Sterke tijdrit zet Schuiten na zege: 11-9 steviger in de oranje trui r >- l 1 U to* Feyenoord zakt als pudding in elkaar veilig PPIE tPPIE DEKKERS IN OLYMPIA'S RONDE OP ANDERHALVE MINUUT GEREDEN r» ASC OEFENT: 3-1 VERLIES Lugdunum Volendam i -'"Tt aM VITESSE VOOR JAAR UIT DE ZORGEN Enith Brigitha evenaart record Lammers wint motorcross in 250cc-klasse WOENSDAG 1 MEI 1974 OSS De fameuze tijdrit van Roy Schuiten was geen verrassing. De Nederlandse kampioen c de "poursuite" trok in Oss na 26 kilometer strijd tegen de chrono's zijn oranje leiderstrui i Olymia's ronde nog steviger aan. Omdat de specialist van het jachtrijden, de als tweede ge- 1 isseerde Ad Dekkers, opnieuw anderhalve minuut achteruit werd gezet. Ook ploegmaat Aad an den Hoek, die evenals Schuiten op een speciaal geconstrueerde fiets reed, waarvan zelfs et bracket was uitgeboord, veroverde de leider nog een minuut, zodat de voor eigen kans rij ende Van den Hoek evenals Ketting-vrijbuiter Frits Schur alle moeite zal hebben om na zijn rote sprong in het klassement (van 9 naar 3) de in een geweldige vorm verkerende Schuiten fe passeren. ►oor lans Coolegem lijk voor het grote aantal valpartij- schien zijn ze daar in het buiten en, waarmee de tour ditmaal te land Juist bang voor, want door een kampen heeft. andere wedstrijdmentaliiteit geloof „H©t is ons bijzonder tegengeval-, ik best, dat het in Nederland moei- len", erkende algemeen leider Joop lijk koersen is." Middelink, die al ruim 13 jaar de Nederlandse wegcoach is. „Wij af, of we wel op deze voet Uitslagen |ad bij de suprematie van Roy moeten doorgaan, want dit Jaar jhuiten neerlegt. Dat de overige maken de kosten voor de buitenlam kting-rijders hun Zandvoorde ders een kwart ipman wel steunen, bewees de Uit jn geid uitgedrukt zo'n 40.000, Van den Hoek' (Kettang) z.tmet htehdrit van Schijndel jant nadat in het hart van de „.bantse Meijer ij Co Hoogendoorn Legmakker Piet Kuys in de onbe- kenende rit vanuit Limburg in de pdsprint verlinkte, bracht de korte gen, zeggen ze gewillig Ja anjerit" in de top geen wijziging, hetzelfde moment word Je al dat is niet mis. „Ik geloof dat men bang is om in ons land te komen koersen. En als Je de buitenlandse coaches vraagt Raas (Van Êrp) 74 km sterke équipe af te va&rdi- (bon. 1.39.19), 2 Dekkers maling genomen. Want telkens afweten". komen, want ik werd dit sei- Hefc mooiste voorbeeld is wel het pn in de klassiekers al viermaal contact tussen Middelink wat achter hem ge- Zwitserse coach Oscar Plattner ge- 9. Van der Spiegel (Delbana), 10. irde toonde de saamhorigheid in weest Ook de ex-wereldkampioen - - - - overige deel van de Ketting- sprinten beloofde zijn sterkste Roy Schuiten, met de ners prige favorieten in de kopgroep, opgescheept met een ploeg kg in de finale tijdens een de- krrage te hard door een bocht en (lde tegen de vlakte. Met kapotte imen ging hij alsnog door, totdat Aling zijn leidende ploeggenoot h fiets afstond. „Het was gewel- k wat Jan deed", roemde Roy aan altijd mee. Wij willen ons gezicht 36.0.9, 10. Osokin (Su) 36.17. Zwitserse wielerclub, die ieder Jaar de ronde van Nederland als een va kantietrip ziet. tijdrace leverde nog enige goede itaties op. Bert Scheuneman iballero) en Amstels Adri van uwelingen (bijna iedere dag in eerste waaier) reden evenals t Pronk (Delbana) een uitste- de