!)ie Leithe gaat 20-jarig jestaan bouwplan Vieren Geen weg terug voor Excelsior FILMS DEZE WEEK Werkende jongeren boos op de VPRO Lichaam meisje uit graf verdwenen BENOEMINGEN EN ONTSLAG iriAG 10 MEI 1974 OENBARE HEARING OVER TOEKOMST VAN LEIDSE SPORTSTICHTING IDEN Piet Biegstraaten, de voorzitter van de Leidse Sportstichting, sprak van de door diezelfde Stichting belegde politieke avond in 't UVS-clubgeboi aan het clubgebouw ware den. Terwijl het forum, samengesteld uit vertegenwoordigers van D'66, CPN, DS'70, VVD, l Socialistische Partij en CDA, de paperassen in de bijbehorende actetassen liet verdwij- steld Biegstraaten: „Ik ben bang dat het bij u als luisteraars vanavond misschien wat nelig is overgekomen". .Jan Onvlee worden gebundeld. Het is toch krank- te in het kort de trieste balans op zinnig dat zoals het op dit mo- sinds 1957 geen nieuwe banen en ment gaat drie, vier raden zich sprak moegestreden de hoop uit dat met hetzelfde onderwerp bezig hou- er wat mag gebeuren in de nabije terste man van de Sportstich- jloeg raak met deze woorden, nor clubbestuurders en ande belangstellenden een in- Üeve avond had moeten wor- bleek uiteindelijk een niet veel ide bijeenkomst. Natuurlijk al- erst belangrijke gloeiend he- hangijzers kwamen weer aan Ie. Onder het motto "Baat het t schaadt zeker niet" werd eens gesproken over de velden- sers zonder banen, de roei- die al 20 jaar wachten op een uis en over de zaalsporters, end met een schrijnend ge- jan ruimte. Maar, zoals Bieg- en ook opmerkte in z'n tref- slotwoord"Niemand mocht chten dat er pasklare antwoor dden komen". den? Op deze wijze kan er natuurlijk nooit efficient worden gewerkt". Piet Biegstraaten die vooropstelt niet over alle gegevens te (kunnen) beschikken: "Wat in de BOO Be geleidingscommissie Organisatie On derzoeken wordt gedaan, vervult mij enigszins met angst. Nogmaals, met de informatie die ik nu tot m'n beschikking heb, lijkt het alsof de Sportstichting z'n zelfstandigheid en toekomst. Het lijkt overigens niet te mogen. De stemmen die achter de tafel opgingen, liepen niet over van optimisme. Kortom, ook gisteravond bleek weer eens dat Leiden als gemeente niet één der rijksten kan worden ge noemd. Ook werd de niet in groten getale aanwezige belangstellenden weer duidelijk gemaakt dat sportza ken niet kunnen worden bevoegdheden kwijtraakt. En dat is koppeld van andere prioriteiten als voor ons een bijzonder voornaam woningbouw en stadsvernieuwing. bet tekort aan zwembaden, de P11111" Ik ho°P dat er °P W Juni £eker dat °Pzicht was de biJeen" meer duidelijkheid in deze zaak zal worden gebracht". De (lange) rij der vragenstellers werd gisteravond geopend door Jan Geenjaar, voorzitter van de be- langencommissie der Leidse voetbal verenigingen. Hij haakte in op de (Sportstichtings) nota ..Veldennood" hierin wordt de aanleg van zo'n komst hoewel wat rommelig - het clubgebouw van UVS toch nuttig ertelc uitzonderingen na. dcf'iE sportvelden noodzakelijk ge- n de meeste problemen dan oor kennisgeving aangenomen. Tan de exceptionele gevallen irer wel enig uitsluitsel werd resultaat een openbare tog" op vijf juni a.s. be- le (hoogst onzekere) toekomst t Leidse Sportstichting zelf. 9 deling ïeer Van Aken (Partij van de die tijdens de discussie "toppunt" van duidelijkheid orden genoemd, ging na afloop en begrijpelijker op etste hangijzer in: "Als Ij vraagt of de Sportstichting idwijnen, antwoord ik met mondig neen. Wel moeten er, leen bij de Sportstichting, ok bij andere functionele ra- 'paalde