anaïden houdt Ie eer aan ichzelf: 12-12 OPTOCHT VAN KAMPIOENEN Finland geen partij voor Nederland: 4-1 Routine Hellas geeft de doorslag i SPORT SPORT SPORT SPORT LEIDEN In de beslissings- vedstrijd om het kampioen schap van de landelijke eerste klasse heeft Idem Hellas in een kwartier alle illusies van het Voorhoutse Bax/Foreholte aan flarden gespeeld. De Idem/Hel- 'asploeg nam in die tijd een 4-0 -oorsprong en hield de wed strijd daarna goed onder con- role. Een tegentreffer van Ellie 'Toek kon daaraan niets veran- 'eren. Met razend snelle break outs en drie straf worpen, die de Taagse dames door hun grotere outine gemakkelijk konden for ceren. werd het 11-1. Vooral de haarscherpe aanspeel van San dra Reinders bij de break-outs onderstreepte nog eens dat zil niet voor niets is uitgekozen om het nationale doel te verdedi gen. Toen het voor Bax/Foreholte ^nmaal duidelijk was dat tegen dit Idem/Hellas niet op te tor nen was, kwamen de Voorhout- se dames wat tot rust. Ellie Hoek scoorde tweemaal uit een sprongschot, Nora van Niekerk knalde keihard in uit de tweede lijn en Lia van Kesteren maak te met een snelle reactie een strafworp onschadelijk. Zo kon de achterstand naar 4-11 wor den teruggebracht. In de tweede helft werd van beide kanten goed handbal ge speeld hoewel Bax/Foreholte technisch en conditioneel de mindere bleef van het Haagse team. Driemaal moest de nu wat beter sluitende verdediging een break-out toestaan. Daar tegenover stond echter dat de aanval van Bax/Foreholte nu in staat bleek iets terug te doen. Hannie Boskamp schoot raak uit een strafworp. waarna Ellie Hopk. Ans Bakker en Nora Nie kerk de eindstand on 8-16 brachten. Jong Ade Straf worpen velden Jong Ade bij het Haagse Wings. Viermaal forceerde Wings zo'n strafworp. De hattrick van Helma v.d. Geest leverde daarom niet meer dan een 7-3 ruststand op. Pas toen het 104 was gewnrden kwam Jong Ade, dat beter speelde dan de afgelopen weken door een sprongschot van Con nie v.d. Geest en een break-out van Helma v.d. Geest terug. Dit was echter niet genoeg om Wings de zege te ontnemen Door deze overwinning en de nederlaag van MMO is Wings kampioen Apollo De heren van Apollo zijn er niet in geslaagd uit de laatste wedstrijd van de competitie een punt te halen. Hoe Apollo ook knokte het Haagse AHC bleef aan de leiding. Dat kwam om dat in de Oegstgeester verdedi ging niet voldoende werd afge stopt en bovendien liet Apollo strafworpen onbenut. Zo kon AHC via 4-1 en 5-3 met een 7- 5 stand gaan rusten. In de tweede helft ontwikkel de zich een zelfde spelbeeld. Apollo bleef in het spoor van AHC tot een stand van 10-8 was bereikt. Toen echter werd Ton Kienhuis door scheidsrechter Van Delft uit het veld gestuurd omdat hij commentaar had op de leiding. De Hagenaars wisten hun numerieke meerderheid goed uit te buiten en liepen vrij ge makkelijk naar 15—9 overwin ning. Bij Apollo, dat nu een be slissingswedstrijd zal moeten spelen tegen Wings, waren Goos Stasse en Kees Teunissen met drie treffers topscorers Northa De dames van Northa hebben weinig moeite gehad met hekke- sluiter Velo. Met maar één wis sel liepen de Noordwijkerhoutse dames al snel uit naar 50 om met een royale 61 voorsprong de rust in te gaan. Ook na rust bleef Northa het spel dicteren. Al moest de Noordwijkerhoutse ploeg een paar treffers incasse ren, het werd een overtuigende 147 overwinning. De doel punten werden gescoord door Marian Bader 5x, Emmy Colijn en Mary v. d. Berg 3x, Thea Klaverweide 2x en Ineke Streng lx. Het tweede damesteam pakte flink uit tegen EHC 3. Met Leidy Vogels in de hoofdrol werd het 170. Me: deze over winning kon ook het kampioens feest worden gevierd. De Northa - heren konden het niet bol werken tegen de reserves van id. Hellas en verloren met 14— 8. i ma De Danaiden heeft in de korfbal hoofdklasse de eer aan zichzelf gehouden. Op utste competitiedag heeft de