Den Haag geeft experimenterend Ajax goed partij 1 Hockeyteam in de kwartfinale LONNEI KLEDIf; Verplicht nummer in de Meer eindigt in 3-1 zege voor Amsterdammers l l B 1 ■I 1 BI 1 1 1 i B B 1 1 B 1 1 IB 1 BI Bi 1 BI 1 LOTTO B en Breda willen NAC helpen werken glimlacp PAGINA 10 MAANDAG 6 uur i de t ADVERTENTIE Kreft tratie de I B. "T SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT AMSTERDAM Boeiende gesprekken in de Ajax-bestuurskamer na het verplichte nummer Ajax-FC Den Haag (31). Met enerzijds een ietwat gebelgde Eddy Hartmann, verwijtend op- blikkend naar Dé Stoop, in zijn functie als bestuurslid van de sectie betaald voetbal aanwezig (zei hij zelf). Hartmann: „Dat is nou niet netjes van je Dé. Om achter onze rug om met twee van onze spelers te gaan praten (Dusbaba en Van Vliet red.). Dat kon je vroeger nog wel doen, maar nu, nu heb je toch een bepaalde status binnen de KNVB. Door Pim Stoel Stoop nog roder getint dan gebrui kelijk: „Niet zeuren Eddy, weet Je wat ze in Voetbal International schreven. Dat ik het enige lichtpunt- tje was in deze sombere voetbalwe reld". Hartmann laatdunkend op- blikkend naar Stoops gekleurd ge laat: „Ze doelden waarschijnlijk od Je bloeddruk Dé". Van Praag van Ajax, deskundig ingrijpend: „Ach weet Je, FC Amsterdam benadert spelers bij anderen en Ajax koopt ze uiteindelijk". Hartmann later, gniffelend: „Die S'oop. Wilde hij Van Vliet kopen. Dacht ie dat die maar f 8000 bij Zeilen De Nederlandse finnjol- lenzeiler Cees Douze heeft tijdens internationale wedstrijden op het Steinhulermeer beslag gelegd op de zesde plaats. Overtuigend winnaar werd de Italiaan Pelaschier met 9,3 punten. 1 2 3 Graafschap-Sparta MW-Telstar Ajax-Den Haag PSV-Roda JC Utrecht-Groningen ES Haarlem-A'dam AZ '67-NEC F ey enoord-Twente GA Eagles-NAC Heracles-Cambuur Veendam-Excelsior PEC-Volendam SW-Fort. VL ons verdiende. Een koopje dus wan neer de nieuwe transfersom gehan teerd wordt, ongeveer tien maal dat bedrag. Maar Van Vliet verdient het dubbele bij ons. Maakt voor Stoop dus 160.000. Toen stuurde hij gauw een bedankbriefje naar Van Vliet. Dat de deal niet door ging". De FC Den Haag manager werd overigens snel ernstig. „Nu krijgen we de problemen met al die jonge jongens. Die kunnen in wezen voor een prikje gekocht worden. Ja. ik kan ze natuurlijk allemaal een con- tracht van 40 mille voorleggen. Dan moeten ze 40.000 opbrengen. Maar als ze dan niet gekocht worden zit FC Den Haag aan die 40 mille vast. En hoe gaan we dat betalen? Ik voel me nu de onderhandelingen met de spelers op gang zijn net een vent die een mevrouw wil versieren met een flesje eau de cologne, ter wijl er anderen met miss Diorz parfum lonken" Waar Stoop mee lonkt is nog niet bekend, wel gaf hij na lang aan dringen toe dat FC Amsterdam gro te belangstelling heeft voor Dusba ba. Een Dusbaba die tegen Ajax in derdaad weer niet slecht speelde maar wel verantwoordelijk was voor de derde Amsterdamse treffer toen hij op links Steffenhagen moest la ten gaan waarna een overstapje van Rep volgde en een doelpunt van ae attent meegekomen Blan kenburg. Stoop zal overigens niet uitsluitend naar Dusbaba gekeken hebben. Tscheu-La Ling bijvoorbeeld ope reerde op rechts uitstekend en gaf gelegenheidsback Gerrie Mühren zo veel werk dat deze de FC Den Haag-speler vaak bij de shirt moest grijpen om hem te beletten door te breken. In wezen speelde heel FC Den Haag