Leids elftal veegt de tweede keus van Haiti van 't veld: 4-0 Van Velzen scoort nog één maal voor UVS C'tjes SVLV houden mooiste beker in huis SC Lisse in halve finale van GWS-toernooi DINSDAG 4 JUNI 1974 SPORT PAGINA 11 SPORT Vergeefse duik keeper Joseph SASSENHEIM Twee minu ten voordat zij definitief een streep onder hun UVS-periode zet ten, haalden de beide naar de Vfclser eredivisievereniging Tel star vertrekkende Leidse aanval lers Van Velzen en Hendrike nog één keer uit. Een één-twee combi natie uit het boekje bracht John van Velzen kansrijk voor de uit blinkende Teylingen - doelman Toon Hoogervorst en zijn be heerste schot bracht UVS op een 2—0 winst in de nederlaagserie van het gouden Teylingen. Van Velzen en Hendriks brach ten met hun treffer UVS ook op de meer dan verdiende gedeelde eerste plaats naast Roodenburg, dat een week eerder in Sassen- heim ook al met een 2—0 score was geëindigd. Het "oude" UVS, zoals da»t zaterdagavond aan trad Wally van Schooten: "De ploeg van het afgelopen seizoen heeft deze wedstrijd gespeeld om dat dit min of meer de afscheids- wedstrijd was en we na afloop in Noordwijkerhout ook een gezel lig etentje hadden" bad echter méér dan die gedeelde eerste plaats verdiend. UVS maakte niet alleen van alle tegenstanders van Teylingen (naast Roodenburg wa ren dat Noordwijk, Quick Boys, Ter Leede en Sportclub Lisse), sprong gezet had moeten worden, stuitte in die periode echter op een niet-passeerbare Teylingen-doel- man Toon Hoogervorst "Je kunt", zei Désar in die periode, "beter direct naast schieten want die man pakt alles". Pas achttien minuten voor het einde kreeg het individueel stuk ken betere UVS (Du Prie was de geblesseerde Balkhoven komen vervangen en Van der Heiden had de plaats van Duifjes ingenomen) loon naar werken. Teylingen-aan voerder Jan Boekei stopte Hen- drikse buiten het strafschopge bied op onreglementaire wijze en uit de vrije trap schoot Lagen dijk de bal ineens door de muur langs Hoogervorst. Twee minuten voor tijd tenslotte werkte UVS zich naast Roodsnburgs score. Hoewel Teylingen graag had ge zien dat UVS en Roodenburg een extra duel om de eerste prijs (500 gulden, de tweede prijs be draagt de helft) zouden spe len (voor Ter Leede en Noord- wijk die beide tot 0—0 kwamen, gold hetzelfde voor de derde prijs van 100 gulden) zal de prijs waar schijnlijk worden gedeeld. Het UVS-oefenprogramma (start op 4 augustus met veelal twee wed strijden in de week) staat het ex tra duel niet toe. Geen promotie Noordwijk-jeu^ 1 DELFT De A-Junioren selec tie van Noordwijk is er niet in ge slaagd de promotie-competitie om een plaats in de regionale B-afde ling met succes af te sluiten. Na eerst •)GC Floreant duidelijk met 4 ♦0 te hebben geklopt moesten de roodwitten eerder deze week Unitas een doelpuntloos gelijkspel toestaan. Afgelopen zater.cfag viel het d'-.ek definitief. In Delft werd met 2—0 van DHL verloren. Katwijk klopt Quick Boys ook KATWIJK Ook het laatste Tulpencup-duel heeft zaterdag eer steklasser Quick Boys geen punten- winst opgeleverd. Na nederlagen te gen Noordwijk en Rijnsburgse Boys moest nu met 10 de meerdere wor den erkend in een beter spelend Kaitwljk. De Katwykse kampioens- eflf volgend jaar in de derdte klas se uitkomend zag pas na de her vatting kans het overwicht (mager tjes) in de score tot uitdrukking te brengen. Freek Rients, die even la ter nog met een ver schot de paal "uitprobeerde", tekende voor de winnende goal. Volleybalteam wint Springcup LANAKEN