zaken gaan verande- zou een soort overkoepelend moeten komen waarin alle alle vakmanschap moet Zambia breekt met Britse sport LUSAKA (ANP) Zambia heeft j>jef Biegstraaten acht en informeerde naar de ge dachten hierover van het politieke forum. Vrij verteld kwamen deze denkbeelden neer op „houden wat je gisteren alle sportieve betrekkin- hebt" (Pomona) en „hard werken gen met Groot Brittannië verbro- voor meer" (Morskwartier drie ken. Dit besluit werd in de hoofd- velden). Biegstraaten zelf ontpopte stad Lusaka bekend gemaakt naar zich in deze beginfase als grootste aanleiding van de tournee van de vragensteller. Zo ook toen hij vroeg i'ugbyploeg British Lions door Zuid- of de grotere belangstelling voor de Afrika. Onlangs riep de opperste recreatiesport (de laatste tijd nogal Afrikaanse Sportraad in Tunis op in 't nieuws) niet ten koste zou t°t ee nboycot van Briitse sport- gaan van de georganiseerde sport, teams indien de tournee van de Duivensteyn British Lions door zou gaan. bracht in dit opzicht goede berichten 'enduel van electeerde dse jeugd mee en vertelde dat „de georganiseer de sport zekeren iet de dupe zou wor den". Na een kwartier lang de volks tuintjes links dan wel rechts van de Vrouwenweg (4) te hebben be handeld, schoten de wat doordraven de panel-leden wakker bij een ge ëmotioneerd betoog van (mede-lid) Zunderman van DS '70: „We zijn geen wonderdokters, maar er moet wel een weg worden gevonden om uit de perikelen te komen. Zo gaat het niet langer". WEERT (ANP) In Weert is het graf van een 11-jarig meisje op de UTRECHT (ANP) De KWJ, be weging van werkende Jongeren, is boos op de VPRO omdat deze om roep van plan is het VPRO-radiopro- gramma voor werkende jongeren op zondagavond te laten vallen zonder dat er een ander werkende Jongeren programma voor in de plaats komt. Een commissie van de VPRO heeft volgens de KWJ aan de algemene 'programmamakers - vergadering' voorgesteld het programma in okto ber op te doeken. Eind mei moet de definitieve beslissing vallen. De com missie heeft zich niets aangetrok- aan de hand van wat gegoochel met commerciële luistercijfers. Een VPRO, die geen programma voor werkende jongeren wil, verspeelt al le geloof in haar zo geroemde maatschappijkritische opvattin gen". Beroepingswerk IJzerdraad Naar gewoonte zorgde voorzit ter Biegstraaten na de eerste pauze weer voor het gebruikelijke grapje. Pratend over zwemmen in het alge meen en het zwembad De Zijl in het r.k. begraafplaats in Weert in ge- "In omroepland hebben de werken- NED. HERV. KERK Beroepen te Ede: H. Jongerden, te Gouderak: T. J. Kamerbeek te ken van de protesten van de redac- Waarder Woudenberg: w. G. J. tie van VPRO-zondag die het pro- ïan der Sluys Moerkapelle. Blijvers Deze week zijn er geen premiè res in Leiden De meeste rol prenten zijn oude successen, die best nog eens in Leiden terug konden komen. CAMERA De val van Rome, een pretentieuze spektakelfilm met mooie vrouwen (Sophia Loren), stoere mannen (Ste phen Boys, Omar Shariff) en erg veel figuranten. LIDO "Papillon", de eigen lijk wel een beetje érg romanti sche verfilming van het gruwe lijke boek van Henri Chairiè- res. Uitstekende rol van Steve McQueen. STUDIO Jesus Christ Su perstar". Het loopt nog steeds storm. En terecht. LUXOR "De kanonnen van Navarone". Naar het boek van Alister Mclean. Erg knap gefo tografeerde avonturenfilm van een Engels commando op een Grieks eiland. TRIANON "Dr. ZJivago" met Omar Shariff (alweer), Julie Christie en Geraldine Chaolin Naar het boek van