"Het seizoen is voor ons immers al goed" Hulshoff: "Ik heb absoluut niets willen forceren" MONNIKEN... Traag Argentini sterk genoeg voor winst: 1-0 AJAX KOOPT MIDDEN VELDER TOEN NIET, NU WEL Treytel: Tegen de Spurs ontspannen spelen 1 1 1 a i a i i a a i i a a i i a a I i i a LOTTO Politie schiet supporter dood Neem gewoon Durex beter voor beiden. MAANDAG 20 Mg J V SPORT Mei 1970. Als eerste Nederlandse club wint Feyenoord tegen Celtic de machtige Europa Cup. In het vlieg tuig van Milaan naar Rotterdam terug gaat Ernst Happel bij wij ze van taktische zet naast Eddy Treytel zitten. De triomferende trainer naast de ongelukkigste spe ler uit zijn selectie. Inderdaad, meest ongelukkige. Want Ernst Happel had voor de finale een be roep gedaan op veteraan Eddy Pie- ters Graafland. Hij liet Eddy Trey tel, zijn vaste doelman, op het laat ste moment vallen Treytel was volgens de Oostenrijkse trainer in die periode psychisch niet opge wassen tegen Celtic, dat als een echte Britse club zoveel hoge voor zetten in zijn spel deed. Mei 1973. Als eerste Nederlandse club wil Feyenoord ook het toernooi om de „derde Europese beker" win nen. De opponent in de eindstrijd: Tottenham Hotspur, een echte Brit se ploeg. En wat vindt Eddy Trey tel, een door de jaren heen erg zelfbewust geworden Eddy Treytel, van deze tegenstander? De 27-jarige doaliuan: „Fijn om tegen te spelen. lui voetballen altijd in hetzelf de patroon. Je kunt als keeper steeds zien aankomen wat er gaar gebeuren. In negen van de tien ge vallen een hoge voorzet. Nou. daar stel je Je dan op in. Werkelijk, ik speel graag tegen clubs als de Spurs. Zoals ik destijds ook graag tegen Celtic had gevoetbald". LONDEN Eddy Treytel maakt bepaald niet de indruk dat hij bezeten is van voetbal. Wel licht komt dat door zijn uitspraak: „Als ik ermee stop, zie je mij niet meer in de voetballerij terug". Wellicht door zijn houding, die voor niet-ingewijden opmerkelijk koeltjes aandoet. Na een wedstrijd in de Kuip blijkt Eddy Treytel bijvoorbeeld altijd de eerste Feyenoorder die omge kleed is en na een uiterst kort bezoekje aan de koffiekamer verdwijnt hij dan. Verder komt hij bij de pers nimmer met pikante uitspraken aan. Hij loopt de verslaggevers na een simpel knikje voorbij. Je zou uit dit alles de conclusie kunnen trekken dat Treytel weinig ple zier aan zijn sport beleeft en dat hij zich als prof, als vedette ten opzichte van de buiten wereld slecht verkoopt. Die conclusie is fout. Door Rob Vente Eddy Treytel: „Natuurlijk beleef lk plezier aan het voetballen. Trou wens, dat móét Je hebben als prof voetballer. Anders kun Je zelfs nóóit tot een echte topprestatie komen. Geloof maar niet dat ik aan geld denk. als ik het veld opga. Sterker, als ik geen plezier meer in mijn sport zou hebben, zou ik er meteen mee stoppen". „En dat ik na een thuiswedstrijd nogal rap verdwenen ben, is een andere zaak. Alle andere spelers hebben een vrouw, waar ze bij gaan zitten. Nou. ik als vrijgezel zoek na de wedstrijd snel in de stad mijn vrinden op. Mag ik alsjeblieft?" „Tja, en dan de pers, hè. Kijk, ik za nóóit verslaggevers opzoeken. Ik ga er van uit: als ze iets van me willen weten, komen ze wel naar mij toe. Als ze dat doen, geef ik al tijd