ploeg van trainer Bos zich gevrijwaard van degradatie. I#raf was dat ene ontbrekende punt (tegen Luto werd het 12-12) niet eens nodig ge- 2 it want Die Haghe kwam tegen landskampioen Ons Eibernest niet verder dan een (spel (op zich een geweldige prestatie) waardoor de „kanaries" na de degradatie uit uofdklasse micro, nu ook in de veldcompetitie uit de korfbaltop zijn gestoten. Fortu in het vege lijf door met 10-9 bij het uitgespeelde Rohda te winnen. PI.jssen de Danaï- i Luto bracht de eersite helft jjoogtepuntem De Danaïden, phaaldelijke malen meer met i 11 if bezig, dan het tegen het 0 2 spelende Luto streed. Vooral eerste periode maakte de ploeg veel plaatsfouten, de jonge talentvolle Luto- C; konden opvallen door veel- een weidse aanval voortijdig treken. Malaise dus binnen De wat er met het naderen rust niet beter op werd. De Wig vrijstaande Nieske File- Ferd aanvallend weieens over- p. het gevolg van de ac- an de veelsclwetende Gerard die weinig richting aan de bai en net buto aoor zijn strijd - makkelijk maakte voortijdige inval te onderbreken. Niete- ad het aanvalsvak o.l.v. Nap om de in de 26ste minuut op to0 i achterstand (2 punten) on- te maken. Simon Boot mis- eerst tweemaal achter el- onder de korf en rondde 36ste min. een doorbraak niet 'Tk j 0p het moment, dat coach èrard Nap zijn ploeg maan- minder te schieten, kwam het naai. In de rust was de tot uitgeschakelde, niet spe- Eric Filemon (knieblessure) Hg van overtuigd, dat zijn het in de tweede helft beter en door "even" gelijk te ma- oorden, die ongelooflijk klon- laar die in de tweede specta- en kwalitatief veel attractie- minuten maar al te waar ble- e eerste 7 minuten bleken al »r 4 doelpunten, zonder dat de4naiden er veel mee 'opschoot: tij 4-8 en 6—9 (na 15 min» er ondanks energieker werk Bos-ploeg toch nog weinig chten. De kansen keerden toen De Danaïden in- op 8—9 gekomen fel ging jen en Luto terug- Via 9—9 ontpopte Gerard Bos 7-9 ingevallen voor de aan geblesseerde Nap zich als :rke aanvalsleider. Met een Dze actie bracht de trainer zijn ploeg voor het eerst aan stenig 10—9). Een voorsprong, vergroot werd tot 129. nog erg mee in de maag omdat het een ogenschijnlijk voorsprong (26 4) verloren had zien gaan. öj Paul Hartman, die van in- Frank de Bruin teveel ruimte Luto toch nog op een pun- deling, die de verhouding toch ed weergaf. everloop: 01 Boonstra; 11 i w; 1-2 Bruintjes; 13 Ja- 2-3 V Nierop; 24 Kool; 2 Voorn. RUST. 2—6 Reuter; 3 Bruin; 46 V Unen <sw); Kool (sw); 4—8 Hartman; 58 *-8 Nap (sw)6—9 Bruintjes Unen; 8—9 V Nierop 99 V (sw) 10q en 11—9 Gerard -9 V Unen (sw)1210 Ja- -11 en 12—12 Hartman. Eiland van de verdiende zege af te houden, ary v.d. Meeberg (2), Wim Nyenhuis (2) en Gerda v. d. Mee berg scoorden. derde KLASSE Ventura SportTempo 67 Tempo vierde zaterdag uitbundig feest. De ploeg had daar alle reden toe, want een week eerder dan ver wacht, kon de titel van III C bin nengehaald worden. Dat was mo gelijk geworden door de nederlaag van de enig overgebleven concur rent Sagitta bij Valto (7—6). Voor Tempo betekende dit het derde kampioenschap in 4 jaor waar door het team van afdelings nu landelijk tweede klasse ris gewor den. Een geweldige prestatie van door de komst van Janny Vellinga (oud-Asko). Voordat Tempo de fe licitaties in ontvangst kon nemen, had 't nog heel wat strijd moeten leveren met het als zwak afgeschil derde Ventura Sport. Een 5—2 voor sprong ging verloren, omdat Gerard Praes om onduidelijke redenen door arbiter In 't Veld uit het veld werd gestuurd. Uitgerekend Dirk Turken burg (Praes' vakgenoot) was de ma ker van het winnende doelpunt! Overige doelpunten van Turken burg (2), Praes, Vijfwinkel (2) en Krijnie Gerritsen. Tempo dat zich weer versterkt weet Bax Foreholte-speelster Hannie Boskamp (rechts), kan een treffer van Idem Hellas niet meer voorkomenAchter haar Ellie Hoek en links de Bax F