Van Daele kreeg van Coerver paprika GEEN LEIDSE VIER IN HOOFDNUMMER VARSITY Revanche nemen de super-thriller in leen aar Barth Ajax APPIE HAPPIE Nederlaagserie van Teylingen Peter Wolters in Landenploeg Frans Thijssen (FC Twente): ys-Lugdunum Theo Pahlplatz tekent bij TV in Enschede V.T.L.-Gr.W. II Y.A C. tDAG 4 MEI 1974 Leiden De 91ste Varsity, die morgen op het Amsterdam-Rijn kanaal bij Houten zal worden ge houden, zal voor de tweede keer in z'n golvende historie een open Btudentenkampioetischap zijn. Vroeger hadden slechts leden van de zogenaamde erkende stu- dentencorpora het recht zich snoekend een weg door de kruis- leining te banen, maar sinds vo lg jaar mag iedere student mee- oeien. In tegenstelling tot verte len jaar zijn er precies zeven joegen, die aan het hoofdnum- ner, de Oude Vier, zullen deelne- nen', zodat geen voorwedstrijden hoeven te worden geroeid. Njord heeft zijn meest ervaren roeiers in een acht gestopt en zal voor het eerst geen Oude Vier op het Varsity-water brengen. Aso- pos had zulke slechte herinnerin gen aan de deinende watermas sa, dat ook zij het verstandiger achtte de lichtvoerige stuurman- loze vier de 3000 meter te bespa ren. De deelnemende Oude Vieren zijn die van Dudok van Heel, Nereus, Agir, Argo, Triton, Laga en Okeanos in him respectievelijke boeivolgorde. De Dudok vier was vorig Jaar na tionaal kampioen, na een zeer spectaculair seizoen te hebben gehad. De vier kwam na enig be raad van de Technische Advies Commissie net niet in aanmerking voor uitzending naar de Europese kampioenschappen in Moskou, maar heeft de kwaliteiten, vooral fysiek en mentaal, om tot één van de favorieten te worden gerekend. De ploeg bestaat uit Van Vianen (slag), Van de Pas, Hooijschuur. De Jonge en stuurman Jonkers. Nereus brengt een iet« minder er varen vier op het water dan zij gewoon is, hoewel met name Van Manen al een Jaar of negen roei end, coachend en over roeien schrijvend doorbracht. Boescho- ten heeft als skiffeur welliswaar de nodige ervaring, maar roeite voor het eerst het hoofdnummer, trouwens evenals Van Manen. Van der Horst en Van der Pol completeren het viertal. Deze vier heeft hard getraind en is in een bijzonder goede conditie. Technisch vaart het viertal zeer redelijk maat mist waarschijnlijk het raffinement om zo'n lange race te winnen. Tot hun voordeel is hun boeipositie, tussen Dudok en Aegir in. Aegir is namelijk de grootste fa voriet, hoewel de vier het vorig Jaar niet heeft geroeid. Offens, Huizinga, Van der Vliet, Eggink en stuurman Perk maakten niet alleen deel uit van de winnende acht op de Head of the River, maar vestigden in het Olympische Jaar 1972 in een genadeloze race tegen Laga (respectievelijk Ne reus) een nieuw en bijzonder scherp baanrecord, zowel in de vier ais in de acht. De ploeg heeft power, ervaring, conditie en men taliteit en zal waarschijnlijk in een nek aan nek race met Dudok van Heel aan het langste eind trekken. De vieren van Argo en Triton zijn duidelijk van minde re kwaliteit, waarbij Argo een goede middenvelder kan zijn en Triton het voornamelijk van z'n enthousiasme moet hebben. Laga's Oude Vier. winnaar van de Varsity 1973, heeft slechts op de boegplaats een andere roeier dan vorig jaar. De ploeg bestaat nu uit Kamp, Joustra, Klem, Hofkamp en stuurman Uiterwijk. Het is een