Manager Spurs: 'Pittig ploegje bezit Feyenoord' Bill Nicholson heeft bedenkingen Excelsior niet van eredivisie-niveau Ondanks 5-1 winst op Vitesse etnd w) si: uu LOTTO Dinsdagavond de 21ste, om kwart voor acht om precies te zijn, wordt in White Hart Lane het doek opge haald voor het eerste bedrijf van het spektakelstuk dat Tottenham Hotspur en Feyenoord zullen opvoe ren. Twee ploegen in een ongetwijfeld uitverkocht stadion die het allerui terste zullen geven om een UEFA- succes te bewerkstelligen. De eer zuchtige Wiel Coerver is immers gebrand op de „doublé" en manager Bill Nicholson geeft onomwonden toe dat het winnen van de „derde Europese beker" voor zijn Spurs een noodzaak is om een bar slecht sei zoen in de league goed te maken. Zowel Coerver als Nicholson werk ten er de afgelopen weken hard aan om zoveel mogelijk te weten te komen over de opponent in de fi nale. Nicholson zag Feyeoord eerst in Birmingham lusteloos bij Aston Villa ploeteren (hij: „Die match was een lachertje"), maar daarna in Rotterdam tegen FC Twente ui terst geïnspireerde arbeid afleveren. Bovendien draait hij thans thuis bijna dagelijks de video recording af van de tweekamp VFB Stuttgart Feyenoord die hij liet opnemen. Wiel Coerver beschikt over het rap port dat assistent Ad Zonderland in Leipzig over de halve finale Loko- motiveTottenham maakte en zag de Spurs afgelopen woensdagavond in Londen hoogst persoonlijk aan 1-1 tegen Liverpool bereiken. Bij beide coaches Is na het spiona gewerk respect voor de tegenstander ontstaan. Coerver: „Het zal voor ons by <Je Spurs erg zwaar worden. Die lui hebben een behoorlijk stel mannetjesputters in de ploeg". Ni cholson „Feyenoord beschikt over een goed team. Vooral het midden veld is erg sterk. Een middenveld, waarop ik Jansen de beste vind". Wederzijds respect bij de trainers. Prachtig. Maar toch koestert Bill Nicholson zijn bedenkingen tegen dit Feyenoord. En hij liet dat Wiel Coerver weten ook.... j LONDEN Wiel Coerver en Bill Nicholson maakten woensdagavond kennis. In Londen. Na de matige vertoning die een nog van het Engelse Cup-succes nagenietende Liverpool en het ta melijk oude team van de Spurs hadden opgevoerd. Ruim een uur na het duel, waarin overigens wél met veel élan werd gestreden, was het grote Totten- ham-stadion al uitgestorven. Als laatste verliet Bill Nicholson het. Op het slechts door één miezerig lampje verlichte parkeerterrein maakte iemand hem er op attent, dat Coerver in één van de twee au to's zat die nog niet vertrokken wa ren. De manager: „Coerver? Ik wist niet dat hij er vanavond was. Waarom is die man niet naar me toegekomen? Waarom doet hy zo bescheiden?" Met vastberaden passen stevende Nicholson óp de auto af. Coerver stapte uit. De machtige Spurs-leider stak zijn hand uit: „I'm Nicholson. How do you do". Coerver: „Coer- In het donker ontstond een korte dialoog, die Bill Nicholson geraffi neerd opbouwde. Eerst strooide hij opmerkelijk gul complimentjes rich ting Rotterdam. Nicholson, de han den stoer in de zij, tegen Coerver, die dezelfde lichaamsdelen in de zakken van zijn regenjas stopte: ..Tottenham houdt van Feyenoord. En van het sportieve Rotterdamse publiek, dat ons in het Feyenoord- stadion zo toejuichte toen we er in 1963 tegen Atletico Madrid de Euro pa Cup