tinus Israel mag weg AMATEURS NIET TEGEN TURKEN Volendam verslaat RCL op de 'stip' Wim Suurbier heeft buik vol van Ajax Yergoedingsvrij9 naar FC Brugge? IERSEN IN AERSUM I rtotips Molendijk akkoord met AZ ISKA^eSoeeIlJd Ka. op zaterdagavond Verlenging en penalty's in finale van Zilveren Molentoernooi CSDAG 15 MEI 1974 pen Haag De Turkse voetbal bond heeft de KNVB laten we ten dat de voor 24 mei geplande uitwedstrijd van het Nederlands unateurelftal tegen Turkije niet door kan gaan. Een reden werd niet opgegeven. Wel boden de Turken aan volgend seizoen een uit- en een thuisduel te houden. Het Jonge amateurelftal, met jpeiers tot 23 Jaar, heeft nog wel 11J programma af te werken. Op 28 en 30 mei treft he«t team achtereenvolgens in Nun- speet en Papendrecht Saarland. Op 4, 5 en 6 Juni verblijven de Jeugdige amateurs in Noorwegen, waar tegen het nationale Jeugd- elftal wordt gespeeld. Tot slot volgt op 10 juni in Wezep een wedstrijd tegen Uruguay, dat zich voorbereidt op het eindtoer- nooi om het wereldkampioen schap. Uruguay speelt twee da gen later op het RKC-terrein in Waalwijk tegen het hoogste Ne derlandse amateurelftal. De voetbalvereniging Veen- dam zal met ingang van 1 Juni worden gesplitst in een amateur- en een betaalde afdeling. De KNVB zal worden verzocht het eerste amateurteam in te delen in de derde of vierde klasse van de zondagcompetitie. Het betaal de gedeelte van de nieuwe constel latie zal worden ondergebracht ln de stichting betaald voetbal Veendam, die volgend seizoen waarschijnlijk onder de naam 'PC Veendam' in de eerste divi sie zal uitkomen. De tweede divisieclub Ton geren heeft zich gisteravond ver rassend geplaatst voor de op 26 mei in Brussel te spelen Belgische bekerfinale tegen SC Waregem. Tongeren won de overgespeelde halve finalewedstrijd tegen het als tweede in de competitie om het landskampioenschap geëin digde FC Antwerp met 1-0 door een treffer van Daerden in de 33e minuut. Het duel was in 1-1 geëindigd. De uitschakeling van PC Antwerp heeft tot gevolg dat Standard Luik, waar Cor van het Hart volgend seizoen de trai- der Hart zal zwaaien, niet aan het UEFA-cluptoernooi kan meedoen. j ITTERDAM Rinus Israel is Feyenoorder-af. De uit Am- lam afkomstige libero die zo'n groot aandeel had in Feyen- roemruchte Europa Cup-successen in 1970, is door de Isgroep betaald voetbal van de Rotterdamse club 'vergoe- yrii' verklaard, zoals dat sinds kort heet. Stolt Ijontract van Israel loopt af", manager Guus Brox. „We l hem kunnen binden omdat ipaar weken tekort komt om I de richtlijnen van het plan vergoedingsvrij te zijn. B|e beleidsgroep betaald voet- |eft gemeend dat Rinus te ■erdlensten voor Peyenoord ftehad om niet aan zijn wen- -XÉmoet te komen." j niet uitgesloten dat Rinus Ken Ernst Happel binnenkort lauw met elkaar zullen sa- Ken. De huidige trainer van Egge heeft al laten doorsche- dat. hij dolgraag van de nog de Jong-prljs (2000 meter): Bird (D. Bolwijn) 2.47.4, aap Eden, 3. Klosivier B, 9.20, pl. 2.50, 3.80, 2.50, ,TRIO 1.257.50. Israëls-prijs (le afdeling ter): 1. Mac Buitenzorg (C 2.50.4, 1.25.2, 2. Liselotte, 3. Mwin, toto winn. 12.80, pl. [40, 2.40, kopp. 358. Koster-prijs (le afdeling Jtter): 1. Jacco R. (R. Trom- 10.1, 123.3. 