'Links college can niet als ?vdA naar CDA lonken" Intrede ds. Boogert PR, PSP en D'66: lestak Brand en binnenstad Troep in ZW Leidse Hout (2) LNDAG 6 MEI 1974 LEIDEN )EN De samenwerkende partijen PPR, PSP en D'66 hebben een overeenkomst (ten met de PvdA om na de raadsverkiezing samen een college van B. en W. te vor- Dat kan, zo zeggen de drie in een stencil, alleen op basis van een programma, dat slijk links is. Dat kan alleen als Enkse wethouders dat gaan uitvoeren. Dat kan alleen te bereid zijn een vuist te maken tegen Den Haag als we werkelijk niets kunnen ver ren. Dat kan niet, aldus het stencel, als de PvdA naar het CDA blijft lonken. Irie progressieve partijen wil- i blok vormen ter linker zijde 6 PvdA. Samen willen ze de lwtogen te kiezen tussen links ADVERTENTIE HORLOGES De beste Wereldmerken hebben wij voor U. Seiko, Eterna, Cer- tina, Prisma, Junghans, Citizen EWE-Ancre. Voor f 39,50 heeft U bij ons al een echt 17 st. Anker uurwerk schokvry en waterwerend. Een gouden 17 st. Anker dames horloge voor slechts f 79,50. Eigen ateliers, dus le klas vak-service. UW HORLOGER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 2 te. zover het stencil van de drie, een brief aan de amb- die een verzoek aan de po- partijen hebben gericht,uit- over de vorming van een Ze zijn teleurgesteld door de raarin de ambtenaren zich min openlijk uitspreken vóór de van een z.g. afspiegelings- De brief luidt verder; Is u weet bevindt onze ge- zich in een uiterst moeilijke In vrijwel alle sectoren van enbare leven kampt Leiden eifote achterstanden en tekor- hierdoor ontstane tegenstel- qj treden steeds duidelijker aan Voorts moet men konstate- t onze stad in feite allang on- baar is. K)litieke groeperingen achten 'n vanzelfsprekende zaak, dat leenstellingen en spanningen de gemeenteraad tot uib- ig moeten komen. Juist de zo- ide .afspiegelingscolleges' heb- in andere gemeenten - bewe- le<jt zij in dit opzicht remmeno W Hoe men ook over de afge- nadsperiode oordeelt, men zal erkennen, dat door de af rond van een z.g. afspiegelings- de verschillen, zowel politiek iiurlijk. meer dan ooit duide- geworden. hebben wij er begrip de ontwikkelingen van de jaren aanleiding hebben ge- spanningen en frustraties het ambtelijk apparaat. Moet koncluderen dat ieder een links programcolle- rerpelijk zou zijn? Wij me- n niet. Men kan een links ■heidscollege niet vergelij- t een rechts minderheids >- €h|dat zijns ondanks als pro- .gipge optreedt. idien, wanneer door gewijzig- leke omstandigheden de pro- V ;n de aard van de besluitvor- de raad wordt gewijzigd, int in een demokratie vo wij het ambtenaren appa ll aan te passen, ook wan- t moeilijkheden met zich igt. Wanneer sommige amb- in het uiterste geval zich e niet kunnen verenigen, dan inderdaad betekenen, dat dienstverband met de ge- Leiden beëindigd. ;ens zien wij de toekomst somber in dan u. Wij gelo- het proces van geïntegreer- genoeg ruimte >or samenspraak en het sig- van de door u genoemde ies. In dit opzicht willen wij N Ijzen, dat de grootste voor- lde i van de ambtelijke inspraak- d® en te vinden waren en zijn ringen van hen, die steeds aveel kracht de vorming van programcollege bepleiten". S- LEIDEN De brandweer heeft zaterdagavond niet kunnen voorkomen dat de eerste verdieping en de zolderverdieping van een nuis in de Doelen steeg totaal uitbrandden. Kort na elkaar kreeg de brandweer drie keer een melding van de brand, auto's stonden geparkeerd in de steeg, was het haast onmogelijk met een autop's stondpen geparkeerd in de steeg, was het haast onmogelijk met een ladderwagen voor de deur te komen. Vandaar dat er een lange slang moest worden uitgelegd. Het pand werd bewoond door een weduwnaar met twee dochters. Op het moment van het gebeuren was niemand aanwezig. Een belendend perceel werd natgehouden, omdat de vrees bestond dat de brand door zou breken. Dat is niet gebeurd, maar het huis liep wel rook- en waterschade op. De oorzaak is zeer waarschijnlijk een kortsluiting in de elektrische instal latie van een aquarium. Het pand is totaal verwoest. De schade bedraagt om en nabij de f. 50.000. Om kwart over tien kwam de eerste melding en om kwart voor elf was men men de brand