tijd. Maar met enige reserve ;t' worden gekeken naar Tonny fcrzen van Victoria, die weliswaar Jter Schuiten en derde eindigde, fechouwers kilometers was igmaakt door de begeleidende OEGSTGEEST ASC, dat naar Van den Hoek alle waarschijnlijkheid pas op 26 volgens mei de eerste van de drie degradatie wedstrijden zal spelen om het be houd van 't derde klasserschap, kwam gisteren op eigen veld vriendschappe- opnieuw het in actie tegen KHFC. De Oegst- enlanders en geestenaren werden na 90, weinig ral van de Russen. Hoewel de fraai voetbal brengende, minuten met een 31 nederlaag naar de wkleedkamers gestuurd. Douwe Splin- lerland had meegegeven, die spe- ter scoorde in de tweede helft het dit onderdeel worden op- enige ASC-doelpunt. lid, kon toch niemand zich met Nederlandse top meten. buitenlanders vallen dit jaar fedig door de mand. Had men ln Op de Hilversumse renbaan is rgaande edities nog de Brit Ian gisteren de koers om de "Peerden- lam, die zich redelijk kon hand- pieten-prijs" verreden. De koers totaal geen werd gewonnen door de student buitenlandse diergeneeskunde B. Mosterd met n. Hun matige stuurmanskunst het paard "Hertog Cavaljos". ln hoge mate verantwoorde- Mosterd werd na afloop uitbun dig gehuldigd. ADVERTENTIE Zilveren Molenfoernooi woensdag 1 mei, 8 uur n.m. 2e Demi-Finale Terrein Boshuizerkade. 1. Hoogendoorn (Bossche Staal bouw) 3 uur 46 min. 52 sec., met bo nificatie 3.46.37, 2. Kuys (Bossche begroting Staalbouw) z.t., met bon. 3.46.42, 3. bon. 3.46.47, 4. Carbutt (Eng) *3.46.52 5. Vranken (Victoria) z.t. Zesde etappe, eerste gedeelte: 1. 1.39.34 Aanstel) 1.40.02 (bon. 1.39.52) 3. Van Gerwen (militaire ploeg) z.t. (toon 1.39.57) laten het 4. Van Katwijk (Hebro), 5. Van der Kruys (Van Erp), 6. Smit (Bossche staalbouw), 7. Van Houwelingen, (Aanstel), 8. Van den Hoek (Ketting) opnieuw werd Olympia in 34 min. 29 sec. (met bon. 34.14), Van den Hoe (Ket) 35.24 (met bon. 35.14), 3. Huizen (Vic) 35.34 (met bon. 35.29), 4 .Scheuneman (Cab) 35.49, 5. Dekkers (Ams) 35.53 te veranderen", 6. Lenferink (Ket) 36.00, 7. Pronk ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Schuiten (Ket) 20 uur 20 minuten 57 seconden, 2. Dekkers (Am), 20 25.05, 3. Van den Hoe (Ket). 20.25.05. 3. Van den Hoek (Ket) Van Houwelingen (Ams) zelfde tijd, 6. Van Helvoirt (Cato) 20.27.01, 7. Van Katwijk (Hef) 2.27.03, 8. Van der Spiegel (Del) 20.28.00, 9. Van der Kruys (Erp) 20.28.04, 10. Smit (Bos) 20.28.10. Puntenklassement: 1. Van den Hoe 98 punten, 2. Schuiten 92, 3. Smit 87, 4./5. van der Kruys en Kuys 79. Algemeen ploegenklassement: 1. Ketting 55.30.25, 2. Van Erp 55.37.41, 3 Amstel 55.40.20, 4. Delbana 55.42.20, 5. Caballero 55.43.19, 6. Bossche Staalbouw 55.43.33. Jan Raas („Het moest er eens van komen, want ik werd dit seizoen in de klassiekers al viermaal tweede") gaat triom ferend over de finish na het eerste gedeelte van de zesde etappe. LEIDEN Pemix kan de laatste twee wedstrijden in de korfbalcom petitie rustig uitspelen. De Leidse ploeg kwam gisteren eindelijk weer eens in het veld en door de ongelijke afwerking van de wedstrijden wa ren de degradatiezorgen al voor de wedstrijd bijna geheel verdwenen. Uit de laatste drie duels hoefde Per- nix slechts twee punten te behalen om overgangsklasser te blijven. Die twee punten werden gisteren al ge pakt tegen het