'Waar ik betaald d voor word lat ben ik' Tcly en Linda hebben veel succes in Montreux I ...e/7 gisteren i programma] Radioman en troubadour Dick Poons imieloo «tegel unie TV morgen] DUITSE TV AO 5 MTJSI 191% intreux Ongeveer twee en een £lf jaar geleden gaf de Zweedse te- isie. in een royaal gebaar, aan Tati opdracht een program- i te maken. Tati nestelde zich in lOlms duurste hotel, werkte, iranderde, wees af, wijzigde, snauw- i zijn medewerkers (ondergeschik- af, liet anderhalf jaar na dato i scène die hem niet beviel over- i (waardoor al die mensen weer ïtrommeld moesten worden) en jico Scheepmaker dol het resultaat zou Bert Haanstra ider aarzelen kunnen vertellen: Tati-programma is nog altijd )74 fet klaar, waardoor de Zweedse te met 1 raad was minder duur dan leek, want het Nederlands koppel Ardy Strüwer en Aberg hadden (met de Neder- Linda van Dijck in de hoofd- de show „Optisch Labyrinth ten maakt die in "zweden uitstekend Streë was ontvangen. Weliswaar waren Ardy en Lasse al in 1971 met hun „Magie Box naar Montreux afge vaardigd (waar zij de eer moesten laten aan Lodynskis Vlooienmarkt van Oostenrijk en Monty Pythons Vliegende Circus van Eneland, zelfs ook nog aan „Ich bins van West- Duiteland), en weliswaar is Ardy een verzweedste Nederlander (hoewel hij zichzelf met voorliefde een „blau we Indo noemt), maar dat mocht de pret niet drukken: „Optisch La byrinth werd de officielle Zweedse inzending voor de Gouden Roos. Voordat dit besluit gevallen was, was Ardy al met zijn programma onder zijn arm in Hilversum ge weest, want je wil je produkten toch ook wel eens aan Je landgenoten la ten zien, nietwaar? Te meer omdat Linda van Dijck dus de „leading la dy in de show was. Maar Joop Koop man van de Vara en Ton Hazebos van de VPRO bekeken het program ma, en vonden het, ook na het aan bod dat ze het konden inkorten zoveel ze wilden, niet de moeite van aan koop en uitzenden waard. Daarna besloot Zweden het dus naar Montreux uit te zenden, en woensdag keurde het publiek in Mon treux het wel goed. Er werd vaak gelachen, en het applaus na afloop was warm en groot. Terecht. De (in gekorte) show had vaart en geest, Ardy en Lasse vormen een „snel' modern komisch duo, Linda van Dijck is niet alleen een uitstekend zangeres (na de show kreeg ze met een het aanbod van de programma- editor van London Weekend Televi sion om een plaat op te nemen van „He's got away" en andere songs) maar bewoog zich ook op opvallende wijze dansend en dollend door het programma, en voor het overige zag het programma er ook uitstekend uit. De voorzitter van de persjury, de Westduitser dr. Kuckei, zei later het wel een aardig programma te hebben gevonden, maar helaas af en toe een beetje „grob". Dat betekent grof. Ik heb hem geantwoord, dat ik daar, als Nederlander, totaal geen last van had ondervonden, vermoedelijk om dat wij wel wat gewend zijn. Het merkwaardige was, dat we toen net het volgende programma „Klimbin" van de Westduitse ARD-WDR ach ter de rug hadden. En dat was nu een programma dait ik (en met mij vele landgenoten en trouwens ook niet-landgenoten) een beetje grof vond. Niet omdat er zoveel sex in voorkwam (want dat zal het „grove" wel geweest zijn), maar omdat de grappen erin zo dom-oudbakken wa ren. Ik ontdekte later dat het Duitse programma nog 25 seconden korter was dan het Zweedse, een vondst die ik haastig rondvertelde, waarbij bleek dat inderdaad iedereen het ge voel had gehad dat het Duitse een kwartier