oreholte-speelsters Mariette Langeveld en Lenie Hoek. (Foto Jan Holyast) k# 6: e: Eén van de hoogtepunten uit het duel De Danaiden-Luto die Wil Reuter achter zich liet. het doelpunt van Casper van Hierop, (Foto Jan Holvast) SCHEVENINGEN Rinus Buy- telaar. de coach van het Nederlands tennisteam was tevreden. Hij wel. De score tegen Finland gaf hem ge lijk, 41. De overwinning was trou wens zaterdag al vaststaand, nadat Hordijk tamelijk gemakkelijk ,p vier sets van Berner had gewonnen in het tweede enkelspel en de com binatie Thung/Hemmes gretig ge bruik maakte van de zwakste scha kel in de Finse dubbel, Pekka Sai- la. De afsluitende enkelspelen van zondag hadden dus geen betekend meer, behalve voor Jan Hordijk die in de laatste partij wilde laten zien op dit moment duidelijk meer kwa liteit te bezitten dan Rolf Thung. Hij slaagde in een demonstratie van macht tegen de onthutsend zwakke Pekka Saila, die in 51 minuten let terlijk en figuurlijk werd wegge slagen: 6—0. 6—1, 6—1. Rolf Thung had daarvoor het enige punt prijsge geven in een zeer zwak duel tegen de uiterlijk volstrekt emotielo ze George Berner. Finland dat bouwde op de reputa tie van Pekka Saila is in het lang, Scheveningse weekeinde geen par tij voor Nederland gebleken. Saila namelijk bleek volstrekt ongetraind en de meest ervaren Fin was zonder meer de zwakke man in een ploeg, die ook bij de andere leden een dui delijke trainingsachterstand demon streerde. Geen wonder overigens, voor spelers uit een land dat nog maar net aan zijn buitenseizoen is begonnen en dat drie dienstplichti ge militairen met weinig gelegen heid tot training meenam voor de wedstrijd tegen de redelijk ge oefende Nederlanders. Uitslagen: HordijkBerner 86, 6 1, 16, 75, Hemmes/ThungSai- la/Narakka 6—3, 6—3, 8—6, Thung —Berner 4—6, 6—2, 3—6, 6—8, Hor dijk—Saila 0, 6—1, 6—1. ADVERTENTIE kaal=oud haar=jong f-Pernix 7—3 Overgangs- Pemix besloot de compcti- N een iets te groot uitgevallen ig in Zaandam tegen ZKV, h door deze overwinning ver beet van het behoud van het ogsklasseschap. Pernix begon tod na 15 minuten spelen een doorsprong opgebouwd dankzij Kooy. maar moest allengs p bescheidener rol genoegen tegen het begrijpelijk veel ZKV, dat de leiding nam met een strafworp van Fred iveld bedroeg het nadelige voor Pernix bij het omke- Khts één punt: 3—2. Tot een voor tijd bleef er veel on trent dc uitslag. Via 4—2 en i^'P v.d. Kooy) ging het ^artier in van een daar- e en toch attractieve wed- In dat laatste kwartier er dan wél zekerheid over 't Mtaat. De wat beter van gebruik makende Zaan- scoorde nog driemaal waar- overgangsklasseschap veilig t0f- ki.asse 1 Eiland—Jodan Boys 5i Oos Eiland is de competitie W afgelopen. Er rest de ploeg 5*joer Cees Sommeling nog edstrijd tegen titelkandidaat Tegen Jodan Boys had de 'zaterdagclub lange tijd het het spel. Halverwege be de voorsprong slechts een "^r na de pauze bouwde de *n comfortabele 4—1 voor- °P. die echter toch nog in ™am. Via 4-3 en 5-3, het Goudse Jodan Boys n doelpunt tekort om Ons LEIDEN Het was voor de Leidse teams gisteren een hele beste dag. Unicum werd met een 71 zege op Gravellers de eerste kampioen van de regio Leiden van de KNLTB. Het ziet er naar uit dat het een drang van jewelste wordt in de optocht der kampioenen. Roomburg won met 54 van de grote con current ELTV 2 en daarmee heeft de eerste garde van voor zitter Van Aelst een totaal vergaard van 10 punten- Noch ELTV 2, noch de Aemstelspelers, noch Victoria lijken daar in de resterende twee wedstrijden ook maar in de buurt te kunnen komen met respectievelijk 5, 4 en 4 punten. Ook de Munnik 1 effende het pad naar het kampioenschap met een zege: 80 tegen Lucky Stroke 2. De Leidse ploegen weerden zich echter niet alleen in de kansrijke posities op voortreffelijke wijze. Fo- rescate behield het ene puntje voor sprong op de grote rivaal Never Out (44) na 13 uit de enkelspelen