2. Jumilla, 3. Jeze- WINN. 5.60X, PL. 3.40, 6.70 pp. 260.70, trio 603.60. IC F. Jansen-prijs ®eter), 1. Marinette Zandt) *1.27 3, 2. Myrly Terraise, 3. inn. 1020, pl. 4. 1.70, J». 18.50. prijs der merries 2040 me- Henriette Signal <P. Stroo- jttO. 1.21.8, 2. Ironie. 3. Indra Toto winn. 5.90, pla 1.90 1.40 4, trio 108.40. H. Kever-prijs (2440 meter) ma (G. van Eykelenborg) 1235, 2. Koncorde 3. Lovita, im. 5.70, pl. 1.90,2 40, 1.50, *.70. Knipprijs 2000 meter met 1. Imapalt (T. Kooy- [438, 1.21.3, 2. Idas, 3. Jacob |toto winn. 3.90, pl. 1.90, 7.10, 136.40. trio 30.90. ie Ko6terprijs (2040 meter) tatart: 1. Jan Hollandia (B. Jkamp) 2.44.2, 1.22.1, 2. Ida WDe, 3. Janneke Princes to- 14.90, pl. 3.40, 7.50, 7 20, kopp Kosterprijs 1600 meter met r;: 1. Judy Buitenzorg (W. 12.10.7, 1.21.7. 2. Lolo Bui- 3 Karme Buitenzorg, toto *>10, pl. 3.90, 160, 3.70, kopp. [io 1116.30. Israëlprijs (2e afdeling- *ter met autostart: 1. Micky tfnaar) 2.49.8, 1.24.9, 2. Live- e*ess. 3- Laura v. Zelda, toto 130, pl. 1.50. 2.50, 2.90, kopp totforomzet: f365.789. |j| ta-Excelsior iam-Fort. VI. ir-Willem II K-Volendam ^'.-Eindhoven Helmond •De Volewyck. sch-Wagen. taersf.-Heerenv. Dordrecht j| Elinkwijk üia-HDVS ^N.-Germanicus altijd grote talenten van Israel ge bruik zou maken in België. De ver standhouding tussen Happel en de man die jaren achtereen furore maakte als vrije verdediger bij FC Brugge, Van den Dale, is niet erg best Bovendien lijkt Van den Dale het volgend seizoen voor Anderlecht uit te komen. Rinus Israel maakt, zoals bekend als enige Feyenoorder, deel uit van de selectie van 19 man, waaruit Mi- chels de basiself kiest voor Oranjes oefenduels tegen HSV en Argenti nië. Dit omdat de andere Rotter damse spelers de UEFA Cup tegen Tottenham Hotspur zullen moeten betwisten. Israel sukkelde de afgelo pen twee Jaar met blessures en slaagde er sindsdien niet in Joop van Daele als libero uit Feyenoords keurkorps te verdringen. Feyenoord heeft Jan Boskamp, Henk Wery en Lex Schoenmaker inmiddels een nieuw contract voor gelegd. Eerstgenoemde heeft er de laatste maanden geen geheim van gemaakt dat hij niet met trainer Wiel Coerver kan opschieten en heeft via voetbalmakelaar Bekeffy contacten met RWD Molenbeek ge legd. Sinds "vorige week heeft FC Brugge eveneens belangstelling. Boskamp: „Happel belde me op. Henk Houwaart gaat waarschijnlijk naar RWD Molenbeek. Wat overi gens niet wil zeggen dat ze in Brussel geen gebruik van mijn diensten meer willen maken. Waar schijnlijk wordt Wietz Veenstra er in verband met zijn achillespees afgekeurd". Voor Boskamp hebben zich, aldus Guus Brox nog geen clubs bij Feyenoord gemeld. Evenmin voor Lex Schoenmaker, volgens - nog steeds Guus Brox. Boskamp echter: „Volgens mij vraagt Feyenoord te veel voor me". Lex Schoenmaker heeft zoals be kend Cor Coster als adviseur. „Ik wacht nog wat", zegt de veel ver guisde spitsspeler. Coster is gisteren weer voor me naar België gegaan. Er is ook een aantal Franse clubs, dat zich heeft gemeld. Het is trou wens niet zo dat ik me op de voor hand erbij neerleg dat ik buiten de basiself zal vallen nu Kreuz is ge kocht. Wanneer ik zou blijven ui teraard. Maar