langer had geduurd. En het merkwaardigste van alles is nog, dat "Klimbim" niet eens een wat zwaar en onhandig uitgevallen "Rein-Deutsch" programma was (wat dacht u van de grap van de man dóe met een kruiwagen met hooi steeds de douane passeert en dan toegeeft dat hij kruiwagens smokkelt), maar een verduitse ver sie van het zeer populaire en be faamde progrmma "Laugh in" met Rowald and Martin. Wat schijnen de Duitsers nu gedaan te hebben (vertelde Dick Harris me, die de Amerikaanse Shows kent), zij hebben de vorm overgenomen maar de grappen op Duitse leest ge schoeid (gevolg: voetklachten), en bovendien de uitvoerders van het geheel niet zozeer op him humoristi sche kwaliteiten gekozen te hebben, maar op hun fysieke gelijkenis met de Amerikaanse oervoorbeelden. "Die twee presentatoren lijken spre kend op Rowald en Martin, en dat dommige meisje lijkt ook precies op dat Amerikaanse meisje en doet ook precies zo". Een mesalliance dus, een huwelijk tussen iemand van hogere en lagere stand dat onherroepelijk mislukken moet en dat is in dit geval ook ge beurd. En dat terwijl dat dommige meisje echt wel leuk en grappig was en een aantal grapjes best aardig waren, alleen had je steeds het gevoel dat je ze pas leuk zou hebben gevonden als ze met de zwier en on gepaste vrolijkheid van (bij voorbeeld) Ardy en Lasse waren uit gevoerd. En dan zwijg ik nog maar van het sterke vermoeden, dat alom geuit werd, dat het hier een compila tie uit een zestal programma's betrof een oude beproefde methode voor Montreux, die dit jaar echter ten strengste verboden is. Een Waterga te-affaire van Montreux? ADVERTENTIE Zo op het eerste gezicht lijkt Dick Poons een wat merkwaar dig baasje in omroepland. Wie hem in de kantine van de AVRO, de omroep waarvoor hij als freelancer actief is, ontmoet, kan niet onder de indruk uitkomen "met een somber heerschap te doen te hebben". Dick, geruit jasje op lichte broek, beweert zelf het tegendeel zonder van gelaatsuitdrukking (donker) te veranderen. Grappen worden opgediend in eenzelfde soort ver pakking: gelaten neemt hij na elke uitspraak een trekje van de sigaar, die door zijn lengte een heel interview blijkt mee te kunnen. wartet Herman Jhoonderwalt i Hot House' DEN Het kwartet Herman aderwalt speelt morgenavond older Hot House (Rapenburg muzikale vader van dit kwar- Herman Schoonderwalt, gebo- Eindhoven en later z'n stekkie het Gooi verplaatsend, is een kant, die al sinds Jaar en dag edt in Jazzclubs, en met veel in 1964 voor het eerst de Wes- Ickenprijs werd ingesteld was eerste die daarvoor in aanmer- ikwam. Verder is hij niet alleen zo'n ongemeen muzikale Iten, maar ook door zijn ga- te componeren en te arran- Voor wie het nog niet mocht Herman speelt altsax en fluit, iter de fenderpiano vinden we luyts, ojn. bekend van z'n mu- avonturen met de Pierre Cour- satóon. bas. Koos Serierse, bekend stu- zikant en verder de alom ge beerde bass er bij de Big Band 3 Madna. drumstokken worden gehan- door Leo de Ruyter die naast nuziikant bekendheid geniet nponist van musicals, samen Ban Huyts. ILLY REX et „VERLEDEN irdam In het VU-ziekenhuis sterdam is op 57-jarige leef- i tekstdichter Willy Rex (Wil- unnik) overleden. Willy Rex teksten voor o.a. Willy Al- Johnny Jordaan, Tante Leen Bintje. Enkele van zijn bekend- immers zijn: "Ik hou van jou, Amsterdam", "Rosie", s- ls bij het licht der sterren' en nt als een wilde orchidee', y Rex werd vorige week in het huis opgenomen. Radioman (lid van het radioteam informatieve programma's van de AVRO) en troubadour. Dick Poons „Waar ik voor word betaaód, dat ben ik" Dick Poons is vooral de laatste Ja ren druk stoeiend met de micro foon. Hij, zo'n zeven jaar geleden door en voor het medium radio ontdekt, is de man wiens naam nauw verbonden is aan „Delta" op zondagmiddag via Hilversum II (Liedjes en sketches), „Vanavond laat sport" op zondagavond ook via I (eindredactie), „Vanavond laat" op de maandagavond via Hilversum III met als motto „een uurtje dik doen en poons-wezen op muziek van Peter Cramer" en „Zo goed als nieuws", waarvan morgenavond via Hilversum II de laatste aflevering van dit seizoen wordt gebracht (Poons tekent met Karin de Vries voor de produktie en presentatie). De komende donderdagavonden gaan voor Poons echter niet verlo ren. Van 16 mei af krijgt hij vrij spel met „Zeshoog houdt de lift weer tegen", een strip van tien af leveringen, die om de twee weken wordt gebracht. Poons levert met ADVERTENTIE cgilles onder één dak Keukens. Mieloo/Tegelunie biedt u keusuitdekomplete keukenprogramma's van Alno en Format. Tegels vindt u er uit heel Europa, een kollektie die ruim 1100 soorten omvat, inclusief plavuizen en gevelstenen. Badkamers, vormen een speciale afdeling met alle bijpassende accessoires. Met Mieloo/Tegelunie kunt aile kanten op. CEOTRUm VOOft DE BOUW LISSE, GASSTRAAT17, TEL.02521-19119 Tevens Zaterdag geopend van 10-14 u. Donderdagavond van 19-21 u. Maandag gesloten. Piet Pirijns niet alleen het voedsel, maar is tevens actief als huismees ter. In het gebeuren, dat zich af speelt in een soort Bijlmer, doen voorts mensen als Karin Kent, te rug van weggeweest, The Blue Dia monds, voor het muzikale geheel, Odille Janse, Robert Smit en Jan Moraal tzeshoog) van zich spreken. Dick Poons heeft er nooit een ge heim van gemaakt bruikbaar te willen zijn op vele fronten. Hij is geen man, die liedjes of teksten produceert vanuit een eeuwigheids gedachte. Poons: „Ik heb geen lite raire neigingen. Voor het merendeel maak ik snelle gebruiksteksten, die na de uitzending in de prullemand belanden". De nu 33-jarige Poons. geboren in Voorburg en momenteel samenwo nend „uit wederzijds wantrou wen" in Naarden, is een radio man die in een programma als „Vanavond laat" nog weieens de te lefoon ter hand wil nemen. Vaak ontstaat er dan zowel in de studio als aan de andere kant van de lijn een merkwaardige discussie. Katten en terugkatten. Poons vindt dat geen bezwaar. Hij: „Ach, de men sen weten op een gegeven ogenblik waar de schoen wringt: ze voelen de teneur aan. Ga je zelf te ver dan krijg je van de collega aan de andere kant van de tafel wel een schop tegen de schenen". Is hij niet bang, dat de luisteraar, onwetend, toch een idee krijgt, dat hij door de mand moet vallen? Poons: „Ik zie het niet als een ge bruikmaken van de luisteraar. We laten iedereen een bepaalde waar deal is het alleen maar zijn valse gebit". Ernstiger: ,Je voelt zelf natuurlijk ook wel hoe ver je kunt gaan". Gezien de luistercijfers poons noemt ze een zeer laat ap plaus stemmen zo'n 300.000 Ne derlanders op het programma af. Een zeer groot aantal voor een pro gramma na elven. Begrijpelijk dat Poons en de zijnen „Vanavond laat" nog wel langer dan zestig minuten willen brengen. Zelf zou hij een dergelijk program ma ook wel op tv willen neerzetten. Poons: „D at zou vrij goedkoop zijn". Wat tv betreft geniet Poons meer bekendheid als liedjesman dan als