Nobelprijs winnaar Boris Pasternak. REX "Huisvrouwenrapport". In de serie "Rapport"-films een verslag van zich vervelende huisvrouwen en de manier waarop zij die verveling ver drijven. Nachtfilms CAMERA "Performance", Mick Jagger en James Fox. Kindermatinee Cineclub Leiden 10 en 11 mei 22.00 uur "La Salamandre" van Alain Tanner. Kreatief Sentrum, Breestraat Haagse bioscopen Apollo: "Serpico" dag. 2.30 7.00 en 9.30 uur, za. en zo. 12.00, 2.30, 4.45, 7.00 en 9.30 uur 18 jaar. Asta: "De drie musketiers" dag 2.30, 7.00 en 9.30 uur, zo. 1.30 4.00, 7.00 en 9.30 uur. 14 Jaar. Bijou: "Bertrand in on(t)roe rend goed", dag. 2.00, 7.30 en 9.30 uur, zo. ook 4.15 uur. AL. Camera: "Blume in love", dag. 2.00, 7.15 en 9.30 uur, zo. ook 4.30 uur. 18 Jaar Cineac: "Woody Woodpeczei festival", dag. 9.30 11.30, i.30 en 3.30 uur, zo. vanaf 11.30 uur. AL. "De avonturen van "rabbi" Jacob" dag. 5.30 7.3C en 9.30 uur. AL. Corso: "Papilion", dag. 2.15 er 8.15 uur. 14 Jaar. Du Midi: "Goldfinger" dagel 8.15 uur, za. en zo. 7.00 en 9.30 uur. 14 Jaar. Euro: "De vai van Rome" dag 1.30 en 7.30 uur, za., zo. en woe. 3.45 en 7.45 uur. AL. Flora: "De bedhostessen", dag 2.00, 7.00 en 9.15 uur., zo. ook 4.30 uur. 18 Jaar. Kriterion: "Als een dol paard dag. 3.00, 7.00 en 9.30 uur II jaar. Metropole"Papillon", dagel. 2.00 en 8.00 uur. 14 Jaar. Odeon: "Gezocht: Charley Var- rick", dag. 2.00, 6.45 en 0.15 uur, zo. 1.45, 4.15, 6.45 en Q.lf uur, 18 jaar. Olympia: "The Poseidon ad- venture", dag. 2.00 en 8.00 u 14 Jaar. Passage: "Duel", dag. 2.30 '.00 en 9.30 uur, za. en zo. 1.30 4.00, 7.00 en 9.30 uur. 14 laar Rex: "Black Belt Jones", dag 9.30. 11.30, 1.30, 3.30, 5.30 7.30 en 9.30 uur. Zo. vanaf 1.30 u 18 Jaar. Royal '70: „Het monster", dag 2.15 en 8.00 uur. vr. en zo. 2.15 7.00 en 9.30 uur, za. 2.00 or 9.30 uur. 14 Jaar. Royal: "De wrede heerser var Kanton", dag. 2.15, en 8.00 u. vr. en zo. 2.15, 7.00 en 9.30 uur za. 2.00, 7.00 en 9.30 uur. 18 Jaar. Studio: "Vrolijke ontucht in Ti- rol", dag. 2.15, 7.15 en 9.30 uur, zo. 1.30, 4.00, 7.15 en 9.3C uur. 18 Jaar. Studio 2000: "American Graffi ti", dag. 7.00 en 9.30 uur, zo 1.00, 7.00 en 9.30 uur. 14 Jr De Uitkijk: "The effect of gam ma rays on man in the moor marigolds", dag. 2.30, 7.15 er 9.45 uur, zo. 1.30, 4.00. 7.15 e»- 9.45 uur. 14 Jaar. Goede films in andere steden "Don't look now" (Nicolas Roeg), met Julie Christie er Donald Sutherland, Calypso Amsterdam. "The Graduate" (Mike Ni chols), met Dustin Hoffma'- Hallen, Amsterdam. "Fellini: Amarcord", KriteriO' en Leidseplein Theater, Amster dam. "Les enfants du Paradis" The Movies, Amsterdam. "Etat de siège" (Costa Ga- vras), met Yves Montant nachtvoorstelling in de Uitkijk, Amsterdam. "Als een dol paard" (Arra- bai), Kriterion, Den Haag. bijzonder merkte Biegstraaten op „dat het bad komende zaterdag toch )EN Het junioren-elftal van maar weer opengaat. Al wordt het eling Leiden zal op woensdag dan ook met alle soorten ijzerdraad een laatste oefenwedstrijd bij elkaar gehouden". Ook nu volgde Tegenstander is het eerste de toezegging van PvdA-züde dat er aa Sleutels, op wiens terrein voor dit Jaar iets op stapel staat. Vlietcomplex wordt gespeeld. Nadat de heer Gijsman van Die iterdag 18 mei komt het junio Leithe had aangekondigd volgend al uit in het Vijfbonden-toer- jaar twintigjarig bestaan van or de jeugd. Aan dat toernooi, bet bouwplan te gaan vieren Aangenomen naar Asperen: A. F. Troost, predikant buitengewone werkzaamheden (jeugdwerk classis schonden toestand aangetroffen. Bij de Jongeren