niet onaardig. Slaagt Hartmann er in de teefn bij elkaar te houden en weet Boskov een vleugje zelfvertrouwen in de forma tie te pompen dan lijkt de weg te rug naar de bovenste regionen op den duur haalbaar. Teunissen gisteren na afloop opti mistisch: „Je ziet dat het wel kan. We kwamen voor rust toch maar mooi terug na di* 1—0 achterstand. En toen het 31 was geworden stortten we niet in elkaar. Als je dan incalculeert dat we vorig sei zoen hier nog kansloos met 50 werden afgemaakt terwijl er toen nog heel wat routine in de ploeg stond opgesteld, dan mag Je nu niet -rntm ontevreden zijn". Wat waar was. Maar evenzeer was waar dat Ajax er bewust een expe rimenteel dagje van gemaakt had. Met Krol als ausputzer, Gerr.e Mühren als linksback, en op het middenveld Blankenburg, Varga en Neeskens. Bobby Haarms: „De Jon gens moeten maar eens leren welke moeilijkheden de collega's op hun specifieke plaatsen hebben. Dat is zeer leerzaam". Krol, grijnzend: „Nou die problemen van Blanken burg vallen heus wel mee". Ajax dus op de experimentele toer. Met als extra handicap het volledig falen van de niet fitte Piet Keizer die na rust door Haan werd ver vangen. Toch kwamen de Amster dammers al in de eerste minuut op 10, via een combinatie van Van DordNeeskensRep waarbij Ou wehand als aan de grond genageld toe keek hoe de laatste de bal ach ter Thie werkte. Het snelle ope ningsdoelpunt inspireerde de Am sterdammers niet tot een doelpun- tenlawine. Integendeel: FC Den Haag. onbevangen spelend bood zo goed partij dat er van een Ajax- overwicht geen sprake was. Vlak voor rust kwamen de Hagenaars zelfs nog gelijk dankzij in eerste instantie Ouwehand die uit een vrije schop een gloeiende kogel af gaf die Stuy met veel moeite uit de rechterbovenhoek wist te halen. De terugspringende bal werd door Storm beheerst ingekopt (11). Ook na rust bleef het een redelijk aantrekkelijke wedstrijd waarin FC Den Haag toen de Amsterdammers Actie in vogelvlucht, zweeft naar de bal, tei kens als een raket rich gaat. Dete Ro al in de tweede minuut ^eer kens op 21 kwamen opi rnet in elkaar stortte. Verder wist Ajax niet weg te lop dankzij het uitstekende doelman Thie. MADRID De Nederlandse hockeyploeg heeft zich zondag middag als eerste van de achttien landen definitief geplaatst voor de kwartfinales van het Europees kampioenschap. Dat gebeurde door een fraaie zege van 4—2 op de verbitterd strij dende Polen, die steeds hard terug vochten en lange tijd nog onzekerheid hebben laten bestaan over de uitslag. Door Piet Kienhuis Ach,hadikm'n I occasion maar bij de V W-dealer gekocht. De winnende getallen in de 1 Lotto zijn. 3. 6, 2, 26, 3; Reservegetal: 29. Okzapianummer: 4793. I ^garantie - ANWB-keuring- I ^-servkepa spoort Weliswaar namen Frans Spits en zijn mannen tot twee keer toe een voorsprong van twee doelpunten, maar de Polen verkleinden steeds weer de achterstand. Het was ten slotte weer Paul Litjens, die evenals tegen Ierland aan alle onzekerheid een einde maakte door tien minu ten voor tijd een strafcorner te be nutten. De strijd was overigens slechts elf minuten oud toen Nederland het duel stevig in handen scheen te hebben. Binnen twee minuten ko gelde Ties Kruize uit twee st'rafcor- ners de bal flitsend achter de lange Poolse goalie Wegnerski. Deze stand was echter flink geflatteerd. Immers, de Oranje-ploeg was evenals in bei de vorige wedstrijden nogal aarze lend