innend SVLV en Alphia toos op scheidsrechter overval op kermis exploitant Kerk in 'Canada belangstellend voor relatie met EG' Merenwijk Meijer (CRM) wil 'Lammie' deze week geborgen Hernardus verspeelt in afdeling Leiden punt in Stompwijk Amnesty roept Staatssecretaris Brinkhorst: ill Dijkman EIDEN Voor een tijdige afloop de competitie en het tijdig be- d zijn van de afdeligskampioenen ieelde de competitieleider het no- ook op Koninginnedag voor de (te en tweede klasse van de zon- Competitie een volledig program - vast te stellen. Doral in de eerste klasse bevatte programma enkele bijzonder be- trijke ontmoetingen. Van de kop- rs pakten SVLV en Alphense 5 beide de volle winst. SVLV won s van Alphia met heel veel Ite, dank zij een fout van de niet t leidende scheidsrechter Peper geiden. Bij de stand 22 (Cok wes, uit een penalty, en Hans de hig hadden voor SVLV gescoord; Koopman en Henny van der v voor Alphia) liet de heer Pe- die eerder al een Alphia-speler de kleedkamer had gestuurd, spelen, toen de SVLVer Frans Leeuwen een bal die bijna een e meter over de doellijn was ge it. voortrok. De meegekomen Ge. van der Lans schoot in, waar- SVLV opnieuw de leiding kreeg |»et niet meer afstond. Dit doel- viel slecht, uiteraard in het by- er bij Alphia, vandaar ook, dat SVLV-zijde (waar men ook niet tkig was met de leiding) politie- werd ingeroepen teneinde de Peper tegen de nog al heet aan- »en Alphiainen in bescherming te m en hem een goede aftocht Leiden te verzekeren. Bij [pwijkse Boys Bernardus werd hen 1—1 gelijk spel, wat van de pendijkers eerlijk gezegd tegen- Pim van Wetten scoorde voor krdus en Maarten van Leeuwen de Stompwijkers. ►hense Boys zag kans met een lende 40 zege Weteringse Boys het lijf te houden. Kees van de kendyk scoorde tweemaal en Aat hart nam nummer drie voor zijn ling. Gerard van der Zon zorgde in penalty voor 40. ■SR liet de winst aan het bg- nde VVOA. dat door twee tref fan Bavo van der Poel, gescoord p laatste twintig minuten, de punten wist te pakken. ïid: r 20-31 Alphia 21-15 ense B. 20-29 Weter. B. 20-14 trdus 20-29 Stompw. B. 20-11 l 19-25 VVOA 20-10 R 20-16 EDE KLASSE D nog VNL maakte gisteren in Bede klasse een fout. Beide par- zagen kans de voor hen zo ire punten binnen te halen, flat met 32 van het bezoeken- •anje Groen won had kennlijk neer moeite de zege binnen te dan ZLC. dat bij het hope- inderaan staande Leidse Boys —2 won. De ZLC-goals kwamen -"Ier van Rob Crama en Mario even. VNA zag kans het van lijnde Meerburg eveneens met e kloDoen, dank zii doelpunten ouw Vermond en Floor van der Meerburg liet daarna een (hop onbenut. Kickers bleef •en terrein de baas over KRV, »h een slechte verliezer toonde, limuidense doelpunten werden rd door Gerard van der Hoorn, a Wittmarchen en Theo Velle- lij de tegengoal van de Kat- h ging Kickers-doelman Guus Akker niet vrijuit, doordat zijn borst in het doel ringen. 3—1. KRV moest het ot gedeelte van de wedstriid am doen. omdat de ^rechter de Katwijker Petitjean t veld stuurde. 