tot nu toe altijd weinig Heusden) te Doeveren. Bedankt voor Opheusden: H. van onderzoek bleek dat het lichaam te vertellen gehad. Met heel veel van het meisje, dat zaterdag 4 mei moeite wilden er zo nu en dan wel ter aarde was besteld, uit de kist eens programma's voor werkende was verdwenen. De kist zelf, waar- jongeren komen, maar program van het deksel afgeschroefd was, be vond zich nog in het graf. De politie, die reeds dinsdag de eigenlijk niet voor, zeker niet bij de zaak in handen kreeg, maar uit oog- tv", meent de KWJ. "Als VPRO- punt van het onderzoek de zaak pas zondag voor de werkende Jongeren gisteren wereldkundig maakte heeft werkelijk zou verdwijnen, dan kan Protest Atletico afgewezen der Post te Bergambacht. GEREFORM. KERKEN Beroepen te Rijnsburg: Ch. C. Smits door werkende Jongeren, die kamp te Grouw-Irnsum, te Grams- naam ook verdienen komen bergen: G. Torenbeek te Nieuw Lek- I kerland. ZURICH De commissie van be- LEIDEN Aan de Leidse univer- roep van de Europese voetbalunie siteit rijn benoemd tot ewoon lec- (UEFA) heeft in Zürich het protest tor in de Maleise letterkunde en cul- van Atletico Madrid tegen de door de fuurkunde van Indonesië dr. R. Rool- strafcommissie opgelegde boete van vinfc. tot gewoon lector in de stofwis- 100.000 Zwitserse francs (onge- veer 90 000 gulden) en de schorsing van drie spelers (voor drie wedstrij den) afgewezen. Atletico Madrid zal en endocrinologie dr. H. M. J. Krans, tot gasthoogleraar in de sterrenkunde F. D. Kahn (hoogleraar aan de universiteit van Manchester) tot buitengewoon hoog- kwam de heer Kallenberg als ver- deze daad heeft schuldig gemaakt, tegenwoordiger van de Leidse tennis- Ook over de motieven tast men nog verenigingen aan 't woord. Hij maak- volledig in het duister. lecht meer in de ogen kijken. Dan kan hij niet meer ontkennen dat ook zijn VPRO het beleid bepaalt, CHR. GEREFORM. KERKEN dus komende woensdag in de finair Beroepen te Middelburg: P. van zonder Ayala, Diaz Figueras en Vi- Zonneveld te Leerdam. cente Hernandez moeten spelen. u. «er Douwpian te gaan vieren— gisteren wereiaxunaig maaste neeit werKenjK. zuu vcruwijucn, uuu r-au kandidaat te Zuidlaren 7 «-..„-.ï wiancnester) tot buitengewoon hoog- rdt verwerkt op het terr®1^ „Wanneer komt dat nu in de raad?" nog geen vermoeden wie zich aan toch geen VPRO-lid zijn vrienden tegen Bayern Munch n in leraar in de fundamentele farma- renhoven in de plaats van die - - - - - irrnrrrv -J..- Ww.av.Ha n«on«iaa in da finalf luimauicmcre IttlIIia nemen verder teams deel van delingen Haarlem. Gouda enhage en Dordrecht. „Lei- fgint het toernooi om 12.00 uur duel tegen Haarlem. fg en Kodes rde ve finale Moeten we dan met opzet verliezen om niet in eredivisie te komen? AS De Zweed Björn Borg eeuirig miskende Tsjech Jan hebben zich naast Newcombe tb geplaatst bij de laatste vier WCT-wereldkampioenschap in Dallas. De 28-jarige Kodes, het winnen van Wimbledon ferwaardigheidscomplex heeft omdat niemand hem neemt, schakelde de Gr and- nnaar Ilie Nastase uit met •-1. 