LINTJESREGEN IN STAD EN STREEK Koningin Juliana wordt 65 5 LEIDSE SPAARBANK k.y Zij werden vandaag beloond met de hoge onderscheidingen Goud kregen e Neem gewoon Durex- beter voor beiden. ojTLOW cPer/sioeii ^NDAG 29 APRIL 1974 .bmmandeur Commandeur in de Orde van -jnje Nassau werd benoemd mr. J. -•Bij per da Wierdsma te Oegstgeest, van de Raad van State. led. Leeuw i Ridder in de Orde van de Ne- n&ndse Leeuw werden benoemd: •\J. van der Grient te Oegstgeest, >plaatsvervangend hoofd van de 'jectie gevangeniswezen van 't Mi serie van Justitie: mr. G. Rase er te Wassenaar, kantom-echter Den Haag; prof. dr. W. R. O. dings te Dalfsen, oud-hoogle er aan de Leidse Universiteit; prof. *H. Chr. van de Hulst te Leiden, ',-oon hoogleraar aan de Leidse "éversiteit; luit. generaal ir. H. K. Lla te Wassenaar, van de dienst- 3ep van de officieren van de Kon. Ïtmacht; ir. D. C. Broks te dwijk, oud-hoOf dingenieur-di- ur van de PTT; A. .W. Witholt Wassenaar, onder-directeur bij de TM; mr. A. A. T. van Rhijn te 'Jssenaar, plaatsvervangend di- '-.eur-generaal van de energievoor- iing van het Ministerie van Eco- -nische Zaken; ir. E. G. C Werner ^Wassenaar, directeur van de Kon. Petroleum Maatschippjj te ji Haag; drs. A. W. J. Caron te •Jssenaar, vice-voorzitter van de ]d van Unilever; prof. <r. H. A. ken te Oegstgeest, vice-v>orzitter i de Nederlandse Hartsichting; !J. Bartels te Wassena,r, vice- Officier ON Tot Officier in de Orde van Oranje Nassau werden benoemd: mr. F. G. Kool te Oegstgeest; A. Boogaard te Oegstgeest, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Leiden; L. J. Stortenbeker te Katwijk aan Zee inspecteur van het middelbaar alge meen voortgezet onderwijs; J. C. K. Roódheuvel, oud-kapitein-luitenant ter zee-waarnemer; drs. L. J. M. G. Erkens te Leiderdorp, kapitein-lui tenant ter zee van speciale diensten; W. Walthuis te Leiderdorp, brigade generaal van het wapen der infan terie; A. W. T. Gysbers te Wasse naar, brigade-generaal van het wa pen der infanterie; J. Hageman te Leiderdorp, luitenant-kolonel van het wapen der infanterie; P. C. vanKer- kum te Lisse, kolonel van het dienst vak van de technische dienst; W. A. Roeder te Leiderdorp, van de dienst- groep van de officieren van de Kon. Luchtmacht; K. P. J. van Zijl te Lei derdorp, administrateur bij het Mi nisterie van Defensie; J. C. A. Bun- nik te Wassenaar, technisch inspec- teru bij de centrale directie van de Volkshuisvesting en de Bouwnijver heid; ir. J. ten Brugge te Wasse naar, hoofdingenieur voor bijzonde re diensten van de Rijkswaterstaat; mr. J. P. A. van Ballegoijen de Jong te Santpoort, directeur van de Noord-Zuid-Hollandse Vervoer Maatschappij; H. van Prooijen te Lisse, directeur internationale in dustrie bij de Coatings Groep van 'ommandeur in de Ode van Én Je Nassau nr. W. J. G. baron Gevrs, bui- ;ew. en gevolm. ambssadeur Londen, mr. R. B. barn Van iden, buitengew. en gevcm. am- sadeur in Washington, ir. H. 'igma Boltjes, oud-presidnt van gerechtshof in Leeuwaren, mr. 7. Rijpperda Wierdsma, lid van .Raad van State uit Oegst?est mr. S. Beekhuis, lid van de Rad van uit Driebergen, mej.mr. J. jlenburg, lid van de Raad an Sta pt Rotterdam. 