goede vier, maar vertoont aan wijsbare tekortkomingen, vooral aan het eind van de haal. Samen met Nereus zal Laga waarschijn lijk strijden om de derde plaats, waarbij Nereus de beste kansen lijkt te hebben. Okeanos ten slotte heeft een ta lentvolle vier, die de bekende (en misschien wel verplichte) rol van gevaarlijke outsider zal gaan spelen. Vorig seizoen kwamen de Amsterdammers tot aardige re- sul baten, dit Jaar leidde een nau welijks door de zomervakantie onderbroken trainingsschema reeds bot vroege successen op de Asopos-najaarswedstrijden en bij de "novembervieren" op de Am- stel. Het wedstrijdprogramma begint om 13.30 uur bij Houten en zal om ongeveer 17.30 worden besloten met het hoofdnummer. MARCEL WERNER SASSENHEIM Ter gelegenheid van zijn vijftigjarig bestaan organiseert Teylingen een neder- laagtoernooi. Eén wedstrijd is reeds gespeeld: Teylingen-Ter Leede 0-0. Het programma ziet er verder als volgt uit: hedenavond (half zeven) Teylingen-Noordwijk, zondag 12 mei (2.30 uur) Teylingen-Lisse, za terdag 18 mei (6.30 uur) Teylingen- Quick Boys, zondag 26 mei Teylingen Roodenburg, zaterdag 1 Juni (6.30 uur) Teylingen-UVS. Leiden Peter Wolters van De Zijl/ LGB is gekozen in de Nederlandse B- Ploeg die op zaterdag 11 en zondag 12 mei in Mol uitkomt in een zwem en schoonspringwedstrijd tegen de Belgische A-formatie. Joop van Daele (nog met het brilletje) in actie op een archieffoto. I Barth >AM Ajax heeft i'ereenstemming be- Anderlecht, leider in eerste divisie, over van doelman Leen die club naar Ajax. moet nog door de taf van Ajax worden Belgische Neder- eft een contract met id van drie jaar aan- U ekregen. R1 de finale van het ^Jet Peyenoord-stadion haam na te zijn ver pacht eindigen in %een zal de wedstrijd twee l7gler in hetzelfde sta- oo ien overgespeeld Olympisch Stadion Aerdam, zoals eerder ia lovens burgemeester, der'Lee, heeft gis- PSV gehuldigd voor en van de KNVB- ler. De spelers en de Joegen de bronzen leg- ro m de stad Eindhoven, ien ter van der Lee, die 'J1 tning een stuk Eind- «motion van de bo- i'ot] nk noemde, las ook telegrammen van Gedeputeerde Noord-Brabant en Hop Bluyssen. ïsI flng werd bijgewoond roltallige college van ;8 en de Eindhovense ad. 'gentinië zijn moei- ontstaan tussen J bat i het nationale elf- Argentijnse voetbal- ver de tijdens de komen door Europa te be- les. Argentinië speelt .41 nende weken tegen Frankrijk, Engeland id. De spelers willen 200 dollar per wed- i 600 gulden), plus by winst en 200 bij ck' Daarnaast eisen liei goeding van 15 dol- 34- Yel n 24 uur over- ente wordt bereikt in - a e zal de ploeg zon- l"6s! strekken. De afde- o-4 van het Argentijnse ivil van maatschappelijk worden verzocht OLDENZAAL Hij is niet teleurgesteld. Dat wil zeggen, aanvankelijk doet hij het zo voorkomen. Later in dit gesprek komt hij daarop terug. Franske Thijssen in eerste instantie: "Maandenlang kon je geen krant lezen of iemand verklaarde wel dat hij capabel was voor München. Verkapte advertenties, als je begrijpt wat ik bedoel. Ik heb me daarvan bewust ge- distancieerd." Franske Thijssen na een poosje: "Ik zou liegen wanneer ik zou beweren dat het me heeft koud gelaten dat mijn naam niet bij de veertig voorkwam. Ik heb er weliswaar over gezwegen, maar toch. Vooral tijdens de laatste weken heb ik me er intensief