrijd sleepte zich na zes uur naar het einde. Leo van Wetten van Bernardus (tweede' van rechts) in een ]el duel gewikkeld met een van de aanvallers van S.O. Soest. (Foto Will Dijkman) De jonge Nederlandse ruiter Arno Neessen (foto) heeft op pinkstermaandag, de slotdag van het internationale concours hippique van Wiesbaden, een fraai succes geboekt door in de barrage van het springconcours om de Grote Prijs van de speelbank met Jumping Amtserdam te zegevieren. Johan Hems, die met Kim reed, zorgde ervoor dat de 13.000 toeschou wers zelfs een dubbele Nederlandse zege beleefden. Beide Nederlanders bleven foutloos. Neessen had echter slechts 44,6 seconden nodig tegen Heins 46,0. Zes van de in totaal 23 deel nemers hadden zich met twee foutloze ronden voor de barrage geplaatst. Slechts het Nederlandse duo bleef andermaal fout loos. De Amerikaan Robert Ridland eindigde met Almost Per suaded als derde. Hij had vier straf punten in 45,6 seconden. Toch was Juist dat slot een van de weinige hoogtepunten van de mid dag. Kort voor zes uur had Neder lander er weer een loper op de 5000 meter bij die de veertien mi ll utengrens heeft doorbroken. Het is de 24-Jarige Aaltenaar Gerard te Broke, die na een machtige solo uit kwam op 13.51.4. Hij verbeterde daarmee niet alleen zijn persoonlijke record met bijna twintig seconden maar bleef ook slechts zes seconden van de limiet voor de Europese kam pioenschappen in Rmoe (13.45.0) verwijderd. Achter Te Broke werd Bram Wassenaar, die na een ziekte ook weer terug is, tweede in 14.19.6. Bleef Te Broke nog van de limiet voor Rome verwijderd, er werd aan voldaan door Wilma van Gooi en Mieke van Doorn. Wilma van Gooi, toch nog steeds Nederlands beste sprintster, haalde zowel op de 100 als 200 m de minimum-eisen voor de Europese titelstrijd. In de series van de 100 m liep zij 11.6 en op de dubbele afstand 23.6. De 100 meter tijd betekende precies de limiet: op de 200 m bleef zij er tweetiende on der. De prestatie kregen meer reliëf omdat zij beide bij een stevige te genwind werden geleverd. Mieke van Doorn, ooit Europees Jeugdkampioene hoogspringen, haal de op haar specialiteit 1.80 m en daarmee werd zij na Annemiekc Bouma de 2de hoogspringster, die aanspraak kan gaan maken op Rome. Lida Kuys (Dem) heeft maan dagmiddag in Rotterdam als twee de Nederlandse speerwerpster vol daan aan de limiet voor de* Europe se atletiekkampioenschappen in Rome. (18 september). De Bever wij kse atlete wierp 54.12 meter. De limiet voor Rome is 54.00 meter. Op 23 mei voldeed Elly van Beusekom <AV Castricum) met haar nieuwe Nederlandse record van 55.76 m. al aan de eis voor Rome. Toine van de Goolberg (Ciko'66) heeft op tweede pinksterdag in het Westduitse Rehlingen voor de bes te Nederlandse seizoenprestatie op de 400 meter gezorgd met een tijd van 47.3 sec. De Nederlandse kam pioen eindigde daarmee als derde achter de Amerikaan Singelterry (46.8) en de Zuidafrikaan Myborgh (47.2) maar vóór de Fransman Nal iet (47.9). Tijdens atletiekwedstrijden in Parijs heeft Guy Drut maandag middag het Europese record op de 110 meter horden geevenaard met een tijd van 13.2 seconden. Het record staat sedert op 7 Juli 1959 met 13.2 seconden op naam van de Westduitser Martin Lauer, die deze prestatie destijds in Zu rich leverde. Drut werd tijdens zijn recordloop gesteund door een rugwind van 2 meter per seconde, de maximum toegestande windsterkte. Zwitserland heeft maandag in Uden voor de eerste maal in de ge schiedenis van de ontmoeting de drielandenwedstrijd 30 kilometer hardlopen tussen Nederland, Zwit serland en West-Duitsland gewon nen. De Zwitsers kwamen tot een totaal tijd van 8 uur 2 minuten en 5 seconden. West-Duitsland eindigde Voetbal Halve finales bekercompetitie za