21-32 Unitas 20-20 21-32 VNA 21-16 20-28 Oranje Gr. 20-12 21-23 Leidse Boys 20- 1 20-20 Nieuwendijk is v. d Bosch van Weteringse Boys te vlug af en helpt Alphense Boys aan een 20 voorsprong. Foto Wim Dij kman HAN DE WILDE OVERLEDEN Mislukte LEIDERDORP Twee met een pistool gewapende mannen hebben gisteravond laat na de sluiting van de kermis in Leiderdorp een ver geefse poging gedaan om een van de exploitanten te beroven. De man nen drongen de caravan van de ker misexploitant binnen maar stuitten op diens vrouw en een vriendin, die hun mannetje bleken te staan. De overvallers sloegen op de vlucht met achterlating van him vuurwapen. Zij verdwenen in een personenauto. Tot nu toe ontbreekt elk spoor. VOOR TWEE TON AAN SCHILDERIJEN GESTOLEN LEIDEN Op de leeftijd van 66 Jaar is maandagavond in Leythen- rode te Leiderdorp overleden de heer Han de Wilde, een bekende en voor aanstaande Leidenaar, die het Leid se openbare leven in tal van func ties met grote trouw en bijzondere toewijding heeft gediend. De heer De Wilde die de laatste Ja ren in Koudekerk woonachtig was en vandaar uit nog steeds grote be langstelling aan de dag legde voor alles wat "Leids" was. heeft o.a. tien tallen Jaren zitting gehad in het be stuur van de 3 Octobervereeniging, van welke vereniging hij de actieve en stimulerende voorzitter van de op tochtcommissie was. In deze kwali teit heeft hij tot vorig Jaar in nauwe samenwerking met zijn me de-commissieleden menig kleurrijk schouwspel op 3 oktober in de Leid se straten gebracht. Daarnaast had het culturele leven van de Sleutelstad zijn bijzondere belangstelling. Direct na de twee de wereldoorlog toen K. en O. van de grond kwam was net Han de Wilde, die met tal van initiatieven en dankzij zijn voortreffelijke lei ding K. en O. in deze stad tot een begrip deed uitgroeien. Toen men Jaren geleden dacht over restauratie van de Schouwburg het was nog ander burgemeester Van Kinschot was hij de aangewezen figuur om als voorzitter van de res tauratiecommissie op te treden. Een restauratie, die hij inderti ld met enthousiasme op gang bracht en het heeft lang geduurd eerst thans iets concreets te zien eeeft. Naast bestuurlijke kwaliteiten op het culturele vlak, nam hij ook als acteur bij de Koninklijke toneel vereniging Litteris Sacrum actief deel aan het toneelleven. Zijn crea tie droeg dan steeds zeer veel bij tot het welslagen van een opvoering. Zelfs is hij enkele malen tijdens de ziekte van Ko Arnold! ingevallen bij het. beroepstoneel. Verder was hij de auteur van het toneelspel "Mug gen om de kaars". Gedurende een aantal maanden van 30 maart tot 1 september 1953 maakte Han de Wilde voor de WD deel uit van de gemeenteraad, waar het speciaal de culturele zaken wa ren. die zijn aandacht hadden. Zin vele verdiensten voor de stad en haar bevolking werden in 1967 ge honoreerd door de toekenning van de zilveren erepenning van de ge meente Leiden. Een eervolle onder scheiding voor een werkzaam leven in dienst van de gemeenschap. De crematie van het stoffelijk overschot vindt vrijdag plaats te Weste'rveld na aankomst van de trein van 9.56 uur. lis De Zweedse tennisser lorg zal geen contract tekenen nieuwe proforganisatie WIT l Team Tennis) Tien dagen ge- liet de zeventienjarige speler aemeren dat hij van plan was ptract te tekenen voor de Cle- Nets, die meedeelden hem br ruim anderhalf miljoen gul- bieden over een periode van rlies C-jeugcl ikkun^- De c-Junioren van de af- Leiden (spelers van 13 en 14 e nebben op het terrein van ^Vit met 5-2 verloren van de c- van Rotterdam. Bij de rust DENstand al 4-0. Bart v.d. Weijden j tws en Erik Plug van Quick m (oorden in de tweede helft de Hoelpunten. NTVANGST VlERDAM Burgemeester #lsen van Rotterdam zal Drd indien het zondag in de |d tegen FC Twente karn en Nederland wordt, om acht tvangen op het Rotterdamse lelkon*! ontvangst zal Feyenoord een Joor een gedeelte van de stad s vTerdam Zuid maken. Daarna »n besloten receptie voor le- Benodigden. Boksen SJeng Verstappen, de Limburgse halfzwaargewicht, is zaterdagavond in de Geusselt sport hal in Maastricht ook in zijn achtste partij als prof ongeslagen gebleven. Verstappen won in zijn woonplaats door Knock out in de derde ronde van Franklin Arrindell (Curacao). Basketbal Denemarken en Po len hebben de finale bereikt van het Europees dames basketbalkam pioenschap. Bij het toernooi in Rzes- zow won Denemarken met 5744 van Ierland en Polen met 11049 van Oostenrijk. Wielrennen Bas Hordijk zege vierde in de profwielerkoers over 200 km, die in het Belgische Bavik- hove werd gehouden. De Rotterdam se coureur zegevierde na 4 uur 47 minuten in de eindsprint over Wil frid Wezemael, Josef Jacobs en Wil ly Planckaert. Atletiek Geert Jansen van A AC heeft gisteren een 20-kilometerweg- wedstrijd in Santpoort op zijn naam gebracht. Hij legde het parkoers, dat over vrij geaccidenteerd terrein liep, af in 1 uur, vijf minuten en 49 se conden. Tweede werd Joop Keizer van Hollandia in 1.07,05 en derde ve teraan Piet van Alphen van AAC in 1.06.54. Wielrennen Keetie Hage heeft een dameswielerwedstrijd, over 58 km in het Belgische Adegem gewonnen. Ze zegevierde in 1 uur 38 minuten met een voorsprong van 45 seconden op Willy Guantes. TWENTE GAAT NAAR ZEIST 'VOOR RUST' F C Twente vertrekt vrijdagavond naar Zeist om zich in sportcen trum van de KNVB optimaal voor te bereiden op de ontmoeting met Feye noord, die beslissend is voor het landskampioenschap. "We doen dit", zei FC Twente's-coach Kohn, „hoofdzakelijk voor de rust. Als we hier ln Enschede zouden blijven, zouden we namelijk helemaal geen rust meer hebben. Iedereen komt aan de deur om naar kaarten te in formeren, iedereen vraag wat Je er van denkt en dan moet Je elke keer hetzelfde verhaal afdraaien. We willen gewoon kalm en ontspannen naar de wedstrijd tegen Feyenoord toe kunnen leven". LSG II geveld door tijdnood AMSTELVEEN Het tweede LSG-team, dat onlangs het kam pioenschap van de Leidse Schaak bond veroverde, leek in zijn eerste promotieduel voor een plaats in de tweede klasse van de KNSB tegen 't sterke Amstelveen I voor een dave rende verrassing te gaan zorgen. Met een 12 voorsprong en goede perspectieven ging LSG II het laat ste kwartier in. De Leidenaars slaag den er echter niet in de tijdsbarriè- re met succes te nemen. Amstelveen won met 64. LSG II krijgt nu nog een tweede kans. Op 11 mei moet dan Pat Mat uit IJmuiden met roya le cijfers geklopt worden. Persoonlijk scores; Donk (Amstel veen!—Bakker (LSG) 0—1, Vriend— Joziase *4\'i. RietveldSerdijn 1— 0, Frank xDe Jong 01, Bosma Schuering 1—0, Boonstra—Wiebes 10, SioNoordwijk 01, Scherpe- misse—Miermet Kooiman— A. v. d. Drift 1—0, Ossenwaarde—To- tonaar 1—0. steun in van Brezjnew voor Boekowsky LONDEN Amnesty Internatio nal heeft gisteren de Sowjet-partij- leider Brezjnew opgeroepen tussen beide te komen in de hongerstaking van Waldimir Boekowsky, de schrij ver die aan het licht heeft gebracht hoe „dissidenten" in de Sowjet Unie naar gestichten voor geestelijke ge stoorden worden overgebracht. Boekowsky, is 31 jaar oud en ern