PSV klopt Barcelona gezapig in partijtje Verkuylen )ver naar stapt UVS... W21 Ifl ors ]moe verlies Bayern Herkansing voor Vitesse •>ORT Coerver wil van Van Hanegem af INDAAG Scorebord JgL SPORT Jiff tfN Driehonderd minuten (ui in een tijdsbestek van „eljjks vier dagen is voor Ba- -j p München uiteraard teveel y n. De winnaars van de pa Cup voor lamdskampioe- die daarvoor twee wedstrij- tegen Atletico Madrid nodig stonden zaterdagmiddag p het veld van het Boe- jjj-stadion in Mönchenglad- voor de laatste wedstrijd v s Borussia en verloren met I In de vroege morgen van fdag hadden de spelers van Urn München zich losgemaakt ihet feestgewoel. Gerd Müller was de eerste ge- gt, die naar bed was gegaan: ril mijn kansen om topscorer de Bundesliga te worden niet I. Müller speelde in Mön- :h zó zwak dat hij in helft vervangen moest den. Op dat moment had Bo- al met 20 de leiding door treffers van Jupp Heynckes. daarmee op dertig doelpunten en gelijke hoogte met Müller kwam. In de tweede hejft zagen de 35.000 toeschouwers in het uit verkochte stadion nog drie tref fers van Simonsen. Bonhoff en Köstner. Onderaan de ranglijst werd Fortuna Köln de tweede club die degradeert. Eerder was Hannover '96 al gedegradeerd. 'Beide clubs spelen volgend seizoen in de twee de Bundesliga. West-Dulitsland zal in het nieuwe seizoen door vier clubs in het toernooi om de UEFA Cup wonden vertegenwoordigd. Drie ervan zijn reeds bekend: Borussia Mönchengladbach, Fortuna Dus- seldorp en 1 FC Köln. De vierde club wordt op 17 augustus bekend wanneer de bekerfinale tussen Eintracht Frankfurt en Hambur ger SV wordt gespeeld. De win naar komt uit in het toernooi om de Europese beker voor bekerwin naars, de verliezer mag in de strijd om de UEFA Cup spelen. Gerd Müller slaa-p hielp niet DEN HAAG De inspanningen van Heerenveen bij SC Amersfoort bleken tevergeefs. Hoewel de Frie zen met 21 wonnen is de her kansing toch voor Vitesse, dat thuis tegen Volendam zijn kans op de nacompetibie greep en met dezelfde cijfers Volendam ver sloeg. Daardoor werden de Arn hemmers tweede hi de algemene rangschikking achter Excelsior, dat al kampioen was geworden en ook de vierde periode op zijn naam bracht, hetgeen een plaats in de nacompetitie oplevert. Dat betekent dat Vitesse alsnog een mogelijkheid krijgt zich te ver-» zekeren van een plaats in de ere divisie. Hoewel dait nog lang niet bereikt is van de periodekam pioenen Fortuna SC, Wageningen en SC Amersfoort mag flinke te genstand worden verwacht was de finish toch niet zo treurig als in het vorige seizoen, toen alle mogelijkheden op eredivisieschap op het laatste moment werden verspeeld. De Vole wijekers zag in z'n laat ste eerstedivisie-seizoen geen kans afstand te doen van de laatste plaats. Het veroverde weliswaar een punt bij VW, maar Veendam deed hetzelfde tegen Fortuna VI. en behield daardoor 'n punt voor sprong op de Amsterdamse ploeg. SC AmersfoortHeerenveen 1 —2. Scheidsrechter: Hoppenbrou wer. Toeschouwers: 1000. 62. Spel- bos 0—1 (eigen doel), 77. Toon- stra 0—2. 80. Van Willigenburg 1—2. SCORES IN BETAALD VOETBAL O VitesseVolendam 2—1. Sch.- rechter: Boosben. Toeschouwers: 5000. 52. D. Bond 01, 61. Veepien- daal 11, 66. Veen-en daal 21. FC Den Bosch—Wageningen 32. Scheidsrechter: Draaisma. Toeschouwers: 1500. 13. Schoen maker, 21. Graaumans 1—1, 42. Peltzer 2—1. 73. Bruurmijn 3—1, 86. Vijfeiken 3—2. SC CambuurWillem II 01. Scheidsrechter: lyfulder. Toe schouwers: 1000. 