terdagmiddag-amateurs Rozenburg—Go Ahead K 0—0 ver lenging 1—1 Go Ahead wint na straf schoppen, IJsselmeervogelsGVVV 0—0 na verlenging 2—1. KAMPIOENSCHAP VAN NE DERLAND Elinkwijk—Huizen 0—2. Cricket HOOFDKLASSE Quick HG—ÜD gewonnen door Quick met 82 runs. Quick all out, voor 131 ÜD voor 49, Rood en Wit— Hercules Hercules wint met 3 wic kets Rood en Wit all out voor 87, Hercules 91 voor 7, VOC—HBS draw bonuspunt voor VOC VOC 154 aU out HBS 134 voor 7. Honkbal HOOFDKLASSE Orwo HCAW—Feyenoord 2—2 '(12 innings), OWO—Raak Nicols 2—3 (12 innings), Schoten—Luycks Giants 2—0, Sparta^-ADO 6—4. Raak Nicols-OWO 11—3, Luycks Giants—Schoten 0—4, ADO—Sparta 10-13. Autosport De Fransen Henrl Pescarolo en Gerard Larrousse heb ben in hun Matra-Simca 670 cc de 1000 km. van Imola gewonnen in 'n tijd van 6 uur 13 minuten en 36 sec. als tweede (8.05.1) en Nederland werd derde (8.06.01.). Geert Jansen, die in het indivi duele klassement tweede werd ver beterde zijn eigen nationale record op de 30 kilometer tot 1 uur 34 mi nuten en 45.4 sec. Op 23 mei kwam Jansen in Krommenie tot 1.34.56. De Westduitser Paul Angenvoorth won in 1.33.13.4 en bleef daarmee slechts één seconde boven het Westduitse record. ROELOFARENDSVEEN Guido van den Elshout prolongeerde uit eindelijk dan toch nog z'n verleden jaar op de Kagerplassen veroverde (Nederlandse) titel bij de Twaalf- voetsjollen. Lange tijd leek "eeuwi ge" concurrent Hans Gaillard met twee eerste plaatsen bijzonder sterk gestart over de beste papieren te beschikken, maar een te vlotte ope ning in de vierde wedstrijd (resul taat van een zesde plek) en een grap je van de wind in de vijfde race (re sultaat van een negentiende en laat ste plaats) deden Gaillards kansen sterk dalen. Ook al omdat de eerste race van het kampioenschap na een misverstand tussen wedstrijdleiding en zeilers ongeldig was verklaard, moest Hans Gaillard in de slotwed strijd zeker twee plaatsen voor Van den Elshout gaan finishen. Dat luk te niet. Na een bijzonder spannend Recordpoging niet gelukt WASSENAAR De Haagsche Golf en Country club is er zondag niet in geslaagd het wereldsnelheidsrekord golf te verbeteren. Na vijf pogingen werd besloten er mee op te houden, en in september opnieuw een poging te wagen. Om het rekord te behalen moesten 44 spelers er in slagen een golfbal letje rond te spelen in 14 minuten en 30,5 sec. De beste ronde werd ge maakt in 15 min en 46 sec. Tijd- waarnemer bij het evenement was o. a. de oud-minister van defensie De Koster. Het niet slagen van de po ging werd hoofdzakelijk geweten aan de harde wind die van veel in vloed is op de vlucht van de bal. VOORSCHOTEN In de finale Jon gens t/m 18 Jaar van de districts jeugdkampioenschappen op „Fores- cate", tussen Marinus Brooshooft en Harry Verdegaal, gaf het doorzet tingsvermogen van laatstgenoemde, de doorslag. Brooshooft, die in de fi nale was gekomen door op het nip pertje te winnen van Bub v. d. Zee <4—6, 9—7, ft—3) won in deze aan trekkelijke finalepartij op vrij een voudige wijze de eerste set met 6—3. Ofschoon Brooshooft lichte ver schijnselen van kramp in de benen kreeg, wist hij toch in de tweede set met vijf tegen twee voor te komen. Waarschijnlijk moet Brooshooft ge dacht hebben, dat hem bij deze stand niets meer kon gebeuren. Maar ook bij tennis is de bal rond. Wat niemand van de vele toeschou wers voor mogelijk had gehouden, gebeurde. Harry Verdegaal kwam te rug naar 5—5, om vervolgens naar 7—5 door te stoten. De derde set, bezorgde de goed spelende Verde gaal geen moeilijkheden: met 8—1, haalde hij de partij zonder haperen binnen. Bij de meisjes t/m 18 jaar bestond de finale eveneens uit drie sets. An- net v. d. Mey die tegen Sandra Rooyaards aantrad wist na een zwa re strijd de eerste