'adder in de Orde van d< Neder- dse Leeuw P. Engels, buitengew. enjevolm. óassadeur in Dakar, drs. I. Jon- buitengew. en gevolm. tmbas- 4ur in Buenos Aires, Jhrmr. B. 'Quarles van. Ufford, aibassa- in alg. dienst bij het miisterie (Buitenlandse Zaken, M. J.losen- Polak, buitengew. en evolm. ssadeur, perm. vengenw. ]de VN en ander intern, rg. in dr. S. I. P. van Qnpen, van het kabinet van e secr i de NAVO, mr. J. CNieu- Jiiuysen raadsadviseur verktrsad- an het min. van Buiteland- n, mr. W. C. van Binslrgen, generaal bij het gerectshof :euwarden, Jhr. mr. P. J.V. de oud-deken van de Ne* Or- Advocaten, advoc. en p; C. in Haag, dr. J. van der Cient, i' plaatsverv. hoofd van d dir. Jngeniswezen van het minterie Justitie uit Oegstgeest, ir. G. slager, kantonrechter in Den wonende in Wassenaar mr. jF. C. van Hattum, oud vicepres. rechtbank in Den laag, H. JÖrg, praeses va de i Synode van de Ned. lerv. ji, predikant in Apeldoorn, rr. N. M. Kappeijne van de Coello, x. en proc. in Amsterdam, mgr. J. B. W. M. Möller.bis- Groningen, mr. G. RNu- bff. van Justitie, hoofd v. harr. |tët in Leeuwarden, mr. L. Can- d. afd. staats- en sraf- '4 van het ministerie van Juitie W. D. Schreuder, presient |het gerechtshof in Amsteram, F. de Sitter, pres. v. d.irr. tbank in Groningen, mr. C H. :s, raadsheer in de Hoge Rad Nederlanden in Den Haag, m A. staatsraad in buitenew. t uit Voorburg, mr. H. Rijpira, der Kon. in Friesland, JH. ïck, lid van Ged. Staten an t)urg, H. J. A. Verberk, lid an in Gelderland, A. J. Ia in Ged. Staten van 2e- l der Mark, lid van Gd. fen van Friesland, H. G. I. baon jtuyll van Serooskerken, bure- iter van Utrecht, mr. A.J. burgemeester van Enschée. tost, lid van Ged. Staten un "tongen, mr. J. Roelse uit Hilvr- mr. J. J. Prins uit Hoogezaxï. dr. W. R. O. Goslings, oud gw. :l aan de R.U. in Leiden, v>- je in Dalfsen, prof. dr. H. Clr. Hulst, gewoon hoogl. aan le in Leiden, prof. dr. H. J. Ke- Sew. hoogl. aan de R.U. a Groningen, prof. dr. G. H. B. Teu- nissen, gew. hoogl. aan de R.U. in Utrecht, prof. dr. J. Lever, gew. hoogl. aan de VU in Amsterdam, prof. ir. J. P. W. Houtman, gew. hoogl. aan de TH in Delft, prof ir. R. van Hasselt, gew. hoogl. aan de TH in Enschede, prof. ir. A. J. van der Weele, rector van het Intern. Inst, voor Luchtkartering en Aardkunde in Enschede, dr. A. de Jong, dir gen. tevens insp. gen. voor het on- derw. bij het min. van O. en W., prof, dr. C. Goedhart, gew. hoogl. aan de Universiteit van Amsterdam, advi seur inz. openb. financiën en mon.- aangelegenheden v. d. overheid, vice- adm. van de techn. d. mr. ir. P. P. v. d. Vijver in Den Haag, schout-bij nacht v. d. techn. d. B. Reitsma in Vlaardingen, gen-maj. C. Knuist rid der 4e klasse der Militaire Willems orde v. d. wapen der infanterie gen. mej. J. K. L. Koch v. h. wapen der cavalerie in Rheindalen W.Dld.- luit gen. ir. H. K. Stokla v. d. dienstgr. v. d. off. van de Kon. Luchtmacht, wo nende in Wassenaar, luit.-gen. J. H. Knoop v. d. dienstgr. v. d. off. van de Kon. Luchtmacht uit Rijswijk, luit.-gen. R. A. Sleeuw v. d. dienst gr. v. d. off. van de Kon. Luchtmacht uit Brussel, ir. M. J. te Nuijl uit Apeldoorn, dir. v. d. dienst v. d. ka daster en de openb. reg., prof. dr. J. Veldkamp, dir. v. d. hoofdafd. We- tensch. Onderzoek bij het KNMI, ir. J. Chr. Hoornenborg in Haren (Gr.) hoofding.