85. Van Rieil 01. VeendamFortuna Vlaardin- gen 22. Scheidsrechter: Van Dijken. Toeschouwers: 500. 45. Pas, 65. Nanninga 11, 67. Rob- bemond 21 (eigen doel), 73. Korver 22. PEC ZwolleEindhoven 23. Scheidsrechter: Weerink. Toe schouwers: 500. 22. Leushuis 01, 25. Leushuis 02, 55. Binnendijk 0—3, 79. Hoogendoorn 13 (str.- schop), 89. Drost 23. 0 SVV—Helmond Sport 0—4. 30. Verdic 0—1, 60. 70 en 85. (straf schoppen) 0—2, 03 en 04. Scheidsrechter: Pijper. Toeschou wers: 1500. O FC VVV—De Vole wijekers 1—1. Scheidsrechter: Booy. Toeschou wers: 1700. 56. Jovanovitz 10, 80. Schoonderwoerd 11. 6 Fortuna SCFC Dordrecht 3 0. Scheidsrechter: Van Eijk. Toe schouwers: 1500. 50. Erkens 10, 65. Titeley 2—0, 85. Pfennings 3—0. 0 HeraclesExcelsior 12. Sch- rechter: Kam. Toeschouwers800. 12. Jackson 1—0, 49. Tabbernee 11, 55. Bassant 12. ■I' imLi M ry Hulshof f (foto) geeft a izelf veertig procent kans deel te nemen aan de <7 Ironde van het wereld- pioenschap. Zaterdag kte hij in Breda zijn tree üi de AJax-ploeg in benefietduel tegen NAC, nan de opbrengst be id was voor oud-doelver- .- Peter v. d. Merwe. shoffdie zich voortijdig vervangen, was tamelijk mstisch gestemd: „De beeft zich uitstekend ge len. Conditioneel merkte shter dat het niet Je van is. Het zal de komende l dan ook vermoedelijk lof niets worden. Buigen rSt*'" PAGINA 10 r.otiefeest bij SVLV en Bernardus. PAGINA 12 elslagrecord voor Enith pha. PAGINA 13 (Manuel Fuente slaat toe Giro. PAGINA 14 Door Rob Vente Tilburg Ruim 14.000 toeschouwers betaalden in Tilburg veel geld (kaartjes 15, 20 en 35 gulden) om de vedetten van Barcelona en PSV in actie te zien. De toeschouwers voelden zich na afloop bekocht. Het viel te begrijpen. Want beide ploe gen lieten - zoals Rinus Michels het uitdrukte zuiver anti-voetbal zien. PSV won het gezapige partij tje uiteindelijk met 21. De grootste belangstelling van Ri nus Michels ging uit naar Jan van Beveren. De PSV-doelman. die ze ven maanden op non-actief had ge staan. moest zichtbaar wennen on der de lat; deed het ook érg voor zichtig aan en maakte bovendien een paar foutjes. Naarmate de strijd vorderde kwam hij tot meer positieve daden. Het laconieke commentaar van Ri nus Michels: „Hij kan in elk geval nog op zijn benen staan". Jan van Beveren: „Dit was mijn eerste test na drie weken intensief trainen. Ik ben er tevreden over. Het voornaamste is dat ik geen pijn heb gevoeld. Maar over mijn vorm kun je natuurlijk nog weinig zeggen. Daarvoor heb ik te weinig onder druk gestaan". De grootste interesse van het pu bliek ging uit naar Johan Cruyff, die in het eerste kwartier zijn best i deed (dus toen goed voetbalde), maar er daarna - net als vrijwel alle spelers - weinig meer aan deed. Een kwartier na de rust liet hij zich zelfs vervangen, tot groot on genoegen van het publiek, dat hem dan ook op een fluitconcert trac teerde. Johan Cruyff na afloop: „Inl vriendschappelijke wedstrijden ga ik er na de rust altijd uit. Dat is een gewoonte geworden. Ach, en dat het publiek me uitfloot, nou, dat doet me weinig". Rinus Michels: „Barcelona speelt zondag voor de Spaanse beker. Dan mogen Cruyff en Sotil toch niet meedoen. Daarom heb ik beiden er- Twee Zweden die in Nederland spelen en een Nederlander die in Spanje uitkomt wisselen enkel emigratie-ervaringen uit voor het begin van PSVBarcelona. V.l.n.r. Edström, Cruijff en Non quist. uit gehaald. Om hun