erontwaardiging Organisatie politie Wel eens een Caballero filter geproefd? J ank Waddinxveen Ie kraakt: buit d)0.000 gulden Moord op moeder zou fraude verhullen Anders dan andere filters. Omstanders weigeren hulp aan bestuurder igent in Amsterdam doodgeschoten Bloemrijk défilé TERDAM De verontwaar- jin het Amsterdamse politie- -ver de dood van agent S. (21) richt zich niet alleen ^iader, die toch de uit Sche- ontsnapte Franse misdadi- fcistian Brahmi blijkt te zijn. K>k op de eigen interne or- le. Normaal gesproken had hel ijk niet mogen voorkomen ïe zo zware misdadigers had- poe t-en aangehouden door I -^uniformeerde agenten. De rtij op de Prinsegracht is Amsterdamse politie aanlei- k de criminaliteit nog feller te ©n. Men is ervan overtuigd, Ifia-achtige organisaties vast pben gekregen in de hoofd- p politie dacht na een tip Groningse politieagente, die bnummer noteerde toen ze meende te herkennen, de - «jke misdadiger te kunnen ar- l»I als hij zijn huurauto zou te- "•Jkren bij de Hertz-rent-a-car Prinsegracht. Maandag- karnen de mannen toch nog :ht opdagen. Doordat een Islid van Hertz zijn waai- doorgaf via het alarm- an de politie moest de ar- •orden verricht door agen- de meest dichtstbijzijnde agen en niet door leden echerche, zoals in dit soort gebruikelijk is. De arresta- eide verdachten scheen aan- zonder moeilijkheden te De mannen waren aan de de praat gehouden en «Juist de garage verlaten. ster wilde wegrennen, maar ingehouden door garageper- mannen werden uitge- ouilleerd, hun vier koffers d de voorbank van het Volk gemikt, Brahmi nam de achterbank, maar op dat moment begon zijn Italiaanse met de agent metgezel te vechten met de wacht meester van de inarecnaussee, die s om hem te helpen. Brahmi moet er toen in ge- Agent Landman sprang slaagd zijn een pistool te pakken uit djn collega te een van de koffers. Hij schoot agent Landman vanuit de wagen in zijn rug. De agent stortte hevig bloedend ineen. Brahmi loste in totaal zeven scho ten. Twee ervan troffen de wacht- Leusden De 24-jarige J. A. van H. uit Aohterveld (gem. Leusden) is gistermorgen bijna verdron ken, omdat talrijke omstanders weigerden, de na een ongeluk in het water geraakte jongen te hel pen. Van H. had op de Hessenweg in Achterveld gistermorgen met zijn onverzekerde cross-auto een dodelijk ongeluk veroorzaakt, maar had enkele weken voordien door volgens het publiek onver antwoordelijk rijden ook al een kind aangereden. Kort voor het ongeval gisteren had hij overi gens ook al een automobilist bijna van de weg gereden. Het publiek was daarover zo kwaad, dat men de vrij ernstig gewonde automo bilist zonder verdere hulpverle ning in de sloot liet liggen. Van H. raakte in een flauwe bocht met zijn crosswagen, die ook geen kenteken had. op de linker weg helft en kwam daar frontaal in botsing met een personenauto, waarin de familie Kuipers uit Achterveld reed. De bestuurder, de 39-jarige J. P. R. Kuipers en zijn echtgenote, de 37-jarige me vrouw J. J. Kuipers-Vergeer raak ten daarbij zeer zwaar gewond. Mevrouw Kuipers overleed kort na aankomst in het ziekenhuis. Haar echtgenoot verkeert in zorg wekkende toestand, aj is het direc te levensgevaar nu fj» weken. Twee kinderen van het echtpaar, een zoontje van zeven en een doch tertje van acht jaar. werden min der ernstig gewond. De bestuurder van de crosswagen reed na het ongeval tegen een boom en werd toen uit de wagen geslingerd. Hij kwam in een sloot terecht. Kort voor hij dreigde te verdrinken, werd hij eruit gehaald. Hij is met diverse fracturen naar een zieken huis in Amersfoort gebracht. De Jongen zal aansprakelijk worden gesteld voor de gevolgen van het ongeluk. gericht op ga- ragebediende B. Oost veen, die van het begin af aan bij de arrestatie be hulpzaam was en belde vluchtende gangsters probeerde te tackelen. De schoten misten hun doel, omdat de heer Oostveen bij het pootje ha ken ook zelf ten val kwam. De mis dadigers verdwenen in de richting Annie B. maakte al het geld op i de rijkspolitie wist Annie B. de 1 boven water dat de veertigjarige executie eenmaal uit te stellen door getuigen van de schietpartij en twee agenten uit een andere surveillance wagen. De mannen doken een kelder tje in de Vijzelstraat in, verschan sten zich daar, maar gaven zich na enkele minuten over, toen de politie- o vermacht te groot den guldens te storten en daarna het lerlei financiële knoeierijen met het recuutje aangevuld met enkele nul- postkantoortje enkele honder- ken nu zonder dat ze daar iets 1 de door de politie al hermetisch afgeslo ten. geld van de 79-jaige in de nesten gewerkt, dat de bom zou zijn gebarsten als ze zich niet van haar had ontdaan. Al een paar maal had de deur waarder gedreigd met een openbare verkoping van mevrouw Evers be zittingen omdat er een gigantische Op dat