mee bezig gehouden. Heb ik wel degelijk mijn kansen afgewogen tegen die van anderen. Misschien zou ik toch een klein beetje teleurgesteld moeten zijn." Door Ger Stolk voorkomen leeft ook ergens wel. Maar dat die publicaties het effect van een mentale doping hebben ge had betwijfel ik. Want nogmaals, iedereen zou normaal al op scherp hebben gestaan. En dat geldt, denk ik, evenzeer voor Feyenoord". Franske Thijssen, aanvallende mid denvelder met sterke kapbeweging, in een team dat hoog genoteerd staat als gevolg van collectiviteit. Maar ook een elftal dat bij mond jesmaat doelpunten produceert. Thijssen: „Ik weet dat daar ge- woorden gehad met trainer Franske Thijssen, tenger, blond, sterk aan de bal. Wat opvalt is dat hij geen rancune koestert. Niet ten aanzien van Rinus Michels, de Oranje-supervisor die hem negeerde. En niet ten aanzien van wel uitver korenen. Hij: „Voorop gesteld dat de sterk- Thijssen: „Ik weet dat daar ge- ^k woorden gehad met trainer Frans Thijssen sten naar München moeten, gun ik rmgschattend over wordt gedaan Spitz Kohn nu deze Cees van Iers- iedereen. Net als ik het me zelf Maar lk aie er0P dat sel alsmaar als laatste verdediger e°ed kunnen ontwikkelen bil FC had gegund. Ik ga zelfs zo ver dat S»™** onze Ut op niemand van de geselecteer. "^lïTaSTeer we^et gedachte, helTV°w^t T bT^.TlatT'op Tm? --^^oepen 'alles o~f 'mets. die me wordt ingegeven door de waa^ wuVwJk gLfkT DaannCe dUS °P blijft opstellen. ThijssenOnrust is een woord. Drost heeft op een gegeven wetenschap dat ik het erg goedkoop pioen van Nederland kan worden. van mezelf zou vinden om de capa- chen, wat zichzelf treft. Maar dat was puur eigen belang en niet dat van FC Twente. Ik vind dat we in Twente. Dat lag gedeeltelijk aan groot mezelf, maar misschien nog meer aan het team waarin ik speelde. Laten we zeggen dat ik bij NEC gezien de kwaliteit van mijn mede spelers aan het plafond zat. Maar hier bij FC Twente kan ik nog ja ren vooruit. Ik heb trouwens nog Met een beetje geluk dan. vtMi XVÏCXIWC. XJk ÏXl4„ citeiten van andere middenvelders Bij Twente is het zo dat iedereen stadium de kampioenskansen een contract voor twee Jaar". in twijfel te trekken". Wat Franske Thijssen zich niette- ailles voor iedereen over heeft. Een moeten laten prevaleren boven Mün- zalige gedachte. Ik herinner me uit chen. Dat geldt ook voor Epi Drost min realiseert is dit. Revanche ne- mijn NEC-tijd hoe anders dat ook Tegen NAC heeft hy gespeeld voor men, ook al brengt hem dat niet kan. Daar stond iedereen tot verve- Kalle Oranen. Met dien verstande dat Notten op links speelde en hij op rechts. Drost trok daar bij te veel naar het centrum met het ge- Ik ben de trainer niet. Maar ik denk wel dat wanneer Kalle Ora nen fit is de laatste vier Notten, mei, 8 uur n.m. gi l Molentournooi 3e en 4e prijs. Boshuizerkade. bij de .onherroepelijke veertig' zou lens toe in de mandekking. Dat was de teleurstelling een stuk wegnemen ook zo geestdodend dat wanneer die Revanche-nemen in de super-thril- medespeler van Je werd gepasseerd, Ier Feyenoord—TwenteThijs- niemand het kon opbrengen om volg dat "we verdedigend" zwakker sen: „Twentse kansen, vraag me diens weric over te nemen. Ik geloof waren dan normaal, daar niet naar. Geen zinnig mens dat FC Twente daarom zo heel die er iets van kan