-dir. v. d. Rijkswaterstaat ir. K. W. Pabst uit Arnhem, hoofding.-dir. van Rijkswaterstaat, W. Veder, dir. N.V. Maatschappij Zeevaart uit Rotterdam, ir. D. C. Broks, oud hoofding.-dir. der PTT uit Noordwijk, ir. J. W. Spoek hoofd- ing-dir. der PTT directeur telefoon district Den Haag, drs. Ph. Leen man, directeur-gen. der PTT in Den Haag.A. W. Witholt, onder-dir. bij de KLM, wonende in Wassenaar J. A. M. Molkenboer, dir. gen. v. In dustrie bij het min. v. Ec. Zaken mr. A. A. T. van Rhijn, plvv. dir.-gen. v. d. Energievoorz. v. h. min. van Ec. Zaken wonende in Wassenaar, prof. dr. P. J. Verdoorn, onderdir. v. d. Centr. Planbureau jhr. P. R. Feith, voorzitter v. d. Fed. van Ned. Kamers v. Kooph. v. d. handel met het bui- tenl., ir. E. G. G. Werner, dir. v. d. NV Kon. Ned. Petroleum Maatsch. In Den Haag, wonende in Wasse naar, ir. L. M. Kretzers, hoofddir. van de NV Ned. Staatsmijnen, dr. J. Bartels, vice-voorz. v. h. Verb. v. Ned. Ondern. in Den Haag, wonen de in Wassenaar, drs. A. W. J. Ca ron, vice-voorz. v. d. Raad v. Best. van Unilever NV, wonende in Wasse naar, dr. W. A. v. dl Berg, secr.- gen. van het min. v. Soc. Zaken, mr. Ir. P. C. Rus, hoofd v. h. 3de distr. der Arbeidsinsp. in Rotterdam, dr. H. H. Cohen, dir. v. h. Rijksinsti tuut voor de Volksgez., wonende in Bilthoven, prof. dr. H. A. Snellen, vice-voorz. van de Ned. Hartstichting wonende in Oegstgeest, mr. C. T. de Bijll Nachenius, secr. v. d. Ned. Bank NV in Amsterdam, A. F. J. Dijkgraaf, lid v. h. presidium van de Raad v. Best. van de ABN in Am sterdam, dr. C. J. Oort, thesaurier- generaal van het min. v. Financiën, M. C. Schakel, direct, van 's Rijks- bel., hoofd v. d. dir. der. rijksbel. in Utrecht, A. J. van Exel, hoofd v. d. insp. der invoerr. en accijnzen in RotterctaM». AKZO; H. Snel te Wassenaar, hoofd- administateur van het Ministerie van Economische Zaken; mej. dr. J. E. Leene te Voorschoten; dr. R. G. Greve te Voorschoten, hoofd van de afdeling inrichtingswezen van het directoraat-generaal van de Volks gezondheid en Milieuhygiëne; prof. mr. J. Th. de Smidt te Haarlem, oud-voorzitter van de Archiefraad en gewoon hoogleraar aan de Leidse Universiteit; dr. J. F. P. Hers te Oegstgeest, internist bij het Leids Academisch Ziekenhuis; A. van den Hoogenband te Leiden, directeur bij de Bank voor Ned. Gemeenten te Den Haag. Ridder ON Tot Ridder in de Orde van Oran je Nassau werden benoemd L. J. J. van Galen te Voorschoten, hoofdcommies A bij het Ministerie van Binnenlandse Zaken, drs. A. J. Berends te Lisse, burgemeester, Jhr. T. A. J. van Eyshiga te Oegstgeest, burgemeester, M. van Briemen te Bodegraven, lid van de gemeente raad, ing. W. J. Loeve te Leiden, A. P. Oosthoek te Wassenaar, admini strateur van het Rijnlands Lyceum, D. Goedhart te Katwijk a. Zee, oud leraar aan de middelbare technische school te Leiden en oud-hoofd van een bijzondere school voor gewoon lager onderwijs te Katwijk, M. J. H. Jacobs te Leiden adjunct-directeur van een bijzondere lagere technische school, J. Soegiarto te Leiden, ad ministratief hoofdambtenaar bij de Leidse Universiteit, L. Seekles te Roelofarendsveen, referendaris bij t Ministerie van Onderwijs en Weten