plaatsvervan gers wat te laten wennen". Rinus Michels over Willy van der Kuylen, die via enkele daverende schoten de aandacht op zich vestig de: „Op hem heb ik niet gelet". Zoals bekend voelt de nationale topscorer momenteel niets voor oranje. Wat het Nederlands elftal betreft, morgen trekt de groep, zonder Feyenoorders uiteraard, in Zeist in een trainingskamp. Rinus Michels, die gisteren fluisterde, omdat hij zijn stem kwijt was: „Cor van der Hart gaat naar de Feyenoorders kijken. In Londen". Als Feyenoord beide wedstrijden tegen de Spurs er op heeft zitten, maakt de supervisor officieel de 22 voor „München" be kend. Het wedstrijd ver loop in Tilburg. Marcial gaf Barcelona na 25 minu ten de leiding - via de handen van Van Beveren trof zijn schot doe 1- maar Willy van der Kuylen maakte vijf minuten later uit een vrije trap gelijk. Nadat Clares de lat had ge troffen en Willy van der Kuylen aan de andere kant de paal. be zorgde de opgerukte Gerry DeiJ kers tenslotte PSV de overwinningspre mie: 2—1. IDEN Roodenburger „Nier" uylen speelt volgend jaar lÜVS. De kleine middenvelder met het ingevulde aam- togsformulier in de hand Wels contact opgenomen met Jansen, secretaresse van bord-club, om de zaak offi- rond te maken. Dier heeft overigens lange in dubio gestaan. Behalve *as ook Noordwijk een zeer uze gegadigde. Verkuylen: •«stond een vrij grote kans k komend jaar in Noordwijk gaan werken als bezlgheids- kpeut in de Sancta Maria. In [«val was ik naar alle waax- aljjkheid wel naar Noordwijk [«gaan. Doordat die baan ln te Maria zeker het eerste Jaar niet doorgaat is het nu ÜVS geworden". Wilde Rei- Verkuylen zo graag weg bij knburg? De 21-jarige mid- ^lüer. die vier jaar in het team van de blauwzwarten 'am ontkent: „Ik heb het dgoed naar m'n zin gehad bil «lenburg. maar ik wil wel zo niogelijk voetballen. Dat is enige reden dart ik naar ■Wasser) UVS vertrek". Reinier Verkuylen Reinier heeft in de afgelopen week al een gesprek gehad met üe vice-voorzitter van UVS, Gerard Désar. Deze zag geen moeilijkhe den bij een eventuele overgang. Moeilijkheden die, zo hoopt Ver kuylen, toch maar achterwege moeten blijven: „Er zullen de ko mende dagen wel een paar ge sprekken volgen met de Rooden- burg-leiding, maar die zullen niets aan m'n besluit kunnen ver anderen. Wel hoop ik dat we als goede vrienden uit elkaar gaan. Nogmaals, ik heb het altijd goed naar m'n zin gehad bü Rooden- burg". LFC kan in het komende sei zoen rekenen op de steun van Johan Kruyff. Evenals W. v. Vliet van RCH heeft de reservespeler van UVS overschrijving aange vraagd naar de eersteklasser. Kruyff is incidenteel uitgekomen voor het eerste elftal van UVS. Van Vliet heeft- overschrijving aangevraagd omdat hij in Leiden gaat studeren. De rechtervleugel- speler van het Alphense ARC, Anton Bakker, heeft eveneens te kennen gegeven naar LFC te wil len over gaan. ROTTERDAM Tot groot ongenoegen van manager Guus Brox is vlak voor de wedstrijden tegen Tottenham Hotspur uit gelekt dat Wiel Coerver zijn dertig-jarige spelmaker Wim van Hanegem liever ziet vertrekken. Waarop Wim van Hanegem duidelijkheid heeft geëist: wil Feyenoord me echt kwijt of niet? „Want", redeneert de speler die in feite contractueel nog twee jaar aan de Kuip vastgeklonken zit, „ik kan nu wel naar een andere club gaan uitkijken maar dadelijk blijken de zaken an ders te liggen dan Coerver ze voorstelt en dan doe ik 't voor niets. Maar laat