Het Nederlandse daimesvolleybalbeam heeft zater dagavond in de Belgische plaats La- naken voor de tweede achtereenvol gende maal beslag gelegd op de Springcup (het Westeuropese kam pioenschap). In de finale won Ne derland met 3—2 van I:allë. De set standen waren: 13—15, 15—10, 15— 10, 11—15 en 15-11. In de strijd om de derde plaats ze gevierde West-Duitsland met 3—0 <15—5,15—5,15—10) over België. Motorsport De Westduitse combinatie Siegfried Schauzu/Wnlf- gang Kalauch heeft maandag in Douglas voor het vierde achtereen volgende Jaar tijdens de TT van Man de zijspanklasse gewonnen. Zij re den met een BMW. De zege in de 350 cc-klasse was voor de Engelsman Tony Rutter op Yamaha. De inter- nationaJe elite nam op Man iin deze categorie niet deel. EP8 1 2 3 Nederl.-Kickers O. Bulgarije-Engeland België-Schotland Twents elftal-Haiti 1 Basei-Brazilië 1 Saarbrucken-Eintr. St. Pauli-Bor. Neunk. 1 Lugano-Chenois i ai St. Gallen-Lausanne Sion-Grasshoppers a St. Graz-Wack. Inns- 1 a Simmering- Kiagenf. a Rapid-GAK LOTTO De winnende getallen in de West duitse lotto zijn: 6 16 38 41 44 48. Reservegetal: 49. Olympianummer: 5863. verreweg de beste indruk, ook het aantal goede kansen was in geen enkel voorgaand duel zo hoog op gelopen. Wally van Schooten te recht, toen Van Völzen de stand toch nog op 2—0 bracht: "Het had nu al zeven, acht nul moeten zijn, maar als het in het begin even niet lukt met de afwerking, dan weet Je wel dat het erg moei lijk wordt". UVS, dat vooral in het laatste gedeelte van de eerste helft door Désar, Verver <2x), Hendrikse en Van Velzen al op een ruime voor- tendheid en verrassing niet in het woardenboek van de Haitianen voorkomen. Eindeloos willen ze blij ven tikken. Zelfs toen doelman Smit - spectaculair optredend bij 't schaarse werk- in zicht kwam werd de combinatie niet onderbroken. Piet Kantebeen, coach van het Leidse team: "Er is geen cent doel matigheid". Daarbij komt dan nog een dosis speelsheid, die al in de 7de en 12de minuut resoluut werd af gestraft. Eerst door Adri Lagendijk die na voorbereidend werk van Vaa SASSENHEIM Sportclub Lisse, heeft zich als tweede ploeg ge plaatst voor de halve finales van het toernooi om de Sikkens Toren van het Jubilerende GWS. De Lisse- naren zegevierden in een weinig spectaculair treffen mefr 1—3 over SJC. Naest UDO en Sportclub Lis se zullen de winnaars van de beide andere kwartfinales (GWS—Katwijk op woensdagavond 5 Juni en Ter LeedeWarmunda op zaterdag 8 Ju ni) zich bij de laatste vier scharen. Het zag er bij SJC—Sportclub Lisse overigens aanvankelijk nog wel even nuten voor de rust bleef die 1—0 voor nodig om SC Lisse op winst te naar uit, dat de Noordwijkers voor score gehandhaafd. SJC-verdedlger zetten. Van der Zalm speelde in de een verrassing zouden zorgen. Hoe- Braun nam Theo Godyla toen ech- 35ste minuut de bal onnodig met wel technisch beter spelend werd Lis- ter in het strafschopgebied op de de hand en Van der Zwet voltrok het se na een half uur met een 1—0 ach- heup en Harry van der Zwet schoot vonnis opnieuw. Twee minuten voor terstand geconfronteerd. Jos van der vanaf de stip raak. Ook in de twee- het einde bepaalde Faas na aange- Berg scoorde voor SJC. Tot vier mi- de helft was er weer een strafschop ven van Godyla de eindstand op 1 —3. Hoewel doelman Smit de omvang van de bal met zijn handen aangeeft heeft hij het leer in dit geval niet kunnen bemach tigen. Arie Haasnoot (rechts) en Arie Remmelzwaal (links) met een Haitiaan de bal na. (Foto Jan