stig ziek. Hij vertoeft in een arbeids kamp in het gebied van Perm waar hij samen met 50 andere politieke gevangenen al sinds 15 april in hon gerstaking is, aldus Amnesty Inter national. De secretaris-generaal van de A. I., Martin Ennals, deelde mee dat hij een telegram had gezonden aan president Podgorny waarin hij deze had verzocht Boekowsky over te doen brengen naar een ziekenhuis. De schriver lijdt aan een hart. en een leverkwaal. In Januari 1972 werd Boekowsky veroordeeld tot 12 Jaar gevangenis straf, werkkamp en ballingschap we gens zijn „anti-Sowjet agitatie en propaganda". SCHIPHOL (ANP) Canada toont een grote belangstelling om te komen tot relaties met de Europese Gemeen schap. Dit heeft staatssecretaris Brinkhorst van Buitenlandse Zaken tijdens een reis van zes dagen naar Canada geconstateerd Hij heeft daar onder andere met de minister van Buitenlandse Zaken van gedachten gewisseld over de be trekking entussen dat land en de EG. "Gezien het feit dat er op het ogenblik nogal wat transatlantische problemen bestaan, is het Canadees initiatief heel interessant", zo zei de staatssecretaris gistermorgen na zijn aankomst op Schiphol. De Nederlandse bewindsman is de eerste regeringsvertegenwoordiger van een EG-land ,die met de Cana dese autoriteiten over dit onderwerp voorlopige besprekingen heeft ge voerd. "Gezien de transatlantische proble men die er nu zyn, is deze Canadese belangstelling politiek gezien, niet onbelangrijk. De Canadezen zijn van mening dat de EG ten aanzien van de transatlantische betrekkingen als eenheid blijft functioneren. Dit heeft men ook aan Groot-Brittannië mee gedeeld", al'dus de heer Brinkhorst. De belangstelling van Canada richt zich in de eerste plaats op een eco- Staatssecretaris nomische relatie. 'Al dit soort be trekkingen heeft natuurlijk twee kanten. Ik zou willen zeggen dat er een duidelijke intentie bestaat van de zijde van Canada om op langere termijn de politieke belangstelling voor de Economische Gemeenschap te koppelen aan mogelijkheid om economische relaties met de gemeen schap als zodanig aan te gaan." Naast de betrekkingen met de EG heeft staatssecretaris Brinkhorst met de Canadese staatssecretaris voor Culturele Betrekkingen gesproken over een intensivering van deze be trekkingen tussen Nederland en Ca nada. Het Canadese ministerie voor Cultuur heeft daarvoor meer geld uit getrokken o.a. voor het verlenen van studiebeurzen voor Nederlandse stu denten. Ook wil men meer Neder landse Journalisten met Canada laten kennismaken. De Vries (PvdA): "Schakel post kantoor in LEIDEN Maandagavond werd de Merenwlikcommissie officieel op geheven na vijf jaar gewerkt te heb ben aan de kerkelijke opbouw van deze nieuwe wijk. In 1969 werd zij opgericht door de Gemeenschap van Kerken om na te gaan in hoeverre het mogelijk was de nieuwe bewoners van Merenwijk op te vangen en (hoe wel het niet in de bedoeling lag naast de vele reeds bestaande) een nieuwe kerk op te richten. Deze oecumenische gedachten wer den tot werkelijkheid gebracht, voor al doordat deze wik veel jonge be woners telt, die voor de nieuwe idee- en openstonden. Nu de commissie in haa'r opzet geslaagd is, dTaagt zij de verantwoordelijkheid over aan de Algemeen Kerkelijke Meren wijk raad. De samenstelling van deze raad draagt evenals de vele kerkelij ke werkgroepen een oecumenisch stempel. Tot