iilpencup voor [oordwijk na 1 overwinning Asopos de Vliet is van start NOG GEEN GEESTDRIFT VOOR WK VOETBAL 'ylingen verslaat Quick Boys; grote zege van TerLeede: 5-1 LZ'86 te sterk voor Walvisch Openlucht-receptie en doop van twee nieuwe boten NIO WINT IEI WAG 20 MEI 1974 PAGINA 11 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT iWIJK Met een 51 overwinning op Rijnsburgse Boys heeft Noordwijk de ip voor zich opgeëist. De roodwitte équipe van trainer John Eelman had met iek een afdoend wapen tegen de inzet van de Rijnsburgers, die vorige week J verrassend Quick Boys in een tempo slag achter zich hielden. Bovendien waren de jwijkers zaterdag voor 800 toeschouwe rs ongewoon slagvaardig, wat overigens niet egen dat de uitslag best hoger had kunnen uitvallen. anaal toe immers verscheen {ring alleen voor de wissel- doelman Sam De Mooy; eii =ie malen schoof Bröring de (j het doel. E en 7-1 score veel te geflatteerd zijn ge- ij Rijnsburgse Boys. dat nog concurrent van de Noord- is. was de dieptepass troef, rcwcijienmaal zou die taktiek suc- ih en wel in de 22ste mi- rust toen Jac den Heyer de oor zijn doel staande doel- bofetant Smit met een uitge- hb passeerde. Van spanning echter al niet meer worden i Na de eerste helft had t al een beslissende 2-0 tg opgebouwd. Nadat De oir - kopbal van Bröring knap rerkt werd het verschil van in de 21ste minuut voor de score tot uiting ge- jan Willem Bogers zette de de rechtervleugel scherp Albert Spaanderman knal- iter ineens in: 1-0. Vier mi- 'as het al 2-0 toen Bröring aanspeelde, De Mooy voor de tweede asloos werd gelaten. Rijns- werd vier minuten na Btting al het zicht op de ling ontnomen door Albert die de bal vlak onder deponeerde3-0. Hoewel Boys in de 22ste minuut Heyer tot 3-1 terugkwam de derdeklassers de span- het overigens aantrekkelijke i meer terugbrengen. En dat Noordwijk toch een tweetal ïad moeten aanbrengen. Ton van Kesteren Siem Klinkenberg nam de Jaap van Kesteren. De c? werd zelfs nog verder 1 ïd door Noordwijk. Al I door Klinkenberg, die van afstand doeltreffend aan- vervolgens, in de 34ste mi- or Cor Vreugdenhil: 5-1. De r hoge Tulpencup was het bezit gekomen van I dat eerder Quick Boys Katwijk (2-1) achter zich tse Boys kwam naast de in Den Heyer niet verder gevaarlijke acties van Ni- Noordwijk speelt a.s. za- i eigen terrein tegen het Sexbach. Aanvang half drie. m §en-Quick Boys hij NHEIM Met nog slechts met de Leidse topclubs pi urg a.s. (zondag) en UVS 1 Juni) voor de boeg naar de tweede klasse ge- bebiftrde Sassenheimse Teylin- steeds op het eerste verlies nederlaagserie ter gele van het vijftigjarig be- zaterdag-eersteklasser 3oys, die dit weekeinde als str> tegenstander in Sassenheim werd met een 10 neder- tonfronteerd waardoor de lid Boze gelijke spelen van Ter Noordwijk nog steeds de nltaten in dit toernooi zijn. s kreeg zaterdag in de minuut van de wed- wigens nog wel de kans om ieder geval van de houden. De doorgebroken am', a der Plas schoot echter et uitgestoken been van de rroep Kr betrouwbaar keepende a der Plas schoot echter et uitgestoken been van de betrouwbare keepende ervorst op. gelijkspel zou een incom- t Boys Jan van der Ie Verdoes. Gerrit Pronk, ikenberg en Jaap Erikhui- •aken, terwijl Arie Rem- voor het eerst sinds enke- Sktf® na zi n blessure aan ebanden weer meespeelde llfi B teveel hebben gekregen, bnder topscorer Henny Zoet, Jan Meyer en Frans obelen spelende Teylingen torende de gehele wedstrijd fellere inzet een licht en het was aan de lank- «^öd van de Leiderdorpse ar tier te danken dat de ne- voor Quick Boys met T' Woes, Cor Pronk en Corrie