schappen, J. Crucq te Leiden, refe rendaris van 's Rijks Belastingen ter inspectie van de directe belastingen eerste afdeling, H R. Winters te Noordwijk, luitenant-ter zee van de technische dienst der eerste klasse, H. Lissenberg te Noordwijk, oud-lui tenant ter zee van vakdiensten der tweede klasse oudste categorie, M. Derksen te Leiderdorp, kapitein van het dienstvak van de officieren van vakdiensten bij- de Kon. marechaus see, J. Raggers te Leiderdorp, ma joor van het dienstvak van de offi cieren voor speciale diensten der geneeskundige troepen, J. H. Brom- bacher te Leiden, majoor van de on derafdeling algemen dienst van de militaire vrouwenafdeling, A. J. M. van Gooi te Wassenaar, hoofdcom mies bij de verficatde van de Rijks zee- en Luohtvaartinstrumenten, A. Ligtvoet te Wassenaar, referendaris bij de directie van de Volkshuisves ting en de Bouwnijverheid in de pro vincie Zuid-Holland, A. L. Vuijk te Den Haag, secretaris van de huur adviescommissies in de ressorten Den Haag, Leiden en Alphen a.d. Rijn, C. Verruijt te Alphen a.d. Rijn, oud-directeur van de Ned. Spanbe ton Maatschappij. J. C. Stok te Voorschoten, hoofd afd. vervoers- administratie van de KLM, drs. Ellens te Oegstgeest, referendaris van het Ministerie van Economische Zaken, H. J. Grootendorst te Bos koop, voorzitter en bestuurslid van organisaties op het gebied van de boomkwekerij, L. Th. Menken te Oegstgeest, M. P. F. M. van der Vaart te Voorschoten, hoofd van de onder afdeling personeelsbeheer van het Ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne, S. J. Boorsma te Oegstgeest, hoofdcommies bij het mi nisterie van Economische Zaken. dist aan scholen voor buitengewoon onderwijs te Leiden, mej. G. E. Boe- lens, te Oude Wetering, oud-onder wijzeres bij het bijzonder gewoon la ger onderwijs, mej. J. C. van Diemen te Wassenaar, oud. hoofdleidster van een bijzondere kleuterschool, W. F.. H. Karstens te Noordwijk aan Zee, commies bij het Ministerie van On derwijs en Wetenschappen, H. P. J. Huijling te Voorschoten, administra tief ambtenaar A eerste klasse bij de verificatie van Rijkszee- en Lucht vaartinstrumenten. M. I. de Wit te Wassenaar, oprichter en gewezen eigenaar van het aanne mersbedrijf De Wit; L. Hermans' te Noordwijk; H. Mulder te Wassenaar, hoofdcontroleur van de arbeid bij het tiende district der Arbeidsinspec tie; mej. M. Rikken te Zoeterwoude, directrice van Huize Emmaus; P. Vlugt te Leiderdorp, contactambte naar bij het bureau Landelijk Con tact in Zuid-Holland van het Minis terie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk; Zilver Brons De gouden eremedaille, verbonden a«h de Orde van Oranje Nassau, werd toegekend aan: H. Agenent te Woubrugge. pres. kerkvoogd van de Ned. Herv. Kerk, B. J. Suringa te Bodegraven, N. den Hollander te Ter Aar, lid van de gemeenteraad, L. A. I. Bogaartz te Leiderdorp, logope- Conny Stuart De zilveren eremedaille, verbon den aan de Orde van Oranje Nas sau, is toegekend aan: mevr. M. A. A. Bochove-Bulk te Woubrugge, oud- organiste van de Ned. Protestanten Bond; F. Vink te Noordwijk, gepen- sineerd beheerder van de provinciale commandopost civiele verdediging annex provinciale commandopost BB S. R. Bakker te Katwijk, sergeant majoor van speciale diensten in lichtingendienst; D. N. C. v. Beye- ren te Woubrugge, adjudant-onder officier-administrateur van het dienstvak der militaire administratie J. P. T. de Boer te Valkenburg, ad judant-onderofficier yan de Kon. Luchtmacht; W. Moraal te Leider dorp, sergeant-majoor van de Kon. Luchtmacht; J. A. Kneefel te Noord - wijkerhout, adj .