meester. Vraag aan de brandweer: Als er geen auto's geparkeerd zouden hebben gestaan, was er dan een mogelijkheid dat het huis nog behouden had kun nen blijven? „Nee, maar je moet er niet aan denken dat er mensen in het huis waren. In het begin konden we er niet bij met een ladderwagen". (Foto's Jan Holvast) LEIDEN Van de Eerste Leidse EHBO-brigade zijn geslaagd vooï het EHBO-dipioma de dames: M. E. de Beijer, M. Breukhoven, Th. A. M Buis, H. J. van der Burg-Verhoog, H. Claessen, A. G. Gehéniau, L. Hel mus, I. M. Klok, R. Kramer-Poels, M. Kruys, P. J. Meulendijk, M. van Oirschot, K. van Oostenrijk, E. C. Le Poole, W. Poort, A. van Reeuwijk, S. van Rhee, M. Riedijk, M. C. M. van Rooyen-Bauer, M. C. de Ru, G. Rijkens, J. Scholten, L. Slootweg- Goedegebuure, W. N. Slotboom, G. Spijker, G. van der Veen, M. van Veen, G. Verhoog, R. van Vliet, C. Wernars, O. A. Wong Chung-Slot, D. G. van 't Zand-van der Blom en de heren H. Bentum, W. Bijloo, J. Devilee, R. J. Dijk jr, J. C. van Hoogeveen, J. D. Hijneman, J. van der Leek, H. Maree, Th. Nauta, D. P. van der Valk, R. de Vries. ADVERTENTIE Voor de allerliefste moeder in de wereld. 7 Uw Fleurop bloemist is een waar v kado eldorado LEIDEN In de zowel 's ochtends als 's avonds geheel gevulde Bevrij dingskerk deed ds. M. H. Boogert, af komstig uit Apeldoorn, zijn intrede als predikant van de Hervormde wijkgemeente Boshuizerwijk. Hij werd bevestigd door ds. C. v.d. Vlies uit Nijverdal met een prediking uit Mattheus 13:52. Ds. Van der Vlies be klemtoonde in zijn verkondiging dat de predikant niet alleen moet over tuigen, maar nog meer moet getuigen. "De prediker is een Schriftgeleerde, discipel van het Koninkrijk en een visser van mesen Gods. Waar het in de gemeente aan schort is dat het haar ontbreekt aan enthousiasme en blijdschap". Ds. Boogert had als tekst voor zijn eerste prediking in Leiden gekozen 1 Cor 1:23: "Doch wij prediken een ge kruisigde Christus". "Toen de wijsgeer Goethe van een bevriend predikant een boek ontving over het lijden van Jezus en Zijn sterven, had hij dit al gauw bekeKen. Hij riep toornig uit: Wil je dit mij voor de voeten werpen, de doornen van Christus?", 't Kruis van Christus ergerde Goethe, hij had geen verlosser nodig. Dat verzet te gen het Kruis is er altijd al geweest. Paulus kreeg er in Corinthe mee te maken. Ondanks alles prediken wij een gekruisigde Christus. Iedereen mag dit van Paulus horen. De ge meente in Corinthe kreeg van Pau lus een pittige brief. Hoe kunnen zij Christus in stukken verdeeld hou den? Is Jezus gedeeld, houdt dan het wonder van het Kruis in het oog. Die ene waarheid moet aan de man wor den gebracht, dit ene werk van de verzoening. In het vaandel van Paulus staat een Kruis om ons tot kinderen van Godte maken". "Ik heb", zo vervolgde ds. Boogert, "geen originele tekst gekozen. Heel wat predikanten zijn hiermee hun intrede begonnen. Om U bij het Krui te brengen, kan er geen duidelijker o gave gevonden worden dan dit radi cale woord van Paulus. Zonder dat Kruis is ons leven twijfelachtig. God is toch liefde, ook wij prediken een gekruisigde Christus. Het is God, die och ons leven leidt. Er is een Heiland, waarop U kunt bouwen. Jezus Christus, en die ge kruisigd, in een nieuwbouwwijk in Leiden te brengen is een moeilij ke taak. In Corinthe waren er wei nig huizen en harten die opengingen voor de boodschap van het Kruis. Daarom waarschuwt Paulus tegen de stromingen die er in Corinthe waren". Ds Boogert was blij dat hij op deze vijfde mei in de Bevrijdings kerk intree mocht doen. "Dit is een heenwijzing van Gods bevrijding". Hierna sprak hij nog een persoon lijk dankwoord en herdacht zijn voorganger, wijlen ds. Joh. Poort. Na de zegen voerde ds. M. J. Wa genvoorde het woord. Hij sprak ook namens deken Van Noort. die ver hinderd was. In de hal van de kerk drukten velen ten slotte ds. Boogert de hand. Er waren delegaties uit Hel- lendoorn en uit de eerste gemeente van de hervormde predikant, Aarlan- derveen, aanwezig. SN Zaterdag werden in 'd IJssel Taekwon-do «schappen gehouden waar de Leidse sportschool v. d. eft deelgenomen. Gerard v. Herman Hartevelt, Irving ED en Herman Vijlbrief kwa- laatste acht. Wout Vijl- >Uj 'erd 3e bij de middenge- U Leo Leurink werd in na- 51 'yan broer Hans 2e bij de mi P&teo- LEIDEN P.V. "Het Oosten". Uit slag van de vlucht uit Strombeek. Afstand 140 km in concours 299 dui ven. Gelost om 10 u. 40 min. le prijs duif 12 u. 59 u. Uitslag: 1-6-8 P. Juffermans, 2. J. de Wolf. 3. W. Fokker, 4. C. Selier, 5. C. Vesseur. 