Holvast) LEIDEN Het eerste team van Koudekerk is er niet in geslaagd ho ge ogen te gooien op het voetbaltoer nooi van Be Fair. Met de "Nacht van Koudekerk" nog in de benen, kwam de derdeklasser niet verder, dan een derde plaats in de poule. Tegen BGC Floreant en Bergam bacht werd met 0—0 gelijkgespeeld van Oudewatfcer (0—1) en Nieuwer- kerk (0—2) verloren. De Junioren A-selectie van Koude kerk deed het op het Floreant-toer- nooi stukken beter. Na in de poule Alphense Boys, Soccer Boys en Flo reant te hebben verslagen, trad de Koudekerk-elf in de finale opnieuw tegen Floreant aan. Nu won de orga niserende vereniging met 3—0. Het toernooi voor D en E pupillen, dat op de velden van Katwijk werd verspeeld, slaagde naar gewoonte weer uitstekend. Leidse Boys bleek in de C-poule het beste uit de voe ten te kunnen en deze zelfde vereni ging verdiende eveneens de sportivi- teitsprijs. In de A en B-poule ging het goud naar het organiserende Katwijk. Noordwijk en SJC werden beide na strafschoppen verslagen. Bij het KRV-damestoernooi moes ten er ook strafschoppen aan te pas komen om de (vrouwelijke) winnaar belkemd te laten worden. KRV en We- teringse Girls hMdien elikaar tot in de vertiemiqftng met 2—2 iin evenwicht De "Girls" namen vervolgens de straf schoppen zuiverder. Kickers eindigde als derde; SJC als vierde. Aan dit Pinkstertoernooi namen twaalf elf tallen deel. Op het complex van SVLV tenslotte kwamen A en C-Junioren in actie, 's Zaterdags hielden de C'tjes van SVLV de mooiste beker in eigen huis; 's maandags veroverde West- landia de eerste prijs in de totaal stand van het A-Junloren-toernool. Uitslagen: C2: 1 Katwijk 8 pnt: 2 Lisser Boys 4 pnt. C3: 1 WSB 7 pnt; 2 SVLV 6 pnt; C4: 1 SVLV 8 pnt; 2 Lisser Boys 5 pnt; C5: 1 Kat wijk 6 pnt; 2 SVLV 5 pnt. Eindstand: 1 SVLV 22 pnt; 2 Katwijk 20 pnt; 3 WSB 16 pnt; 4 Lisser Boys 15 pnt; 5 Alphense Boys 7 pnt. Al: 1 Altior 7 pnt; 2 SVLV 6 pnt. A2: 1 Westlan- dia 8 pnt; 2 SVLV 4 pnt; A3: 1 West- landia 7 pnt: 2 Altior 6 pnt. Eind stand 1 Westlandia 16 pnt; 2 Altior 13 pnt; 3 SVLV 13 pnt; 4 SJC 9 pnt; 5 Alphense Boys 9 pnt. Kesteren simpel de buitenspelval ontweek en vervolgens door Albert Snaanderman, nadat alweer Van Kesteren de bal had ontfutseld aan Fritz Leandre: 2—0. Haiti stelde er slechts 'n prachtige kopbal (de don- •fcre voe Wallers waren erg sterk in de lucht) van Barthelemy en een solo van St. Vil tegenover. Voor het overige was het een statische for matie die zich in de 43ste minuut ge makkelijk liet verschalken door een snelle combinatie Bogers-Spaander- man: 3—0. Pefter Dubbfcldeman, na rust ingevallen voor Jan Verver, leidde tenslotte de vierde goal in. In de 17de minuut van de tweede helft hield Dubbeldeman de bal met een voorzet vanaf de vleugel Juist bui ten bereik van doelman Gerard Jo seph en tikte de snel opgekomen Ger Pronk Leiden naar 4—0. Het waren nog vriendelijke cijfers voor de ambassadeurs van het land van "Baby Doe". De les, die Leiden gaf had nog harder kunnen zijn ware 't niet dat het team tenslotte tegen dit zwakke Haiti alle inspiratie kwijt raakte. Hans Kraay, die de toernee van de WK-deelnemer door Nederland heeft verzorgd: "Leiden speelde erg leuk. Ik vond vooral die middenvelder Karstens goed spelen en die linksbuiten, Bogers". Adri Lagendijk in een kopduel gewikkeld met Wilfrid Louis van Haïti. Links Kees Karstens. (Foto Jan Holvast) LEIDEN Zelfs na de vernederende 40 nederlaag tegen een Leidse KNVB-elftal bleven de Haitianen de vriendelijkheid