niet op volle sterkte uitkomende Samos: 11—9. Al na ruim een kwartier spelen te kende de Pemix zege zich af. Per- nix leidde toen met 30, waarvoor Flip v.d. Kooy met goals in de vier de en vijfde min. de basis had gelegd. Dat Pemix in de beginopstelling duidelijk de betere ploeg haa, werd bewezen, toen Samos erin was ge slaagd toch langszij te komen (29 min.). Pemix nam toen opnieuw een voorsprong van 2 punten, die tot aan de rust bewaard kan worden64. Het slecht schieten van het aanvals- vak Van Seggelen c.s. was er de oor- Wielrennen Willy Kwantes uit Zaandam heeft gisteren in Apeldoorn een wielerwedstrijd voor dames over 35 kilometer gewonnen. Haar tijd was 54 minuten en 38 seconden. De tweede plaMs was voor oud-wereld- kampioene Keetie van Oosten-Hage, in dezelfde tijd. ARNHEM Met luid applaus van de talrijke Vitesse-supporters heeft de Arnhemse gemeenteraad maandag avond met 22 stemmen vóór en 13 tegen besloten de voetbalclub Vites se althans voor één Jaar uit de finan ciële zorgen te helpen. Na vrij emo tionele debatten besloot de raad de club een extra subsidie van f 123.000 te geven, enkele tonnen schuld kwijt te schelden en verder onder meer nog de vermakelijkheidsbelasting terug te geven. De tegenstanders opperden vooral financieel-techniische bezwaren. De noodlijdende gemeente Arnhem kan zich dergelijke uitgaven niet permit teren, omdat daar geen behoorlijke dekking tegenover staat. Men vroeg zich by de oppositie af of Gedepu teerde Staten van Gelderland een dergelijk raadsbesluit zullen accep teren. Wiel Coerver: ledereen denkt alleen aan zondag BIRMINGHAM „Mij maak je niets wijs. Dat was het echte Feyenoord niet", lachte Billy Nicholson gisteravond, na dat hij had gezien hoe Aston Villa de Coerver-formatie met 71 had vernederd. De manager van Tottenham Hotspur was naar Birmingham gereisd om iets wijzer te worden over zijn toekomstige tegenstander in de finale van de UEFA-cup. „Maar ik had net zo goed in Londen kunnen blijven", riep hij na de Rotterdamse afgang uit „Ten eerste deden de besten bij Feyen oord niet mee en die wel waren opgesteld, voetbalden niet. Zonde van mijn reisgeld dus". redeneert iedereen". De "vaste-re- £)oor serves" kregen gisteravond in Bir- j mingham weer eens de mogelijkheid Kob Vente om een wedstrijdje te spelen, wat tot gevolg had dait Treytel, Jansen, Was Guus Brox behoorlijk onthutst Ramljak en Krisbensen het aan- over de afslachting („Ik heb het vangssignaal buiten de lijnen hoor- met verbijstering aangekeken") den. Ook Wim van Hanegem ont- De trainer: „Niemand had bij wel spelen. Maar trek in die wedstrijd. Ze denken bij tijdens de warming-up kreeg hij ergens last van en toen be sloot ook hij maar om niet te voet- in ballen. ie Kalm-aan allemaal alleen maar dag, aan FC Twente. Ik had de grootste moeite om elf man het veld te krijgen. Werkelijk vrijwel niemand wilde. En als met een dergelijke instelling gaat wiel Coerver weer voetballen, moet het wel mislopen, waa Maar wees nu maar niet bang dat gen deze nederlaag een nadelige Invloed Feyenoord wilde het heel kalm zal hebben. Dat gebeurt doen; rustig de bal naar elkaar tik- niet. Integendeel, wedstrijd zelfs al ten. Zondag moet het gebeuren, We zijn deze ken en verder wat individuele bijna verge- ties. Maar daar hébben we de ploeg niet voor. Vroeger toen en "Moulijn