wanneer ik eventueel toch op de bank zou komen, zou dat financieel best interessanter kunnen worden gemaakt. Dat nieu we contract? Een ietse-pietsie erbij, dat wel. Maar veel meer is het niet." Een oud Feyenoorder veran dert in het Belgische waarschijnlijk binnenkort van club. Hans Posthu mus gaat zo goed als zeker naar Lierse PK. Randstad start tegen Kromhout VOORSCHOTEN Het zaterdag team van Randstad Sport begint de strijd om het kampioenschap van Ne derland voor afdelingsclubs zater dag op eigen terrein tegen Krom hout. Het duel tegen de kampioen van Amsterdam begint om 13.00 uur. Op Hemelvaartsdag vertrekt Rand stad Sport naar Rhenen voor 'n duel tegen Kimbria, de zaterdag daarop volgend (25 mei) moet in Hoorn Hol landia worden bestreden. Slaagt Randstad Sport erin de poule te win nen, dan moet de ploeg van trainer Jaap v. d. Zwan op 15 Juni naar het KNVB-centrum in Zeist om daar te gen de vier andere poulewinnaars aan te treden. Daarna rijzen er pro blemen voor de zaterdagvoetballers. Als er geen "versterking" van bui tenaf komt, dan moet Randstad het nieuwe seizoen in zonder keeper is). De 39-Jarige doelman Frans de Vleeshouwer gaat verhuizen en is niet meer beschikbaar. En aange zien Randstad ook geen doellieden heeft voor het tweede en derde (za terdag) team, wordt het doelmanspro bleem dan wel erg nijpend. ROTTERDAM Joop Molendijk, amateur-internaitianal en ooit bij Go Ahead Eagles onder contract, zet opnieuw de stap naar de betaalde rijen. De spats met de in het oog springende haardos die in Rijeka als invaller een doelpunt maakte tegen Spanje, is vrijwel akkoord met AZ'67. Papendrecht-secretaris Matena: „Het is voor 98 pet. zeker dat Joop van Papendrecht naar AZ'67 gaat." Sietze Boiten, de voor- stopper die in Rijeka zijn been brak, signeerde reeds een contract bij Veendam. Wim Suurbier Paardensport Nederland zal dit Jaar met twee springruiters worden vertegenwoordigd bij de strijd om het wereldkampioenschapdat in 't Engel se Hickstead zal worden gehouden. Wie deze 2 man zullen worden zal pas bekend worden gemaakt na verschil lende concoursen hippique die voor de deur staan. Een en ander werd gistermiddag tijdens een persconfe rentie in Amsterdam door Ben Arts, de voorzitter van de nationale fede ratie voor springruiters, bekend ge maakt. "ZWEM-IN" LEIDEN De Leidse zwem- en po lovereniging De ZiJl/LGB organi seert zaterdag in het Leidse zwem bad De Vliet een "zwem-in". Van 16.00 tot 18.00 kan iedere belang stellende zwemmer een presta tietocht afleggen over 400 of 750 me ter. De inschrijvingskosten per af stand zijn f 1,50. De „zwem-in" wordt gesponsord door het uitzendbureau Luba. Tulpencup-duel Alphia-Bernardus wijkQuick Boys, die voor zaterdag J. CD KATWIJK De wedstrijd Kat wijkQuick Boys, die voor zaterdag was gepland in het toernooi om de Tulpencup, is uitgesteld. Omdat Quick Boys zaterdag elders ver plichtingen had. wordt het duel nu op 1 Juni gespeeld. Voetbal Het Argentijnse voetbal elftal heeft gisteravond in Granada 'n oefenwedstrijd tegen de club van die naam zonder doelpunten gelijkge- HAZERSWOUDE/ALPHEN AAN DEN RIJN De oorspronkelijk voor zondag a.s. vastgestelde competitiewedstrijd tussen Alphia en