voor bekerwinnaars verover den. Door de Jaren heen zijn we Feyenoord als hét team van het continent gaan beschouwen, waarte gen we altijd graag voetballen. Fevenoord is technisch prima. Al tijd fair." Maar daarna opeens, overigens op precies dezelfde hartelijke toon: „Tegen FC Twente vond ik Jullie echter verbazingwekkend hard voet ballen. Als je 't my vraagt: 2» nu en dan zelfs té hard". En met armgebaren en gelaatsuit drukkingen maakte Bill Nicholson daarop duidelijk dat hij het harde optreden van Feyenoord in die par tij verfoeide. Wiel Coerver had onmiddellijk zijn antwoord klaar: „Normaal zijn we niet hard. Maar tegen Twente móésten we het zijn. Dat is een technisch uitstekende ploeg, die Je hard, keihard moet aanpakken. Want er lopen Jongens in, die dan geimponeerd raken. Nou, het lukte ons ze zo ver te krijgen". Waarna de trainer van Feyenoord met een lieve glimlach tegen zijn collega zei: „Maar tegen Jullie zul len we het niet zo doen als tegen Twente. Dat heeft ook geen enkele zin. Jullie hebben geen ploeg die zich laat imponeren. Integendeel". Einde van de dialoog tussen Nichol- Door Rob Vente Wiel Coerver later in het hotel: „Maar nu moet Nicholson ook weer niet denken dat we tegen hun als lammetjes zullen zijn. En dat dénkt hij ook niet. Daar is hij een veel te slimme, oude rot voor". Billy Nicholson weet inderdaad wel wat hem te wachten staat, al drukt hij zich er tegenover de pers in di plomatieke taal over uit. De mana ger: „Feyenoord heeft beslist meer fysieke kracht in de ploeg dan de Spurs. Meer lengte ook. Engelse clubs heben tegen elftallen van het continent doorgaans het voor deel dat de meeste kopduels gewon nen kunnen worden. Maar bij Feyenoord zitten ook goede koppers. Een van Hanegem en De Jong bij voorbeeld. Ja, Feyenoord bezit een pittig ploegje". De Tottenham-coach vindt het een grote handicap dat beide finalewed strijden zo ver na het beëindigen van de league worden gehouden. Hij„Zaterdag spelen we tegen Newcastle United onze laatste com petitiewedstrijd. Dan is het afgelo pen. Helemaal. In de weken vóór de partijen tegen Feyenoord kan ik onmogelijk vriendschappelijke wed strijden organiseren. Ik heb er geen elftal voor. En niet alleen doordat er een paar zijn geblesseerd, Cyril Knowles bijvoorbeeld, maar door al lerlei interlandwedstrijden die er komen. Het Engelse elftal heeft spelers van me nodig; Chris McGrath, die 't de laatste tijd uit stekend doet, speelt met de Ieren mee en andere in vertegenwoordi gende jeugdploegen. En by ons is het zo dat een club zijn spelers móét afstaan. Het is stom, maar 't is nu eenmaal zo". „Ergens ben ik zelfs Jaloers op mis ter Coerver. Dat die voor de oefen wedstrijd van het Nederlands elftal gewoon kan zeggen: Sorry hoor, maar er kunnen geen Feyenoorders meedoen. We hebben ze zelf nodig". Wiel Coerver, die uit Londen twee ballen meenam waarmee de Spurs gewend zijn om te gaan, over het teafn van Bill Nicholson: „Goed, Wiel Coerver: Nicholson moet niet denken dat we als lam metjes zullen zijn". tactisch is Totenham niet zo best. Maar ze blijven gaan. In een hoog tempo. De achterhoede vind ik zon der meer sterk. Hun nummer zes, die Philip Beal, speelt een berepar- tij. Oh ja, Pat Jennings, def' keeper, is ook een geweldenaar". „In de voorhoede