presentator. Liedjes hij zong on langs weer een elpee vol liggen hem nog steeds na aam het hart. Behalve free lance-radioman is hij Dick Poons: bruikbaar op véle fronten Poons: „Eigenlijk mag alles hier. Het verwijt, dat je of te rechts of te links bent met betrekking tot onderwerp zal je toch wel altijd momenteel ook producer bij gram mofoonplatenmaatschappij Dureco. Een serie van 25 elpees staat er op het programma. Poons: „Ja, ik ben nu druk bezig om mijn Dureco- houden", voorschot terug te verdienen". De langspeler van Coby Schreyer, geproduceerd door Mauri ts Dirk (Dick) Poons een verre neef van Sylvain is al uitgebracht. Te ver wachten zijn nog elpees van onder meer Mustafa (mr, Moes) Tineke Schouten, Frits Lambrechts en Jo Fischer jr. Dick Poons, als Jongen in Voorburg door de toenmalige buurman Lou --------- v«., wv-oenc. Nederland I NOS: 18.45 (K) Tl-ta-tovenaar. 18.55 Buffo: film. NOS: 23.30-23.35 (K) NEDERLAND I 18.45 Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 The Coralerna Singers, Zweedse zanggroep (EO) 19.40 Cheetah, natuurfilm (EO) 20.00 Journaal (NOS) 20.21 De overgeblevenen, dokumentaire over de Joden (EO) Massada aan de Dode Zee, dat in 73 in Romeinse ham den viel, was het laatste bolwerk van het Jodendom. Daarna zou een kleine rest van de Joden 2000 jaar lamg verstrooid onder andere volkeren leven. Het Europese Jodendom kent zijn eigen bewogen geschiedenis. Voor deze dokumentaire werden alle belangrijke Europese steden bezocht om te zoeken naar overblijfselen van dit stuk Joodse geschiedenis. Conclusie hiervan is, dat men, nadat met opzettelijke barbaarsheid bijna alle Euro pese joden door nazi-Duitsland waren vernietigd, weer kan spreken van een vernieuwing in het Europese Jo dendom, dat los staat van de staat Israël. 21.15 Looft den Heere, geestelijke liederen (EO) 21.30 Nader bekeken, dokumentair programma (EO) 22.15 In angst roep ik tot u, verzetsgedichten (EO) 22.45 Oostenrijk, bakermat van de muziek: muzikaal doku mentair programma (EO) 23.15 Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 De wonderlijke plannetjes van meneer Uitvinder, kin derprogramma (VPRO) 19.15 Zwijgen is goud, stommefilmfragmenten (VPRO) 19.45 Popeye (VPRO) 20.00 Journaal (NOS) 20.21 Berichten uit de samenleving (VPRO) 20.35 All in the famUy, tv-serie (VPRO) 21.00 Zipcode: De Franse Grandeur van voren af aan, doku mentair programma (VPRO) 21.45 Herodotus-verhalen: Gyges en Kandaules, tv-serie (VPRO) Het derde spel uit de serie Herodutus-verhalen is ge baseerd op een van de kortste en indringendste ver tellingen uit zijn Historiën; de geschiedenis van de Lydische koning Kandaules, die zó verliefd was op zijn eigen vrouw, dait hij zijn geluk, letterlijk, niet alleen op kan. In die hoofdrollen Cox Habbema en Maxim Hamei. 22.35 Dick Cavett, gesprek met Norman Mailer (VPRO) Dick Cavett praat met Norman Mailer, een van de be roemdste Amerikaanse schrijvers. Hij kreeg wereldfaam met zijn boek over de tweede wereldoorlog, „The naked and the dead", en won de Pulitzer Prize en the Natio nal Book Award. 