set binnen te ha len met 6—4. Sandra, die net ala Aanefc over de nodige wedstrijder* gevecht slaagde Guido van den Els hout erin in het laatste kruisrak Gaillard definitief achter zich te la ten om vervolgens als vierde n Ne derlands kampioen het lint te door- In tegenstelling tot verleden Jaar, was er voor Guido van den Elshout geen wedstrijdzege weggelegd. Re gelmatig zeilend scoorde hij twee tweede plaatsen, een derde, een vier de en een vijfde positie. Het bleek voldoende. Ook Peter van den Els hout de vader van Guido die 2 Jaar geleden nog beslag legde op het kampioenschap liet zich tijdens deze traditionele Pinksterkampioen schappen weer goed "van voren" zien. Met een totaal van 3840 punten eindigde Van den Elshout sr. achter Aniton Reijers op de vierde plaats. Overigens hing het kampioenschap van Guido tijdens de eerste (ongel dig verklaarde) wedstrijd wel even, aan een erg dun zijden draadje. Iets te geconcentreerd zeilend, bemerk te Van den Elshout pas op het laat ste moment dat hij zich in het vaar water bevond van een met zand bela den vrachter; 't werd een "close- miss" van enige centimeters. Het overnaads gebouwde Jolletje en Van den Elshout zelf, konden trillend hun weg vervolgen. Uitslagen: Eerste wedstrijd: on geldig: tweede wedstrijd: 1. H. Gail lard, 2. G. van den Elshout; 3. A. Reijers. Derde wedstrijd: 1. H. Gail lard; 2. G. Moes; 3. G. van den Els hout. Vierde wedstrijd: 1. P. van den Elshout; 2. G. van den Elshout; 3. G. Alkemade. Vijfde wedstrijd: 1. M. Spek; 2. A. Reijers; 3. H. Reijers. Zesde wedstrijd: 1. H. Reij ers; 2. A. Reijers; 3. P. van den Els- hout. Eindstand: 1. G. van den Els hout 4756 pnt.; 2. H. Gaillard 4380 pnt.; 3. A. Reijers 3891; 4. P. van den Elshout 3840 pnt. Door Ton Crépan varing beschikt, liet zich door het verlies van de eerste set niet uit het veld slaan. Integendeel zelfs, zonder al te veel tegenstand liep zij door, naar een setwinst van 6—2. In de derde set, die de uiteindelijke be slissing moest brengen, bleek dat Sandra in de voorgaande sets toch iets te veel van haar krachten ge vergd had. Annet v. d. Mey speelde in deze set duidelijk beter en had dan ook verder weinig moeite om de partij op haar naam te schrijven. (6—4, 2—6, 6—1). Bijzonder aardig was het gisteren, om de Jongens t/m 12 Jaar om de hoogste eer te zien strijden. Jacky Driessen en Willem Jan Van Veen, namen beiden het loodzware racket ter hand om uit te maken wie de sterkste was. In de eerste set speel de Jackey rustiger dan Willem Jan, die gedeeltelijk door de zenuwen de set met 6—1 uit handen moest ge ven. In de tweede set waren deze ze nuwen duidelijk minder en Willem Jan gaf dan ook veel beter partij. Toch kon hij niet verhinderen dat Jacky ook de tweede set binnen haalde, alhoewel dit niet zo overtui* gend gebeurde als in de eerste, met 7—5 in de tweede mocht Jacky Driessen zich de uiteindelijke kam pioen noemen. Bij de meisjes in de ze leeftijdsgroep ging de strijd tus sen Tine L an geveld en Rose-Marie Verdegaal. Tine had in deze finale partij vrij weinig moeite met haar tegenstandster, ofschoon de uitslag (tweemaal 6—1) *n beetje vertekend beeld geeft van het verloop van de wedstrijd, omdat Rose-Marie duide lijk goede kansen heeft gehad om tot een betere uitslag te komen. In de finale voor jongens t/m 14 ZEGE IMHOFF KIEL Het Nederlandse duo Fred Imhoff—Wibo de Groot heeft maan dag bij Kiel internationale zeilwed strijden in de Flying Dutchmanklas- se gewonnen. De Westduitser Kurt Prenzner werd tweede, voor de ge broeders Vollebregt. Motorsport De Nederlandse coureur Van Kessel heeft de races in de 125 cc klasse gewonnen van de Grote Prijs van de grens In Ciiimaj. Jaar kwamen Hans v.d. Loo en Jo han Vis tegenover elkaar te staan. Hans v.d. Loo die vorig Jaar reeds goede resultaten haalde tijdens het toernooi van de Munnik, liet zich op geen enkele manier van de wijs brengen door zijn alles op alles zet tende tegenstander. Met tweemaal 6—2 kon Hans als winnaar van het gravel stappen. In dezelfde leeftijdscategorie bij de meisjes maakte de als eerste ge plaatste Micky Alberg haar plaat sing waar, door in twee sets van In ge Koemans te winnen64. 