zeggen. Maar hoog in de top meedraait". toch.... kijk, twee maanden geleden Niettemin is er de laatste weken t nog, zou niemand bij ons hebben onrust geweest in de ploeg van FC Van Ierssel, De Vries en Oranen durven zeggen dat we ook maar de Twente. Epi Drost, eens een „zeke- heten". kleinste kans zouden maken. Nu is re" voor West Duitsland, door Mi- Tot slot: is Je seizoen mislukt nu je hetzover. We zijn in feite zo dicht chels weliswaar bij de veertig opge- niet naar München gaat en stel dat by de titel dat we die voor het grtj- nomen maar zonder wedstrijdritme Feyenoord zondag wint? Franske pen hebben. Een overwinning op als gevolg van een operatie, heeft Thijssen: „Zeker niet. Ik heb me Feyenoord en we zijn landskam pioen. Waarmee ik niet beweer dat het een uitgemaakte zaak is dat we in derdaad van Feyenoord winnen. Wat ik bedoel is dat iedereen zich realiseert dat we er zijn wanneer we Feyenoord verslaan. Ik weet dat Je met dit soort uitlatingen voorzichtig moet zijn. Je kunt via ongenuan ceerde kreten Je tegenstander prik kelen. Maar dat gaat in dit geval niet op. En Feyenoord én FC Twente weten zulke grote belangen op het spel dat ze niet geprikkeld hoeven te worden. Ik heb ergens gelezen dat er bij ons spelers zou den zijn die zich verschrikkelijk hebebn geërgerd aan berichten dat Feyenoord alles al heeft geregeld voor het kampioenschap. Dat is ook sterk overdreven. Die publicaties hebben ons wel vastberadener ge maakt. De gedachte dat we die rij toer en die ontvangst op het stad huis van Feyenoord zouden moeten ENSCHEDE Theo Pahlplatz en FC Twente zyn vlak voor de belang- ryke confrontatie met Feyenoord een nieuwe verbintenis aangegaan. De 27-Jarige uit Oldenzaal afkom stige Pahlplatz, die sinds 1966 voor Enschede's eredivisieclub uitkomt, zette zyn handtekening onder een driejarig contract. Eerder al had Cees van Ierssel voor een dergelyke perio de bygetekend. PRINSENBEEK Al woont hij tegenwoordig in het mooie Brabantse Prinsenbeek, Joop van Daele blijft de akelig nuch tere Rotterdammer. Zelfs is hij niet bijgelovig, zoals de meeste topvoetballers. Dus ergert hij zich ook niet gruwelijk aan de "roekeloze berichtgeving" wat vrijwel alle andere Feyen- oorders wél deden over de huldiging, de rondrit, de ont vangst zondag op het Rotterdamse stadhuis van de kampioenen. Door Rob Vente mdakt hy fouten mee. Maar hy be seft zelf ook wel dat hij daaT niet sterk in is". Realist Van Daele: „Dat heeft niets te maken met de huid en de beer, die nog moet worden gescho ten. De gemeente móét die dingen gewoon van tevoren regelen. We kunnen moeilijk zondag om kwart over vier ineens de politie bellen en zeggen: „Jongens kijk uit, we ko men er aan". Deze opvatting ty peert Jooop van Daele, die er ook rond voor uitkomt dat hij de topper morgen optimistisch tegemoet ziet. Ook over de huidige top-elf van Feyenoord en over trainer Wiel Coerver praat de lange ausputzer uitermate nuchtere taal. Joop van Daele over dit Feyenoord: „We hebben dit seizoen het pubhek nog erg weinig moois kunnen laten zien. Goed, de wedstrijd tegen FC Amsterdam was natuurlijk een fijne uitschieter. Maar verder „Het grootste winstpunt van dit sei zoen is evenwel dat Feyenoord er weer voor wil knokken; dat we col lectief erg sterk zijn;l dat iedereen zich tijdens de wedstrijd gewoon rot