begonnen, maar de Engelse scheidsrechter Nash strafte de Po len streng voor overtredingen. Eerst bij een solo van Coen Kranen berg en even later bij een rush van Paul Litjens. En Ties Kruize werkte bei de strafcomers feilloos uit met zijn gevreesde schuifslagen. Nederland kon hierna de zaken wat rustiger aanpakken. De vervanging van Hans Kruize in de voorhoede door de snelle en geroutineerde Wouter Leefers leek een aanzienlij ke verbetering. De kleine HGC'er dook overal op, waardoor de twee man op het middenveld, Pierik en Steens meer armslag kregen, het geen ook wel nodig was, omdat Bart Tamlniau veiligheidshalve als ausputzer naar achteren was ge haald. De fraaie voorsprong werd na 23 minuten nogal ongelukkig verkleind toen de Polen een strafcorner kre gen toegewezen, waaruit Otulakows- ki op de paal schoot, waarna de bal Behalve Nederland hebben zich de volgende landen geplaatst voor d e kwartfinales van het Europees hoc- kevkampioenschap in Madrid: En geland en Frankrijk (groep C), Spanje en Wales (gToep D), West- Duitsland en Schotland (groep A) en naast Nederland wordt het Po len of Ierland uit groep B. tegen het been van Taminiau kaat ste. Strafbal, besliste de arbiter ten onrechte en Otulakowski gaf Derek Doyer vervolgens geen schijn van kans. i Nederland bleef daarna echter het spel beheersen met fraaie combina ties in de breedte, die nogal wat gaten in de Poolse defensie trekken. Uit een dergelijk ontwrichtende ac tie werd het vier minuten voor rust 3-1, na een schitterende combinatie van Kranenberg-Litjens-Leefers en fraai afgerond door Ties Kruize. Voor de derde maal deze middag zond de Nederlandse goalgetter de bal met een schuiver achter de Poolse keeper. Zes minuten na rust kwamen de Polen echter opnieuw dichterbij, doordat onze spelers zich lelijk lie ten verrassen bij een strafcorner. De eerste maal liepen zij te vroeg in, maar bij de snel genomen twee de bal waren zij te laat en bracht Otulakowski de stand op 3-2. Twee minuten later al leek de schade te kunnen worden hersteld toen Leefers op fraaie wijze Ties Kruize in de diepte lanceerde en deze op het punt stond af te reke nen met de keeper. Wegnerski 6meet echter zijn stick naar de bal. met als gevolg een strafpush. Ties Kruize mikte hoog naar de linker bovenhoek, maar Wegnerski ransel de de bal over zijn doel. Waarna het allemaal nogal gejaagd een paniekerig werd in de Neder landse gelederen en onder meer strafcomers door Ties Kruize tegen de lat of over werden geschoten. De volgende strafcorner, de vijfde, liet Ties daarom aan Paul Litjens over om af te ronden en deze deed dat met een hoog, hard schot, dat ge lukkig niet door de Franse arbiter Gillet wegens „rising shot" werd af gekeurd (4-2). Cees Tanis: „Het waren inderdaad lastige tegenstanders die Polen, maar ik dacht dat we niet slecht hadden gespeeld. We zullen nu eerst dan de Schotten krijgen, aaai- irukk nemende dat de Duife van hen winnen". En daarna wacht Neder e< minste als Sohotland wo gen, gastgever Spanje, kan worden tegen eigen publiek speelt. BREDA Wanneer de Bredase geven. Een tweede voorwaarde is. dat voetbalvereniging NAC oehouden het bedrijfsleven dan per laar blijft voor de eredivisie, zijn B. en W. 100.000 gulden aan NAC geeft. Los van Breda bereid de gemeenteraad niervan willen B. en W. van Breda voor te stellen gedurende vijf Jaar 104.000 gulden subsidie geven over t Jaarlijks 