7 A. Ter Haar, 9. D. Koet, 10. H. v. Klaveren. P.v. "Blauwkras" hield haar wed vlucht vanaf "Strombeek". De uit slag luidt als volgt: 1. S. Springer, 2, 3, 6, 10. F. v. d. Wetering, 4. Franken, 5. Pieterse, 7. Devilee, 8. Vinkesteyn, 9. P. Brandt. ADVERTENTIE -A.K. Naar SHIVVERS Van Stanley Eveling met Mickery's Troetelakteur Tony Haygarth De laatste voorstelling in het Mickery-circuit 7 MEI 20.15 UUR. THEATER, Levendaal 150. 'atsbespreken telefoon 4120031841 Zou het niet dienstig zijn, gezien de brand van zaterdagnacht in de Doelensteeg en de onmacht om de steegjes en de nauwe straatjes van de toch nog bewoonde binnenstad par ket? rvrij te houden, de brandweer te voorzien van een motorfiets met toe behoren en/of een bootje waardoor het mogelijk is snel te kunnen be ginnen met het blussen, voordat het groot materieel in staat is het over te nemen? Zou het ook niet dienstig zijn de po litie te voorzien van een takelwa gen om de auto's weg te slepen? En zou het ook geen aanbeveling 'verdienen de brandweer reserve sleutels te geven van eventueel aan wezige nooduitgangen van de hofjes? Zou het niet een taak van de poli tie kunnen zijn wanneer er een brand is bij een hofje in de buurt de be jaarden gerust te stellen en even tueel op de hoogte te houden van de gang van zaken? Niet altijd is er een Pieterswijkbe- woner in de buurt om daaraan te denken. Wanneer wordt er nu écht eens ge dacht aan de bewoners van de bin nenstad? MEVR. M. BOSCH-GANS Rapenburg 87 Leiden. Nu de scholengemeenschap Zuid west klaar is, zouden wij graag de troep in de Eduard van Beinum- straat opgeruimd zien. Ook de gra*- LEZERS SCHRIJVEN velden in de Beethovenlaan moeten beter worden opgeruimd. Wij bewo ners ergeren ons. J. BA VELAAR Beethovenlaan 129 Leiden. Langs deze weg wil ik mijn instem ming betuigen met hetgeen mevr. C. Politiek uit Voorschoten van de week schreef. Na 28 Jaar bracht zij een bezoek aan het sportpark Leidse Hout en wat ze schrijft, is volledig waar. Zelf ben ik als oud-at leet, toen ik voor L.V.V. en U.V.S. uitkwam, op het veld geweest, en toen was het al zo. Er is tegenwoordig een sportstich ting en Juist een dezer dagen las ik het verhaal van de heer Biegstraa- ten, die ik een prachtkerel vind, Biegstraaten offert veel vrije tijd op voor die instelling maar staat machteloos. M.i. komt dat door B. en W. en 'n gedeelte van de gemeen teraad. Het wordt hoog tijd dat sportminnend Leiden zich eens laat zien en horen en langs deze weg roep ik op om iets te gaan doen. Zelf stel ik me daarvoor beschik baar. Dus als er sportmensen zijn, die mijn mening delen, dan kunnen ze mij bereiken. J. J. WASSENBURG Schutterstraat 21a LEIDEN Zowat duizend belangstellenden voor een beetje menselijk lichaam Zoveel mensen waren zaterdagmiddag naar het Vijf Meiplein gekomen, om te kijken wie het durfde om geheel ontkleed een ivinkel met huishoudelijke apparaten te betreden, teneinde een grill in ontvangst te nemen. Gratis wel te verstaan. Streaken dus voor geroosterd vlees. Je moet er maar opkomen. De eigenaar van de zaak, heeft zelf en kele weken geleden, bloot en op straat, ook geschicht. Aangestoken door het succes en de foto in de krant, is hij kennelijk op het idee gekomen anderen zijn voorbeeld te doen volgen. Het kostte Jan Holvast geen moeite om de belangstellenden op de gevoelige plaat vast te leggen. Voor het behoud van de bloterikken en hun verdere levenswandel (gekleed) vertonen wij hun frontaan zicht niet aan u. Dat niet iedereen het een leuke en aardige aangelegenheid vond, blijkt wél uit het volgende. De orga nisator van het blootlopen heeft van de politie een proces-verbaal gekregen, omdat hij schennis der openbare eerbaarheid had uitgelokt. En met de officier van Justitie is overleg gaande of er ook tegen de streakers zal moeten worden opge treden.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 3