7—5. De 17-jarige Björn nisschien niet het allergroot- nt dat ooit is opgestaan, maar geval zijn leeftijd jaren op uithoudingsvermogen, was ■5, 6-4, 76 sterker dan Ar- she. Borg en Kodes ontmoeten in de halve finales. ROTTERDAM Excelsiors eindsprint lijkt dan toch toerei kend voor de eredivisie. Tot de vierde en laatste periode, die de eerste divisie na nog twee wedstrijden afsluit, schommelde Excelsior voortdurend dreigend mee in de nagenoeg gelijke strijd die leidt naar de top: de eredivisie. Door Piet Ocks haken De tiende partij in aktweekamp voor de halve fi- van het kandidatentoernooi de Russen Boris Spasski en Karpov is gisteren in Lenin- remise geëindigd. De partij, fensdag was afgebroken, duur- tttten. Karpov heeft tot nu artijen gewonnen. Spasski ze- e alleen in de openings- Dos Hannaart fug naar LFC Den Zoals het er nu naar gaat UVS na John van Vel les Hendrikse en de af nemende Henk Rol nog meer Ujden. Centrumverdediger --üaart heeft namelijke over- gevraagd naar LFC, ove- oude vereniging. De eredivisie, waarvoor Excelsior vorig seizoen kwalitatief tekort schoot, lonkt opnieuw. En niet om dat toch evenwichtig Excel sior, gedragen door zijn zelfverze kerde verdediging, plotseling de no dige klasse in zich zou hebben voor een nieuwe poging. Daarvoor her bergt de équipe van tainer Ben Peeters onvoldoende kwaliteit, daar voor benadert de gemiddelde leef tijd de dertig jaar te nabij en daarvoor ook bezit Excelsior te wei nig financiële mogelijkheden voor versterking van de vitale plekken. Want de verjonging, die zich ge deeltelijk aan het begin van deze competitie aankondigde, reikt niet verder dan drie spelers (Ton Wickel, Jaap van de Berg en Bertram Tabbernee), waarvan slechts Wickel de sprong omhoog redt. Niet eerlijk "Excelsior kan zich geen opzienba rende aankopen permitteren", reali seert voorzitter Henk Zon zich, nuchter als hij is. „Wij willen Excelsior financieel ge zond houden. Maar tegelijkertijd beseffen we dat de strijd in het be taalde voetbal niet eerlijk is. Excel sior krijgt geen stuiver subsidie, terwijl legio clubs tonnen per jaar krijgen. Wij moeten zelfs nog ver makelijkheidsbelasting betalen." Tegen die achtergrond bezien ver wonderde het niet, dat Excelsior vooraf, voordat de ranglijst moge lijkheden verraadde, onomwonden beweerde dat het dit seizoen rustig aan de opbouw ging besteden. Dat het paste enkele Jaren te groeien met het talent dat dan pas rijp is, voordat het opnieuw de stap wilde wagen. De wending, die Excelsior de rang lijst echter gaf in de laatste perio de, noodaakte tot een andere visie, die Henk Zon onmiddellijk deed uit roepen „graag te willen promove ren". Ben Peeters bleek de echo. „Als je het gehele seioen bij de bovenste drie meedraait en Je neemt in de laatste periode de kop over dan verdien je toch te promo veren", zegt hij reëel. „Noem mij maar een club die daar meer recht op heeft." Geluk Een plek in de eredivisie lijkt Ex celsior nauwelijks nog te kunnen ontgaan. „De bloemen liggen aan de meet", luidt de veelgehoorde, maar vergeefse poging van Ben Peeters op optimistische voorspellingen te onderdrukken. „Mijn moeder zei al tijd: als je vooruit rekent, moet je overrekenen". Vooral de laatste we- ^41 - - mi jt-S.au Eddie v. d. Roer (verslagen): „Wat moet Excelsior met deze ploeg beginnen in de eredivisie?" ken fortuinlijk Excelsior lijkt even wel naar de meet te worden gedra gen. Het geluk lacht de club van Hen Zon breeduit toe. „Maar wat moet Excelsior met deze ploeg beginnen in de erdedivisie?" vraagt doelman Eddie van de Roer zich bij herhaling af. Wat moet Excelsior met een aanvalskern, die bestaat uit Hans Bassant (31), Frans van de Heide (32) en Jacques Roggeveen (31), van wie de laatste twee nagenoeg zeker niet meer de eredivisie zullen binnenstappen? Wat moet Excelsior met het res tant, waarvan slechts Eddie van de Roer, Aad den Butter en Ton Wic kel kwalitatief voldoende rijn voor het hoogste niveau? „Maar wat moeten we dan?" vraagt Ben Peeters zich