ik voorop stellen dat ik het liefst bij Feyenoord blijf". Door Rob Vente Brox: "Wiel Coerver trekt op het ogenblik zijn plan met het oog op het volgende seizoen. Hij denkt aan een "werker" op het middenveld er bij. En over het werk dat Van Ha negem het afgelopen Jaar verrichtte en over Üe prestaties die hij lever de, is hij ronduit teleurgesteld. Ook al omdat Willem vanwege blessures zo vaak moest afhaken. Ik kan wel begrip opbrengen voor de gedachten- gang van Coerver, dat wel. Maar ik wil wel duidelijk stellen dat hij zijn persoonlijke ideeën naar voren heeft gebracht. Welke koers Feyen oord, de beleidsgroep betaald voet bal, inzake Van Hanegem gaat va ren, valt op het ogenblik niet te zeggen. Er is nog niets definitief bepaald. En dat Van Hanegem pas een nieuw contract heeft getekend, zegt ook weinig. Johan Cruyff had immers ook een contract bij Ajax toen hij wegging". Wim van Hanegem: Vóór de wed strijd tegen FC Twente zei Coerver me al dat ik weg kon bij Feyen oord. Hij vroeg me: hoeveel denk Je nog te kunnen vangen, als we Je transfervrij laten gaan? Ik zei ach teloos "een ton of vijf". Zijn on middellijke reactie was: "die moet je dan zien te pakken". Ik heb het er toen thuis met Truus over gehad. Dat Coerver me kwijt wüde. Maar Truus zei: "Joh, dat zegt hij alleen maar om je te prikkelen voor de wedstrijd tegen Twente". En eerlijk gezegd, dacht ik dat óók. Geen psycholoog Maar Wiel Coerver, die bepaald geen groot psycholoog is, begon er onmiddellijk nadat Feyenoord kam pioen was geworden wéér over. Wim van Hanegem: "Meteen na de wed strijd tegen Twente. Tijdens het etentje in 't Kuipje al. En later heeft hij nog een keer of vier, vijf tegen me gezegd dat ik maar moest, vertrekken" "Op een gegeven moment heb ik daarna aan Brox gevraagd: hoe zit het nu eigenlijk? Wil Feyenoord me Inderdaad wegdoen? Brox ant woordde: hoe kom Je daarbij? Ik met dat antwoord naar Coerver en Coerver daarop weer naar Brox. Daarna vertelde Coerver me, dat er dinsdagavond, na de wedstrijd te gen de Spurs dus, met me zou wor den gesproken. Dat dan de beslis sing zou vallen". Guus Brox. verbaasd: "Dinsdag? Kom nou. We gaan wél met Willem praten, maar in geen geval dinsdag. Dan denken we alleen aan voetbal len, aan de UEFA Cup. da's toch logisch?" Wim van Hanegem weer: "Coerver wil er op het middenveld dus een "loper" bij. Hij wil die Oblak van Hajduk Split, die ook in het Joe goslavische elftal speelt, kopen. Dat vertelde hij mij. Ik heb toen nog voor de gein tegen hem gezegd: waarom neem Je die nummer vier van Joegoslavië niet, die rent nóg' veel harder. Maar ook serieus tegen hem opgemerkt: met elf renners in je ploeg win Je geen wedstrijd". Negatief "Verder is Coerver van mening dat er van mij een negatieve invloed op de groep uitgaat. Dat mijn invloed ook té groot is. Dat kan hij niet hebben. Vooral niet omdat hij vol gend seizoen nóg harder wil gaan trainen, nóg meer lopen. En het is bekend: ik zie het nu eenmaal niet zo zitten in dat rennen. Maar dat ik de stemming zou verpesten, ach, ik kan dan nog wel andere verha len vertellen. Hoe het komt dat sommige jongens tegel elkaar opge stookt zijn.... Maar laat ik daarover mijn mond maar houden". Waarop Wim van Hanegem ver zucht: "Toch heb ik niets tegen Coerver. Hij is wat mij betreft be slist geen kwestie van: hij of ik. Alleen vallen de dingen die hij nu allemaal over mij zegt me nogal rauw op de maag. En ergens be