Bernardus uit Hazerswoude is een dag vervroegd. Zaterdagavond, om 18.30 uur, wordt deze streekderby gespeeld op het negende veld van het Alphense sportpark De Bijlen. Indien de voetballers van Bernardus deze ontmoeting in winst weten om te zetten, is promotie naar de vierde klasse van de KNVB een feit. Datzelfde is het geval voor SVLV, wanneer het zondag op eigen terrein van MMO wint. Op zondag 26 mei staat als afsluiting van de competitie in de eerste klasse van de Leidse afdeling de wedstrijd tussen de huidige kop lopers, Bernardus en SVLV, op het programma. Amsterdam Wim Suurbier heeft genoeg van Ajax. Interim-trainer Bobby Haarms kreeg recentelijk uit de mond van de vleugelverdediger te horen dat hij zelfs niet meer bij Ajax wil komen om te trai nen. In een gisteren gepubliceerd krante-interview hekelt Suurbier, die nog twee jaar bij Ajax onder contract staat, de gang van zaken in de Meer en stelt hij het bestuur van de Amsterdamse club verant woordelijk voor de abominabele werksfeer. Suurbier zegt voorts zich enorm te hebben geërgerd aan het feit dat Arie de Wit uit het bestuur is ge werkt. Volgens Suurbier zag De Wit wel degelijk de ernst in van de si tuatie. Wanneer De Wit zijn plan nen zou hebben kunnen uitvoeren, zou Ajax over een aantal Jaren weer klaar zijn geweest voor de top, aldus Suurbier. Die voorts kritiek uitte op Hans Kraay omdat die heeft uitgeroepen dat Ajax weer snel kampioen zal zijn. Suurbier stelt dat mocht Neeskens de arbitragezaak verliezen hij in de toekomst nog geen vijftig procent van wat hij werkelijk kan zal kun nen opbrengen. Leen Barth tenslot te, werd door Suurbier geen eeeoer voor Ajax genoemd FC GRONINGEN WIE BOBBY HOOGENBOOM ROTTERDAM Het Nederlands amateurelftal dreigt ook na Molen dijk en Boiten nog meer spelers aan het betaalde voetbal te verliezen. Theo Hansen is aldruk aan het on derhandelen met MVV. Bobby Hoogenboom, doelman van De Spartaan, werd maandagavond bü FC Groningen verwacht maar op het laatste moment moest hij wegens werkzaamheden laten afwe ten. FC Groningen ziet in Hoogen boom de ideale opvolger van de naar Zweden vertrokken Jan Nord strom. Hoogenboom ctond drie jaar geleden al op de loonlijst bij Ajax als derde doelman achter Stuy en Bals. Maup Martens, de vrije verdediger van Arie de Vroet, wordt door AZ'67 begeerd. Ook FC Dordrecht zou geïnteresseerd zijn. Commentaar van Gerard Bouwer „Was het maar waar dat we Martens zouden kunnen contracteren." Bij FC Dordrecht heeft Dick Dub- beld het nu toe laten afweten wat het signeren van een nieuw con tract betreft. Nederlandse zege in Vredeskoers Neubrandenburg Theo Smit heeft gisteren de zevende etappe van de Vredeskoers WarscchauBerlijn Praag, een rit over 155 kilometer van Szczecin naar Neubrandenburg, ge wonnen in 3 uur, 33 minuten en 10 seconden. Smit won de sprint van een vrije grote kopgroep. De Tsjech Matousek werd tweede en de Pool Szozda derde. Diens landgenoot Ta- deusz Mytnik behield de leiding in het algemeen klassement. LEIDEN Drie keer is scheepsrecht. Ook RCL kan er na gisteravond van meepraten. De Leiderdorpse Racing, die zich door het beter nemen van strafschoppen (tegen ASC en Quick Boys) voor de finale van