V'm als niet onverdienstelijke tot 10 beperkt bleef. ■Wat Cees Hoogenboom hal- de eerste helft Teylingen been van Bert Verdoes op gezet, trad Rosier niet op gedingen tegen Hans Berg Witteman binnen de lijnen strafschopgebied. Rosier We zelfs een treffer van Arie Jonker wegens buitenspel. En dat terwijl Jonker vanaf het mid denveld alleen oprukte. Quick Boys doelman Floor Schaap had tenslot te ook niet over pech te klagen, toen een schot van Peter van der Vlugt buiten zijn bereik tegen de paal be landde. Ter Leede SASSENHEIM Toen het uit de zaterdag eerste klasse gedegradeer de Ter Leede zaterdagmiddag in de rust van het duel met Hillegom in de voorronde van het toernooi om de Sikkens Toren van het Jubile rende Sassenheimse GWS met 0 1 achterstond, leek een nieuwe sen satie in dit nog toe zeer geslaagde monstertoernooi zestien deelne mende streekclubs met de finale op 17 augustus op komst. Immers: Ter Leede, dat in de competitie 22 duels nodig had om 12 keer te sco ren zou het tegen een zeker niet onverdienstelijk spelend Hille gom erg moeilijk krijgen de ach terstand weg te werken. Temeer, daar de "beste aanvallers", Maup Spaargaren en Sjoerd Boot bij Ter Leede ontbraken en de Sassenhei- mers met de 01 score (doelpunt van Bart Pijpers in de 39ste mi nuut) niet eens slecht waren weg gekomen, omdat Ter Leede-doel- man Wim van Harskamp in die eer ste 45 minuten de bal na strafschop naast zijn doel zag verdwijnen. Ter Leede kwam met een omge zet elftal na de wisseling evenwel ongekend terug. Nieuweling Pim Schoornagel, niet meer zo jeugdige speler (28), scoorde al in de eerste minuut van de tweede helft de ge lijkmaker en nadat Hans Keuning twee minuten later voor 21 had gezorgd was het na een kwartier spelen opnieuw Schoornagel, die de Hillegomse defensie passeerde. Hil legom was op dat ogenblik een ge slagen ploeg en Ter Leede liep in de 20ste en 38ste minuut door doel punten van Jan van Leeuwen (op merkelijk detail: alle doelpunten kwamen van niet-eerste-elftal-spe lers van het afgelopen seizoen) tot 51 uit. Ter Leede ontmoet nu in de kwartfinales van het toernooi de winnaar van het duel Oegstgeest Warmunda (dinsdag 28 mei) Woensdagavond treden Valken '68 en Katwijk reeds in Sassenheim aan (7 uur) en zaterdag 25 mei spelen UDO en Foreholte de eerste kwart finale. LFC-Spcl. Lisse Spel. Lisse heeft voor een verras sing gezorgd door het twee klassen hoger spelende LFC met 13 te ver slaan. Aan de Boshuizerkade wens ten de kanaries zich echter niet over- Verschoor uitkomende LFC de eer houden. Zaterdag wonnen de rood- Doelman Sam de Mooy van Rijnsburgse Boys stort zich op de balvoordat Rudi Bröring (links) van Noordwijk gevaarlijk kan worden. (Foto Jan Holvast) dreven in te spannen. In tegenstelling tot de Lissenaren, die vooral in de eerste helft een grote inzet toonden. Het leverde de Bollenstrekers, die ditmaal met Jack v. Ruiten uit laat ste man speelden (in plaats van de met voetballen gestopte Hans Hoog kamer) en met jeugdspeler Fred Dobbe in de spits voor rust twee goals op. In de tiende minuut rondde Harrie v. d. Zwet voorbereidend werk van Fred van Zeist af en kort voor de wisseling bracht Frans v. d. Laan de stand op 0—2. Twintig mi nuten voor tijd werd het ongeïnspi reerd spelende LFC zelfs op een 0— 3 achterstand gezet door Harrie v. d. Zwet, nadat opnieuw Fred van Zeist de voorbereiding voor zijn rekening i Eijgen. Veteranentoernooi Lugdunum heeft het veteranen- toernooi van LFC aan de Boshuizer kade gewonnen. Het legde daardoor beslag op de zuidwesterbokaal, die werd uitgereikt door de vice-voorzit- ter van LFC, de heer G. den