U'J WORDT DOCP DRIE MAM "TEGELIJK eePAKT... WAT B£M ik BLU oPtr dit eeew sport moor if- fVOSUJEL.... en een Kindvall er nog waren, ging dat misschien. Nu niet meer. Dit Feyenoord moet het hebben van keihard werken; met z'n allen kun nen we sterk zijn. Maar als er zoals nu het geval was niet voor wordt geknokt en als er enkelen voor zichzelf gaan voetballen, loopt het mis. Falikant mis. Nogmaals, wij hebben geen team waarin uit zonderlijk grote voetballers zitten. Maar een elftal waarin iedereen voor iedereen moet werken, wil het succes hebben. Dat is ook het hele Jaar gebeurd. Alleen vanavond niet. Maar dat valt te begrijpen". En daarna, opnieuw: „We zitten alle maal al met ons hoofd bij FC Twente". Afschuwelijk Na 45 minuten voetbal keek het la coniek spelende Feyenoord tegen een 2-0 achterstand op. Maar in het tweede bedrijf slaagde Peter Res- sel er warempel in om tegen te sco ren: 2-L Guus Brox: „Ik dacht, nu gaan we ook gelijk maken. Het zat erin. Maar nee hoor. In plaats van 2-2 werd het 3-1 en toen zakten we ineens als een pudding in elkaar. De meest afschuwelike blunders werden gemaakt Het was gewoon niet te geloven". Het greitige Aston Villa kan daardoor vlot uitlopen naar een monsterzege: 7-1 (via treffers van Little (2x) Betts (2x), Evans Leonard (2x). Wiel Coerver: „Ergens is deze afgang wel goed. Nu zal iedereen tenminste weer met beide benen op de grond staan. En zal men niet meer zo op die roekeloze berichten afgaan dat Feyenoord zondagavond op het stadhuis wordt gehuldigd en dat er een receptie is. Onzin om zoiets al tevoren te publicieren". Twee wissels vielen er gisteravond bij het gehavende Feyenoord te no teren. Kristensen kwam nog even opdraven voor De Jong en vijf mi nuten voor tijd stond ausputzer Ri- nus Israël zijn plaats af aan Wim Jansen. Wiel Coerver: „Rinus had last van een dijbeenblessure". En daarna: „Ach, hij kon er ook wei nig aan doen, als er om hem heen mensen voor zichzelf lopen te voet ballen". De opstelling van Feyenoord was: Reitsma; Schneider, ausputzer Israël (Jansen), van Daele en Vos; Bos kamp, Rijsbergen en De Jong (Kristensen); Ressel, Schoenmaker en Wery. zaak van dat de ploeg uit Utrecht de eerste 20 minuten van de tweede helft verrassend kon terugkomen, 't Werd van 6—4 zelfs 6—7 en bij 8—7 was het gevaar voor Pernix nog niet geweken. Samos miste echter bij deze stand tweemaal vanaf de straf- worpstip en tekende daarmee het eigen vonnis. Pernix was gewaar schuwd en bouwde de minimale voorsprong uit tot drie punten, waar mee de strijd wel beslist was. Niette min kwam Samos nog terug tot 10— 9, waarna de Stichtse ploeg teveel risico nam, toen Pernix op balbezit ging spelen. Twee minuten voor tijd profiteerde Peter van Duyn daar van. Hij stelde het overgangsklasse- schap voor Pernix veilig. Flip v.d. Kooy (4), Jacob Bakker (4). Peter van Duyn, Daan Vreeken en Chris tine Knevel scoorden. In dezelfde afdeling (Overgangs klasse B) ging de wedstrijd ZKV— Allen Weerbaar weer niet door en dat was ditmaal te wijten aan de slechte conditie van het Zaandamse terrein. AMSTERDAM Tijdens nationale wedstrijden in 't Sportfondsenbain Amsterdam heeft Enith Brig:ha het nationale record op de 100 me ter rugslag voor 25-meterbanen ge ëvenaard met e enttfd van 1 05,- Het record stond reeds op haar naam sinds 16 december van