6—2. Bij de Jongens, die nog niet de leef- "tijd van 17 Jaar hebben bereikt, ging de strijd in de finale tussen Niels Blokker en Jurgen Peters. Net als in zijn partij tegen Frank v.d. Klei stond Niels Blokker ook in deze wed strijd slechts vier games aan zijn tegenstander toe. Met 6—3, 6—1 te gen de toch niet onverdienstelijk spelende Jurgen Peters kan Niels Blokker zich kampioen van het dis trict Leiden noemen. Net als Micky Albers maakte de als eerste geplaatste Liselot v.d. Bijl gisteren ook deze voorspelling waar. In haar partij tegen Carine Hees terman schreef zij in vlot tempo de eerste set met 6—3 op haar naam. om de tweede daarna nog sneller dan de eerste voor zich op te eisen. S6-1 voor Lisfilot^ HAZERSWOUDE De zondag kampioen van de afdeling Leiden, het Hazerswoudse Bernardus doet het uitstekend in de strijd om de gewestelijke kampioenschappen. Zaterdag versloeg het team aan de Rijndijk de kampioen van de afdeling Utrecht, S.O. Soest, met 3—1 en gisteren won Bernardus met 3—2 van de titelhouder van de Amsterdamse bond, DWG. In de totaalstand nemen de Rijndijk bewoners de tweede plaats in met 4 punten uit 2 wedstrijden. Aan de leiding gaat het Haarlemse DSK met vijf punten, maar met één wedstrijd méér gespeeld. DWG heeft 4 punten uit 4 wed strijden, Soest heeft 1 punt uit 3 wedstrijden en Zeemacht uit Den Helder sluit de rij met 0 pun ten uit 2 wedstrijden. De winnaar van dit toernooi doet op 16 Juni in Zeist mee aan het kampioen schap van Nederland voor afde lingsteams. De 31 zege van Bernardus op S.O. Soest kreeg pas in de slotfa se gestalte. Immers, de pupillen van trainer Henk Sira begonnen er pas vijftien minuten voor het eindsignaal van referee Patut- schnick aan te „trekken," waar door een 0—1 achterstand in een mum van tijd werd omgezet in een 3—1 voorsprong. In de eerste helft moesten Bernardus-goalie Sjaak Vriesekoop en de Soestse laatste man Kamphorst herhaal delijk in actie komen.. Vooral eerstgenoemde sloeg zich aardig door het „examen" heen. De Ha zerswoudse „vaste" goalie Gidi Speel had namelijk een wedstrijd- Je vrijaf gekregen. Na 25 minu ten spelen kwamen de bezoekers na een strafschop toegekend na een overtreding van verdediger Jan van de Zon) op 0—1. De thuisclub slaagde, er ondanks de modige kansen niet in nog voor rust de gelijkmaker te produceren. Na de pauze toonden de Rijndij kers aanvankelijk nog aan, net als in de eerste drie kwartier, knap voetbalmoe te zijn. Pas een kwartier voor tijd sloeg het vuur in de pan, toen Aad Hogervorst inkopte na een hoekschop (1—1). Leo van Wetten deponeerde daar TORONTO Rusland, Tsjecho- Slawaiklje, Zweden, Finland en Cana da zijn in Toronto tot een principe- akkoord gekomen om in het vervolg prof-ijshockeyspelers toe te loten tot het amateur wereldkampioenschap Dit is bekendgemaakt door de voor- JONGETJE (5) GEDOOD BIJ AUTORACE MAINZ/FINTHEN Tijdens auto races op het circuit van Mainz-Fin- then is een dode gevallen en zijn acht mensen ernstig gewon'd geraakt, toen de Alfa Romeo van Dieter Greilich uit een bocht vloog en op het publiek inreed. De plek, waar het ongeluk ge/beurde was verboden voor de toeschouwers, maar er waren toch mensen doe daar een plaats hadden gevonden. Lester Piggot mag 8 dagen niet op Longchamp rijden PARIJS De befaamde Britse jockey Lester Piggot heeft