200.000 gulden subsidie te De Bredase club heeft zijn schul den dit seizoen zien oplopen tot over de 600.000 gulden. Door de extra 104.00 gulden over het vorige seizoen en de recette van de bekerfinale te gen PSV. waarvan NAC 125.000 Krijgt, zal het nadelig saldo aan het eind van dit seizoen rond de 375 000 gulden bedragen. Ditmaal, hoe kan het ook an ders, een „Voetbal Extra", waarvoor wij ons pennetje natuurlijk moeilijk anders dan in de roodwitte inkt konden dopen. Een „Voetbal Extra" ook, waarin dank zij de meedogen loze nEhcsdeese artiest Eddy Achter berg een behoorlijk portie muziek zit, Dat liedje, hè„Eenmaal zul len wij de kampioenen zijn". Wat heeft de zanger van het Twentse levenslied er gisteren een hoop over moeten slikken. Truus van Hanegem was haantje de voorste. Toen mevrouw T. v. H. onmiddellijk na afloop van het spektakelstuk op zoek ging naar onze vaste medewerker uit H.I.A., passeerde zij het vertrek van de te genpartij. Bij de Twentse deur stak zij triomfantelijk haar bos bloemen omhoog en riep schaterend: „Even vragen of Achterberg dat leuke liedje nog eens voor me zingt". Toen Eddy Achterberg de kleed kamer uitkwam, botste hij op Eddy Treytel. Een boeiende dialoog tussen beide Eddy's ontstond. Rotterdamse Eddy: „Toe nou, geef mij de tekst van dat plaatje van je". Enschedese Eddy: „Nee, nee, die krijg Je niet. Die stop ik meteen in mijn ijskast. Het papier met de tekst mag in géén geval vergelen. Stel, dat ik 't volgend jaar wél kan zingen. Je weet nooit. Ik blijf optimist". Theo Reitsma dirigeerde na de conversatie tussen de winnende en verliezende Eddy de Twentse naar de camera's. „Kom ik voor de tele visie?", riep Achterberg, een ogen blikje dan". Hij teru gnaar de kleedkamer. Colbertjasje uit, trai ningsjack aan. Een Jack met recla me er op. Theo Reitsma, zuinig kij kend: .Reclame?" Eddy, laconiek: „Natuurlijk. Dat flikt Johan Cruyff toch ook altijd". De camera's wer den daarna evenwel ingesteld om Achterberg „hoog" te nemen, waar door geen Ster Spot ontstond. Vraag aan Eddy Treytel' over de eerste Enschedese goal: waarom dook Je toen niet op de schoen van Kick van der Vall? Het antwoord: .Ran was ik meteen al mijn haren kwijt geweest. En ik heb er al zo weinig". Vraag aan Joop van Daele over het tweede succes van FC Twente: hoe kwam het dat Je toen helemaal mis trapte? Het antwoord: „De bal sprong op een polletje gras weg. Maar ik had kunnen weten dat het zou gebeuren, want dat polletje ligt er al vanaf 1937. Onze terrein knecht, pardon, hij heet tegenwoor dig terreinchef. heeft nu echter be loofd dat hij er binnenkort wat aan gaat doen'. Niet lang nadat Jörgen Kristen- sen vanwege zijn treffer was beju beld, moest hij het veld uit. De Deen: „Ik zag Coerver een handge baar naar me maken. Eerst dacht ikhij feliciteert me zeker met mijn doelpunt, maar nee hoor, hij maakte verdorie het wisselgebaar. Kwaad was ik er niet om. Dat niet. Maar ik vond het eerlijk gezegd wel een tikje raar" Onmiddellijk nadat hij was om gekleed. belde Kristensen vanuit de perskamer in het Feyenoord-stad ion naar Denemarken. Met een bos bloemen in de hand en tranen in de ogen van ontroering bracht hij „thuis" het nieuws: „we zijn het". U dacht: waar blijft hij? Hier is hij dan: onze bloedeigen vaste me dewerker. de heer W. v. H. uit H.I.A. Op de vraag waarom hij Eddy Achterberg in het veld nogal eens met een bezoek had vereerd, antwoordde