normaal antwoord. Ik heb nog nooit een verslaggever in de kou la ten staan. Maar als ik teleurgesteld ben, huil ik niet bij de pers uit wat voor jullie misschien wel inte ressant zou zijn en als ik gek van vreugde ben, laat ik dat ook ergens anders blijken. Van mij zul je inderdaad geen wilde uitspraken horen. Nooit". „En nu zeg je wellicht: Je verkoopt je slecht. Nou, misschien is dat wel zo. Maar het enige dat ik verkoop is lak. Ik ben er vertegenwoordiger in, hè". Populariteit Je redenering doet het wel, maar toch komt het waarschijnlijk door je houding dat je bijvoorbeeld niet de populariteit haalt die je voor ganger, Eddy Pieters Graafland, had. Eddy Tkeytel. schouderophalend „Was Pieters Graafland heus in de Kuip zo vreselijk populair? Nou Ja, in elk geval kun je PG en mij niet met elkaar vergelijken. We hebben gewoon een ander karakter. Maar toch geloof ik niet dat ik er bij de supporters slecht opsta. Afgelopen zaterdag bijvoorbeeld kreeg ik in Apeldoorn, van de supportersclub die daar zit, een prijs, omdat ik dit seizoen de meest constante Feyen oorder was". Je had inderdaad ee seizoen. Al was de start niet zo best. De keeper: „Ik geef toe, het liep in 't begin niet best. nu wil ik daar geen excuses voor zoeken zó ben ik niet maar het feit dat we toen in de achterhoede elke keer weer in een andere samenstelling speelden, heeft er ongetwijfeld toe bijgedragen. Op het laatst wist ik niet meer wie waar stond. Maar toen we eenmaal de vaste samen stelling te pakken hadden, ging het ineens stukken beter". Zo goed zelfs, dat je nu een serieu ze kandidaat voor München bent- Realist Eddy Treytel: „Ik hoop na tuurlijk wel op dat toernooi lo gisch; maar volgens mij kiezen ze Van Beveren, Schrijvers en Jong bloed. En als Van Beveren het niet haalt, kom ik er bij. Of Ton Thie". Eddie Treytel, op bovenstaande foto de verslagene in de eerste wedstrijd tegen Ajax: „Ik ztün uithuilen bij de pers als ik teleurgesteld ben". Morgenavond Morgenavond tegen Tottenham Hotspur. Je zei al dat het Engelse sterk voetbal je ligt. „Tempo voetbal, hè. En allemaal hoge voorzetten. Als ze op een me ter of tien van mijn doel komen, moet van Daele of Ramljak ze hebben. Komt de voorzet dichterbij, dan moet ik er uit. Verder moet ik op de ingooien van die lange Chi- vers letten. Die gooit de bal voor het doel en dan komt Mike Eng land op en probeert te koppen". „Ja, ik ben tamelijk optimistisch over de afloop. Ook al omdat we nogal ontspannen kunnen voetbal len. In elk geval niet onder zo'n grote druk als de laa.ste competi-- tiewedstrijden. Doordat we kam pioen zijn geworden, is het seizoen immers al geslaagd. Pakken we de UEFA Cup óók nog dan wordt het een volledig geslaagd seizoen. Al moet je uit deze woorden ook weer niet opmaken dat ik de UEFA Cup als een soort lekker toetje be schouw. Dat ik het allemaal niet zo belangrijk vind. Zo is het nou ook weer niet. Ik vind de Europa Cup 3 zelfs belangrijker dan de Cup voor bekerwinnaars". Eddy Treytel: „Daar zullen we morgen toch mooi lak aan hebben. We zullen er niet opgewonden van raken". Gele kaart Tegeu VFB Stuttgart wond je jezelf nogal op tegen de scheidsrechter, hetgeen je uiteindelijk op een gele kaart kwam te staan. niet mogen