imponeerde die jonge knaap, McGrath, me het meest. Tja, en dan die lange spits, hé, die Martin Chivers. Hij is de topscorer van de Spurs. Hy maakt weliswaar een luie indruk, maar hij is levensgevaarlijk. Met de bal aan zijn voet kan hij veel. In Rotter dam lijkt Chivers me overigens geen probleem te vormen. In Lon den wél. Als hij door het publiek wordt opgezweept. Het publiek kan trouwens een erg belangrijke rol spelen. Al is het alleen maar van wege het feit: hoe reageert de scheidsrechter er op? We hebben in de uitwedstrijd een Zwitser. Hoe zal die man handelen bij de fluitcon certen die er ongetwijfeld zullen komen? Bij een Schotse arbiter zou ik daar niet bang voor zijn geweest. Die zijn 't gewend. Maar Zwitsers maken zoiets praktisch nooit mee". Bepaald niet overlopend van opti misme vloog Wiel Coerver eergiste ren naar Rotterdam terug. Maar de Engelse ochtendbladen schreven na de 1-1 van de Spurs tegen Liver pool: „De trainer van Feyenoord zal ongetwijfeld opgewekt naar huis zijn gegaan. Want hij heeft kunnen zien dat Tottenham ondanks vele kansen amper een doelpunt kan Voetbal Extra snuffelde de afgelopen week een paar dagen in Londen rond en sprak er met enkele Very Important Persons. Zoals Bil Shan- kley bijvoorbeeld. De 61-jarige ma nager van Cup-winner Liverpool bleek, net als praktisch alle andere Britse sportenthousiastelingen, to taal niet op de hoogte van de stand van zaken in het Nederlandse voet bal, dat In Europa toch echt wel wat te betekenen heeft. Mister Shankley: „Oh, is Feyenoord kam pioen geworden? Dat wist ik werke lijk niet. En FC Twente tweede? Ja. de naam van die club heb ik wel eens ergens gehoord". Waarop mister Shankley ineens iets te bin nen schoot en mompelde: „Maar je hebt in Nederland toch ook nog een Ajax? Waar is dat gebleven?" Toec hij hoorde dat die club als derde was geëindigd, grinnikte hij: „Dat zal die dikke, die Van Praag, vast niet lekker zitten". Nu rap over naar de Nederland se velden. Het eerste terrein waar mee we verbinding hebben is het Zuiderpark. „We moeten iets met NAC zien te regelen", zei het ma nagement van de FC Den Haag gisteren over Thijs Wijngaarde. Dat schijnt er op neer te komen, dat de Zeeuwse campingbezitter Thijs of bij NAC gaat voetballen of bij Den Haag blijft en dan een Daar maal in de week bij NAC gaat trainen. Nog steeds in de belangstelling: Den Haags John Dusbaba. Die be weert, dat Van Praag, Brox en Stoop met hem hebben gesproken. Maar Hartmann: „Ik weet van niks". En de geplaagde manager verder: „Op deze manier wordt het allemaal vreselijk moeilijk. D'r wordt maar gepraat en gepraat. Vroeger moest je die zaken binnen de transferperiode rond hebben. Nu zeurt het maar door. Straks zitten we met Boskov en zes spelers Hans Kraay liet zaterdagavond zijn documententas in de kamer van Leo Steegman liggen. Op een holletje kwam hij terug om 'm op te halen. Kraay: „Mijn contract met Ajax zit er in". Doordat een toeschouwer op het Kasteel tijdens de wedstrijd een scheidsrechtersfluitje bespeelde raakte Jan Groenendijk in de war en vergat hij vrij voor Doesburg te ROTTERDAM Lang voordat scheidsrechter Derks gisteren op het knusse Woudenstein in Rotterdam voor het einde van de topper in de eerste divisie tussen Excelsior en Vitesse floot, stond Henk