en de Leidsche Hout, dat een regelrech te degradatie tegemoet leek te zul len gaan na 2 kansloze nederlagen op rij, toverde DDV, dat in Leiden met 80 won, een 44 gelijkspel voor ogen. En er zat zelfs een zege in! Unicum heeft geen ogenblik in spanning gezeten. Alleen Marjan van Boekei moest mej. Weber met 46, 62, 63 feliciteren. Lodewijk Kal- lekberg liet Keuzenkamp alle hoe ken van de baan zien (60, 60), Onno Ruysenaars speelde met We ber (62, 63) en Maureen Meijer was veel te snel voor mej. Balie (6-1, 63). Har Meijer trad ditmaal eens op als dubbelspeler. Dat deed hij zonder puntenverlies. „Het moet nu toch eindelijk eens een keer lukken", vond Lodewijk Kallenberg, „na vijf maal kampioen te zijn geworden. Roomburgs aanvoerder Bram Made ra was een zeer tevreden man. „Kijk, als we die laatste gemengd dubbel van Milou Penseel en Henk Emnes kop- Door Frank Bonte hadden verloren zou dat nog niet zo erg zijn geweest. Thuis hebben we tenslotte met 6—2 van hen gewon nen, dusMaar nu kan er aan het kampioenschap, want dat gaan we nu zeker binnenhalen, niet meer geknabbeld worden. Nu hebben we ook van ELTV in de sterkste opstel ling, met oud-kampioene Jenny Rid derhof en met Jaap Arends, gewon nen. Dat dankten de Roomburgers alweer aan hun tweede gemengd dubbel, die Liesbeth Rinkel/ Wim Arends met 63, 64 de pas afsneden. Overigens komt de beste prestatie in de enkelspelen op reke ning van degene die verloor. Dat laatste zonder aan het goede werk van respectievelijk Bram Madera, 62, 46, 64, na 24 tegen Jaap Arends, Henk Emes, 64, 68, 6 0 tegen Wim Arends en Roy Mc Do nald, 63, 63 tegen Wittop Koning af te willen doen. Annette van der Mey ontfutselde Jenny Ridderhof namelijk de eerste set, 64, alvorens voor de uiteraard veel grotere routi ne het hoofd te bulgen, 1—6,1—6. In Het kampioensteam van Unicum, v.l.n.r. Maureen Meijer, Har Meijer, Onno Ruysenaars, Marjan van Boeckel, Helma Kallenberg en Lodewijk Kallenberg. (Foto Jan Holvast) de dubbelspelen liep ELTV bijna naar 54 maar Eindhovens opmars werd resoluut gestuit in de laatste acte va het bedrijf. De Noordwijkse SV stak in ouder wetse vorm. Brederode ondervond dat er dan met Blommendaal c.s. niet met 8—0 valt te spotten. Gerard Pasma, Blom mendaal en Josine van der Koogh winnen dan in de eerste fase van de Van de 4 partijen werden er 3, het strijd toen er door de Munnik „op herendubbelspel, het damesdubbel- het punt" werd getennist. Voor de spel en hot tweede gemengd dubbel- Katwijkse LTV lijken de magere Ja- spel in winst omgezet. Bij de Leid- ren te zijn aangebroken. Monster, de Hout kroop DDV, dat in Leiden enige ploeg die nog bereikbaar was i, door het oog naald. De enkelspel gaven nu een 3—1 voorsprong voor de Leidsche hun enkelspelen. Via het da- Hout. Jan Haasnoot. Estehr Mui- Als de dreigende degradatie te ont lopen, won met 5—3 en dat bete kent „doek" voor de Katwijkse mes dubbelspel, het herendubbelspel en het eerste gemengd dubbelspel haalde de Noordwijkse SV een 6—2 Van der Sluys zege binnen. Forescate kwam tegen meegezeten had Never Out met 1—3 uit de enkel spelen. Alleen Agnes Goemans kon het enkelspel winnend afsluiten te gen Emmy van der Hiele, 6—3, 6—2. veel overmacht Henny Koemans, Jon Visbeen en Anneke Fortanier konden zich ech ter in de dubbelspelen revancheren, Stroke nog wat meer spellen mocht eerste herendubbelspel. zege uit de bus gerold. De Munnik 1 veegde de reserves van Lucky Stroke in de enkelspelen al met Het herenteam van de Leidsche Hout houdt de race om het kam- tikkeltje had pioenschap in de landelijke eerste een sensationele klasse tegen Wageningen goed ,rol. Gisteren wonnen de Leidsche Hou- ters met 4—2 van Roosendaal TC. 7oor de winstpunten zorgden Frank het in de dubbelspelen daarna gezellig spelletje werd, waarbij Lucky de baan, dat Bonte, Bert Modderman en Henk

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 13