overkomen. Ik t moeten beheersen. Of me in eli val op een andere manier i uiten. En nu kun je wel j ach. één zo'n kaartje is nj« Maar dat is het wél. Als j morgenavond gedwongen word een tegenstander die me voort onderuit te halen, kan me t een kaart opleveren. Dat i betekenen dat ik er in de i niet bij kan zijn. En daar b ik dan mezelf en de ploeg Nee, tot zo'n geintje als ln 8 gart laat ik me niet meer u verleiden". Heb je nog iets te -eggen ow onderwerp wa-"" wi hebben gehad? ADVERTENTIE BREDA Hoe is het nou met Barry? Geneest de blessure van Neerlands allerbeste voorstopper inmiddels zo voorspoedig dat supervisor Michels zijn naam bij de 22 München-klanten neerpent? Een deel van de 7000, die zaterdag het zomeravond- partijtje dat NAC en Ajax voor Peter van de Merwe speelden bijwoonden, werd mede door die vraag naar Breda gedreven. Door Ger Stolk Die mensen, trouwens, kregen na 32 minuten spelen de schrik van hun leven. Want Barry Hulshoff, maan den geleden als gevolg van een on schuldig duel met NAC-speler Henk de Rooy plotseling bij de kwakke laars Van Beveren, Drost. Israel, Jeuring en Mansveld, verliet vroeg tijdig het veld. En wat boekdelen leek te spreken, Barry Hulshoff 6c udde heftig van nee. Toen nog later Ajax-fysio-therapeut Van Gorp via de microfoon werd opgeroepen, kon je alom horen mompelen dat Barry Hulshoff zeker niet naar München gaat. Geen zorgen Hulshoff: „Maak Je geen zorgen. Ik 1 2 3 Cambuur-Willem II Heracles-Excelsior Vitesse-Volendam Veendam-Fort. VI. PEC Zw.-Eindhoven SW-Helmond VW'De Volewijck. Den Bosch-Wagen. SC Amersf.-Heerenv. FSC-FC Dordrecht RBC-EIinkwijk Limburgia-HDVS Quick N.-Germanicus De winnende getallen in de West- duitse Lotto zijn20, 36. 37, 41, 43, 48. Resevegetal: 21. Olympianummer; Q73&. ben eruit gegaan omdat ik geen stuivertje risico wil nemen. De knie heeft zich uitstekend gehouden. Conditioneel merkte ik echter dat het niet je van het is. Daarom heb ik niets geforceerd. Ik schudde met mijn hoofd naar de AJax-bank om te kennen te geven dat ik nergens last van had". Daarvoor had Hulshoff gepoogd wedstrijdritme op het middenveld op te doen. Hulshoff: „Wanneer je tegen een lastige spits als Stanley Bish onmiddellijk in de mandekking kruipt, moet je gelijk gaan aanzet ten. sprintjes trekken, kortom alle maal dingen doen, die niet zo ge weldig goed zijn voor iemand, die geen wedstrijdritme heeft. Wat ik bedoel is. dat Je op zo'n manier een spierblessure hebt. voor Je het weet. En dat kan ik helemaal niet heb ben op dit ogenblik. Na een kwar tier ben ik als voorstopper gaan spelen, omdat ik voelde dat ik er toen door was". Geen advies Een manier van werken, die Huls hoff in zijn eentje uitdokterde. Al vorens tegen NAC benefiet-voetbal te bedrijven, zou hij aanvankelijk nog geadviseerd worden door spe cialist Co Greep. Barry: „Maar Greep bleek niet in Breda aanwezig. Hi1 is professor geworden en moest plotseling in Maastricht zijn. Toen ik op het veld stond, toen ik dus zelf de beslissing had genomen om te spelen, kwam er een telefoontje van Greep". Je SDreekt over een gebrekkig wed strijdritme. De conditionele achter stand waarvoor iedereen zo bang is geweest, was er tegen NAC? Hoe gaat het verder? Hulshoff: „Ik denk