Dub belden. Tweede werd het organise rende LFC en derde Oranje Groen. De sportiviteitsprijs, de Boshuizer- cup, werd door de heer V. d. Klugt uitgereikt aan Texas/DHB. Vierdeklasser DOCOS heeft aan witten met maar liefst 61 van OSC in Den Haag. Wim Hagen scoorde driemaal, en Jos Reizevoort, Rob Aniba en Theo van der Veer ieder eenmaal. Voor de Hagenaars die in technisch opzicht duidelijk tekort schoten, redde Van der Meer de eer. Gisteren was DOCOS aanmerkelijk minder produktief. Tegen vierde klasser ESTO kwamen de Leidenaars niet verder dan een 00 gelijkspel. Wel knalden Jan van Polanen en Ruud van der Meel de bal op paal en lat. DOCOS-doelman René Dub- beldeman is niet in moeilijkheden geweest. LEIDENAan de top van klasse 2A van de waterpolocom petitie is dit weekeinde geen wijziging gekomen. Koploper LZ Ü86 won in De Vliet gemakkelijk met 9—2 van het zwakke De Walvisch en doordat De IJssel ook won (1—4) tegen DWT blijft de Deventer ploeg zes punten achter op de Leidenaars. die één wedstrijd meer gespeeld hebben. Dit weekeinde speelde LZ '86 zfjn eerste echte thuiswedstrijd. Evenals De Zijl/LGB is LZ '86 voor zijn wed strijden in het binnenbad al jaren aangewezen op de randgemeenten. Omdat in Leiden geen waterpolofa- oiliteiten aanwezig zijn, speelden de Leidse ploegen eerst enige jaren in Katwijk en nu in Leiderdorp. De overwinning van LZ '86 op De Walvisch is op zeer regelmatige ma nier tot stand gekomen. Door Joop Sier a en Fried Elzenga kwamen de Leidenaars in de eerste periode aan een 20 voorsprong. Ook in de twee de periode buitte de ploeg van coach Versluis het overschot aan snelheid goed uit. Jan de Graaf schoot de stand naar 40, en De Walvisch ^at tegen de Leidse verdediging o~en vuist kon maken, moest wachten tot de Leidenaars voor een minuut met een man minder speelden, voordat het via Matée tegen kon scoren (4 1). Joop Siera schoot nog voor het rustsignaal 51 in. LZ '86 liep in het derde speldeel gestadig uit. Jan de Graaf, die een terugstuitende bal het goal inzwom, en Joop Siera waren de schutters die de stand op 71 brachten. De rood- wit-blauwen probeerden in het laat ste soeldeel nog wel de tien vol te maken, maar nadat Dick Houthoff na aangeven van Jaap Bakker 81 had gescoord was het de beurt aan De Walvisch, dat door Van Osch van een numerieke meerderheid profiteer de: 82. Verder dan 92 kwam LZ'86 niet meer. UVS gaat om 2 uur spelen LEIDEN UVS heeft bij de KNVB een verzoek ingediend om de thuiswedstrijden komend seizoen a-m twee uur te laten beginnen. Secreta ris Polane: „De invoering van de hoofdklasse betekent in veel geval len een langere reistijd. We dach ten dat deze vervroeging van een half uur voor alle partijen alleen maar gunstig is". LEIDERDORP Asopos de Vliet is zaterdagmiddag officieel van wal gestoken. Ronald Maaskant, die het tien leden tel lende bestuursteam van de nieu we roeicombinatie als voorzitter zal aanvoeren had er slechts één hamerslag voor nodig. Die klonk tijdens een buitengewone verga dering, waarop eerst de vertrek kende bestuursleden dechar ge werd verleend en vervolgens 't nieuwe bestuur werd geïnstal leerd. Daarna werden de vlaggen van Asopos en De Vliet gestreken onder het zingen van de clublie deren. Naast de nationale drie kleur en de wimpel van de Hei- neken-vierkamp ging toen de nieuwe vlag in top. Daarmee be lastte Dilly v. d. Berg zich, de voormalige praeses van De Vliet, die wegens drukke werkzaamhe den van een functie in het nieuwe bestuur heeft moeten afzien. Daarin hebben wel zitting: Ro nald Maaskant (voorzitter), Em ma de Lange (vice voorzitter), Luc Röst (penningmeester), Leen- dert de Visser (secretaris) en de commissarissen Frits Hendriks «raceroeien heren), Hetty Dekker (raceroeien dames, Jacques Stokman (sociëteit), Adri Krol (gebouwen), Piet v. d. Linden (materiaal) en Carla Snijders, (fuifroeien). De verwachting is dat het aantal leden in november wanneer de algemene ledenver gadering wordt gehouden, zal wor den teruggebracht tot 7 a 8. Een van de eerste taken van het nieu we bestuur zal zijn de resterende 45 a 50.000 gulden op tafel te bren gen voor de nieuwbouw. Na de vol trekking van het "huwelijk" volg de een openlucht-receptie. Zonder sprekers, maar wel met tal van genodigden onder wie de voor zitter van de roeibond, de heer Suurmondt, en verder o m. depu taties van Triton, Njord, Hades en de Sportstichting, 's Avonds was er een diner en werd een borrel geschonken in de so ciëteit. Aan de officiële start van Asopos de Vliet ging een vloot- schouw voor de ouders op de Zijl vooraf. Als extra attractie konden de ouders zich ook zelf in de boot laten nemen. Daarna werden op de Dwarswetering voor de boten- loodsen twee nieuwe boten ge doopt: een skiff door dr. Maas, clubarts van Asopos de Vliet en een acht door mevrouw Tichler- Moerman, wethouder van Lei derdorp. De festiviteiten rond de fusie van Asopos de Vliet beperk ten zich tot één dag om "de con centratie van de wedstrijdroeiers, die het komende weekeinde al weer deelnemen aan de jubileum- wedstrijden van Njord niet al te zeer te verstoren". Dat kon de feestvreugde zaterdag echter niet temperen. Er werd volop getoast en gezongen, ook al beschikt Aso pos de Vliet dan nog niet over een nieuw clublied. Iedereen is in de gelegenheid gesteld zijn muzi kale talenten te demonstreren. De beste creatie zal zo snel mo gelijk worden uitgekozen. Ronald Maaskant, voorzitter van Asopos de Vliet, toont het bord waarop de naam van de nieuwe combinatie prijkt. (Foto Jan Holvast) Alphen behield leiding ALPHEN AAN DEN RIJN De Al- phense midgetgolfers behouden door een simpele 8-0 overwinning op Heerhugowaard 2 de leiding van de hoofdklasse West. Samen met Me- demblik dan wel. Volgende week staat de grote match tussen deze twee op het programma. Medemblik (al jaar en dag kampioen) zal het wel moei lijk krijgen in Alphen. Dat werd gisteren duidelijk toen Alphen B. Pijnacker, L. Hendriks, D. Koster en P. de Graaf - al in de eerste ronde een gat van 84! punten sloeg. Ook de drie resterende ronden werden zonder enige bedreiging gewonnen, waarbij de Alphenaren opvielen door hun constante spel. Met de re gelmaat van de klok werden er rondjes van onder de 30 gedraaid. Dat lag overigens in de lijn der ver wachtingen want Alphen had zater- dat de baan al verkend. Dick Kos ter verbeterde zelfs nog het baan record van Heerhugowaard door een ronde van 24 punten op het score bord te brengen. De persoonlijke totalen over de vier wedstrijdronrien waren: Bart Pijnacker 137, L,eo Leo Hendriks 118, Peter de Graaf 132 en last but nog least Dick Kos ter 115. Het team-totaal mocht er met 502 punten overigens ook best zijn. En dat op een uitbaan! RIJP WETERING Na de over winning op het Haagse Kwiek Sport hebben de handbalsters van het Rijpweteringse NIO nog één ount nodig voor het hijsen van de fcam- pioensvlag. Het werd 11-6 voor de thuisploeg. Pas in de slotfase kon NIO de overwinning veilig stellen. De Haagse dames konden het tot 6- 6 aardig bijbenen. Daarna hakte Nio de knoop door en stootte naar een ruime overwinning. „Een opivindende rel rond samenstelling Nederlandse selectie zou een goede uitiverking kunnen hebben Bob Spaak heeft in een interview met collega Paul van