hij: „Ach, ik wilde weer eens een keertje ouderwets Utrechts kletsen". Voor de niet-ingewijdeai: Achter berg speelde eens in de Domstad voor DOS, Van Hanegem voor Ve- lox. 9 Onze vaste medewerker over zijn vroegere stadgenoot: „Dat plaatje van hem doet het wel. Ik vind het echt jammer dat ik er geen eentje heb gemaakt. Ik kan zingen. Alleen geen wijs houden. Maar daar kun nen ze tegenwoordig met die mo derne technische apparatuur wat aan doen. Dan draaien ze 't bij, hè. Net zoals ze bij de opnamen van Achterberg hebben gedaan". O W. v. H. over Charles Corver: „Ik vond hem niet slecht. Hij had ons alleen wel een penalty mogen geven, (oen ze Ressel onderuit haal den. Maar Ja, dat gebeurde in het >t hordes van het begin van de wedstrijd. Te vroeg om zo te zeggen. Want scheidsrech ters moeten zich ook warm draaien". Charles Corver over onze vaste medewerker: „We waren nog maar net begonnen, of ik moest Van Ha negem al een reprimande geven. Het publiek pikte 't niet en begon te Joelen. Maar Van Hanegem nam daarop even een soort militaire houding voor me aan, Ja, de hak ken tegen elkaar, salueerde en zei: „Je zag het weer goed". Dat vond ik leuk. Ik mag trouwens die vaste medewerker van Jullie wel. Hij in casseert tenminste ook. En ik vind het niet zo erg als types die dat kunnen opbrengen, zo nu en dan zelf ook eens een beetje uitdelen. Let wel, een beetje". De arbiter uit Voorburg over Eddy Achterberg: „Hij begon al snel tegen me t/ zeuren. Zo van „Jullie scheidsrechters moeten altijd mij hebben". Ik zei hem toen: maar van mij heb je nog nooit een officiële waarschuwing gehad. Toen hij zijn vijfde onbesuisde overtre ding had gemaakt, moést ik hem echter wel een kaart geven. Trou wens, hij maakte het niet alleen mii lastig. Zijn medespelers raakten zelfs door hem van de kook. Ze schreeuwden hem dan ook allerlei vervelende dingen toe". Voor de wedstrijd zag het voor de Kuip zwart van de zwarte-han- delaren. Vijf'ig gulden voor een staanplaats en honderd voor een zitplaats was de normale koers. Deze vertelde Lex Schoenmaker de afgelopen week: „Wim van Ha negem heeft een paar speciale voet balschoenen gekocht. Die zijn afge steld op één helft. Na 45 minuten stoppen ze uit zichzelf". Maar de heer W. v. H. hield het gisteren erg lang vol. Zelfs zondag avond laat was hij nog in actie. Vanaf het bordes van het damse stadhuis zong hij de zenden dolgelukkige fans toe. „Eenmaal zullen wij pioenen zijn". 0 Een groepje Feyenoord ters zong dat ook toen terberg gis eren na d naar de spelersbus liep. Leo van Zandvliet: die me met het kampioenst citeerde, was burgemeester chi O Captain Wim Jansen gisteravond vanaf het bon het stadhuis het legioen ondervonden s eun. Nog eenmaal onze werker: „Dat met die ch was natuurlijk erg leuk, dat wij volgende week verliezen en FC Twente een nulletje of 27, dan toch mooi een rekening neus." Voetbal Extra" eindigt begon: bij Achterberg, bij het Rotterdamse publie „Maar stel dat ik volgend de Kuip voetbal, nou, dezelfde mensen die m den: „heya de keu". NICE Tijdens onge heden na de voetbalwe Monaco-Bastia is avond in Nice een toescj doodgeschoten. Na afloop N ontmoeting, die door naco met 2—0 was opende een tot dusver n 1; ïndentificeerde man het op een groepje supporter! Bastia, een club van het Corsica. Eén man werd d getroffen, twee anderen gewond.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 10