gisteren van de jury op de baan van Long champ (Parijs) een schorsing van acht dagen opgelegd gekregen daar hij de kansen van heit door hem ge reden paard Garzer in de ren om de grote prijs van Palais Royal niet voldoende had verdedigd. Toen Gar zer nog kansrijk in de race lag gaf Piggot volgens het oordeel van de Juryleden niet het uiterste. na met het hoofd en via een Soestse verdediger nummer twee m de touwen <2—1). Tenslotte moest de Utrechtse ploeg, die knap gevaarlijk was met coun ters, nog" een derde treffer toe staan. nadat Adri van Kampen door de keeper was gevloerd en zalf de srafschop benutte (31). De wedstrijd Bernardus-DWG, die uitstekend werd geleid door scheidsrechter Kluivers, bracht de vele kijkers heel wat spektakel. Beide ploegen kwamen met zeer aanvaardbaar voetbal voor de dag en durdfen, vooral in de eerste helft, volop in de aanval te gaan. Diverse spannende momenten de den zich voor de doelen van Gidi Speel (Bernardus) en Kwant voor en de thuisclub kwam na 10 mi nuten spelen goed weg, toen de paal een Amsterdamse treffer in de weg stond. Bernardus nam in d 25ste minuut een 1-0 voorsprong door Aad Hogervorst, nadat Pim van Wetten het voorbereidende werk had verripht(l-O). Tien mi nuten later werd de stand recht getrokken door Melis die alle kans kreeg om de bad in de uiterste hoek van het doel te plaatsen (1-1). Het bleek een sein voor beide, zeer hard werkende ploegen om er nog een schapje bovenop te gooien. Het leverde Bernardus in de 37ste minuut alweer een treffer op van Aad Hogervorst, die een fout van de DWG-goalie afstrafte. Een fout in de Hazerswoudse defensie had tot gevolg dat In diezelfde mi nuut de score weer gelijk was (2-2) Na de pauze kreeg het publiek een heerlijk voetbalgevecht voorge schoteld. Kansen schiepen de ploegen over en weer en de span ning was te snijden. Tien minuten voor het eindsignaal kwam Ber nardus aan de 3-2 zege. Een schit terende aanval, waaraan onder meer Leo van Wetten, de ausput- zer die de beslissende pass gaf, Pim van Wetten en Bart de Roo te pas kwamen, werd fraai door Bernardus-aanvoerder de Roo met een kopbal afgerond (3-2). Woensdagavond, om 18.45 uur, speelt Bernardus de sleutelwed strijd tegen koploper DSK in Haarlem. zïtter van de Canadese IJshocï fedaraJtie Jack Devine. Hat akkoord dat nog nader rr wonden uitgewerkt en ook nog moeten worden getoetst aan art 26 van het Olympisch reglement aimateurkwestie)zal tot gevolg h ben dat Canada weer zal terugke in de internationale wedstrijdan Canada "trok zich in 1969 terug t de Internationale IJshockeyfeder weigerde toe te staan dat Can professionals hl de het nation team opstelde. Alternatieve voorbereiding OSLO De Schotse voet ballers Billy Bremner en Jim my Johnstone bereiden zich op een geheel eigen wijze voor op de eindronden van het toernooi om het WJK. voetbal. Beiden werden gisteren bijna uiit hun, Oslose hotel gezet, toen zij na uitvoerig drankgebruik zich in de ogen van de eigenaar mis droegen. Het bestuur van de Schotse voetbalbondin speciale zitting bijeen, nam aanvankelijk het besluit zowel Bremner (aanvoer der) ails Johnstone te schrappen uit de selectie van 22. Na nader overleg kwam men evenwel tot de slotsom dat het zonder deze dterren in Duitsland wel eens wat minder goed zou kunnen gaan. Een verontschuldiging van B.B. en J.J. werd vervolgens geaccepteerd. Voor Jimmy Johnstone is het trouwens de tweede keer binnen korte tijd dat hij in kennelijke staat wordt aangetroffen. Nog onlangs vond men hem, in de vroege morgenuren na de over winning van Schotland op Wa. les, In een boot op de Clyde. Johnstone verklaarde zijn aan wezigheid op de rivier uit het voornemen te willen gaan vis-

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 13