Beckum in onze krant van donderdag op de slechte planning van, annex de coördinatie tussen FIFA en UEFA gewezen: net zgn we in Europa een beetje door de bekers heen of we moeten weer aan de bak voor het wereldkampioenschap. Door Fred Racké Nog daargelaten, datde FIFA zélf in die bekerstrijd al aardig rommelde door de competitiefinales in de diverse landen volkomen uit het oog te verliezen en pal daarop de Cupftoales te plannen, zitten we ook nog met het feit. dat in diverse landen die voetballers óf nog uithijgen van kampioens- of degra datiestrijd, óf eerst nog maar een poosje met vakantie zijn gegaan omdat het toch nog wel even zou duren voordat West-Duitsland aan de orde kwam. Diverse landen, maar Nederland in het bijzonder. Is het eigenlijk een wonder, zo vroeg ik me gisteravond af. dat er nog alsmaar geen enthousiasme voor dat wereldkam pioenschap in ons land de kop opsteekt? We hebben net een spannende competitie-finale achter de rug, we wachten nog op Feyenoord en Tottenham en op de buis ontrolt zich intussen nog even een Cupfinale-met-barrage. En daarnaast worden we dam ook nog geconfronteerd met lieden als Willy van der Kuylen, die liever met vakantie gaan dan naar het wereldtoernooi en voorts kan nog niemand zich opwinden over „Oran je" omdat niemand nog weet, wie er eigenlijk in dat Oranje zullen gaan voetballen. Kreeg je, bedenk ik. nou nog maar eens een lekkere rel, omdat bij de 22 opeens niet één of andere vedette blijkt te zijn opgesteld, of zoiets. Dan konden we ons over dat wereldkampioenschap druk gaan maken en dan zou Van Wamelen misschien ook nog wel wat paspoorten meer verkopen. we bij de laatste vier zouden komen, maar nu geloof ik, dat we de eerste ronde niet eens doorkomen", een stem uit vele geluiden. Zou Rinus Michels dat nou wel gebruik van moeten maken. In weten? Als het zo is, dan zou de langzamerhand naar het noorden oprukkende supervisor daar maar mentaal opzicht. Van het Neder lands elftal een underdog maken, de jongens ervan doordringen, dat ze niet zoals internationaal wordt gezegd een zeer gevaarlijke outsider zijn, maar gewoon een onderhond, die er het beste van moet zien te maken en dat dan vooral door middel van bijkans onblusbare strijdgeest. Zou Rinus dat kunnen? Ik geloof van wel. En dan kan het goed werken. Je moet natuurlijk nog maar afwachten of niet inderdaad een deel van de spelers a) gewoonweg moe is van het afgelopen seizoen (Feyenoord') en b) niet net vrese lijk verwikkeld zijn in transacties met oog op het volgend seizoen (Neeskens etc.) want dan wordt het nog weer een stuk moeilijker. Maar niet onoverkomelijk, als die knellende band van de overtrokken verwachtingen maar wat losser wordt. Gelukkig lopen er bij de leiding ook nog „gemakkelijke" mannen rond, die zich niet via dit WK hoeven bewijzen. Michels blijft nog bij Barcelona, de dokter gaat tóch weg bij de KNVB en Cor is onderdak bij Standard Luik. Zij kunnen ontspannen beginnen aan de oefencampagne, kunnen boven dien nog wijzen op een dosis ongeluk (blessures Van Beveren, Hulshoff, Israel, Mulder etc.) zodat ze onbevangen alles op het moreel kunnen gooien. Op die manier krijg je misschien toch nog wel de goeie sfeer in de ploeg en dan zullen ze dat daarginds wel merken. Gaat het goed, dan kunnen we tijdens het WK de vlaggen alsnog tevoox-schijn halen, mocht dat niet het geval zijn, dan heb je op 7 Juli altijd nog de kans, dat Joop Zoetemelk in de gele trui rijdt, of dat Okker Wimbledon heeft gewonnen. Zodat die vlag niet voor niks van de zolder komt, want Juichen zullen we.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 11