telkennale af, aanneer hij met deze feiten wordt geconfronteerd. .Aioeten we dan met opzet gaan verliezen om niet in de eredivisie te komen? Moeten we de premies laten liggen? Moeten we verstikken in het moeras van de de weg te liggen, eerste divisie? Als Je voetbalt, wil Je toch winnen? Je wilt toch allemaal het hoogste bereiken! Bovendien, wie dan leeft, die dan zorgt. Mis schien gebeurt er nog wel wat voor die tijd. Laten we trouwens eerst maar proberen om er te komen." Excelsior slaagde, in tegenstel ling tot eveneens vorig seizoen ge duikeld FC Den Bosch opnieuw in de eerste divisie, waarvoor Excelsior misschien toch te geroutineerd is. Nochthans is er geen weg terug voor Excelsior, dat straks in de erc- div;sie een ruimere financiële arm slag krijgt. Wedstrijden tegen Feycnoord, Ajax, Sparta, PSV en Twente trekken meer toeschouwers dan zondag in de beslissende twee kamp met Vitesse ,die rechtstreekse promotie kan betekenen. „Boven dien", glundert Henk Zon geheim zinnig, „gebeurt er nog wel wat zo dra we de eredivisie halen." Om vervolgens tgen zijn gewoonte in zijn mond angstvallig te sluiten. Excelsior naar de eredivisie. Niets lijkt de twaalf wedstrijden geleden ingeslagen weg naar de titel nog in Waarvoor het misschien ook toch te veel klasse bezit en waarvoor de to tale aanpak misschien toch te bere kend is. Positieve punten, die in de eredivi sie evenwel verbleken in de scha duw van de professionele top. Ex celsior, dat de „Heen en weer 2" reeds liet aanmeren, beseft dat. Het legt zich neer bij de realiteit, die Henk Zon nooit uit het oog verliest „Iedere club mag gerust zijn petjf voor Excelsior afnemen", glundert de goedlachse voorzitter. „Financier" is Excelsior gezond. En als we straks de eredivisie binnenstappen dan zien we wel wéér—." cologie dr. Ernst Max Cohen en tot gasthoogleraar in de kunstge schiedenis C. E. Gilbert, Ph. D. (pro fessor of a- m het Queens Col lege in Nev Eervol o. werd verleend aan mr. K. Wier^na, gewoon hoogleraar, en aan dr. W. N. Brouw, gewoon lec tor. PVGW-LEIDEN JUBILEERT LEIDEN Op 27 mei is het 25 jaar geleden, dat de PVGW de per soneelsvereniging van Gemeentewer ken in Leiden, werd opgericht. Van de 450 personeelsleden van de dienst is 95 lid. Er zijn allerlei activi teiten als voetballen, vissen, kaarten sinterklaasfeest, verzorging recepties ?n feestavonden. Voorzitter G. B. W. Ankoné, die de /ereniging sinds 1968 leidt heeft een jroot aandeel in de forse leden stijging van de laatste Jaren gehad. Ook de directie is erg geïnteresseerd in de vereniging. De Jubileumcommissie biedt het pestuur een receptie aan volgende week vrijdag van half vier tot 5 uur in de koffiekamer van het stad huis. Een week later is er een feest avond in de Stadsgehoorzaal. Koerden vochten weer tegen Irak ANKARA (AP) Langs de Turk se grens rijn het Iraakse leger en de Koerden van Mustafa Barzani woensdagavond verwikkeld geweest in een drie uur durende artillerie strijd. Dit is gisteren door de Turk se radio bekend gemaakt. Volgens de radio waren de Koer den het artillerieduel begonnen door vanuit hun schuilplaatsen in de bergen te vuren. Tijdens de strijd zijn tien granaten aan de Turkse rij de der grens ingeslagen. Hierbij zijn geen persoonlijke ongelukken ge beurd en is geen schade aangericht. Het is nu al de vierde maal, daf verdwaalde Iraakse bommen op rurks grondgebied terecht zijn ge komen. Bij een incident kwamen drie inwoners van Turkse grensdor pen om het leven.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 17