nog toe zijn er van de 2500 bewoners zo'n 200 betrokken bij de kerkelijke gang van zaken. Voorlopig vind men de opzet en de inhoud van het kerkelijk gebeuren belangrijker dan een eigen kerk. Vandaar dat men voorlopig best te vreden is met een plaatsje in het buurthuis, waarover de architect het één eti ander vertelde. Daar kunnen de diensten plaats vinden, die nu in een aula van de school afwisselend door een pastoor en een dominee ge houden worden. WASSENAAR Uit een woonhuis in Wassenaar zijn in de nacht van maandag op dinsdag acht schilde rijen gestolen met een gezamenlijke waarde van ongeveer f200.000,-. Het zijn werken van onder anderen Weis- senbruch, Van der Velde en Klinkha mer. De inbrekers kwamen binnen door een bovenlicht te forceren, waarna zij een raam konden openen. Van hen ontbreekt elk spoor. De bewo ners wa'ren thuis tijdens de inbraak. Radar bescherming voor Witte Huis De Amerikaanse geheime dienst heeft een speciaal radarsysteem ont wikkeld om het Witte Huis en ande re strategische doelen in Washington tegen luchtaanvallen te beschermen. Volgens het tijdschrift „Aviation week and space technology" zal het radarsysteem van het vliegveld van Washington de taak krijgen om bij aanvallen snel alarm te geven voor het Witte Huis en andere belangrij ke gebouwen in Washington. Kapperstarief 4 pet. omhoog DEN HAAG (ANP) Met ingang van vandaag kunnen de kappersta rieven met 4 pet worden verhoogd. In overleg met de Algemene Neder landse Kappersorganisatie heeft het ministerie van Economische Zaken deze verhoging vastgesteld. Zij valt binnen het raam van de bestaande prijsvoorschriften en is gebaseerd op de stijging van loonkosten en an dere externe kosten. Slavenkamp in Peru ontdekt LIMA De Peruaanse politie heeft in het oerwoud van het departement Madre de Dios in het zuid-oosten van het land een waar slavenkamp ont dekt. Dit heeft een correspondent van het blad "La Prensa" gemeld. De politie trof meer dan honderd arbeiders van alle leeftijden, in lom pen gekleed, aan die 12 uur per dag gouderts moesten wassen en gemar teld werden. Het onderzoek was eni ge tijd geleden begonnen na een klacht van de mijnbank van Cuzco inzake smokkel. Een detachement politiemannen begaf zich toen naar de oevers van de rivieren de Colodo. do en de Punquiere. In een onbe woond gebied omringd door drie an dere rivieren, ontdekte de politie tot hun verbazing mannen die bezig wa ren gouderts te wassen. uitwisseling van druggegevens SCHIPHOL Staatssecretaris Meijer wil een uitwisseling van ge gevens op het gebied van drugge bruik tussen de Verenigde Staten en Nederland. De CRM-bewindsman kwam gisteren na een studiereis van een maamd door de Verenigde Staten terug naar Nederland. Hij zal met zyn collega's overleggen om Nederlandse bestrijders van het drugprobleem voor uitwisseling van gegevens naar Amerika te laten gaan. „De onderzoekingen die in de Verenigde Staten zijn gedaan of nog aan de gang zijn, kunnen voor Ne derland zedr nuttig zijn". Meijer heeft zich verder vooral bezig gehouden met de vorming van volwassenen en reoreatieproblemen. Ook heeft hij gesprekken gevoerd met Nederlandse emigranten, die tijdens de Tweede Wereldoorlog in kampen in Europa of Japan zaten. Deze groep heeft zich al tot de Twee de Kamer gewend met een verzoek om in aanmerking te komen voor de uitkering voor vervolgden. Ned. Kamer