dat het donderdag en/of zon dag tegen respectievelijk HSV en Argentinië op hetzelfde zal neerko men. Hooguit een halve wedstrijd. Michels heeft me doen weten dat het geen noodzaak was dat ik met Ajax tegen NAC zou spelen. Ik wil de dat zelf. Misschien wordt het de komende week alles of niets. Buigen df bars ten. Bovendien spelen we dinsdag ïn Zeist nog een nartiltle Wat me de enige zorg geeft is dat er nog vocht in de knie zit Niettpmin ben ik vanavond iets optimistischer ge worden. Ik heb vorige week gezegd dat ik dertig procent kans heb om naar München te gaan. Inmiddels geef ik me zelf al veertig procent. Ik heb ook nog wat tijd. Tenslotte NACAjax 44, ruststand 10. ScheidsrechterFrans Derks. Toe schouwers: 7.000. Versterkt NAC: Van Dongen; Van Ierssel (FC Twente), Graauwmans, Vermeulen, Bakker; Van de Dries. Quaars, Bouwmeester; Brou wers/Van Rooy, Bish (Roda JC), Graauwmans (FC Den Bosch). Ajax: Stuy; Swart Blankenburg, Hulshoff/Varga. A. Mühren; Keizer Haan, G. Mühren; Rep, Mulder Steffemhagen. Bij NAC was Jan de Jong geblesseerd. Ajax deed het. zonder Krol, Suurbier en Neeskens. Haarms liet voorts uit psychologische redenen Sjaak Swart, die weken geleden beloofd was als rechtsbuiten te opereren, als verdediger spelen. Rep maakte als rechtbuiten twee doelpunten. Derks. die recentelijk tijdens een scheidsrechtersvergadering een voor stel zag afgewezen om in een ande re kleur dan zwart wedstrijden te leiden, draafde 'in witte tennistrui rond. Quaars 10, Rep 11, A. Mühren 12, Bish 22. Steffenha- gen 23, Van Rooy 3^3, Bish 43, Rep 44. moet de definitieve selectie uiterlijk 4 juni zijn opgegeven". Twijfels over Barry Hulshoff, met Jan Mulder gaat het goed. KNVB- arts Frits Kessel heeft gezegd dat de knie van Mulder voor de volle honderd procent is genezen. Slechts de vleeswond, die Mulder tegen Tel star opliep, is nog niet helemaal ge heeld. Mulder bewees dat tijdens de bene fiet. Hij nam de bal goed aan, ver snelde als in zijn beste dagen en trok sprintjes in de diepte. Kortom, Oranjes rechtsbuiten in München heet vrijwel zeker Jan Mulder. ADDIS ABEBA Tenminste één toeschouwer werd gedood en ver- scheidenen werden gewond toen de politie van Addis Abeba gisteren 't vuur opende om ongeregeldheden tijdens een wedstrijd om het Afri kaanse voetbalkampioenschap te onderdrukken. T.rnen Een Nederlandse heren- turnploeg is zaterdag tijdens inter nationale wedstrijden in Mainz als derde geëindigd met een totaal van 155,40 punten. Eerste werd West Duitsland met 160,80 op de tweede plaats gevolgd door de Scandinavi sche ploeg met 160,20 punten. De opbrengst van de benefietwedstrijd NACAjax (44) was bestemd voor oud-doelverdediger Peter van der Merwe, die hier in een rolstoel naar de tribune wordt gereden. HERZOGENHORN Roberto Ri- velino trok zijn grimmigste gezicht. En hij niet alleen. Toen de uit 22 spelers bestaande Braziliaanse voet balploeg voor het wereldtoe rnooi uit de luxueuze autobus stapte, die haar van het vliegveld van Basel naar het Zwarte Woud had gebracht werd er niet alleen binnensmonds gevloekt. Woedend luchtte Rivelino zijn gemoed tegen de kogelronde masseur Americo. die in Duitsland reeds zijn zesde wereldkampioen schap meemaakt. "Wanneer ik deze