23.15 Den Haag vandaag (NOS) 23.30 Journaal (NOS) naargeestig fluisterende wind aan het front bijna symbolisch de gevoelens vertolkte van het Israëlische volk, dat de oorlog moe is en de toekomst bepaald niet rooskleurig tegemoet ziet. Met name de jeugd zo bleek uit verschillende interviewtjes ziet geen heil meer in nieu we strijd en pleit voor gesprek ken met de Arabieren waarbij Israël wel enig water in de wijn zal moeten doen. zonder dat alle veroverde gebieden zo maar moeten worden terugge geven. In het begin van de avond werd een herhaling uitgezon den van „Oranjehotel", dat op 4 mei 1970 zijn première be leefde. Nog eens werd duidelijk dat Eduard Vetermans eigen ervaringen, oorspronkelijk vast gelegd in zijn reportageboek ..Keizersgracht 763". een duch tige bewerking hadden onder gaan van wijlen David Koning en Stefan Felsenthal. Herman Kuiphof kwam ons tenslotte vertellen dat er in Duitsland in het kader van de wereldkampioenschappen voet bal uitgebreide voorzorgsmaat regelen worden getroffen om ernstige incidenten te voorko men. Van de daaropvolgende beeldjes zullen de meeste ky- kijkers weinig hebben bergrepen. Omdat ze namelijk tussen de benen van een agent(?) alleen voetballende mannen in trai ningspak voorbij zagen draven. INVALLER Het vele nieuws dat ons uit Portugal bereikt blijft hoopge vend. Johan van Minne zei het al gisteravondwanneer de vrijheidsgedachte veld blijft winnen en het Portugese volk zich steeds sterker bewust wordt dat in zijn land geen plaats meer is voor een dicta tuur, zal het steeds moeilijker worden de klok terug te draaien. In de koloniën blijven de be vrijdingsbewegingen gereser veerd tegenover de ontwikke lingen in het "moederland". De ervaringen met generaal De Spinola zijn van dien aard dat men in ieder geval dit jaar de onafhankelijkheid nog niet ge realiseerd ziet. Kennelijk wil Portugal ook ten opzichte van het buitenland de indruk wekken dat men het met het invoeren van democra tische verhoudingen ernstig meent. Naar de foto- en film reportages te oordelen wordt de journalisten geen strobreed in de weg gelegd en wordt ook ruimschoots gelegenheid gege ven het losgebarsten vreugde betoon van de bevolking vast te leggen. Archiefbeelden uit een recent verleden, toen in Portugal nog de knoet regeerde, toonden duidelijk aan dat er de afgelo pen week inderdaad een gigan tische omwenteling heeft plaatsgehad. Minder vrolijk waren de opna men uit Israël, waarin de Donderdag 2 Hilversum I 18.00 Nws. 18.11 Radioj tieke Partijen: 18.20 De 1KOR: 18.30 Kleur: inf. e taar over zaken van kerk leving. NCRV Heilekwartier radiodoc. 19.35 De kerk vandaag .15 Bij de tijd: serie e kerk vandaagnws. Ltaar. 20.00 (S) Omroep Or- die in België radio-naam Journ, maakte. Nederland II Daarover: „Als Nederlander kun je NOS: 18.45 (K) Tl-ta-tovenaar. 18.55 daar zeer gemakkelijk populair wor- <Jf,LJ?urn VARA: 19°5 (K) Met de den. omdat Je door die radio vooral SSTVST i Kf TÏÏff1 JBFSSi stoute dingen kon zeggen, die de (K) De Onedln Lijn- tv-serie. 21.10 (K) De schuilplaats: progr. over een schrijfster en haar boek. 21.40 (K) Ko ning Klant: consumentenprogr. 22.30 20.45 Beter samen.. 21.00 (S) Veel ge vraagde gewijde muz. (gr.). 21.25 Vraaggesprek (in S.). 21.55 (S) Kerk orgelconcert: oude muziek. 22.20 Avond overdenk. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hier en Nu. 22.50 Radio VU-mag. 23.10 Kunst en Vliegwerk: inf. over akt. tentoon stellingen. 23.15 (S) Stardust: easy lis tening muz. 23.35 (S) Gitaresk: de vele facetten van -Ie gitaar. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II 18.00 (S) Tijd vr(j voor muz. in vrije tijd. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanora- 18.53 Zojuist verschenen: bespre- de Franse verkiezin kin 22.55 (K) Uit de kunst. 23.20-23.25 (K) Haaj DONDERDAG 2 MEI Duitsland I 17.56-18.00 (K) Journ. Reg - boeken. AVRO: mtn: disc.progr. NOS: 19.50 Den vandaag. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 (S) Residentie ork. e muz. 21.55 (S) pianomiuz. 22.10 heldsvoorl.: 12.30 Uitz. NOS: 12.40 (S) Lichte grammofoon- rï™ ï?™50 SfSÏ slecht: praatje. 13.00 Nws. VARA: 13.11 Dingen van ff <>ag NOS: 13.25 Spiegel van België) en hedendaagse muz. 14.30 Blik op de 3e wereld. 14.45 Blik op Europa. 15.00 Zoeklicht op Ned.: rep. en comraen- taren en veel muz. (16.00 Nws.). Hum» Verbond: 16.45 Laat je niks wijsma ken. VPRO: 17.00 VPRO-Vrijdag: eeks mag. over pol., soc., en an- en. 17.55 Med. FM-kan»» KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende Woord. 7.70 (S) Badinerie: klass. müsr (gr.). 7.30 Nws.; 7.41- 7.50 Echo). 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gymn voor de huisvrouw. 8.45 Moeders wil is wet. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Aubade: klass muz. met om 10.30 Nws. 11.08 Gebakjes en een beter leven ver balen van wel en wee. 11.55 Med. WIJ het d; 12.26 Med.. 12.30 de sport, tv-serie. 19.59 (Z/W) Beatles- overzicht. WDR: en Z.W.) TV-kursxissen. 18.00 (K) Nws. uit Noordrijn-Westfalen. 18.10 (K) Die FSlle des Herrn Kostantin, tv-serie. (K) Akt. 19.20 (K) Die Arnolc kxantt waarin over kunst wordt doorgepraat. 23.50 Radio journ. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM in 18.02 Joost mag niet eten. TROS: 19.02 (S) Plaatvaerla. 20.02 (S) Poster: am^m gory 21.02 (8) Sesjun: ge Top Tien (S) T. des Herrn Konstantin, tv-serie). 20.00 <S) Jazz-S (K) Journ. en weerbericht. 20.15 (K) Auroville. film. 21.00 (K) Ironside, 21.45 (K) Kultrureei mag. .T..: Tros-Sport- z. 0.02 Aktua. 0.10 Nach" w.ich:. NO. 6.02- In de Amsterdamse Stadsschouwburg is gisteravond "Het hemelbedvan Jan de Hartog als vrije produktie met André v. d. Heuvel en Kitty Janssen in de hoofdrollen in première gegaan. Na de voorstelling was er een ontvangst in de schouwburgfoyer. Op de foto vd.n.r. regisseur Jan Teu- lings en het acteursechtpaar André v. d. Heuvel en Kitty Janssen, 22.30 (K) Journ., kommentaar en weer bericht. Zweites Deutscües fernselien (K) Die Sprache des Lebens, rn. 17.10 (K) (K) Mainzel- ct. en muziek. (K) Alexander und die Töch- 17.00 (K) Journ. 17.10 (K) mserie. Aansl.: (F' mannchen. 17.40 (K) Akt. "sr und (K) Journ. 19.30 VRIJDAG 3 MEI 1974. Hilversum I 402 m en FM-kanalen. AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ocht-gymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje. (7.55 Nws. 8.11 Radlojourn. man.). 9.00 Schoolra- Wat heeft dat kind? lokaal op vrijdag, met om 15.30 Nws. 17.00 Zonder grenzen: rubriek oyer missie en zending. 17.10 Voetlicht op cabaret, show en musical. 17.30 Nws; 17.32 Echo. Hilversum III '240 en 298 m. en JE, M.-kanalen. EO: 7.02 (S) Gospelsound: muz. spe-* ciaal voor Jonge mensen. 8.02 (S) Tui sen thee en koffie. 10.30 (S) De muz. fruitmand: verz.platen voor zieken. N, C.R.V.: 11.03 Drie draalt op verzoek: 12.03 (S) Drie tussen de middag: Bij Barend op de Hollandse toer. 13.03 (S) Ned. artiesten. NOS: 14.02 Pop- kontakt I. AVRO: 15.02 Popkontakt II. 16.03 - - Soultlme dlojourn. ter, TV-a (K) Madame Pomp; uur Journ. 21.15 (K) Disk 22.00 (K) La Piazza, film. 22.3 91 Voetbal FC Barcelona heeft gis teren in Casablanca een vriend schappelijke wedstrijd tegen de Ma- rokaanse club WAC Casablanca met 31 gewonnen. Barcelona ontviri# een bedrag van 140.000 gulden voor

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 5