huurschuld was ontstaan. Annie wijde omgeving zorgde altijd voor de afwikkeling van moeders financiën, maar had al Ja renlang alle geld in eigen zak ge stoken. Volgens de districtsrecherche de deurwaarder te sturen Vandaag zou de verkoping tenslotte wel hebben plaatsgehad. De deur waarder had onverbiddellijk een nieuwe datum vastgesteld. „Die eer ste keer moet ze al aan moord heb ben gedacht, want het is nu wel dui delijk dat je rustig van voorbedachte wisten aan Annie B. kapitalen te zijn kwijtgeraakt. Opperwachtmeester W. van t Sand, hoofd van de recherche: Het is hetzelfde patroon als de vo rige keer toen haar vader stierf. Er is op een vreselijke manier met geld geknoeid". Zoals bekend werd de va der van de Bemmelse door parathion- vergiftiging omgebracht in een tijd ook al met financiële moeilijk- heeft van de ellen- Een van de mannen, die maandagavond na de schietpartij in Amsterdam werden aangehouden, is de 21-jarige Parijzenaar Christian Brahmi, die op 18 maart met twee anderen uit de Scheveningse strafgevangenis ontsnapte. f L I ïXVEEN Ongeveer I III oet de buit zijn geweest ik van de nachtkluis van LITEITlnk in Waddinxveen. Vol- litie doet de manier waar- 5 werd gekraakt enigszins n de manier van werken i metaalwerker noemende lie kort geleden is ont- ge vangen is in Leeuwar- tezorgd. 24501- jverd in de nacht van zon- indag gekraakt door mid- soort domme kracht, ook |>ower genoemd, die ook ruikt om automobilisten ongelukte auto te bevrij- terd er gebruik gemaakt lurboor, die echter faalde Hg om de hoofdkluis open ot 17.30 W. C. Slob van de twee labo-bank zei, dat de bre- foudige wijze het gebouw, drukke kerkweg ligt, zijn nen. Er werd een licht- I de garage geforceerd, (aasnoot, J zij hun auto gestald. De leur van de garage met de bank was niet op slot. Bovendien hebben de indringers in een kast alle sleutels gevonden. Het personeel van de bank heeft nog niet precies kunnen achterhalen hoe veel geld er in de nachtkluis heeft gezeten. Het is gebruikelijk, dait daarin f200.000 zit, zodat de heer Slob dit bedrag aanhoudt als ver moedelijk bedrag van de buit. Voordat de inbrekers aan het werk gingen, of na gedane arbeid, hebben zij in de kantine van het bankge bouw een portie bami klaargemaakt en een glas bier gedronken. Het gebouw heeft nog geen alarm installatie die in verbinding staat met het bureau van de rijkspolitie. Dit bureau is 's nachts nog niet be zet, evenmin als verscheidene ande re bureaus in het centrum van Zuid- Holland. Binnenkort zal voor 13 gemeenten waaronder ook Waddinx veen, wel een andere organisatie wor den ingevoerd, waarbij een bureau 's nachts wel permanent zal zijn bezet. Een week geleden, al vrij kort na de ontsnapping van Aage M. uit het huis van bewaring in Leeuwarden, doken geruchten op dat hij enige forse kraken zou gaan plegen. Deze geruchten worden min of meer ook bevestigd in Nieuwe Revu, waarvan twee verslaggevers Aage M. op zijn onderduikadres hebben achterhaald. In dit weekblad verklaart hij "de gevestigde orde te zullen afstraffen door nog een paar miljoen weg te rukken. Da's op zeker, al moet ik het (de buit red.) in de sloot gooien of aan het Leger des Heils geven", al dus Aage M. Over zijn plannen vertelt de Haagse meesterkraker( „Ik wacht even m'n cassatie af. Wordt ie aangenomen en krijg ik een eerlijk vonnis, dan is er nog wat met me te beginnen. Maar blijven ze me trappen, dan zal ik ze bewijzen dat ze een grote vergissing hebben gemaakt, een hele grote. Moet je horen, een straf had ik ver wacht en dat had ik gewoon geaccep teerd. Maar als in Nederland straf wordt gehonoreerd met twee jaar, dan zeg ik: waar is het moraal van het openbaar ministerie. Ik bedoel: voor een broodje kaas van f 0,30 wordt iemand doodgeschoten. Er wordt een vrouw voor f 17,50 ge wurgd, daarna wordt er nog een pils- Je gedronken en nog f 0,50 meegeno men en dan tonen ze nog een keer helemaal geen berouw. Maar dat schijnt allemaal te mogen". td Laurens Continents PAGINA 7 SOESTDIJK Koningin Ju liana heeft gisteren haar 65ste verjaardag gevierd met al haar kinderen en kleinkinderen. Ze werd bovendien gefeliciteerd door ruim 4000 mensen die haar tijdens het traditionele défilé bloemen en cadeaus kwamen brengen. De start van het défilé kreeg een spectaculair karakter door een vendelgroet van de Noord brabantse federatie schutters gilden, die 1600 man had opge steld op het gazon voor het pa leis. Ook de kleinkinderen van de Koningin kregen cadeautjes: f eestmutsen, ballonnen en vlag getjes, waarmee ze de vendel- zwaaiers imiteerden. Later hielden zij zich ijverig bezig met het neerleggen van de vele bloemen die gaandeweg al le bordestreden bedekten. Zoals elk jaar waren zij het, die de meeste aandacht trokken. saai RSÜ

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 7