-commies A by de verificatie van de Rijkszee- en LuchtvaartinstrumentenJ. C. W. van Leeuwen te Wassenaar, admini stratief ambtenaar C eerste klasse bij de dienst van de kwartiermees ter-generaal; H. B. Paats te Was senaar, administratief ambtenaar C bij de inspectie geneeskundige dienst Kon. Landmacht; P. Kantebeen te Leiden, opzichter B bij de Rijksge bouwendienst; J. van Laar te Was senaar, administratief ambtenaar C eerste klasse bij de Octrooiraad te Rijswijk, J. Looij te Benthuizen, voorheen voorman op het landbouw bedrijf van A. A. van der Maas; L. Zwanenburg te Leiden, smid bij het loodgieters- en verwarmingsbedrijf Jan de Nie en Zn; J. Algera te Lisse, chef verkoper bij Tissing woningin richting; J. van Duijvenbode te Kat wijk aan Zee, chef nettemakerij bij de rederij en handelmaatschappij v/h C. den Duik. L. ran Duijn te Kat wijk aan Zee. bedrijfsleider bij rede rij en handelmaatschappij v/h C. den Duik. C. Zwanenburg te Leiden, fotograaf bij het Rijksmuseum voor Volkenkunde; mevr. N. Heenk te Leimuiden, presidente van de Ver eniging EHBO afdeling Leimuiden- Ri j nsaterwoude. éÊÊÊmÈÈÊBÈËÊk Ton van Duinhoven Ook dit jaar 4s er weer een aantal koninklijke onderscheidin gen ten deel gevallen aan be kende Nederlanders uit de kunst- en sportwereld. Ridder in de Orde van Oranje Nassau werden de cabaretière Conny S'uart, de operazangeres Chris tine Deutekom, de toneelspelers Ton van Duinhoven en Joan Remmelts, cartoonist-illustra tor (oa.. in De Volkskrant) Wim Boost, pianist George van Re- nesse, de schrijvers Gerard Re- ve en Jan de Hartog en publi cist Gerton v. Wageningen, ter wijl de violist Jo Juda werd be noemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. In de sport wereld werden "geridderd" sportcommentator Aad van Leeuwen, zwemmer en waterpo- loër B. Planjer, Henny Roos, bestuurslid van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond, turnster Ans van Gerwen oud-aanvoerder van het Neder landse hockey-elftal Nico Spits. Gerard Reve Henny Roos De bronzen eremedaille, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau, werd toegekend aan: A. Kleinhout te Katwijk, gepensioneerd gasfitter bij de gemeentebedrijven; M. M. de Rijk te Waddinxveen, rijksambtenaar m bij de munitiedepotcompagnie W. M. van Dien te Wassenaar, oud employé tweede klasse der PTT, O. Th. Rijsdijk te Wassenaar, hoofd schrijver bij de Octrooiraad te Rijs wijk; H. M. Gijbeis te Voorschoten, hoofdschrijver bij het Ministerie van Landbouw en Visserij; C. van der Meij te Rijnsburg, werkzaam bij het bloemkwekersbedrijf van de firma C. Paauw en Zn. Joan Remmelts Ans van Gerwen Soestdijk - Morgen wordt koningin Juliana 65 Jaar. Een leeftijd waarop verreweg de meeste Nederlanders aan hun welverdiende rust begin nen. Maar de vorstin voelt er voor lopig niets voor om haar functie neer te leggen. En haar verjaardag wordt er dan ook één. zoals