grijp ik hem niet. Laatst heb ik dan ook tegen hem gezegd: jij vond mij toch de enige persoonlijkheid in het elftal? Nou, dan moet Je eigen lijk alle anderen verkopen en mij houden". Wiel Coerver was zowel zaterdag als gisteren niet voor commentaar bereikbaar. SPORT EERSTE DIVISIE SC CambuurWillem II HeraclesExcelsior VitesseVolendam VeendamFortuna VI. PECZwolleEindhoven SVVHelmond Sport FC VVVVolewijckers Den BoschWageningen AmersfoortHeerenveen Fortuna SCFC Dordrecht 3—0 Excelsior Vitesse Herenveen Wagenin. Fortuina SC Helm. Sp. PEC Zwolie Volendam SVV Heracles SC Camb. Eindhoven Fort. VI. SC Amersf. FC Dordr. VVV Den Bosch Willem II Veendam Volewijok. 38 21 10 38 20 8 38 18 11 38 18 10 38 16 12 38 17 9 38 14 12 38 16 7 38 14 11 38 12 14 38 13 12 38 12 12 38 10 15 38 12 11 38 12 11 38 8 17 33 10 10 38 8 13 38 9 9 38 8 10 7 52 68-35 10 48 68-44 9 47 53-30 10 46 48-36 10 44 47-33 12 43 53-44 12 40 55-47 15 39 55-44 13 39 41-55 12 38 47-39 13 38 47-42 14 36 42-47 13 35 38-44 15 35 38-47 15 35 45-66 13 33 46-53 18 30 46-52 17 29 41-65 20 27 44-74 20 26 41-66 Excelsior, Fortuna SC, Wage ningen en SC Amersfoort perio de-kampioen; Excelsior kam pioen en promoveert. Vitesse neemt in plaats van Ex celsior deel aan de na-compe- tie om één plaats in de eredivi sie. DEN HAAG Dankzij twee doelpunten in de wedstrijd tegen Volendam is Herman Veenen- daal (Vitesse) met 23 doelpun ten topscorer van de eerste divi sie geworden. Herman Heskamp (PEC Zwolle), die lange tijd de leiding had, eindigde met 21 treffers als tweede. 1. Veenendaal 'Vitesse) 23 2. Heskamp (PEC Zwrolle) 21 3/4. Bassant (Excelsior) en Kreekels (Helmond Sport) 17 5/6. Roggeveen (Excelsior) en Hoogendoorn (PEC) Zwolle) 16 7/8. Grceneweg (SW) en Hazelhekke (Wageningen) 15 9'11. v. d. Heide 'Excelsior) Hilkes (FC VVV) en Nannin ga (Veendam) 14 Contract PSV voor Quaars EINDHOVEN De 26-jarige Bertus Quaars, wiens contract bij NAC op 30 juni afloopt, zal het volgend seizoen uitkomen voor de Eindhovense eredivisie club PSV, waarmee hy een drie jarige overeenkomst heeft afge sloten. Daarmee is de uit zestien spelers bestaande A-profgroep van PSV weer compleet. Tegen over het vertrek van Eef Mul ders naar AZ '67 en Wim v. d. Dungen naar de FC Diest staat de komst van Peter Dahlquist van Oeregryte 'Gortenburgh) en van Bertus Quaars. Laseroms naar FC Groningen? Theo Laseroms GRONINGEN FC Gronin gen, dat vorige week degradeer de uit de eredivisie heeft be langstelling getoond voor Theo Laseroms. De Groningse club heeft contact opgenomen met de ex-Feyenoorder en huidige tramer van de Belgische twee deklasser AA Gent. In de loop van deze week zullen beide par tijen bespreken of Laseroms de taak van hulptrainer Jan Mak zal gaan overnemen. Britten geklopt door Schotland GLASGOW In een wed strijd voor het toernooi om het Britse voelbalkampioenschap heeft Engeland zaterdagmiddag in het Hampdenpark van Glas gow met 20 verloren van Schotland. Ruim 130.000 toe schouwers, die de regen trot seerden. zagen de Schotten in de vijfde minuut al aan de lei ding komen toen Mike Pejic een schot van Jordan in eigen doel werkte. In de 31ste minuut werd het 20 door een treffer van Lorimer. De Schotten toonden precies op tijd in vorm te zijn voor het wereldkampioenschap voetbal. Doordat Ierland bij Wales verloor (10) veroverde Schot land het kampioenschap van Groot-Brittannië.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 9