Zon, de voorzitter van de Rotterdamse club al op het veld. Excelsiors eerste man wilde duidelijk direct in de vreugde van zijn spelers delen. Excelsior kwam gisteren, na een verblijf van een seizoen in de eerste divisie, terug in de ere divisie. Het ls echter de vraag of de Rotterdamse ploeg een aanwinst is voor de hoogste afdeling van het bestaaide voetbal. I SPORTTOTOJ I 2 3 Sparta-G A Eagles 1 Telstar-Graafschap 1 Den Haag-MW 1 1 Roda JC-Ajax 1 1 Groningen-PSV 1 9; NEC-Haarlem 1 Twente-AZ '67 1 NAC-Feyenoord u Excelsior-Vitesse i Fort. Vl.-PEC Zw. ■i i Eindhoven-SVV 1 W agening.-Amersf 1 Heerenveen-Fort. SC 1 i Excelsior heeft ongetwyfeld enkele talentvolle spelers maar lykt als ploeg, zeker gezien het peil van de wedstryd tegen Vitesse, niet van eredivisieniveau. Datzelfde geldt i'n nog grotere mate voor Vitesse. De Arnhemmers werden na de rust, die met een gelyke stand (1—1) was in gegaan, volledig weggespeeld: 5—1. Excelsior—Vitesse was vooral in de beginfase een duel waarin de zenu wen overheersten. Vitesse, dat moest winnen om zyn kansen op de titel te behouden, was het eerst over zyn nervositeit heen. De Arnhemmers combineerden beter en schiepen zich ook wel kansen. Toch kwam Excel sior na dertien minuten aan de lei ding. Uit een vrye trap van Gerrit den Butter gleed de felle Bassant de bal achter de zwakke Beukhof. Vitesse moest toen voluit op de aan val spelen en na ruim een half uur kwaamen de Arnhemmers gelyk, toen Bron uit een schot van Veenendaal de bal in eigen doel werkte: 11. Na de hervatting speelde de thuis club veel agressiever. Na negen minu ten was het opnieuw Bassant die uit een voorzet van Aad den Butter de thuisclub aan de leiding hielp. Vi- Voetbal Sir Alf Ramsey, de ontslagen coach van het Engelse voetbalelftal, hoopt, dat hij het vol- tesse kwam nog een keer goed terug. Een vrye trap van Veenendaal kwam van de paal terug, maar daarna be heerste Excelsior het spel volkomen. Van der Heide, die in de eerste helft nauweiiyke iets goed had kunnen doen, speelde veel beter en dankzy zyn doorzetten kon Bassant in de 68e minuut zijn hattrick voltooien. In het laatste kwartier maakte Van der Heide zelf ook nog twee doelpunten tegen het volledig gedemoraliseerde Vitesse. Vitesse kan wanneer het volgende week zyn laatste wedstryd tegen Vo- lendam wint, zyn kansen op een plaats in de eredivisie behouden. By winst op Volendam plaatsen de Arn hemmers zich als nummer twee van de eindstand voor de na-competitie waaraan ook de periodekampioenen Fortuna SC, Wageningen en SC Amersfoort deelnamen. In de na- competdtie wordt gestreden om één plaats in de eredivisie. Die competitie begint op donderdag 23 mei. In het geval dat Vitesse en Heerenveen (dat nog naar Amers foort moet) gelyk eindigen met een zelfde doelsaldo, zullen deze clubs op 23 mei een beslissingswedstryd spe len. De na-competitie begint dan op 26 mei. Het programma van de na-competi tie, dat gisteren is samengesteld in gesprek in Renkum met de be- De winnende getallen in de Duitse Lotto zyn: 6 - 15 - 19 - 26 - 44 - 45. Reservegetal: 30. Qlympianummer: 1594. manager kan werken. Dit heeft hij gisteren verklaard. "Ik wil mijn werk bij een Engelse ploeg voortzet ten en niet bij een ploeg van het vas teland van Europa", zei Ramsey die ook onthulde, dat