orkest naar Oost en West SCHIPHOL Voor een grote tournee door Indonesië, Australië, Nederlandse Antillen en Suriname.' die tot 1 juni zal duren, is het Neder lands Kamerorkest van Schiphol naar Djakarta vertrokken. Tijdens de reis. waarin 60.000 km. zal worden afgelegd, worden 23 con certen gegeven. Het Nederlands Ka merorkest zal tijdens deze tournee 19 maal onder leiding staan van David Zinman. Vier concerten zullen wor den gedirigeerd door Szymon Gold berg. Het grote hoogtepunt van de reis heeft voor David Zinman ongetwij feld plaats op zondag 19 mei. Op die dag treedt de dirigent in Sydney in het huwelijk met de altvioliste van het Nederlands Kamerorkest Mary Ingham. Zij is Australische van ge boorte en viert haar huwelijk dank zij deze reis met haar familieleden. voor volmacht" DEN HAAG Het PvdA tweedt kamerlid De Vries heeft gevraagd, om bij de komende verkiezingen d« postkantoren in te schakelen voor net afhalen van aanvragen voor stemmen bij volmacht. Volgens Klaas de Vries zou op die wijze minder stemkracht verlo ren gaan. Voor de laatste verkiezingen hebben Den Haag en Rotterdam al plaatse lijke postkantoren met dit doel in geschakeld. Het kamerlid heeft nu hierover schriftelijke vragen gesteld aan de ministers van Binnenlandse Zaken en Verkeer en Waterstaat. Hij hoopt dat er op korte termijn een landelijke regeling kan worden ontworpen, waardoor het gemakke lijker wordt om aan een aanvraag formulier voor stemming bij vol macht te komen. DEN HELDER Duikers van het Rotterdamse bergingsbedrijf Smit- Tak hebben reeds de eerste voorbe reidingen getroffen voor het lichten van de smokkelkotter HD 160 „Lam mie". Zij zijn op de plaats waar het scheepje vorige week met een niet nauwkeurig bekende hoeveelheid hasj tot zinken werd gebracht, in de buurt van het lichtschip Terschelling, een kijkje gaan nemen om de positie van het vaartuig te bepalen. Als het weer gunstig is hopen de Rotterdamse bergers de Lammie vrijdag of zaterdag boven water te krijgen en naar Den Helder te kun nen brengen. De berging geschiedt in opdracht van de rechter-commissaris in Alk maar omdat het risico <(at anderen beslag op de lading hasj weten te leggen, te groot wordt geacht, Bo vendien verwacht men te kunnen aantonen, dat 't scheepje niet door beschieting v. d. marine tot ziitfcen is gebracht, zoals door de drie ge arresteerde opvarenden wordt be weerd. Overigens heeft kapitein Feenstra van de Alkmaarse rijkspolitie bekend gemaakt dat de hoeveelheid hasj aan boord van de gezonken kotter "aan zienlijk minder" is dan aanvankelijk werd aangenomen. De kleine hoeveel heid hasj die vorige week op het strand bij Terneuzen is gevonden, blijkt niet van de kotter afkomstig, de verpakking wijkt af. Een zeer deskundige en kritische gast stapte maandagmiddag de receptie ter gelegenheid van de opening van het gekoelde distributiecentrum van Menken Landbouw BV in Wassenaar binnen. Het was een prachtige witte melkkoe, een geschenk van de slagersbedrijven Teekens, die eens kioam kijken of ze haar melk wel aan Menken-Landbouw kon afstaan. Natuur lijk werd "Klaartje" uitvoerig geïnformeerd. Ze mocht overal rondkijken en na de excursie toonde ze zich duidelijk tevreden. Haar melk gaat dus naar Menken. Op de foto van Jan Hol vast de overhandiging van de /coe...

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 19