eenzaamheid hier zie. dan hadden we beter allemaal monnik kunnen wor den. Drie weken zullen wij hier door brengen als in een klooster". De toorn van de wereldkampioenen 1970 was niet geheel onbegrijpelijk, want het trainingskamp in Herzogen- horn, waar de spelers tot 6 juni zul len verblijven, is volledig van de buitenwereld afgesloten. Van Feld- berg uit leidt een smalle, niet eens geheel geasfalteerde weg naar het op 1500 meter hoogte gelegen onderko men. dat naar de mening van trai ner Mario Zagalo ideaal voor de laatste voorbereidingen voor het wereldkampioenschap is. De spelers hebben er op dit moment echter an dere gedachten over. Om de bijna beangstigde stilte te bewaren zijn er-bovendien nog enor me veiligheidsmaatregelen getrof fen. Beambten van de grenspolitie hebben een ring rond het hotel ge legd en waken dag en nacht met het geweer aan de schouder en honden voor het heil van de prominente gas ten. PARIJS Het elftal van Ar- jentinië, een van de zestien landen die zich geplaatst hebben voor de eindronden van het toernooi om het wereldkampioenschap, heeft zater dagavond in het Pare des Princes tn Parijs met 10 gewonnen van Frankrijk. Ruim 45.000 toeschou wers zagen de Argentijnen na 23 minuten het enige doelpunt scoren loor Mario Kempes Zondag as. speelt Argentinië in 't Olympisch Stadion in Amsterdam 'egen het Nederlands elftal. Ongetwijfeld de gevaarlijkste man bij Argentinië was de maker van het doelpunt, Mario Kempes, 'n schrale aanvaller, met afgezakte kousen en lang haar, die voortdu rend bleef penetreren in de Franse AMSTERDAM Ajax heeft dit weekeinde een contract voor drie Jaar gesloten met John Dusbaba, die het afgelopen seizoen als centrale verde diger voor FC Den Haag speelde. Manager Hans Kraay van Ajax ver telde dat Dusbaba niet is aangetrok ken wegens dreiging van een mo gelijk vertrek van Johan Neeskens "Wij wilden", zei Kraay, "een Jon ge speler achter de hand hebben er wij menen die te hebben gevonden Ir John Dusbaba. een groeiend talent Het blijft natuurlijk mogelijk dat wi' Dusbaba, die geregeld voor het Ne derlands UEFA-Jeugdelftal speelde, en die net achttien jaar is eerder no dig zullen hebben dan wjj hopen en verwachten". .erdediging. Door zijn harde moest hij echter vele fluitcom van het publiek in ontvangst men. Bij een aanval liep "nij drietal Franse verdedigers I als kegels, in een wanhopige p de bal te pakken te krijgen. I genstelling daarmee was h punt, dat hij op uiterste I wijze scoorde. De Argentijnse l was vol lof over het Franse i "Het is een bekwame ploeg e al Mo'ltitor speelt erg sterk." fan Kovacs wilde nog wel even ciseren: "De Argentijnse stri is gebaseerd op een sterke t Maar toch geloof ik niet dat ploeg ver komt in het wadi pioenschap. De ploeg heeft tijd nodig om tot doelpunten t men. Dat kan funest worden Duitsland. Ik heb de Polen spelen en die voetballen veel derner. Hun spelopvatting k en daardoor veel gevaarlijker. Italië bezit een sterker team", dus de oud-AJax coach. Polen Italië spelen in dezelfde groep Argentinië. ADVERTENTIE I Neem toch maar I liever een occasioi van deVW-deala I 3 zekerheden I ^-garantie - ANWB-kei*1^ ^-servicepaspoort J

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 10