wil werken; voorhoede-spelers goed meeverdedigen. Dat was de afgelo pen twee Jaar, de afgelopen twee slechte Jaren, niet het geval. Maar nu bezitten we veertien man, die alles willen geven. Eigenlijk maakt het niet uit welke elf er spelen. Zelfs zonder een Wim van Hane- gem kunnen we nu moeilijke wed strijden winnen. Daar had je vroe ger niet om moeten komen". Wiel Carver Joop van Daele over Wiel Coerver: „Voor Jongens als Wim Rijsbergen, Harry Vos en mij heeft hij heel veel gedaan. Vroeger moesten wij op het bankje toekijken hoe de an deren het deden. Dankzij het werk van Coerver en uiteraard ook vanwege onze eigen prestaties zitten we nu tooh maar bij de veer tig voor München. Voor een Rijs bergen, een Vos en mij is Coerver dus een goede". „Maar anderen bij ons zeggen „ik moet hem niet". Maar zoiets houd je altijd. Neem de periode Happel. Er dweepten sommigen bij ons met Happel. Maar ik kon hem moeüijk accepteren. Nee. niet dat ik ooit bonje met hem had. Maar hij ge loofde niet werkelijk in mij. Hij zei dat ik wel de intelligentie bezat om een echte profvoetballer te zijn, maar omdat ik geen paprika in myn lichaam had zó drukte hy het altijd uit zou ik er tooh nooit eentje worden. Nou, Coerver heeft me die paprika gegeven. Dus geloof ik in hem". „Al zie ik natuurlijk ook zijn slech te kanten wel. Hij is bijvoorbeeld bepaald niet diplomatiek in zijn uitlatingen tegenover de pers. Daar Comedy Caper Joop van Daele over de gebacle van afgelopen week tegen Aston Villa: ,Die wedstrijd was gewoon erg slecht gepland. Hij kwam voor ons niet uit. Normaal willen er bij Feyenoord veertien voetballen. Nu riepen zes, zeven man: geef mijn portie maar aan Fikkie. Dus gingen we met een waardeloze instelling het veld tol. En wat er toen gebeur de, had veel weg van een Comedy Caper. Wij tuimelden maar om en die Engelsen kopten ze er In. Self was ik ook rot. Mijn mentaliteit was in die wedstrijd óók slecht Na een minuut of vijf kreeg ik al een elleboog tegen mijn kop. Nou, toen ben ik er vrijwel niet meer fel in gegaan. Ik keek wel uit. En ergens is dat toch logisch. Wat is nou be langrijker?" Maar nogmaals, we voetbalden in Birmingham onstellend rot. Ons C- elftal had het beter gedaan. Maar iedereen zal het onmiddellijk verge ten als we het zondag m&ken En dat kan. Als we er met z'n allen keihard voor werken. Net als in de andere wedstrijden". Aan Joop van Daele zal het onge twijfeld niet liggen.... ENSCHEDE Voor de eerste keer in Nederland zal de NOS- televisie zondagmiddag een va derlandse competitifewedsbryd direct en gedurende de volle anderhalf uur op het scherm brengen. De eredivisietopper tussen Feyenoord en FC Twente zal rechtstreeks worden uitge zonden naar Enschede, waar In de sporthal Deppenbroek onge veer tweeduizend kyklustigen de beelden voorgeschoteld krij gen op een scherm van drie by vier meter. Alle betrokken instanties NOS, PTT, KNVB, gemeente Enschede en natuurlijk Peyen oord en FC Twente gaven zonder bedenkingen hun mede werking. De NOS, die zich be reid verklaarde tegen kostprys circa 20.000 gulden te wer ken, stelde echter als eis dat niemand by het evenement enige winst mocht maken. ADVERTENTIE Bezoekt a.s. zondag 14.30 u. de belangrijke competitiewedstrijd Sportpark Dé Vliet

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 11