zilveren Molentoernooi plaatste hield in die eindstrijd ook z'n derde tegenstander de Volendam- amateurs op een gelijkspel: 11. Na de verlenging van twee maal vijftien minuten, mochten de Leiderdorpers dus voor de derde keer in successie aantreden voor hun specialiteit: het "stipwerk". Nu echter zonder winnend resultaat. Volendam bleek in twee series de koelbloedigste ploeg; het spreekwoord kwam, zij het voor RCL in minder gunstige vorm opnieuw uit. Door Gert-Jan Onvlee Het betekende de spannende ont knoping van een alleszins aantrek kelijk voetbalduel. Beide ploegen lie ten elkaar de mogelijkheid hun tech nisch kunnen volop te etaleren en de twee finalisten grepen die kans met „alle" handen aan. Resultaat: een knappe partij voetbal met Volen dam technisch als de iets betere vooral Jaap „kleintje pils" Jonk deed grandioze dingen maar RCL als de meest gevaarlijke formatie. Die grotere stootkracht manifesteerde zich al na zes minuten spelen. De door Hennie Rodenburg weggestuur de Ferry Haver verscheen vogelvrij voor invaller- doelman De Koning, maar richtte op de paal. Nadat doel man Bram Brandt enige malen z'n grote kunnen had getoond, hij groei de in deze wedstrijd naar eenzame hoogte, nam RCL tien minuten voor rust de leiding. Hennie Rodenburg verzorgde het voorbereidende werk uit een hoekschop. Fer Haver haal de diagonaal erg knap uit: 1-0. Na de hervatting bleek dat Mo lenhouder Volendam de reis naar Leiden beslist niet als een gezellig „uitje" wenste te beschouwen. De oranjehemden opende furieus en al na drie minuten lag de gelijkmaker achter Brandt. Koos Haneveldt ver speelde de bal aan de gevaarlijke Kees Schilder die vervolgens Siem Koning op maat aanspeelde: 1-1. Het overwicht van de Volendammers eb de evenwel even snel weg als het zich had aangediend en in die perio de had het uiterst gevaarlijke RCL moctendoordrukken, Kans op kans ontvingen Sjoerd Teske, Leo Holl, Bas Ederveen en de weer razend snelle Leo van der Berg. De rood- witten profiteerden niet. Ook Volen- dammer Jan Leeflang, tegen UVS en Lugdunum een bijzonder bruikbare spits, maakte in de 75ste minuut geen gebruik van een toch erg goede sco ringskans. De beslissende treffer bleef ook in de verlenging uit. RCL hield zich te gen het aanvalsgeweld van Volendam met veel moeite en nog meer knap pe reddingen van Brandt staande. Tot twee maal toe tikte de RCL- doelman de bal na pogingen van Kees Schilder over de lat; dezelfde lat overigens die twee minuten voor tijd de doorgebroken Siem Koning ook al van een doelpunt afhield. Arbiter Mark Slingerberg dirigeer de de teams vervolgens naar het doel waar de beslissing dan eindelijk zou gaan vallen. Hennie Rodenburg en Bas Ederveen raakten in de eerste serie het houtwerk (Wally Haver, Sjoerd Teske en Daaf Brand scoor den wel), maar deze missers werden door Bram Brandtt goed- eerder genoemde spreekwoord alle gemaakt. Tot de stand-2-2 maakte eer aan. Volendam had de Zilveren geen der spelers in de herhaling een Molen voor de tweede achtereenvol- fout. Toen echter deden Daaf Brand gende keer de vierde maal in to- (paal) en Sjoerd Teske (over) het al taal veroverd

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 13