hij een aanbod van Ajax naast zich had neergelegd Speedway Antonin Svab (TsJ), wereldkampioen ijsspeedway in 1970 heeft om politiek asiel gevraagd in West-Duitsland. Svab verliet na 23 mei: Vitesse/Heerenveen Wage ningen, FSC SC Amersfoort; 26 mei: Amersfoort Vitesse/Heeren veen, Wageningen FSC;; 30 mei: FSC Vitesse/Heerenveen, Amers foort Wageningen2 juni: Vitesse/ Heerenveen FSC, Wageningen— Amersfoort; 6 juni: Vitesse/Heeren veen Amersfoort, FSC Wage ningen 9 juini: Amersfoort FSC, Wageningen Vitesse/Heerenveen. Van de Roer ontsnapt aan feestgewoel Rotterdam Arbiter Frans Derks wenkte naar Excelsior-doelman Ed die van de Roer, die hem de bal onder hands toewierp. Frans Derks blies af en Van de Roer -jlde spoorslags naar de kleedkamer. Hij ontrukte zich aan het feestgewoel op Woudestein, kleedde zich om en vertrok huiswaarts. Eddie van de Roer is een probleem voor Excelsior, waar vooralsnog om heen wordt gedraaid. „HIJ heeft toch goed gekeept", vond Ben Pee- ters. Het is evenwel zijn houding, die de meeste spelers verafschuwen. „We hadden afgesproken hem zo weinig mogelyk ballen te geven", verklapte Gerrit den Butter na af loop. Vooraf had Van de Roer ove rigens al aangekondigd niet te zul len meefeesten. „Ik zie Excelsior als mijn werkgever. Meer niet", kaatste Van de Roer terug. „Bij Excelsior zitten geen vrienden van me. Die zoek ik zelf uit. Waarom zou ik dan op het feest blijven". Hen Zon: „Hij stelt zich formeel op. Dat vind ik niet erg, als hij de ballen maar tegenhoudt. Bovendien, een formele werknemer hoeft nog niet altyd slecht te zyn". Frans van de Heide begrypt niets van zijn houding. „Ik geloof ondanks dat hij nog een contract heeft voor 'n jaar, hy niet by Excelsior zal bbj- ven. Sterker: wat mij betreft mag Excelsior hem verkopen Dan Kun nen we misschien een goede veld- speler aantrekken", aldus Van de Heide. Vitesse-doelman Blaauw is kansloos tegen de inzet van Bas sant: Excelsior leidt met 21 en kan de wedstrijden gaan do mineren. Het leidde Jiog tot uitzinnige vreugdetaferelen. Frans v. d. Heide (foto boven) blijvoorbeeld kon zijn geluk niet op toen ook hij had gescoord. wedstrijden in Landshut de Tsechi- Alle wedstryden zullen om 18.30 so he ploeg. hpjrinnpn Zwemmen België heeft dit weekeinde in Mol de zwemwedstrijd tegen Nederland B gewonnen met 163 tegen 146 punten. De Belgische dames zegevierden met 85-73 en bij de heren was België met 78-73 ster ker. Autosport De Nederlander Kees Tuerlincks is gisteren met een Volkswagen vierde geworden in de eerste wedstrijd voor het Europese rallycrosskampioenschap, die op de Leru-fing bij Melk is gehouden. De eerste plaats was voor de Oostenrij ker Franz Wurz, die eveneens met een Volkswagen reed. Harry de RoolJ (DAF) en Dick Rlefels (VW) eindigden ex-aequo als negende. scoren. Ger ter Horst, lacJï. was descne die floot. Ik eenmaal een goal voor komen". Ad Lam slenterde tj{ partij langs de tribunes, handjevol toeschouwers Twee keer liep hij langs, zich de eerste keer verteld. Over naar Woudenstein, tweede Rotterdamse kam; T het betaalde voetbal. Minii bers treedt voor de stuurskamer binnen, „Ha, daar heb Je onze ni» nomisch adviseur". Voetbal Waregem heeft zich zaterdagavond geplaatst voor de eindstrijd van het toernooi om de Belgische