zelve. Ze lachten nog maar eens naar de 4500 toeschouwers op het LFC-terrein en bekommerden zich bepaald niet om de uit slag. Ze waren immers niet meer dan een tweede garnituur, dus wat kon je anders verwachten? Philippe Vorbe, een van de grote afwezigen: „De meesten waren invallers. Wij mochten rusten, omdat we zaterdag al tegen het Twentse amateurelftal hadden gespeeld". Serge Racine, aanvullend: „De jongeren, die minder ervaring hebben, kregen een kans. Alleen Wilner Na- zaire en Claude Barthelem deden mee". Door Jan Preenen Bescheiden Racine had zich zelf nog kunnen noemen. Ook hij zal hoogstwaarschijnlijk tijdens de we reldkampioenschappen de voetbal dwerg uit het Caraïbische gebied vertegenwoordigen. Hij bracht het aantal vaste eerste team-spelers, dat in actie kwam, op drie. De overigen zaten in de dug out of vermaakten zich op de tribune als schooljongens, die een dagje uit zijn. Zelfs bij een alarmerende 30 ruststand, vond trainer Tassy het niet nodig om zijn grote steunpilaren, Emmanuel Saono en Vorbe, te laten opdraven. En dat terwijl de organisatoren, de Club van 101+ ong. veertien mille had moeten betalen. „Bekocht" voelde voorzitter Piet Erades zich echter niet: „Het publiek heeft toch niet ge joeld of zo? Ik dacht dat iedereen heeft genoten. Ik vond het zelfs grappig dat de burgemeester zijn en treegeld zelf wilde betalen. Hij zag in dit evenement een stuk Leiden- Promotion. Natuurlijk zullen we voortaan bij de prijs bedingen dat bepaalde spelers ook echt meedoen. We hebben het nadeel dat we aan het eind van de trip van Haïti in Nederland zitten. Zou de prijs later ziln bepaald wanneer ik de opstelling had geweten dan zou die veel lager hebben gelegen". Een pleister op de wonde was dat de Club van 101die op 4000 kijkers rekende om quitte te spelen, nog een voordelig saldo aan het duel overhield. Vice-voorzitter André de Jong: „Toen het 's mor gens regende dacht ik, nou gaat de club failliet. Gelukkig klaarde het tegen de middag op". Voor Haïti zou het wolkendek echter gesloten blijven. Zaterdag wist Haïti nog met moeite de amateurs van Twente met 3—1 kloppen, gistermiddag werd de tweede keus van het veld geveegd. De vraag is dan ook wat een team dat zelf al niet geschoold is in de voetbalsport moet doen met reser ves. die in taktisch opzicht onder- onwikkeld zijn. Adri Lagendijk: "Het is net of ze met gymnastiek oefeningen bezig zijn. Ze zijn erg atletisch, maar een bal over 20 me ter spelen kunnen ze niet". Het Leidse elftal met een flink aantal spelers, die al enkele weken geleden met de training zijn gestopt, had in ieder geval totaal geen moeite met de straatvoetballers. Een van de weinigen, die nog enige indruk maakte bij Haiti was aanvoerder Nazaire, al ging ook hij zo nu en dan kinderlijk in de fout. Technisch gezien was het allemaal leuk om te zien. De Haitianen vonden dat zelf in ieder geval ook en keken bewon derend toe als een van him mede spelers met de bal goochelde. Zel den diende iemand zich aan, niet eenmaal werd geswitcht of werden gaten getrokken voor opkomende spelers. Haiti is de kampioen van de vierkante meter, een voetbalveld is veel te groot voor hen. Onbegrijpelijk is dat zo weinig ge bruik wordt gemaakt van de diep tepass, terwijl een buitenspeler als Roger St. Vil over een geweldige sprint beschikt. Het zoveel moder ner spelende Leiden werd echter nauwelijks door hem op de proef ge steld, omdat de woorden doortas-

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 11