het vorige Jaar, toen zij deze tijd realiseerde in het Tsjechische Gottwaldov. Ook de 100 meter vrije slag werd door de Y-zwemster gewonnen met een tild van 57,7 seconde. De Obeltbeker. de inzet op de 200 meter vrije slag he ren, werd een prooi voor Y-zwemmer Frans Kriger die deze beker na 2.00,6 voor een Jaar mee naar huis mocht nemen. De "Moeder Trie- belsbeker", de wisseltrofee voor de dameswedstrijden, werd gewonnen door VZC (Vlaardingen) met 31,5 punten, voor Het Y (30) en DWR MARUM Jo Lammers heeft de tweede kampioensmotorcross 250 cc- klasse ln het Groningse Marum op zijn naam gebracht. Op het natte cir cuit "De Priemen" finishte de Schljndelse coureur twee keer voor de regerende kampioen Stef v.d. Sluis en heeft daarmee zijn achter stand na de eerste cross in Arnhem ingelopen. Belden gaan nu met 112 punten na vier manches aan de lei ding. Drieduizend toeschouwers za gen ln een neerdruüende regen ech ter in de eerste manche de IJssel- stelner Peter Willems winnen. Lam mers en Van der Sluis hadden een goede start, maar Willems moest uit het middenveld komen. Dertig mi nuten plus twee ronden bleek echter lang genoeg voor hem om de kop mannen in te lopen en zelfs te pas seren. Willems vergde in de tweede man che echter teveel van zijn machine, waardoor hij met pech kwam te staan op het moment dat hij de vijf de plaats was aangeland. Lammers reed van start tot finish op kop. Van der Sluis werd tweede. Stand na twee wedstrijden: Lammers en Van der Sluis 112 Dnt 3. Wilken 89 pnt. MEERKERK Op een ijzig koud circuit te Meerkerk heeft de Amster damse Kawasaki-rijder Johnnie Vink beide manches van de tweede wedstrijd voor het Nederlands kam pioenschap motorcross 125 cc gewon nen. De Arnhemse rijder Gert De- moed finishte beide keren als twee de. De stand voor het Nederlandskam pioenschap na vier manches: 1. Gert Demoed (Arnhem! AGS Minarelli 108 pnt., 2. Gerard Rond (Bennekom) Sachs 105 pnt., 3. Henk Poorte (Nijverdal) Monark 100 pnt. ZAND VOORT De gecombineerde races voor auto's en motoren werden door de Cenav en de Koninklijke Nederlandse Motorrijders vereniging op Koninginnedag op het circuit van Zamdvoort gehouden. Dit evenement trok ongeveer 10.000 bezoekers. De motoren opende de ri) hl de Klasse 150 cc. Winnaar werd Goos Letterman, gevolgd door Kees Bouw meester. De formule VEE werd een spannende aangelegenheid. Aanvan kelijk leek er volle winst voor Maarten van Glnneken, met vele kanshebbers voor de tweede plaats. Jelle Hingst wist zich uit de groep achtervolgers los te maken, kroop ronden lang achter Van Ginneken aan om op het rechte eind toe te slaan. In de derde wedstrijd voor toerwa- gens groep twee alle klassen ging het voornamelijk tussen Han Aker sloot en Cees Siewertsen. Het werd een nek-aan-nek-race, die tenslotte glansrijk door Siewertsen met een zege werd bekroond. In de zijspan- klasse reed Martin Kooy met zijn passagier Rob Vader vanaf de eer ste meter af aan de kop.. In de laat ste wedstrijd ging Ros de Glaxa Sal- vi met slechts enkele meters voor sprong op Plet Schouten als eerste over de streep. KERKRADE De motorwegraces, die gisteren in Kerkrade zijn gehou den. hebben drie overwinningen op geleverd voor de Zeeuw Wil Hartog. Hij zegevierde zowel ln de 250, 350 als 500 cc-klasse.

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 15