voetbalbeker. Door een doelpunt van Aad Koudijzer in de 62ste minuut won Waregem met 1— 0 van Beringen. Wielrennen De Nederlander Peer Maas heeft gisteren in het Belgische Hoogstraten een wegwed strijd voor amateurs over een af stand van 80 kilometer gewonnen. Zijn tijd was 2 uur. De tweede plaats was eveneens voor een Ne derlander. Ad Tack, die in dezelfde tijd als de winnaar over de finish ging. t Tijdens Excelsior—Vlta gers hele krat bier het vel smeten plus enkele losse ft biter Derks: „Ik heb i ophef van gemaakt. Want flesjes. Ik maak zelf reclame voor bier in blik" Tijdens de laatste mb Excelsior—Vitesse stonden ters en Henk Zon met tras ogen van ontroering langs Derks: „Ik zag heb ik maar een minuut) laten spelen, waardoor den bedaren". Frans de Munck: tesse me niet wil houden, ga ik maar naar de FC wi Frans Defks hield de op zak toen Bennie Hofs geven moment er bepasl verdiende. Vrolijke Frans; heb hem toen wel hard in geknepen. Geen geel dus maar een blauwe plek" Hans Bassant: „Nee, geen rijtoer door Kralinj )Eï hebben we een paar jaar daan en toen stonden er i sen langs de kant" Henk Zon: „Geen offioEi. j0fel koud buflr gewone, fijne kroeg. Tror hebben geen geld" Over naar het NAC-t«Le Reitsma speelde er bepii beste wedstrijd. De dokter loop: „Wat wil Je, als Je t de rust zonodig moet bew .at staat En volgens Coerver heb 11 hele seizoen op de bank chen. Dat verwijt hil me". De beste bosloper vant stad Holland: „Reitsma tflff zich helemaal niet Hij denkt alleen i doktersbul. Jammer dat onze lieve heer zoveel i heeft meegekregen", ver in het midden liet of i j voetballen of op de dokte ken sloeg. Consternatie na rust k kan Feyenoord. Rotterdamse vos hou siasten in de slag met htpaa: optredende Bredase Hanegem bleek daar bi; K klein hartje te be U Toen een supporter door a verd weggesleept, veijM inwoner van H.I.A. waarbij hij medelijdende 3lj het slachtoffer wierp weinig begrip kon opbrenj m de politionele actie, liet b ,e door een bierblikje in de de gezagdragers te i Vraag aan onze vaste n» j5' raakte je iemand? De „Nee, ik kreeg het blikje op mijn schoen". Vraag aan arbiter Kroft: nog met de gedi Eed speeld de wedstrijd te sttl tt Haagses cheidsrechter: beste psycholoog die Van Hanegem dus, stuurd. Toen Willem zich moeide, was de vechtpak SG afgelopen". De in België wonende Utun t nale spelersmakelaar ?eï vooi onlangs in de Kuip en lijstje met namen bij i Coerver tot hem: „Je hoe alleen- langs te komen i kens-achtige typen. Ik 00 Iers met die mentaliteit t niet". Zie je nou wel, Wid dat in 'Voetbal Extra' de nu Happel ook wel eens n 11 komt. Hockey Het vroeg» landse c-elftal, nu spelend Oranje, heeft zaterdag 'c veen met 3-2 gewonna Westduitse Jeugdploeg. ADVERTENTIE M'n volgend! I occasion koop ik b* bijdeVW-deol at Paardesport De strijd om de Grote Prijs van Recklinghausen, voor dravers ls gisteren in een dub bele Zweedse zege geëindigd. Favo riet Lime Rodney met pikeur Hol- gersson won de race over 2000 meter voor de hengst Noble Action met Lindstedt. Lime Rodney liep een ki- lometertijd van 1.16,4. De eerste prijs bedroeg 25.000 Mark. Jan Wa genaar slaagde er niet in Henri Buitenzorg te plaatsen. 3 zekerheden I ^garantie - ANWB-k» ^-servkepa spoort

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 10