alle anderen, een feest met familie en vrienden, na afloop van het tradi tionele défilé, dat dit Jaar maar een uur zal duren. Vijfduizend afgevaardigden van alle mogelijke organisaties zullen mor gen in een bonte stoet meelopen om bloemen op het bordes neer te leg gen. Maar hun bloemen zullen niet de enige zijn, die de Koningin krijgt, want vanmorgen werden er bij Paleis Soestdijk al vele tiental len boeketten en bloemstukjes be zorgd. En de PTT van Baarn heeft er deze dagen zelfs een extra vracht wagen voor nodig om de bijna 20.000 verjaardagskaarten, brieven en gelukwenstelegrammen te bezor gen, die de vorstin, elk Jaar rond 30 april ontvangt. En dat is nog niet alles want vele honderden Neder landers hebben er een soort traditie van gemaakt om de vorstin met haar verjaardag een eigen gebakken taart, een borduurwerkje, een schil derij of een zelfgemaakte ketting toe te sturen. ADVERTENTIE En alleen al om de lawine van ge schenken in ontvangst te nemen, maken de secretaris en de secreta resse van de koningin in deze da gen heel wat overuren. Ze moeten post sorteren, bedank briefjes schrijven en er op toezier. dat de meeste bloemen op de avond van Koninginnedag naar zieken- er bejaardentehuizen in het Gooi wor den gebracht. De taarten en kren tenbroden worden nadat de Konin gin en haar gezin van een paar wat hebben geproefd, onder het personeel verdeeld. En als er dan toch nog iets overblijft, stuurt ze de rest naar een aantal kindertehuizen in de buurt. De Koningin mag dan morgen 65 worden, voorlopig krijgt ze nog geen AOW. Ze komt daarvoor pas in aanmerking als prins Bernhard over twee jaar de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. In de afgelopen 25 jaar heeft ze echter als Koningin van Nederland ruim honderd mil joen gulden verdiend. Maar daar voor was ze dan ook de drukst be zette vrouw van ons land. Ze bezocht maar liefst 200 gemeen tes, maakte 37 rondreizen door de provincies en ging 2 maal naar Su riname en de Nederlandse Antillen. Ze ontving 1000 ambassadeurs, ging 11 keer naar het Boekenbal, legde 19 staatsbezoeken af en ontving 28 staatshoofden. Meer dan bij haar moeder stond bij haar het kontakt met de maat schappij centraal. Zo bezocht ze 126 tentoonstellingen, 40 ziekenhuizen, 55 sportmanifestaties en slechts 4 vlootschouwen. Un tenslotte werden er door haai ruim 60 openingen verricht, 56 defi- és afgenomen, 5 boten te water ge aten en 16 rampgebieden bezocht, tn al die jaren heeft ze echter nog rooit één modeshow bijgewoond .vant de vorstin heeft kleding nooit zo belangrijk gevonden. En ze trekt ook rustig dezelfde Jurken en pak jes naar verschillende officiële bij eenkomsten aan. Dat in tegenstel ling tot de Engelse koningin die de meeste creaties die zij één of hoog uit twee keer in het openbaar heeft gedragen laat verbranden, tn de afgelopen 25 jaar heeft ko ningin Juliana nog vrijwel geen -rije zaterdag gehad. En daar zal loor de vele gasten die zij moet ontvangen en de bezoeken die zy iflegt, voorlopig wel geen verande ring in komen. Aan haar energie en uitstekende gezondheid zal het in ieder geval niet liggen. ADVERTENTIE Maak het u gemakkelijk: voor alle geldzaken naar één adres ook voor

Leidsch Dagblad | 1974 | | pagina 9